PDA

Виж пълната версия : ЦЕНА НА КОШЕР С ПЧЕЛИ ДБ



mladen99
19.03.2012, 21:05
Как варират цените в момента на стар кошер 4-5г. с пчели на 10 рамки Даданблат 7-8кг. мед + магазин с изградени рамки?

Недялко Атанасов
19.03.2012, 21:34
Градски, кошер 4-5г.си е направо нов ,останалото на този етап от годината не струва нищо,сам си направи извода за цената.

Пеньо Лазаров
19.03.2012, 21:44
Цената на един кошер с пчели е много относителна и зависи колко е здрав кошера, колко е силно семейството и колко е на зор продавача, но варира м/у 100-180лв.

mladen99
20.03.2012, 08:33
Никакъв зор няма продавача има си 30-32 семеиства живи здрави и силни. Просто някои го е питал и иска да вземе 2 кошера, и понеже е на 70г. и няма опит с интернета сподли да пусна едно запитване.

Лично за мен, цена на такова семеиство под 200лв. не си струва да се дава.
Понже вече виждам какво е да си купиш нов кошер и отводка и 1г. да чакаш, да продължаваш да инвестираш, ленти, храна и т.н.т.
Но реших да попитам и вас.

Даниел Йорданов
20.03.2012, 08:41
прав си,колега...аз развито семейство не бих продал под 220 лв....

evgeni.filimonov
20.03.2012, 08:46
Никакъв зор няма продавача има си 30-32 семеиства живи здрави и силни. Просто някои го е питал и иска да вземе 2 кошера, и понеже е на 70г. и няма опит с интернета сподли да пусна едно запитване.

ТАКА И НЕ РАЗБИРАМ КОЙ КУПУВА И КОЙ ПРОДАВА.

Лично за мен, цена на такова семеиство под 200лв. не си струва да се дава.
Понже вече виждам какво е да си купиш нов кошер и отводка и 1г. да чакаш, да продължаваш да инвестираш, ленти, храна и т.н.т.
Но реших да попитам и вас.

ЕТО ЧЕ ЗНАЕШ, а питаш ???

Пеньо Лазаров
20.03.2012, 11:34
Абе хора какви са тези цени 220лв., нали и куповача трябва да спечели нещо от този кошер като го купува, а не да си го гледа цяла година на загуба.Аз над 60лв. не бих дал за отводка, над 130-140лв. не бих дал за стар кошер с пчели и над 80лв. не бих дал за нов кошер.Тези космически цени дето ги предлагат за отводки и нови кошери са само заради пчеларката програма, ако я премахнат ще видим какви ще са цените.То много от хората нямат пари за хляб та ще дават 200лв. за кошер дето може да умре на следващата зима.
Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.

Светозар Каменов
20.03.2012, 13:46
Абе хора какви са тези цени 220лв., нали и куповача трябва да спечели нещо от този кошер като го купува, а не да си го гледа цяла година на загуба.Аз над 60лв. не бих дал за отводка, над 130-140лв. не бих дал за стар кошер с пчели и над 80лв. не бих дал за нов кошер.Тези космически цени дето ги предлагат за отводки и нови кошери са само заради пчеларката програма, ако я премахнат ще видим какви ще са цените.То много от хората нямат пари за хляб та ще дават 200лв. за кошер дето може да умре на следващата зима.
Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.
Алчността на хората е безгранична...

jordanov
20.03.2012, 15:23
Зарко, прав си и алчността ще затрие човечеството . Само че тук и сега говорим за пазарна конюнктура и поведението на нашего брата като пазарен субект. Лазров, аз също бих купувал максимум на твоите цени ако тръгна да купувам /не съм на зор, не гоня бройка, винаги мога да си направя нови кошери и в разумен срок да ги подкарам/. Питам те обаче ти на колко би тръгнал да продаваш в момента ? Предполагам разликата ти купува / продава няма да е 10 лв ? Съмнявам се и на 50 да си съгласен . Аз ако не съм на зор под 200 лв продажна цена в момента за приличен кошер - абсурд ! И то пак според човека /купувач/.

mladen99
20.03.2012, 17:13
ЕТО ЧЕ ЗНАЕШ, а питаш ???

