PDA

Виж пълната версия : Компютри



Трендафил Дончев
21.03.2022, 07:50
Компютрите и ние.

зуница
22.03.2022, 08:46
Компютрите и ние.
Ядат ни гадовете времето и здравето.И ставаме все по "умни" от общението си с компютрите.Някои хора вече забравиха и за малките човешки радости.Ония трите неща. Сещате ли се кои бяха?:laughing:

batipej4o
23.03.2022, 01:29
Здравейте.Аз пък съм много доволен или поне доволен от мойто РС.От време на време зaтяга но след като го рестартирам всичко е Ок.Модеа е HP Pro book 650 G1 .Да не забравя да спомена че ползвам Линукс Операциона Система. В момента съм с дистрибуцията Линукс Минт.Когато престигнах Лондон ми дадоха едно Сони което веднага го блокираха и ме предопредиха че системата ми е пиратска и поради това преминах на Линукс.Добре че имах в куфара бутваща дискета.Научих се да си инсталирам сам Линукса.От тогава не съм имал проблем с компа.Проблема е че не чете ексе файлове.Когато ми потрябва да отворя някой ексе файл ползвам на познат компа. Вече всички документи получавам на телефона.Така че и този проблем отпадна.Като цяло не е перфектна система но се свиква.На харизан кон зъбите не се гледат.Мисля си след като всички започнат да ползват космическия интернет може да се получи затруднение в ползването на тези които не са със закупена Операциона Система.Аз поне за сега нямам такива проблеми.Нали това е силата на Линукс дистрибуциите че те трябва да се разпространяват безплатно.Да не забравя да спомена че и ние имахме две български Операциони Системи.Но на последък нищо не се чува за тях. Едната е УСУ - учи свободно а другата е Стотинка.На мен повече ми допадаше Усото но то прекрати дейноста си.Беше много народна Операциона Система.Всичко си имаше в него.За един обикновен потребител беше идеална ОС .И с много инсталирани в нея програми. Беше съвместима с библиотеката на Убунто.Откъдето ползваше и не оганичен брой безплатни приложения.Да отбележа че има и платени приложения. Друго интересно което мога да спомена е че един стар компютър който е остарял морално но отговаря на определени параметри може да заработи на някой от по леките дистрибуции.Такива компютри са много подходящи за деца . Ако не ме лъже памета програмата с която се отваряха ексе файлове се казваше Win или нещо подобно .Не съм я ползвал и нищо повече не мога да кажа за нея.

Забравих да попитам дали има някой друг който да ползва Линукс?

Мнения на хора които се занимават професионално с компютри :


Ще ти отговоря и за тия топ 10 супер, мега, хипер, и така на татък компютри. Ние, аз, ти, господин Колев и да не ги изброявам всичките, сме обикновени хора. И сме изпробвали доста Линукс дистрибуции, на теб ти е допаднал Дебиан примерно, на мен Минт, на Колев Арч и тк.нт. И ние ползваме това което сме избрали за едно и също! Сърфираме в интернет, чат-пат гледаме по някой филм, всичко ни е безплатно и няма вируси, червеи и троянски коне. Какво ни интересува нас топ 10 супер компютрите със коя операциона система са?


Федора е сериозна дистрибуция, понякога периодично я пробвам за разнообразие докъде са стигнали в развитието й. Но аз лично не я харесвам заради темповете на промени в технологиите - сменят ги безразборно като носни кърпички, като новите за кратко време се превръщат в несъвместими със старите. Приличат ми досущ на ранния Майкрософт. Вярно е, че Ред Хет са ковачницата на технологии в Линукс света, но все пак може да го карат по-кротко и с по-дългосрочни цели -тогава да подобряват.

П.П. - Не правя реклама и не агетирам никого.
Това е Линукс дървото. По точно как са се развивали във времето Линукс дистрибуциите.

11132

batipej4o
05.04.2022, 23:24
Здравейте да попитам какво може да се направи когато е забравена паролата?

11158

zapstojan
06.04.2022, 08:57
Ново "G" и при компютрите: https://www.investor.bg/harduer/459/a/pyrviiat-v-evropa-komersialen-kvantov-kompiutyr-vliza-v-eksploataciia-329833/

batipej4o
06.04.2022, 09:13
Ново "G" и при компютрите: https://www.investor.bg/harduer/459/a/pyrviiat-v-evropa-komersialen-kvantov-kompiutyr-vliza-v-eksploataciia-329833/



Рано ми е още за такова чудо на техниката.Абе Стоянчо то с тези маркучи като казан за раки бре.

zapstojan
06.04.2022, 21:29
Рано ми е още за такова чудо на техниката.Абе Стоянчо то с тези маркучи като казан за раки бре.

Проблема е, че за развойните системи, трябва да се ползва квантов анализатор, логическия анализатор няма да върши работа.;)

П.п. Ти, подготви ли си маламашката? Сезона започва.

tsc1
06.04.2022, 22:13
Проблема е, че за развойните системи, трябва да се ползва квантов анализатор, логическия анализатор няма да върши работа.;)

П.п. Ти, подготви ли си маламашката? Сезона започва.
Нали знаеш, че който си има брада си има и гребенче за нея?

zapstojan
06.04.2022, 22:18
Нали знаеш, че който си има брада си има и гребенче за нея?

