PDA

Виж пълната версия : ДОСТАВКА НА МАЙКА



Shine
13.07.2012, 17:54
днес си поръчах уш оплодена майка и искам да знам след колко дена ще пронесе и как да разбера дали е оплодена утре към 9 30 ще е при мен и ще кача снимки но мога ли да разчитам на еконта за доставянето на ЖИВА и ЗДРАВА майка ? някой ако е пращал или получавал майки по куриер да сподели какви са му мнения ...

ianev
13.07.2012, 18:07
Здравей колега в рамките на тази седмица ще получа майки за трети път като последните два пъти от един и същ човек и от него смятам за напред да поръчвам. Доставката става по еконт до Бургас ми взимат 7 лева доставка още в 9 и половина ги взимам и веднага ги предавам. Обикновенно 2-3 дена и проснасят в началото от 2-3 места взимах не попадах на читави но сега съм доволен. Най добре човек като почне от едно място да взима майки и е доволен само от там да продължи и за напред даже с времето като се изгради и доверие между пчелар и майкопроиводител може да не се премахват и пчелите който са в клетката с майката макарче до сега винаги съм ги махал.

зуница
13.07.2012, 19:43
Няколко години получавам майки с "е-конт"
по описания от вас начин.Загубени- майки=0.Проблемите с майките са после и от друг характер.

зуница
13.07.2012, 19:44
"Не Можете да изтривате съобщенията си"- Ако чукнете два пъти погрешно.Съжалявам.

ivootur
14.07.2012, 11:09
Здравей колега в рамките на тази седмица ще получа майки за трети път като последните два пъти от един и същ човек и от него смятам за напред да поръчвам. Доставката става по еконт до Бургас ми взимат 7 лева доставка още в 9 и половина ги взимам и веднага ги предавам. Обикновенно 2-3 дена и проснасят в началото от 2-3 места взимах не попадах на читави но сега съм доволен. Най добре човек като почне от едно място да взима майки и е доволен само от там да продължи и за напред даже с времето като се изгради и доверие между пчелар и майкопроиводител може да не се премахват и пчелите който са в клетката с майката макарче до сега винаги съм ги махал.


Ами кажи ако не е тайна кой е този човек,че съвестни майкопроизводители рядко се намират.Дай телефон или някакви координати.
И обясни защо махаш пчелите които идват заедно с майката в клетката.

ianev
14.07.2012, 15:54
ivootur струва ми се че по добре приемат майката като няма други пчели при нея. Пример при мен на 2 отводки 1 път придавах майки не ги приеха бяха с пчелите (нямах време да ги махна) на втория път махнах пчелите и веднага а има и нещо друго като няма пчели при нея по бавно е освобождават и привикват с нея. А майките ги копувам от Жоро Беекеепер и за напред само от него ще е. Човека е разбран и 2 майки да поискаш няма проблем. Докато по големите майкопроизводители като стане дума за 2-3 майки леко с пренебрежение те гледат поне на мен така ми се струва. Миналата година взимах от Павлови също лоша дума не мога да кажа само една идея малко по бавно се развиха семействата но пък после всичко си дойде на мястото

Shine
14.07.2012, 16:31
майката дойде но е мъничка аз очаквах по голяма голяма е малко повече от обикновените пчели с 2 3 мл ... а майката е от Калоян Кисов тел. 0878 906 821 , 0882 944 026 но глобуският му го загубих ако му званите от глобол при мен стана че той ме набра успех и ще документирам след 4 5 дена какво е станало :)

kgochev
14.07.2012, 16:57
Янев, би ли дал телефона на въпросния Жоро?

ianev
14.07.2012, 18:37
http://www.facebook.com/georgi.georgiev71 или http://beemelissa.alle.bg/

kanor
18.07.2012, 12:40
Такива майки купувам аз.
http://s9.postimage.org/a5a07mta3/39547_136367869747209_100001219915341_197420_87070 5_n.jpg (http://postimage.org/image/a5a07mta3/)

ianev
18.07.2012, 12:46
От къде ги взимаш и на каква цена

vencii
18.07.2012, 19:49
kanor.Дай да видим какви продаваш.

Shine
20.07.2012, 10:49
мойте майки са същите само дет са по дребни и по дебели ама като ги захранят ще станат едри :Д аа днес ми дойдоха 2 те майки но не можах да снимам отводката ми си направи маточници и след около 6 7 дена се люпят ама проблема ми е там че напръсках майките с ракия и кошерите и ся не щъкат толкова дали щот са мокри или ракията е силна или им пречи не знам тва чакам вие да го кажете а и ракията е първак :Д дано нещо да не съм направил че дадох 30 лв за 2 те майки утре ще снимам хем да видя дъл са живи след напиването :Д

зуница
20.07.2012, 11:05
Вместо ракия в бъдеще ползвай маточина, мента или ментово масло.Мирише по-приятно и по-силно, а и не е вредно за пчелите.Спиртът не е най-безобидното нещо ,както за хората така и за пчелите.Всичко зависи от дозата и концентрацията.
Като пчелар невярвам да си се оставил без маточина на пчелина.

