PDA

Виж пълната версия : НЕКОРЕКТЕН МАЙКОПРОИЗВОДИТЕЛ - Веселин Велев от Благоевград



ivootur
25.06.2012, 08:54
продавам: пчелни майки
описание: Продавам качествени плодни пчелни майки на цена 18 лв. за брой. Изпращам ги с куриер до удобен за Вас град.Заявки на телефони 0887250979, 0894375346 и 0878144757
цена: 18 лв. за бр. дата: 19-06-12 10:19
email: ves_velev@abv.bg GSM: 0887250979

Тази обява се върти от извесно време в обявите продава на сайта.Вероятно доста хора са изгорели,ама нека аз да пиша че да се пазят останалите.
На 14/06 купих от тях 5 майки за проба.Майките са 100% неоплодени и са по дребни от обикновенните пчели.В кутийката ако не беше маркировката бих казал че са пратили някакви пчели мутанти вместо майки.След 3-тия ден отворих и бяха приети всичките.На 6-тия ден им прибавих по една пита пило.Сега е ден 11-ти,4 от тях ги няма,като на питите с пило са заложили маточници,а последната си е там но така и не е пронесла.
Питам се по какви стандарти и критерии се продават оплодени майки!?Има ли някакъв контрол над тази дейност или трябва да разчитаме само на добрата съвест на търговеца?
Чесно казано писна ми вече от измамници и мошенници и едва ли ще купя вече нещо от търговците.Не ми е за 100-те лева ами ми тежи разочарованието че не може да се има доверие и при най-елементарна сделка и от този така типичен за България селски тарикатлък.

Николай Христов-nikberk
25.06.2012, 09:12
Чесно казано писна ми вече от измамници и мошенници и едва ли ще купя вече нещо от търговците.Не ми е за 100-те лева ами ми тежи разочарованието че не може да се има доверие и при най-елементарна сделка и от този така типичен за България селски тарикатлък.
Добре дошъл в отбора !За жалост това е реалността!Има и коректни майкопроизводители ,но те се броят на пръси и не могат да се преборят с нелоялна конкуренция на колегите си!

scutellator
25.06.2012, 12:49
За пореден път ще го кажа няма начин да са ви продали неоплодена майка и тя да бъде приета ( тези от вас които имат малко опит с придаване на неоплодени майки и са запознати с цикъла на производство на майки знаят че двете неща автоматически се самоизключват)

Просто няма ветеринарен контрол над това което се продава в БГ и ЕТО ТОВА е резултата. А като се изпуснат веднъж нещата от контрол после няма връщане назад. Като си вкараш веднъж проблем в пчелина, после и позлатени майки да си купуваш, вече файда няма.
За 18 лв - всичко е на късмет.

Петър Маринов - petermar
25.06.2012, 13:55
продавам: пчелни майки
описание: Продавам качествени плодни пчелни майки на цена 18 лв. за брой. Изпращам ги с куриер до удобен за Вас град.Заявки на телефони 0887250979, 0894375346 и 0878144757
цена: 18 лв. за бр. дата: 19-06-12 10:19
email: ves_velev@abv.bg GSM: 0887250979

Тази обява се върти от извесно време в обявите продава на сайта.Вероятно доста хора са изгорели,ама нека аз да пиша че да се пазят останалите.
.................................................. .........................................
.

По дадените координати се вижда че този който ти е продал майките е Веселин Велев - майкопроизводител от Благоевград с отнет лиценз. Наскоро колега изгоря от същия производител доставил му 20 майки - 14 са били неоплодени.

Spens
25.06.2012, 14:29
Skutelator пише глупости ...как няма да се приеме неоплодена майка при поставено семейство в условия на безизходност???Аз съм купувал и придавал майки от Тервел които пеят ..ако на някого му говори нещо.Научете се сами да си ги произвеждате или копувайте от колеги във форума -нали е затова????

kando
25.06.2012, 15:31
Проблема с майкопроизводителите ще добива все по-абсурдни измерения. Тази година след като си преместих пчелите на място, което ги местя от както имам пчели ми цъфна един елемент, който е небезизвестна полу-мутричка от нашия край. Идва и почва да ми вдига скандали, щото онз бил лицензиран майкопроизводител и в радиус от 2 километра не трябвало да има други пчели.

