PDA

Виж пълната версия : ЦЕНА-КАЧЕСТВО



Бърз
11.11.2012, 19:19
Здравейте!
Бих искал да питам, знае ли някой, какво е качеството на кошерите на фабриката в Костинброд? Интересуваме окомплектовка ДАДАН-БЛАТ "сглоби сам" - плодник, многофунционално дъно, покривно платно, капак с ламарина на пакет -48лв.?

Можете ли да препоръчате и друг производител на кошери за подобна цена за окомплектовка?
Предварително благодаря!

vanHanegem
11.11.2012, 19:35
На тази цена не очаквай качество!

Румен Димитров
11.11.2012, 21:50
те и преди не бяха качество, а сега с опция "направи сам" ще са трагедия...

Юрий Цветков
11.11.2012, 21:54
те и преди не бяха качество, а сега с опция "направи сам" ще са трагедия...Само дето сам ще си си виновен, понеже не си ги сглобил правилно. blush;

evgeni.filimonov
12.11.2012, 10:20
Те и сглобени да ги вземеш от там, пак не си пасват корпусите, пък камо ли неразглобени.

Бърз
12.11.2012, 16:56
Добър ден!
Благодаря на всички ви за обратната връзка. Бих искал да намерите отзиви за компанията ЕТ "Катица" г.Казанлък (цени, срокове, качество, "направи си сам" и т.н.) Много ми харесват тези кошери.
Предварително благодаря!

Румен Димитров
12.11.2012, 17:47
Човека сондира преди да купи wink;
За Катица нямам отзиви, далече са ми и никой познат не си е взимал от там. Ако искаш да има отзиви, купи 5 пробни и нагодина пиши wink;
...иначе, не изглеждат зле...като за тази изработка не би трябвало и да са скъпи wink;
http://katiza.hit.bg/products.html

Бърз
12.11.2012, 20:10
И защо да търсим отзиви за Катица????
Форумът имаше добри отзиви за тази фирма...
Искам да си купя първите 10-15 кошери за най-добра цена и качество, и не се променят след доставчик за разширяване на пчелина.

vanHanegem
12.11.2012, 20:27
Вземи си тези и няма да сгрешиш:
http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=4100

Румен Димитров
12.11.2012, 21:30
Бориславе, писах по горе, че стават, ако е разумна цената...извинявай, ама за 150 БГ лв. най-малкото не трябва да има чвор в материала.
Ако сметнем грубо продукцията (по снимки в склада) на човекочасове на ден и извадим средна заплата 500 лв. за работниците, то ще се получи доход за собствениците, който няма да е реален за западнала държава като нашата!
Никой не ни кара да купуваме, но и производителите трябва да имат чувство за мярка!!!
Всъщност, кво ми е зор....тая зима ще са ми последните покупки на кошери....
Корпусните си ги взех на 150 лв. ...три корпуса, дълбоко дъно с дъска и мрежа, две прелки, възглавница и капак....мисля, че излиза по-изгодно от Катишките. Цената е нереална при серийно производство на кошери, ама всичко се дига заради програмите....

Румен Димитров
12.11.2012, 23:02
И тук си прав, но мисля, че ако един дърводелец, се има за дърводелец, ще закупи материал, ще ги избичи, изсуши колкото трябва и тогава ще произвежда! А вчера минавайки покрай един местен продаващ ДБ за 130 лв., видях как стоварва набичен материал от тира. Предвид това, че е сложил два щрайхмуса, 1 банциг и един циркуляр в по-широко помещение, не мога да го нарека този Дърводелец !!!
Преди години когато кухните бяха хит, същия правеше кухни....тва си е обикновено печалбарство....сезонно !!!
Накратко, за питащия по темата, невъзможно е, и цена и качество да са приемливи! Избираш едното и се примиряваш с другото wink;

Димитър Бонев
13.11.2012, 00:37
В момента, повечето производители на кошери започнаха да купуват готови платна(евтино и красиво). Проблема там е, че материала, който се използва за платната не е сух. Иначе чист, обезчепен, но и лепилата не са от най-добрите и в следствие плащаш висока цена за уж хубав кошер и след няколко месеца той почне да се разпада. Така много прехвалени производители си вкараха автогол.

