PDA

Виж пълната версия : КОНТАКТИ С ПЧЕЛАРИ ОТ ВАРНЕНСКО



Даниел Йорданов
29.10.2012, 11:49
Бих желал да се запозная и да общувам с пчелари от варненска област,тъй като ми предстои да преместя пчеларския си бизнес там....Ще се радвам да се запозная и с колеги дърводелци от региона....

martobg
29.10.2012, 20:52
Аз съм от Варна.

Shine
29.10.2012, 20:57
аз съм от Шумен но пчелинат ми е в Каспичан

Даниел Йорданов
30.10.2012, 11:05
благодаря на Марто,Shain и Борислав Александров....моят бъдещ пчелин ще е в района на с.Синдел....засега съм в процес на търсене на подходящо място за пчелина и обмисляне на формата и начина на преместването му....с удоволствие ще комуникирам с всички от региона !!!

todorksavov
30.10.2012, 11:34
и аз съм от Варна от тази година се занимавам с пчеличките все още се уча и "прохождам" blush;

ceco_lovech
30.10.2012, 12:26
благодаря на Марто,Shain и Борислав Александров....моят бъдещ пчелин ще е в района на с.Синдел....засега съм в процес на търсене на подходящо място за пчелина и обмисляне на формата и начина на преместването му....с удоволствие ще комуникирам с всички от региона !!!

Аз съм служил в поделението в с.Синдел и ако знаеш колко мангал има там........ crying;

Даниел Йорданов
30.10.2012, 15:14
Мангалите в Синдел не ми пречат на пчеларството....само трябва да не използвам метални подставки за кошерите....а и там ми е късмета...да не мислите че ми е лесно да разпродавам пчелин граден 22 години в белоградчишко и да го почвам почти от нулата на ново място...ама съдба...плюс това не е казано непременно в Синдел да е пчелина...има наоколо и други села...

todorksavov
30.10.2012, 16:09
Мангалите в Синдел не ми пречат на пчеларството....само трябва да не използвам метални подставки за кошерите....а и там ми е късмета...да не мислите че ми е лесно да разпродавам пчелин граден 22 години в белоградчишко и да го почвам почти от нулата на ново място...ама съдба...плюс това не е казано непременно в Синдел да е пчелина...има наоколо и други села...Садово и Аврен не са лош район

Даниел Йорданов
01.11.2012, 09:18
Бях изненадан че в авренските и синделските гори липата е слабо застъпена....

todorksavov
03.11.2012, 17:04
Бях изненадан че в авренските и синделските гори липата е слабо застъпена.... на времето имаше много липа в тези райони но от както започнаха мангалите да берат цвят с брадвите направо липовите гори изчезнаха next_mad;

Даниел Йорданов
03.11.2012, 20:10
ами в синделската гора не видях нито едно липово дърво

todorksavov
03.11.2012, 21:29
Ти защо си се насочил точно към Синдел.Селата около Камчията е добър район според мен.А за района най много липа има в Шерба.

Даниел Йорданов
09.11.2012, 22:03
в Синдел ще живея с приятелката си

peipan
19.12.2012, 10:29
Аз също съм от Варна и пчелина ми е във вилната зона на с. Припек. Условията са добри, акация и липа от местността "побити камъни", гора и слънчоглед от засъдимите площи чак и до с. Доброглед. Що се касае за търсене на дърводелец разбирам, че ще инвестираш в направата на кошери. Аз преустройвам ДБ-12 с двойно дъно и съм много доволен. В момента магазините ми са под корпуса и силните семейства могат да правят по-голямо кълбо във вертикала. Много семейства миналата зима загинаха на мои приятели които са на ДБ за това, че когато има пило кълбото не се движи по корпуса.

Даниел Йорданов
19.12.2012, 23:00
Благодаря за коментара, Peipan.....лятото на Побитите камъни видях голям майкопроизводителен пчелин и говорих със собственика, но не запомних името му...Аз ще пчеларствам в Синдел....условията засега са ми загадка... дано бързо да се адаптирам

peipan
20.12.2012, 09:08
До побити камъни майко производителя го познавам много добре казва се Ахмед. Може да ти свърши работа, но е малко несериозен или по-скоро скъперник. Ще ти иска повечко пари, но иначе е добър пчелар.

Даниел Йорданов
20.12.2012, 18:22
напролет ще поставя достатъчно капани в двора си с примамката Пророй и ще изловя голяма част от синделските рояци....примамката е много ефикасна!!!

todorksavov
20.12.2012, 21:13
А иначе добри майки ли произвежда този Ахмед и горе долу на каква цена hi;

peipan
21.12.2012, 10:11
Дълга е историята и от къде го познавам, но информацията ми е от преди 2008г. даваше ги на 12 лв. в клетка с по 3-4 пчели. При положение че ще взимаш според мен добре е да са нуклиуси на по на 2-3 рамки и при това положение само като видиш пилото ще си наясно за качеството на майката. Има лесно. Аз за себе си съм си направил от ламиниран паркет сандъчета на 3 рамки за нуклиуси и ако не ми хареса майката, отделям я в друго сандъче с рамка и поставям рамка с яйца от добър кошер. Така вече в периода май-чак до септември може да се направят нуклиуси който да ти харесат. За догодина ремонтирам 8 стари ДБ-12 и ще разширявам пчелина. Мисля преди пашата на липата или на слънчогледа - това ще зависи от силата на семействата и времето и ще взема от 8-те които имам майките и ще ги поставя в новите 8 кошера на 3-4 рамки. Същевременто може би през май ще направя на по три рамки нуклиуси дано да мога да са 5-6. Ислед като видя развитието на отделените майки - силата им ще преценям за смяна на майките с готовите нуклиуси. Изисква се много работа и смелост.

todorksavov
21.12.2012, 13:07
благодаря ,peipan за отговора и аз мисля така да си произведа майки тази година (което ще ми е за първи път blush; )но ако се наложи екстремно може и да купя някоя майка от този Ахмед имаш ли някакъв тел. за връзка с него

Даниел Йорданов
21.12.2012, 22:17
Ахмед през 2012 година ги е продавал по 13 лв.....ако опреш до закупуване на майки мога да ти дам на същата цена добри роеви майки които уверявам те че са най-добри....но не искай фактури от мен...

todorksavov
22.12.2012, 00:40
Благодаря Даниел ако ми се наложи ще се възползвам от предложението....фактури не ми трябват аз все още съм начинаещ любител

peipan
22.12.2012, 19:34
Имам някакъв номер но не знам дали е актуален - 0887603414. Аз също при положение, че ми потръгнат работите, може да ми останат нуклиуси свободни и да няма какво да ги правя. До юли, август има много време. Ще си разменим телефони за по бърза връзка.

todorksavov
22.12.2012, 20:59
ОК няма проблем ще пиша на лични drinks;

Танаси
27.02.2013, 17:29
Колеги от Варна каде са збирките на варненска пчела или някои друго дружество. Дайте някаква инфорация за збирки.

todorksavov
27.02.2013, 20:02
ул.Генерал Колев бл.59 всяка сряда от 18.30

Танаси
28.02.2013, 11:42
Благодаря колега.

Ивайло Велинов
22.03.2013, 13:38
Има ли някой от района на Каварна / Камен бряг / Шабла? Трябва ми консултация моля?