PDA

Виж пълната версия : ПРОБЛЕМ С БАСЕЙН



Daniel
01.04.2012, 19:43
Здравейте , колеги!! Имам въпрос !! Имам 5 кошера във вилна зона , като съм спазил условието 5 метра от съседа. Проблема идва от това , че съседа строи басейн( за собствени нужди) , преди два дена един от работниците са го ухапали две пчели...и човека ме пита дали като го построи и му дойдат внучетата на гости да се къпят и тях няма да ги нахапят........при условия че сме до езеро и винаги слагам вода на пчелите и все пак , как стоят нещата с такива съседи ??? какво да предприема ???????

Димитър Бонев
01.04.2012, 21:08
А накъде сочат прелките на кошерите. Каква ограда ви дели?

evgeni.filimonov
01.04.2012, 22:19
Нека каже на работниците да се къпят по често и няма да ги жилят....

Ангел Йосифов
02.04.2012, 20:00
Нека каже на работниците да се къпят по често и няма да ги жилят....

Поне в 10ч,12ч и 15ч и ракията чак като мръкне.

galin_f
02.04.2012, 20:30
Аз съм имал подобен "проблем" с моите пчели (предполагам, защото са на 15-20м и са най-близките) на моя басейн :D Имат си поилка с вода между кошерите и пак се въртят и около басейна. Опита ми е от едно лято, не се случи някои да пострада, но е леко неприятно.

estabien6
02.04.2012, 20:41
Ако пойлката е близо до кошерите пчелите не я посещават толкова ,колкото ако е на 20-40 метра

galin_f
03.04.2012, 06:39
Ще го пробвам.
Аз съм я сложил на 5-6м. пред кошерите (по-далеч няма къде пред тях) а от басейна ги дели постройка и е зад тях на 15-20м. Така или иначе ако не моите, други пак ще идват на басейна, пък и не са на рояци и се изтрайва.

Daniel
03.04.2012, 07:52
А накъде сочат прелките на кошерите. Каква ограда ви дели?

кошерите се намират по средата в моя двор на 5м. от моята ограда , после ни дели черен път колкото за една кола и чак тогава идва неговата ограда . Да , прелките сочат към неговият имот , но мисля , че има около 30 метра до басейна му....има ли законови мерки които той може да предприеме за да ги махна ( незаконните ги знаем :) ) . Благодаря предварително..

Daniel
03.04.2012, 07:54
А накъде сочат прелките на кошерите. Каква ограда ви дели?

кошерите се намират по средата в моя двор на 5м. от моята ограда , после ни дели черен път колкото за една кола и чак тогава идва неговата ограда . Да , прелките сочат към неговият имот , но мисля , че има около 30 метра до басейна му....има ли законови мерки които той може да предприеме за да ги махна ( незаконните ги знаем :) ) . Благодаря предварително..
оградата е мрежа...сега строи неговата , предполагам да е плътна ( бетон).

Светозар Каменов
03.04.2012, 09:53
Няма законово основание да иска да ги махнеш, спазил си всички условия. А и кое е гаранция, че са твоите пчели?

Daniel
13.04.2012, 10:59
Благодаря на всички за отговорите!!!

mladen99
14.04.2012, 14:26
На дали на пчелите водата от басеина ще им хареса :D

galin_f
14.04.2012, 16:25
Зависи по какъв начин се поддържа бистротата на водата.

Общо взето вариантите са два.
Ако е с химия предполагам няма да им хареса на вкус, но според мен пак ще ги привлича.
Ако е с постоянно обновяване на водата определено им харесва.

С водата без химия го казвам от личен опит. Тази година за проба докато е още хладно ще взема да го напълня и да видя как реагират когато има препарати във водата.

Gogo
01.06.2012, 20:00
В басейните слагат разни препарати против зеленясване на водата и подобни, не знам дали това няма да влияе зле на пчелите, ако носят оттам вода.