PDA

Виж пълната версия : Ние го правим по други начин .



batipej4o
06.07.2022, 21:16
Здравейте.Отдавна си мисля да пусна тема как се правят някой неща в други държави .Виновник за темата е един нашенец който един ден ми каза следното : Ние в България го правим по други начин.Предполагам че и други ще има какво да споделят .Аз ще започна с това как се окабелява жилищно помещение .Да кажа предварително че аз не издавам сертификати .Преди да се започне окабеляването този който ще издава сертификата прави оглед на помещенията и казва какви изисквания има . След окабеляването се прави пълен преглед и след товс се свърва таблото с главния кабел и се дава сертификат .Преди години тези специалисти вземаха 300 и нагоре пари.Ако майстора и окабелява цената е вече съвсем друга.Преди 5-6 години за прекарване на захранващ кабел и окабеляване със свои материали майстора поиска 1 700 пари.Работата беше една стая , баня и коридор.
11370

11371

Схема на свързване на контактите .

11372

В кухнята на всеки уред се поставя прекъсвач от този вид или подобен .

11373

11374

Следва продължение .

batipej4o
06.07.2022, 21:49
На лампите схемата е следната. Кабела тръгва от „бушона “ и обикаля всички стаи по тавана .И така до последната стая. Цокъла на лампите служат като разпределителни кутии.От цокъла се пускат кабели към ключовете.

11375

11376

Девиатор обикновен и с кръстат ключ помежду им.

11377

11378

Сптра това е отклонение за банята ,В банята не се рарешават контакти .Контакта в банята е за самобръсначката и има трансформатор който намалява напрежението на 110 волта .Над вратата на банята се поставя прексвач като тези в кухнята който прекъсва вентилатота и контакта са самобръсначката.
Забравих га спомена че кутията на контакта ако е метална се заземява.

Малко да разтушим напрежението във форума.

batipej4o
07.07.2022, 11:32
Когато стената на стаята е на мястото на оградата прпзорците са горе на тавана.

11379

11380

И лисицата в двора .


11381

Колко са големи дворовите .

11382

И е дълъг 30 м.Има и на половина а има и многоооо по големи.Всичко зависи от местоположението на което е построена къщата.
Какво правят тези лисици вътре в двора ли ? Те са санитарите както лешоядите в БГ.Който убие лисица може да влезе в затвора.Защитени са със закон.Между тези дворове и другите отсреща има остабена ивица , свободно място около 2 м откъдето да влязат пожарникарите да гасят пожарите.Имено в тези ничии и обрасли с тръни места се размножават лисиците.Тяхната задача е да намаляват популацията на плъховете.

11384

зуница
07.07.2022, 11:48
... Имено в тези ничии и обрасли с тръни места се размножават лисиците.Тяхната задача е да намаляват популацията на плъховете.
Големи тарикати тия ингилизите, бре.;)Вместо да си гледат безпризорни кучета и котки развъждат лисици. :laughing:

Angel Yosifov
07.07.2022, 17:12
Големи тарикати тия ингилизите, бре.;)Вместо да си гледат безпризорни кучета и котки развъждат лисици. :laughing:
Умно село!

batipej4o
08.07.2022, 00:21
Умно село!

Като каза умно село то си е така.Англичаните са в първа зона и от пета - шеста нагоре . В средата са такива като нас придошлите от някъде.Те и така казват в първа зона. Ние англичаните което означава първа зонз или ситито и всички останали.Горе в дясно са до девета зона .Те и знамената са различни. Британското и английското .

https://maps-london.com/maps-london-transport/london-zone-map#&gid=1&pid=1

11385

batipej4o
11.07.2022, 22:50
Забравих да спомена че на старите къщи инсталацията минава под пода .Гредите са на 20-30 см над земята.

11387

11388

Както написах по горе всеки кухненски уред си има отделен ключ-предпазител.

11389

Някой боядисват стаите на момиченцата в розово а на момченцата в светло сиьо .

11390

Някой дори копуват легалцето и шкафовете в тон със стените.

Трендафил Дончев
12.07.2022, 08:02
Забравих да спомена че на старите къщи инсталацията минава под пода .Гредите са на 20-30 см над земята.

11387

11388

Както написах по горе всеки кухненски уред си има отделен ключ-предпазител.

11389

Някой боядисват стаите на момиченцата в розово а на момченцата в светло сиьо .