Откъде мога да знам такива неща?
Да си ме виждал с брада?:bigsmile:

tsc1
06.04.2022, 22:20
Откъде мога да знам такива неща?
Да си ме виждал с брада?:bigsmile:
Кьосе ли си?:laughing:

zapstojan
06.04.2022, 22:22
Кьосе ли си?:laughing:

Не. Редовно се бръсна.

agro
06.04.2022, 23:19
Компютрите напредват, докато маламашките и самобръсначките са си все същите /е, вече има и електрически, даже и на батерии/.
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/microsoft-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b2%d0%b0-%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d 1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-ai-%d0%bc%d0%be%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d1%80-381826.html

zapstojan
07.04.2022, 22:47
А едно време какви гардероби имаше...Компютри.
https://www.youtube.com/watch?v=ekuY4ybrj08

batipej4o
08.04.2022, 06:57
Проблема е, че за развойните системи, трябва да се ползва квантов анализатор, логическия анализатор няма да върши работа.;)

П.п. Ти, подготви ли си маламашката? Сезона започва.

Преди години един си ходи за някакви документи до БГ и му казали че трябвало да чака един час да му напечатат документа. Когато попитал защо трябва да чака нали има компютри те му отговорили че има но ако вкарат компютрите в действие тези хора трябвало да излязат на улицата.Това се е случило в столицата.А какво да кажем за провинцията .Че по тази логика ако вкарат квантовия компютър сигурно половин българия ще трябва да излезе на улицата,
А това с маламашките да знаеш че тук се работи целогодишно.Имам двама познати които работят шпакли.Единият в момента е в София на някакъв си търг за къща.Аз не се занимавам с шпакловки. Сто пари да взема днеска съм доволен.
Вчера говорих с другия и му казвам че едни съфорумци се майтапят че съм работил с маламашка.А той ми казва следното: Те в София вземат добри пари.3 000 и нагоре.
Чукнах на телефона и ми показа 150 на ден за 22 работни дни. Това е отлично в сравнение с 30 на ден в провинцията.

zapstojan
08.04.2022, 08:20
... ако вкарат квантовия компютър сигурно половин българия ще трябва да излезе на улицата....

То не се знае. Може по цляден да лъскат гардероба и да маршируват с песен, и по улиците няма да има никой.
гледай филма след 59м. https://www.youtube.com/watch?v=ekuY4ybrj08

tsc1
08.04.2022, 11:22
За какво бихте ползвали един квантов компютър, ако го имате на бюрото си?

зуница
08.04.2022, 11:54
За какво бихте ползвали един квантов компютър, ако го имате на бюрото си?
За много неща.
1. За същото за което бих ползвал Ролс Ройс или Майбах по българските пътища.
2. Ще си смятам вероятната дата от, която покупателната ми способност ще почне да расте неудържимо.
3. Ще си затискам "халваджийския тефтер" със сметката от заплата до заплата.
п.п. "Всяка жаба да си знае гьола." Иначе само жаби що дигат нога да ги подковават както конете;).

zapstojan
08.04.2022, 12:16
....Вчера говорих с другия и му казвам че едни съфорумци се майтапят че съм работил с маламашка.А той ми казва следното: Те в София вземат добри пари.3 000 и нагоре.
Чукнах на телефона и ми показа 150 на ден за 22 работни дни. Това е отлично в сравнение с 30 на ден в провинцията.

На мен човека ми го смята на квадрат, ама казва: Днеска ако не изкарам 150лв. няма смисъл да работя. Не си мисли, че в провинцията хората са по-прости.
Ама хубав човек излезе. Вика това ще си купя, онова ще си купя.

Ако беше някой хаймана, да не знае какво да си купи, организирай му "благородно социалистическо съревнование", дай му 5лв. надник, да се радва и накрая го прати на манифестация.;)

batipej4o
09.04.2022, 02:51
На мен човека ми го смята на квадрат, ама казва: Днеска ако не изкарам 150лв. няма смисъл да работя. Не си мисли, че в провинцията хората са по-прости.
Ама хубав човек излезе. Вика това ще си купя, онова ще си купя.

Ако беше някой хаймана, да не знае какво да си купи, организирай му "благородно социалистическо съревнование", дай му 5лв. надник, да се радва и накрая го прати на манифестация.;)
Не мога да свана какво искаш да ми кажеш с тия 5 лв?
От 20 години не съм работил в БГ.

zapstojan
09.04.2022, 07:38
Не мога да свана какво искаш да ми кажеш с тия 5 лв?
От 20 години не съм работил в БГ.

