PDA

Виж пълната версия : ЛИПСА НА ГРАДЕЖ



Mlekarcheto
02.07.2012, 23:03
sweating; Имам два кошера ДБ които отглеждам в централни Родопи. Закупил сам ги 2011г. Има огромно количество млади пчели.8-9 плодникови рамки са с пило на различна възраст.От май до ден днешен няма никакъв градеж,даже напротив.Сложих им рамка с восъчна основа и вместо да почнат да изтеглят килийки те я прегризаха по средата.Тоест взимат,а не дават.Освен това всяка вечер пчелите се събират под прелетната дъска на кълбо и висят така до залез слънце. Не знам дали това е нормално? Моля за вашето мнение. Благодаря предварително.

Владо-Gillan
02.07.2012, 23:12
липса на паша, не слагане на магазини, роево състояние... причините могат, да бъдат много.Подобри вентилацията, и няма да ти висят бради.

Mlekarcheto
02.07.2012, 23:47
Нямам изградени магазини пити. Какво ти е мнението за полуизградените пластмасови основи.

Владо-Gillan
03.07.2012, 00:14
нямам наблюдение над пластмасата, аз съм по класиката.Слагай само основи в магазина, качи и 2-3 плодникови пити в магазина, и си свиркай.

Mind_Control
03.07.2012, 09:39
Аз ползвам за първа година пластмасови пити но в ЛР. По време на липата много добре ги градяха. Сега след липата, като цяло градежа е по слаб, но пак си ги градят.

Но наистина, най- вероятно няма паша и затова не градят.

evgeni.filimonov
03.07.2012, 09:52
sweating; Имам два кошера ДБ които отглеждам в централни Родопи. Закупил сам ги 2011г. Има огромно количество млади пчели.8-9 плодникови рамки са с пило на различна възраст.От май до ден днешен няма никакъв градеж,даже напротив.Сложих им рамка с восъчна основа и вместо да почнат да изтеглят килийки те я прегризаха по средата.Тоест взимат,а не дават.Освен това всяка вечер пчелите се събират под прелетната дъска на кълбо и висят така до залез слънце. Не знам дали това е нормално? Моля за вашето мнение. Благодаря предварително.

За мен това не е нормално.
Консултирай се с някой колега в твоя район, ако и при него е така, значи няма паша и затова не градят, провай с малко сиропче да подхранваш. Огледай се в района, цъфти ли нещо, липи, ливади и тн.
Къде слагаш сновата за градеж ? Пробвай в средата да разделиш пилото.
Да не са нещо фалшиви основите. ?
Задължително ги разшири с магазин, дори и само с основи.

павликянин
03.07.2012, 13:48
Да няма някое електросъоръжение - особено антена - наблизо?

ilmaz_82 - Илмаз Османов
03.07.2012, 14:08
какво общо има антената с градежа колега?

павликянин
03.07.2012, 14:14
http://bioelektrichestvo.hit.bg/bioqwleniq.html

ilmaz_82 - Илмаз Османов
03.07.2012, 22:53
Тука става на въпрос за високо напрежение. До сега аз за антена с високо напрежение не съм чувал .......

павликянин
03.07.2012, 23:18
Колега, това, което не сте разбрали, е че става въпрос за електромагнетизъм. А антените за пренос на данни, повярвайте, излъчват много повече вълни, отколкото високоволтовите системи и съоръжения.

Атанас Воденичаров
04.07.2012, 18:45
Колега, това, което не сте разбрали, е че става въпрос за електромагнетизъм. А антените за пренос на данни, повярвайте, излъчват много повече вълни, отколкото високоволтовите системи и съоръжения.
Напълно си прав колега,точно от тези вълни кръвното ми играе като лудо,машината ми за боядисване е със електростатика,а тази за декорация е някаква революция в техниката и нагрява детайли точно на този принцип с магнитните вълни.Кото работя повече от 6 часа на нея почвам да ходя като когато бях млад и злоупотребявах.

Владо-Gillan
04.07.2012, 18:55
Колега, това, което не сте разбрали, е че става въпрос за електромагнетизъм. А антените за пренос на данни, повярвайте, излъчват много повече вълни, отколкото високоволтовите системи и съоръжения.
Напълно си прав колега,точно от тези вълни кръвното ми играе като лудо,машината ми за боядисване е със електростатика,а тази за декорация е някаква революция в техниката и нагрява детайли точно на този принцип с магнитните вълни.Кото работя повече от 6 часа на нея почвам да ходя като когато бях млад и злоупотребявах.


хахахахаха май и ти си повлиян от С. Витков и творчеството на Хиподил.А сега сериозно, кога най накрая аджеба Довицйозо, ще пуснеш малко записи, в нета на Ликвидатор?Преди години бая бира и ракия се пиеше в градинката на касетата, ама тази касета ми изчезна и от тогава не мога да намеря записи.Хвани се в ръце, и хвани качи нещо, да се върна в годините когато бях млад метъл и прохождащ рокер drinks; drinks; drinks; drinks; drinks; drinks; drinks; drinks; drinks;

Mind_Control
05.07.2012, 10:05
Какъв електромагнетизъм ви гони бе колеги. Магнитното поле на земята е хиляди пъти по силно от всеки създаден от човека източник.

