PDA

Виж пълната версия : БЯЛ РАВНЕЦ



Атанас Воденичаров
22.06.2012, 19:19
Какво събират пчелите от белия равнец,ливадите около пчеличките ми са не пълни а незнам какво да кажа,направо е някаква аномалия.Като влезнах в една площ с равнец се чуваше жужене на пчели все едно имаше няколко рояка около мен.Откъснах малко от цветовете и останових че мирише много гадно.За първи път от както съм човек се хващам че несъзнателно се оглеждам по всяко дърво или билка,май пчелите ще направят с мен това което родители ,милиция и учители не успяха,май се превръщам в човек :D Този равнец незнаех какво е но търсих в Гугъл и вече знам.

павликянин
22.06.2012, 21:46
Какво правят пчелите могат да ти кажат по-знаещи колеги. Но имам сериозни съмнения, че не им действа кой знае колко по-различно, отколкото на хората. :) Белият равнец е билка за сто болести - стомашно-чревни, бъбречни, пикочопроводни, чернодробни, женски, детски... Старите билкари го знаят като "избавление от всички беди". Това е единствената билка, която може да се употребява ежедневно, без да натрупват в тялото каквито и да е вещества - съставът й е такъв, че предизвиква саморегулация на организма и изхвърляне на излишъците. Така че - следващия път бери и суши на сянка, с цвета надолу. Аз в неделя си понабрах от Калоферския Балкан.

Mind_Control
22.06.2012, 21:57
Май не е от на- медоносните, защото не е отразено в една доста голяма книга позветена на медоносните растения, която имам.

Атанас Воденичаров
23.06.2012, 16:07
Ще си набера, но на чай се пие или нещо друго се забърква с него.

Владимир Владимиров-Влад
23.06.2012, 18:00
Ще си набера, но на чай се пие или нещо друго се забърква с него.По скоро е за разни лековити рецепти. Става и за чай, но само от него е много горчив и почти гаден. В по-малка концентрация и добавка от други билки става за пиене. Ако пък към чая добавиш мед и коняк става цер за чудо и приказ.