Бърз
13.11.2012, 09:12
.. на бройка а в разглобен вид т.е. "направи си сам" някъде към 70 лв.

Колко струва един комплект 10-12 рам. ДБ с дебелина на стените 25 mm "направи си сам" - дъно+ 3 плодникови корпуса+ възглавница и капак?
Къде мога да видя снимките?

teraforming
13.11.2012, 10:19
В момента, повечето производители на кошери започнаха да купуват готови платна(евтино и красиво). Проблема там е, че материала, който се използва за платната не е сух. Иначе чист, обезчепен, но и лепилата не са от най-добрите и в следствие плащаш висока цена за уж хубав кошер и след няколко месеца той почне да се разпада. Така много прехвалени производители си вкараха автогол.
Какви са тези готови платна, можем ли ние дето сами си правим кошерите да си купим от тях и от къде?

evgeni.filimonov
13.11.2012, 11:50
Разберете, че читав кошер под 100 лв НЯМА. Ние произвеждаме нашите кошери по следния начин:
- купуваме готов сух материал 4 метрови греди 10х10 и ги бичиме на 2.8 см, като всеки елемент е не по-широк от 8 см. След това с фреза правим странично прорези и слепваме с лепило тези елементи и ги слагаме на стягата. Става толкова здраво, че самия елемент се чупи по средата, но не и там където са слепени. После се нарязват по размери и през щрайхмуса. Не могат да се правят много бройки, но нещата стават истински и изкарват дълги години и затова един кошер струва над 100 лв.
Ако един корпус се направи от готово платно, както го правят гърците, то за нашия климат още на втория месец страницата ще се огъне като дъга и ще се отвори. Такива кошери се правят за райони със много сух климат.

syzi
14.11.2012, 08:13
Ако един корпус се направи от готово платно, както го правят гърците, то за нашия климат още на втория месец страницата ще се огъне като дъга и ще се отвори. Такива кошери се правят за райони със много сух климат.
Точно в това е проблема,че днешните"майстори" не си бичат материала,а за по-лесно го вземат набичен и уж сух.Но според мен дъската не е готова веднага за работа след като излезе от сушилнята.

hari
14.11.2012, 17:46
[quote="borislav aleksandrov"]Катица предлага качество но последно един кошер излизаше до към 150 лв. ако не бъркам.


Колеги,стандартния кошер който се предлага навсякъде при Катица е 76 лв.
има и по 150 лв. но там вече става въпрос за съвсем друг кошер.

Бърз
14.11.2012, 20:05
Добър вечер.
Извинете ме, аз продължавам да се търси най-добрият вариант.
Има ли някой, който е работил с компанията БИЙ ХАУС (Варна)? http://honey-bulgaria.com/kocheri.php

vanHanegem
14.11.2012, 20:21
Погледнах цените в сайта, който е пуснал колегата и най-отговорно ви заявявам, че цените на "Катица" са под тези. Сравнявам ги на парче. Дъното за прашец и топлата хранилка на "Катица" вдигат цената на техните кошери, но мисля че произвеждат и съвсем обикновени.

evgeni.filimonov
14.11.2012, 22:17
Добър вечер.
Извинете ме, аз продължавам да се търси най-добрият вариант.
Има ли някой, който е работил с компанията БИЙ ХАУС (Варна)? http://honey-bulgaria.com/kocheri.php
Колега, явно си доста претенциозен, но докато не видиш и пипнеш лично дадена изработка, няма как да разбереш кое е добро и кое не е, защото хората са различни. Едни търсят качество, други ниска цена, трети са по средата. Предлагам ти да посетиш изложението в Плевен през идния февруари и да си прецениш сам. Лично аз бих ти препоръчал да обърнеш внимание на кошерите на производителите от Севлиево, както и на Катица и още един производител имаше в Плевен, мисля че бяха Макреви.

hari
15.11.2012, 11:35
Извинете,случайно да знаете някъде да продават изцяло окомплектован кошер,
с качествена изработка,готов за употреба на цена 75 лв. ?

evgeni.filimonov
15.11.2012, 11:40
Извинете,случайно да знаете някъде да продават изцяло окомплектован кошер,
с качествена изработка,готов за употреба на цена 75 лв. ?