павликянин
05.07.2012, 14:10
Магнитното поле на Земята е постоянно и животните и хората се раждат и умират с неговото въздействие, то не им влияе неблаготворно. Аномалиите въздействат и на живата, и неживата материя, типичен пример е Бермудският триъгълник. Появата на ново силно лъчение в някоя зона създава сериозен дискомфорт за живите същества, подложени на лъчението. Част от така наречените "слънчеви бури" представляват електромагнитни лъчения над нормалните, излъчвани от Слънцето, достигащи до нас, затова и много хора в дни на изригвания ходят като замаяни, при все, човекът не е чак толкова чувствителен. Та, какво ли би станало, ако на някое място има устройство, което създава всекидневни 24-часови електромагнитни бури?

kajgalool
29.05.2013, 06:27
Здравейте,искам да попитам за съвет относно градежа.от две седмици съм с магазин ,който е с восъчни основи до сега са изградили 4 рамки и то не напълно.Преди седмица ги напръсках с захарен сироп и всъщност тогава се позасилиха да се качват горе ще ми кжетели какво да правя и каква е евентуално причината?Благодаря предварително.

Nik_m
29.05.2013, 06:32
Слагай и сироп в хранилката и ще градят по бързо.
Сега почва липата и ще се засилят.

kara7
29.05.2013, 07:46
След като си с магазин не слагаи нито хранилка нито сироп,защото ще ти напълнят магазина с мед от захарен сироп.
Просто изчакаи пашата,щом са почнали градеж в магазина значи ще има и мед!

borko_21
29.05.2013, 13:53
понеже сега е времето между двете паши и при мен е така.Сега като тръгне липата ще се активират.

ianev
29.05.2013, 14:58
Нищо няма да сложат в магазина ако е суша както е при нас ще свалят сиропа доло в плодника..

kajgalool
29.05.2013, 15:24
При мен не е суша в планината съм последните 2 седмици вали през три дни по малко.

tenik1
01.07.2013, 11:23
Привет колеги.
При 10 нови кошера ДБ с отводки от по 4 рамки. В събота вечерта им сложих по една рамка с основа за изграждане. На 6-те сложих хранилки със сироп(за другите нямах хранилки). Тази сутрин (понеделник)слагам хранилки със сироп на останалите и констатирам следното: Кошерите които са захранени от събота изобщо не са започнали да градя, а тези които не са подхранвани са започнали градежа. Може ли да дадете мнения на какво се дължи това?

alex74
01.07.2013, 23:15
Захар менте или слаби сем-ва. hi;

ogan
02.07.2013, 21:52
Какво ще рече захар менте?

LoGo
03.07.2013, 01:21
многокорпусни гледам аз.
Ползвам тази година да храня 20 отводки с Апиинверт (ако се приема като реклама на марката го редактирайте)
Миналата година със захар изградиха от 4 до 10 рамки (т.е. 6) за месец. Със 800мл от този сироп на всеки 3-4 дни за седмица и 3 дни станаха на 10 рамки. Въпреки, че е по-скъп от захар излиза доооооооооооооста по-евтино.
За един месец със захар храня 10 пъти, а досега със храната съм хранил 3-4. Слагам по 2 основи на ходене силата която им дава е огромна защото е до такава степен сходна с меда, че я прибират в този и вид и в питите! Сметни си и горивото за колата и ти излиза още по-евтино със скъпата храна. Най-богатите хора казват - "Не съм толкова богат за да си позволя евтиното!" Забрави ги тия захарни разтвори и щурутии излиза по-скъпо и тормозиш пчелите!
Квото и да ти кажат аз съм на 22 години, още не съм се побъркал - действай с храна за пчели!

И не си взимай разни балкански измислици защото поради по-ниската цена на киселините за инвертиране на захарните си сиропи ползват киселини вместо ензими и по този начин нивата на хидрокси-метил-фурфурол стават по-големи киселинността на меда по-голяма и пчелите измират. И да не навлизам в още подробности... УСПЕХ! drinks;

HINAP
03.07.2013, 08:28
При градене на нови пити е хубаво да се ползва сироп за стимулиране от захар която да има поне 394 килокалории за 100 грама.На някои пакети е изписано 340,а на тези които не е обозначено е едва 310 килокалории/говоря за по евтината/.Така за килограм се губят около 800 килокалории и това е една от причините за по слаб градеж.Другото е че трябва да се пускат новите пити през магазин и то на поне трета позиция/за да имат контакт с прясното пило в плодника/От друга страна се повдига и центъра за градеж и там температурата е по благоприятна за градеж.От друга страна хранилката трябва да е близо до пуснатата през магазина плодникова пита и да способства повече пчели да се увличат да ползват питата като ескаватор за качване в магазина.Друго нещо е и при граденето да се отвори с поне още 2 см. прелката за да постъпва повече кислород за стимулиране.След като изгради на 3 мм.на сем. се подава следваща пита без да се изчаква пълен градеж и осеменяване от долната част на питата.Така не се губи енергия и време.Още по добър ефект има ако се постави и малко запечатка по горния ръбна новата пита,но това е за колеги с по малък брой кошери и когато са по слаби/на по малко от 6 пити прясно пило/А когато кошера е силен тези неща са излишни и даже не е задължително да се поставя основа/метод на Плевенската група на доктор Лазар Бараков/Метода е известен с мокрите ръце и вързани очи.Но той се прилага при усилена паша или стимулация чрез подхранване.