Значи първо - турнал си нашия кошерите насред полето и никой няма право да има пчели таме .... ебаси.
Второ - същия свободен елемент има още два пчелина в региона, работата отива на там, че с това темпо, скоро никой от нашия край няма да има право на пчели ..... ебаси.
Трето - хич не ми ражда акъла, как аджеба един абсолютно незапознат с пчеларската професия човек, става не какъв да е, а майкопроизводител .,... ебаси

Направо ми дожаля за хората, които ще си купят майки от него - та той бъкел си няма напредстава от пчели. Реве ми, че аз с моите 40 кошера и един друг колега с близо 100, сме му взели пашата на неговите над 400 семейства, при наличие на над 5 000 декара рапица, та заради нас нищо не бил извадил, аз и другия колега хванахме средно по 15кг. .......ебаси.

Същевременно, колега от .... айде няма да споменавам от къде, ми се обажда по телефона, че от неговия регион, имало двама майкопроизводители, които раздавали майки без пари, та ако съм искал ....... ебаси, баси, просто няма нужда от коментар.

С тези малоумни субсидии, просто с всяка година ставам свидетел на все по-невероятни изпълнения - радвам се, макар да е по-трудния и скъпо платен начин, че има колеги, които се опарват достатъчно добре от лицензираните ни майкопроизводители, защото е крайно време, същите да си вземат по едно въже и да ходят да се застрелят.

До вчера ходи валути обменя, с кражби се занимава, с наркотици, оръжия, ддс-та, автоджамбазин, алъш вериши всякакви и изведнъж станал майкопроизводител - тези субсидии са престъпление.

Spens
25.06.2012, 16:20
Въпреки предложените крути мерки относно предложени от мен мнения от колегата Иорданов в друга тема за това –което може и НЕ ТРЯБВА ДА ПРАВИТЕ!и които би следвало да се предприемат ..колега пий си питието до 12 и после предприемай действия.Никой не е по-велик-та бил той и мутра,все ще ти роди главата какво да решиш .С добро няма как да стане при вас в българия нещата са така ,пчеларския бизнес отдавна е окупиран от мутри и там жалките правоимащи.В Холандия повечето прекупвачи и търговци се представят за производители.Потърсени на Скайпа обаче отказват коментар ,не знам защо? judge;

Пламен Ганев
26.06.2012, 14:40
За пореден път ще го кажа няма начин да са ви продали неоплодена майка и тя да бъде приета ( тези от вас които имат малко опит с придаване на неоплодени майки и са запознати с цикъла на производство на майки знаят че двете неща автоматически се самоизключват)

Просто няма ветеринарен контрол над това което се продава в БГ и ЕТО ТОВА е резултата. А като се изпуснат веднъж нещата от контрол после няма връщане назад. Като си вкараш веднъж проблем в пчелина, после и позлатени майки да си купуваш, вече файда няма.
За 18 лв - всичко е на късмет.

Не се излагай така колега!Явно твоя опит в предаването на майки е слаб?!Приемат се и неоплодени майки.Рядко,но зависи от случая.Ако семейството няма алтернатива приема неоплодена майка просто пусната на прелката.Всяка година имам успешно приети неоплодени майки така.Аз също съм съм давал парички за неоплодени майки и много малко отцеляха от тях,но да твърдиш че двете неща не са съвместими-sorry

scutellator
27.06.2012, 09:46
Виждал съм как девствена майка влиза в кошер със снасяща и няколко дена се разхожда необезпокоявана, но това не трябва да се разглежда като правило.
Приемането на неоплодени майки по-възрастни от 3 дни е много много трудно ( предполагам и сами може да се сетите защо), и то тя не трябва да е била хващана с ръце. Човек който би си позволил да продаде неоплодена майка едва ли го инересува дали ще бъде приета и едва ли би внимавал толкова.
От друга страна неоплодена майка на под 3 дневна възраст няма как да бъде взета от нуклеус (дори и да приемем че е свищева) при 14 дневен цикъл или повече. В най-добрия случай от момента на затварянето в клетка до момента на придаването изминават грубо казано 24 часа ( транспорт по куриер). Като взема всичко това в предвид единственият начин тя да пристигне в границите на срока, в който тя може да бъде приета безпроблемно е да е била взета направо от маточника. На мен ми звучи абсурдно!! И е абсурдно.

Няма начин да придадеш неоплодена майка (смятайки я за оплодена) така както се придават оплодени майки и да очакваш да бъде приета ( колкото по-възрастна е неоплодената майка, шансът й е по-малък).


"Ако семейството няма алтернатива....." О, я стига. Търтовките също нямат голяма алтернатива и въпреки това .... При пчелите няма логичесо мислене, само инстинкти. Един познат често казва "аз ги храня, а те ме жилят", докато в същото време налива сиропа.
Понякога оставени в безисходица, обратно на всякаква логика, пчелите отказват да приемат оплодена майка. Просто едно нещо веднъж действа, а друг път - не. Инстинкт, не логика.

