PDA

Виж пълната версия : МЕДОНОСНА РАСТИТЕЛНОСТ С.ЛУКОВО



chombe
29.07.2012, 17:58
Здравейте колеги ако има някой на близо до село Луково
което се намира до Своге. Предлагат ми да купя вила там на добра цена ,искам да се превърне в пчелин но не знам има ли медоносна растителност и какви гори има до колкото
знам в стара планина гората е широколистна ,но дали има акация или липа не знам ,ако някой е запознат с месността
нека да сподели какъв медонос има и става ли за пчеларстване .

Цветан Андров
03.08.2012, 15:20
Здравей колега.Аз имам пчелин в Своге.По мой наблюдения в района на Луково трябва да има от всичко по малко..тоест достатъчно овошки за развитие на семействата(цъфтят през април),доста акация,която в добра година дава 1 магазин мед(цъфти след 15 май), ливадна паша през юни и юли, която е средна по сила.Произволни години се показва мана през юли, а през август и септември се зареждат сами за зимата ( не съм хранил никога есен) .Важно е от коя страна на реката е вилата, за да можеш да разположиш семействата на южен склон с ориентация изток (важно е).Дано съм помогнал,а ако имаш още питания не се притеснявай,мога дори да дойда до Луково.Поздрави и успех...:)

nelly
28.04.2013, 19:47
Виждам ,че темата е доста отдавна, но моят мини пчелин също е в този район, близо до Своге. Има паша и то рано на пролет. Леска, върба, дрян, плодни дръвчета, малини къпини, което за мен е много важно. След това билки, мащерка здравец, ливадна метличина и какво ли още не. Може да не е много голям добива , но качеството е великолепно. Много акации има по цялото дефиле, но не е сигурно дали времето ще е подходящо, за това не съобразявам подбуждащото подхранване с тях.