PDA

Виж пълната версия : ОХРАНИТЕЛНА СИСТЕМА ЗА КОШЕРИ



ohranitelnatehnika
11.12.2012, 09:18
Системата се състои от контролен панел (платка) който следи за състоянието на датчиците (кошерите) за отваряне на кошер или скъсване на кабел. Платката има GSM модул който позвънява при аларма или проблем, не е нужно да вдигате телефона си, работи с CLIP т.е. позвъняване. Връзката м/у датччиците и платката става с кабел който сложен в гофрирана тръба или пвц тръби за да не бъде прекъснат и запазен от външните условия, може да се вкопае вземята също. Всичко се сглобява и разглобява лесно с цел да могат да се обслужват и местят кошерите по-лесно.
Може ба бъде монтирана и сирена която да плаши нападателите стига да не пречи на пчелите. Може да бъде вкючена към СОТ. Цялата система работи с акумулатори така че ако няма ток в пчелина не е проблем.
Едната батерия се зарежда при вас докато другата работи може .
Ако имате някакви въпроси питайте.

Георги Георгиев
0895888520
ohranitelnatehnika@gmail.com
http://www.domofonite.eu

Георги Георгиев
11.12.2012, 10:23
А цената каква е?

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 10:27
Ориентировъчна цена за контролен панел във влагоустойчива кутия с 2 акумулаторни батерии и зарядно 265 лв., датчик за кошер с бърза връзка 14 лв, кабел 54 ст. на метър вие решавате дали да се положи така на земята и ли в гофрирана тръба или PVC тръба.
Сирена за външен монтаж с акумулатор 59 лв.
Трябва ви само сим карта.
Системата е гъвкава и могат да се добавят или махат кошери .
Възможен е и безжичен вариант на системата но цената ще е доста по-сериозна от тази.

Ивайло Георгиев - ingivo
11.12.2012, 10:59
Хубаво предложение ,но не всява респект . Аз предпочитам секирата и най вече правата лопата :D. Верно по ниско кпд имат ама един път засечът ли некой са супер ефективни :D

Димитър Бонев
11.12.2012, 13:06
А какъв е датчика за кошер?

evgeni.filimonov
11.12.2012, 13:16
И колко време издържат акумулаторите на студ и влага ?

Димитър Бонев
11.12.2012, 13:28
Това зависи от капацитета на акумулатора. 6 Ач - 3-4 дни. Аз ползвам 40 Ач- 15-18 дни, като и сирената се захранва от него, а това сваля цената и няколко пъти. Питах за датчика, защото смятам за абсолютно излишно ползването му. По лесно е да се охранява периметър. По-скоро бих се замислил за видеонаблюдение. Съвременните комуникации дават възможност за това да следиш какво се случва на пчелина в реално време. Е това струва малко повечко пари, но ако сметнем цената на датчиците, със сигурност ще излезе доста по-евтино.

ivootur
11.12.2012, 13:44
И аз за това си мисля,периметър+видеонаблю дение със сензор за движение

Димитър Бонев
11.12.2012, 14:55
Сензора за движение не мисля че е най-доброто решение. Най-надеждната констрикция е и най-простата.

evgeni.filimonov
11.12.2012, 15:49
Ако е сензор за движение - това значи при минаването на някоя любопитна животинка и си на педала
Ако е със сензори под капака и под кошера - това за мен е по подходящо - но пък всеки може да мине да ги отрови например

rosty_sz
11.12.2012, 15:57
Колегата предполагам имаше предвид, че сензора за движение ще е само видео наблюдението за да не записва постоянно и да хаби ресурс.
Аз съм с периметрова охрана и наистина иама фалшиви повиквания. Имам идея как да ги намаля значително, но ще пробвам и ако е резултатно ще споделя.

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 16:19
Датчиците са магнитни контакти няма датчици за движение основно заради фалшивите аларми и консумацията на ток.

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 16:26
Колегата предполагам имаше предвид, че сензора за движение ще е само видео наблюдението за да не записва постоянно и да хаби ресурс.
Аз съм с периметрова охрана и наистина иама фалшиви повиквания. Имам идея как да ги намаля значително, но ще пробвам и ако е резултатно ще споделя.
Какво ползваш за периметъра ?

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 16:32
Това зависи от капацитета на акумулатора. 6 Ач - 3-4 дни. Аз ползвам 40 Ач- 15-18 дни, като и сирената се захранва от него, а това сваля цената и няколко пъти. Питах за датчика, защото смятам за абсолютно излишно ползването му. По лесно е да се охранява периметър. По-скоро бих се замислил за видеонаблюдение. Съвременните комуникации дават възможност за това да следиш какво се случва на пчелина в реално време. Е това струва малко повечко пари, но ако сметнем цената на датчиците, със сигурност ще излезе доста по-евтино.Датчици за движение не са необходими при видеонаблюдението.
По-важно е да интернет, покритие на 3G или 4G но трябва рутер не USB модем а да може да се свържете със записващото устройство когато трябва.

