PDA

Виж пълната версия : Свободна тема



batipej4o
19.01.2023, 03:39
Добри хора ми изпратиха този клип.


https://www.youtube.com/watch?v=WPD8UvBJEwA&t=5268s

batipej4o
10.04.2023, 23:39
Може би тук е най подходящо да кача клиповете със Сарийски. Много неща се казват по телевизиите но никой не казва че бългърина пряко финансира войната в Украйна като копува скъпи и пре скъпи стоки. Няма да се учудя ако измислят някой закон който да задължава всеки един да си внася част от приходите за бедстващия украински народ . Та нали всеки повтаря не на войната на Путин а въоръжаваме Зеленски.За сега това е само пожелателно но може да стане и задължително .Ако е вярно това което казва Сарийски. Аз поне така разбирам казаното от него . Може и да не съм го рзбрал правилно.


https://www.youtube.com/watch?v=X2M2wBMX4H4


https://www.youtube.com/watch?v=lKY4Hnyk5Bg


https://www.youtube.com/watch?v=eTqTufQdWaw

Pero Melifero
11.04.2023, 14:38
Батипейчо, на този господин не му се връзвай много, много. Абсолютно всичко с негово участие, на което съм попадал, е или проруско, или антиевропейско:laughing: Съдейки по изявите му или е "четирихилядник", или от "полезните идиоти"...
Баси палячото, да ми обяснява какво щяло да стане в Европа, защото се било случило в Китай!?:bigsmile: Щом се е случило в Китай, то може да се получи в Северна Корея, в Иран, в Русия или в която и да е диктатура по света, а не в Европа, най-малкото, защото при нас все още може да се протестира, за разлика от изброените от мен страни. А и финансист дето да ти обяснява, че не трябва да се "отказваме" от лева, щото видиш ли сме загубени, да хване и да си изхвърли дипломата къде хора не минават. Ми то се "отказахме" от лева още с въвеждането на валутния борд бре, аланкоолу! Което винаги ме подсеща, че хората вярват на това в което искат да вярват, без значение дали им плещиш глупости или не...

batipej4o
12.04.2023, 17:46
Здравей. Аз не пиша за избори и правителства а за това колко хитро вземат паричките на хората.

П.П. – Да разбирам че някой дори не разбират за какво става дума но трябва на хората да им се обесняба с по прости думи.
Аз си мисля че за да не ни влияе инфлацията трябва да си държим парите в стока .Другия вариант е да си обръщам постояно парите в стока и стоката в пари.

batipej4o
06.05.2023, 21:56
https://www.youtube.com/watch?v=CMcY0Sw4k6o

batipej4o
08.05.2023, 22:41
Какво е казал един монах :

Ако човек не започне да работи върху себе си то дявола веднага му намира друга работа - да търси кусурите на другите.

Ние сме дошли тук да даваме а не да вземаме.

За своите семейни проблеми на никого не трябва да казваме.

Никога не споделяй тайните на своето семейство с другите.Така ти им даваш власт да се подиграват с теб.

Бог за да спаси лошия мъж му е дал добра жена и обратно.

Неприятностите винаги са дело на дявола.

Децата ги дава бог. Само той знае на кого да даде ,кога да даде и колко да даде.И никой друг.

И един евреин.

Гостите и рибата след три дни започват да миришат.

Който се кланя ниско скоро му сядат на шията.

Ако един проблем може да се реши с пари то това не е проблем - това е разход .

Войната е огромно блато . Лесно се влиза и много трудно се излиза.

Когато старец се жени за млада то той живее в оазис а тя в пустиня.

Всички се оплакват за малко пари а за малко акъл никой не се оплаква.

Бог дал на човека две уши и една уста. Повече да слуша и по малко да приказва.

Не бъди мъдър на думи а на дела.

batipej4o
14.05.2023, 01:12
https://www.youtube.com/watch?v=b4PwAByoYVM

https://www.youtube.com/watch?v=0vbNQJczGHo

morning
14.05.2023, 16:50
Сто хиляди танка :bigsmile: и един мармот ги увива в станиол. :bigsmile:

batipej4o
14.05.2023, 19:03
Сто хиляди танка :bigsmile: и един мармот ги увива в станиол. :bigsmile:

Неможах да ти свана хумора ?

П.П.- Това момиче дали ще се справи със задачите ?

12075

Това че момичето е назначено от съюзниците няма съмнение . Кирето спря газта. Да видим тя какво ще спре ?

rumenggr
15.05.2023, 13:01
:bigsmile:drinks;

Pero Melifero
17.05.2023, 13:48
...Кирето спря газта...
В моето измерение не Кирето, а Путин ни спря газта;). При теб явно е другояче

Георги 1974
17.05.2023, 20:42
В моето измерение не Кирето, а Путин ни спря газта;). При теб явно е другояче
Това измерение паралелно на нашето ли е ?

Георги 1974
17.05.2023, 21:35
17 ноември 2022, 19:32 / Tribune.bg (https://tribune.bg/bg/avtori/tribune/)
Финландия загуби арбитража с „Газпром“? А искът към България може да е за над милиард евро

https://tribune.bg/bg/mneniq/finlandiya-zagubi-arbitrazha-s-gazprom-a-iskat-kam-balgariya-mozhe-da-e-za-nad-miliard-evro/

batipej4o
17.05.2023, 22:50
В моето измерение не Кирето, а Путин ни спря газта;). При теб явно е другояче

Прав си че Путин спря газта но скед като Кирето го помоли най учитиво.
Може и така да се каже.
След като Кирето го пмоли най учитиво , Путин нямаше как да му откаже.

П.П. - Аз мисля че в БГ има достатъчно хора които се нуждаят от помощ че да мисля за Путин и Зеленски. Искаха война имат си война.Да се спасяват както могат. Дочух нещо друго че ЕС по всякакъв начин точи пари от БГ в посока Украйна. Някой се беше изказал че като плащаме по скъпи горива ние доплащаме бензинзина които отива за Украйна. Не знам доколко е вярно това твърдение ?
Има една БГ приказка че бой и почесване под кръста не се връщало.

rumenggr
19.05.2023, 11:00
Прав си че Путин спря газта но скед като Кирето го помоли най учитиво.
Може и така да се каже.
След като Кирето го пмоли най учитиво , Путин нямаше как да му откаже.

П.П. - Аз мисля че в БГ има достатъчно хора които се нуждаят от помощ че да мисля за Путин и Зеленски. Искаха война имат си война.Да се спасяват както могат. Дочух нещо друго че ЕС по всякакъв начин точи пари от БГ в посока Украйна. Някой се беше изказал че като плащаме по скъпи горива ние доплащаме бензинзина които отива за Украйна. Не знам доколко е вярно това твърдение ?
Има една БГ приказка че бой и почесване под кръста не се връщало.

Няма такъв вариант "да се спасяват, както могат". Света изгоря един път от такава политика! Мусолини си развява коня... Остави го, мир да има. Хитлер си взе судетите... Остави го, мир да има, че ся сме зле... После и цяла Чехия, но не. Мир да има! Ще напишем някоя декларацийка и ще се наведем... Ся тоя ненормалник коли и беси свое и чуждо наред. Пак ли да се оправят? Преби чеченците и ги купи удобно. Бяха терористи и не знам си какви изроди. Сега същите, със същия началник се бият за него на чужда земя и избиват хора, които нищо не са им направили. И най-тъпото нещо е да се поставя Зеленски до Путин. Първия е избран със 70% вот от народа, докато втория изби различно мислещите и се окопа, като цар. А от година и половина руските олигарси постоянно падат през балконите(за миналата година са 29 !!!). Някой да ми даде една основателна причина, заради която да застана зад действията на такова животно? Щото, може и аз да съм лудия... Руския народ е друго нещо. Нямам абсолютно нищо против руснаците. Ние също бяхме със строг нашийник и помним!

п.п. Оправданията с НАТО не предат. Получи си около 1200 км граница с НАТО и то много по-близо до стратегическите му обекти. Мрънкането за фашизъм също е плоско(подобни игри в историята бол) и не съвсем ясно. Отдавна се знае, че нацизма е най-развит, с най-много потдържници във.... Хърватия!!!! И какво?

iuli1971
19.05.2023, 16:07
Няма такъв вариант "да се спасяват, както могат". Света изгоря един път от такава политика! Мусолини си развява коня... Остави го, мир да има. Хитлер си взе судетите... Остави го, мир да има, че ся сме зле... После и цяла Чехия, но не. Мир да има! Ще напишем някоя декларацийка и ще се наведем... Ся тоя ненормалник коли и беси свое и чуждо наред. Пак ли да се оправят? Преби чеченците и ги купи удобно. Бяха терористи и не знам си какви изроди. Сега същите, със същия началник се бият за него на чужда земя и избиват хора, които нищо не са им направили. И най-тъпото нещо е да се поставя Зеленски до Путин. Първия е избран със 70% вот от народа, докато втория изби различно мислещите и се окопа, като цар. А от година и половина руските олигарси постоянно падат през балконите(за миналата година са 29 !!!). Някой да ми даде една основателна причина, заради която да застана зад действията на такова животно? Щото, може и аз да съм лудия... Руския народ е друго нещо. Нямам абсолютно нищо против руснаците. Ние също бяхме със строг нашийник и помним!

п.п. Оправданията с НАТО не предат. Получи си около 1200 км граница с НАТО и то много по-близо до стратегическите му обекти. Мрънкането за фашизъм също е плоско(подобни игри в историята бол) и не съвсем ясно. Отдавна се знае, че нацизма е най-развит, с най-много потдържници във.... Хърватия!!!! И какво?

Мале,мале..основателна причина.Чии го дирят американците в украйна,революция направиха и сега открито твърдят,че минските споразумения са били само отлагане във времето.Чии го дирят янките в Ирак-съсипаха я,в Либия-същата работа-само защото мислят различно от каубойте.Сирия,Афганистан сега се целят в Китай.Кой ги определи че светът трябва да живее по техните правила.
Знаеш ли,когато им запалят задниците с няколко мегатона тогава ще мирясат тези извратени същества.
Светът се промени и който не го вижда да си свали розовите очила и да прогледне.Ако избегнем ядрена война ще бъдем егати и късметлиите.

night
19.05.2023, 17:13
Мале,мале..основателна причина.Чии го дирят американците в украйна,революция направиха и сега открито твърдят,че минските споразумения са били само отлагане във времето.Чии го дирят янките в Ирак-съсипаха я,в Либия-същата работа-само защото мислят различно от каубойте.Сирия,Афганистан сега се целят в Китай.Кой ги определи че светът трябва да живее по техните правила.
Знаеш ли,когато им запалят задниците с няколко мегатона тогава ще мирясат тези извратени същества.
Светът се промени и който не го вижда да си свали розовите очила и да прогледне.Ако избегнем ядрена война ще бъдем егати и късметлиите.
Какво предлагаш?
:cool:

iuli1971
19.05.2023, 17:24
От мен нищо не зависи,от държавата ми също.Като гледам и от съюза в който членуваме нищо не зависи.Решенията се вземат в Москва и Вашингтон.Да се молим за разум.

rumenggr
19.05.2023, 18:23
Ако ще говорим за янките и техните пакости през годините, по-добре нова тема да отворим. В Авганистан руснаците са избили към 4 000 000(спорна цифра, но...). Руски мир! За руското присъствие в Сирия и Либия преди споменатите събития също може да се поговори! А относно "революцията". Революция е насилствено завземане на властта! Да видим. След като руското протеже Янукович отказа да изпъни волята на народа и провали преговорите с Европа, беше свален от власт ОТ УКРАИНСКИЯ ПАРЛАМЕНТ със гласуване, не с революция ! После избяга, защото му потърсиха отговорност. Къде? В Русия при френдовете си. И започнаха години на размирици. Кой снабдяваше сепаратистите с оръжие? Сигурно янките?
Кой дрънкаше оръжия по границите на Украйна още тогава? Кой отцепи територия от суверенна държава в онези години и как? Първо вкара паравоенните, после военните и направи смешен референдум. Който си мисли, че службите на различните държави действат коренно различно се лъже. Сценариите може да са различни, но приомите са много идентични. Да оставим кой, какво инсценирал, подстрекавал финансирал и т.н . Украйна избра развитие в посока Европа, днес иска същото и това е в основата на всичко. Същия път избраха децата на повечето велможи от Путьовата върхушка!!!! Защо? Защо те се лигавят с благинките на демократичните общества? Защо не си седят в къщи? Нали са велики? Защо Украйна да не избере своя път? Светът отдавна се променя! Прав си! А Путин иска да го върне в ерата СССР. Даже не се притесняват публично да се изпускат(военните му маши) Е няма, как да стане. И, няма как, някой на някого да мята мегатони и да не поеме от същото!!! За мен по-извратено е да търсиш свободен живот, да претендираш за свобода на слово, народна воля, права на човека, демократично управление и в същото време да благославяш едноличния тотален режим на Путьо. Смелчаци колкото искаш. Защо обаче не си стегнат багажа и не заживеят при Путин? Да се изтъпанчат на Червения площад и да викат, не ми харесва управата на Русия. Ще ги изпарят, преди да са казали "Чичковите червенотиквеничковчета". Отдалече, на сухо и на завет е много лесно да се правят на "възрожденци". Аз спирам да се занимавам с темата. Всеки си има собствен наклон, своя истина и може да я афишира и претендира. Между другото, в Русия това е противозаконно;)))

batipej4o
19.05.2023, 19:56
Чува се че ония момчета от парламента са гласували министъра на войната да може да праща жива сила без да се допитва до никого. Да поитам чии интереси ще защетават тези млади момчета там ? Дано това да е поредната фалшива новина.

night
19.05.2023, 19:59
Мале,мале..основателна причина.Чии го дирят американците в украйна,революция направиха и сега открито твърдят,че минските споразумения са били само отлагане във времето.Чии го дирят янките в Ирак-съсипаха я,в Либия-същата работа-само защото мислят различно от каубойте.Сирия,Афганистан сега се целят в Китай.Кой ги определи че светът трябва да живее по техните правила. .
А руснаците кой ги определи, още от 1917г.?

Знаеш ли,когато им запалят задниците с няколко мегатона тогава ще мирясат тези извратени същества. .
Ако визираш Гей-заигравките и истанбулската конвенция, то е добре да знаеш: В БГ пращеше от гей-клубове «Спартакус», а по руската ТВ имаше предаване за педали. Ако се разровиш ще се убедиш.

Светът се промени и който не го вижда да си свали розовите очила и да прогледне.Ако избегнем ядрена война ще бъдем егати и късметлиите.