ДА, www.prodavalnik.com

:D

Владо-Gillan
15.11.2012, 12:15
що се излагате?

hari
15.11.2012, 12:28
Колега, на всички цените им са без рамките,а пък и не случайно наблегнах на качеството,защото тук повечето не одговарят на това определение.

Владо-Gillan
15.11.2012, 12:36
Колега, на всички цените им са без рамките,а пък и не случайно наблегнах на качеството,защото тук повечето не одговарят на това определение.
пич и аз ако продавам кошери ще ти кажа че няма качествен кошер под 150 лева, реалната цена на един качествен ДБ-12 рамков кошер, с 2 магазина е между 75 и 85 лева, боята влиза в цената.

hari
15.11.2012, 12:54
Владо, никой не говори за 150 лв. на кошер,и мога да ти кажа от опит че ако
това което описваш го вземеш на тази цена,нито дъвения матерял, нито боята ще са ти качествени.

Владо-Gillan
15.11.2012, 13:02
Нали мога да изкажа мнение, чието образование е дървообработване?И имам наблюдение от семейните работилници, верно те са пригодени за бъчварство, но това не е важно в случая.В цената която споменавам включвам и малко печалба за дърводелеца.Отказал съм се от този занаят поради други причини, но това не пречи за доказателство и проба да направя един кошер.

hari
15.11.2012, 13:56
Да разбирасе че с калпави матеряли можеш да влезеш в тази цени,и да има
/ малко / печалба за дърводелеца,но не ме обеждавай в противното защото
съм много на ясно кое колко струва , как се изработва,колко отиват за матеряли,колко отиват за заплати,колко за ток и т.н. ,ще ти кажа само че за последните 8 години съм произвел близо 14000 кошера и повярвай ми знам за какво става въпрос.

Владо-Gillan
15.11.2012, 13:56
Нали мога да изкажа мнение, чието образование е дървообработване?И имам наблюдение от семейните работилници, верно те са пригодени за бъчварство, но това не е важно в случая.В цената която споменавам включвам и малко печалба за дърводелеца.Отказал съм се от този занаят поради други причини, но това не пречи за доказателство и проба да направя един кошер.

А и да попитам колегите, дето си правят кошерите сами каква им е себестойността?Какво излиза един хубав и КАЧЕСТВЕН кошер е с цена 150 лева, една отводка от 90 до 150, ханилки, основи, рамки и прочее и накрая какво излиза 1 кошер е равен на една крава....Срам, е затва сме на тва дередже, поинтересувайте се един кравар дето цял ден и нощ е в лайната, каква е себестойността му на продукцията и тогава сънувайте такива цени.

Владо-Gillan
15.11.2012, 14:05
Да разбирасе че с калпави матеряли можеш да влезеш в тази цени,и да има
/ малко / печалба за дърводелеца,но не ме обеждавай в противното защото
съм много на ясно кое колко струва , как се изработва,колко отиват за матеряли,колко отиват за заплати,колко за ток и т.н. ,ще ти кажа само че за последните 8 години съм произвел близо 14000 кошера и повярвай ми знам за какво става въпрос.