Нещо се засегна че попитах ли?
По добре да попитам от колкото да се излагам Евгени.




Абе хора какви са тези цени 220лв.,

Много ценни съвети съм получил от теб, и не искам да влизаме в конфликт, но
Ще те попитам лично, ти твоите би ли ги дал по 200лв????


нали и куповача трябва да спечели нещо
И купувачите ли да мислим, ами тази година като изкара 25кг. мед х5лв.=125лв. и ще си има семеиството и догодина и следващата и т.н.т стига да съумява да ги гледа.



Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.

Този човек ще ги остави на мене без нито 1 стотинка.
А това че си купувал кошер на такава цена, това е било защото те са били никумо ненужни.
И когато продаваш стока която не ти трябва, не можеш да се грижиш за нея и искаш просто да се отървеш я продаваш на бърза цена, за да се продадът максимално бързо.
И аз ако има хубави семеиства с кошери на тази цена и аз не бих ги пропуснал.
А впрочем миналата година е починал един човек в моето село и са продали пчелите по 120лв. с магазините които са били пълни с мед.!!! Е научих го сега, но не съжалявам.
То само меда в магазините е струвал толкова. Но на хората не съм им трябвали.

В момента ситуацията е друга, реална пазарна цена на кошер с пчели.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!

Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.

А само за справка погледнете цените тук: http://www.draperbee.com/beesupplies/Package_Bee_Prices.htm
Не можах да намеря за страни от европа.
Само ние тук сме принудени да не ценим това което имаме.

Приятна вечер.

evgeni.filimonov
20.03.2012, 18:10
Е това ако не е безмислена тема, здраве му кажете.
Това имах впредвид в началото.

Недялко Атанасов
20.03.2012, 18:25
Ама, аде!

mladen99
20.03.2012, 20:04
Е това ако не е безмислена тема, здраве му кажете.
Това имах впредвид в началото.

Не НЕЕ безсмислена, освен ако форума нее за да си пишете само разни постижения и хвалби.

Форума скъпи колеги е точно да споделяме и да си помагаме, обаче маи за някои нее така.
Получил съм ценни съвети от колеги, които няма да забравя, и ще запомня имената им, но имам чувството че аудиторията е предубедена и нямат намерения нукуму да помагат.
-----------------------------------------------------

Моля модераторите да изтрият темата.
И все пак ви благодаря!

buci59
20.03.2012, 20:30
Защо да я изтриваме,не бива?Всеки има право на мнение,както и да го споделя.

mladen99
20.03.2012, 20:35
Защо да я изтриваме,не бива?Всеки има право на мнение,както и да го споделя.

Еми нали е безсмислена? Ако е така по добре да я няма.

Светозар Каменов
20.03.2012, 20:36
Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!

Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.


Не, че нещо ама за какъв са му тия кошери май месец да опрашват череши? Аз доколкото съм чувал и са ми разказвали хора дето пък те са чули от някъде тогава почват да зреят тия плодчета...

mladen99
20.03.2012, 20:48
Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!
Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.


Не, че нещо ама за какъв са му тия кошери май месец да опрашват череши? Аз доколкото съм чувал и са ми разказвали хора дето пък те са чули от някъде тогава почват да зреят тия плодчета...


Ами да наистина така съм написал, а и ти си страшно прав.
Въпроса е че ако чака за отводки или някои му направи сега няма да му вършат никаква работа, трябват му развито семеиство. и си ги намери човека де.

Светозар Каменов
20.03.2012, 21:12
Току що се връщам от пчелините където продадохме 4-ри кошера на 9 рамки + преградна дъска пълни с мед и пчели, с магазини и изградени магазинни рамки като в корпусите има над 7-8кг. мед на цена 250лв. Кошера е ДБ 10р.
Като купувача получава гаранция, че взима стока която Май месец е на 100% в силата си. Ако ли не връща стоката!
Ние не искаме да продаваме кошерите си, просто идва човека, пита и ние му казваме, ако иска иска ако не си заминава. Човека ги взе за да опрашва Череши.