...Да се молим за разум.
С пост и молитва трудно ще се промени нещо!

night
19.05.2023, 20:20
Може да се прочетат и коментарите!
https://www.youtube.com/watch?v=z2i_gshs7lU

batipej4o
19.05.2023, 21:37
Картинки от друг форум.

12083

12084

12085

12086

batipej4o
19.05.2023, 21:54
12087

12088

12089

12090

Възможно ли е нашите приятели да подготвят втори фронт ?
Тя Севрикова била казала че българите ако искали можело да предотвратят анексирането на част от България .
Интересно е как ще се случи това анексиране ? С референдум или с лъкове и прашки ?

П.П.- Този пък бил казал : „ Къде се намира тази държава България . Изчистетия и я насейте с картофи .“

12091

morning
19.05.2023, 22:46
Чии го дирят американците в украйна....
Поканени са от украинците, а какъв го дирят орките в Украйна?

morning
19.05.2023, 22:53
В моето измерение не Кирето, а Путин ни спря газта;). При теб явно е другояче
всъщност няма особено значение, газта така или инак щеше да бъде спряна - ироничното обаче е, че вместо путятя да я използва, като инструмент, с който да извива ръцете на запада, стана така, че сега запада използва същия този инструмент, че да извива неговите ръце.

batipej4o
19.05.2023, 23:11
За любителите на спорта едно интересно заглавие.
12093
Направи ми впечатление че за 1 час са го гледали 3,400 човека.
Този брояч дали показва правилно ?
12094


https://www.youtube.com/watch?v=hPirTWgkL6A

iuli1971
19.05.2023, 23:19
Поканени са от украинците, а какъв го дирят орките в Украйна?

Когато българите в македония станат македонци ,тогава руснаците в украйна ще станат украинци:laughing:

Бате ти Пейчо много добре хваща настроенията:laughing:

dvd111
19.05.2023, 23:24
всъщност няма особено значение, газта така или инак щеше да бъде спряна - ироничното обаче е, че вместо путятя да я използва, като инструмент, с който да извива ръцете на запада, стана така, че сега запада използва същия този инструмент, че да извива неговите ръце.
Би ли пояснил на по- бавно загряващите като мен, как по-точно му извиват ръцете с газта...
Или само си говорим?...

iuli1971
19.05.2023, 23:57
Ако ще говорим за янките и техните пакости през годините, по-добре нова тема да отворим. В Авганистан руснаците са избили към 4 000 000(спорна цифра, но...). Руски мир! За руското присъствие в Сирия и Либия преди споменатите събития също може да се поговори! А относно "революцията". Революция е насилствено завземане на властта! Да видим. След като руското протеже Янукович отказа да изпъни волята на народа и провали преговорите с Европа, беше свален от власт ОТ УКРАИНСКИЯ ПАРЛАМЕНТ със гласуване, не с революция ! После избяга, защото му потърсиха отговорност. Къде? В Русия при френдовете си. И започнаха години на размирици. Кой снабдяваше сепаратистите с оръжие? Сигурно янките?
Кой дрънкаше оръжия по границите на Украйна още тогава? Кой отцепи територия от суверенна държава в онези години и как? Първо вкара паравоенните, после военните и направи смешен референдум. Който си мисли, че службите на различните държави действат коренно различно се лъже. Сценариите може да са различни, но приомите са много идентични. Да оставим кой, какво инсценирал, подстрекавал финансирал и т.н . Украйна избра развитие в посока Европа, днес иска същото и това е в основата на всичко. Същия път избраха децата на повечето велможи от Путьовата върхушка!!!! Защо? Защо те се лигавят с благинките на демократичните общества? Защо не си седят в къщи? Нали са велики? Защо Украйна да не избере своя път? Светът отдавна се променя! Прав си! А Путин иска да го върне в ерата СССР. Даже не се притесняват публично да се изпускат(военните му маши) Е няма, как да стане. И, няма как, някой на някого да мята мегатони и да не поеме от същото!!! За мен по-извратено е да търсиш свободен живот, да претендираш за свобода на слово, народна воля, права на човека, демократично управление и в същото време да благославяш едноличния тотален режим на Путьо. Смелчаци колкото искаш. Защо обаче не си стегнат багажа и не заживеят при Путин? Да се изтъпанчат на Червения площад и да викат, не ми харесва управата на Русия. Ще ги изпарят, преди да са казали "Чичковите червенотиквеничковчета". Отдалече, на сухо и на завет е много лесно да се правят на "възрожденци". Аз спирам да се занимавам с темата. Всеки си има собствен наклон, своя истина и може да я афишира и претендира. Между другото, в Русия това е противозаконно;)))
Каква свобода на слово,че те забраниха всички инакомислещи на запад.
Каква демокрация и свободни избори.Каква народна воля,какви права на човека.Да ти припомня прехвалената Канада с педераса Трюдо какво направи с шофьорите на камиони .Чак сметките им блокира.Пред очите на света демократите откраднаха победата на Тръмп с манипулации и измами .Затова и влезнаха в капитолия.
Пакости вършат децата,янките избиха милиони в беззащитни страни по престъпен начин.
Бих казал,че оня запад на който и аз се възхищавах отдавна го няма.Дали ще се върнат нормални хора на власт на запад,със сигурност.Тази содомия не се търпи.;)

morning
20.05.2023, 01:21
...
можеше просто да напишеш, че нямаш отговор

morning
20.05.2023, 01:22
Би ли пояснил на по- бавно загряващите като мен, как по-точно му извиват ръцете с газта...
Или само си говорим?...
като сриват икономиката на руZия.

rumenggr
20.05.2023, 01:47
Измами сигурно има. Винаги и навсякъде властта и кинтите ги влапат. А Тръмп как стана президент? Още се чудят. И кой насъска тълпата към Белия дом? Аз лично му чух думите. Забрави ли времето, когато политическите вицове се разказваха тихо, на ухо? Баща ми е жив и може да се върне още по-назад, да ти разкаже за правата и свободата. Много бързо забравят някои!!! Сочиш Канада... Защо не посочиш някоя скандинавска държава? А аз да ти припомня ли другата страна на монетата, Северна Корея? Безсмислено е да идеализираме нещата. Обикновено хората бягат, емигрират за да се спасят или за да живеят по-добре, да получат повече възможности. Към кои страни има такъв поток и към кои няма? Който иска да хване и пише. И това е от години. А Пешо, Гешо и Нешо са заменими и залязват според волята на народа в демократични държави. Така ще стане и с Трюдо. Само Путьо и още няколко такива са вечни. Да си ги търпят, щом им харесва..

Георги 1974
20.05.2023, 18:35
Измами сигурно има. Винаги и навсякъде властта и кинтите ги влапат. А Тръмп как стана президент? Още се чудят. И кой насъска тълпата към Белия дом? Аз лично му чух думите. Забрави ли времето, когато политическите вицове се разказваха тихо, на ухо? Баща ми е жив и може да се върне още по-назад, да ти разкаже за правата и свободата. Много бързо забравят някои!!! Сочиш Канада... Защо не посочиш някоя скандинавска държава? А аз да ти припомня ли другата страна на монетата, Северна Корея? Безсмислено е да идеализираме нещата. Обикновено хората бягат, емигрират за да се спасят или за да живеят по-добре, да получат повече възможности. Към кои страни има такъв поток и към кои няма? Който иска да хване и пише. И това е от години. А Пешо, Гешо и Нешо са заменими и залязват според волята на народа в демократични държави. Така ще стане и с Трюдо. Само Путьо и още няколко такива са вечни. Да си ги търпят, щом им харесва..

Румба утре 21 май е шестия поход за мир.Макар и от Европата някой да казаха, че тия походи са опасни аз не мисля така щото нормалното състояние е мира.

rumenggr
20.05.2023, 19:12
Румба утре 21 май е шестия поход за мир.Макар и от Европата някой да казаха, че тия походи са опасни аз не мисля така щото нормалното състояние е мира.

Много хубаво го каза, бат Жоро! Нормалното състояние е мир!

dvd111
20.05.2023, 22:15
Много хубаво го каза, бат Жоро! Нормалното състояние е мир!
Да, Гошето е прав и не за пръв път...

"Ако е възможно, доколкото зависи от вас, живейте в мир с всичките човеци." /Библ/

А защо толкова се мъчат да ни докажат, че това е погрешно?!
Защо трябва да се оставяме да бъдем насъсквани един срещу друг заради чужди интереси?!! От същите тия, които целенасочено насъскаха Русия и Украйна една срещу друга и знаеха предварително, че Русия ще нападне защото не и оставиха избор.
Така или иначе ние сме доста страничен и вероятно необективен наблюдател и най-далновидното, което можем да направим е да помислим преди всичко за собствения си народ и държава (нали все пак за това са създадени държавите...)

morning
21.05.2023, 06:54
Само Путьо и още няколко такива са вечни. Да си ги търпят, щом им харесва..
То вече и да не им харесва, пак ще си го търпят, че автократичния режим не пита. 20 години го гледат самодържавеца, а дори не се мръднаха да гласуват, баш същата апатия, от която си патим и тук. Първите месеци на войната бяха последния им шанс, сега вече е късно за каквото и да е, путин ги закопа за десетилетия напред, и въобще постави генерално бъдещето на руZия под риск, и със много неизвестни.

iuli1971
21.05.2023, 13:49
Два ник нейма регистрирани в един и същи ден с проджендърска пропаганда.:icon_question:

п.п.Я да ви видим пчелините...

batipej4o
22.05.2023, 01:30
Това говори много лошо за България. Жалко.

12101

12102

rumenggr
22.05.2023, 11:34
Това говори много лошо за България. Жалко.

12101

12102

Позорно. Някъде тук споменах, че тези 'мирни' протести се яздят удобно, но нека мир да има.... За няколко дни ни видяха тъпотията отвсякъде. Първо ни разнесоха с цирка "тиквата и каскета", сега и това. Нали се сещате, че не случайно на протеста е попаднало такова количество боя! Кои имат интерес от това? Възрожденците под наем, какво правят там? И оня... Сидеров II. Малко по-начетен, но същия ултрас. Срам ме, та ме боли, че преди години гласувах за този фанатик.

Георги 1974
22.05.2023, 12:52
Позорно. Някъде тук споменах, че тези 'мирни' протести се яздят удобно, но нека мир да има.... За няколко дни ни видяха тъпотията отвсякъде. Първо ни разнесоха с цирка "тиквата и каскета", сега и това. Нали се сещате, че не случайно на протеста е попаднало такова количество боя! Кои имат интерес от това? Възрожденците под наем, какво правят там? И оня... Сидеров II. Малко по-начетен, но същия ултрас. Срам ме, та ме боли, че преди години гласувах за този фанатик.
Нещо не съм в час ама втората снимка не е ли в различен времеви период и от различни персони изразяващи гражданската си позиция поне според някои институции, че ако е така то тогава това е двоен стандарт стига да няма провокатори в армията на светлината.

П.П.Румба къде ги видя тия ултраси

batipej4o
22.05.2023, 13:16
Когато маймуните се скарат помежду си те започват да се хапят ,удрят , скубят .Някой по развити индивиди дори хвърлят камъни по останалите. Ако има кутии с боя около тях дали ще се заливат с нея. Интересно ми е до какво ниво на развитие са достигнали?

Георги 1974
22.05.2023, 13:19
Когато маймуните се скарат помежду си те започват да се хапят ,удрят , скубят .Някой по развити индивиди дори хвърлят камъни по останалите. Ако има кутии с боя около тях дали ще се заливат с нея. Интересно ми е до какво ниво на развитие са достигнали?
ЕФЕКТЪТ НА СТОТНАТА МАЙМУНА

https://obuch.info/novoto-lechitelsko-izkustvo-cenka-stojcheva-sdrjanie-vvedenie.html?page=19


П.П.Ако не си я чел я прочети и ще разбереш що като пуснеш медийте искаш да си прережеш вените

Георги 1974
22.05.2023, 15:20
Снощи бях при „Св. Александър Невски“ снимах и една табела, че ми бе трудно да я разчета, че съм недоскив
12103

Та днес се разрових какво пише /та плочите били две не една аз гледах тая на български а в дясно била на руски вижда се от снимката / на който му е интересно и не ги е чел и не му се ходи до храма :
https://registersofia.bg/index.php?view=monument&option=com_monuments&formdata[id]=888&Itemid=140

Георги 1974
22.05.2023, 18:36
Това говори много лошо за България. Жалко.


12101



https://www.facebook.com/vazrazhdane.bg/videos/%EF%B8%8F%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B 4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D 1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%EF%B8%8F%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B 5-%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D 1%82-%D1%81-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0/962545751445129/

Angel Yosifov
22.05.2023, 19:03
. За няколко дни ни видяха тъпотията отвсякъде.
И продължават с тъпотиите... и скоро няма да спрат докатооооо.....sleepy;:( народа...

morning
22.05.2023, 20:11
Някъде тук споменах, че тези 'мирни' протести се яздят удобно...
Тези мирни протести са толкова мирни, колкото и протестите срещу герб, бяха срещу герб - фалш и пародия. То са намериха хора паметника в Хирошима оскверниха, камоли да имат задръжки във местна среда. Заради подобни изпълнения и Стоичков се разплака в ефир, обяснявайки, че България не е расистка държава и ние не сме расистка нация. Така, че по- скоро, пак ни гледат тъпотията.

Георги 1974
22.05.2023, 20:58
Тези мирни протести са толкова мирни, колкото и протестите срещу герб, бяха срещу герб - фалш и пародия. То са намериха хора паметника в Хирошима оскверниха, камоли да имат задръжки във местна среда. Заради подобни изпълнения и Стоичков се разплака в ефир, обяснявайки, че България не е расистка държава и ние не сме расистка нация. Така, че по- скоро, пак ни гледат тъпотията.

Индиректно ни наричаш тъпаци използваш множествено число ма едва ли се слагаш там като дори в никнейма използваш латиница, че явно кирилицата не е на необходимото еволюционно стъпало та в тоя ред на мисли малко ми мяза на чуждопоклонничество

Георги 1974
22.05.2023, 22:54
Това говори много лошо за България. Жалко.

12101

12102

Проф. Нако Стефанов: Участниците в Похода за мир не хвърлят бои по сгради! Други бяха!

https://www.youtube.com/watch?v=nVb4GSmvR_A

night
22.05.2023, 23:09
Индиректно ни наричаш тъпаци използваш множествено число ма едва ли се слагаш там като дори в никнейма използваш латиница, че явно кирилицата не е на необходимото еволюционно стъпало та в тоя ред на мисли малко ми мяза на чуждопоклонничество
Не искам да адвокатствам на никого, но мнението Ви мяза на заяждане.
Кой има право да замеря Премиера на Република България със снежни топки, на националния п-к 3-ти март? И къде е това "нато"? https://www.youtube.com/watch?v=w0Af2Hjlpz4
Ми то не само е тъпо, ами е и просташко, и циркаджийско!