Румен Димитров
11.12.2012, 17:22
Абе някой от вас гледа ли тия дни новините????
Наредил един човечец камери на вилата и баща и син му ги окрали....тааа, има собственика снимки и видео на крадците...предал СРС-тата, на полицията....те ги фанали, поразпитали и пуснали :D
Ц.Ц. каза по ТВ, че тия материали не били важели в съда :D

....тааа, ако искате надежна охрана и страх на крадците от такава...мислете и търсете райони със СОТ !!!

....иначе тва дето ни го пробутват тука.... с хоби китовете може да се зглоби за има-нема 50-60 лв + още 30 за акумулатор + тези за СИМ.....

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 17:36
Абе някой от вас гледа ли тия дни новините????
Наредил един човечец камери на вилата и баща и син му ги окрали....тааа, има собственика снимки и видео на крадците...предал СРС-тата, на полицията....те ги фанали, поразпитали и пуснали :D
Ц.Ц. каза по ТВ, че тия материали не били важели в съда :D

....тааа, ако искате надежна охрана и страх на крадците от такава...мислете и търсете райони със СОТ !!!

....иначе тва дето ни го пробутват тука.... с хоби китовете може да се зглоби за има-нема 50-60 лв + още 30 за акумулатор + тези за СИМ.....
Защо си мислиш че става въпрос за хоби техника това за което говоря е техника на Paradox която се ползва от почти всички охранителни фирми и може да се закачи към който и да СОТ. Не знам дали някой сот ще се навие да пази такъв тип обект поради това че е отдалечен от населено място и времето за реакция е голямо. Голяма част от охранителните фирми поддържат и GSM мониторинг.

rosty_sz
11.12.2012, 17:51
Използвам датчици да периметрова охрана.
Отговора че предлагате магнитни датчици е много повърхностен. Ако смятате да предложите за охрана на кошери обикновени магнитни датчици които се ползват за охрана на врати на помещения си губите времето. Тези датчици се преодоляват прекалено лесно монтирани на врати, а да не говорим за ако са монтирани на кошери. Надявам се да не се намери някой, който на всеослушание да обяви в нашия форум как става това, но тава наистина е прекалено лесно. Надявам се да не става дума за такива датчици все пак защото и цената от 14 лв е ужано висока за тях. За по ниска цена има начин да се ползват далеч по сигурните датчици за движение само че те пък са обемни и ще защитават само капака и най-горния корпус или магазин. Стават за през зимата когато да ми вдигнат долен празен корпус който е под семейството или магазин под семейството няма да е голяма загуба. За "сезона" все още не съм намерил подходящи датчици, може би автомобилни шокови нагласени да реагират на дребни почуквания, накланяния и т.н. , но не съм се интересувал какво представляват, какво ниво на сигурност имат и каква им е цената. Все пак остава проблема с кабелите из целия пчелин и ако става дума за за десетина кошера , как да е ама за повече си е напрово лудница.

rosty_sz
11.12.2012, 17:58
Ами вземете и дайте подробна информация за това което предлагате, а не на час по лъжичка. Сега се оказва, че алармата е ПАРАДОКС което е супер, ама какъв е GSM дайлера, какви точно са датчиците ит т.н и т.н
Би било чудесно да се намери свестен вариант за охрана, защото кражбите в пчеларството са голям бич ама така няма да стане сякаш............

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 18:00
В тази цена от 14 лв не влиза само един магнитен датчик а два или три колкото са необходими бърза връзка влагоустойчива.
Един обемен датчик е около 15-16лв.

ohranitelnatehnika
11.12.2012, 20:30
Проблема на шок сензора е че е с нормално отворен контакт и не може да се разбере дали датчика е на мястото си или е отнесен с кошера, но може да се реши и този проблем. Система може да разпознава в тзи случай аларма,отворен кошер липсващ датчик. Утре ще направя проби сшок датчик.

Димитър Бонев
11.12.2012, 21:30
Нарочно ви насочих към охраната на периметър. Причината е, че когато ти "писне" датчика на кошера, какъвто и да е той, вече е твърде късно, т.е. кошера вече е вдигнат. Време за реакция - никакво. Нито за теб нито за СОТ.А относно видеонаблюдението съвсем сериозно го обмислям. Има ли нападение и знаеш че не е фалшиво има достатъчно начини да активираш наличната армия сама да се пази, а тя го умее много добре и то с минимум средства.Но е необходимо да сложиш и няколко предупредителни табели.

ohranitelnatehnika
12.12.2012, 22:12
Ето и конфигурация на техниката. Платка. PARADOX MG5000 ,GSM модул с комуникация по сериен порт.акумулатор трансформатор, Може да изпраща подробна информация за състоянието на цялата система чрез sms-и ,също така и да се управлява.
Направих няколко проби с автомобилен шок сензор,резултатите са да добри само ме притеснява движението на големи трактори около пчелина да не сработят.
Относно системата за наблюдение с камери открих малук рутер с поддръжка на usb 3G модем и може да се закачи директно за записващото устройство с който да се гледат дистанционно камерите.

rosty_sz
12.12.2012, 22:21
Шок датчиците с които пробва пиезо ли са или магнитно динамични?
Реагират ли при накланяне или само на удар?
Кава им е цената?