Колко е материала за един кошер и реципрочно за 100?Същото се отнася и за тока и лепило и други материали.От един кубик хубав материал средно колко кошера се правят и каква е цената на хубавия материал?А каква е и цената на същия материал, но от собствената работилница излязъл?Не обръщайте форума на място за реклама, на инвентар и кошери.От 15 дена само за цени се говори, никой не казва нищо за зимното хранене, за пролетното развитие и въобще прочее практики...Който има брада има и гребен да си я реши мисля аз.То може да има кошери и за 500 ако са от орех, за махагон да не говорим.Кошерите ги купувам от едно момче дето ги прави, цената им е 80 с 2 магазина 12 рамкови дб, за сезон и половина, не са мръднали, само боята на прелката започна да сдава.За разлика от тези кошери, купих кошер от магазин бая по скъп, и още същото лято се скапа(да не използвам думата разпадна) не ми се ще да споменавам коя фирма е производителя на този кошер защото гледам много се кълнете в нея.Има колеги от форума дето са били на пчелина ми и знаят за какво говоря.

Владо-Gillan
15.11.2012, 14:13
Владо донякъде си прав приятелю.
Примерно - ти и аз сме производители - ти купуваш чам на 270 лв. в Берковица а аз го купувам на 400 лв. в Добрич. Само до тук имаме вече драстична разлика в крайната цена на един и същи кошер. Разликата в цената става още по-голяма и от вложените материали и операции. Едно е да използваш Ц 200 за около 18 лв. и съвсем друго Хенкел за над 50 лв. А като се прибавят и странични фактори то един и същ кошер като комплектовка при теб може да струва 75 лв. а при мен вече да е 120 лв.

Съгласен съм, но аз от Берковица няма да дойда да купувам кошер от Добрич и обратното.И мое мнение е ако искате да имате качествени кошери то обработвайте изцяло дървесината сами, още от отсичането, през сушенето и изработката накрая.Цената пада много драстично така, лепилото е едно от нещата дето може да се спести много.В всяко училище за дървообработване, още в първи курс учат как се прави лепило в работилницата.В пъти е по силно от хенкел да не говорим колко и от ц200, цената му е смехотворна.Лошото е че отнема време и смърди, но за хора със синузит като мен мириса не ги бърка.

Владо-Gillan
15.11.2012, 14:16
С тая цена за кубик ви избиват зъбите.Защо купувате материала от дистрибутор, а не го правите вие?

hari
15.11.2012, 14:48
А и да попитам колегите, дето си правят кошерите сами каква им е себестойността?Какво излиза един хубав и КАЧЕСТВЕН кошер е с цена 150 лева, една отводка от 90 до 150, ханилки, основи, рамки и прочее и накрая какво излиза 1 кошер е равен на една крава....Срам, е затва сме на тва дередже, поинтересувайте се един кравар дето цял ден и нощ е в лайната, каква е себестойността му на продукцията и тогава сънувайте такива цени.

Владо,да те попитам,ти кошер за 150 лв. виждал ли си ?

Владо-Gillan
15.11.2012, 15:03
А и да попитам колегите, дето си правят кошерите сами каква им е себестойността?Какво излиза един хубав и КАЧЕСТВЕН кошер е с цена 150 лева, една отводка от 90 до 150, ханилки, основи, рамки и прочее и накрая какво излиза 1 кошер е равен на една крава....Срам, е затва сме на тва дередже, поинтересувайте се един кравар дето цял ден и нощ е в лайната, каква е себестойността му на продукцията и тогава сънувайте такива цени.

Владо,да те попитам,ти кошер за 150 лв. виждал ли си ?

виждал съм за 55 виждал съм и за 130, не е трудно да се направи кошер, трудно е да направиш система от кошери.

hari
15.11.2012, 15:54
След като не си виждал,то няма как да знаеш как е направен, какво включва и
т. н.,накратко ще ти обесня,това е кошер който включва : дъно за прашецоуловител , чекмедже с неръждаема мрежа , прехващашти куки,3 корпуса с външни дръжки – прелка , разпределителни ленти ,топла хранилка с бял и прозрачен полистирол за твърда и течна храна,дървен капак с изолация,дървен отвор,метален отвор – миши предпазител,райбер запрекрепяне на отворите.
Но това са кошери за по напреднали пчелари,такива които знаят как се работи с този модел и могат да си го позволят.