Не разбирам защо Русия нахлу в Украйна, а Вие обвинявате САЩ за това.
Да, обвинявайте когото искате, но не оправдавайте Путин! Отговорността е негова!
Украйна искала ядрено оръжие. Те и Китай и Северна Корея го искаха, че даже го имат. И какво...?
Кой трябва да носи отговорност за "Алеята на ангелите"?

night
22.05.2023, 23:19
Снощи бях при „Св. Александър Невски“ снимах и една табела, че ми бе трудно да я разчета, че съм недоскив
12103

Та днес се разрових какво пише /та плочите били две не една аз гледах тая на български а в дясно била на руски вижда се от снимката / на който му е интересно и не ги е чел и не му се ходи до храма :
https://registersofia.bg/index.php?view=monument&option=com_monuments&formdata[id]=888&Itemid=140
Това не е нищо.
Я Вижте истанбулската конвенция.! https://www.google.com/search?q=%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2+%D0% B8+%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%B2&rlz=1C1GGGE_bgBG672BG672&oq=%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2+%D0%B8&aqs=chrome.1.69i57j0i512j0i22i30l8.13813j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Георги 1974
22.05.2023, 23:24
Не искам да адвокатствам на никого, но мнението Ви мяза на заяждане.
Кой има право да замеря Премиера на Република България със снежни топки, на националния п-к 3-ти март? И къде е това "нато"? https://www.youtube.com/watch?v=w0Af2Hjlpz4
Ми то не само е тъпо, ами е и просташко, и циркаджийско!

Не разбирам защо Русия нахлу в Украйна, а Вие обвинявате САЩ за това.
Да, обвинявайте когото искате, но не оправдавайте Путин! Отговорността е негова!
Украйна искала ядрено оръжие. Те и Китай и Северна Корея го искаха, че даже го имат. И какво...?
Кой трябва да носи отговорност за "Алеята на ангелите"?

Вменяваш ми мнения де не съм ги изразявал.
Въпроси много всеки си има негови си отговори само дано няма и тук алея на ангелите а пък кой прав и кой крив няма значение стига да не ни бутат между шамарите .

night
22.05.2023, 23:46
Вменяваш ми мнения де не съм ги изразявал.
Въпроси много всеки си има негови си отговори само дано няма и тук алея на ангелите а пък кой прав и кой крив няма значение стига да не ни бутат между шамарите .

Слабия винаги е м-у шамарите.
Щрауса като си зарови главата в пясъка, освен шамари и нещо друго ще отнесе!

Има значение кой прав и кой крив. Нека не бъдем щрауси!

batipej4o
23.05.2023, 00:27
С този човек се препокриваме по две неща. Защо Путин в един момент спря настъплението и върна назад? Да не би американците да му обещаха нещо или му платиха нещо ? И второто с което се препокриваме че войната ще продължи още дълго. А това което се случва в момента с Македония въобще не ме радва .


https://www.youtube.com/watch?v=wAw1xEqLrS0

Георги 1974
23.05.2023, 07:36
Слабия винаги е м-у шамарите.
Щрауса като си зарови главата в пясъка, освен шамари и нещо друго ще отнесе!

Има значение кой прав и кой крив. Нека не бъдем щрауси!
Осъзнавам, че е безсмислено да споря но ако се гледат делата а не думите виждаме докъде я докараха украинците.Усмиваш Живков и Брежнев ама тогава България бе във възход и икономически и като народ. Днес ние изчезваме като народ от както сме европейци пък кои какво иска да говори и да украсява

Георги 1974
23.05.2023, 07:36
Слабия винаги е м-у шамарите.
Щрауса като си зарови главата в пясъка, освен шамари и нещо друго ще отнесе!

Има значение кой прав и кой крив. Нека не бъдем щрауси!
Осъзнавам, че е безсмислено да споря но ако се гледат делата а не думите виждаме докъде я докараха украинците.Усмиваш Живков и Брежнев ама тогава България бе във възход и икономически и като народ. Днес ние изчезваме като народ от както сме европейци пък кои какво иска да говори и да украсява

night
23.05.2023, 14:22
Осъзнавам, че е безсмислено да споря но ако се гледат делата а не думите виждаме докъде я докараха украинците.Усмиваш Живков и Брежнев ама тогава България бе във възход и икономически и като народ. Днес ние изчезваме като народ от както сме европейци пък кои какво иска да говори и да украсява
Не допускаш ли, че сегашното ни изчезване е следствие на КомунизЪмЪт?

morning
23.05.2023, 14:33
....малко ми мяза на чуждопоклонничество
защото никнейма ми бил на латиница - има логика.

Angel Yosifov
23.05.2023, 19:37
Осъзнавам, че е безсмислено да споря
Ми така де!....Само си припомни,какво е казала Ванга,малко преди да си отиде-"Русия пак,ке ни освободи"
п.п.Сега е времето на фобите.Остави ги ден и нощ да се порадват,чеее......Сега им се е паднало:bigsmile::bigsmile::ae:

Георги 1974
23.05.2023, 20:32
Ми така де!....Само си припомни,какво е казала Ванга,малко преди да си отиде-"Русия пак,ке ни освободи"
п.п.Сега е времето на фобите.Остави ги ден и нощ да се порадват,чеее......Сега им се е паднало:bigsmile::bigsmile::ae:


Половин Европа говори на база на латинския другата половина или така наречените славянски езици са на база на църковнославянския а той:
https://www.megdan.ru/blogs/pendzher-km-sveta/russkii-jazyk-dialekt-bolgarskogo.html
,,Ето какво казва Църквата по този въпрос. Епископ Иларион (Алфеев): Църковнославянският език се различава от руския само по някои граматически форми, семантиката на отделни думи и фрази, особеностите на синтаксиса, който в славянския език най-често копира гръцкия синтаксис и малък брой думи (няколко десетки), които липсват в съвременния руски език. Усвояването на този материал не отнема много време и усилия.
За тези, които не знаят, трябва да поясня, че църковнославянският език възниква на основата на старобългарския чрез превода на Библията и други религиозни книги от гръцки на него, извършен от славянските просветители Кирил и Методий през 9 век, но, общо взето, това всъщност е старобългарският език.
Ето за сравнение примери от живия български език:
спазване, старо ето, зачитане, обявяване, обявяване, трогвам, преодоляване, преподаване, принадлежност към, отчуждаване, мъмрене; получаване, допълнение, обработка, приказка, доклад, ужас, почит, задача, покупка, ситуация, обстановка, обстоятелство, склад, освобождаване, липса; узурден, сложен, способен, опасен, нагъл, бивш, необходим, необуздан, ненатрапчив, небрежен, незаменим, непоклатим, оправдан, постоянен, преждевременен, своеволен, непостижим, умел; със сигурност, дори, вероятно, наблюдение, зает, задължителен, удовлетворяващ, поддръжник, натиск, настройка, отслабване, опитомяване, базиран, настройка, разследване, затъмняване, среща, среща, новина, разлика, условие, участие, събаряне, чувство, качество , характерен, естествен, материален; преподаване, свидетелство, скитане, поздрав, отсъствие, учител, спасител, създател,
Това е само малка част от онези думи, които се срещат както в руския, така и в българския. В същото време трябва да се отбележи, че съвременният български е много различен от старобългарския. Но съвременният руски и старобългарският имат големи прилики!
И така, въз основа на заключенията на учените, можем спокойно да констатираме факта, че руският език, поне 55 процента, е СТАРОБЪЛГАРСКИ!,,

Георги 1974
23.05.2023, 20:51
Читалището е българско творение и в интерес на истината нямам идея дали и по-други места по света има читалища

Георги 1974
23.05.2023, 22:42
Не допускаш ли, че сегашното ни изчезване е следствие на КомунизЪмЪт?
Извинявай сега видях въпроса.
Не не допускам защото е елементарно този период бе 45г.а сегашния е вече малко над 30г и се знае с колко народ е започнал и с колко е завършил или завършва а ако тръгнеш да изопачаваш нещата както при Брежнев то спокойно може да дължим изчезването си и на Йети голямата стъпка или някаква друга щуротия.

night
24.05.2023, 11:44
Извинявай сега видях въпроса.
Не не допускам защото е елементарно този период бе 45г.а сегашния е вече малко над 30г и се знае с колко народ е започнал и с колко е завършил или завършва а ако тръгнеш да изопачаваш нещата както при Брежнев то спокойно може да дължим изчезването си и на Йети голямата стъпка или някаква друга щуротия.

Отнеха земята и средствата за производство на хората.
Превърнаха ги в крепостни селяни. Отнеха им правото да комуникират свободно помежду си (всеки втори-доносник).
Унищожиха елита на нацията.
Половин век изграждаха новия човек, чрез глупави лозунги.

Накрая разграбиха всичко, което уж беше общо.

Който успя да се измъкне от блатото замина за Европа или САЩ, дори в Австралия и Нова Зеландия.

Аз обвинявам Европа само в това, че дава европейски пари за развитие, но не гледа, че се крадат, а ти я обвиняваш за изчезването на някакви си Българи.

П.п. "Делото по спасяването на давещите се е дело на самите давещи се." Остап Бендер.

rumenggr
24.05.2023, 11:45
Извинявай сега видях въпроса.
Не не допускам защото е елементарно този период бе 45г.а сегашния е вече малко над 30г и се знае с колко народ е започнал и с колко е завършил или завършва а ако тръгнеш да изопачаваш нещата както при Брежнев то спокойно може да дължим изчезването си и на Йети голямата стъпка или някаква друга щуротия.

12110
Стопяването на населеното е проблем за цяла Европа. Дори емигрантския поток не компенсира. Най-сериозно е положението в Испания. Сега, че ние съумяхме през тези 30+ години талантливо да създаваме условия за ниска раждаемост, никой не ни е виновен.

Георги 1974
24.05.2023, 13:16
12110
Стопяването на населеното е проблем за цяла Европа. Дори емигрантския поток не компенсира. Най-сериозно е положението в Испания. Сега, че ние съумяхме през тези 30+ години талантливо да създаваме условия за ниска раждаемост, никой не ни е виновен.

Създадоха условия не само за ниска раждаемост но и за висока емиграция.Ние сме периферията няма как да се оправим

Георги 1974
24.05.2023, 13:18
Отнеха земята и средствата за производство на хората.
Превърнаха ги в крепостни селяни. Отнеха им правото да комуникират свободно помежду си (всеки втори-доносник).
Унищожиха елита на нацията.
Половин век изграждаха новия човек, чрез глупави лозунги.

Накрая разграбиха всичко, което уж беше общо.

Който успя да се измъкне от блатото замина за Европа или САЩ, дори в Австралия и Нова Зеландия.

Аз обвинявам Европа само в това, че дава европейски пари за развитие, но не гледа, че се крадат, а ти я обвиняваш за изчезването на някакви си Българи.

П.п. "Делото по спасяването на давещите се е дело на самите давещи се." Остап Бендер.

Ами тия някви българи по ме интересуват и е заблуда, че само взимат. Дават например емигранти

night
24.05.2023, 14:18
...
Дават например емигранти
Това си е техен избор.

night
24.05.2023, 14:24
Ами тия някви българи по ме интересуват....и

Предполагам от загриженост членуваш кротко в някоя партия и избираш депутати, с което подържащ статуквото, обвинявайки за това Европа, САЩ, НАТО, Алеко Константинов...

Георги 1974
24.05.2023, 14:54
Предполагам от загриженост членуваш кротко в някоя партия и избираш депутати, с което подържащ статуквото, обвинявайки за това Европа, САЩ, НАТО, Алеко Константинов...


Аз какво правя няма никакво значение има значение какво правят тия де ни управляват включително и в ЕС нали те са шефовете.Та моля те не дей ми вменява вина и недей обяснява как сами сме си виновни.

night
24.05.2023, 15:36
Аз какво правя няма никакво значение има значение какво правят тия де ни управляват включително и в ЕС нали те са шефовете.Та моля те не дей ми вменява вина и недей обяснява как сами сме си виновни.

След 44г. Руснаците окопираха България и си назначиха правителство. Сега уж гласуваме, пък друг ни назначава управниците. Юлиан също писа, че нищо не зависи от него. Тогава защо се харчат толкова пари за пропаганда и манипулиране на общественото мнение?

Георги 1974
24.05.2023, 16:10
След 44г. Руснаците окопираха България и си назначиха правителство. Сега уж гласуваме, пък друг ни назначава управниците. Юлиан също писа, че нищо не зависи от него. Тогава защо се харчат толкова пари за пропаганда и манипулиране на общественото мнение?

Вярваш ли си на глупостите де пишеш

night
24.05.2023, 17:01
Вярваш ли си на глупостите де пишеш
Ако не ходиш да гласуваш, ще помоля за извинение!
Други хора гласуват. На някои дори им се плаща.

rumenggr
24.05.2023, 17:24
http://https://news.bg/int-politics/prigozhin-demilitarizatsiyata-prevarna-ukrainskata-armiya-v-edna-ot-nay-silnite-v-sveta.html
Пригожин си позволява сериозна публична критика. Интересно, до кога ще изкара така. Сега им е нужен, но.... покаже ли се на балкон, залитнал е ;)))

Георги 1974
24.05.2023, 17:28
Ако не ходиш да гласуваш, ще помоля за извинение!
Други хора гласуват. На някои дори им се плаща.
На 49г. съм гласувал съм 3 пъти до сега

rumenggr
24.05.2023, 17:33
http://https://news.bg/int-politics/prigozhin-demilitarizatsiyata-prevarna-ukrainskata-armiya-v-edna-ot-nay-silnite-v-sveta.html
Пригожин си позволява сериозна публична критика. Интересно, до кога ще изкара така. Сега им е нужен, но.... покаже ли се на балкон, залитнал е ;)))

Нещо не се оправям с този линк.... Ето съдържанието:
Евгений Пригожин, основател на ЧВК "Вагнер", заяви в поредното си интервю, че "специалната операция", инициирана от Русия,*не е довела до резултатите, на които Москва се е надявала и за които Путин първоначално е говорил: Украйна е станала известна в целия свят, а нейната армия се е превърнала в една от най-силните на планетата.
Това съобщи Би Би Си.
Пригожин обаче не споменава Путин, а атакува, както обикновено, ръководството на Министерството на отбраната и останалата част от руското висше ръководство.

