PDA

Виж пълната версия : ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ОПРАШВАНЕ



Георги Георгиев
06.11.2012, 19:57
Здравейте днес ми предложиха 30лв.на кошер,за петнадесет дни през април за опрашване на дравчета,транспорта е от тях,какво бихте сподилили? sweating;

kara7
06.11.2012, 20:11
Ами какво те притеснява та се чудиш?

Румен Димитров
06.11.2012, 21:50
....фактурирането ....и последващите данъци....нормално е да има страх...все пак сме Българи....

kando
06.11.2012, 23:57
Ако живеех някъде около Шумен, бих ти споделил телефонния си номер в случай, че се откажеш - а инак, какво те притеснява?

Пламен Ганев
07.11.2012, 00:11
Предполагам знаеш,че мястото където ще ги занесеш,трябва да е най-малко на 5-6км от пчелина ти?

Георги Георгиев
07.11.2012, 20:48
Здравейте колеги,притеснението ми е само едно и то е че ме е страх от АМ.ГНИЛЕЦ.Имам 40семейства и само аз си знам как съм го постигнал,а за фермера иска ги всички градината е заградена а и аз не бих ги оставил без надзор.Относно цената смятам че е добра.Ако се разубедя ще пиша в раздел обяви.Растоянието е 20км.а и вече веднъж ги местих. hi;

Spens
07.11.2012, 21:20
Здравейте колеги,притеснението ми е само едно и то е че ме е страх от АМ.ГНИЛЕЦ.Имам 40семейства и само аз си знам как съм го постигнал,а за фермера иска ги всички градината е заградена а и аз не бих ги оставил без надзор.Относно цената смятам че е добра.Ако се разубедя ще пиша в раздел обяви.Растоянието е 20км.а и вече веднъж ги местих. hi;
Страховете ти са неоснователни,гнилеца се проявява през лятото, семейство с ам.гнилец не изкарва зимата.И това че си на стационарен пчелин и не ги местиш не е гаранция че не могат да заболеят от американски гнилец.По скоро разбери как стоят нещата с пръскането от това би трябвало да се притесняваш най-вече.
Направо ги карай и взимай парите. wink;

Bee Varna
06.01.2013, 00:37
Здравейте днес ми предложиха 30лв.на кошер,за петнадесет дни през април за опрашване на дравчета,транспорта е от тях,какво бихте сподилили? sweating;

Отивайте и ги опрашвайте, помолете за снимки на дръвчета кога то се развият плодовете, преди сбора на реколта.

Bee Varna
06.01.2013, 00:41
Понякога взимам такива решения, че бръмбарите в главата ми стават прави и ми ръкопляскат...



Важи за всеки пчелар!!!!!!!!!!!