11390

Някой дори копуват легалцето и шкафовете в тон със стените.

Имат пари и се лигавят. ;) Тук, какво дойде.:bigsmile:

зуница
13.07.2022, 07:35
Забравих да спомена че на старите къщи инсталацията минава под пода .Гредите са на 20-30 см над земята.
...Както написах по горе всеки кухненски уред си има отделен ключ-предпазител.
...Някой боядисват стаите на момиченцата в розово а на момченцата в светло сиьо .
...Някой дори копуват легалцето и шкафовете в тон със стените.
Инсталацията под дървения под , та да може по-лесно да се пали пожар.Не случайно в ингилизките страни пожарникарите са на почит.
А синият цвят е доказано, че действа изнервящо на човека.Отглеждат ги в сини стаи пък после защо най-много педерасти има сред ингилизите.:laughing:

batipej4o
13.07.2022, 21:08
Не знам как го правят ? Виждал съм 141 м. но 191 м . не бях виждал.

11391

Пожарите най често са от газ или стари уреди.Да не забраваяме че тук има хора от цял свят. Ние имаме 2 опита за пожар.Единия път едно момче реши да пече пиле на микровълновата.И вторият път наше момче запали скарата а той си легнал да спи .Той не беше виновен.Бутилката с ракия беше виновна.

batipej4o
15.07.2022, 20:10
Забравих да спомена че милионите до сега не са печелени в Лондон.Винаги ги печлят в провинцията.Нещо като стимул може би. и за разлика от БГ парите тиги плащат на момента.Без значение колко е сумата.
Тендафил написа че били богати.По точно им работят главите.
И тук стават грешки.Някакъв румънец монтирал спукана тръба на канала и се наложи да махаме кухните на 4 апартамента за да сменят ватата и картона защото миришеше на мухъл .Вчера и днеска ги върнахме по местата им. на тези кухни аварийните ключове са под плота.

11394

11395

11396

Ще ви запозная и с фазадната зидария.Добре платена работа . Преди години беше 170 - 200 пари надника.За най добри се водят ирланците.

11397

11398

batipej4o
17.07.2022, 11:43
Така се прокарват кабелите между етажите .Това се прави да не се засегнат от видиите и гвоздеите.

11402

За тръбите се прорязват канали отгоре по гредите. Каналите трябва да са посредата на дъската да не се пробият когато се навиват видиите на дъската.
Отначало и аз си мислех че това са големи глупости но с течение на времето разбрах че глупостите са някъде на изток.
Тези неща ги пиша не за да се хваля или нещо подобно а ако на някой нещо му влезе в работа.Информацията както винаги е Free .Безплатна.И така мисля да бъде занапред.

Не знам как е в България но тук старите къщи са на по 100 и повече години и когато се прави бърз ремонт за спестяване на време и пари лепят картона директно се лепи върху стената.Стената се подготвя предварително .Ако мазилката пада се събаря и стена се намазва с пи ви ей или на български це 1 000 . В съд цето се разрежда с вода докато придобие консинстенцията на це100 или це 200.Който както желае . Следва бъркане на лепилото и поставяне на топки лепило по стената. Някой ги поставят на картона но ако картона е от тънките има вероятност когато го местите да се пречупи от тежеста на лепилото.Ако стената е крива на по изпъкналите места се поставят по малки топки лепило.И съответно на по вдлъбнатите повече лепило.Става дума за лепило за картон.Има клипове тубата.

11403

batipej4o
18.07.2022, 00:12
Здравейте.Както бях писал по горе ще ви запозная със фасадната зидария . Това се явява една от престижните професии в строителството в UK .Този зид се явява като разширение на първия етаж на тази индийска къща.Това беше изидано от 4 индиеца и 4 помощника за 3 дена .Външните зидове-фасадата се зиди по строго определен начин .

