PDA

Виж пълната версия : ОТВОДКИ ПО КУРИЕР



Димо Караангелов
12.06.2012, 11:14
Възможна ли е доставката на отводки по куриер и каква е вероятноста да пристигнат живи?Благодаря предварително за отговорите!

ттитто
12.06.2012, 11:54
Ако искаш само пчелите с майката, без пити, т.е. пакети с пчели може да стане по куриер. Трябва обаче да ти затворят майката в клетка поставена вътре в кашона, клетка добре закрепена за някоя от стените на кашона и кашоните добре облепени и с малки отвори за въздух. Предадени в последния момент в офиса на куриера и да си ги чакаш на сутринта веднага щом куриерът отвори.

Димо Караангелов
12.06.2012, 17:52
Благодаря за бързия отговор!Дано не ставам нахален ама съм тотален теоретик blush; и се налага да питам!Та въпроса ми е когато пристигне пакета как се процедира с него и ако може да ме насочите към продавачи които пращат по куриери?

Shine
12.06.2012, 21:58
когато пристигни пакета ако е в кашонче още по добре ... слагаш го в самият кошер и нареждаш ВО и изградени пити отваряш кашона но малко колкото да излизат 2 3 пчели и слагаш майката на някоя рамка и мацаш с мед даваш сироп и тей поне аз така правя и на следващият ден махам кашона и стръсквам останалите пчели но гледай да е вечер и на др та вечер махни кашончето или късно след обяд

yaya
15.06.2012, 18:55
Лесно е! Поръчах на производител, препоръчан в този форум и разбира се той ми изпрати по куриер в клетки за придаване. По причини свързани с координацията престояха два дена при куриера и въпреки това вече щъкат в кошерите си! Производителите знаят как!