PDA

Виж пълната версия : Контрол над пръсканията от земеделците



jdrumev
08.02.2022, 19:04
Според вас колеги и колежки трябва ли да бъде системата за оповестяване премахната,а земеделците да се задължат да сложат джипиеси на техниката?Така да ли няма да е по лесно и за тях и контролните органи.Питам това защото в момента тая система прече на БИО пчеларите,а не да помага.

Angel Yosifov
08.02.2022, 20:42
Ти неграмотен ли си.не слушаш ли новини??????
Чиповете са кът.Китайците ги скриха,чееее...всичко Фътка в космуса:bigsmile:

tsc1
08.02.2022, 21:49
Ти неграмотен ли си.не слушаш ли новини??????
Чиповете са кът.Китайците ги скриха,чееее...всичко Фътка в космуса:bigsmile:
Защо му се връзваш на простотиите?
1. Един GPS приемник приема сигнал от минимум три спътника. за да локализира точка в пространството. Сложи го под един метален навес и той вече не работи.
2. Ако си на вън сложи един станиол въру антената му и той вече не работи.
3. За да се предават данните от един GPS е необходимо към него да има свързан GSM модул или WiFi . Те изискват 24/365ч захранване. Когато е на прикачна техника, която няма акумулатори и стои под навеса как ще ги захранва?
4. За да се посрещнат сигналите от хиляди GSM или WiFi устройства дава ли си сметка каква мощна система трябва да стои насреща? Тоя трафик кой ще го плаща?
5. Колко човека дежурни 24/365ч ще са необходими да следят системата, да отгатват (как ли) дали съответната пръскачка е активна или само се мести от точка А до точка Б? И ако установят, че пръскачката в момента ръси, как ще уведомят вероятно засегнатите пчелини и техните собственици? И какви мерки те ще могат да предприемат постфактум???
Като се пише трябва да се мисли, а не каквото ти е отзад и те е напънало да го "изтропаш" на площада!

jdrumev
08.02.2022, 22:02
Защо му се връзваш на простотиите?
1. Един GPS приемник приема сигнал от минимум три спътника. за да локализира точка в пространството. Сложи го под един метален навес и той вече не работи.
2. Ако си на вън сложи един станиол въру антената му и той вече не работи.
3. За да се предават данните от един GPS е необходимо към него да има свързан GSM модул или WiFi . Те изискват 24/365ч захранване. Когато е на прикачна техника, която няма акумулатори и стои под навеса как ще ги захранва?
4. За да се посрещнат сигналите от хиляди GSM или WiFi устройства дава ли си сметка каква мощна система трябва да стои насреща? Тоя трафик кой ще го плаща?
5. Колко човека дежурни 24/365ч ще са необходими да следят системата, да отгатват (как ли) дали съответната пръскачка е активна или само се мести от точка А до точка Б? И ако установят, че пръскачката в момента ръси, как ще уведомят вероятно засегнатите пчелини и техните собственици? И какви мерки те ще могат да предприемат постфактум???
Като се пише трябва да се мисли, а не каквото ти е отзад и те е напънало да го "изтропаш" на площада!


Миналата година над 30% зимна смъртност,тая се очаква над 50%,ако е така значи системата не става и трябват нови методи.Знаеш ли колко струва едно пчелно семейство в момента и това 50% е верно колко пара е?;)

tsc1
08.02.2022, 22:12
Миналата година над 30% зимна смъртност,тая се очаква над 50%,ако е така значи системата не става и трябват нови методи.Знаеш ли колко струва едно пчелно семейство в момента и това 50% е верно колко пара е?;)Че какво общо има едното с другото??
Предложи система ти, ако имаш топки и нека се приеме.

Трендафил Дончев
08.02.2022, 22:21
Миналата година над 30% зимна смъртност,тая се очаква над 50%,ако е така значи системата не става и трябват нови методи.Знаеш ли колко струва едно пчелно семейство в момента и това 50% е верно колко пара е?;)

75%, че и 90%. На някои места и 100. ;)

tsc1
08.02.2022, 22:25
75%, че и 90%. На някои места и 100. ;)
Това по данни на "Агенция Друмев" ли?:laughing:

koragroup
09.02.2022, 08:53
Това по данни на "Агенция Друмев" ли?:laughing:

tsc1, ти си един акар. Паразит. Към тебе само БИО методи трябва да се прилагат. Ама едва ли ще се намери човек дето му е по достойнството да свърши тая работа.
Чудя се защо те търпят администраторите още. Шефа ли те пази? Ами да те прави един админ и хептен да се опразни форума.
Сусурлево.... Шопландия... в пчеларски форум без нито един кошер... еваси подигравката!
Айде циба...

П.С. Тоя палец дето ще го цъкнеш си го наври... знаеш къде.

koragroup
09.02.2022, 08:59
Според вас колеги и колежки трябва ли да бъде системата за оповестяване премахната,а земеделците да се задължат да сложат джипиеси на техниката?Така да ли няма да е по лесно и за тях и контролните органи.Питам това защото в момента тая система прече на БИО пчеларите,а не да помага.

Още юли 2020 съм писал тука https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4732 . Виж само броя на гласувалите. Прочети и мненията. Мисли как да се спасяваш самосиндикално. Нито държавата ще ти помогне, нито ще те разберат "колегите".