Не, че нещо ама за какъв са му тия кошери май месец да опрашват череши? Аз доколкото съм чувал и са ми разказвали хора дето пък те са чули от някъде тогава почват да зреят тия плодчета...


Ами да наистина така съм написал, а и ти си страшно прав.
Въпроса е че ако чака за отводки или някои му направи сега няма да му вършат никаква работа, трябват му развито семеиство. и си ги намери човека де.
Примера, който даваш не е меродавен. Човека взема кошерите специално за опрашването, с което очаква значително увеличаване на добивите. При цените на черешите тия 1000 лв. са добра инвестиция. Отделно ще изкара и някакъв мед. Тук не става въпрос за развитие на пчеларство. Според мен можеше да плати на някой, който се занимава с подвижно пчеларство да му ги опраши ама си е негова работа де.
Както и да е, всеки си шета на акъла и който има кошери си казва цената. Другия се съгласява или не.

mladen99
20.03.2012, 21:22
Да бе Зарко, ама ся че тия пчели с опрашването ще му изкарат много повече не означава да му искам по 500лв на семеиство, нали?
Затова исках да се допитам и пуснах темата.

Пеньо Лазаров
20.03.2012, 21:39
Йорданов и Младене, аз нямам кошери за продав и се съмнявам някога да имам, защото не бих се разделил с никои от кошерите си, но въпреки, че съм на 28г. ако утре умра вие за колко мислите, че ще ги продаде жената като никой от семейството ми неможе да ги гледа, не повече за 100-120лв. и аз съм и го казвал, че ако се случи нещо с мен на другия ден да ги продава, по добре да вземе някой лев за тях отколкото да се мъчи да ги гледа докато ги неизмори и нищо да не вземе.

зуница
20.03.2012, 22:39
Цената на една стока е тази която купувачът е склонен да плати.Другото е желание на продавача.
И по-ведро колега, Lazrov,животът тепърва ще ти дава полезни уроци ,ако съумееш да ги научиш.

svetlin
21.03.2012, 08:25
За съжаление е така голямото търсене на пчелни семейства вдига цените до безообразни суми.Аз лично никога небих дал 200-250лв за семейство.Помислете колко време трябва да се грижиш за тях за да си избиеш парите.Аз мислех тази година да инвестирам във още 20семейства но на тази цена не благодаря. thumbdown;

jordanov
21.03.2012, 11:15
Една тема няма как да е безсмислена след като по нея са се включили поне двама редовни форумчани. Лазров, бягаш ми от въпроса, не е в твой стил. Сигурен съм че не си на позиция да продаваш, но представи си идва днес или утре хубав човек при тебе, Бате аман заман продай ми 2-5 кошера че да те споменавам с добро цял живот, ти какво му казваш ?
Младен ни направи свидетели на реална пазарна ситуация- едната страна си е направила сметката и знае какво търси, другата страна знае какво има и как да го даде, всички са доволни и така трябва да бъде. Е на това аз му викам професионализъм.

Даниел Йорданов
21.03.2012, 13:54
Абе хора какви са тези цени 220лв., нали и куповача трябва да спечели нещо от този кошер като го купува, а не да си го гледа цяла година на загуба.Аз над 60лв. не бих дал за отводка, над 130-140лв. не бих дал за стар кошер с пчели и над 80лв. не бих дал за нов кошер.Тези космически цени дето ги предлагат за отводки и нови кошери са само заради пчеларката програма, ако я премахнат ще видим какви ще са цените.То много от хората нямат пари за хляб та ще дават 200лв. за кошер дето може да умре на следващата зима.
Младене, а този твоя човек дето е на 70г. като умре и няма кой да му гледа кошерите, да знаеш , че децата му ще ги продадът за 80-100лв., аз само от такива съм си взимал кошерите и пак ако ми изпаднат ще ги купя.А откъде накъде аз да продавам на ниски цени кошерите си....И аз имам деца които издържам....в търговията е така - продавача фиксира цена,купувача гледа стоката и ако иска да я купи плаща цената....Ако не му отърва отива при друг продавач.....Аз не карам насила никого да купува от мен.....Но и не си давам кошерите за смешни суми....Ако не ги продам аз си ги гледам и си вадя от тях доходи......като не продам кошера за 220 лв ще извадя от него 50 кила мед и ще ми даде една отводка....ще продам отводката и меда и ще ми остане бройката силен кошер за следващия сезон...Да не съм луд да продам евтино силен кошер и купувача да извади от него 50 - те кила мед и да му излезе кошера без пари....хахаха....пчеларствот о е бизнес и в него няма място за сантименти....има правила които спазваме а останалото е въпрос на конюнктура.....ако съм на зор и бързам да продавам може и по 80 лв да ги дам...може и по 20,ако както казва Лазаров ,жена ми ги продава.... wink;

