PDA

Виж пълната версия : ВИТАТОНИК



Dangiz
05.01.2013, 12:25
Някой да е ползвал "Витатоник" от Фарма Вет? Вчера във ветеринарната аптека ми го препоръчаха като допълнителни витамини които мога да добавя към тестото за подхранка за подобряване здравето на пчелите.Понеже лекувам нозематоза и диария в тестото сложих "Нозестат" и лимонтузу , но този витатоник нещо не ми вдъхва доверие. Не мога да намеря инфо в интернет, а на опаковката не е обозначено че може да се прилага при пчели. Някой ако има инфо да пише! Благодаря!!!

ianev
05.01.2013, 13:27
Toва ли е http://www.missiva.cz/produkty/doplnky-stravy/vitatonic-r-davkovany-doplnek-stravy Ако искаш да слагаш някакви допълнителни витамини защо не пробваш с Витамикс Формула.

Dangiz
05.01.2013, 13:43
Не е точно това!
http://postimage.org/image/c0bapfhpv/
http://postimage.org/image/wvofqq9s5/
На снимките се вижда!
Това е за 10кг. тесто според аптекаря.

ianev
05.01.2013, 15:03
То като гледам е изброено че става за всичко друго но не и за пчели! Не случайно си има препарати само за пчели и отделно за коне, крави и друг добитък. А аптеката гледат да си бутнат препаратите тях не ги интересува става ли или не важното е продажба да има. Това не би трябвало да се случва в всяка уважаваща себе си ветеринарна аптека!


Аз си купувам препарати за пчелите само от пчеларски магазини и пчеларски изложения.

michail76
05.01.2013, 15:38
Колеги, навремето нашите подхранваха с фондан беше едно бяло, меко като маргарин.По-късно пролетта в сиропа наливаха ,,хидропрод,,мисля ,че се казваше, беше в бутилки като от бира,на етикета му пишеше,че е от кланична кръв тези двете такъв старт даваха на пчелите,какъвто не знам просто с какво да го сравня.Сега им готвя едни буламачи,но съвсем не е така.

kando
05.01.2013, 15:49
Като искаш витамини си вземи от тези, които са направени за пчели - има разлика в химичните формули на витамините, някои явно не се усвояват от пчелите и вместо подобрение, можеш да им докараш още повече диария.

п.п. и всъщност, сега не е сезона за такива добавки.

Dangiz
05.01.2013, 16:06
Не че искам да давам витамани, ама тези ми ги препоръчаха. Не ги ползвах вчера, и май няма да ги ползвам (освен ако не реша да екпериминтирам с 1-2 кошера напролет) А за подхранване е малко рано но вчера времето беше хубаво и слойих по една 400гр. питка на 7 от семеиствата които ме претисняват че имат висока смъртност и може би няква вътрешна инфекция, най-вече да могат да усвоят нозестата. А към витамините съм скептично настроен и ме интересува мнението на колеги които евентоално са ги ползвали!

kando
05.01.2013, 16:57
С тези, за които питаш не съм експериментирал, но с посочените от ianev витамакс две години подред практикувам и негативи не съм забелязал. За само тесто - по-точно казано пудра захар + пчелен мед, без нищо друго, пробвам тази зима за първи път. (изобщо - не само за сезона)

п.п. ако вече си купил от тези витамини, можеш да попиташ някой по-независим (т.е. без търговски интереси) ветеринар, като естествено е за предпочитане, да е грамотен относно пчелите.