PDA

Виж пълната версия : РАННО МЕДОНОСНО ДЪРВО



Shine
19.06.2012, 01:03
искам да си закупя медоносни дървета който от фиданки да напълнят 2 3 пити с мед но въпросът е там че се чудя какви... решил сам Еводия и Бяла Акация (като храст за да направя жива ограда) но може ли да ми кажете рано дърво което да цъфти март април... за да се подхранят още след зимата а не да разчитам постоянно на рапицата която тази година замръзна.. та въпросът ми е Кое е най медоносното дърво в периода на март и април ? drinks;

Владимир Владимиров-Влад
19.06.2012, 08:11
Див рошков. Пауловнията също цъвти рано.

Стефан
20.06.2012, 17:53
През март и април цъфтят бадема, кайсията и джанките. От храстите махонията и дряна. От тях не може да се очаква много мед, по-скоро само прашец. Бялата акация ако я поддържаш на храст просто няма да цъфти.

Shine
20.06.2012, 22:22
на мен ми трябва за жива плет нещо хубаво и медоносно а и да засадя в 4 края по едно дърво

Светозар Каменов
21.06.2012, 12:24
Бял маргарит си набучи тогава. Чудесен е за жив плет, медоносен (цъфти май-юни-юли според региона) и невзискателен.

Пламен Ганев
21.06.2012, 12:44
И червения маргарит е същия като белия-страхотен за ветрозащитен пояс!

Владо-Gillan
21.06.2012, 13:44
моето мнение е че, по добре да се замислиш за късни медоноси.Пролетта има достатъчно, нектаро отделяне и принос на прашец

Светозар Каменов
21.06.2012, 14:26
Късни медоноси са еводия и софора, но за добив някакъв едва ли може да се говори от няколко дървета, по-скоро за сянка. :)

Владо-Gillan
21.06.2012, 14:37
Късни медоноси са еводия и софора, но за добив някакъв едва ли може да се говори от няколко дървета, по-скоро за сянка. :)

от няколко дървета и пролетта не може да се говори за добив.НО ПО СКОРО, ПОДДЪРЖАЩА ПАША, КЪСНО ЛЯТОТО И ЕСЕНТА ДОКАТО СЕ ПРАВЯТ ПРЕГЛЕДИТЕ.Поне по малко ще се притесняваш за нападение, докато работиш по семействата

Светозар Каменов
21.06.2012, 15:18
Късни медоноси са еводия и софора, но за добив някакъв едва ли може да се говори от няколко дървета, по-скоро за сянка. :)

от няколко дървета и пролетта не може да се говори за добив.НО ПО СКОРО, ПОДДЪРЖАЩА ПАША, КЪСНО ЛЯТОТО И ЕСЕНТА ДОКАТО СЕ ПРАВЯТ ПРЕГЛЕДИТЕ.Поне по малко ще се притесняваш за нападение, докато работиш по семействата
Да, така е. Още повече ако тая еводия дава толкова много нектар както пише навсякъде. :)

Владо-Gillan
21.06.2012, 18:04
Късни медоноси са еводия и софора, но за добив някакъв едва ли може да се говори от няколко дървета, по-скоро за сянка. :)

от няколко дървета и пролетта не може да се говори за добив.НО ПО СКОРО, ПОДДЪРЖАЩА ПАША, КЪСНО ЛЯТОТО И ЕСЕНТА ДОКАТО СЕ ПРАВЯТ ПРЕГЛЕДИТЕ.Поне по малко ще се притесняваш за нападение, докато работиш по семействата
Да, така е. Още повече ако тая еводия дава толкова много нектар както пише навсякъде. :)


за съжаление само съм чел, за еводията.Нямам преки наблюдения, за нея.Ще е добре някой от, съфорумците да сподели какви са му изводите, и наблюденията, за нея.

Светозар Каменов
22.06.2012, 11:16
То май всички само сме чели. На есен засадих 10 еводии, след 4-5-6 години ще кажа :D