Налегнала ме е носталгия по миналото.;)

Кразз
09.04.2022, 07:54
Налегнала ме е носталгия по миналото.;)

Края на стопанската година. Събрание на ТКЗС.
-На доячката леля Гена- награда 5лв. и чифт галоши...
-На тракториста бай Иван- награда 10лв. и чифт цървули..
-На многоуважаемия председател- 120 лв. без цървули...
-Уууууу, нека му! Нека ходи бос!!!:bigsmile:

batipej4o
10.04.2022, 23:24
Разказвали вицове.Англичаниа казал Ок. Французина браво.А нашенеца рекъл : аз пък този виц го знам по други начин.При мен вица е за радио Веф.:ae:

Angel Yosifov
11.04.2022, 09:38
https://smartnews.bg/reproduktirashti-se-roboti/

tsc1
11.04.2022, 11:06
https://smartnews.bg/reproduktirashti-se-roboti/


Перспективата за самовъзпроизвеждаща се биотехнология може да предизвика безпокойство сред хората. Изследователите ни успокояват, че живите машини са били стриктно съхранявани в лаборатория. Те се контролират лесно, тъй като са биоразградими. Регулирани са от експерти по етика.
Изследването е частично финансирано от Агенцията за напреднали изследователски проекти, която наблюдава разработването на технологии за военна употреба.


Ако това "чудо" излезе извън контрол не ми се мисли какво може да се случи!

julian103
12.04.2022, 04:27
Ако това "чудо" излезе извън контрол не ми се мисли какво може да се случи!

Ами ще се случи нещо такова...:bigsmile: (https://www.youtube.com/watch?v=Sb-HHNPan9Q)

batipej4o
11.06.2022, 23:07
Квантов копютър. Принципа бил в ниски температури да се събират фотони които с помоща на лазер да се подреждат в пръстени. Колкото повече пръстени има комютъра толкова бил по мощен .Старите компютри работят с битобе а новите с кубит .По мощените с кудит а още по мощени били кукварта . За няколко микросекунди чертаекли крилата на самолета.

11328

https://www.youtube.com/watch?v=dG5xGJWOUg4

batipej4o
06.08.2022, 01:41
За тези които не знаят .Когато нещо ви е интересно и искате да го запазите и да го разгледате по късен етап можете да чукнете на звездичката 2 пъти и това което сте си запазили отива в раздел „Отметки“ . Също така се появява една таблица на която най отдоло ви пита дали искате да запазите страницата ики да я изтриете . Когато звездичкат е празна - бяла това означава че не сте запазили страницата за по късно четене . Когато е сиа то тогава това което сте чели ще се запази в „Отметки“

11527

Когато чукнете на трите чертички горе най в дясно се отваря таблица в която пише Отметки , История и др.След като чукнете на Отметки се появява друга таблица с отметнатите от вас страници или това което сте си запазили за по късно разглеждане . Ако искате да се върнете в предишната страница трябва да чукнете на същата таблица на стрелката която се намира в горния ляв ъгъл.Също така можете да премахнете отметка като цъкнете на нея с десен бутон.Появява се “Изтриване на отметки“ Цъкате на Изтриване на отметки.

11528

Под „Отметки“ се намира „История“ Там автоматично се запаметяват местата къде сте влизали. Цъкате на история и се показва една таблица с последните ваши влизания . Ако искате да намерите сраница която сте влизали преди трябва да цъкнете - кликнете на най долния ред в таблицата . На „Управления на историята.Пощвява се една таблица на която от ляво се вижда това.

11529

Тази таблица помага по лесно да намерите това което търсите.Само трябва да си спомните кой ден ст го разглеждали за да го намерите по лесно.Изтриването на историята става по същия начин както в предните таблици.

Друг важен момент в таблицата са паролите.Това е само съвет.Не запаметявайте пароли в компа си на сайтове с които се разплащате.Когато си бях в БГ реших да покажа един артикул от Ибея на един приятел.Наложи се да вляза с паролата си от неговия комп. След 2 дни получавам СМС с код за подтвърждаване на покупката от Ибея.Някой се опитва да пазарува от мое име .Спаси ме това че когато се прави покупка от ново устройство Пей Пал ми праща СМС с код .За да се завърши поръчката оня трябва да ми звънне и да ме пита за кода.Явно го е досрамя да ми се обади.
При мен паролите се премахват по следния начин.Кликам на пароли и ми се появява таблица с всияки адреси на които съм запаметил паролите.Отивам на този адрес който искам да премахна и кликам на премахване.Пита ме дали наистена искам това да се случи и аз кликам „Да“

11530

11531

Получи се доста дълга и тежка тема за четене но трябва да се борим с лошите неща. 3 025

Трендафил Дончев
06.08.2022, 08:58
За тези които не знаят .Когато нещо ви е интересно и искате да го запазите и да го разгледате по късен етап можете да чукнете на звездичката 2 пъти и това което сте си запазили отива в раздел „Отметки“ . Също така се появява една таблица на която най отдоло ви пита дали искате да запазите страницата ики да я изтриете . Когато звездичкат е празна - бяла това означава че не сте запазили страницата за по късно четене . Когато е сиа то тогава това което сте чели ще се запази в „Отметки“

11527

Когато чукнете на трите чертички горе най в дясно се отваря таблица в която пише Отметки , История и др.След като чукнете на Отметки се появява друга таблица с отметнатите от вас страници или това което сте си запазили за по късно разглеждане . Ако искате да се върнете в предишната страница трябва да чукнете на същата таблица на стрелката която се намира в горния ляв ъгъл.Също така можете да премахнете отметка като цъкнете на нея с десен бутон.Появява се “Изтриване на отметки“ Цъкате на Изтриване на отметки.