11404

Първо се зиди фасадната тухла и след това се дозиждат блокчетата , На всеки трети ред се поставят специални телове които държат ватата да не пропада. Според дебелината на ватата биват различни дебелени зидове и различни дължини телове.Теловете заздравяват зидовете .На всеки три реда тухла се поставят телове които след това ще се зазидат и в блокчетата .Теловете са никилирани и стоманизирани .Има два вида къщи .С вата между зидовете и без вата. Естествено с ватата са по скъпи .Когато се леят основите арматура не се слага. Бетона- основата се лее широка колкото ще бъде зидът и не по малко дълбоко от 80 см.Така е позакон.Когато е много дълъг зидът на определено растояние се оставят технологични прорези.Да не се нацепи довара. Тези прорези след това се запълват с подходящ на цвят селикон .
Тухлите варират във всички цветове , От бели до черни .Има тухли които са фасонирани само отпред и от двете страни.Те са по евтини.По скъпите са от четирите страни.Има и ъглови тухли под различни ъгли.Те се правят попоръчка и са скъпи. Те биват още глечосани и грапави.Според желанието на клиента,
Същедтвуват още един вид тухли.Те се наричат инженерни .С тях се зиди до кота нула .Под нивито на пръста .Те не поемат влага и са по евтини от другите. Някой зидат с тях за икономия.При тях проблема е че трябва да се мият с гъба .Много се цапат при зидането .

11405

11406

След като се изидат 3 реда се фугира със полу суха смес.Да не се цапат тухлите .Ако сместа е много водниста се слага една мистирия разтвор на суха тухла и тухлата поема част от влагата на разтвора.Фугира се с палец - направен от ламарина .От едната страна палеца е по дебел от другата.Това е с цел да не се вкопава много фугата защото стои много грозно.Може да се ползва и гумен маркуч.И нещо много важно.Който бърка разтвора трябва да спажва приблизителни пропорция на цимента и пясъка защото когато фугата изсъхне след няколко дена фугите ще са с различен цвят .По синкави и по песачливи .Което прави зидарията много грозна.И още пясъка трябва да е с някакакъв процент кал в него да не се утаява цимента в ражтвора.Препоръчвам да не се зиди с мит пясък.С калния пясък се зиди мнго по лесно и естествено бързо. Мисля че нормата за ден беше 300 половинки на прав зид.Около едно пале.Лятно време в разтвора се слага специална течност да не се спича сместа и да стои мазна .А зимата друг вид течност да не замръзва зидарията .Когато засъхне разтвора след фугирането се минава с мека четка или метла да паднат стърчащите неща от фугата.Ако няма такав под ръка може и с ръкавицата.
Най трудни са първите 3 реда защото си наведен до земята.Майсторите казват че една работа когато ти стигне до нивото на очите трябва да спреш да я работиш защото започват да ти влизат боклуци в очите .И както писах по горе надника е около 400 БГ лв.

И още.Зидят се арки ,сводове и мн други неща .Аз имам под ръка снимка на която се вижда как се изнася зидът навън и как се прикриват щурцове и бетони плочи.Тук щурцовете са метални и се наричт линтъли.Този който зида с прави тухли трябва да знае точно какво прави.Трябва така да нареди тухлите че всички фуги да са приемливо еднакви да не се налага да щепи тухла.Това вече си е майсторлък
.Казват че майстора ако няма тухли от лявата си страна и кереч от дясната ставал и си сменял фирмата.

11407 865

batipej4o
18.07.2022, 01:01
11391


Никой не е познал и се очаква сумата да нарасне с още 5 000 000 .

batipej4o
20.07.2022, 01:00
И още.

11417 11418

11419

Материал за зидария .Само кален пясък и цимент.Вар е забранено да се ползва.
Сместа трябва да има зеленикъв цвят . Жълто и синьо = зелено. На жаргон се казва мак.

11420

11421

batipej4o
20.07.2022, 01:08
Английски тип на фугиране.Гоната част на фугата е по навътре от долната.Нещо като малки стряхи.Да се стичлчала водата по лесно.

11422

Как изглеждат къщите на англичаните.

11423

batipej4o
24.07.2022, 14:09
Как изглеждат къщите на англичаните.

11423

Така изглеждат къщите в работничеаките квартали.
Отдясно не ремонтирана а отляво ремонтирана.

11443

Вграден гардероб с LED осверление.Когато се отвори врата леда сбетва .

11444

Това момче вместо да си направи кошери вземало че пхабило материала за ограда.

114451 308

batipej4o
31.07.2022, 23:44
Имат пари и се лигавят. ;) Тук, какво дойде.:bigsmile:

Лигавене е когато си допреш ключа на апартамента в асансьора той да спре на твоя етаж и да си влезеш направо в хола .
Това са само 2 кутии боя .
Така изглезда при завършен вид .