Ама щом сте казали че са неоплодени, нека са неоплодени ( лично моето мнение е нозематоза). И щом толкова разбирате - защо въобще хора като вас се занимават да купуват майки? Верно, майките собстено производство излизат малко по-скъпо, но допълнителните разходи се изплащат неколкократно. А и в дългосрочен план , за пчелната популация това е по-добрия вариант.

Пламен Ганев
28.06.2012, 18:34
От 2006г си произвеждам майките с Йентеровата пита.Ти как ги произвеждаш???

Недялко Атанасов
28.06.2012, 18:49
От 2006г си произвеждам майките с Йентеровата пита.Ти как ги произвеждаш???О,я стига,а преди 2006???

Владо-Gillan
03.07.2012, 12:37
за съжаление, тази година все повече и повече хора не са доволни от майко производителите.Стигам до извода, че е най добре, човек да си прави сам майките.Квото ще да си говорим, защо трябва да разчитаме на майко производителните стопанства???

ilian55
21.05.2013, 12:13
Благодаря за информацията! За малко да изгоря!


tube; judge;

Сергей Тимофеев
21.05.2013, 19:53
Благодаря за информацията! За малко да изгоря!


tube; judge;
next_mad; Игоря с цяла ГОДИНА.....

Светослав Точев
22.05.2013, 08:24
По-добре,да го разбере късно,отколкото никога. wink;

trocadero
04.06.2013, 05:04
Веселин Велев от Благоевград е лицензиран за 2013г.за производство на пчелни майки -НЕ СИ КУПУВАЙТЕ МАЙКИ ОТ НЕГО -НЕ СНАСЯТ

enchev
15.06.2013, 20:14
Колеги не купуваите майки от този мошеник,майките са неоплодени аз вече се набутах judge;

ppa
04.06.2016, 16:08
Веселин Петров Велев майкопроизводител от Благоеград-Това е най некадърния майкопроизводител .От 13 майки две умряха в клетките в деня на получаване ,а останалите ги убиха в кошерите новосъздадените семейства.Този сезон съм предал на 80 майки на други производители нямам нито една убита,с изключение на тези на Веселин Велев.Пиша това за да предупредя останалите колеги,защото това е начина да премахнем некадърниците.Естествено господин Велев не поема никаква отговорност,че продава неоплодени майки.

ivootur
04.06.2016, 17:16
Ами още 2012 г. съм писал за този тарикат и пак има хора които се набутват!

Rado76
05.06.2016, 05:48
Хубаво е Матеев или админите да направят нова тема само за НЕКОРЕКТНИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ, ако има вече такава се извинявам.
Постовете от нас да е качват само след проверка,така мисля че ще се гарантира коректност и няма да има саботажи

Mateev
05.06.2016, 08:50
Най-добре е за всеки един да има отделна тема с неговото име, за да може повече хора да дадат коментар и да се наберат конкретни доказателства от много хора. Иначе ако просто с един постинг трябва да бъде оплют някой майкопроизводител, скоро в темата ще светят имената на всички. В конкретната тема оплаквания има от много хора за един единствен майкопроизводител - Веселин Велев от Благоевград, така че тази тема ще я преименувам с неговото име.

ivootur
05.06.2016, 09:35
Хаха, каква чест, да си има собствена тема за некоректен майкопроизводител!

Mateev
05.06.2016, 16:52
Хаха, каква чест, да си има собствена тема за некоректен майкопроизводител!

Ами стратегически така е най-добре. Google когато индексира обръща по-голямо внимание на заглавията на темите и по-малко на текста вътре в тях. Оказвайки му чест със специално заглавие с негово име ние всъщност молим Google да извади името му на първа страница, ако някой го потърси по име и град. Измисляйки точно такова заглавие аз всъщност моля Google да създаде асоциация между името и думичките Некоректен майкопроизводител, и за в бъдеще той ще го вади като резултат при тъсене в най-различни контексти, свързани с майкопроизводство, некоректност, лъжа, измама и т.н. И тъй като всичко това е в заглавие на тема, то ще свети в Google пак като заглавие на абзац.

Почакайте ден-два и след това потърсете в Google нещо за некоректните майкопроизводители, за да видите какво ще ви извади на първа страница.

delpi
07.06.2016, 07:51
На първо място излиза, дори и без да му се пише името - само "некоректен майкопроизводител" :laughing:

Иван_Барабан
07.06.2016, 12:35
http://www.fermer.bg/ (http://www.fermer.bg/%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D 1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%85%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D1%80%D 0%B8%D0%B5-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D 0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-news1113.html)