11528

Под „Отметки“ се намира „История“ Там автоматично се запаметяват местата къде сте влизали. Цъкате на история и се показва една таблица с последните ваши влизания . Ако искате да намерите сраница която сте влизали преди трябва да цъкнете - кликнете на най долния ред в таблицата . На „Управления на историята.Пощвява се една таблица на която от ляво се вижда това.

11529

Тази таблица помага по лесно да намерите това което търсите.Само трябва да си спомните кой ден ст го разглеждали за да го намерите по лесно.Изтриването на историята става по същия начин както в предните таблици.

Друг важен момент в таблицата са паролите.Това е само съвет.Не запаметявайте пароли в компа си на сайтове с които се разплащате.Когато си бях в БГ реших да покажа един артикул от Ибея на един приятел.Наложи се да вляза с паролата си от неговия комп. След 2 дни получавам СМС с код за подтвърждаване на покупката от Ибея.Някой се опитва да пазарува от мое име .Спаси ме това че когато се прави покупка от ново устройство Пей Пал ми праща СМС с код .За да се завърши поръчката оня трябва да ми звънне и да ме пита за кода.Явно го е досрамя да ми се обади.
При мен паролите се премахват по следния начин.Кликам на пароли и ми се появява таблица с всияки адреси на които съм запаметил паролите.Отивам на този адрес който искам да премахна и кликам на премахване.Пита ме дали наистена искам това да се случи и аз кликам „Да“

11530

11531

Получи се доста дълга и тежка тема за четене но трябва да се борим с лошите неща. 3 025

Бати Пейчо, ти си открил топлата вода бре!?!? ;) Шегувам се, разбира се.

kaloyanv
06.08.2022, 19:56
Има доста неуки откриватели, но не е лошо, човек да намира смисъл в нещата които върши! Това е най-важното. особено ако не пречи на другите!

tsc1
06.08.2022, 20:43
Има доста неуки откриватели, но не е лошо, човек да намира смисъл в нещата които върши! Това е най-важното. особено ако не пречи на другите!Няма неуки откриватели! За да откриеш нещо ново ти или трябва да си задълбал много в съответната област или да имаш широка обща култура, за да осъзнаеш, че си открил нещо ново.

kaloyanv
07.08.2022, 12:00
Няма неуки откриватели! За да откриеш нещо ново ти или трябва да си задълбал много в съответната област или да имаш широка обща култура, за да осъзнаеш, че си открил нещо ново.

Това имах предвид, под неуки откриватели. Те си мислят че са създали нещо, но всъщност се оказва някаква безмислица. Та това са неуките откриватели, тъй като те "откриват", без да имат научен фундамент. Затова и писах че лошо няма, стига да кара човек да твори и да се чувства добре и полезен

Pero Melifero
07.08.2022, 20:45
Няма неуки откриватели! За да откриеш нещо ново ти или трябва да си задълбал много в съответната област или да имаш широка обща култура, за да осъзнаеш, че си открил нещо ново.
Бате Фори, добре че туй си го развил само на ред и половина, че ако бяха 2 или повече щеше да те пращам към философския форум на Калинския.
Сега като се замисля, има доста хора дето си мислят, че са открили нещо ново. И тук идва въпроса: ново за тях самите или ново за човечеството. А пък изобщо не искам да задълбаваме в темата, че често тия дето си мислят, че са открили нещо ново за човечеството, си мислят и че имат много широка обща култура, което им изиграва лоша шега. А ако и добавим любимия на Матеев "ефект на Дънинг-Крюгер" веселбата става пълна:laughing:

tsc1
07.08.2022, 21:29
Бате Фори, добре че туй си го развил само на ред и половина, че ако бяха 2 или повече щеше да те пращам към философския форум на Калинския.
Сега като се замисля, има доста хора дето си мислят, че са открили нещо ново. И тук идва въпроса: ново за тях самите или ново за човечеството. А пък изобщо не искам да задълбаваме в темата, че често тия дето си мислят, че са открили нещо ново за човечеството, си мислят и че имат много широка обща култура, което им изиграва лоша шега. А ако и добавим любимия на Матеев "ефект на Дънинг-Крюгер" веселбата става пълна:laughing:
Топлата вода и колелото са преоткривани многократно!:ae:

batipej4o
09.08.2022, 00:38
Един баща пратил синът си да учи и след завършванш на училището синът се върнал в родния дом. Два дена чертал и смятал сложни задачи. Баща му не се стърпял и го попитал А бе сине какво те мъчи толкова?Ако може с нещо да ти помогна? Синът рекъл : Тате немога да разбера как кравата се е качила горе на гредата и се е изходила на нея ? Абе сине затова ли дадохме толкова пати ? Когато кравата се е изходила на гредата тя е била доло на земята .След това сме я вдигнали готена покрива .
Това е само виц и нямам никакви задни мисли.