11488

11489

11490

Остава само козметиката .
А това доло са ония машинки с които ковете.
Оранжевата се води мерцедеса на тизи вид машини.Работи с газ и батерия.Има дава вида за тънките гвоздейчета и за големи гвоздеи .Те от своч страна биват дълги и къси . Тук им казват първи и втори фикс,

11491

11492

batipej4o
01.08.2022, 00:34
Този Фестул е като мерцедеса при ръчните триони .Много добра машинка за разкрояване на плоскости.Това отдолоса нейните релси по които се плъзга когато режеш .Много добра работа върши например ако е нареден нов паркет и той е от по дебелия.Смъкваш вратата и и режеш колкото е необходимо.Ако касата е по тясна режеш вратата отстрани .Клиента иска повече равчета в кухнята .Режеш и слагаш .Режи с точност до 1 мм. Аз не бих се отказал от такава машинка но за да я купя трябва всеки ден да я ползвам. Алтернативата е Макита.По ефтина и върши същата работа.Фестула биват 3 вида.240 в, 110 в. и на батерии .Работи с две батерии. Някой отново ще каже защо ли ги пиша тези неща.Да могат хората да си сверят часовника.Има млади хора които тепърва започват.Според мен е грешно да се блъскат 10-15 години за да разберат това което могат да научат само с едно прочитане.

11493

По нататък ще ви запозная със скафълджиите или тези кито правят и развалят скелета.

11494

batipej4o
04.08.2022, 00:04
11495

11496

batipej4o
04.08.2022, 22:55
Здравейте.Днес минах покрай една сграда със скеле .На снимките се вижда как се грижат за миновачите .Всичко е облицовано да не падне някой камъче върху тях.На някой облицовки залепят и реклами да видят хорато как ще изглежда вътре. Задължително в тунелите се поставят лампи за да им е светло на миновачите.Ако граничи с улица задължително се поставят червени лампи за запстряне на вниманието на шофьорите.

11497

11498

11499

Зградата която е опакована е класирана за най грозната в Лондон.За да се постави скеле на тротоара трябва да има разрешение от кметството и то за определено време.Отделно се плаща всеки ден наем на кметството.Отделно всеки ден си върви наем на фирмата която е поставила скелето.На такива големи скелета през дава -три етажа има тоалштни от пластмасовите.По 2или 3 на етаж.Тези които правят и развалят скелетата им казват скафалджии.Те обикновено са ирланци.При ирланците е чест да си ходил в затвора.Нещо както на времето беше казармата,В престоя си в затвора много от тях изочават професията скфълджия.В нея не се изисква много мислене.Най важното е всяка тръба да бъде под нивел.И много мусколи.На обектите задължително трябва да е с каска,обувки с метални бомбета ,жилетка,ръкавици и очила.Отделно трябва да носи със себе си гайковерт ,чук,ключ за гайки ,ролетка 10 м и някой дреболийки .Така е и зиме и лете.+ жегата и студът. Обикновено започват работа в 7.30 и много рядко съм виждал някой да работи след 14.30 .Изключително тежка работа .Да вдигаш тези тръби и жабки ежедневно.Аз се пробвах да преместя едно човалче със жабки и се отказах.Ония ги носят по два.Има и жени скафалджийки Най вече от африканската раса.Колеги са виждали и ромънки.Преди короната взимаха по 200 пари преди такси Сега предполагам че вземат 240-250 .

Както ви казах някой хора да си сверят часовниците.

115001 990

За любопитните.

115012 070

batipej4o
05.08.2022, 12:07
Както вървят нещата има надежда повече пари да достигат до работниците и нашите улици да заприличат на тези. Дървото от три седмици чака вот съвета да тешат какв ще му е съдбата.До колкото съм чувал че ако решиш да премахнеш дърво от двора си ти трябва разрешение от кметството .Казват че отделно се заплащат на лметството някакви пари да го отсечеш.Някой беше казал че глобата на дърво била около 1 000 пари. Плаща се нещо но не знам колко.

11502

90 -та година видях как в Германия лепят плочките в една тоалетна отгоре надоло.Когато им казвам на нашенците в БГ тогава те ми се смееха и ми казваха :Ти нас за глупаци ли ни вземаш? По късно разбрах че когато искаш отгоре да ти завършва с цяла плочка това е решението .В БГ около 2000 -та година се появи лепилото за плочки - турския Кнауф.Точно по това време бях във Варна че се говореше за един майстор на който клиента му искал банята да завършва на цяла плочка.На звалията му останали 5 см до тавана и оня взел че измазал тавана 5 см. надоло .
Тази улица и още 2 пъти по толкова беше асфалтирана и нарисувана за една нощ.Това се случва само когато парите достигат до крайния работник .