Владо-Gillan
15.11.2012, 15:59
Така е ние повечето сме изостанали, и работим с 30 годишни кошери (10)та употреба.Само за информация колега, като какъв пишеш в форума?Пчелар или производител?Би ли пуснал снимки на пчелина и кошерите дето правиш и предлагаш на пазара?Същия кошер както казах го има за 130, ама няма кой да чете.

Бърз
15.11.2012, 16:27
Добър ден.
Искам да уточня, за "качеството". Това приемливо качество за мен. Искам да се организира нещо подобно:

http://s7.postimage.org/7dpv7y8m3/image.jpg (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/hcatufi1n/image.jpg (http://postimage.org/) http://s7.postimage.org/faextx9gb/image.jpg (http://postimage.org/) http://s10.postimage.org/fx4ue2va1/IMAG0018.jpg (http://postimage.org/)

hari
15.11.2012, 16:29
Така е ние повечето сме изостанали, и работим с 30 годишни кошери (10)та употреба.Само за информация колега, като какъв пишеш в форума?Пчелар или производител?Би ли пуснал снимки на пчелина и кошерите дето правиш и предлагаш на пазара?Същия кошер както казах го има за 130, ама няма кой да чете.


Във форума пиша като знаещ - можещ производител,и начинаещ пчелар.
Колкото до 130 лв., ти си знаеш какво си вземал за тези пари.

Ето снимка от моя пчелин.


http://s8.postimage.org/nqdgtb0n5/Picture_009.jpg (http://postimage.org/image/nqdgtb0n5/)

Владо-Gillan
15.11.2012, 16:46
Така е ние повечето сме изостанали, и работим с 30 годишни кошери (10)та употреба.Само за информация колега, като какъв пишеш в форума?Пчелар или производител?Би ли пуснал снимки на пчелина и кошерите дето правиш и предлагаш на пазара?Същия кошер както казах го има за 130, ама няма кой да чете.


Във форума пиша като знаещ - можещ производител,и начинаещ пчелар.
Колкото до 130 лв., ти си знаеш какво си вземал за тези пари.

Ето снимка от моя пчелин.


http://s8.postimage.org/nqdgtb0n5/Picture_009.jpg (http://postimage.org/image/nqdgtb0n5/)

щом е така какво развитие, добив, устоичивост във времето и възвращаемост на инвестицията има един кошер произведен от теб.Ако дори и с 10 процента надвишат тези от стандартните ДБ, с който работя с удоволствие ще ти стана клиент

hari
15.11.2012, 17:02
Ок от кой кошер искаш да си вземеш,от по скъпите или от по ефтените?

Владо-Gillan
15.11.2012, 17:18
качи скала и за двата, даже ще е добре да се сравнят с сила на семейството, пило, междурамия и добиви за всеки месец.Все пак мисля че е добре когато човек казва А да може да каже и Б

hari
15.11.2012, 17:26
Ти още малко и ще ми поискаш да ти добия меда и да ти го изям.

Владо-Gillan
15.11.2012, 17:38
аааа не напротив, просто питам горе доло какво да очаквам от такъв кошер.Аз с обикновения класически, морално остарял и евтин дадан блат 12 рамков, не хвана ли 2 магазина от акацията и 2 от липата + 1 добра отводка, броя годината за слаба.Та затова питам тези гъзарски кошери, какво да очаквам от тях, все пак когато се дават пари трябва да се очаква някаква рентабилност

hari
15.11.2012, 18:48
А не с кошерите произведени от мен такива добиви неможеш да постигнеш.Затова моето мнение е да си взимаш от тези 12 рамкови
с два магазина и рамки по 80 лв.

Успех.