Рутера с IP камери ли ще работи?
Може ли да се избегне записващо устройство на място и да се вържат камерите за рутера, а записа да е у нас през нета?
Нужен ли е постоянен IP?
Колко скорост на уплоуд ще е нужна ?

ohranitelnatehnika
12.12.2012, 22:41
Имам само пиезо в момента, не знам каква им е в момента цената.
Относно видеонаблюдението може и с ip камери или с дивиар .Трафика е регулирием до 8мегабита в секунда.Камерите могат да будат закачени през суич към рутера.една айпи камера за външен монтаж инфрачервена подсветка е около 280 лв. Не е нужно да има статично айпи.Записа е на компютър и може да се гледа от телефон или таблет.

Румен Димитров
12.12.2012, 23:05
Абе пич, ohranitelnatehnika, опитваш се да продадеш едни неща тука, които не охраняват, а сигнализират....иначе казано, според БГ законодателството: писка ми твойта джаджа, отивам там, ловим ги крадците, трепем ги ....и отивам в затвора !!!!!
....е браво, опитваш се да изкараш пари чрез насилие...или осъждане за насилие !!!

...ииииии, много ти се молим, занапред, когато си рекламираш джиджавките, прави разлика, между охрана и сигнализация !!!!!
Едното охранява за месечна такса, със съответни служители, а другото само те известява, че ако идеш за момента или ще станеш жертва или убиец!!!!!
В тази връзка НИК-а с който си регистриран е подвеждащата търговска реклама!!!!
Апропо, споменах реклама.....немаше ли некакви правила за рекламиране в този форум ?!?!?!?!?

Димитър Бонев
12.12.2012, 23:41
Малко си надул сумите за камерите Далеч не са толкова скъпи.

ohranitelnatehnika
13.12.2012, 09:50
Mожете да проверите колко стръва една IP камера за външен монтаж с ИР подсветка по ценова листа на Сектрон ООД
"Мегапикселова IP камера Ден/Нощ с вградено IR осветление с обхват до 30 м; 1.3 Мегапиксела (1280x960@25 кад/сек; HD 720p@25 кад/сек); 1/3'' Progressive Scan CMOS сензор; , светочувствителност 0.01 Lux (IR on); обектив 4 мм; механичен IR филтър; H.264/MJPEG dual stream компресия с регулируем обем на генерирания трафик; за външен монтаж (IP66),12Vdc/PoE HIKVISION DS-2CD2012-I" ? 122без ДДС

Не искам да се заяждам с никой , дошъл съм със вашия форум за да мога да ви бъда полезен с нещо както вие на мен .
До "Румен Димитров" аз няма да се засиля до твоя град да ти ги монтирам или продам нещата, нито до Пловдив,Стара Загора,София или където и да е.
Аз съм от Варна. Ако някой сметне че мога да съм му полезен с нещо да ми се обади или пише.

Не мисля че никнейма ми е подвеждащ за каквото и да е. Ако бях се регистрирал като "Медояд" щеше ли да е по-различно?
Ако администраторите на този сайт сметнат за необходимо да преместят, заключат или изтрият темата.

buci59
13.12.2012, 11:34
Темата с нищо не е подвеждаща и съвсем не е излишна.Ще остане,а който няма интерес от нея просто да не я чете,но и да не се заяжда и спами.Има адрес и тлф.за връзка и който иска може да се възползва.
ohranitelnatehnika,добре дошъл във форума,с каквото можеш помагай,споделяй,питай и не обръщай внимание на някой от потребителите,това им е в кръвта.

evgeni.filimonov
13.12.2012, 12:07
Да, все ще се намери някой да се заяжда, темата е много добра и ценна.

зуница
13.12.2012, 16:43
Понеже темата не е за раздел" Продава" и може да се коментира искам да добавя една идея от руския форум.
Условие:
Пчелинът ви да има покритие от мрежите на операторите на джи ес ем-и.
Необходими:
Ефтин или стар работещ дж ес ем ,микро ключе ,акумулатор или батерия по желание, активна карта.
Скривате в кошера джи ес ем-а с предплатена карта чийто номер знаете.Захранването от акумулатора минава през ключето.При нежелано събитие джи ес ем апарата се включва от ключето.
За да активирате системата вие сте набрали номера на скрития апарат и оператора ви е отговорил ,че този номер е извън обхват или изключен.
Няколко минути след като ключето се включи и апарата заработи, същия оператор ви известява ,че номера който търсите може да бъде избран.
Това е сигнал за действие. Ако не бъде открит и изключен апаратът е индикатор на местоположението на кошера по клетката от мрежата в която се намира.
Предимства:
Акумулаторът работи само след активиране на микроключето.На практика висока енергонезависимост на системата.
Изключително ниска за ефективността си цена.
Недостатък:
Разчита на джи ес ем оператора, с всичките плюсове и минуси.
Надявам се ,колегата ohranitelnatehnika,да оцени идеята.