Поместваме стенограмата (със съкращения) на частта от 77-минутното видеоинтервю, в която*Пригожин говори за целите и резултатите*от "специалната военна операция", както се нарича войната с Украйна от руските официози.
- Дойдохме по хамалски начин, като ходехме с ботушите си по цялата територия в търсене на нацисти. Докато търсехме нацисти, убивахме всички, които можехме, след това се приближихме до Киев, след това - както се казва на руски език! -*се осрахме и се оттеглихме. След това продължихме към Херсон. Осрахме се и там и се оттеглихме. След това - или преди това? Времената се объркват - Изюм, Красный Лиман.*И някак си нещата не се връзват.

-*Специалната операция беше проведена с цел денацификация и демилитаризация. По този начин денацификацията на Украйна, за която говорихме, превърнахме Украйна в държава, която е известна по целия свят [...] Украйна стана държава, която е известна абсолютно навсякъде. Това е, що се отнася до денацификацията. Сега, що се отнася до демилитаризацията. [...]

- Ако в началото на специалната операция украинците имаха*500 танка, [сега] те имат 5000 танка.*Ако са имали 20 000 души, сега имат 400 000 души. И така, как сме го демилитаризирали? Оказва се, че напротив - милитаризирали сме го по дяволите [...]. Мисля, че днес украинците са една от най-силните армии. Те имат високо ниво на организация, високо ниво на обучение, високо ниво на разузнаване, разполагат с различни видове въоръжение, и нещо повече - те оперират с всяка система, съветска, натовска, каквато и да е, със същия успех.
Интервюто с Пригожин е проведено от Константин Долгов, бивш проруски активист и политически технолог от Харков.

Както напомнят експертите на Би Би Си по руска политика, Долгов се премества в Русия след 2014 г., където дълго време работи в екипа на Владислав Сурков, занимаващ се с Минските споразумения. Когато Сурков е отстранен от тази работа, Долгов преминава към екипа от политически технолози, които вече работят за Сергей Кириенко, настоящия заместник-ръководител на руската президентска администрация, и за известно време участва в работата на няколко депутати от Думата. Появата на Долгов именно като интервюиращ в това видео, според наблюдатели на Би Би Си, може да подсказва, че информацията за конфликта на Кириенко с министъра на отбраната Сергей Шойгу, която беше оповестена преди няколко дни от Игор Стрелков (Гиркин), е вярна.

Георги 1974
24.05.2023, 18:08
Нещо не се оправям с този линк.... Ето съдържанието:
Евгений Пригожин, основател на ЧВК "Вагнер", заяви в поредното си интервю, че "специалната операция", инициирана от Русия,*не е довела до резултатите, на които Москва се е надявала и за които Путин първоначално е говорил: Украйна е станала известна в целия свят, а нейната армия се е превърнала в една от най-силните на планетата.
Това съобщи Би Би Си.
Пригожин обаче не споменава Путин, а атакува, както обикновено, ръководството на Министерството на отбраната и останалата част от руското висше ръководство.

Поместваме стенограмата (със съкращения) на частта от 77-минутното видеоинтервю, в която*Пригожин говори за целите и резултатите*от "специалната военна операция", както се нарича войната с Украйна от руските официози.
- Дойдохме по хамалски начин, като ходехме с ботушите си по цялата територия в търсене на нацисти. Докато търсехме нацисти, убивахме всички, които можехме, след това се приближихме до Киев, след това - както се казва на руски език! -*се осрахме и се оттеглихме. След това продължихме към Херсон. Осрахме се и там и се оттеглихме. След това - или преди това? Времената се объркват - Изюм, Красный Лиман.*И някак си нещата не се връзват.

-*Специалната операция беше проведена с цел денацификация и демилитаризация. По този начин денацификацията на Украйна, за която говорихме, превърнахме Украйна в държава, която е известна по целия свят [...] Украйна стана държава, която е известна абсолютно навсякъде. Това е, що се отнася до денацификацията. Сега, що се отнася до демилитаризацията. [...]

- Ако в началото на специалната операция украинците имаха*500 танка, [сега] те имат 5000 танка.*Ако са имали 20 000 души, сега имат 400 000 души. И така, как сме го демилитаризирали? Оказва се, че напротив - милитаризирали сме го по дяволите [...]. Мисля, че днес украинците са една от най-силните армии. Те имат високо ниво на организация, високо ниво на обучение, високо ниво на разузнаване, разполагат с различни видове въоръжение, и нещо повече - те оперират с всяка система, съветска, натовска, каквато и да е, със същия успех.
Интервюто с Пригожин е проведено от Константин Долгов, бивш проруски активист и политически технолог от Харков.

Както напомнят експертите на Би Би Си по руска политика, Долгов се премества в Русия след 2014 г., където дълго време работи в екипа на Владислав Сурков, занимаващ се с Минските споразумения. Когато Сурков е отстранен от тази работа, Долгов преминава към екипа от политически технолози, които вече работят за Сергей Кириенко, настоящия заместник-ръководител на руската президентска администрация, и за известно време участва в работата на няколко депутати от Думата. Появата на Долгов именно като интервюиращ в това видео, според наблюдатели на Би Би Си, може да подсказва, че информацията за конфликта на Кириенко с министъра на отбраната Сергей Шойгу, която беше оповестена преди няколко дни от Игор Стрелков (Гиркин), е вярна.
А ако евентуално искат удължаване на конфликта това може да е някоя част от театъра.

dvd111
24.05.2023, 20:07
След 44г. Руснаците окопираха България и си назначиха правителство. Сега уж гласуваме, пък друг ни назначава управниците...
Така е, за съжаление!


...Тогава защо се харчат толкова пари за пропаганда и манипулиране на общественото мнение?
То е очевидно - за да си мислим (и впоследствие самообвиняваме), че всъщност това е нашият избор...

Angel Yosifov
24.05.2023, 20:27
Така е, за съжаление!


То е очевидно - за да си мислим (и впоследствие самообвиняваме), че всъщност това е нашият избор...
Никога не съм се обвинявал за политическия си избор.Обвиненията са ни тикани в устата от опозицията.....и се опитват да ни доказват,колко сме сгрешили.Важно е да се посее семенцето на съмнението......
п.п.Дали ще се намери,среден западно европеец,който да е доволен от положенирто си,в градивен план, през последните 20г.

iuli1971
24.05.2023, 21:28
След 44г. Руснаците окопираха България и си назначиха правителство. Сега уж гласуваме, пък друг ни назначава управниците. Юлиан също писа, че нищо не зависи от него. Тогава защо се харчат толкова пари за пропаганда и манипулиране на общественото мнение?
Да,сега пък сме надупени на американците-то в последно време цяла Европа се наведе на каубоите.Който не им играе по свирката я цветна революция като в арабския свят,я военен преврат като в Турция.Искат да са господари на света и затова е войната в Украйна.Да ама руснаци и китайци решиха да се опънат на хегемона.Хубаво,лошо те искат да живеят по друг начин-комунисти ,капиталисти ,социалисти,марсианци ..те както си изберат.И като гледам латинска америка ,арабския свят,Индия стоят леко на страна и чакат сгромолясването на довчерашния първи.Но кокал лесно се не пуска.Ще се опъват англосаксонците.
И да ,от мен и държавата ми нищо не зависи.И от наведената Европа нищо не зависи.Работете си по пчелините и успех и ползотворна на всички.


п.п.Края на м.май аз още храня.Капчица нектар няма навън.По време на цъфтежа на овошките само дъжд.Току що прецъфтя ябълката.Акация след 20 дена.А дано..а семействата напъват
12111

night
24.05.2023, 21:42
На 49г. съм гласувал съм 3 пъти до сега
Не е лошо, но не си имал честа да гласуваш за Живков.
Тука те бия!
:ae:
Аз имах честта и гласувах.

Нямаше смисъл да се гласува, понеже кандидата беше само един, обаче НеГласуването можеше да бъде доста вредно!

Георги 1974
24.05.2023, 21:43
Да,сега пък сме надупени на американците-то в последно време цяла Европа се наведе на каубоите.Който не им играе по свирката я цветна революция като в арабския свят,я военен преврат като в Турция.Искат да са господари на света и затова е войната в Украйна.Да ама руснаци и китайци решиха да се опънат на хегемона.Хубаво,лошо те искат да живеят по друг начин-комунисти ,капиталисти ,социалисти,марсианци ..те както си изберат.И като гледам латинска америка ,арабския свят,Индия стоят леко на страна и чакат сгромолясването на довчерашния първи.Но кокал лесно се не пуска.Ще се опъват англосаксонците.
И да ,от мен и държавата ми нищо не зависи.И от наведената Европа нищо не зависи.Работете си по пчелините и успех и ползотворна на всички.


п.п.Края на м.май аз още храня.Капчица нектар няма навън.По време на цъфтежа на овошките само дъжд.Току що прецъфтя ябълката.Акация след 20 дена.А дано..а семействата напъват
12111
Наистина много дъжд не е баш добре за пчеларите днес садих домати обикновено го правя 10април но това са бели кахъри около нас няма вода невиждани суши реки като Тигър и Ефрат накрая са намалели в Европа суша в Индия водата пада под 100метра подводната.ТЕЦ и АЕЦ е зле за напояване зле ако намалиш много реките проблем с комшиите.
Слава Севрюкова казва не, че много ще се оправим ама на завет ще сме.ДайБоже!

dvd111
24.05.2023, 21:51
Никога не съм се обвинявал за политическия си избор.Обвиненията са ни тикани в устата от опозицията.....и се опитват да ни доказват,колко сме сгрешили.Важно е да се посее семенцето на съмнението......
п.п.Дали ще се намери,среден западно европеец,който да е доволен от положенирто си,в градивен план, през последните 20г.
И добре правиш, че не си се обвинявал.
А аз съм се обвинявал....доскоро. Ноооо, не е виновна само опозиццията... Всъщност промиването на мозъци, толкова очевадно напоследък, със сигурност никога не е спирало. Кому е е било (и е) нужно? - Ами на ония, за които не сме хора, заслужаващи достоен живот, а инструмент за постигане на целите им и обслужване на интересите им. И се редуват наши и чужди паразити, изсмуквайки като акари жизнените ни сили...
И внушавайки ни, че това е нашият избор...

night
24.05.2023, 22:08
И добре правиш, че не си се обвинявал.
А аз съм се обвинявал....доскоро. Ноооо, не е виновна само опозиццията... Всъщност промиването на мозъци, толкова очевадно напоследък, със сигурност никога не е спирало. Кому е е било (и е) нужно? - Ами на ония, за които не сме хора, заслужаващи достоен живот, а инструмент за постигане на целите им и обслужване на интересите им. И се редуват наши и чужди паразити, изсмуквайки като акари жизнените ни сили...
И внушавайки ни, че това е нашият избор...

...bow;:yo:...

night
24.05.2023, 22:22
....Всъщност промиването на мозъци, толкова очевадно напоследък, със сигурност никога не е спирало. Кому е е било (и е) нужно? - Ами на ония, за които не сме хора, заслужаващи достоен живот, а инструмент за постигане на целите им и обслужване на интересите им....
И все още си позволяват да ни наричат “Обикновените хорица"
Толкова дълбоко е залегнало в подсъзнанието им, че те са нещо, а ние сме нищо, че чак не се усещат.
И това ще бъде докато ние самите не им покажем, че са безполезни паразити.

П.п. “Делото по спасяването на давещите се е Дело на самите давещи се“ - Остап Бендер

night
24.05.2023, 22:43
...
п.п.Края на м.май аз още храня.Капчица нектар няма навън.По време на цъфтежа на овошките само дъжд.Току що прецъфтя ябълката.Акация след 20 дена.А дано..а семействата напъват
12111
— Хм… — промърмори хаджи Петър, метна поглед към него и рече: — Три кила пироксилин му е майката! Сложи го в темеля, запали фитиля и корпус върху корпус няма да остане!
;)
http://[https://chitanka.info/text/14495-bylgari

morning
24.05.2023, 23:06
. Тогава защо се харчат толкова пари за пропаганда и манипулиране на общественото мнение?
Защото няма такива управници, които да разчитат на логиката, че нищо не зависи от общественото мнение.

iuli1971
26.05.2023, 23:26
Чухте ли записите.Казах ли ви че от нас нищо не зависи
Мамицата им продажна.

Георги 1974
26.05.2023, 23:31
Днес е хубав ден за българската демокрация!


Не е важно как гласуват избирателите, а кой брои гласовете.


Йосиф Сталин (Йосиф Висарионович Джугашвили) (https://citati.bg/author-147-%D0%99%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%84-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%99%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%84-%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D 0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%94%D0%B6%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%88%D0%B2%D0%B8%D 0%BB%D0%B8)
1879-1953
(приписва се на автора) (https://citati.bg/source-149-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0)

night
26.05.2023, 23:52
Чухте ли записите.Казах ли ви че от нас нищо не зависи
Мамицата им продажна.
Все пак успя, да изпсуваш! Значи чакрите се наместват.
Това не е “нищо“!

morning
27.05.2023, 00:27
Чухте ли записите.Казах ли ви че от нас нищо не зависи
Мамицата им продажна.
Чух ги и не знам какво си казал, но от нас си зависят достатъчно много неща. Пък вече, като не гласуваме, няма защо да се цупим, че други ни поемат държавата - безстопанствена държава, няма. Прочее достатъчно е човек да погледне статистиките за избирателната активност на различните държави, като цяло по- развитите имат по- висока от изоставащите. Не се сещам, къде го четох, че в Гърция не са слизали под 50% от 50 години. На тазгодишните във Финландия 72%, въобще скандинавските традиционно са със висока активност. Миналата година във Италия, казаха, че имат рекордно ниска избирателна активност в историята си, 64%.

Така, че негласуването не е в полза на гражданите, напротив. Това, дето "от нас нищо не зависи" ни е наследство от соца, че тогава наистина нищо не зависеше от нас.

rumenggr
27.05.2023, 09:54
Чух ги и не знам какво си казал, но от нас си зависят достатъчно много неща. Пък вече, като не гласуваме, няма защо да се цупим, че други ни поемат държавата - безстопанствена държава, няма. Прочее достатъчно е човек да погледне статистиките за избирателната активност на различните държави, като цяло по- развитите имат по- висока от изоставащите. Не се сещам, къде го четох, че в Гърция не са слизали под 50% от 50 години. На тазгодишните във Финландия 72%, въобще скандинавските традиционно са със висока активност. Миналата година във Италия, казаха, че имат рекордно ниска избирателна активност в историята си, 64%.