Румен Димитров
15.11.2012, 18:58
Владо, не се излагай....сандъка не носи мед....
....човека ако ще и от тиково дърво да ти ги направи...не угледаш ли добре бръмбарите вътре, не чекай мед wink;
...то май е същото и при ората...закво им е на некои лъскава фасада, след като нема нищо вътре :D

Владо-Gillan
15.11.2012, 19:08
Владо, не се излагай....сандъка не носи мед....
....човека ако ще и от тиково дърво да ти ги направи...не угледаш ли добре бръмбарите вътре, не чекай мед wink;
...то май е същото и при ората...закво им е на некои лъскава фасада, след като нема нищо вътре :D

е именно де, аз какво казвам в цели 2 страници от темата?Човека прави проучване на цените и веднага му се качнаха производителите....Ако искат админите да направят една тема само за производителите, ако не просто нека оставят форума отворен и всеки да си прави каквото ще тук.Сигурното са 2 неща, първо има качествени кошери за 80 лева и второ 99 процента от хората в форума няма да си купят кошер от производителите в този форум.КОЙТО ИМА БРАДА, ИМА И ГРЕБЕН ДА Я РЕШИ.Оня колега Хари казва че това били кошери за напреднали пчелари, и какво излиза аз селянина, ако махна старите сандъци и си взема от неговите кошери, от един селски пчелар ставам напреднал така ли?Много глупости започнаха да се пишат тук напоследък.Дръжте си кошерчетата, и обикновените дърводелци с простите кошери и те хляб ядът.

ware
15.11.2012, 19:19
Здравейте колеги,всичко зависи от райна в който пчеларстваш,има райони в които ако си забравиш капака отворен ще ти го напълнят с мед,има и такива
в които ако напълниш два магазина трябва да се радваш,в този случай вече
ти трябва добър,качествен инвентар със спазени размери.

Румен Димитров
15.11.2012, 19:22
Владо, много се палиш....а живота се живее по-простичко wink;
ората пишат, питащия си преценява !!!
...и що да си фъргаш кошерите ?!?!? ...щом вадиш мед начи са добри wink;
бе не моам да ви разберем спора....а и нещем wink;
....секи си е прав за него си а клиента да му мисли.....

Владо-Gillan
15.11.2012, 19:28
....секи си е прав за него си а клиента да му мисли.....


това ме кефи, крада го за подпис в ФБ дано нямаш против, събирам разни мисли и това ми хареса

hari
15.11.2012, 19:40
Владо,извинявай ако съм те засегнал с нещо,но нали спорим по темата и всеки защитава своята позиция,аз мисля че колегата ware най добре уточни нещата.

Владо-Gillan
15.11.2012, 20:00
именно, ти го каза бая по рано в темата, при нас кубика ако е 200 при вас е 425 и оттам и цената варира.Аз против кошерите нямам нищо, каръл съм мотор за 300 лв карам и скъп мотор и знам разликите от евтиното и скъпото, но просто не се подходи правилно в темата.Защо бъзикате човека за продавалник и далавера?Такива са му възможностите това търси, дайте да го обесим за това.И аз бях назор и купиш евтини кошери тази година но съм доволен, не се разпаднаха като тези от магазина дето купих и то само след 2 3 месеца....Бях писал преди време някъде из форума за този кошер.

Юрий Цветков
15.11.2012, 20:28
Владо, съвсем нормално е, на питащия да отговарят или както ти каза, да се "прикачат" производители. Ами аз и ти ли да му се прикачим. Човека иска кошери, но съм сигурен, че както аз няма да му продам моите, така и ти няма да му продадеш твоите. Няма лошо, че му се предлагат кошери на различни цени. Той плаща, значи той ще реши на кого.