11503

Колелетата които се виждат на парапета един слънчев ден ще отидат на боклука.

11504

Както и това което се вижда на снимката също отиде на боклука.

11505

Поляка който извозва боклука каза че количката ще я пращал на Полша.
БГ е много далеко .Само 3 000 км.Много дебела лайсна ще ми дойде да пратя преш пана.
А колко радиатора сме изхвърлили .Преди няколко години от един обек изхвърлихме около 40-50 радиатора .И всеки имаше термо кран за регулиране на температурата в стаята.Като този.

11506

Някой беше писал по горе какъв бил смисълът от това писане.Аз ще отговоря със следното:
Един колега ми каза че по техния край имало жени които никога не били ходили по далеко от нивата.
Това ми е идеята.Тези жени и те да разберат че освен тяхното село има и други села.
Благодаря за вниманието.

batipej4o
05.08.2022, 12:57
11507

Ще се запитате каква е тази кутия? Тук боята се дели на два вида .Хубава в метални кутии и с по слабо покритие в пластмасови кофи или кутии.Цената също се различава драстично .
Но не това е темата . След кризата в Украйна се появи този вид лепенка - тиксо ,С някакви нишки и е здраво като въже.Преди поставяха метални скоби на кутиите с боята но след кризата металните скоби ги замениха с това тиксо.Мисля че ако залепя една кана пълна с мед и я вдигна тиксотсо няма да се скъса .

Дочух също че българина много държи на това как ще му изглежда банята.

11508

11509

11510

11511

batipej4o
05.08.2022, 14:06
И още........

11516

11517 2 095

11518

https://www.victorianplumbing.co.uk/brands/hudson-reed?gclid=EAIaIQobChMIubGutNGv-QIVCZftCh02cw66EAAYASAAEgIklPD_BwE&gclsrc=aw.ds
https://kartelluk.com/categories/baths-panels
https://www.designerbathroomconcepts.com/brands/frontline?gclid=EAIaIQobChMIqdu0jc-v-QIVD-3tCh37zAu6EAAYAiAAEgKKR_D_BwE

зуница
05.08.2022, 14:37
Както хубаво си почнал, прескочи до някой пчеларски магазин.По на снимай малко техники , технологии, инструменти , оборудване .Да проплакнем очи и да видим къде са ингилизите .Къде сме ние?;)

batipej4o
05.08.2022, 17:46
https://www.amazon.co.uk/Circulation-Beehives-Beekeeping-Harvesting-Beekeepers/dp/B0991N9BJP
https://www.google.bg/search?q=beekeeping+tools&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi2qerh8a_5AhWDWcAKHRtqBSwQ_AUoAXoECAkQA w&biw=1366&bih=618&dpr=1
https://www.google.bg/search?q=bee+hives&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjO8t-q8q_5AhXGbMAKHTlpALIQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=618&dpr=1
https://www.google.bg/search?q=beekeeping+shop+london&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjW_Lix6K_5AhWAQkEAHcdcA8AQ_AUoAnoECAkQB A&biw=1366&bih=618&dpr=1

2 140
(https://www.google.bg/search?q=beekeeping+shop+london&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjW_Lix6K_5AhWAQkEAHcdcA8AQ_AUoAnoECAkQB A&biw=1366&bih=618&dpr=1)

borislav aleksandrov
05.08.2022, 19:25
Както хубаво си почнал, прескочи до някой пчеларски магазин.По на снимай малко техники , технологии, инструменти , оборудване .Да проплакнем очи и да видим къде са ингилизите .Къде сме ние?;)

Ако имаш в предвид чисто пчеларски магазини за инвентар - трудна работа - поне аз едва открих такъв и то случайно, дори домакините ми се затрудниха и първоначално ме заведоха в магазин за продажба на пчелен мед и продукти. Лично аз смятам че ние сме доста по-добре. Повечето са от типа - плевня или склад на едро. Може да се каже че ние сме доста "раглезени" откъм инструменти и машини.

Първата снимка (по-малката) е фирмен магазин на едно предприятие в Линкълншир т.е. по представителен е, а другата местен пчеларски магазин (по нашите разбирания )

Angel Yosifov
05.08.2022, 19:57
Това се случва само когато парите достигат до крайния работник ..
Интерсено,откъде ли се взимат тез пари,за да стигнат по веригата за всички!!!!!!!

batipej4o
05.08.2022, 23:14
Интерсено,откъде ли се взимат тез пари,за да стигнат по веригата за всички!!!!!!!

