PDA

Виж пълната версия : ТЪРСЯ ПОМОЩ ЗА НАЧАЛО В ПЧЕЛАРСТВОТО В РАЙОН ПЛЕВЕН



Мариан Иванов
06.03.2012, 14:25
искам едно рамо като за начало благодаря предварително

buci59
06.03.2012, 17:05
Колега,не е лошо да се представиш,откъде си,с какви кошера работиш и т.н.Направи го,макар и бегло за да могат хората да се ориентират в това,което търсиш.Коригирах ти и заглавието на темата,че така както го беше написал,че търсиш едно рамо,не става ясно за какво точно го искаш.

Мариан Иванов
06.03.2012, 19:43
Аз съм от гр.Плевен.Сега ще започвам да се занимавам с пчеларство.Имам село (Байкал)близо до Дунав и от там мисля да започна с 5 кошера като за начало.Нуждая се от човек ,който да ми помогне в началото :какви кошери да си избера и ако може практически да ми показва поне в началото... :),новобранец съм

vanHanegem
06.03.2012, 19:59
Байкал е прекрасен район за пчеларстване. Онази вечер говорихме за този район и за всеки беше изненада, че ДБ дава много по-добри резултати от ЛР ( в никой случай не съм фен на ДБ, а напротив). Никой не можа да даде смислено обяснение, но е факт. Поинтересувай се от местните пчелари за с-мата кошери с която работят, спецификата на пашата и т.н. В този район много хора пчеларстват, така че няма да ти е трудно да намериш учител.

Мариан Иванов
06.03.2012, 20:09
дано да намеря някой тука ще се радвам много

evgeni.filimonov
06.03.2012, 22:39
Ами поразпитай, потърси. Така ще научиш най много. Но трябва и да си помогнеш сам, да прочетеш някоя и друга книга, за да знаеш какво точно да питаш.
Успех.

Мариан Иванов
07.03.2012, 09:32
Ами поразпитай, потърси. Така ще научиш най много. Но трябва и да си помогнеш сам, да прочетеш някоя и друга книга, за да знаеш какво точно да питаш.
Успех.няма нещо което да не съм прочел

evgeni.filimonov
07.03.2012, 12:38
Най-добрия съвет практически - в района в който ще пчеларстваш - търси.

Мариан Иванов
08.03.2012, 11:48
НИКОЙ НЕ ПОМАГА ЖАЛКО НЯМА ОТ ПЛЕВЕН

N-2
08.03.2012, 12:47
http://pchelari.com/forum/memberlist.php?mode=location&order=ASC&start=1500
http://pchelari.com/forum/memberlist.php?mode=location&order=ASC&start=1450

Колега, опитай да се свържеш на лични с пчеларите от Плевен, които са си дали местонахождението и са точно 8 човека. Някои не са влизали от регисрирането си, но има и дето влизат във форума.
Другите, ако сами не предложат помощта си, няма как да ги разконспирираме

evgeni.filimonov
08.03.2012, 22:29
А пише, че в Плевенско има най много кошери и пчелари.
Може би трябва с нещо да предизвикаш интереса на колегите да ти обърнат внимание.

Мариан Иванов
17.03.2012, 12:05
няма плевенчани

p4elarov
18.03.2012, 09:44
Вземи си ДБ 10 с два магазина и далбоко дано и успех

viko83
18.03.2012, 11:54
Аз съм от плевен,но не мога да ти помогна със съвети,защото съм много далече от Байкал.Сподели каква паша има около теб-рапица,акация,слънчоглед и т.н.Повечето мои познати работят с ДБ.За ранните паши е по ефективен 10рамковия,а за късните 12.И не забравяй,че колкото пчелари питаш,толкова теории ще чуеш.С течение на времето сам ще си изградиш система на работа,която ще ти е наи удобна,но трябва да минат около 3-5години.:))Пчеларството изисква време и търпение!!! :D :D :D

svetlin
18.03.2012, 12:18
Здравей аз работя във Севлиево но пчеларствам във село Долни Вадин.Ако желаеш може някой път да се видим и поговорим.Успех но не забравяй че и сам войнът е войн. drinks;

Мариан Иванов
18.03.2012, 13:13
Аз съм от плевен,но не мога да ти помогна със съвети,защото съм много далече от Байкал.Сподели каква паша има около теб-рапица,акация,слънчоглед и т.н.Повечето мои познати работят с ДБ.За ранните паши е по ефективен 10рамковия,а за късните 12.И не забравяй,че колкото пчелари питаш,толкова теории ще чуеш.С течение на времето сам ще си изградиш система на работа,която ще ти е наи удобна,но трябва да минат около 3-5години.:))Пчеларството изисква време и търпение!!! :D :D :D

Аз живея в Плевен.Може да се запознаем и да поговорим.

Писането във форума на кирилица е задължително!Колега,следва щия път няма да ти поправям мнението,а ще го изтрия,ако не е написано на кирилица.
Модератор

Мариан Иванов
18.03.2012, 13:14
Здравей аз работя във Севлиево но пчеларствам във село Долни Вадин.Ако желаеш може някой път да се видим и поговорим.Успех но не забравяй че и сам войнът е войн. drinks;
Ето ми скайпа DONVITO_POTRESA

Niagara
19.03.2012, 09:16
Здравей,аз също съм от Плевен .Начинаещи сме това ще ни е 2 година в която се занимаваме по-сериозно с пчеларство.Има доста да учим ,ако смяташ че може да помогнем с нещо .

Niagara
21.03.2012, 16:56
скайп anita-radeva Не мога да ти пратя покана, повредата е при нас .Иначе в работните дни сме си в Плевен.

astinos
15.05.2012, 12:06
няма плевенчани насреща съм ако не ти е късно aspen84@abv.bg

astinos
16.05.2012, 18:41
няма плевенчаниaspen84@abv.bg с каквото мога ще помогна

Radko
25.11.2012, 13:23
Привет нов съм във форума кандидат сам да пчеларствам в плевенски регион и напролет ше стартирам с 5 кошера мисля да са ДБ 12 малко помощ от пчеларите в района от каде да си закупя 4 отводки и едно семейство. Благодаря!