mladen99
21.03.2012, 20:17
Е все пак съм благодарен че някои колеги склониха да напишат 1-2 хубави думи в моя подкрепа, понеже не искам утре да ме гризе съвестта че съм взел прекалено много пари.
С търговия се занимавам от 12годишен, и имам поглед как трябва да се прави.
Когато клиента не хареса цената нее задължително да си тръгне, може и пазарлък да се прави ;-) аз клиент никога не съм върнал без значение какво продавам.

-----------------------------------------------------

А на колегите дето цената им се вижда висока, аз си мисля че просто се залъгват, и в краина сметка пак толкова дават.
Една сметка:
Кошер с магазин: 85лв. после да го импрегнираме и боядисаме 2-3лв. и ходенето с колата до железарията да речем 5лв. станаха 90.
20 рамки х 0.50ст. = 10лв.
15 уснови х 1лв. = 15лв.
до тук 115лв.
отводка да приемем средна цена 55лв.
станаха 170лв.
Още едно ходене до пчелина от които ще видадът отводката сложи 5лв. транспорт.
И всички уснови които имате са неизградени, а на всички им е ясно колко трудно се работи когато нямаш изградени.
Сега започва мъката, 1 година още огледи, лентички, подхранване, и ако кошера не ти е под носа, а е на 5км. от там където живееш като сметнеш времето, и инвестираните пари, и че чак от следващата година може да получиш някакъв добив....

Незнам дали 200-250лв. са много. Дори си мисля че не са никак много.
Защото ако се развие всичко добре и не се рои, както колегата по горе спомена може да се направи и отводка може и 50кг. мед да се изкарат, но дории и половината да е 25кг. още тази година си възстановявате 1/2 от инвестираните пари.
А инвестиция която се изплаща за 2г. според мен е доста добра.

Аз разсъждавам така, ако греша поправете ме.

bobmastar
22.03.2012, 08:42
Точно така е колега напълно съм съгласен с теб но когато купуваш мислиш точно наобратно и не цениш нито труда нито времето на другия.

Даниел Йорданов
22.03.2012, 09:17
Ами тя истината е една и който има очи я вижда.....аз мисля че освен че не трябва да продаваме на безценица кошери и пчелни продукти не е лошо да се помисли за някакъв регламент според който правото да се пчеларства с цел продажби да се лицензира....всеки който иска да отглежда кошери с комеирсиална цел а не за собствени нужди да мине изпит за придобиване на това право....за да се отсеят неграмотните развъдчици на болести....пък чичо който си гледа за собствени нужди няколко семейства нека си ги отглежда без обучение и лиценз....

jordanov
22.03.2012, 10:12
.... и да инструктираме стопанките ако се наложи да продават как да намерят форума и какво да прочетат.
П.п. Това беше за разведряване на атмосферата, нали разбрахте ?

scutellator
22.03.2012, 11:43
Ами тя истината е една и който има очи я вижда.....аз мисля че освен че не трябва да продаваме на безценица кошери и пчелни продукти не е лошо да се помисли за някакъв регламент според който правото да се пчеларства с цел продажби да се лицензира....всеки който иска да отглежда кошери с комеирсиална цел а не за собствени нужди да мине изпит за придобиване на това право....за да се отсеят неграмотните развъдчици на болести....пък чичо който си гледа за собствени нужди няколко семейства нека си ги отглежда без обучение и лиценз....

