PDA

Виж пълната версия : ВЪПРОС КЪМ КОЛЕГИТЕ ОТ ЯМБОЛ



vipman2005
03.12.2012, 19:25
Здравейте,интересувам се къде около Ямбол може да се разположи стационарен пчелин?Аз по принцип съм от Русе и останах с 8 ДБ кошера,преместих се в Ямбол и искам да ги докарам тук.Казаха ми за местността Курткая някой знае ли как е там пашата и има ли такава?Благодаря на всички за отговорите

Totis
03.12.2012, 20:24
Курткая е вилна зона. Продават се много места с малки вилички на символични цени. Има язовир, а наоколо ниви и лозя.

vanHanegem
03.12.2012, 20:35
Kak от Русе може да се преместиш в Ямбол??? От Русе ако се местиш, трябва поне да е в София!

ianev
03.12.2012, 21:07
По скоро ще стане от Русе в Ямбол и от там В Бургас за София е последното място където бих отишъл. София е харесват само така наречените квартали около София а именно селата!

ivootur
04.12.2012, 18:13
А какви са условията за пчеларстване около Русе?Аз пък мисля точно там да се местя

vipman2005
04.12.2012, 18:52
Здравейте.Военен съм и за това.Затова не мога и на подвижно.Около Русе знам само на 9-ти километър малко акация,малко липа,малко от всичко.Но там има много пчели и кражбите/на пчелите/ са много,иначе бива.Благодаря за отговорите на всички,ако някой знае място около Ямбол /м.Курткая/по евтино да свирка.
София не я харесвам.

ivootur
04.12.2012, 19:00
Щом има кражби там ще има и другаде.Не е добра новина това.

SharK69
04.12.2012, 22:15
Колега много е пренаселана с пчели тази вилна зона,но цените наистина са символични,а относно за кражбите мисля че ги има навсякъде...... просто пази боже

evgeni.filimonov
04.12.2012, 22:29
Колеги, след Силистренския край, Русе и Ямбол са на следващите места по добив на мед, според последната статистика. Какво има да се чудите....

marianski
18.02.2015, 17:46
колеги къде в Ямбол може да се закупи оксалова и мравчена киселина и къде мога да си закупя сух материал за направата на нуклеуси или магазини?

п.с.-може да ми препоръчате и дърводелец(да не е кожодер)

Гогол
18.02.2015, 19:44
колеги къде в Ямбол може да се закупи оксалова и мравчена киселина и къде мога да си закупя сух материал за направата на нуклеуси или магазини?

п.с.-може да ми препоръчате и дърводелец(да не е кожодер)
Фирма ,,НЕЩЕРА'' –ООД .Абсолютна коректност и приемливи цени.Материала е минал през парилна камера против дървояда и други гадове.–мисля че е 2 годишен.За химикалите не мога да ти помогна–не ползвам , но би трябвало да ги има по вет. аптеки.След Каргонския мост,по стълбичките вдясно ,и веднага в ляво има такава аптека,добре снабдена.Може и да си поръчаш–след 2–3 дена го имаш.

marianski
18.02.2015, 19:55
Фирма ,,НЕЩЕРА'' –ООД .Абсолютна коректност и приемливи цени.Материала е минал през парилна камера против дървояда и други гадове.–мисля че е 2 годишен.За химикалите не мога да ти помогна–не ползвам , но би трябвало да ги има по вет. аптеки.След Каргонския мост,по стълбичките вдясно ,и веднага в ляво има такава аптека,добре снабдена.Може и да си поръчаш–след 2–3 дена го имаш.


Град: Ямбол
Адрес: ул. Страхил Войвода № 13

Телефон: 046662109
това ли е адреса?

pchelata-Z
18.02.2015, 19:57
колеги къде в Ямбол може да се закупи оксалова и мравчена киселина

Аз, миналата година си взех от това място отбелязано с кръгче.
34753476

solaris60
18.02.2015, 20:06
Колеги, след Силистренския край, Русе и Ямбол са на следващите места по добив на мед, според последната статистика. Какво има да се чудите....

За първи път чувам, че в Ямбол имало и мед. Знаех само за хубави жени и каргонска кал.

Гогол
18.02.2015, 21:24
Град: Ямбол
Адрес: ул. Страхил Войвода № 13

Телефон: 046662109
това ли е адреса?
Това е адреса на регистрацията на фирмата,а самият цех се намира м/у Водното и базата на Петрол/ сега е разрушена/,след автосервиз ,,Диана''.Ще търсиш Андрей Нещерев.

marianski
18.02.2015, 21:38
Това е адреса на регистрацията на фирмата,а самият цех се намира м/у Водното и базата на Петрол/ сега е разрушена/,след автосервиз ,,Диана''.Ще търсиш Андрей Нещерев.
посока гарата ?

Totis
18.02.2015, 21:46
Киселините ще намериш в лабораторията зад математическата гимназия на ул. Бузлуджа.

Гогол
18.02.2015, 21:58
За първи път чувам, че в Ямбол имало и мед. Знаех само за хубави жени и каргонска кал.
Еееее..... Слънчо,не мой така да ни бъткаш пчеларите в Ямбола.ВАДИМ и ние по някоя тенекия ,ама от големите,дето фащат окото.Като дойде Гърка юли да ни скубе медеца,вика от ВИЗАНТИЯ втори или трети ТИР. На бившето КТП на КАТ става стълпотворение от голе.е..е...ми тенекии, и само мед,мед,мед.Око да ти зайде. А за жените си прав,нямаше по хубави,но за каргонската кал –не си прав.Няма я вече,и да искам да си изцапам трандафорите, не мога да намеря.Та ходя до реката ,процапам някое разлято място,то вземе че прошляпа някой шаран,ловна го на ръка и хайде по центъра–да ме видят всички.Та това е дереджето Слънчо при нас–хем мед, хем риба за бирата,хем хубави жени,но без кал.Къде го има другаде това?

Гогол
18.02.2015, 22:02
Да.След канала,веднага в дясно и само направо ,докато свърши асфалта.

Недялко Атанасов
19.02.2015, 15:34
Колегите от Ямбол биха ли казали какво е положението в техния район(как върви зимуването )

marianski
05.08.2015, 08:17
Колеги много скъпа тази мравчена киселина по Ямбол тези хора добре ли са да искат за литър 8.50лв 85% по пчеларските магазини,а тази лаборатория на ул. Бузлуджа 9 лв !!!