batipej4o
17.11.2022, 21:56
Здравейте.Много се шуми за машинното гласуване . То е много хубаво нещо но не и в ръцете на ......... Преди време един като мен пишман Линуксчия се беше оплакал нещо от някаква програмка .Един Линукс спец му беше казал да я копира и да я качи във форума.След прегледа на спеца му беше отговорено : Оня ред в програмата не би било редно да е там. Мисля че се досещате какво му е загатнал.
Мога да се съглася с машинното гласуване само при едно условие.А то е тази програма да е като Линукс.Всеки който поиска да може да я разгледа.И то ред по ред.

batipej4o
20.11.2022, 21:01
Здравейте.За тези които не разбират за какво става дума по горе.Това по долу са командни редове в Линукс Операционна система.Когато в командния ред има судо или само съкратено су това означава че съм в положение да правя каквото си поискам с този компютър..Например за вкарам програма или казано на технически език да вмъкна команден ред който да ми показва за коя партия колко са гласували и да си правя промени каквито си поискам .Тези командни редове дават право на някой да речем от Чили да се явява администратор на главния компютър който обработва гласовете на изборите. Този някой решава кой печели и кой губи в изборите.Този някой може да бъде в Москва ,Токио и къде ли още не.Интернет мрежата няма граници.
Някъде беше написано че американските били казали.
Нас не ни интересува кой е на власт в БГ.Важното е правителството да ни изпълнява безпрекословно .
С една дума заменихме едно зло с друго.11760

tsc1
20.11.2022, 22:58
Здравейте.За тези които не разбират за какво става дума по горе.Това по долу са командни редове в Линукс Операционна система.Когато в командния ред има судо или само съкратено су това означава че съм в положение да правя каквото си поискам с този компютър..Например за вкарам програма или казано на технически език да вмъкна команден ред който да ми показва за коя партия колко са гласували и да си правя промени каквито си поискам .Тези командни редове дават право на някой да речем от Чили да се явява администратор на главния компютър който обработва гласовете на изборите. Този някой решава кой печели и кой губи в изборите.Този някой може да бъде в Москва ,Токио и къде ли още не.Интернет мрежата няма граници.
Някъде беше написано че американските били казали.
Нас не ни интересува кой е на власт в БГ.Важното е правителството да ни изпълнява безпрекословно .
С една дума заменихме едно зло с друго.11760
Дай ми факти за това че:
1. Тези машини работят под Линукс, а не под друга операционна система или въобще без такава Та те са нещо като касов апарат с фискална памет.
2. Че те са свързани с Интернет мрежата.

batipej4o
21.11.2022, 23:59
Дай ми факти за това че:
1. Тези машини работят под Линукс, а не под друга операционна система или въобще без такава Та те са нещо като касов апарат с фискална памет.
2. Че те са свързани с Интернет мрежата.


Здравей .Аз не съм писал че те работят под Линукс.Понеже 10 години работя с Линукс и съм прочел много неща за тази операционна система и не само за нея.Затова давам пример с Линукс.
Ако това са обикновени касови апарати с фиксална памет и за всеки един от тях са заплатени по 5 000 лв.е много лошо.
Не знам дали са свързани с интернет мрежата а не е и нужно.Важното е крайният тоес главния компютър да е свързан с интернет мрежата.
Сам разбираш че няма как хората от избирателните секции да летят по самолетите с някакви фиксални памети в чантите си. Дори и да е дипломатическа поща пак няма сигурност.
Няма смисъл да се обсъждат тези неща. " Братята американци " са специалисти в тези област. Пресен пример е нашият премиер Кико.

batipej4o
23.11.2022, 21:41
Здравейте . Съвсем накратко.В старите класове апарати 2002 година имаше един специален чип в който се записваше всяка издадена касова бележка . Какво се случва в този чип.Когато бъде записана поредната сметка в чипа една микро жичка изгаря и информацията остава в чипа завинаги. Чипът не може да се възстанови. След като се напълни се заменя с нов.
Сега за касовите бонове .Това е хартия която при загряване почернява. Вътре в касовия апарат има много микроскопични реотанчета.Когато хартията премине върху реотанчетата едни от тях се нагряват други не. Така се появяват букви и цифри върху хартията.След като нагреете част от касов бон ще разберете как работи системата .
Защо пиша за това.Машината има хартиен и електронен носител. Също както при изборните урни.
Преди време един обясняваше как манипулират касовите апарати и след това прибират печалбите.
Друг пък обясняваше как ги хващат такива специалисти. След месец казват на собственика на касовия апарат да извадят разпечатка от същата дата когато е издаден касовия бон.Ако го няма в разпечатката става лошо.
Немогат да разбера защо е нужно. Да се харчат толкова пари след като това може да се замести от един касов апарат и един таблет.дори не е нужно да носиш лична карта когато гласуваш. Новите таблети имат способност за пръстови отпечатъци които са взети на всеки един когато си е вадил личните документи.
Така че не е трудно да се контролират измамите.
Имам един въпрос.Как да разбера че моя глас е отишъл там където съм го пратил ?

tsc1
23.11.2022, 21:50
Здравейте
.........
Имам един въпрос.Как да разбера че моя глас е отишъл там където съм го пратил ?
Като си погледнеш "касовата бележка"

batipej4o
23.11.2022, 22:29
Като си погледнеш "касовата бележка"

Не гласувам.
Искам от дома да гласувам като бял човек.