Максим Тодоров
13.12.2012, 17:26
всеки телефон слет като му сложиш захранването тоест батерията трябва да задаржиш някое копче за да се включи.В момента най изгодно е поставянето на дйлер.

gorgi
14.12.2012, 08:18
Аз съм с телефон и проблеми нямам.Само,че телефона е в специала кутия.Има палец с пружина и е вързан щифт с корда.Само един фалшив сигнал съм имал за цяла година.

ohranitelnatehnika
14.12.2012, 11:19
По-лесно е да се запоят две жици са някой от бутоните и да се програмира бутон за бързо набиране . да звънне при отваряне на кошера например.
Броят на телефоните който трябва да се монтират също не е за пренебрегване . Колкото са кошерите толкова трябва да бъдат и телефоните, сим картите и захранванията. Когато дойде време да се презареждат сим картите ще се получи една дебела сметка та свят да ти се завие.
По принцип има датчик който може да свърши работа .Работи като на акселерометъра на телефон или таблет като го бутнеш или наклониш и сработва също така е и безжичен батерията му издържа около две години при две сработвания на седмица. Използва се за охрана на картини LCD-та.Модела е Paradox GS250 но цената е висока 91.70 лв за един кошер.

зуница
14.12.2012, 13:00
Броят на телефоните който трябва да се монтират също не е за пренебрегване . Колкото са кошерите толкова трябва да бъдат и телефоните, сим картите и захранванията..
Не вярвам някой да краде само един кошер.Ако помъкне 20 и в тях има 3 с телефони, задачата за охрана е изпълнена.Друго ще е ако през нощта ги провери и остави тези с телефоните и замъкне само безащитните.Колега,ohranitelnateh nika, охраната на обекта е на принципа на охраната с минно поле.Не става въпрос за абсолютна , а за достатъчна защита.В минното поле не е необходимо да настъпиш всички , а една мина е достатъчна.Важно е времето за неутрализиране на защитата да е неприемливо за "противника".Ако е необходимо да проверяваш 100 кошера без да се задейства нито един от неизвестния за тебе брой телефони едва ли ще ти стигне времето да остане в тайна заниманието ти.Това за броя телефони.
Презареждане на картите.
Веднъж активирана картата тя само ще бъде избирана на определен период, няма да избира.Телефонът може да се включва за проверка когато пчеларят е на пчелина.Стари работещи телефони колкото щеш, а и ефтините от десетина лева също вършат работа.
Поставянето на ключета ,датчици и т.н. е въпрос на опит и умения.В случая говорим само за принцип без конкретно решение.Конкретните решения ги вземат и изпълняват специалистите.И те трябва да ядат.

ohranitelnatehnika
14.12.2012, 13:31
Веднъж активирана предплатена сим карта ако не се лъжа остава активна 11 месеца с възможност за изходящи повиквания и един за входящи.за да и удължиш периода трябва да я заредиш.
За варианта с телефоните може да се помислни за захранване с акумулаторче 1.3Ач от алармена система на 12волта с няколко елемента да се свали до 3.9-4 волта и да се закачи директно на мястото на батерията за да изкара поне няколко седмици телефона в режим на готовност.

Димитър Бонев
14.12.2012, 18:08
В същност идеята е добра. Точно така съм направил при моята аларма. Отделна батерия за телефона. Дригото може да се скапе, но дори и тогава телефона трябва да работи, защото неговата заача е да ти се обади.

Румен Димитров
14.12.2012, 22:26
Абе колеги, пак ще ви питам : Правите ли разлика между охрана и сигнализация ?!?!?!?
....а знаете ли, че при задействане на подобно система ако отидете на пчелина си и в даден ваш имот се окажат едновременно крадец и собственик, оцелелия винаги е подсъдим, без значение кой, кой е????

....наистина ли мислите, че 100-200 кошера си заслужават минимум 6 год. лишаване на дете от родител ?!?!?!?

Хубави са съвременните технологични чудеса, ама не сме държавата в която могат да се прилагат ......

...аз лично разчитам на невербалното убеждаване на съседи и съселяни относно собствеността ми и досега съм постигнал завидни успехи....толкова завидни, че съседи крадци ми звънят, без да ми знаят номера, за да ми кажат, че са забелязали рояк на дърво!!!!

