PDA

Виж пълната версия : ПЧЕЛАРСКИ СЪБОР-ЕТЪРА 2012



dunsho78
07.07.2012, 14:50
пчеларски събор на Етъра 2012!!!!!! Толкова много пчелари се пишат в България а не се намери един да напише две три думи преди събора за да могат хората да го посетят от година на година все по малко се пише за тези събори и срещи, хората все по малко ги посещават продавачите все по малко.За жалост картинката днес беше отчайваща но е факт даже и от пчеларските организации нямаше един да присъства да каже две думи next_mad; next_mad; next_mad;

ттитто
07.07.2012, 15:10
колега, те сега от пчеларските организации са заети да мислят, как да усвоят повече пари за лични нужди от новите мерки за финансиране за пчелни семейства. Като приключи приема на документи, тогава очаквай включване.

koragroup
07.07.2012, 17:23
колега, те сега от пчеларските организации са заети да мислят, как да усвоят повече пари за лични нужди от новите мерки за финансиране за пчелни семейства. Като приключи приема на документи, тогава очаквай включване.

Ха ха
Така си е. Вероятно догодина ше признават само броя на семействата регистрирани миналото хилядолетие...

Относно събора, мога да кажа само, че по-голямата част от пчеларите ходят на работа през седмицата и по време на сезона ако отидат на събор, няма кой да им извади меда. А другите колеги с многото кошери, вероятно не намират полза от ходене в жегите. Защо всички които познавам ходят в Плевен? За да продадат нещо по-скъпо и да купят нещо по евтино. Това е. Вероятно има и много хора, които ходят за да се видят с приятели, други за да научат нещо ново, но като си спомня опашките по сергиите, май са малцинство.
Мисля, че септември и февруари март са двата периода подходящи за мероприятия. Септември да се похвалим и оплачем един на друг, март да купим от промоциите за новия сезон.

Змея
07.07.2012, 19:21
Утре,8.07.,събора ще продължи ли?

dunsho78
07.07.2012, 19:32
по принцип е два дни но като гледам как беше днес не знам утре да не стои само табелата ПЧЕЛАРСКИ СЪБОР tube;

galin_f
07.07.2012, 21:29
Всяко организирано мероприятие си има организатор които да прецени кога да се проведе, по какъв начин, в каква форма, да се погрижи за неговото рекламиране и т.н. според поставените цели и възможностите си.
Не виждам кои друг освен организатора първи да пише "две дума" и да се информират хората.
Като мине събитието колкото и да се възмущаваме за каквото и да било е вече късно.
И най-важното е събитието в последствие да се отрази подобаващо, защото колкото и хубаво и грандиозно да е, колкото по-малко хора узнаят за него за следващата година няма как да има по-голяма посещаемост.
В момента голяма реклама му направихте... Вместо да се отрази в добра светлина, колкото и скромно да е било му теглихте една "българска" :D и които не го е посещавал до сега хубавата се надъха догодина задължително да го посети.
drinks;

syzi
08.07.2012, 08:55
Който имаше желание намери време за Етъра.

Ивайло Велинов
08.07.2012, 09:16
Винаги научавам за подобни събития постфактум. Тези събори да не са тайни само с отбрани персони?

galin_f
08.07.2012, 10:23
Всяко мероприятие в което водещото е усвояването на дадена сума от някъде а не идеята за неговото провеждане като формат е обречено на гибел във времето като популярност
По съвсем друг начин се получават събитията когато идеята е водеща и за рекламата има много достъпни начини за известяване и представяне.
Знам, че пиша нещо което е ясно на повечето хора.
Аз лично не посещавам такива мероприятия в която и да е сфера които са организирани единствено с цел усвояване на средства и не се влага нищо друго.
Пагубното е, че в България тези средства се отпускат по презумпция на тези определени личности без значение какъв е БИЛ, Е и ЩЕ БЪДЕ крайния резултат.
borislav aleksandrov в началния пост на тази тема беше направен упрек за известяването на събитието не конкретно към организатора/ите а към цялото пчеларско съсловие. Аз не съм в час в тази област и затова написах предния си пост, но съм се нагледал в разни области на такива неща и ми е ясна ситуацията която ми разясни drinks;