Относно цените и качеството на кошерите сме коментирали не един и два пъти, но факт е, че през последните няколко години, това са цените. От тук следва извода, че производителите реализират достатъчно продажби и на ниски и на високи цени. дето се казва, за всеки влак си има пътници. е в случая и пчеларски програми, но това е друга бира. drinks;

ceco_lovech
16.11.2012, 08:45
hari-ти си Владо от Катица нали? drinks;

hari
16.11.2012, 10:34
Цецо,няма значение кой съм,ако кажа кой съм ще започнат едни прикаски че си
правя реклама и т.н. ,не че ме бърка но ще се отвори друга тема в темата.

evgeni.filimonov
16.11.2012, 10:57
И какво стана, толкова приказки и не можа да се разбере ОТ КЪДЕ МОЖЕМ ДА СИ КУПИМ ЧИТАВ КОШЕР за 75 лв ??? Еми, май от никъде. Читав кошер за такива пари може да си произведе само пчелар-дърводелец. Няма нормален производител, който плаща данъци и ток и консумвативи - да предлага читави кошери за 75 лв. Владо не ги разбира тези неща или не иска да ги разбере.
Затова сме бедни ние българите, защото работим за без пари, НЕ СИ ОЦЕНЯВАМЕ ТРУДА. Материала дали е евтин или скъп не определя цената на кошера, а вложените труд и време и изразходените консумативи, като ток, здрави винтове, качествено лепило и амортизация на машини и дискове и ножове.
А и ако искаш да направиш читаво дъно с мрежа от неръждавейка - 1 кв м от тази мрежа струва от 40 лв нагоре.

hari
16.11.2012, 11:35
Не, има читави кошери в България но зависи от комфигорацията.
Неможеш да искаш: дъно,плодник ,2 магазина или 3 корпуса при многокорпусните, покривна табла,капак,30 бр.рамки с качествен матерял,боядисани,хубаво лепило,зглобен с винтове,неръждаема мрежа и т.н. на цена 75 - 80 лв.,просто
няма как да се получи,освен ако някой е решил да работи без пари.

Светозар Каменов
16.11.2012, 11:59
Евгени, миналата година приятели си поръчаха кошери и дадан-блат с два магазина им излезе мисля под 75 лв. Без рамки е. Не знам колко ще издържат, това времето ще покаже, но сглобката беше много добра и дървото беше подбрано. Човека има голям цех, то не знам дали е и цех, а не малък завод с модерна техника, правен по някаква програма. Всичко е въпрос на себестойност. Не му правя реклама, просто споделям, че има и на такава цена.

ceco_lovech
16.11.2012, 12:09
Цецо,няма значение кой съм,ако кажа кой съм ще започнат едни прикаски че си
правя реклама и т.н. ,не че ме бърка но ще се отвори друга тема в темата.

Имаш право.И да вей и да вали ич на ... да не тий.

Драгошинов
16.11.2012, 12:42
........................... Човека има голям цех, то не знам дали е и цех, а не малък завод с модерна техника, правен по някаква програма. Всичко е въпрос на себестойност. Не му правя реклама, просто споделям, че има и на такава цена.
Какъв е проблема да му "направиш реклама". Нали за това сме в този форум, да споделяме добро или лошо. Иначе ставаме като националните медии - Има една голяма лоша фирма, производител на еди какво си, но няма да я кажем...... И като настане една паника сред хората. Така се вреди на всички, и потребители и производители. Така че, нека да говорим/пишем без недомлъвки. Винаги ще има доволни и недоволни, но когата имаш инфо., сам ще отсееш полезното.

Светозар Каменов
16.11.2012, 13:07
........................... Човека има голям цех, то не знам дали е и цех, а не малък завод с модерна техника, правен по някаква програма. Всичко е въпрос на себестойност. Не му правя реклама, просто споделям, че има и на такава цена.
Какъв е проблема да му "направиш реклама". Нали за това сме в този форум, да споделяме добро или лошо. Иначе ставаме като националните медии - Има една голяма лоша фирма, производител на еди какво си, но няма да я кажем...... И като настане една паника сред хората. Така се вреди на всички, и потребители и производители. Така че, нека да говорим/пишем без недомлъвки. Винаги ще има доволни и недоволни, но когата имаш инфо., сам ще отсееш полезното.
Ами не му правя реклама, защото не знам дали кошерите ще издържат с годините. Знам само изработката и ориентировъчна цена. А и току виж някой ме изкара рекламно лице. :D
Но това http://palisandar.com/index.html е сайта на фирмата и всеки може да се свърже с тях и да разговаря.

vanHanegem
16.11.2012, 13:17
Това наистина е една много мощна фирма за изделия от масивно дърво. Не познавам производството и на кошери, но съм виждал други техни производства (дюшаме) от които съм впечатлен.