Цитирам думите на един познат :Майсторе една плочка ти се е отлепила . Майстора - Проекта е за 100 000 до мен стигнаха само 8 000 .


2 200

Георги 1974
06.08.2022, 14:55
Интерсено,откъде ли се взимат тез пари,за да стигнат по веригата за всички!!!!!!!

От колонийте наречени партньори

batipej4o
09.08.2022, 01:47
Една наболяла тема. ЖП транспорта.
Това са кварталните влакчета.

11534

и вътре .

11535

Централна гара Виктория.

11536

първа класа.Глобяват ако се возиш с билет за втора класа.По точно доплащаш от- до .

11537

На градцките влакове кабелите са по земята - тоес релсите ,

11538

както на метрата само че са по 3.

на метрата са по 4.

batipej4o
09.08.2022, 03:40
11541

11542

И не е само това.Бабите като си нямат работа по цял ден се ровят в чувалите с дрехи по улиците .След това ги преат и заминават за БГ магазините.Едно момче се беше оплакало че от тях неможело да ползва пералнята .
Критикуваха ме че съм открил топлата вода но 90 - та година когато бях в Германия се говореше че един нашенец тексимаджия който си изял закуската ,изтрил си ръцете и изхвърлил боклука през прозореца на камиона.Заплатата му останала в Германия .

batipej4o
11.08.2022, 00:25
11543...............

batipej4o
15.08.2022, 20:57
Как са строени къщите едно време и как продължават да ги строят.
Както писах по горе тук зидарите вар в разтвора за зидане не слагат.Забранено е със закон.
Здравината на такава стена може да се сравни със здравината на бетонна стена .

11557

11558

П.П. - Тази къща отляво след време ще стане като тази къща отдясно.Ще мине като ново строителство и сигурно щената и ще тръгне от половин милион и нагоре.Ще бъде със 6 стаи и све бани и две тоалетни.Когато в къщата няма вана цената и пада.

batipej4o
15.09.2022, 22:11
Здравейте,Днес хвърлих на боклука материал за един кошер.

11643

Английския майстор налепи английскире плочки по английски.

11644

И кухненските уреди като за ресторант.

11645

Печката с фурните за която прекараха газ и след като я разопаковах се оказа че е само на ток .

Хладилника Липнер .Шофьора каза че бил от истенските защото много тежал .За първи път виждам толкова голям хладилник в частен дом .

11646

Отдолу фризер.

Този шкаф отпред са три шкафа съединени в един с плот отгоре.Или още му казват остров.На него се подреждат чиниите преди да се сервират.Плотовете ще са каменни.Ще са много тежки.Утре ще идват да им вземат размерите. На стената срещу кухнята ще зглобим голям тв шкаф е полици на който в средата ще има 50 инчов телевизор. В хола който е отлявата страна и е съединен с кухнята ще има още един тв шкаф с 50 инчов телевизор за децата. Ще зглобяваме и някакви гардероби с вградени в тях лед осветление.

batipej4o
15.09.2022, 22:19
Това е хладилник за вино.

11648

и накрая килера .Бойлера е от тавана до пода, И кабелите за 220 в. Синире за газ и дим алармите .Лилавите за нета.Черните за говорителите по таваните.Лед осветлението по таваните и още други глезотийки.

11649

batipej4o
17.09.2022, 20:57
Къщата и колата на жената на името.

11658

Да попитам как се измерва веригата на моторния трион .

11659

11660

Благодаря предварително.

batipej4o
03.01.2023, 15:29
Здравейте. Попаднаха ми тези клипчета на която се вижда как се зида фасадна зидария и как боясисват с пистолети.

Laying Special Bricks On A Beautiful Day - YouTube (https://www.youtube.com/shorts/VbtbLEV9PFE)

Laying Against Foam - YouTube (https://www.youtube.com/shorts/KI59mPxmU_g)

How to Prepare Tiles Wall ,​ Wall paint​ Fast & Beauty part 3155 - YouTube (https://www.youtube.com/shorts/xvC4kwqOXnM)

batipej4o
05.01.2023, 18:49
Здравейте. Някъде по горе бях писал че за една нощ преасфалтираха една улица и дори я нарисуваха.
Тук в UK полагат боята гореща . На камиончето има малки бъркачки които ги нагряват с горелка .Така боята стои в течно състояние.
На консервената кутия има напречен прорез от край до край .
Останалото се вижда на клипа. Така положената боя стои с години .