Знаеш ли когато си подменям банкоматната карта с нова ,новата ми карта идва с плик по пощата.Ако си сменям и пина той идва също по пощата с обикновен плик. И всичко това е безплатно.
Тук банките не вземат пари за обработка на данните.Все още е безплатно.

Pero Melifero
23.11.2022, 22:51
Имам един въпрос.Как да разбера че моя глас е отишъл там където съм го пратил ?

Питай учиндолския пишман политик, специалиста по всичкология и същевременно пълен неграмотник, най-голямото недоразумение на политиката ни в последните десетилетия, набеденият шоумен, патриота-позьор, путьото Трифонов. Нали той ни ги натресе, редно е да ти отговори:laughing:

kuline
23.11.2022, 23:53
Питай учиндолския пишман политик, специалиста по всичкология и същевременно пълен неграмотник, най-голямото недоразумение на политиката ни в последните десетилетия, набеденият шоумен, патриота-позьор, путьото Трифонов. Нали той ни ги натресе, редно е да ти отговори:laughing:

Е що тъй думаш за земляка си? Аз си мислех, че дори и на кладата хората/селските трябва да се защитават. Малък си и не си бил чавдарче, пионерче и комсомолец. Не си свидетел на времето, когато ни четяха, учеха и т.н., за ястребинчетата, за всички ония, които са дали мило и драго, за да има сега идиоти, благодарение на 32 години преход. Кой от кой все философи, заради пуста и пара.

Pero Melifero
24.11.2022, 16:41
Е що тъй думаш за земляка си? Аз си мислех, че дори и на кладата хората/селските трябва да се защитават. Малък си и не си бил чавдарче, пионерче и комсомолец. Не си свидетел на времето, когато ни четяха, учеха и т.н., за ястребинчетата, за всички ония, които са дали мило и драго, за да има сега идиоти, благодарение на 32 години преход. Кой от кой все философи, заради пуста и пара.

И същите тия дето ви четяха за ястребинчетата и т.н. не обелваха ни дума за срамните действия на народния съд и тем подобни неудобни теми. Добре че дойдоха промените, та да ни се отворят очите и главите, а не да си седим с промити мозъци като горките руснаци...идиоти винаги си е имало и винаги ще има, без значение от времената

п.п. Не знах че цървула ми е земляк, но щом казваш...

kuline
24.11.2022, 20:24
И същите тия дето ви четяха за ястребинчетата и т.н. не обелваха ни дума за срамните действия на народния съд и тем подобни неудобни теми. Добре че дойдоха промените, та да ни се отворят очите и главите, а не да си седим с промити мозъци като горките руснаци...идиоти винаги си е имало и винаги ще има, без значение от времената

п.п. Не знах че цървула ми е земляк, но щом казваш...

Епа от вилаета на дъгето сте. :)
То добре си "отваряме" очите, но проблема е, че много ги отваряме и то към слънцето и к'о става, все едно се учиш да заваряваш. Сравнението с братята руси е неуместно. Проблема ни е, че всеки нещо иска, а на никой не му се дава, демек все някой ни е виновен, а не виждаме собствените си грешки, защото сме осветени. Можеш и имаш право да искаш, когато си направил достатъчно, за да имаш основанието да го правиш - искането. Мога да изпиша цял ферман, но мисля, че това е достатъчно.

batipej4o
24.11.2022, 20:44
Новите машини които ще бъдат закупени за изборите догодина ще са по надеждни от старите такива.
Да са живи здрави избирателите .
Преди години имаше едни стени часовници и на всеки кръгъл час казваха куку - куку.

seto4e
25.11.2022, 09:25
Епа от вилаета на дъгето сте. :)
То добре си "отваряме" очите, но проблема е, че много ги отваряме и то към слънцето и к'о става, все едно се учиш да заваряваш. Сравнението с братята руси е неуместно. Проблема ни е, че всеки нещо иска, а на никой не му се дава, демек все някой ни е виновен, а не виждаме собствените си грешки, защото сме осветени. Можеш и имаш право да искаш, когато си направил достатъчно, за да имаш основанието да го правиш - искането. Мога да изпиша цял ферман, но мисля, че това е достатъчно.

Исках да ти вдигна едно палче, но се оказа че палчетата вече ги няма.

batipej4o
26.11.2022, 08:39
Здравейте.В момента по първа се говори как софтуера на машините за избор трябвало да бъде видими за всички.
По горе точно за това писах.В моята операционна система Линукс има следната практика.Всеки един може да разгледа Операционната Система и докладва за нередности.Така наречените дупки в системата. След докладването се разглежда дупката и се отстранява на момента.