Така, че негласуването не е в полза на гражданите, напротив. Това, дето "от нас нищо не зависи" ни е наследство от соца, че тогава наистина нищо не зависеше от нас.
Точно! Това ни голям проблем!!! Единствения успял да вдигне избирателна активност е Доган! Дори и тогава, хората излязоха да гласуват "против", а не "за". Ако е вярно, че "интереса клати феса", какво клатим с негласуване? На попа топа... В общи линии, хората имат малко, но мощни възможности. Избират и ако не са доволни сменяват. Смяната е с избори. Избори в срок или излизат на улицата и "бутат стола". За да са по-малко грешките, трябва да се напънат и да се информира. Щото само с "думи през плета речени"" не става.

night
27.05.2023, 11:06
Мургавите братя отдавна са наясно. Затова избирателната активност в махалите е най-висока.
Пък и файдата е голяма. По 100лв на глас зимали, пък и изборите зачестиха.
Както е казал мечо пух - Колкото повече, толкова повече.
Избори до дупка.

Арестували баѝ Асан, че купувал гласове и “Общественото мнение“ ще се насере от кеф.
За какво са му на баѝ Асан гласове? Нито за кмет, нито за депутат се е кандидатирал.
Явно не баѝ Асан, а някой друг купува гласове!

night
27.05.2023, 11:41
Явно доста българи са недоволни от политици и управници, само че с гласуване...
Да, защо не с гласуване, само че в партиите. Да се прочистят партиите от лукавия.
Нали тези от които недоволстваме сме ги избрали за лидери на “нашите“ партии.
А може би това носи риск:Човек може да остане без работа, да изгуби някои придобивки.

С членството в партия ставаме зависими, а искаме да членуваме в ЕС и НАТО и да сме независими.


Предполагам от загриженост членуваш кротко в някоя партия и избираш депутати, с което подържащ статуквото, обвинявайки за това Европа, САЩ, НАТО, Алеко Константинов...

Георги 1974
27.05.2023, 11:49
Точно! Това ни голям проблем!!! Единствения успял да вдигне избирателна активност е Доган! Дори и тогава, хората излязоха да гласуват "против", а не "за". Ако е вярно, че "интереса клати феса", какво клатим с негласуване? На попа топа... В общи линии, хората имат малко, но мощни възможности. Избират и ако не са доволни сменяват. Смяната е с избори. Избори в срок или излизат на улицата и "бутат стола". За да са по-малко грешките, трябва да се напънат и да се информира. Щото само с "думи през плета речени"" не става.
При тая система де е ,,ала бала,, си е все тая с гласуването.Сега се гласят конституцията да променят пак тия.То бива бива ама такова чудо не бива то и затова сме в демографски срив няма души за тук още са на джакузи в казаните на Сатанаил

Георги 1974
27.05.2023, 11:54
Явно доста българи са недоволни от политици и управници, само че с гласуване...
Да, защо не с гласуване, само че в партиите. Да се прочистят партиите от лукавия.
Нали тези от които недоволстваме сме ги избрали за лидери на “нашите“ партии.
А може би това носи риск:Човек може да остане без работа, да изгуби някои придобивки.

С членството в партия ставаме зависими, а искаме да членуваме в ЕС и НАТО и да сме независими.

Какви партии какви пет лева събират се тарторите на партиите на коалициите и те решават с партньорите.Точка.

night
27.05.2023, 13:21
Какви партии какви пет лева събират се тарторите на партиите на коалициите и те решават с партньорите.Точка.
Именно де - тартори, само дето аз ги нарекох “лидери“. Моя грешка.
Ама членуваме или греша?
Възможно ли е партиите да са кухи като пчеларски дружества?

night
27.05.2023, 13:35
Когато се е родил, Путин не е проплакал като другите бебета.
Със задно салто се метнал на коня и гол до кръста извикал: Ни хрена блядь Всичко зависи само от мен!

iuli1971
27.05.2023, 23:03
Някой от колегите ,който все още твърди ,че всичко зависи от нас в таз държава има ли отговор на въпроса какво означава ала-бала.
...жокер-от записа е:laughing:

morning
28.05.2023, 00:56
В общи линии, хората имат малко, но мощни възможности.
Още от Древна Гърция хората се борят за правото, гражданите да избират кой ще ръководи държавата. А в нашата история имаме повече от светъл пример в тази борба - Васил Левски. И към днешна дата няма как да кажа, че делото им е било напразно, че са се заблудили, дори напротив. Аз съм благодарен на всички хора, от всички краища на света и от цялата човешка история, които по един или друг начин са допринесли, за да го има това право, за да го имам и аз, и съвсем не иска да живея в държава, в която да липсва. Така, че и всички политици да не харесвам - а определено не ги харесвам - пак ще отида и ще пусна моя вот на изборите, защото негласуването е път, който води само към по- лошо.

Уви във бившите соц. държави сме възпитавани във други идеи и сме изградили различен мироглед, та сега ни е някак непонятно как се работи с това право, нямаме опита и не разбираме, както се изрази, какви са възможностите. Подобно на много възрастен човек, който цял живот е притежавал телевизор с две копчета и два канала - сега с дистанционните, с многото програми, със екстрите и т.н. възрастните хора се затрудняват с тези телевизори, сега са по- сложни. Мисълта ми е, че ниската избирателна активност е явление, което не е изненадващо. Но онова, което е лошото, че учим идните поколения на същата соц. заблуда, че "няма смисъл да гласувате, защото от вас нищо не зависи", в добавка "само си губиш времето в България, по- добре върви в чужбина", а сетне се оплакваме, че мафията, че държавата се затривала, че демографската криза, че ТЕ ни гонили децата ......

dvd111
28.05.2023, 09:40
Още от Древна Гърция хората се борят за правото, гражданите да избират кой ще ръководи държавата. А в нашата история имаме повече от светъл пример в тази борба - Васил Левски. И към днешна дата няма как да кажа, че делото им е било напразно, че са се заблудили, дори напротив. Аз съм благодарен на всички хора, от всички краища на света и от цялата човешка история, които по един или друг начин са допринесли, за да го има това право, за да го имам и аз, и съвсем не иска да живея в държава, в която да липсва. Така, че и всички политици да не харесвам - а определено не ги харесвам - пак ще отида и ще пусна моя вот на изборите, защото негласуването е път, който води само към по- лошо.

Уви във бившите соц. държави сме възпитавани във други идеи и сме изградили различен мироглед, та сега ни е някак непонятно как се работи с това право, нямаме опита и не разбираме, както се изрази, какви са възможностите. Подобно на много възрастен човек, който цял живот е притежавал телевизор с две копчета и два канала - сега с дистанционните, с многото програми, със екстрите и т.н. възрастните хора се затрудняват с тези телевизори, сега са по- сложни. Мисълта ми е, че ниската избирателна активност е явление, което не е изненадващо. Но онова, което е лошото, че учим идните поколения на същата соц. заблуда, че "няма смисъл да гласувате, защото от вас нищо не зависи", в добавка "само си губиш времето в България, по- добре върви в чужбина", а сетне се оплакваме, че мафията, че държавата се затривала, че демографската криза, че ТЕ ни гонили децата ......

По принцип си прав, правото на избор е хубаво нещо...
И все пак, лично аз не виждам как фактът, че го "има това право" ме улеснява по някакъв начин, ако трябва измежду 50 отровни блюда да си избера едно, което да изям...

night
28.05.2023, 09:55
Близо седем петилетки уж избираме, особено напоследък, пък файда никаква.
Е, като сме толкова некадърни избиратели защо не се откажем?

Стоян1960
28.05.2023, 13:46
Пет дена преди изборите казват кой колко процента ще има. И много взеха да познават. Защо ли ? Интересно ми е защо всички политици повтарят трябва да гласувате. Ще кажеш, че са от една партия. Един не казва трябва да си ходим защото 70 процента не ни искат.

morning
28.05.2023, 20:02
И все пак, лично аз не виждам как фактът, че го "има това право" ме улеснява по някакъв начин, ако трябва измежду 50 отровни блюда да си избера едно, което да изям...
Че не е лесно, не е, но според теб ще те улесни ли с нещо, ако нямаме това право?

Правото на глас поставя политиците в пряка зависимост от избирателите. Които и да искат да са в управлението на държавата ще трябва да спечелят вота на избирателите, без който, ако ще и да са светци, в парламента няма да влязат. Вече как ще го спечелят този вот, те да си преценяват, но ниската избирателна активност ги улеснява в тази задачата (особено и най- вече що се отнася до статуквото), защото в махалите си берат гласове и в крайна сметка се получава, че стотина хиляди гласа от малцинствата ни избират държавниците. За това пресичането на купения и корпоративен вот ги поставя в положение, при което и да не искат ще трябва да се съобразят повече с интереса на нормално гласуващите, инак няма власт за тях, няма как да бръкнат в голямата каца с мед.

Следствие на високата активност е един път осъзнаването, че в политиката има конкуренция и, то много жестока, и втори път осъзнаването, че не те, а ние гражданите решаваме. И когато тази активност е налице, тогава кадърните хора няма да странят от политиката, защото такива хора са нищо без подкрепата на избирателите - и така трябва да бъде, а не бай мафиот да си опича питката със джобните му за деня.

dvd111
28.05.2023, 21:37
Че не е лесно, не е, но според теб ще те улесни ли с нещо, ако нямаме това право?

Правото на глас поставя политиците в пряка зависимост от избирателите. Които и да искат да са в управлението на държавата ще трябва да спечелят вота на избирателите, без който, ако ще и да са светци, в парламента няма да влязат. Вече как ще го спечелят този вот, те да си преценяват, но ниската избирателна активност ги улеснява в тази задачата (особено и най- вече що се отнася до статуквото), защото в махалите си берат гласове и в крайна сметка се получава, че стотина хиляди гласа от малцинствата ни избират държавниците. За това пресичането на купения и корпоративен вот ги поставя в положение, при което и да не искат ще трябва да се съобразят повече с интереса на нормално гласуващите, инак няма власт за тях, няма как да бръкнат в голямата каца с мед.

Следствие на високата активност е един път осъзнаването, че в политиката има конкуренция и, то много жестока, и втори път осъзнаването, че не те, а ние гражданите решаваме. И когато тази активност е налице, тогава кадърните хора няма да странят от политиката, защото такива хора са нищо без подкрепата на избирателите - и така трябва да бъде, а не бай мафиот да си опича питката със джобните му за деня.
Виж, не искам да споря, но за осъществяването на каквото и да било е нужно наличието на определени предварително условия. Дори да засееш и най-елитните семена, ако не им осигуриш вода, подходяща температура или светлина реколта няма да получиш. Дори и с правото на глас, ако сред кандидатите няма достоен за тази отговорност, то няма значение дали "избираме" измежду 100 кандидати или кандидатът е само един...
Както един колега от доста време ни припомня, няма как да изградим по-хуманно и справедливо общество преди моралът на самото общество да достигне до нужното за това ниво...
От морала, от човечността зависи всичко. Ако ги няма, значи нямаме никакъв избор,каквото и да ми говориш. Защото дори хората,.управлявани от монарх с абсолютна власт, но добър и честен човек, биха живели много по-добре от тия, живеещи в уж демократична република, управлявана от духовно недорасли и продажни политици...

Георги 1974
28.05.2023, 22:07
Щели да правят експертно правителство ама по какъв критерий ще са експерти и кой ще определя кои какъв експерт е? Навярно баш експертите!

morning
28.05.2023, 23:02
Дори да засееш и най-елитните семена, ако не им осигуриш вода, подходяща температура или светлина реколта няма да получиш.
Така е, но и не очаквам някой да ни ги осигури. Това е наша работа и, както вече споменах предпочитам ние да си я свършим, защото в противен случай ще я свършат чужди.

batipej4o
29.05.2023, 04:51
https://www.youtube.com/shorts/Qpd8bDnf3Bg

https://www.youtube.com/shorts/a3WoUrnSsdA

https://www.youtube.com/shorts/iFvfEyQkRAY

https://www.youtube.com/shorts/5NbPLPdZCuk

https://www.youtube.com/shorts/XxtyCFLFTpo

https://www.youtube.com/shorts/VZg_RnbR7xo

https://www.youtube.com/shorts/zhvnCl-kbiY

https://www.youtube.com/shorts/4A6xJCHgpgQ

https://www.youtube.com/shorts/i7Qx5Gypgp0

https://www.youtube.com/shorts/up2CpstM7_4
https://www.youtube.com/shorts/gUJ33MeIpn8

https://www.youtube.com/shorts/JYG2INbUrWw

https://www.youtube.com/shorts/L4a3lIJt1qU

night
29.05.2023, 21:01
Големи циркаджилъци с цел. П.П. да не състави правителство.
1. Страх, че ще потърсят отговорност?
2. Страх, че ще отнемат кокала?
3. 1 и 2 едновременно.
4. “Кви са теа шушлеци? Обикновените хорица били гласували за тях. Има кой да ги снима обикновените хорица“

https://www.youtube.com/watch?v=g4GsbfzxhCY

От коментарите:
sim (https://www.youtube.com/channel/UCCgunDAmCr32_xP0mRxoUBg)
преди 11 години (https://www.youtube.com/watch?v=g4GsbfzxhCY&lc=Ugwh2ykJeHr0CpPoRDd4AaABAg)
,,карай джони, карай всичко тече, а има и страх още в очите ни'' е последната реплика

batipej4o
30.05.2023, 01:35
12116

12117

Георги 1974
30.05.2023, 20:44
Не искам да адвокатствам на никого, но мнението Ви мяза на заяждане.
Кой има право да замеря Премиера на Република България със снежни топки, на националния п-к 3-ти март? И къде е това "нато"? https://www.youtube.com/watch?v=w0Af2Hjlpz4
Ми то не само е тъпо, ами е и просташко, и циркаджийско!

Не разбирам защо Русия нахлу в Украйна, а Вие обвинявате САЩ за това.
Да, обвинявайте когото искате, но не оправдавайте Путин! Отговорността е негова!
Украйна искала ядрено оръжие. Те и Китай и Северна Корея го искаха, че даже го имат. И какво...?
Кой трябва да носи отговорност за "Алеята на ангелите"?
https://www.youtube.com/watch?v=zKXxjECZcYU

night
30.05.2023, 21:09
https://www.youtube.com/watch?v=zKXxjECZcYU

bow;
Не съм вътре в нещата, но мазния французин по ТВ, толкова откровено натискаше за батериите на прокопчо, че и пълен идиот би забелязал личния интерес!