....иначе по темата, PARADOX-а не са зле.....ама като секо нещо произлизащо от България....и в часност от Враца, си остава едно големо НО.......

Пак ще си натъртя мисълта за системите за отдалечено наблюдение: Използването и прилагането на такива от гледна точка на мониторинг е полезно, даже много добро.....НО използването и подтикването за използване на такива за сигнализация с цел самолична охрана е косвено престъпление за търговеца продаващ такива!!!!....Продаващия не монтира такива с което си и измива ръцете пред закона....ползването е на собствена отговорност!!!

Надявам се, че ми сфанахте мисълта???? wink;

Светозар Каменов
14.12.2012, 23:05
А какво ти пречи като рабереш за неканени гости да звъннеш на 112?

ivootur
14.12.2012, 23:34
А какво ти пречи като рабереш за неканени гости да звъннеш на 112?

Нищо не пречи,още едно обаждане за статистиката,докато реагират хората ще си свършат работата.

Румен Димитров
15.12.2012, 00:17
А какво ти пречи като рабереш за неканени гости да звъннеш на 112?

нищо не пречи....освен 10 минути разговор с оператор, само за локализиране на обаждането и подаване на лични данни, и после иде вече лична оценка на оператора, относно вида на нуждата от спешно повикване и време за реакция.....сичко тва :по преценка на оператора :D ....ако междувременно некоа бабичка е изравнила границите, забрави за твойте кошери ....кога остане време...и ресурс за кошерите, може и да викнат милицията, за да заведе дознание срещу неизвестен извършител

ти колко пъти звъне на 112 ????.....и какви са ти впечатленията относно обслужването ?!?!? wink; wink;

Светозар Каменов
15.12.2012, 09:21
Този телефон не е кога ти скимне да звъниш, слава богу не ми се е налагало да звъня. Ама ми се струва невъзможно, ако съобщиш за кражба, да не ти обърнат внимание.
Па ако не ти се занимава с "оператор" звънни директно в полицията...

Драгошинов
15.12.2012, 10:21
Колега Каменов, тел.112 е създаден за успокоение на обществото и изискванията на ЕС, а не за реална превенция или реакция. Аз лично съм звънял при два инцидента, като резултата беше нулев. Идеята за охрана на пчелини не е лишена от логика, а как точно, всеки сам решава.

N-3
15.12.2012, 20:23
Хубаво ги дискутирате тези теми,но не се ли замисляте че се продават заглушаващи устройства за по 120лв с 400м периметър wink; Какъв ще е смисъла тогава от тази скъпа техника за охрана??? thumbdown; За да закупите заглушаващо устройство за да заглушите техния сигнал пък пригответе 80000долара,но тогава и ваща е заглушена.Чесно казано,ми се струва пълна глупост с тези охранителни техники,каквато и да е.На мои близък му откраднаха тази есен 62 кошера.Горкия с жена си тъкмо с много труд и блъскане и лишение бяха ги направили тези бройки,и хоп кошерите там,пчелите ги няма, охранителната техника заглушена,и те в първи клас,а полицията вдига рамене няма как да се намерят само пчелни сем.трябвало и кошерите да вземат че да ги търсят по белези judge;Нямали редовно човек там забравете за защита.Просто се радвайте че не са ви набелязали.

Румен Димитров
15.12.2012, 22:03
Боян Бумбалов, това е едно от нещата, които правят сигнализиращите системи безсмислени! Другото го посочих аз.
Все пак остава личния избор за влагане на пари в нещо, носещо някакво психологично успокоение.

Сигнализиращите системи не са лоши, но лично за себе си не искам да използвам такава. Причините ги описах по-горе!

П.П. имам приятел, на който му изключиха ПАРАДОКСА, и окрадоха 100-150 кила ракия :D ....сметайте за друго дали си заслужава :D

Бай Пчеличко
16.12.2012, 19:34
Можеби знаещите и опитни крадци рядко се сещат за кошери ! Проблем са повече малките изродени мангалчета , които от нямане на работа безчинстват навсякъде , където попаднат ! Но понеже закона ги брои за хора , а не за паразити , каквито са , още повече , ако са малолетни - ние сме безсилни ! Модерна и скъпа сигнализация наистина нее оправдана , поради причините посочени от колегите по-горе , но елементарна система с мощна сирена може и да има някакъв ефект ! Всред природната тишина рева на сирена действа доста стресиращо , та може да се импровизира ! Успех на всички !

Димитър Бонев
16.12.2012, 22:23
И срещу заглушаването има ефективен и не много скъп изход.