I thought they used machines for this - YouTube (https://www.youtube.com/shorts/zDPQNYQTXTw)

rumenggr
07.01.2023, 11:43
Здравей! Благодаря за споделеното! Има проблем в линковете. Всички линкове ме бутат в един и същ рекламен клип. Нещо не правиш както трябва при публикуването.

batipej4o
07.01.2023, 14:01
Здравей! Благодаря за споделеното! Има проблем в линковете. Всички линкове ме бутат в един и същ рекламен клип. Нещо не правиш както трябва при публикуването.

Здравей.При мен ваичко се отваря в реално време .


https://www.youtube.com/shorts/zDPQNYQTXTw

https://www.youtube.com/shorts/VbtbLEV9PFE

https://www.youtube.com/shorts/KI59mPxmU_g

https://www.youtube.com/shorts/xvC4kwqOXnM

Това са последните 4 клипа . Сега отварят ли ?
Качих ги с помоща на това.

11858

Не съм специалист но на музиката и филмите за да работят коректено са им нужни някакви кодеци . Те обикновено идват с обновленията на компютъра.
До колкото знам в БГ голяма част от компютрите са стари и на такива стари компове не получават обновление , Казано по накратко или отварят ликовете но те засичат или въобще не ги виждат . Много от собствениците на такива стари компютри не са наясно какво се случва с техния комп. Като пример мога да посоча следното - Това не е скрита реклама. Понеже аз ползвам от 10 години Линукс и до сега нямам сериозни проблеми .
Преди време Линукса програмата беше 8 гигавайта като обем а Уиндоуса цели 16 гигабайта. Което ще рече че ако инсталирам на моя стар комп Уиндоус то или ще работи много бавно или въобще няма да заработи . Линукса не е перфектна програма и не работи с ексе файлове както Уиндоуса но за сърфиране и музика ми е пре достатъчен. На моя стар комп съм с последната версия на Линукс , Ако река да инсталирам последна версия Уиндоус той дори няма да започне да я инсталира .
Оня ден ми изчезна връзката с рутера . Ни въздушна нито с кабел. Явно съм лепнал някой зловреден файл които пък ми е затрил файла който осъществява връзката с рутера. Вчера ми пратиха пакети за обновление от които единия е да преинсталирам търсачката . Явно моя Линукса се е оплакал че е болен и главния компютър ми прати пакет с нова търсачка не заразена .
И малко картинки.Получавал съм по 3 картинки на ден.

11859

Трендафил Дончев
07.01.2023, 18:49
Здравей.При мен ваичко се отваря в реално време .


https://www.youtube.com/shorts/zDPQNYQTXTw

https://www.youtube.com/shorts/VbtbLEV9PFE

https://www.youtube.com/shorts/KI59mPxmU_g

https://www.youtube.com/shorts/xvC4kwqOXnM

Това са последните 4 клипа . Сега отварят ли ?
Качих ги с помоща на това.

11858

Не съм специалист но на музиката и филмите за да работят коректено са им нужни някакви кодеци . Те обикновено идват с обновленията на компютъра.
До колкото знам в БГ голяма част от компютрите са стари и на такива стари компове не получават обновление , Казано по накратко или отварят ликовете но те засичат или въобще не ги виждат . Много от собствениците на такива стари компютри не са наясно какво се случва с техния комп. Като пример мога да посоча следното - Това не е скрита реклама. Понеже аз ползвам от 10 години Линукс и до сега нямам сериозни проблеми .
Преди време Линукса програмата беше 8 гигавайта като обем а Уиндоуса цели 16 гигабайта. Което ще рече че ако инсталирам на моя стар комп Уиндоус то или ще работи много бавно или въобще няма да заработи . Линукса не е перфектна програма и не работи с ексе файлове както Уиндоуса но за сърфиране и музика ми е пре достатъчен. На моя стар комп съм с последната версия на Линукс , Ако река да инсталирам последна версия Уиндоус той дори няма да започне да я инсталира .
Оня ден ми изчезна връзката с рутера . Ни въздушна нито с кабел. Явно съм лепнал някой зловреден файл които пък ми е затрил файла който осъществява връзката с рутера. Вчера ми пратиха пакети за обновление от които единия е да преинсталирам търсачката . Явно моя Линукса се е оплакал че е болен и главния компютър ми прати пакет с нова търсачка не заразена .
И малко картинки.Получавал съм по 3 картинки на ден.