Иначе когато някой замеря легитимния Премиер на Република България със снежни топки, на националния п-к 3-ти март, все едно замеря БГ със снежни топки.

И Пирински, и Станишев, Джамбазки, Кривоустата, Късопишкин и др, са една категория смешни и безполезни хора, че...

Георги 1974
30.05.2023, 21:20
bow;
Не съм вътре в нещата, но мазния французин по ТВ, толкова откровено натискаше за батериите на прокопчо, че и пълен идиот би забелязал личния интерес!

Иначе когато някой замеря легитимния Премиер на Република България със снежни топки, на националния п-к 3-ти март, все едно замеря БГ със снежни топки.

И Пирински, и Станишев, Джамбазки, Кривоустата, Късопишкин и др, са една категория смешни и безполезни хора, че...
Чел ли си приказката за новите дрехи на царя ?

night
30.05.2023, 21:39
Чел ли си приказката за новите дрехи на царя ?
Разбира се.

Георги 1974
30.05.2023, 21:50
Разбира се.
При дедо Тоше се четяха приказки нямаше интернет едни за поука други за пропаганда и т.н. но като цяло за сформиране на ценностна система

night
30.05.2023, 22:04
При дедо Тоше се четяха приказки нямаше интернет едни за поука други за пропаганда и т.н. но като цяло за сформиране на ценностна система
За строителството на комунизма чел ли си?
След 44-та май всичко беше идеологизирано. Изграждаха новия човек. На бившите хора им ......майката.

night
30.05.2023, 22:14
Сега ядем попарата на новите хора.

Георги 1974
30.05.2023, 22:14
За строителството на комунизма чел ли си?
След 44-та май всичко беше идеологизирано. Изграждаха новия човек. На бившите хора им ......майката.
Ами то и днес се сформират едни нови хора де баш не са ора ама карай да върви

Трендафил Дончев
31.05.2023, 07:20
Ами то и днес се сформират едни нови хора де баш не са ора ама карай да върви

Тези "нови" ора не са ли все едни "стари" ора!?!? Под "стари" разбирай не възраст, а едни и същи.:bigsmile:

night
31.05.2023, 08:02
Сигурен съм, че и Неризанов от филма "Маргарит и Маргарита" е чел приказки! За създателите на филма не съм сигурен - може да са пропуснали някоя.

batipej4o
03.06.2023, 17:01
12132

...........................

batipej4o
06.06.2023, 23:59
12144

Този извънземен когото свалиха украинците взе че позна със заразяването на украинските полета и черно море с радиация от река Днепър . Радиацията вече бавно но сигурно се носи към нашите плажове. Лошо. Остава да разберем дали ще се раждат деца с отклонения. Най вероятно ще кажат че заразяването е в границите на допустимите норми. Тези които имат незавършена имуна система май май...... ( На кратко - слаб имунитет ) В следващия превод ще разберете за какво става дума.
........ „ Язовира снабдява с вода Крим и запорожката АЕЦ “ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Водата ще се изтече за 1 седмица но да потече към Крим и АЕЦ едва ли ........ „ Двете страни взаимно се обвиняват “ .

П П - Има две украинки при нас .Едната до преди 2 седмици разправяше че руснаците били фашисти а днеска каза че руснаците помагали. Абе луда работа.

batipej4o
10.06.2023, 11:03
Старите нови новини.

12160

12161

Винаги е така .Все чистачката е виновна.

П.П. - Крещяхме че трябвало да се дава уръжие а сега крищим че имало потенциална опасност.
Луда работа.
Забравихме за Чернобил.

Трендафил Дончев
10.06.2023, 16:38
Старите нови новини.

12160

12161

Винаги е така .Все чистачката е виновна.

П.П. - Крещяхме че трябвало да се дава уръжие а сега крищим че имало потенциална опасност.
Луда работа.
Забравихме за Чернобил.

Както скъсаха стената на язовира, така ще гръмнат и централата...така ще се сбъдне пророчеството....три дни тъмнина и след това настана светлина....и т.н..

batipej4o
10.06.2023, 20:10
Както скъсаха стената на язовира, така ще гръмнат и централата...така ще се сбъдне пророчеството....три дни тъмнина и след това настана светлина....и т.н..

Този язовир нали снабдяваше атомната централа с вода . Каква ще е сега съдбата му след като няма вода за охлаждане ? Урана от централата ще го извадят . А какво ще се случи с отпадъците които се намират в двора и ? Тя май беше най голямата в Европа.Естествено и най много отпадъци ще са натрупани. Защото Путин и оня американец утре няма да ги има но радияцията ще си остане и то още доста дълго време . Моля се само задокеанските ни братя да не заповядат на украинците ни братя да взривят отпадъците. Руски братя .украински братя .американски братя. турски братя .Пропуснах ли някой брат ?

night
10.06.2023, 20:53
Този язовир нали снабдяваше атомната централа с вода . Каква ще е сега съдбата му след като няма вода за охлаждане ? Урана от централата ще го извадят . А какво ще се случи с отпадъците които се намират в двора и ? Тя май беше най голямата в Европа.Естествено и най много отпадъци ще са натрупани. Защото Путин и оня американец утре няма да ги има но радияцията ще си остане и то още доста дълго време . Моля се само задокеанските ни братя да не заповядат на украинците ни братя да взривят отпадъците. Руски братя .украински братя .американски братя. турски братя .Пропуснах ли някой брат ?
Каква е тази паника бати Пейчо?
Ти не беше ли в Кралството?

Георги 1974
10.06.2023, 21:51
Този язовир нали снабдяваше атомната централа с вода . Каква ще е сега съдбата му след като няма вода за охлаждане ? Урана от централата ще го извадят . А какво ще се случи с отпадъците които се намират в двора и ? Тя май беше най голямата в Европа.Естествено и най много отпадъци ще са натрупани. Защото Путин и оня американец утре няма да ги има но радияцията ще си остане и то още доста дълго време . Моля се само задокеанските ни братя да не заповядат на украинците ни братя да взривят отпадъците. Руски братя .украински братя .американски братя. турски братя .Пропуснах ли някой брат ?
Този язовир нали снабдяваше атомната централа с вода . Каква ще е сега съдбата му след като няма вода за охлаждане ? https://darik.bg/azovir-kahovka-veche-ne-moze-da-ohlazda-reaktorite-na-aec-zaporozie-

night
10.06.2023, 22:00
“Язовирът, разположен на река Днепър, образува резервоар, който осигурява вода за охлаждане на red[/B]]окупираната от Русия Запорожка атомна електроцентрала, най-голямата в Европа, на около 150 км нагоре по течението.“ източник (https://darik.bg/azovir-kahovka-veche-ne-moze-da-ohlazda-reaktorite-na-aec-zaporozie-)
Дали окупаторите са напуснали АЕЦ-а?

iuli1971
10.06.2023, 23:27
Този язовир нали снабдяваше атомната централа с вода . Каква ще е сега съдбата му след като няма вода за охлаждане ? https://darik.bg/azovir-kahovka-veche-ne-moze-da-ohlazda-reaktorite-na-aec-zaporozie-

Жоре,по-сериозно де ;) цитит от дарик..

В прилежащите резервоари на централата има достатъчно вода за охлаждане на реакторите.Там се допълва вода само да компенсира изпарението от слънцето.Освен това от съображения за сигурност в момента работят само два реактора.
По-тревожно е друго.Като нищо фашистите в киев ще подновят обстрела по ае-ца.
Сега се вижда колко правилно е било решението миналата година на руснаците да се изтеглят от десния бряг на днепър където владееха херсон и сериозен плацдарм .
Ще се върнат и ще си вземат всичко що е руско било,а натовци само ще погледат.

Георги 1974
10.06.2023, 23:46
Жоре,по-сериозно де ;) цитит от дарик..

В прилежащите резервоари на централата има достатъчно вода за охлаждане на реакторите.Там се допълва вода само да компенсира изпарението от слънцето.Освен това от съображения за сигурност в момента работят само два реактора.
По-тревожно е друго.Като нищо фашистите в киев ще подновят обстрела по ае-ца.
Сега се вижда колко правилно е било решението миналата година на руснаците да се изтеглят от десния бряг на днепър където владееха херсон и сериозен плацдарм .
Ще се върнат и ще си вземат всичко що е руско било,а натовци само ще погледат.
Ами то заглавието едно а вътре пише, че няколко месеца няма проблем. В действителност проблем има но той е на много високо ниво нямам в предвид язовира

Георги 1974
10.06.2023, 23:48
Воены вазмездия


https://www.youtube.com/shorts/TKw7pgPgMiA (https://www.youtube.com/shorts/TKw7pgPgMiA)

batipej4o
10.06.2023, 23:57
Ще се върнат и ще си вземат всичко що е руско било,а натовци само ще погледат.

Тук въпроса не стои кой какво ще си взема а на къде ще потеглят отпадъците ? Че хич не са малко . То е ясно че горивото ще го вземат руснаците .Защото ако го оставят може да полети с дронове към Москва. Не е изключено и отпадъците да полетят към Москва. Проблем ще е ако полетят към България.

Това че съм в кралството не означава че съм забравил България.

П.П.- Не би трябвало . Нали сме братя.

iuli1971
11.06.2023, 00:05
Тук въпроса не стои кой какво ще си взема а на къде ще потеглят отпадъците ? Че хич не са малко . То е ясно че горивото ще го вземат руснаците .Защото ако го оставят може да полети с дронове към Москва. Не е изключено и отпадъците да полетят към Москва. Проблем ще е ако полетят към България.

Това че съм в кралството не означава че съм забравил България.

П.П.- Не би трябвало . Нали сме братя.

За отпадъците на англосаксонците не им пука ама грам.
А ако стане голяма патаклама по-добре се махай от джендърсото кралство.;)

Георги 1974
11.06.2023, 00:08
Тук въпроса не стои кой какво ще си взема а на къде ще потеглят отпадъците ? Че хич не са малко . То е ясно че горивото ще го вземат руснаците .Защото ако го оставят може да полети с дронове към Москва. Не е изключено и отпадъците да полетят към Москва. Проблем ще е ако полетят към България.

Това че съм в кралството не означава че съм забравил България.

П.П.- Не би трябвало . Нали сме братя.

Повечето българи де са в чужбина макар, че струват на България хиляди всеки един поне 100 000 а работят на вън и там си плащат данъците тоест там се реализират дадените 100 000 то те упрекват България, че е извадена от Божествена комедия и ни намират кусури.Тук се сещам за приказката за Настрадин Ходжа и дзвера голям. Радвам се , че ти за разлика от гореизброените българи не влизаш в техните редици.

Георги 1974
11.06.2023, 00:09
За отпадъците на англосаксонците не им пука ама грам.
А ако стане голяма патаклама по-добре се махай от джендърсото кралство.;)
До 2025година има още време.

batipej4o
11.06.2023, 01:33
На времето тези кутийки като в клипа струваха няколко левчета .Днес са доста скъпи.

https://www.youtube.com/shorts/brRBAo-11bQ

https://www.youtube.com/shorts/3F2-QNprnLo

night
11.06.2023, 19:50
https://www.youtube.com/watch?v=bjaQIirDt5E

https://www.youtube.com/watch?v=x_TRpGMlGYo

night
11.06.2023, 20:08
https://www.youtube.com/watch?v=Sd_67Ngnph4

batipej4o
12.06.2023, 01:06
Вяко нещо си има добри и лоши страни на нещата. Примерно до 44 год. пра дядо ми бил богаташ в селото .След това го обявили за колак и му взели всичко . Какъв е смисълът да се връщам назад ?

П.П.- Ти какво мислиш за последното правителство на БГ?

Кразз
12.06.2023, 12:28
Вяко нещо си има добри и лоши страни на нещата. Примерно до 44 год. пра дядо ми бил богаташ в селото .След това го обявили за колак и му взели всичко . Какъв е смисълът да се връщам назад ?

П.П.- Ти какво мислиш за последното правителство на БГ?

Чел ли си, "Хайка за вълци"?

batipej4o
12.06.2023, 15:42
Не. Но съм гледал може би 2 пъти филма „ Преброяване на дивите зайци “ . Не знам колко години още ще е актуален ?

П.П.- И Бай Ганьо съм гледал и Криворазбраната цивилизация и Баш майстора също .
Знам и коя е дума започваща с „ ду “ и завършваща на „ нав “ . И още много неща знам .
И не им се сърдя .Тати казваше : Така мрели така ги ровели.


12163аз живея на принципа „ Няма начин да няма начин “ .

Кразз
12.06.2023, 17:31
Не. Но съм гледал може би 2 пъти филма „ Преброяване на дивите зайци “ . Не знам колко години още ще е актуален ?

П.П.- И Бай Ганьо съм гледал и Криворазбраната цивилизация и Баш майстора също .
Знам и коя е дума започваща с „ ду “ и завършваща на „ нав “ . И още много неща знам .
И не им се сърдя .Тати казваше : Така мрели така ги ровели.


12163аз живея на принципа „ Няма начин да няма начин “ .

Може би наистина няма смисъл да се връща човек назад. Но е имало, а сигурно и още има хора, за които това назад, е целият им живот...

https://youtu.be/6BNLVezUaVQ
Гледай 10-13 мин. и 17-20:37.

Р.Р.
Това за "ду" и "нав", сериозно ли?:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

night
12.06.2023, 21:19
Вяко нещо си има добри и лоши страни на нещата. Примерно до 44 год. пра дядо ми бил богаташ в селото .След това го обявили за колак и му взели всичко . Какъв е смисълът да се връщам назад ?

П.П.- Ти какво мислиш за последното правителство на БГ?

Съжалявам за пра-дядо ти. Кулаците са убивани публично по жесток начин, за назидание на другите и после им е отнемано всичко.
Какъв е смисъла да се учи измислената история за някаква велика България, дето била по времето на "прабългарите".
Какво значи прабългари и какво общо имаме с тях?

-Добре, че разрешиха частното, та да се видят преимуществата на социализма.

https://www.youtube.com/watch?v=DAuvfJNxeFw

Що се отнася до последното правителство...Тях не ги мисля изобщо - те са добре.

night
12.06.2023, 21:49
https://www.youtube.com/watch?v=89edxfUONUo

Георги 1974
12.06.2023, 22:06
Съжалявам за пра-дядо ти. Кулаците са убивани публично по жесток начин, за назидание на другите и после им е отнемано всичко.
Какъв е смисъла да се учи измислената история за някаква велика България, дето била по времето на "прабългарите".
Какво значи прабългари и какво общо имаме с тях?

