PDA

Виж пълната версия : МАЗИЛО ЗА СЛЕД УЖИЛВАНЕ



bgludost
26.08.2012, 12:36
Здравейте,
искам да ви попитам можете ли да ми кажете някакво добро мазило или спрей след ужилване да се минавам, че мн ми се подуват ръцете. Мисля да отида до аптеката, но искам първо да ви попитам.

dvidenov
26.08.2012, 15:36
1.Търпение колкото повече те жилят толкова по-малко ще се надуваш.
2.Ръкавици струват около 10-12 лева и издържат един сезон.
3.Алергозан за мазане и пиене.

Ангел Йосифов
26.08.2012, 16:16
Най-добре се консултирай с алерголог.Не си прави експерименти.

Владо-Gillan
26.08.2012, 16:25
Стреми се да не те жилят много, това се постига с спокойна работа, добра хигиена, работа с ръкавици (ако нямаш такива, се мажи с оцет или още по добре се търкай с маточина)

lubol
26.08.2012, 17:53
Според мен забрави за маточината и оцета.Научи се да работиш с ръкавици има меки вземи си точно твоя номер всичко останало е мъка.И разбира се спокойно работа,но с ръкавици по-спокойно се работи.

Владо-Gillan
26.08.2012, 20:21
Човека пчелар ли ще става, или хирург?Хирурзите работят с ръкавици

Пламен Ганев
26.08.2012, 20:27
Човека пчелар ли ще става, или хирург?Хирурзите работят с ръкавици

Ела един ден да ми отлепяш колпусите и ще се замислиш сериозно за хирургията :D

Пламен Ганев
26.08.2012, 20:34
Здравейте,
искам да ви попитам можете ли да ми кажете някакво добро мазило или спрей след ужилване да се минавам, че мн ми се подуват ръцете. Мисля да отида до аптеката, но искам първо да ви попитам.

Ръкавици кожени-12лв,светло облекло /бяло или жълто/ и забравяш за неприятностите.След време ще спреш да се подуваш.
Хората които работят с голи ръце не са по големи пчелари от тези които работят с ръкавици.По скоро са много по ниско ефективни.

Владо-Gillan
26.08.2012, 20:41
Колега би ли се обосновал, за ефективността?

зуница
26.08.2012, 21:00
Лек за ужилване:
Оцет на мястото външно и 50 грама ракийка за пчеларя вътрешно.
Мезето е по избор.
Изпробвано! drinks;

Владо-Gillan
26.08.2012, 21:11
Лек за ужилване:
Оцет на мястото външно и 50 грама ракийка за пчеларя вътрешно.
Мезето е по избор.
Изпробвано! drinks;

Ето това вече е приказка drinks; drinks; kiss; kiss; kiss; kiss; kiss; kiss; drinks;

М.Петров
26.08.2012, 21:26
Днес помагах на колега и сефте се мазах с оцет,иначе по принцип ползвам ръкавици на моя пчелин.
Само една пчела ме ужили.
Не се плаши от подуването,като привикне организма няма да се подуваш или ще се подуваш,ама малко.Не е лошо да те жилват от време на време,даже е добре.:)

bgludost
26.08.2012, 21:46
Аз работя с едни ръкавици от плат и кожа, но днес ме ужили през нея, а вчера пробвах с тези които са гумени (хирургически), но мн лесно се късат и ме ужили и с тях. До вчера имах 3 кошера и от тях са ме жилили няколко пъти, но като сложа малко лед и не съм имал проблем с подуване. Вчера си купих още 3 кошера, но тези пчели са доста по нападателни и само да посегна да вадя пита и ми налитат по ръцете и се опитват да ме жилят. Вчера ме ужили една пчела от тях по пръста и ми се поду цялата ръка до китката, включително и другите пръсти. Днес сутринта ме ужили друга пчела по другата ръка и сега и тя се е подула цялата. Това сериозно ми вреди понеже не мога да работя, защото ръцете са ми са се подули и немога да си свия пръстите, а и ме болят и немога да вдигна нищо по сериозно . Дали може пчелите да са болни от нещо и заради това да се подувам от тях толкова много, а от другите да ми няма нищо? Благодаря на всички които са ми отговорили. Ще пробвам това с оцета другия път когато ме ужили, дано да има ефект.