Бай Пчеличко
23.01.2013, 19:51
http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2971


Това заслужава внимание !

aivibi
06.01.2014, 08:58
не е ли наи добре никои да не прави пакост ,и предпочитам човека да се замисли преди да направи нещо дори и една фалшива камера обърната срещу него ще му повлияе на психиката

krasimir00
06.01.2014, 14:34
http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2971

Не съм специалист,но ако записът е в резолюция 352х288 последното нещо което ще може да се наблюдава е пчелин.Вероятно записи с тази резолюция биха били подходящи за охрана на стая или наблюдение пред някоя врата.Ако греша нека някой с опит да ме поправи.

Максим Тодоров
06.01.2014, 18:00
какво ще правиш с този запис след като ти натоварят кошерите?Трябва да получаваш алармиращ сигнал веднага и да реагираш на време,пилеене на пари според мен.

tsc1
06.01.2014, 19:19
какво ще правиш с този запис след като ти натоварят кошерите?Трябва да получаваш алармиращ сигнал веднага и да реагираш на време,пилеене на пари според мен.
Ето това винаги при разговори с пчелари съм опитвал да обяснявам - видеонаблюдението, особено ако не се прави в реално време може да има само спомагателни функции. Ако няма регистрация на злонамерено действие и незабавно известяване, не може да има и адекватно трето действие на всяка охрана - въздействието.

neli ivanoba
11.02.2014, 20:27
Те вече не крадат кошери .а само пчелните семейства и то така тарикатски .че можеш ида се заблудиш .отиваш на пчелина кошерите са там но семействата са взети няма ги .така откраднаха нашите 60 семейства в продължение на дни .

neli ivanoba
11.02.2014, 20:29
Само вълчи капани .това е
спасението.

tsc1
11.02.2014, 21:08
Те вече не крадат кошери .а само пчелните семейства и то така тарикатски .че можеш ида се заблудиш .отиваш на пчелина кошерите са там но семействата са взети няма ги .така откраднаха нашите 60 семейства в продължение на дни .
Нашата система прави именно това - предпазва от краденето на семействата.

suni
11.02.2014, 21:31
Аз как мога да се сдобия с тази техника да охрана?

tsc1
11.02.2014, 21:54
Аз как мога да се сдобия с тази техника да охрана?
Като си я поръчате при нас и ние ще ви я изработим. Можете да се запознаете с нея тук: http://www.tscommunication.com/index.php?index=products&view=5

suni
11.02.2014, 22:00
каква е цената с батерия и със соларен панел, имали GSM известяване с тази опция каква е цената

tsc1
11.02.2014, 22:09
каква е цената с батерия и със соларен панел, имали GSM известяване с тази опция каква е цената
Запознайте се добре със системата, за да можем да говорим и за цени. Те зависят много от избрания вариант, от броя на датчиците, от вида на захранването. Аз мога да ви изпратя ценовата листа, но вие няма да разберете нищо от нея, ако не сте се запознали със системата.

suni
11.02.2014, 22:16
мога ли даа говорим по някакъв телефон, по принцип аз знам какво искам, даже и сега мога да говоря

tsc1
11.02.2014, 22:20
Сега не е удобно. Звъннете ми утре след 10ч на 0888/50-95-88.

suni
11.02.2014, 22:21
Сега не е удобно. Звъннете ми утре след 10ч на 0888/50-95-88.
ок разбрахме се до утре

rosty_sz
12.02.2014, 18:08
Утре презентацията на системата на tsc1 предвидена да се проведе в Стара Загора няма да се проведе поради заболяване на г-н Павлов. Предвидихме друга дата и като проверя дали е свободна ще пусна съобщение.

tsc1
12.02.2014, 18:15
Утре презентацията на системата на tsc1 предвидена да се проведе в Стара Загора няма да се проведе поради заболяване на г-н Павлов. Предвидихме друга дата и като проверя дали е свободна ще пусна съобщение.
Използвам и аз случая да се извиня за неспазения ангажимент, но вследствие на многото контакти в Плевен си хванах някакъв гаден грип, който вече втори ден ме държи в къщи. Да се надяваме да се уредят нещата за периода 4-7 март.

Светозар Генов
31.03.2014, 08:57
Здравейте колеги,
ще съм много благодарен ако някой ,който си е монтирал въпросната система сподели впечатленията си от нея.Като идея добре ми звучи и бих си я купил.Малко ме притеснява това ,че няма отзиви за нейната ефективност.
Предварително благодаря!

tsc1
11.04.2014, 12:22
В момента настройвам една система BeeG 13 с включени два датчика за измерване на температурата и влажността в кошери. Качвам един изглед от програмата за PC за настройки и програмиране след задействал датчик за кошер и команда за статус на устройството.
1180

Шаро-БГ
13.05.2014, 22:46
Ако желаете евтино и лесно видео наблюдение пробвайте с ШАРО. Пробата е безплатна и без регистрация: www.sharo.bg.com

Успехи!

Mateev
14.05.2014, 04:13
Този Шаро започна вече да ме дразни. Която и тема да отворя - все за ШАРО се говори. Не мислиш ли, че вече започна да прекаляваш?