-Добре, че разрешиха частното, та да се видят преимуществата на социализма.

https://www.youtube.com/watch?v=DAuvfJNxeFw

Що се отнася до последното правителство...Тях не ги мисля изобщо - те са добре.

Нищо не оправдава убиство но в твоя ред на мисли къде прабългарите там и кулаците а в действителност трябва да се помнят и едните и другите .

То се видя и демокрацията до какво води.


П.П.Вчера имах гост приятел де преди 8г. отиде в Англия реди колко сме зле тук и колко хубаво там ама каза нещо де ме фрапира имало много бездомници стари и то местни защото никога не са работили само на помощи и децата като пораснели спирали помощите и тия отивали под мостовете. Повечето нямали и акъл дорде са на помощи да помислят за старини като бизнес или някви спестени средства. Нямам идея дали е вярно и в какъв % е

night
12.06.2023, 23:04
Нищо не оправдава убиство но в твоя ред на мисли къде прабългарите там и кулаците а в действителност трябва да се помнят и едните и другите .

То се видя и демокрацията до какво води.


П.П.Вчера имах гост приятел де преди 8г. отиде в Англия реди колко сме зле тук и колко хубаво там ама каза нещо де ме фрапира имало много бездомници стари и то местни защото никога не са работили само на помощи и децата като пораснели спирали помощите и тия отивали под мостовете. Повечето нямали и акъл дорде са на помощи да помислят за старини като бизнес или някви спестени средства. Нямам идея дали е вярно и в какъв % е

Разколачване е имало и в БГ, но се отрича. Имало наченки на разкулачване. Да бе, Да. Наченки!

За демокрация в БГ не можем да говорим. Още при Живков "Мафията си имаше държава", има си и сега.

За бездомниците съм съгласен. Има ги, но това си е техен избор. Може би и погрешна социална политика.

Сигурен ли си, че утре като грохнеш спестяванията ти ще струват нещо?
Дали ще получиш пенсия въпреки, че си внасял осигуровки, или както здравеопазването - уж си осигурен, пък като се разболееш плащаш.

Георги 1974
12.06.2023, 23:08
Разколачване е имало и в БГ, но се отрича. Имало наченки на разкулачване. Да бе, Да. Наченки!

За демокрация в БГ не можем да говорим. Още при Живков "Мафията си имаше държава", има си и сега.

За бездомниците съм съгласен. Има ги, но това си е техен избор. Може би и погрешна социална политика.

Сигурен ли си, че утре като грохнеш спестяванията ти ще струват нещо?
Дали ще получиш пенсия въпреки, че си внасял осигуровки, или както здравеопазването - уж си осигурен, пък като се разболееш плащаш.

Не вярвам много за пенсията щото няма да останат млади хора за да я изработят а и дългове ще трябва да се плащат де сега се теглят

night
12.06.2023, 23:18
Не вярвам много за пенсията щото няма да останат млади хора за да я изработят а и дългове ще трябва да се плащат де сега се теглят
И какво ти препоръчва холандеца? - да си седиш у дома да работиш за БГ-наглеци с-у мизерна заплата и накрая да мреш от глад под моста.

Георги 1974
12.06.2023, 23:33
И какво ти препоръчва холандеца? - да си седиш у дома да работиш за БГ-наглеци с-у мизерна заплата и накрая да мреш от глад под моста.
В действителност преди време бях и работих малко време за така наречения Запад но не е моето. Всеки си носи кръста!

batipej4o
13.06.2023, 00:08
Има най различни видове просеци. Тези които знам биват : Едни са на социални помощи и просят за алкпохол и цигари. Други които просят за техния цар в Румъния . Обикновено са старци и инвалиди .Има и такива които влизат в метрото и обикалят по вагоните да просят .На румънците обикновено им казват колко трябва да донесат вечерта.Отделхо получават помощ от която нищо не виждат.И май ги биели ако донесат малко пари.Не съм сигурен. Така съм чувал. Аз лично българин просек не съм срещал.Тези които крадят те са по центъра. Преди години се чуваше че един просек можело да си докара до 150 пари на ден.Но сега хората се свиха и по рядко дават пари.Имаше една англичанка която нашите я бяха кръстили госпожа един паунд.Тя искаш едно паундче но сега е променила тактиката и иска пари за цигари.
Вие защо ме питате да не би да сте решили нещо ?

Mr...................Господин
Mss................Госпожа
Miss...............Госпожица
Ms..................Неопределено ?
Трябва сам да посочите .

batipej4o
13.06.2023, 00:33
В действителност преди време бях и работих малко време за така наречения Запад но не е моето. Всеки си носи кръста!

По принцип ако работиш за местен каквото сте се разбрали ти го дава.Проблем има ако работия за българин,турчингрък,сърбин ,македонец,албанец .Ще въртят ще сучат м кусури ще търсят само и само да те отрежат от парите.По добре е да работия за румънец отколкото за българин.Ще ти плаща повече от българина. Аз не съм попадал на румънец но съм чувал от други хора.

Как се определяля началното ниво на развитие на човекоподобните.
1. Използват камъни и сопи.
2,Затруяват с камъни своите умрели събратя.
3.Палят сами огън.
4.Начало на добив на метал.
5.Използват впрегатни животни.
6.Запчват да обработват фигури от камъни.
И. т. н.

Георги 1974
13.06.2023, 21:47
Има най различни видове просеци. Тези които знам биват : Едни са на социални помощи и просят за алкпохол и цигари. Други които просят за техния цар в Румъния . Обикновено са старци и инвалиди .Има и такива които влизат в метрото и обикалят по вагоните да просят .На румънците обикновено им казват колко трябва да донесат вечерта.Отделхо получават помощ от която нищо не виждат.И май ги биели ако донесат малко пари.Не съм сигурен. Така съм чувал. Аз лично българин просек не съм срещал.Тези които крадят те са по центъра. Преди години се чуваше че един просек можело да си докара до 150 пари на ден.Но сега хората се свиха и по рядко дават пари.Имаше една англичанка която нашите я бяха кръстили госпожа един паунд.Тя искаш едно паундче но сега е променила тактиката и иска пари за цигари.
Вие защо ме питате да не би да сте решили нещо ?

Mr...................Господин
Mss................Госпожа
Miss...............Госпожица
Ms..................Неопределено ?
Трябва сам да посочите .

Нещо не ме разбра вероятно не го обясних както трябва не става въпрос какви просяци има а, че за добро или зло системата прави просяци хора на дърти години защото спират помощите мисля, че тук не се вписват всякакви пришълци от първо поколение. В действителност не знам дали е така ама имам друг приятел там като се чуем ще питам интересно ми е

batipej4o
13.06.2023, 23:26
Ако става въпрос за месните - кътат ги . Не ги оставят . Минималната пенсия им дават . Мисля че беше 145 на седмица.


П.П. - Да ги оставим ония на запад .Те са си подредили нещата.Ами да видим какво може да се направи в БГ-то че нещата въобще не са добре.
Тия момчета нещо ? Играят един театър пред народа и сами си вятват.

batipej4o
15.06.2023, 23:34
Като че ли има смисъл от толкава мниго преводи . Добре е и българина да знае това което знаят масони и други тайни общества. Някъде четох че когато американците направили преврата на Кадафи още през ноща военни им влезли в мазето на държавния музей и натоварили само няколко сандъка. Точно определени . Другите дори не ги погледнали. Хората се итересуват от извънземни технологии . За контрол над населението. Във Вести някой се беше ицепил че американците били дошли да ни донесат свободата. Това са само розови сънища . По точно са дошли да ни експлоатират както са ни експлоатирали турците,германците и руснаците.12167 И преди това под византийско . То ще рече че все под робство сме живяли. И тия от ЕС и те алчни за пари. Те могат да си продават стоката у нас обаче ние не можем нашите у тях . Една камара изисквания само и само да ни спрат износа. А уж сме били с равни права. Този ЕС като че ли въобще не го е еня какво се случва в нашета държава.

batipej4o
16.06.2023, 14:34
12168

12169

Няма опасност .Каза доцента.
Не става ясно къде отива този обеднен уран след като се взриви снаяда?
Всичко било в рамките на нормите .Кой определя тези норми ?
( Това момче в долната снимка сигурно гледа на боб щом знае отговорите )

Источник :

https://www.vesti.bg/bulgaria/doc.-angel-kunchev-s-vazhno-syobshtenie-sled-vzriva-na-nova-kahovka-6170734

Георги 1974
16.06.2023, 22:20
И какво ти препоръчва холандеца? - да си седиш у дома да работиш за БГ-наглеци с-у мизерна заплата и накрая да мреш от глад под моста.
Еп. 17 | Патрик Смитьойс - България е последната крепост на нормалността!

https://www.youtube.com/watch?v=bj2ODo7U6yo

batipej4o
17.06.2023, 02:50
Еп. 17 | Патрик Смитьойс - България е последната крепост на нормалността!

https://www.youtube.com/watch?v=bj2ODo7U6yo


Аз мисля че реялно в БГ има около 4,5 мил. постояни жители.

batipej4o
17.06.2023, 02:57
https://www.youtube.com/shorts/DF9feyuEpfg
https://www.youtube.com/shorts/i4whyEj2i10
https://www.youtube.com/shorts/ohb3tYeGjbg
https://www.youtube.com/shorts/bxZev3jGQuk


https://www.youtube.com/shorts/TVAbzpfH9TY (https://www.youtube.com/shorts/bxZev3jGQuk)
https://www.youtube.com/shorts/v3Rs-smNdQk
https://www.youtube.com/shorts/p5sLb3rKOYI
https://www.youtube.com/shorts/QDuR5GCWaSM
https://www.youtube.com/shorts/MKE_dUvlNb0
https://www.youtube.com/shorts/1VgS1uteA44
https://www.youtube.com/shorts/r4gJyW2KAJI

night
17.06.2023, 09:58
Еп. 17 | Патрик Смитьойс - България е последната крепост на нормалността!

https://www.youtube.com/watch?v=bj2ODo7U6yo

Все пак тези холандци си имат "кауза".

Братя Пулеви също си имат кауза: https://blitz.bg/sport/boyni/pulevi-se-natknakha-na-potresavashcha-gledka-v-tanzaniya-snimki_468882.html
В Танзания няма пандемия, предпазни мерки и ваксини!

night
17.06.2023, 10:28
Човешката честност е като женската девственост - Пречи!
Някои мислят че съм мошеник, ама не съм. Аз съм си реалист.
Добре че разрешиха частното, та да се видят преимуществата на социализма.


https://www.youtube.com/watch?v=uS0EC9-fiz8

batipej4o
17.06.2023, 16:40
[QUOTE=night]
Добре че разрешиха частното, та да се видят преимуществата на социализма.

В Китай и щатите е едно и също. Има много богати и много бедни. В Китай се нарича комунистическа партия а в щатите фракция на левите, на десните, зелени ,бели ,розови.Като цяло и едните и другите гледат колко се може повече да откраднат. Всички правителства били марионетки казал Садам.За него повече ще научите в превода. Той между другото е бил от по нишите касти а такива като него са по склонни да споделят действителни факти. Още казал че по телевизията умишлено се давали розови приказки да можело по добре да работи храносмилателната система на човека.

П.П.-Целта ми от това писане е когато се говори да се мисли а да не се повтарят разни клишета от медиите .Само и само да сме в играта.

П.П.- Разпиляха я тази Украйна нашите нови братушки . Това което направиха с Украйна е предупреждение към останалите. Бъдете послушни за да не ви се случи това което се случи в Украйна. Тея ирланци не знаят българската поговорка че всеки бати си има бати.

https://www.youtube.com/shorts/SigzvaM9HVM

night
17.06.2023, 21:21
...
П.П.-Целта ми от това писане е когато се говори да се мисли а да не се повтарят разни клишета от медиите .Само и само да сме в играта.....

Това което си се опитал да цитираш е цитат от филма "Адио Рио", само че го няма в късия откъс.

П.п. Щом пишеш така, явно не си строил социализъм.:cool:

Георги 1974
17.06.2023, 22:07
Това което си се опитал да цитираш е цитат от филма "Адио Рио", само че го няма в късия откъс.

П.п. Щом пишеш така, явно не си строил социализъм.:cool:
Социалистите бяха 45г. Демократите са вече 33г. Общо взето се вижда разликата.

dvd111
17.06.2023, 22:41
Социалистите бяха 45г. Демократите са вече 33г. Общо взето се вижда разликата.
Разликата?!....

"Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето." /Библ./

batipej4o
17.06.2023, 23:22
Приказка за Садам Хусеин.Трябва да напиша открийте приликите и разликите .
Отначало той бил алчен за пари и американците му разбрали слабото място и започнали да правят химически лаборатории като гп финансирали щедро.
След това те започнали да го изнудват за още лаборатории и да им продава петрола на цени определени от тях.
Той отказал и от тогава започнали проблемеите му. След нахлуването в Кувейт , те му казали да освободи завзетите територии .Той обаче им казал че те са забравили как са завзели територия от Мексико .И те го обявили за терорист. Още бил им казал че имали два стандарта. Единия за тях и другия за останалите .Казва че не бил виждал друга такава нация която едновременно да се смее и да ти забива ножа в гърба. С СССР не бил в добри отношения защото руснаците искали да му продават старо оръжие на високи цени. Казал че правителствата се явяват марионетки на американците.

batipej4o
18.06.2023, 00:42
Приказка за Бен Ладен и тук ще трябва да откриете приликите и разликите.
Когато се преродил бил 18 божие ниво.А когато напуснал планетата бил 12 ниво.
Роден в Елрид. И не се смятал за терорист . За терористи тои имал еврееите и американците.
Той се борел против еврейско ,американско и руско влияние. Той казва вие не се влушвате в библията.
Там се казвало че всички са братя.Всеки един трябвало да се отнася като с равен с останалите.
Американците били спонсорирали не само алкаайда но и муджедахините и Пакистан и Саудитска арабияи дори Китай.
Когато бил обвинен в атентата на кулите той платил да направят собствено разследване.
Странното било че двете кули били ударени от самолетите а третата не била ударена но и тя била паднала.
Третата не била ударена но и тя паднала в същата посока в която били паднали другите две.
В полицията се говорело че един час след случката се чул звук подобен на взрив.
Най интересното било че някой от колоните били разтопени от пожара но паспорта на терориста който бил в самолета бил непокътнат .
И т.н. и т.н.