павликянин
26.08.2012, 21:55
Два пъти съм пробвал да се мажа с оцет преди отваряне, и двата пъти не само ме жилнаха, ами се и разлютиха. Оня ден ходих до Пчеларския център в Стара Загора и си купих ръкавици, стига ми толкова пчелна отрова за тази година!

evil_dea
26.08.2012, 22:19
Може също да смачкаш и натъркаш ръцете с няколко търтея.

Пламен Ганев
26.08.2012, 23:15
Колега би ли се обосновал, за ефективността?

Разбира се!За един ден с ръкавици ще прегледам 50 с-ва за роеви маточници примерно,а ти с голи ръчички ще прегледаш 20 и ще те боли,сърби и т.н.

Владо-Gillan
26.08.2012, 23:23
Е що позволяваш да имаш толкоз, роеви маточници?За ден 50 семейства, в роеви нагон?????Ебати мислех че това ти е бизнеса, а не хоби.А и мене ме не сърби, аз работя само с било и по татуировки при пчелите, кепиш?

зуница
27.08.2012, 10:25
Това с търтеите работи лятото.Есен след като ги изгонят от кошерите,пчелите не са толерантни към миризмата им.Ефекта е "чувствително" по-малък.

Пламен Ганев
27.08.2012, 11:49
Е що позволяваш да имаш толкоз, роеви маточници?За ден 50 семейства, в роеви нагон?????Ебати мислех че това ти е бизнеса, а не хоби.А и мене ме не сърби, аз работя само с било и по татуировки при пчелите, кепиш?

Дори и първолака ще се сети,че това че се проверяват всички,не означава че всички са с маточници :D :D :D
Ела ми на гости да те видя по татуировките на моя пчелин!Ще пийнем дори drinks;

Владо-Gillan
27.08.2012, 14:53
Еееее сега пък на твоя, ела ти при мен да те облещя на слънцето, по гащеризон и ръкавици.Кой както намери, за добре, така да работи.Има хора дето могат да понесат 50 ужилвания, и да им няма нищо, а има и такива дето от едно ужилване стават на бибе.

Spens
27.08.2012, 19:18
Това с търтеите работи лятото.Есен след като ги изгонят от кошерите,пчелите не са толерантни към миризмата им.Ефекта е "чувствително" по-малък.
Правилно!...И оцет и маточина и търтеи не вършат работа що се касае за преглед и ровене в гнездото.Миризмата идва предимно от дланите,някой ако се интересува от лесен и сигурен начин да ми пише на лични. drinks;

lubol
28.08.2012, 17:58
Колеги не се бъзикайте с пчеличките, и моите не жилят. Но при тях с гащиризон, було и задължително ръкавици. Не че се подувам и не отнасям понякога по някое друго жило. Но така работя значително по бързо и по спокоино, а и не мисля че гащиризона пази по топло от дънки примерно.
Пък и те веднъж жилята :).

vanHanegem
28.08.2012, 22:14
"...при тях с гащиризон, було и задължително ръкавици. "

Това нов стандарт ли е и ако е така, кога е въведен? Кога са влезли в сила тези "задължителни" атрибути в пчеларското облекло? Регламентирани ли са в стандартите за Добрите Пчеларски Практики? Ако моят гащеризон е с було, трябва ли да си купя още едно и да го поставя върху него? Ако моите ръце не се подуват при ужилвания и трудно работя с ръкавици, задължително ли трябва да ползвам такива?

jordanov
29.08.2012, 10:57
Ааа, с пчеличките отдавна съм спрял да се бъзикам wink;. Затова - до средата на рапицата им се представям с було, риза, ръкавици, дънки. Оттам нататък, вкл. и оня ден - було, тениска или риза къс ръкав, работни панталони до коляното, бе манИкен :D . Отивам при тях с чисти помисли и добри намерения. Пчелите ги разбират тия работи. Ако предстоят по-сериозни манипулации, две-три струйки дим ми служат за извинение. Жилят само ако притисна някоя, не го правя нарочно, макар че сигурно съм под санитарния минимум с отровата. Така си караме през годинките.

ianev
29.08.2012, 20:26
Йорданов за рапицата ще имам няколко въпроса ама ще ги запазя за зимата като станат виното и луканките, че за първа година ще има рапица при мен drinks;

jordanov
30.08.2012, 09:50
Няма проблем ! Много добра култура и за земеделци и за пчелари. Първите една-две години на село брахме страх покрай нея, сега и се радваме. Тая пролет при мен от блок на 3 километра донесоха по 10ина кила , засилиха се и донесоха още 7-8 смеска с акация и така си карахме цяло лято. Преди снеговете обаче ако имаш зелени блокове наоколо трябва да почнеш подготовката. Аа, на комшиите имам предвид cool; . С помощта на мед, вино, луканки, бе квото има и най-важното сладки приказки, че живота не е толкова страшен drinks; :D

derventliev
04.09.2012, 13:39
Така е !