Драгошинов
16.11.2012, 13:20
Благодаря за информацията, а относно отношението цена - качество, евентуално ще го науча на място. drinks;

Димитър Бонев
16.11.2012, 13:21
Не знам как смятате нещата. На мен само материалите като стойност ми надвишават тази сума, като се има предвид, че търся по-изгодни цени за качествени материали.

evgeni.filimonov
16.11.2012, 15:35
Евгени, миналата година приятели си поръчаха кошери и дадан-блат с два магазина им излезе мисля под 75 лв. Без рамки е. Не знам колко ще издържат, това времето ще покаже, но сглобката беше много добра и дървото беше подбрано. Човека има голям цех, то не знам дали е и цех, а не малък завод с модерна техника, правен по някаква програма. Всичко е въпрос на себестойност. Не му правя реклама, просто споделям, че има и на такава цена.

Най-после един отговор по темата.
Само , че кажи кои са производителите, за да може да се видят на място.

Юрий Цветков
16.11.2012, 16:04
Много наблягате на цените на труд и материали. Не че не са ценообразуващи, но никой не спомена още един основен фактор. Това са мащабите на производсто. Дори доставчика на материали да е един и същ, то цената им ще бъде различна за този който купи половин или един кубик дървен материал или за този който купи 500 или 800 кубика примерно. Няма как дърводелец, който прави по 2 кошера месечно, да се сравнява с фабрика която прави стотици бройки за същия период.

Светозар Каменов
16.11.2012, 16:18
Юри, нали това казах и аз, себестойност. Този, за когото говоря предполагам даже купува дървения материал на трупи, бичи ги и суши. Естествено цената на материала ще е много по-ниска. Като има и добри машини производителността се увеличава и ето ти още по-ниска себестойност.

Юрий Цветков
16.11.2012, 21:05
Юри, нали това казах и аз, себестойност. Този, за когото говоря предполагам даже купува дървения материал на трупи, бичи ги и суши. Естествено цената на материала ще е много по-ниска. Като има и добри машини производителността се увеличава и ето ти още по-ниска себестойност.Напълно съм съгласен.

beehives
08.02.2013, 14:09
Здравейте, пчелари! Ние сме производител на многокорпусни кошери Лангстрот и бихме искали да споделим нашите цени с вас.
Цената на комплект триетажен кошер ЛР включва: подвижно дъно, 3 корпуса, 30 рамки (разпробити и сглобени), капак, вратичка - 100 лв или първи етаж (плодник), 2 корпуса, 30 рамки (разпробити и сглобени), вратичка и капак - 90 лв
Цена на комплект триетажен кошер ЛР с подвижно дъно без рамки: 78 лв
Цената на комплект двуетажен кошер ЛР включва: подвижно дъно, 2 корпуса, 20 рамки (разпробити и сглобени), капак, вратичка - 75 лв без или първи етаж (плодник), 1 корпуса, 20 рамки (разпробити и сглобени), вратичка и капак - 70 лв
Цена на комплект двуетажен кошер ЛР с подвижно дъно без рамки: 62 лв
Цена на първи етаж (плодник), 10 рамки (разпробити и сглобени), вратичка и капак - 50 лв
Цена на първи етаж (плодник) - 24 лв

http://s12.postimage.org/ic42k87bt/DSCN0973_nw.jpg (http://postimage.org/image/ic42k87bt/)