PDA

Виж пълната версия : Гъби



Кразз
09.09.2022, 18:28
Най-после начесах крастата.:bigsmile:1161611617

kuline
09.09.2022, 22:14
Най-после начесах крастата.:bigsmile:1161611617

Аш колсун, казват турците по нашия край.
Това, като гледам е масловка. Я сподели как я приготвяш, че аз само я подритвам. Е, още не е тръгнала при нас, ама да знам. ;)

Кразз
09.09.2022, 22:36
Аш колсун, казват турците по нашия край.
Това, като гледам е масловка. Я сподели как я приготвяш, че аз само я подритвам. Е, още не е тръгнала при нас, ама да знам. ;)

Манатарка. По принцип я суша, но сега времето не позволява.
Затова- в буркани. 8-10 кг. гъби, нарязани на едро, ги запържвам с малко чесън, ч. пипер, бахар. Отделно запържвам 3 кг. св. врат , дафинов лист, след това ги смесвам, пълня бурканите и стерилизирам 3 часа.

Р.Р. При мен сушата продължава и няма една гъба за цяр, ама днес мръднах към Троянския край, та понабрах.

julian103
10.09.2022, 04:28
Манатарка. По принцип я суша, но сега времето не позволява.
Затова- в буркани. 8-10 кг. гъби, нарязани на едро, ги запържвам с малко чесън, ч. пипер, бахар. Отделно запържвам 3 кг. св. врат , дафинов лист, след това ги смесвам, пълня бурканите и стерилизирам 3 часа....


Мъж и жена обядват:
- Скъпа, гъбите са невероятни!
От къде взе рецептата?
- От Агата Кристи... :bigsmile:

kaloyanv
12.09.2022, 07:21
Манатарка. По принцип я суша, но сега времето не позволява.
Затова- в буркани. 8-10 кг. гъби, нарязани на едро, ги запържвам с малко чесън, ч. пипер, бахар. Отделно запържвам 3 кг. св. врат , дафинов лист, след това ги смесвам, пълня бурканите и стерилизирам 3 часа.

Р.Р. При мен сушата продължава и няма една гъба за цяр, ама днес мръднах към Троянския край, та понабрах.

Аз онзи ден също от Троянския край си набрах манатарки, но не толкова много :) ..

Кразз
14.09.2022, 19:56
Аз онзи ден също от Троянския край си набрах манатарки, но не толкова много :) ..

Тези са от района на х. Коман, странното е, че няма нито булки, нито гълъбки, а би трябвало да има. Абе, сбъркана година...;)

kaloyanv
15.09.2022, 10:28
Тези са от района на х. Коман, странното е, че няма нито булки, нито гълъбки, а би трябвало да има. Абе, сбъркана година...;)

Аз от района на Тъжа, че минавах Емине - Ком, обаче се наложи да сляза в този район, понеже наште ми се обадиха да прибираме гроздето. Гроздето десертното (булгар) не можахме да го опазим, тази година почти напълно се развали, винените сортове, които са повече, нищо им няма, много по устойчиви са. Праскови има страшно много, круши добре , а и другите плодове. Но доматите само по ранните бяха добре. Вече нямаме домати от 2 дни, а друг път сме брали до Октомври началото.

Там в района на коман и васильов е много хубав предбалкана, но аз не посещавам тези места, тъй като са ми далеч от маршрутите, освен това, дотам има път и обикновено шкембе туристи, които ходят да пият.

Кразз
16.09.2022, 20:29
Аз от района на Тъжа, че минавах Емине - Ком, обаче се наложи да сляза в този район, понеже наште ми се обадиха да прибираме гроздето. Гроздето десертното (булгар) не можахме да го опазим, тази година почти напълно се развали, винените сортове, които са повече, нищо им няма, много по устойчиви са. Праскови има страшно много, круши добре , а и другите плодове. Но доматите само по ранните бяха добре. Вече нямаме домати от 2 дни, а друг път сме брали до Октомври началото.