Кънев
05.09.2012, 06:21
Към колегата bgludost:
Не вярвай, че алергията ти към пчелната отрова след многократни ужилвания ще отмине.
Използвай промазани с латекс работни ръкавици. Тях пчелите не могат да пробиват.
След ужилване, аз използвам за намазване „Псилобалсам”. Продават го по аптеките без рецепта.

bgludost
05.09.2012, 13:12
Благодаря много на всички за отговорите ви. При следващите ми ужилвания ще изпрабвам всичко което ми казахте за да видя от кое ще има най голям ефект за мен

Ивайло Георгиев - ingivo
05.09.2012, 16:39
1.Търпение колкото повече те жилят толкова по-малко ще се надуваш.
2.Ръкавици струват около 10-12 лева и издържат един сезон.
3.Алергозан за мазане и пиене.

Вече ме жилиха около 6 пъти от юни от както съм пчелар . Втория път бяха 6бр станах като бимбаец жилиха ме по краката а ми се наду първо главата.Отворите на ушите почти се бяха затворили устата ми стана като на фолкпевица :D .2 пъти по 2 алергозана около 200-300 гр. мед изядох и местата на ужилванията ги мазах с мед ааа и главата под чешмата. 6-тия път само леко локално подуване и след 2 -часа само точица cool;

martobg
14.09.2012, 19:27
Това също е много ефективно при подуване: http://apteka.framar.bg/12006156/локоид-липокрем-0-1-30-гр-

marin_006
27.12.2012, 12:01
эдр аэ иэполэвам комплект до крьста , домакински ракавици -като им режа прьстите на половина на доло гладак анцок и плавни движения около кошера ,селекция сьщо,

volodq
27.12.2012, 13:27
Най-добър ефект против отоци/очите и др.меки части/ дава спирта,но веднага след ужилването,а ръцете ги напушвам с пушилката/яко/и нямам проблеми.

Bee Varna
08.02.2013, 02:18
колега е прав относително жилване, свикваш и с всеки пъть подувашсе по малкоу жилвания полезни но не е в голямо количествоу 5-10 жилвания на ден не е много, лек от подуване няма, можеш да не ходеш на доктор, това не е алергия щом можеш да дишаш спокойно. Ако си алергичен то отрова нарушава дъшане и подувасе не само място на ужилване а цяло тяло, купи инжекция орбазон и я носи с себеси когато работиш с пчели, това ти е газанция за оцеляване, най добре помагат ръкавици но с тях не винаги удобно, има моменти когато пречи и було, общо взето към всичко свъкваш с времето. Избирай за себеси това което ти удобно и безопасно, и тогава работа ще носи удоволствие а не болка от подуване. Късмет и най добри пожелания!

srg
08.02.2013, 09:36
Колега! Проявявай малко повече уважение към хората които посещават тови форум. Това не е Skype.

Владимир Владимиров-Влад
11.02.2013, 09:50
Някой има ли впечатления от МЕДРОЛ ? Това е италиански еквивалент на урбазон.

Недялко Атанасов
11.02.2013, 19:45
Ето ви нещо много ефикасно,за да не ставате като сумисти тежка категория,като ви понахапят схрускайте 1-2 от тези хапченца,най-обикновен алергозан. tube; ВСЕКИ ЗА СЕБЕ СИ ДА ПРОЧЕТЕ ЛИСТОВКАТА ПРЕДВАРИТЕЛНО.
http://s16.postimage.org/w87drqmqp/05052012144.jpg (http://postimage.org/image/w87drqmqp/)Ефекта е поразителен

Владимир Владимиров-Влад
11.02.2013, 22:08
Подозирах го, но исках да го чуя от човек като теб.
drinks;

vanHanegem
11.02.2013, 22:35
Това е антихистаминов препарат, но...от много старо поколение! Странични ефекти - отпадналост, сънливост, саливация...доста силно изразени при почти всички, които го приемат. Опитайте с препарата "Ролетра", паразителен ефект, без горните странични ефекти. Може да се приема дори предварително, а след ужилване се взема още една таблетка....Но това не са препарати, които могат да спасят живота при свръхчувствителност. Единствения такъв е "Адреналин", но...е труден за приложение дори и от квалифициран специалист.