Като ти е толкова мерак безплатно да си рекламираш ШАРО-то, ами отвори си една единствена тема, и в нея се хвали и давай отговори на въпроси. Недей обаче да цапаш целия форум, защото не е коректно да караш всеки един посетител да се занимава само с тебе и с никой друг. Отвори си собствена тема и ако някой поиска - ще я чете. Ако не - ще я заобикаля.

Отправям ти официално първо предупреждение. Надявам се да няма второ и трето, защото третото ще е изгонване.

tsc1
14.05.2014, 07:22
Ами той човека за това се е регистрирал. От другите форуми отдавна първия модератор да го е баннал.

Шаро-БГ
14.05.2014, 10:43
Включвам се в темите за наблюдение и охрана, защото имам опит с това.

Надявам се най-къдно догодина да покажа и „дистанционно” за кошери със ШАРО (и не само за кошери). Целта е да има много евтини решения за нормални хота.

bobko81
26.07.2014, 09:47
Извинявам се ако написаното от мен прозвучи като реклама,но не ми е това за цел.Вкъщи имам алармена система която според мен може да се използва и аз охрана на кошери.Става въпрос за тази система http://olx.bg/alarma-za-doma-s-gsm-komunikator-st1304-i47149181.Едно хубаво акумулаторче и охраната може да се осъществи с магнитните датчици които са безжични.

asusat
25.08.2014, 09:11
Хора,в тъпата ни държава без съд и полиция,карат нас ,обикновените човеци,да мислим за охрана на нашите кошери ! Ами нали се сещате за синдрома на изчезващата пчела ! Аз на моя скромен пчелин ходя без GSM ,за да не дразня и без това крехките природни създания,а вие тук разисквате ,какви радио и мобилни сигнали да вградите в пчелините,за да се чувстват пчелите още по некомфортно ! Като се сетя за естествената среда на пчелата ,веднага си представям как,около всяко дърво в гората има датчици и охранителна техника :)

tsc1
25.08.2014, 11:15
Хора,в тъпата ни държава без съд и полиция,карат нас ,обикновените човеци,да мислим за охрана на нашите кошери ! Ами нали се сещате за синдрома на изчезващата пчела ! Аз на моя скромен пчелин ходя без GSM ,за да не дразня и без това крехките природни създания,а вие тук разисквате ,какви радио и мобилни сигнали да вградите в пчелините,за да се чувстват пчелите още по некомфортно ! Като се сетя за естествената среда на пчелата ,веднага си представям как,около всяко дърво в гората има датчици и охранителна техника :)
Как разбрахте че пчелите се чувстват "неконфортно" от радио и мобилните сигнали? Имате ли някакви наблюдения?

peipan
25.08.2014, 14:08
Имам интерес за такова устройство - есемес за това, че има нарушител. Колко струва защитата. Има ли вариант за атака с нервно паралитичен газ.
Системата се състои от контролен панел (платка) който следи за състоянието на датчиците (кошерите) за отваряне на кошер или скъсване на кабел. Платката има GSM модул който позвънява при аларма или проблем, не е нужно да вдигате телефона си, работи с CLIP т.е. позвъняване. Връзката м/у датччиците и платката става с кабел който сложен в гофрирана тръба или пвц тръби за да не бъде прекъснат и запазен от външните условия, може да се вкопае вземята също. Всичко се сглобява и разглобява лесно с цел да могат да се обслужват и местят кошерите по-лесно.
Може ба бъде монтирана и сирена която да плаши нападателите стига да не пречи на пчелите. Може да бъде вкючена към СОТ. Цялата система работи с акумулатори така че ако няма ток в пчелина не е проблем.
Едната батерия се зарежда при вас докато другата работи може .
Ако имате някакви въпроси питайте.

Георги Георгиев
0895888520
ohranitelnatehnika@gmail.com
http://www.domofonite.eu

tsc1
25.08.2014, 15:22
@peipan,
Устройствата BeeG 13 правят всичко изброено в цитата и още много други неща. Моля, прочетете цялата тема или този материал:
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1805&p=42703#post42703
Колкото до нервнопаралитичния газ - вие можете да свържете към него всичко, което решите - на ваша отговорност!

Mateev
25.08.2014, 19:11
........Колкото до нервнопаралитичния газ - вие можете да свържете към него всичко, което решите - на ваша отговорност!