Shine
20.07.2012, 11:11
не имам цяла поляна от половин дка но не можех да се сдобия със сокът и за толкова кратко време а и не знам не ми се блъскаше с чукчето толкова 1 та майка едва се движи но като я сложих в нова клетка и като по изсъхна взе да става дано да не съм и направил нещо и да се оправи че пак не ми се поръчва

Владо-Gillan
20.07.2012, 11:28
не имам цяла поляна от половин дка но не можех да се сдобия със сокът и за толкова кратко време а и не знам не ми се блъскаше с чукчето толкова 1 та майка едва се движи но като я сложих в нова клетка и като по изсъхна взе да става дано да не съм и направил нещо и да се оправи че пак не ми се поръчва


Кристияне ти ли си бре?????Какъв сок, мажи таванката и кошера с маточина.Нали 1 месец в Ф.Б. ти обяснявахме 10 човека какво да направиш sweating; sweating; sweating; sweating;

Shine
20.07.2012, 16:19
аа не вие ми обяснявахте за търтофкта а не за тва и накрая никой не излезе прав а и свърши аз вече ги напръсках с ракия ако бяхте ми писали вчера

Владо-Gillan
20.07.2012, 19:02
я кажи със Жоро от кога ти казахме да налетиш търтовката????Даже човека ти предложи да дойде да ти я оправи

Юрий Цветков
20.07.2012, 19:45
аа не вие ми обяснявахте за търтофкта а не за тва и накрая никой не излезе прав а и свърши аз вече ги напръсках с ракия ако бяхте ми писали вчераАми защо не попиташ този, дето ти е казал да ги пръскаш с първак. Следващия път ползвай нафта, по силно мирише.

Владо-Gillan
20.07.2012, 19:48
ахахахахахаха :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ianev
20.07.2012, 19:54
Юри хахахаах :D :D :D :D :D

Юрий Цветков
20.07.2012, 20:09
Честно казано, положението е плачевно, а не смешно. Като не знаеш нещо е редно първо да питаш, а после да предприемаш действие. Иначе става "Кой ми с-а в гащите".

Владо-Gillan
20.07.2012, 20:10
аа не вие ми обяснявахте за търтофкта а не за тва и накрая никой не излезе прав а и свърши аз вече ги напръсках с ракия ако бяхте ми писали вчераАми защо не попиташ този, дето ти е казал да ги пръскаш с първак. Следващия път ползвай нафта, по силно мирише.


ти му отреза главата през кръста ахахахахаа

Alex77
20.07.2012, 22:58
Аз също ползвам ракия, когато обединявам и не съм имал никакви проблеми, но е много силно разредена с вода (само малко да намирисва) и пулверизирам, а не да ги къпя. Така много лесно миризмата се разнася директно по пчелите, а не да се маже кошера и докато се разнесе по тях да се изтепат. Може и да има по- добри начини, но това е бързо, лесно, безвредно за пчелите (дозата !!!) и най- важното безотказно. Няма и едно спречкване между тях, а слагам пити с пчели от различни кошери директно една до друга.
Та няма какво да се смеете на човека, просто малко е прекалил с дозата. А и вчера гледах кратко филмче за пчели, някъде по света, че събират нектар от дърво, което ферментира. После летяха и се движеха пияни и доста се кефеха :)))

Shine
21.07.2012, 00:09
попринцип се меси маточина и ракия погледнете малко в замунда има доста филми особено с насаме с пчелите там е описано как става и аз ползвам пулверизатор тей че не ме яжте живи сетете се вие как сте били а колкото до питането аз питам ама сеи с проблемите си

Юрий Цветков
21.07.2012, 00:13
Алекс, нали разбираш, колко е огромна разликата между това което правиш ти и това което е сторил колегата. Както и за търтовката, не е направил точно това което са му казали, а както си е преценил. и после защо са го излъгали.

Alex77
21.07.2012, 01:17
Естествено, че разбирам разликата, но има колеги които са против ползването на ракия по принцип. Та малко ми звучаха така коментарите. Номера не е само какво ще се ползва, а как ще го ползваш. Той просто ги е упоил малко повече, до колкото разбрах са обилно намокрени и не е разредил материала, но за другия път ще е без тия гршки. Успех!

Владо-Gillan
21.07.2012, 10:19
на кристиян 1 месец му обяснявахме 10 човека какво да стори, даже Жоро изяви желание безвъзмездно да иде да му помогне.Но нищо, и аз от началото правех безумия.Нищо им няма че ги е упоил.След ден, два ще са на 6

Shine
21.07.2012, 17:16
да вярно е а и аз разредих ракията сипах само 2 пръста в шишенце про рой и там иммах около 1 пръст про рой и да благодаря на Жоро че искаше да дойда но ти сам ми каза да махна питите и да ги държа гладни 5 дена

Владо-Gillan
21.07.2012, 17:20
е да и къде ги държа гладни, маха ли далаците, изхвърли ли всички пити?Мани говори глупости, я влез и си погледни съобщенията, и си припомни какво ти говорихме.А то какво стана????От 3 редовни семейства 3 търтовки.Ти почна като Тишо, що Жоро не дойде да ги оправи?