batipej4o
01.12.2022, 23:31
Здравейте.Днеска докато шофирах чух следното по радиото.Ние трябва да гласуваме с тези машини с която гласува най демократичната държава в света.
Отбих и се смях на глас.
За да стане ясно на всички които четат този пост за какво става дума ще дам нещо за пример.
Когато човек отива да си купи компютър първо го питат за какво ще го ползва . Навярно много от съфорумците не подозират за колко неща може да се ползва един компютър..И аз не знам точната бройка .Само знам че дни от многото неща за които може да се ползва компютъра е измама.Или по точната дума е измами.
И още веднъж да спомена че всичко което работи на принципа на РС е много добър помощник на човека и всички лошотии са плод на задкомпютърното устройство.
Когато написах че гласуването трябва да е явно много ми се смяха.Но според мен това е единствения начин да проследя къде е отишъл моя глас.
В момента тече дебат как би трябвало да протекат изборите.Електронно или хартиено.
Всички знаят че ако е хартиено печелят старите фигури.А ако е електронно ще спечели някой много гладен. Ако станем президентска република риска е да се превърнем в поредната китайска, руска,американска или шейхова република.
Отвсякъде дърво. С това мислене - аз да съм добре а другия ............
Все така ще си бъдем.

zapstojan
02.12.2022, 20:05
..........Все така ще си бъдем.

Те тука ми арес'а, батипейчо!:laughing:
Дето е текло пак ще тече!

batipej4o
02.12.2022, 22:26
Те тука ми арес'а, батипейчо!:laughing:
Дето е текло пак ще тече!
Това ми е целта на всеки да тече по малко но постоянно .

zapstojan
02.12.2022, 22:42
Това ми е целта на всеки да тече по малко но постоянно .

Така казваха и комунягите, когато крадяха: "По малко - да капе, но да не спира." Ама само а тях, де.

batipej4o
03.12.2022, 00:52
Не му е мястото тук в тази тема но според мен истинския комунизъм е като истинската демокрация и нямат нищо общо с комунягите и демократчетата.

batipej4o
03.12.2022, 14:49
Здравейте .Много се спори по въпроса с така наречените касови апарати или принтери. Щом ги сравняват с принтери да се ползват като принтери. При завършване на изборния ден както и при касовите апарати може да се разпечата бон на който да личи колко са гласували и за кого колко. При този вариант предварително ще се знае колко са гласували и за кого . Пренасянето на така наречена флашка ще бъде формалност и няма да има апетит за фалшифициране.
Не знам защо но все още си мисля че докато има тайно гласуване ще има и тайно подправяне на гласовете.
При явно гласуване не би трябвало да има явни измами.

zapstojan
03.12.2022, 19:14
Здравейте .Много се спори по въпроса с така наречените касови апарати или принтери. Щом ги сравняват с принтери да се ползват като принтери. При завършване на изборния ден както и при касовите апарати може да се разпечата бон на който да личи колко са гласували и за кого колко. При този вариант предварително ще се знае колко са гласували и за кого . Пренасянето на така наречена флашка ще бъде формалност и няма да има апетит за фалшифициране.
Не знам защо но все още си мисля че докато има тайно гласуване ще има и тайно подправяне на гласовете.
При явно гласуване не би трябвало да има явни измами.

Пак си мисля, че вървиш в погрешна посока. Нарочно или без да искаш!?
1. Има ли страна в която да се гласува явно?
2. Има ли страна в която изборния закон да се обсъжда и променя перманентно, в продължение на 30г.?
3. Защо се подменят изборните резултати?

Малко жокери...
1. Един французин си позволи публично да каже, че в Б-я има "гнили ябълки"blush;. Надявам се че си чел "Кръстникът" на Пузо.
2. Иво Христов: "Цялата работа е защо краде той, а не аз."blush; - От гледна точка на "той" и "аз", който спечели изборите ще краде, а другия ще гледа. Затова краденето започва с изборите.
От моя гледна точка: Който и да спечели изборите, ще краде, а за мен ще остане супата.crying;
Значи няма никакво значение кой ще спечели изборите, дали изборите ще бъдат манипулирани или не, за кого ще гласувам, дори няма значение дали ще гласувам.crying;

П.п. Истински комунизъм и демокрация може да не си виждал, ама що не разбираш, че комуняги и демократчета са едно и също?

batipej4o
04.12.2022, 23:10
Това е е моята цел. Да се промени нещо в тази държава.

zapstojan
05.12.2022, 00:33
Това е е моята цел. Да се промени нещо в тази държава.

Коя държава?;)

tsc1
05.12.2022, 12:59
Това е е моята цел. Да се промени нещо в тази държава.
Абе то се променя - от зле към по-зле!

batipej4o
05.12.2022, 22:37
Нашата държава. България.

batipej4o
05.12.2022, 22:39
Абе то се променя - от зле към по-зле!
Това не е моята гледна точка.

batipej4o
11.12.2022, 20:05
КАК МОГАТ ДА НИ ПОДСЛУШВАТ ЧРЕЗ ТЕЛЕФОНА И КОМПЮТРИТЕ? АФЕРАТА "ПЕГАС" ЗА ПОДСЛУШВАНЕ И В БЪЛГАРИЯ

(След 19 мин.)



https://www.youtube.com/watch?v=dUkbZWKthW0


(https://www.youtube.com/watch?v=dUkbZWKthW0)

zapstojan
11.12.2022, 22:24
КАК МОГАТ ДА НИ ПОДСЛУШВАТ ЧРЕЗ ТЕЛЕФОНА И КОМПЮТРИТЕ? АФЕРАТА "ПЕГАС" ЗА ПОДСЛУШВАНЕ И В БЪЛГАРИЯ