Светозар Каменов
12.02.2013, 10:51
Това е антихистаминов препарат, но...от много старо поколение! Странични ефекти - отпадналост, сънливост, саливация...доста силно изразени при почти всички, които го приемат. Опитайте с препарата "Ролетра", паразителен ефект, без горните странични ефекти. Може да се приема дори предварително, а след ужилване се взема още една таблетка....Но това не са препарати, които могат да спасят живота при свръхчувствителност. Единствения такъв е "Адреналин", но...е труден за приложение дори и от квалифициран специалист.
В указанията го дават една таблетка на ден. Няма ли да е много ако се изпие предварително и после пак при евентуално ужилване? Питам защото сина много се подува като го ужили пчела, а е на 17 години. Алергозан е пил ама никакъв ефект, по 3-4 дена ходи като Шрек.

Недялко Атанасов
12.02.2013, 20:40
Това е антихистаминов препарат, но...от много старо поколение! Странични ефекти - отпадналост, сънливост, саливация...доста силно изразени при почти всички, които го приемат. Опитайте с препарата "Ролетра", паразителен ефект, без горните странични ефекти. Може да се приема дори предварително, а след ужилване се взема още една таблетка....Но това не са препарати, които могат да спасят живота при свръхчувствителност. Единствения такъв е "Адреналин", но...е труден за приложение дори и от квалифициран специалист.
В указанията го дават една таблетка на ден. Няма ли да е много ако се изпие предварително и после пак при евентуално ужилване? Питам защото сина много се подува като го ужили пчела, а е на 17 години. Алергозан е пил ама никакъв ефект, по 3-4 дена ходи като Шрек.Това е, от Ямболската порода :D :D :D

bgludost
03.04.2013, 13:38
Здравейте на всички,
занимавам се с пчеларство вече почти една година и до сега не съм имал проблем след ужилване освен да се подуя на мястото и около него. Вчера обаче ме ужили пчела на веждата и цялото око ми се затвори от подуване и получих алергична реакция като цялото ми тяло се обрина и зачерви. Ходих в бърза помощ и ми биха няколко инжекции и се оправих вече. Немога да си го обесня как до сега след 30-40 ужилвания не съм имал алергична реакция, а сега изведнъж се получи. Лекарката ми каза, че може да не съм алергичен към пчелите, а само към тази която ме е ужилила сега. Посъветва ме да си взема адреналин и метилпреднизолон, ако при следващо ужилване получа отново алергична реакция. Някой от вас изпозлва ли някое от двете лекарства и може ли да сподели по колко и какви са резултатите. За адреналина в болницата ми каза да си капкам под езика, но не ми каза колко капки, а в аптеката аптекарката незнаеше и тя, но ми каза да не са мн капки, че да не ми спре дишането. Ще съм мн благодарен на всеки който е запознат и може да ми даде някаква информация.

спартак
03.04.2013, 17:05
Колкото и да ти е мъчно,откажи се от пчеларството!Ще си спестиш много главоболия и живота.При следващо ужилване да не те плаша, ще имаш повече проблеми.Отровата на пчелите се натрупва в организма с всяко ужилване , докато стигне праг на поносимост. При теб явно е нисък.

Ангел Йосифов
03.04.2013, 18:10
http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=2669

iliew
27.04.2013, 20:40
apis mellifica (пчелна отрова в хомеопатична доза)
http://apteka.framar.bg/30001427/%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81-%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0-15-%D1%81%D0%BD-boiron-mono
Лично изпитано от мен при ужилване по лицето. Почти няма отток ,ако започнете веднага да смучете по пет гранулки през 20 минути. Ако закъснеете и се подуе след приемане оттока спада за няколко часа.
Аз иначе имам отток 2-3 дни и силен сърбеж.
Избягвайте Урбазон и други подобни - много са вредни !

nelly
28.04.2013, 20:08
перитол и витамин С.