Shine
21.07.2012, 19:47
веднага щом ми каза на сутринта ги махнах и далаците секи ден ги проверявак през ден си правиха далаци но пак секи ден ги базиках за далаци и ням търтовка вече а имах зареди тебе вместо да се слушам някой койт е оправял над 50 търтовки ;) ти миналата година си почнал нямал си търтовка и си тръгнал да ми обясняваш как да си оправя търтовка да седи гладна туй са пълни глупости както ти каза не сичко писано в книгите е вярно ;)

Владо-Gillan
21.07.2012, 20:03
аз ли да пусна разговора ни или ти?????Щото и емил и Жоро са тук в форума, и знаят какво говорихме, а ти какво направи?Само за инфо тази година 2 търтовки съм оправил, но не мой разбира се.И преди съм го казвал и пак ще кажа.Да имаш търтовка е безотговорност към пчелите.Хвани напиши, как отиде по боксерки при пчелите и къде те жилнаха :D :D :D пък после ми говориш това и онова.Жоро ти предложи да дойде нали?Аз какво ти казах да направиш????Да налетиш, а ти придава майки, маточници и пило....

vencii
21.07.2012, 20:13
Момчета темата е доставка на майка,а не "в кръчмата"

ianev
21.07.2012, 20:17
Кристияне от три години се занимавам но търтовка не съм имал. За мен едно семейство за да е оставено да стане търтовка е станало заради немърлив пчелар и то сега по това време (айде зимата да остане без майка по една или друга причина) да не кажа още по крайно имаш 3 семейства 2-3 от тях търтовки. Ако беше послушал какво ти се казваше до сега да си ги оправил ама колегите колко пъти те съветваха и ти само с глупави въпроси и те взеха на базик. И аз и Жоро и Гилан ти казахме поне по 2-3 пъти как да процедираш ама кой ти слуша (да не ти търся Лог-а с съобщенията). Аз имах 2 семейства аз им отрепах майките постоянно пило и предавах докато излязат от тяхните маточници читави майки накрая не бях доволен и тях смених и сега са бомба ама за това се иска упорство. Като се съмняваш друг път въобще недей пита.


Първо прочети целия форум както направих аз
Второ вземи някой книга прочети

И темата по добре да се заключи че стана като кръчмата в квартала или да се почисти от излишните мнения

syzi
21.07.2012, 23:42
Май цялата тема трябва да изтрия,то нищо полезно не мога да отсея,а да не говорим за грамотно написано!

buci59
22.07.2012, 09:39
веднага щом ми каза на сутринта ги махнах и далаците секи ден ги проверявак през ден си правиха далаци но пак секи ден ги базиках за далаци и ням търтовка вече а имах зареди тебе вместо да се слушам някой койт е оправял над 50 търтовки ;) ти миналата година си почнал нямал си търтовка и си тръгнал да ми обясняваш как да си оправя търтовка да седи гладна туй са пълни глупости както ти каза не сичко писано в книгите е вярно ;)

Shine,защо си правиш труда да оставяш интервали между думите,карай без тях,ефекта е същият.

Soren
10.09.2012, 09:36
И да се върнем към първоначалната тема - има ли в момента производител на майки, който осигурява доставка?
Защото където и да съм позвънил от началото на септември, отговарят ми, че тази година е трагедия...

Димитър Бонев
10.09.2012, 21:41
И наистина е така. Не само при майкопроизводителите.

djanfezov
12.09.2012, 13:02
И на мен спешно ми трябва майка, че ми осиротя едно семейство.

Димитър Бонев
12.09.2012, 14:31
Аз имам няколко сиротни семейства, но при създалата се ситуация предпочитам да ги присъединя сега и да подсиля други семейства. Нито има достатъчно време семейството да се подготви за зимуване, нито може да се намери и свястна майка сега. Още повече, че дори и да сложиш сега млада майка, то тя ще започне да носи и да се опитва да навакса, но пчелите, които се излюпят няма да могат да се подготвят за зимуване и няма да доживеят до пролетта.

Ангел Йосифов
12.09.2012, 17:13
, но пчелите, които се излюпят няма да могат да се подготвят за зимуване и няма да доживеят до пролетта.

В средата на миналия септември изместих отводка на 6 рамки на друго място,а на нейно място поставих нуклеус само с една рамка разновъзрастно пило,една празна рамка и рамка с мед и прашец.Около 10 октомври имах работеща свищева майка.В средата на ноември поставих новата отводка в най-близкия до нея кошер,като второ семейство.В началото на април,тази година,изкарах отводката(2 рамки) и след двукратно подсилване с пило и млади пчели стана силно семейство от което взех най-много мед.Изкам да подчертая,че миналата есен имах добра подържаща паша чак до началото на сланите.