Там в района на коман и васильов е много хубав предбалкана, но аз не посещавам тези места, тъй като са ми далеч от маршрутите, освен това, дотам има път и обикновено шкембе туристи, които ходят да пият.

Ти, като ходиш по Балкана, не носиш ли някое стъкло? Абе, общо взето си прав. 2001-2 г. бях за малко хижар на х. Коман и съм виждал какви ли не свинщини...
Иначе и Коман и Васильов, могат да бъдат начало на хубави маршрути. Например за Козя стена с вариант и през Хайдушка песен.Еййййй, не съм ходил по тез места от години, ама там съм отрасъл.

Кразз
30.11.2022, 11:22
1176611767[AT
TACH=CONFIG]11768[/ATTACH]
Довечера в тавата.

Кразз
11.12.2022, 15:14
Заредих пак масата.11792

kuline
11.12.2022, 19:22
Заредих пак масата.11792

Ее, браво! Нали си имаш торачки. ;)

Кразз
14.12.2022, 14:39
Ее, браво! Нали си имаш торачки. ;)

От "торачките", ето това:11806
Лошото е, че излизат на 14- ти Декември...

kuline
14.12.2022, 14:42
От "торачките", ето това:11806
Лошото е, че излизат на 14- ти Декември...

Браво, браво, ще има за коледната трапеза. На мен лично, печурката най ми е вкусна, не че съм ял кой знае колко други видове, но...

Angel Yosifov
14.12.2022, 14:43
От "торачките", ето това:11806
Лошото е, че излизат на 14- ти Декември...
Аз в миналата събота набрах една торбичка печурки.И при нас закъсняха.

Кразз
14.12.2022, 14:50
Браво, браво, ще има за коледната трапеза. На мен лично, печурката най ми е вкусна, не че съм ял кой знае колко други видове, но...

По скоро за Бдни вечер. Как да "оскверня" Коледната маса с... гъби.:bigsmile:

batipej4o
16.12.2022, 03:51
Здравейте. Сетих се за оня на който жена му умряла от гъби.
Нищо лично.

batipej4o
22.12.2022, 12:27
Здравейте . Случайно попаднах на този клип. В него момчето обеснява много подробно за малкия бизнес с гъбите. По важни точки от това което казва .
За сам човек са достатъчни 2 тона компост. Или казано на кратко това е количеството с което 1 човек би се справил. 50 000 рубли били нужни за да обзаведеш 1 гараж и да започнеш производство . От залагането до края на беридбата минавали 60 дни. В тях влизат 3 беридби по 5-6 дена с промеждутачен период от по 5 дни. Той бил заложил на качеството и цената. 2 тона компост давали около 500 кг. гъби . Казва че 150 рубли била ниска цена за килограм. Добрата цена била 200 рубли .( не знам курса на рублата. ) В гаража си имал 3 помещения . 1 за хладилна камера . Второ подготвително помещение и най голямото със стилажите. След беридбата ги вкарвал в хладилната камера на 2 градуса температура за да им спре растежа. Показва гъба с жълти петна. Това означавало преовлажняване на помрщението. Такива гъби се премахвали защото се предавало на останалите. Казва че имало и други плесени то които боледували гъбите. Най важното било че ако искате да отглеждате качествени гъби не трябва да се подценява хигиената.
За разлика от западните гъбари които нищо не споделят то руските и украинските обесняват всичко и то с с най малки подробности.

ВЫРАЩИВАНИЕ ГРИБОВ В ПОДВАЛЕ ДОМА! Грибы шампиньоны - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=dyJkSpci_qY)

batipej4o
17.01.2023, 18:05
Здравейте .Има ли съфорумци които се занимават със събирането на трюфели ? По това време на годината събират ли се ?

timo1
18.01.2023, 19:17
Здравейте .Има ли съфорумци които се занимават със събирането на трюфели ? По това време на годината събират ли се ?
Събират се от есента до ранна пролет.

Кразз
19.06.2023, 09:39
Вчера открих сезона.
12174