Но профилактиката е най доброто средство. Към вече споменатите ръкавици бих напомнила за добре разпушената пушилка, по възвожност с прахан ( дървесна гъба) cool;

bgludost
28.04.2013, 20:30
След поредното ужилване този път през гумините ми ръкавици е време да си купя някакви по дебели и явно по неодобни за работа. В този сайт разглеждам няколко модела и искам да ви попитам, ако някой си е купувал да си каже мнението за тях. Гледам, че са от естествена свинска кожа, но дали това ще спре проникването на жилото на пчелата, защото имам едно две семейства които само като доплижа и налитат да жилят. Ето вижте ръкавиците и си кажете мнението, а ако някой може да ми предложи по добри в друг сайт може да ми пиши. На едните даже пиши 100 % защита от ужилване, а дали наистина е така ? http://pchelar.com/catalog/71/

Димо Караангелов
28.04.2013, 20:42
Аз съм с тези http://pchelar.com/node/418 наистина защитата е 100%,но са доста неудобни за работа!

Юрий Цветков
28.04.2013, 21:34
Аз ще сменя майките на тези семейства без да се замислям.

evgeni.filimonov
28.04.2013, 22:18
Отровата е полезна.
Аз ползвам от най тънките ръкавици, за еднократна употреба, но по време на паша нищо не ползвам. Работя бавно и внимателно , с любов към пчелите и с малко пушек.

lubol
29.04.2013, 06:22
Аз ползвам http://pchelar.com/node/142 за мен са удобни и не жилят през тях.

bgludost
29.04.2013, 07:00
Отровата е полезна, ако след ужилване не ходиш до болницата за инжекции, иначе и аз работих с ръкавици за еднократна употреба, но последния път ме ужили през нея по пръста. Ще си поръчам тези които използва lubol, че гледам са за прецизна работа. Дано са по удобни наистина за работа.
Юрий мислиш ли, че проблема с агресивноста на тези семейства идва от майките им?

evgeni.filimonov
29.04.2013, 11:11
Отровата е полезна, ако след ужилване не ходиш до болницата за инжекции, иначе и аз работих с ръкавици за еднократна употреба, но последния път ме ужили през нея по пръста. Ще си поръчам тези които използва lubol, че гледам са за прецизна работа. Дано са по удобни наистина за работа.
Юрий мислиш ли, че проблема с агресивноста на тези семейства идва от майките им?

Говоря по принцип, а когато става на въпрос за алергични пчелари, там си трябват не само дебели ръкавици, но и дебели дрехи, което вече променя начина на пчеларстване и намалява удоволствието от общуването с пчелите.

зуница
29.04.2013, 15:15
Жиленето е полезно главно за да научи пчеларя на УВАЖЕНИЕ към пчелите.Старите пчелари знаят ,че с годините работа и ужилванията намаляват.А намаляват основно защото хората се приспособяват към изискванията на пчелите.Ръкавиците отдалечават момента на разбирателство с пчелите.Лекарствата, ако не са жизнено необходими по-добре без тях.
От дете съм доказано алергичен към полени, прах и др. от тоя сорт.След над 20 години "пчелотерапия" алергията се понася съвсем леко.
А на агресивните пчели трябва да се сменят майките, особено ако са в населено място.

Юрий Цветков
29.04.2013, 15:33
Юрий мислиш ли, че проблема с агресивноста на тези семейства идва от майките им?Може и да е от търтеите. Но смяната почти винаги решава този проблем.

jordanov
29.04.2013, 15:57
Абсолютно подкрепям последното мнение на колегата Зуница. Даже бих го помолил да добави какви трябва да са движенията на пчеларя в някои случаи cool; .

Ангел Йосифов
29.04.2013, 17:46
Абсолютно подкрепям последното мнение на колегата Зуница. Даже бих го помолил да добави какви трябва да са движенията на пчеларя в някои случаи cool; .

Ами наборе,моите движения в събота бяха като по учебник,НО.........и бягах много бързо под душа.

На кратко:Семейство в 12дб в роево настроение.Рапица-"благословена"от байер.И аз ще правя налитане на маточник(понеже акацията ще цъфне след 5-6дена).Ужас.....докато да изместя кошера-не успях и 5 метра и вече бях покрит със агресия...И понеже съм алергичен,след душа летях към бърза помощ с колата.

