PDA

Виж пълната версия : РЕМОНТИРАНЕ НА КОШЕРИ



krasimir00
02.09.2012, 20:43
Здравейте колеги.Понеже времето за зазимяване на пчеличките наближава,по старите кошери трябва да се поизпушат.Кажете вие какво ползвате за запълване на дупките.Няколко години ползвах пяна,но като че ли не е много удачен вариант.

milko_enev
02.09.2012, 21:48
Инвестирай в нови кошери.Пчелите няма да се сърдят! wink;

krasimir00
03.09.2012, 15:47
Не е проблем да ги заменя с нови,имам в наличност,но след като настоящите могат да избутат още някоя и друга година, защо да не се възползвам.

tenew
03.09.2012, 16:31
Дупките можеш да ги запълниш със силикон колега.

Димитър Бонев
03.09.2012, 16:50
Не става със силикон. Не може да проникне добре в дървесината и още при първото намокряне от дъжд се отлепва. По-добре със самоделен кит -прах от торбичката на шлайфа и лепило за дърво(водоустойчиво) става екстра и там вече няма да се напука.

Джордан
28.02.2013, 18:50
Прав е колегата Бонев.Кошерите правя от използван веднъж материал.След като мина дъската за дебелина,ако е останал дефект по нея,забърквам лепило и прах/за по–големите дупки слагам стърготини/,шприцовам дефектите и чакам да изсъхне/след 24ч./,шкуря с вибратора,китвам.След изсъхването на кита,отново шкуря.Става перфектно.При ремонт на стари кошери,ако има пукнатини–по същия начин.Имам 5–9 годишни кошери,с такава козметика–не са мръднали.

rumenggr
27.12.2015, 21:12
Здравейте. На един от корпусите, долния вътрешен ръб на едната страница, се е раздул така че повдига корпуса. Ако нямаше клей, пчелите щяха да излизат между корпусите. Имате ли идея как да го изправя ( пролетта естествено)?
5632
5633

s3s3s3
27.12.2015, 21:23
Здравейте. На един от корпусите, долния вътрешен ръб на едната страница, се е раздул така че повдига корпуса. Ако нямаше клей, пчелите щяха да излизат между корпусите. Имате ли идея как да го изправя ( пролетта естествено)?
5632
5633

Обикновено, проблема се решава с абрихт.

rumenggr
27.12.2015, 21:37
Разполагам с абрихт 300мм. Корпуса е по-широк. Не съм спец. Няма ли да го кривне съвсем?
Хрумна ми на равна плоскост да закова ленти шкурка и да го бутам докато се изравни, но дали ще стане... :confused:

rosty_sz
27.12.2015, 23:17
Като станат на две три годинки тези корпуси и такива цепки няма да ти правят впечатление ама сега на ли са новички.....
Слагаш линеала на абрихта и водиш издутата дъска по линеала. Щом е издута и с малко внимание корпуса ще контактува с плота и ножа само на издутото и така само то ще отпадне. Окончателното оформяне, с шкурка на трупче.

rumenggr
28.12.2015, 00:19
Като станат на две три годинки тези корпуси и такива цепки няма да ти правят впечатление ама сега на ли са новички.....
Слагаш линеала на абрихта и водиш издутата дъска по линеала. Щом е издута и с малко внимание корпуса ще контактува с плота и ножа само на издутото и така само то ще отпадне. Окончателното оформяне, с шкурка на трупче.

Разбрах. Гърбицата към линела, от другата страна ще подложа нещо с дебелина разликата за да прескочи ножовете корпуса. Благодаря.