(След 19 мин.)



https://www.youtube.com/watch?v=dUkbZWKthW0

Май не са много наясно!?
Един от коментарите под филма: "Единият двамата гости беше с много интелигентен изказ,с удоволствие го слушах"
Аз бих добавил, че другия пък имаше доста добра дикция!;)

batipej4o
11.12.2022, 23:02
Тази женица искаше да направи сензация със гостите в своето предаване но нещо не се получи. Тя самата се оказа в неловко положение след като започна да повтаря „ Някакъв прост овчар “ „ Някакви прости хора “ .
Някак си гостите не бяха за това предаване.Важното е че всички разбраха за крушите , ябълките и джанките.
Може би заглавието трябваше да бъде „ Кои подслушват телефоните и компютрите ? “

batipej4o
08.01.2023, 17:58
Да съживим малко темата .



Не ми качва снимката заради резолюцията - сори. Нямам време да се разправям сега

Здравей .Някъде четох че ако качиш снимка във Фейсбук,Вайбър или др . мрежи те автоматично подрязват големината на снимката и след това можело да се качват на капризни форуми .
В моята ОС имамвградена програма за подрязване и не ми се е налагало да ползвам тази гимнастика.
На Андроида също има вградена функция за подрязване. Пъво се отива на снимката .И се натискат следните икони .

11865

11866

11867

Ъглите на рамката са подвижни и с тяхна помощ се изрязва снимката .
Май иска да има интернет на телефона .

batipej4o
09.01.2023, 14:43
Здравейте . Знаете ли че ако вашият компютър е стар и вече са ви казали че става само за боклука има шанс да го ползвате още доста време . Аз с моя стар лаптоп преминах на друга операциона система и вече 10 години ползвам машинката която ставаше само за боклука . Това са параметрите на моя комп.

11872

Не е нужно да има 500 ГБ твирд диск. 150 - 200 ГБ е достатъчно. Рама също може да е по малко. Има избор . На по маломощни компютри може да се монтира по стара версия. От друга страна по старите версии са почистени от грешки и работят по стабилно.
Тези които се занимават с такива неща като чертаене на таблици, визитки , печатане на никролози ,таблица със задачите през цялата година и др. подобни ползващи Офис програмите не е нужно да закопуват лиценз за компютъра защото Линукс е безплатен. Или ако някой влезе и каже моля пкажете си лиценза то следващото което ще направи е да поблагодари и да ви каже довиждане. Понеже не се занимавам с Офис програми и не съм запознат с тях съм качил няколко снимки на част от това което може да се прави с тези програми .

11873

11874

11875

11876

Да посоч още че за 10 години не съм имал случай да не мога да се свържа с някакъв модел принтер .
Като допълнение на казанато по горе добавям и тази картинка.

batipej4o
09.01.2023, 14:59
11877

Тези картинки по долу се появяват докато тече инсталацията.

11882

11883

11884

11885

batipej4o
09.01.2023, 15:13
11886

Така изглежда моята програма за изрязване на снимки.
Когато ми остане време ще кача снимки как се инсталира Линукс.
Ако някой реши да се пробва сам да ч инсталира.
Аз за 10 години не съм търсил чужда помощ при инсталирането.
Много е лесно. Само трябва да му се покаже на човек,

11888

П.П. - Не знам дали всички снимки се отварят при вас ?

FreeBSD
09.01.2023, 20:23
Мога ли да те попитам какво точно работиш ?
Другият ми въпрос е кога смяташ да мигрираш към *BSD / unix ?

batipej4o
10.01.2023, 12:19
Здравей . До скоро в строителството . Учил съм двигатели с вътрешно горене . Посещавал съм кръжоци по радиотехника .
Линукса ми е повече от хоби.
Чета само научна литература.

П.П. - И аз да попитам ако може ? При теб нещата на професионално ниво ли са ?

FreeBSD
12.01.2023, 09:03
Един непоискан съвет.
Малко с хората ползващи линукс,още по малко са можещите да работят на/с него, така че ако си от тях стройтелството не е за теб,там.

batipej4o
12.01.2023, 14:34
Един непоискан съвет.
Малко с хората ползващи линукс,още по малко са можещите да работят на/с него, така че ако си от тях стройтелството не е за теб,там.

Здравей. Благодаря за съвета .
Аз не се занимавам професионално с Линукс системите .
Помага ми само в ежедневието. / Linux Mint 20 Cinnamon
Поръчах си носител от Ибея да пробвам Линукс Минт 20.1
Мой познат ми каз че са били отказали от

11926

Интересно ми е докъде са стигнали .

batipej4o
27.01.2023, 04:49
Здравейте, Ако имате стар компютър който „ става смо за боклука “ и е по мощен от това което е написано по долу може да го върнете към живот.

12002

Версията която аз ползвам и то главно за слушане на музика и сърфиране в нета съм я смъкнал от тук.

12003

https://linuxmint.com/edition.php?id=302


https://www.youtube.com/watch?v=d2BLLfA8H6Q