Да повторя какво бил казал Вячеслав който живял през комунизма.
„ Мамо отначало ги лъжат че ще направят така да живеят вечно а след това започват да ги заплашват. “

https://www.youtube.com/shorts/KmpqOmCJlK8
(https://www.youtube.com/shorts/KmpqOmCJlK8)
https://www.youtube.com/shorts/BDMmVNYtOj0

https://www.youtube.com/watch?v=kvTWC_idzEc

batipej4o
18.06.2023, 01:03
И още няколко приказки на български език.

https://www.youtube.com/shorts/WJyaA61JWtQ
https://www.youtube.com/shorts/5EvQeXjDeaQ
https://www.youtube.com/shorts/fD8S5ieaJp0
https://www.youtube.com/shorts/6-wFt7uMZOo
https://www.youtube.com/shorts/XtBPR6WlBzc
https://www.youtube.com/shorts/RWNezY6Cuy0
https://www.youtube.com/shorts/-vpz40PiCxU
https://www.youtube.com/shorts/liE2gFrZqS0
https://www.youtube.com/shorts/vQq3BqqD0Jk
https://www.youtube.com/shorts/AkTTG1HCDZo
https://www.youtube.com/shorts/3id1kMWWIzY

batipej4o
18.06.2023, 02:37
Тази жена казва че за 1 год. България е пратила на Украйна оръжие за 2.5 милиарда долара.

https://www.youtube.com/shorts/eaY9faGUbL4

night
18.06.2023, 08:26
Социалистите бяха 45г. Демократите са вече 33г. Общо взето се вижда разликата.

Многократно сме уточнявали, че няма разлика. След 1944 до сега са едни и същи.

Георги 1974
18.06.2023, 09:48
Многократно сме уточнявали, че няма разлика. След 1944 до сега са едни и същи.
Едни и същи но с различен резултат за България.Чудна работа.

night
18.06.2023, 15:36
Едни и същи но с различен резултат за България.Чудна работа.

След 44-та г. ГФР беше окупирана от САЩ, а ГДР от СССР.
45г. по-късно каква беше разликата?
98-ма г. БГ беше по-зле от ГДР

night
18.06.2023, 16:06
Нещо от опозицията: https://bnr.bg/horizont/post/101735609/prof-vili-lilkov-kogato-se-izpravim-pred-faktite-izvodite-ne-sa-v-polza-na-socnostalgicite

batipej4o
18.06.2023, 16:16
......


12172

Да ме извиниш но докторите и професорите да правят това което могат най добре . Нашите доктори и професори са толкова гладни защото в България няма производство. Вместо да обесняват на хората как трябва да работят да вземат да помислят как да се увеличи производството в БГ.

https://www.youtube.com/shorts/bC7hivnVZT0

night
18.06.2023, 16:46
Беше така защото всико най добро от бившия сос лагер се вкарваше в ГДР да се покаже на запада на какво ниво на развитие сме. За пример мога да дам Варбурга. Вадиш му двигатела и фолцвагеновия си залепваше. По време на берлинската стена бях в ГФР-то и ония казваха че най правилен немски говорели източно германците.

П.П.- за тези които не знаят да кажа следното.Тогава в ГФР имаше американски войски ( окупатори ) Те пиеха и караха а полицията не можеше нищо да им направи. Също както руснаците в бившия сос лагер. Аз съм ходил на американска дискотека. В цената на бирата влиза и халбата.

Какъв вартбург бате Пейчо? Беше пълно с трабанти. Партийните секретари и богопомазаните караха жигули и лади - еха!
За 3 дни в източен берлин един вартбург не видях. По пътищата само трабита и все сини. Как ли си ги различаваха.

Халбите в къщи ли си ги занесе после?

В ГДР, по-точно в източен Берлин бирата я купуваш като плащаш и халбата. После връщаш халбата и ти връщат парите за нея.
Може да ти сипят втора бира в платената халба, но вече плащаш само бирата. Да го знаеш!

night
18.06.2023, 16:50
Беше така защото всико най добро от бившия сос лагер се вкарваше в ГДР да се покаже на запада на какво ниво на развитие сме...

:laughing: Разсмя ме!
Явно "най добро от бившия сос лагер" не е било много.blush;

batipej4o
18.06.2023, 17:21
Да го знаеш!

Забравих да спомена че американците след като изпият бирата хвърлят халбата в един ъгъл като кеф на душата и поръчват нова. Ако искаш може да ти налеят бира в същата халба.

В нашето село имахме доста Варбурзи и Трабанчета.На мой приятел баща му беше обикновен работник и си караше Варбург - чисто нов.
По нашия край бяха кът Волгите. Беше зор да се докопаш до тях.

batipej4o
18.06.2023, 17:30
:laughing: Разсмя ме!
Явно "най добро от бившия сос лагер" не е било много.blush;

Да имаше добри и лоши неща. Като това че когато навърших пълнолетие вместо да гласувам аз отидох за риба. Милицията ходили няколко пъти да ме търси в къщи . Майка и татко бяха полудели.
Имаше и зор да ме правят партиен член но тати каза не ти трябва - аз съм всеки ден покрай тях.

night
18.06.2023, 17:44
Забравих да спомена че американците след като изпият бирата хвърлят халбата в един ъгъл като кеф на душата и поръчват нова. Ако искаш може да ти налеят бира в същата халба.
Сигурно вратата на заведението е била от тези ниските, дето се отварят с крак.:bigsmile:


В нашето село имахме доста Варбурзи и Трабанчета.На мой приятел баща му беше обикновен работник и си караше Варбург - чисто нов.
По нашия край бяха кът Волгите. Беше зор да се докопаш до тях.

Вашето село в ГФР ли е било или в Кралството?

В БГ имаше вартбурзи и трабанти, но по-горе писах за ГДР.

night
18.06.2023, 17:47
Да имаше добри и лоши неща. Като това че когато навърших пълнолетие вместо да гласувам аз отидох за риба. Милицията ходили няколко пъти да ме търси в къщи . Майка и татко бяха полудели.
Имаше и зор да ме правят партиен член но тати каза не ти трябва - аз съм всеки ден покрай тях.

Бил си покровителстван от извънземни!
За такива неща по едно време пращаха в концлагер

Георги 1974
19.06.2023, 21:56
Бил си покровителстван от извънземни!
За такива неща по едно време пращаха в концлагер
Предвид кризисната ситуация на планетата се очертават два варианта за решаване на глобалните проблеми:
1. Реалистичен - идват извънземните и ни оправят.
2. Фантастичен - справяме се сами.

night
20.06.2023, 09:01
Предвид кризисната ситуация на планетата се очертават два варианта за решаване на глобалните проблеми:
1. Реалистичен - идват извънземните и ни оправят.
2. Фантастичен - справяме се сами.

Не допускаш ли ядрена война?
Тя би ни решила проблема бързо и безболезнено.
Кой ще ги чака извънземните да ни оправят. Пък и не се знае по колко пъти ще ни оправят!?

Ако получим необходимата доза радиация, може да мутираме и да придобием способността, да се реем в междузвездното пространство по начин, за който всеки извънземен би ни завидил.

Ако загинем геройски, пък и не чак геройски, то душите ни ще се вознесат в небитието, където по телепатия ще обсъждаме международното положение и завръщането на динозаврите.

seto4e
20.06.2023, 14:29
Предвид кризисната ситуация на планетата се очертават два варианта за решаване на глобалните проблеми:
1. Реалистичен - идват извънземните и ни оправят.
2. Фантастичен - справяме се сами.

хммм... топло, топло..., но недей да подценяваш и изкуствения интелект.

https://www.france24.com/en/americas/20230531-nasa-holds-first-public-meeting-on-ufos-says-better-data-needed

https://www.theguardian.com/world/2022/feb/05/ufos-america-aliens-government-report

batipej4o
22.06.2023, 15:31
хммм... топло, топло..., но недей да подценяваш и изкуствения интелект.

https://www.france24.com/en/americas/20230531-nasa-holds-first-public-meeting-on-ufos-says-better-data-needed

https://www.theguardian.com/world/2022/feb/05/ufos-america-aliens-government-report


Тези полети са пълнеж за радиото и телевизията. При това темпо на развитие не се очаква скоро да полетим .
Когато започнем да създаваме роботи които да ни вършат мръсната работа , тогава може.
Но и тогава ще представляваме опасност , защото не се знае този робот с каква цел ще бъде пратен на друга планета.
Не знам дали си чувал за огнените топли които обикаляли около самолетите във втората световна война.
Англичаните си мислеки че това е немска технология . Нищо не работело по таблото .
Тоя Мъск си мислел че като бил най богатия можел да направи всичко .
Той само си мислело казва един монах от Тибет. Той можел да построи самолети и ракети
но роботи не .Това било съвсем друга материя.

Вие получавате ли такива съобщения?
„ Моля пратете си банковата сметка да ви върнем парите “
Има ли още такива които да им се вързват или те са длъжни да пробват ?

12178

batipej4o
26.06.2023, 01:00
Сега разбрах защо са обявили този човек за руски шпионин .
На мен не ми се вярва че нещата ще стигнат до там но
да попитам . Склони ли сте да заделяте пари за оръжие за Украйна ?


https://www.youtube.com/watch?v=z39b6-ncNCs

morning
26.06.2023, 16:29
Сега разбрах защо са обявили този човек за руски шпионин .
Аз па сега научавам, че го обявили за руски шпионин - кой, кога, как?

batipej4o
26.06.2023, 23:14
Замо за тези които ги интересува.

https://www.youtube.com/watch?v=a6c3B97FZjk

https://www.youtube.com/watch?v=i5F_SwkuerQ



https://www.youtube.com/shorts/0AN3dHpqsxQ (https://www.youtube.com/watch?v=i5F_SwkuerQ)

batipej4o
30.06.2023, 21:46
https://www.youtube.com/watch?v=mNEj35BjiLw










https://www.youtube.com/shorts/5c_0Z_S3UJk (https://www.youtube.com/watch?v=mNEj35BjiLw)

batipej4o
01.07.2023, 16:30
Нищо не му разбирам на това момче но само и само мир да има.

https://www.youtube.com/shorts/JNWMBAFbPs4

batipej4o
03.07.2023, 16:31
Нищо не му разбирам на това момче но само и само мир да има.

https://www.youtube.com/shorts/JNWMBAFbPs4



Добрата новина е че погледнато математически войната след 37 месеца ще засвърши .
И българите отново ще се обединят и ще започнат да строят бъдещето на България .

batipej4o
04.07.2023, 22:25
Българското правителство щяло да прави подарък на Г-н Зеленски.
Една атомна централа - непостроена . Каво друго още остана за подаряване ?

https://www.vesti.bg/bulgaria/dobrev-prodavame-chastite-za-aec-belene-na-ukrajna-6172246

batipej4o
07.07.2023, 00:35
Не ми стана ясно какво ще подаряваме .
То е ясно че всичко руско до което се докопат украинците заминава за Америка.
Не мога само да разбера защо такава напреднала нация като американската
събира тази стара руска техника ?

batipej4o
08.07.2023, 03:30
Препоръка от брюксел.

12204

Не разбрах какво точно искат да кажат тези момчета и момичета от Брчксел
но при нас се майтапят че най продаваната стока в Париж били пожарогасителите .

https://euractiv.bg/section/%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D 0%BA%D0%B0/news/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81/

batipej4o
11.07.2023, 23:50
Все збравям да питам 12220 това съвпадение ли е

12221 ?

batipej4o
15.07.2023, 00:45
https://www.vbox7.com/play:dbe312d598?pos=relline







(https://www.vbox7.com/play:dbe312d598?pos=relline)https://www.youtube.com/shorts/52PpJqS_WYI

batipej4o
15.07.2023, 01:52
12234
...............

12235

batipej4o
15.07.2023, 18:31
Все збравям да питам 12220 това съвпадение ли е

12221 ?


Краз бил толкова добре сглобен че надживявал шофьора си .
Ходели слухове че шофьорите на Краз получавали добавка към заплатите си .

12238

batipej4o
15.07.2023, 23:30
12240

Шофьор на такъв камион в америка взема месично
3 000 - 4 000 долара , ако камиона е негов до 7 000 $

batipej4o
18.07.2023, 21:12
Университет за пчелари . Ако някой не го е гледал.

https://www.youtube.com/watch?v=OUsB0K3XbNY

night
18.07.2023, 21:32
Идеята не е моя, но:
1. Радев Зеленски: https://www.youtube.com/watch?v=Me2F5YikHyg&t=950s
2. Радев за Левски: https://youtu.be/cI3iGMhKM84

Мъка! Много мъка има по този свят!!!https://pchelari.com/forum/images/smilies/blush.gif

batipej4o
18.07.2023, 21:52
https://pedagogika.bg/pchelarstvoto-e-misiya/?gclid=EAIaIQobChMIvYK4yIOZgAMV5ktBAh1QhQQ_EAAYASA AEgJOu_D_BwE

morning
27.07.2023, 00:25
https://pedagogika.bg/pchelarstvoto-e-misiya/?gclid=EAIaIQobChMIvYK4yIOZgAMV5ktBAh1QhQQ_EAAYASA AEgJOu_D_BwE

Много неща можем да направим, защото както вече казах индустриалното земеделие е един от най-сериозните фактори и съответно, ако избираме производители на био продукти, това би оказало положително влияние не само върху нас, но и върху живота на пчелите. Тези продукти са с ниско пестицидно замърсяване и когато ние ги купуваме, съответно стимулираме тяхното производство за сметка на масовото.
За съжаление не е така. Съждението е принципно правилно, но биото си стана измама и всъщност вече е масово. Така, че и да консумираме нереално скъпите био продукти, пак същия резултат спрямо пчелите, и професията въобще.
Няма смисъл от успокояващи приказки. Положението с пчеларството, като цяло по света не е никак добре. И основната причина за това са пестицидите в земеделието. Абсолютен фактор номер едно е - в смисъл, че всичко друго да е наред, ако продължава тази тенденция в земеделието, то пчеларството бял ден няма да види. Впрочем това е достатъчно подразбиращо се, че да не е нужно нито да си професор, нито дори да си пчелар, за да се досетиш, че ако малтретираш един жив организъм пак и пак със всякакви отрови, година след година, поколения наред, то в крайна сметка на този организъм ще му разкатаеш .... колониите. То в днешно време вече, дори овце и телета не можеш да отгледаш без торбите с антибиотици и стероиди, а пчелите - пчелите какво получават за да оцелеят, какъв бонус им дава човека. Пет кила захар у годината - смех. Че даже има хора се пънкат, "той храни със захар пчелите", ма майко мила и хранене. Не си купувайте от моя мед, не само, че не е био, ами и храня със захар - отидете и си купете от мола 50лв конфитьорено бурканче, био мед от "каквото ми е щукнало да си напиша на етика".