11859

При мен на телефона се включват 4 еднакви клипа. В другата тема Калин е качил клип, който ми се отваря нормално. Значи нещо не ти е както трябва, но да кажат другите дали ги отварят нормално.

Е, аз намерих друг начин на отваряне и пак ги виждам, ако е все пак това де!? :bigsmile:

kuline
07.01.2023, 19:08
При мен на телефона се включват 4 еднакви клипа. В другата тема Калин е качил клип, който ми се отваря нормално. Значи нещо не ти е както трябва, но да кажат другите дали ги отварят нормално.

Е, аз намерих друг начин на отваряне и пак ги виждам, ако е все пак това де!? :bigsmile:

При мен се отварят различни клипове, т.е. всеки линк, различен клип. На телефона.
ПП Сега забелязах, след няколко клика, върху отделните линкове, че нещо се случва в момента преди визуализацията и втория и третия линк показват все зидарията. Може нещо линокса да "омагьосва" нещата

batipej4o
07.01.2023, 22:19
При мен се отварят различни клипове, т.е. всеки линк, различен клип. На телефона.
ПП Сега забелязах, след няколко клика, върху отделните линкове, че нещо се случва в момента преди визуализацията и втория и третия линк показват все зидарията. Може нещо линокса да "омагьосва" нещата

Най вероятно е така както казваш. Няма да качвам повече линкове и нещата ще си дойдат на място.
Само снимки .

rumenggr
11.01.2023, 11:02
Влизам с Андроид устройство. Последните линкове(зидария, боядисване ....)при директно отваряне не стартират, но при отваряне в нова страница на браузъра стартират нормално. Странно е, но карай. Важното е, че му намерих начина;). Благодаря! Продължавай с темата. Интересна е!

batipej4o
11.01.2023, 17:55
Здравей .Оня ден преинсталирах лаптопа . Може нещата да са се оправили .

batipej4o
17.01.2023, 16:44
Здравейте. По горе някой се беше интересувал за боядисването на стени. Забравих да спомена че боята тук в UK не се разрежда .Така както е в кофата се бърка с бъркачка и се нанася с валеците по стените и таваните. Разрежда се само когато се нанася първа ръка след шпакловане и търкане с шкурка .За да убие праха по стените и таваните . Така наречената първа ръка или мис код при нас . Този мис код го нанасят с валека който има най дълъг косъм . Тук ползват 3 вида валеци . Дълъг , среден и къс косъм . С късия косъм се получава много фино и красиво нанасяне но става много бавно . За пистолетното нанасяне не съм виждал но един познат ми каза че синът му боясисвал с пистолет и боядисвали до 3 апартамента на ден. Когато пръскал с пистолета друг с вакека минавал след него да разкарва боята .Естествено че за пистолета боята се разрежда. Аз когато боядисвам с валек наливам тайно по малко водичка да ми върви по лесно и по добре се слива боята .Така не остсвст капчици и не се вижда къде е минавал балека.Боядисването с гъста боя дава голяма покривност и не прозира долната боя но човек остава без ръце докато я разкара по стените. Ако е много топло в помещението може боядистващия да не успява да разкарва боята и да остават засъхнали валеци .Тук при нас не е желателно да ви видят че наливате вода на втора и трета ръка. Може да ви изгонят от работа.

batipej4o
04.07.2023, 22:58
Не знам как е в БГ но тук задължително се покрива.

12197

batipej4o
11.07.2023, 23:39
Блок от преди няколко месеца.

12219

Колегите днеска обсъждаха че имало голям наплив на украинци за кралството.
Нещо не им харесвало в ЕС .
Миналата седмица говорих с един украинец . Един път казва че бил от Одеса след тоба от Крим .
Та оня ми каза така .Пари ми дават .Храна ми дават ,Квартира ми дават .Защо трябва да ходя да работя.

batipej4o
18.07.2023, 21:54
https://bees4peace.com/blog/interesni-fakti-za-pchelite/?gclid=EAIaIQobChMIvYK4yIOZgAMV5ktBAh1QhQQ_EAAYAiA AEgIqD_D_BwE