Точно това е и действащата в момента система. Жалко обаче че към нея няма психо-тест.

За действаща система е необходим много по-строг ветеринарен контрол - така както е в повечето други държави от ЕС. Пчелари проверители поне два пъти годишно (ама наистина да проверяват) и заедно с това пробата за изследване да е от всеки кошер. На базата на това ветеринарните имат право да издават (или да откажат издаването на) здравен сертификат, който важи за всички страни (единствения необходим документ за митниците) и можеш да продаваш стоката си (отводки, майки..) в коя да е страна от ЕС без да ти трябва становището на Ганчо, Манчо и приятели.

Пеньо Лазаров
22.03.2012, 12:17
Младене реалната цена на един кошер с пчели е толкова, но много редко се намират хора които да я дадът. Браво за успешната зделка, не забравяи , че такива зделки се правят редко и редко се намират хора които да дадът по 250лв. за кошер.
Колега Йорданов от Свищов, ако доиде някой на зор и иска да си купи от мен 2-3 кошера за да ме споменава с добро, не бих му ги продал на повече от 120-130лв., но пак казвам не си продавам кошерите, по съм склонен да подаря на някой начинаещ 1-2 отводки отколкото да си продам от кошерите, за мен всичките са ценни и с история в пчелина ми и не бих се разделил с никой от тях.
Колега Йорданов от Белогрдчик тези добиви от един стационарен кошер се добиват само при много добра година, от един такъв кошер средно се добива 30кг. мед по средна цена от 5лв.= 150лв. и една отводка на цена 60лв., а расходите без да слагаме труда на един кошер са около 50лв.,значи средна печалба от кошер е около 160лв., а за степента на риска няма да говорим,защото както изчисляваме печалбата можем и да не вземем нищо поради безброй причини.

svetlin
14.04.2012, 06:21
Днес си купих 10бр.дадан блатови 12рамки на 100лв. drinks;

Ангел Йосифов
14.04.2012, 09:17
Много постна информация-направо"гола вода". drinks;

taurus
25.04.2012, 18:10
Привет,

Искаме да направим още един пчелин, на 100км от София (между Рила и Родопи) има продължителна/застъпваща се паша и мислим още тази година да инвестираме.

Но, ще се тегли кредит.

Въпроса ми е колко струва един нов оборудван кошер "Фарар" с 1 или 2 магазина, рамките може и ние да ги сковем, или поне обтелим, защото сме малко капризни от към качество, а и да занижим цената.

Да кажем 20-30 кошера ще бъде пчелина. Мястото е поляна, не сме измислили и меда къде ще се вади...?!

За тази година има ли смисъл или да се запасим с търпение и да сглобяваме за пролетта? Но пък ако сега се заредят догодина ще са доста по-силни?!

mladen99
25.04.2012, 18:38
ти ако купиш семеиства веднага, изобщо нее късно и може да си извадиш мед още тази година.
Но говорим за семеиства на 8-10 рамки, и магазини с изградени пити.
Пък ако самите сандъци не ти харесат догодина може да ги смениш.

Пеньо Лазаров
25.04.2012, 19:46
Привет,

Искаме да направим още един пчелин, на 100км от София .......

Сега му е времето колега да започнеш с пчеларство, новите кошери се продават на цена м/у 80 и 120 лв.

кентавър
10.10.2013, 11:33
Искам да попитам колеги,колко би струвало кошер дб 12 в момента.Третирани против акар,пчели на по 5,6 междурамия ,без ранно есенно подхранени.В стари кошери.

rosty_sz
10.10.2013, 11:39
180-200 лева

кентавър
10.10.2013, 11:57
Благодаря за отговора колега.

l.peychev
21.02.2014, 20:00
Търся ДБ кошери 2- 3 броя ,с изградени пити , с пчелите 10 рамкови. тел ми е 0879064199 . до 10.04.2014

НаскоД
26.05.2016, 22:37
Здравейте
търся да закупя до 10 -11 нови или ползвани кошери с пчели за район Бургас или пчелни отводки - минимум 1.5 кг пчели с майка
цената е по договаряне - държа на качествени пчели и майки

тел 0893806079
Наско