Страх лозе пази-това е моят съвет.

jordanov
30.04.2013, 10:00
Абе наборе, сопри се малце с тия сложни техники бе, остави си пчелите да отдъхнат. Айде мен не ме слушаш, ама поне виж горе думичката дето Зуница я е написал с големи букви. Сигур си ги докарал твоите до пръсване преди рапица, ми много ясно че ще искат да те изядат. Аз ако съм... drinks; На моите отдавна съм им обещал тържествено да не им давам зор /нали знаеш че си говоря с тях/, като има за тях - има и за мен. Ей ги и сега - слаби, слаби - колко да са слаби, почна да блести в магазините. И друго да ти се похваля, те ли ми свикнаха или аз им свикнах не знам, ама от две години нямам грам агресия покрай рапицата. Тая година веднъж съм слагал ръкавички, миналата събота вече бях по къс ръкав. Движения на комодски варан :D , едно ужилване и голям кеф.

Ангел Йосифов
30.04.2013, 11:57
остави си пчелите да отдъхнат

Точно това се получи-отдъхваха цял месец на плодник с два магазина и много работа.Въпреки това ме изпревариха с една седмица.През април не са получили нито една доза сироп,а март две по 700млл.

След двадесетте ужилвания,които получих очаквах по-трудно да преодолея алергията,но дори не се подух и сърбежи нямаше само червени петна най вече около ужилванията.Обикновено 15-20минути след ужилване усещам сърбежи и се покривам с червени петна.Но този път повечето симптоми липсваха можеби защото първите инжекции(в болницата) получих точно 15-20минути след ужилванията.Обикновенно след ужилване използвам оцет-външно

Димитър Бонев
30.04.2013, 13:12
Блазя ви. При мен рапицата вече втора година я разорават. Иначе арендатора е много свестен човек и си върши работата по правилата и ни пази, защото самия той е гледал пчели и знае какви са му ползите от нас. Сега няма почти никакъв принос и съм принуден да подхранвам, защото пчелите ограничига снасянето на майките и развитието се забави.

yavor81
10.05.2013, 20:47
Здравейте,
Нов съм тука ама май занапред често ще влизам в тоя форум. Имам един въпрос:
Преди години бях в англия на студентска бригада, там в оранжериите с домати пускаха пчели за опрашване ама не нормални ами едни големи- тук май им казваме стършили. Ей това като те тресне направо ти прималява от болка- ама имаха един спрей хората, като напръскаш ужиленото място и след 2 минути все едно не е било. Та въпроса ми е дали някой знае за нещо подобно и как се казва. Мен иначе нищо ми няма като ме жилят ама много ме боли....даже не се подувам и никога не съм. Извинявайте ако тука не е мястото за въпроса ми.

kajgalool
11.05.2013, 06:59
Стършела е хищник,няма как да опрашва домат или което и да било цъвтящо растение!Може би пускат , някой вид земна пчела.

yavor81
11.05.2013, 08:22
Възможно е но са големи колкото стършели и тумбести, нямат майка ами просто са в едни кашони и като измрат ги подменят, и лошо жилят.

Сергей Тимофеев
11.05.2013, 08:41
Това са бамбуси
http://www.amiti.org/bombusi.html

yavor81
11.05.2013, 08:51
Ей така изглеждат наистина.

Nik_m
29.05.2013, 17:16
Преди няколко дена, когато докарах отводки при прехвърлянето на първата направих нещо много глупаво, не се облякох преди да почна да работя.
При отварянето, едната пита се оказа пропаднала и измачкала голяма част от пчелите в следствие на което бяха страшно раздразнени и ме ужилиха 3 на бедрата на краката.
Обух си панталон и продължи работа, след като прехвърлих и другите отводки 3 броя извадих жилата, но усетих някакво подуване на устата и клепачите, което след 1 час изчезна.
Дали според вас е алергична реакция?

vanHanegem
29.05.2013, 18:44
Без съмнение!

Nik_m
29.05.2013, 18:59
Ще си взема противоалергични лекарства тогава, пък дано не се налага да ги пия.
Отводките са невероятно кротки пчели, за сега продължавам по плана, от кратко ги гледамм но ми е толкова приятно за се занимавам с пчелите, че не знам как ще се откажа ако се налага.

Nik_m
06.06.2013, 07:01
Вчера ме хапнаха поне 50 пчели при превозване на кошери и съм жив, надявам се да не е алергия. Ходих при лекар каза ми че може предния път да е засегнала някакъв линфен възел и от там да е проблема.

gogol
23.06.2013, 19:09
http://novini.rozali.com/incidenti/30-godishen-v-reanimaciia-najilen-ot-50-pcheli.html