PDA

Виж пълната версия : ОТВОДКИ ИЛИ ЦЕЛИ СЕМЕЙСТВА - ОТ КЪДЕ?



Mind_Control
18.03.2012, 20:05
От тази година реших, като хоби да се занимавам с пчеларство. Взех си 3 кошера ДБ с 10 рамки и по един магазин. Мисля да ги напълня с отводки.
Тук въпросът ми е- към отводката върви ли майка? Ако не от къде се намират майките?

Понеже от отводки едва ли ще събера някакъв мед първата година, то искам да сложа още два кошера с цели пчелни семейства. Предполагам, че е най- добре да купя кошерите заедно с пчелните семейства. А мога ли да купя само пчелните семейства и да ги сложа в нови кошери?

Има ли някой около София (в радиус на 50 км), който може да ми продаде 2 цели пчелни семейства и 3 отводки?

lyub4eto
18.03.2012, 22:06
Колега тази година ще са голям кът рояците и пчелните семеиства.Ако евентоално намериш те ще са на мн.висоока цена.Успех

Mind_Control
18.03.2012, 22:22
Колега тази година ще са голям кът рояците и пчелните семеиства.Ако евентоално намериш те ще са на мн.висоока цена.Успех

Много необнадеждаващо... Надявам се да намеря отзивчиви пчелари.

ianev
19.03.2012, 09:38
Това за рояците че ще са кът не е много вярно, но за високата цена на отводките си прав. Колега пиши в темата на район Югозападен който е за колегите от твоя край все някой ще те насочи от къде да си купиш семейства ( отводки). Успех!

evgeni.filimonov
19.03.2012, 11:39
КОСТИНБРОД провери, както и по пчеларските магазини в София.

Ангел Робертов
05.01.2014, 14:53
Здравейте!
Решил съм да се захващам с пчеларство тази година.Района ми е в гр.Сливница.

Питах във фабриката на Юлияна Радулова в Костинброд. Предлага отводки по 80лв. на 4 пити за ДБ и ЛР.Ще бъдат готови края на май.Някой взимал ли е от нея - какви са отзивите?

Бихте ли ми препоръчали от къде мога да си взема отводки или цели семейства ако прелага някой.
Благодаря...

Искрен Мутафов
05.01.2014, 17:49
Здравейте!
Решил съм да се захващам с пчеларство тази година.Района ми е в гр.Сливница.

Питах във фабриката на Юлияна Радулова в Костинброд. Предлага отводки по 80лв. на 4 пити за ДБ и ЛР.Ще бъдат готови края на май.Някой взимал ли е от нея - какви са отзивите?

Бихте ли ми препоръчали от къде мога да си взема отводки или цели семейства ако прелага някой.
Благодаря...

За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...

Ангел Робертов
06.01.2014, 19:31
За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...

Благодаря за мнението.Кошерите ги гледах и не ми харесаха.Явно няма да взимам от нея ...

Петър84
06.01.2014, 20:37
За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...
На какви пари ти се върза един кошер,и каква система са кошерите???

Петър84
06.01.2014, 20:50
До Ангел Робертов палиш колата и отиваш през Февруари във Плевен на пчеларското изложение.Там ще има производители на кошери,а и пчелари които май-юни ще продават отводки.Късмет

Искрен Мутафов
10.01.2014, 13:58
За отводките й - незнам, но от кошерите й бягай далеко. Преди година и половина купих 30 броя, вярно бързичко ми ги сковаха, поръчах ги в четвъртък в събота си ги взех, всичките си ги боядисах още тогава, но вече се разпадат(а не е минала и втората зима още)...


На какви пари ти се върза един кошер,и каква система са кошерите???

Трябва да намеря стоковата за да видя точно колко съм платил, но мисля че беше 2280 лева, коета идва по 76 лв/брой. Това е за дадан-блат, 25мм дебелина, 12 рамков, с два магазина, покривна табла и капак без перваз, дъното е като на корпусните, плодника стъпва върху него, 1/2 е на мрежа и има една ламаринена тъвичка отдолу, без рамки и без крака(за едни крак от около 10-тина сантиметра ми искаше по 3лв отгоре, за един кошер - 12лв...).