PDA

Виж пълната версия : Пълен незапечатан магазин



Дони
07.06.2012, 22:30
Здравейте, има нещо с което не съм много на ясно, магазина на един от кошерите ми е пълен с мед, става вече втора седмица, а няма нито една запечатана килийка? защо? каква може да е причината? възможно ли е роевото настроение на кошера да е повлияло в/у работата на пчелите? понеже много настоятелно иска да се рои.... взел съм мерки, но не знам защо не запечатват меда?

Shine
08.06.2012, 00:53
щом има роево настроение те си мислят само за това и не са обърнали внимание когато се махни това роево настроение те ще го запечатат но може преди това и да са го изяли аз бих изкарал бъдат и да сложа запечатаното пило над магазина а не запечатаното в плодника и да допълня с ВО поне това е лично мое мнение дано да съм ти помогнал и не съм те подвел пиши за резултатите :)

Spens
08.06.2012, 01:52
Здравейте, има нещо с което не съм много на ясно, магазина на един от кошерите ми е пълен с мед, става вече втора седмица, а няма нито една запечатана килийка? защо? каква може да е причината? възможно ли е роевото настроение на кошера да е повлияло в/у работата на пчелите? понеже много настоятелно иска да се рои.... взел съм мерки, но не знам защо не запечатват меда?

Nормално -имаме и по два че и 3 магазина а меда не е запечатан колега,какъв е проблема ,рано е още ...споко . wink; Приноса е слаб -това е причината ,

galin_f
08.06.2012, 08:43
При мен миналата година се получи нещо подобно с акацията. Всички до един без значение дали е с един, два а имаше един и с три магазина нито една пита не я запечатаха дори и до половината а не бяха в роево състояние и никои не се е ройл.. Държах ги до последно, доста след приключване на пашата и малко преди липата ги отнех без да са запечатани, но всичките не капеха като ги обърна обратно питите. Малко бяха запечатани в горния край а някои въобще. Меда беше узрял, но никакво запечетване. Още има от него мед и не съм имал проблем с вкисване на меда. Но трябва да се проверява дали е узрял а не под общ знаменател да се вади всичко наред.
Тази година нямаха възможност за толкова продължителна и силна паша от акацията, но пък запечатаха питите на 99%
При всички други паши (липа, ливади, слънчоглед) винаги са запечатвали бързо особено слънчогледа. Следователно зависи и от каква паша е меда, аз стигнах до това заключение от краткия ми опит.

Дони
08.06.2012, 14:27
моя опит можеби е най малък, но мисля че наистина има значение пашата, при мен нямаше рапица, точно в разгара на цъфтежа на акацията започнаха ветрове и дъждове и събориха повечето цвят, не знам от къде напълниха магазина, но меда не се окапва като обърна питите, с всички пити е така, пробвал съм ги. Сега чакам слънчогледа който е доста много, но какво да правя след като магазина е пълен а незапечатан. Дайте съвет.

Дони
08.06.2012, 14:34
А да не говорим че имам и работническо и търтеево пило в магазина, какво се прави в такъв случай???

Гинчев
08.06.2012, 15:45
Интересен въпрос. И на какво се дължи ?

mladen99
08.06.2012, 17:33
Но трябва да се проверява дали е узрял

А как става тази проверка?

ianev
08.06.2012, 17:38
Дони имаш пило в магазина вероятно защото майката е блокирана доло. Отваряш доло отнемаш 2 рамки с пило (и ги слагаш на някой по слаб кошер) слагаш две нови основи ако нямаш изградени плодникови за да има къде да снася майката. При мен 2 рамки ги изградиха за 3 дена. А рамките с редовно пило от магазина ги сложих в магазина на по слаб кошер. Успех!

Дони
08.06.2012, 18:44
Дони имаш пило в магазина вероятно защото майката е блокирана доло. Отваряш доло отнемаш 2 рамки с пило (и ги слагаш на някой по слаб кошер) слагаш две нови основи ако нямаш изградени плодникови за да има къде да снася майката. При мен 2 рамки ги изградиха за 3 дена. А рамките с редовно пило от магазина ги сложих в магазина на по слаб кошер. Успех!
Точно това направих и аз. :) инпровизирах и явно е било успешно. сега най-вероятно трябва да исчакам да се изюпи пилото в магазина и тогава да центрофугирам.

Пламен Ганев
09.06.2012, 16:45
Но трябва да се проверява дали е узрял

А как става тази проверка?

Дори и да не е запечатан меда,изваждаш рамката,удряш е силничко по горната летва с длан и ако не прокапва-готов е за вадене.Не го запечатват,защото пашата е секнала,а килийките не са допълнени.

mladen99
09.06.2012, 21:20
благодаря, при мен пашата е на 110% за 3 дни напълниха магазините, сега слагам 2-ри, но са напулнили и много рамки долу, и се чудя и с тях какво да правя.