Нали знаеш как е в Америка - ако като производител не го напишеш ИЗРИЧНО, могат да те осъдят. В резултат на това в Америка е нормално например в листовката на контакта да пише:
1. Не пикайте в контакта
2. Не го пръскайте с водоструйка или пароструйка
3. Не еякулирайте в него
4. Не пъхайте в дупките гвоздеи
5. Ако все пак ги пъхнете, не ги ближете с език и двата едновременно

Та във връзка с това в твоята инструкция трябва да напишеш: "Не свързвайте към изходите на алармата капсули с нервнопаралитичен газ или други бойни отровни вещества".

tsc1
25.08.2014, 20:03
Нали знаеш как е в Америка - ако като производител не го напишеш ИЗРИЧНО, могат да те осъдят. В резултат на това в Америка е нормално например в листовката на контакта да пише:
1. Не пикайте в контакта
2. Не го пръскайте с водоструйка или пароструйка
3. Не еякулирайте в него
4. Не пъхайте в дупките гвоздеи
5. Ако все пак ги пъхнете, не ги ближете с език и двата едновременно

Та във връзка с това в твоята инструкция трябва да напишеш: "Не свързвайте към изходите на алармата капсули с нервнопаралитичен газ или други бойни отровни вещества".
И ще добавя: "Ползването на дистанционно управляеми ядрено-минни фугаси е абсолютно забранено!":laughing:

cecos
06.04.2015, 12:21
ето алтернатива за охрана на пчелини ..системата е с аудио и то доста силно ,така че ефекта върху крадците ще е очеваден :) 087654275439603961

tsc1
06.04.2015, 13:51
Я се опитай да обясниш как точно работи системата, как засича опитите за кражба и как уведомява собственика.

cecos
06.04.2015, 15:32
системата реагира на инфрачервения периметър и при нарушение започва да записва видео и прави видео-позвъняване в реално време със аудио-връзка

tsc1
28.04.2015, 08:04
Важно!
Успешно преминаха тестовете на новата софтуерна версия на BeeG13.
Какво е новото:
1. Всеки датчик вече ще има индивидуален код от 1 до 127;
2. При сработване на датчик на кошер в SMS съобщението се включва и номера на датчика. Това дава възможност на пчеларя да знае кой точно кошер е пипнат и да прецени нивото на опасност. Също така при възникване на лъжливо сработване на някой датчик той лесно ще бъде локализиран.
3. Ще има специални радиодатчици за работа с периметровата охрана и вратата на пчелина.
4. Периметровата охрана ще може да се разделя на сектори и при нарушаване на периметъра да се индицира в кой участък е нарушението.
Новата система ще носи индекс S2, а старата S1 и пак ще бъдat с двете модификациии на кутиите М1 и М2. Предвиждаме да започнем производството и от 1юни. Набирането на поръчки започва от днес.
Важно!
Новата система S2 ще се продава по ценовата листа за старата, а нейната цена ще бъде с 5% отстъпка!

kuline
28.04.2015, 20:01
Това вече го прочетохме, но в друга тема.
Представи си щом аз, който не чета до края постовете, съм го установил, то на другите вече им идва в повече.
Що не вземеш да си пуснеш отделна тема, в която да си рекламираш продукцията, белким имаш по-голяма реализация.
И още нещо от "великия пчелар", а не изобретател - системата на Цецос е по-удачна и практична за пчеларя от колкото твоята.

tsc1
28.04.2015, 20:44
Това вече го прочетохме, но в друга тема.
Представи си щом аз, който не чета до края постовете, съм го установил, то на другите вече им идва в повече.
Що не вземеш да си пуснеш отделна тема, в която да си рекламираш продукцията, белким имаш по-голяма реализация.
И още нещо от "великия пчелар", а не изобретател - системата на Цецос е по-удачна и практична за пчеларя от колкото твоята.
Имам усещането, че прекаляваш с алкохола вечер.
Значи чел си го в друга тема, но да пусна още една, така ли?Тази е общата тема и тук се коментират важните и нови неща.
А как стигна до извода, че на другите им идва в повече? Би ли се позовал на друго мнение, освен на своето, след като не четеш постовете до края?
Би ли направил сравнителен анализ между "системата на Цецос", която всъщност е производство на фирма "ЕТА сис" и той само я предлага за продажба и нашата? И съвсем случайно да си забелязал, че за нея се говори в мои постове, като избраната система за видеонаблюдение? И последно - не усещаш ли, че се изказваш неподготвен по проблеми, които са принципно далеч и от знанията ти и от информацията ти по въпросите на охраната?
Sutor, ne supra crepidam!

GII000
17.09.2015, 14:26
Привет,

Бихте ли ми помогнали с практичен съвет. В момента съм в проес на изграждане

на нов пчелин, като амбициите са да достигне около 200 кошера. Пчелина е разположен на около 200-300 метра от регулацията на село, но няма ток.



Какви конкретни препоръки бихте ми дали за охранителна система с висока ефективност (вече изпитана), така че да минимизирам риска от кражби.







Благодаря ви предварително

tsc1
17.09.2015, 16:38
Системата, която произвеждаме и продаваме вече две години се е доказала на пазара като надеждна и ефективна. Тя покрива всичко в един пчелин - периметрова охрана, кошери и постройки. С подробните и характеристики можете са се запознаете от тук : http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1805