Трендафил Дончев
09.02.2022, 12:59
tsc1, ти си един акар. Паразит. Към тебе само БИО методи трябва да се прилагат. Ама едва ли ще се намери човек дето му е по достойнството да свърши тая работа.
Чудя се защо те търпят администраторите още. Шефа ли те пази? Ами да те прави един админ и хептен да се опразни форума.
Сусурлево.... Шопландия... в пчеларски форум без нито един кошер... еваси подигравката!
Айде циба...

П.С. Тоя палец дето ще го цъкнеш си го наври... знаеш къде.

Всички са му приятели. ;) Само аз от време на време му бъркам в ......,но шефа ми сложи вилата на врата и сегИ и аз съм му приятел. :bigsmile: Абе, ще му скъсам трътката някой ден, само да ме ядоса жената.:bigsmile:

Корчев, той, че е акар/паразит го знаем всички и се борим с всички позволени средства, но пчелите да не са спрели да дават мед, та и ние да спираме да пишем.
Нали знаеш - пътя към Рая е осеян с тръни. И дедо ти Боян е един бодил.;)

tsc1
09.02.2022, 13:46
Всички са му приятели. ;) Само аз от време на време му бъркам в ......,но шефа ми сложи вилата на врата и сегИ и аз съм му приятел. :bigsmile: Абе, ще му скъсам трътката някой ден, само да ме ядоса жената.:bigsmile:

Корчев, той, че е акар/паразит го знаем всички и се борим с всички позволени средства, но пчелите да не са спрели да дават мед, та и ние да спираме да пишем.
Нали знаеш - пътя към Рая е осеян с тръни. И дедо ти Боян е един бодил.;)
Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.:bounce:
Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.

Pero Melifero
09.02.2022, 14:59
Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.:bounce:
Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.
Ей с тоя пост уцели десетката на десетката баце!:laughing:
Предлагам и умолявам да бъде закачен от модератора или шефа на видно място, за да се набива в очи при влизане и излизане от форума!
Ако не се сещате защо, можем да го разнищим подобаващо;)



75%, че и 90%. На някои места и 100. ;)
Дончев, това истински цифри ли са или намекваш за някакви мошенгии?

koragroup
09.02.2022, 16:37
Всички са му приятели. ;) Само аз от време на време му бъркам в ......,но шефа ми сложи вилата на врата и сегИ и аз съм му приятел. :bigsmile: Абе, ще му скъсам трътката някой ден, само да ме ядоса жената.:bigsmile:

Корчев, той, че е акар/паразит го знаем всички и се борим с всички позволени средства, но пчелите да не са спрели да дават мед, та и ние да спираме да пишем.
Нали знаеш - пътя към Рая е осеян с тръни. И дедо ти Боян е един бодил.;)

Дончев, и твойта не е лесна. Аз обаче като видя въшка да излиза на нечие чело поне я отбелязвам.
Нищо против нямам срещу системата за известяване. Вероятно някъде работи. При мен за съжаление НЕ! 1. Защото сроковете са по 3 дни, 2. защото часовете масово не се спазват и 3. Защото знам, че в пръскачките никога няма само фунгициди примерно, а е коктейл от отрови. И всичко си е по старому. Контрол няма!

Трендафил Дончев
09.02.2022, 16:48
Дончев, и твойта не е лесна. Аз обаче като видя въшка да излиза на нечие чело поне я отбелязвам.
Нищо против нямам срещу системата за известяване. Вероятно някъде работи. При мен за съжаление НЕ! 1. Защото сроковете са по 3 дни, 2. защото часовете масово не се спазват и 3. Защото знам, че в пръскачките никога няма само фунгициди примерно, а е коктейл от отрови. И всичко си е по старому. Контрол няма!

Корчев, дедо ти Боян отдавна има етикет на челото бре, на който е отбелязано, че е....каквото каза ти по-горе, но рядко влизаш, че редовно да те полазва.:bigsmile:

Трендафил Дончев
09.02.2022, 16:53
Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.:bounce:
Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.

За системата ли!? И за нея след като искаш да влезе в изброяването.;)

Но на теб ще бъде за Цялостен принос към пчеларството. Директно - Златен акар. :bigsmile:

Трендафил Дончев
09.02.2022, 16:57
Ей с тоя пост уцели десетката на десетката баце!:laughing:
Предлагам и умолявам да бъде закачен от модератора или шефа на видно място, за да се набива в очи при влизане и излизане от форума!
Ако не се сещате защо, можем да го разнищим подобаващо;)



Дончев, това истински цифри ли са или намекваш за някакви мошенгии?

Няма кой да се занимава на дедо ти Боян със златните мисли.;)

Цифрите са на принципа на баенето. Дано не е така. ;)

tsc1
09.02.2022, 17:26
Дончев, и твойта не е лесна. Аз обаче като видя въшка да излиза на нечие чело поне я отбелязвам.
Нищо против нямам срещу системата за известяване. Вероятно някъде работи. При мен за съжаление НЕ! 1. Защото сроковете са по 3 дни, 2. защото часовете масово не се спазват и 3. Защото знам, че в пръскачките никога няма само фунгициди примерно, а е коктейл от отрови. И всичко си е по старому. Контрол няма!
Това не е система за контрол, а за известяване на желаещите! Предложи система за контрол с твоите изисквания на МЗХГ и БАБХ и я отстоявай да се реализира вместо да мрънкаш! Това важи и за всички останали хейтъри.

agro
09.02.2022, 18:00
Със или без система, пръскането ще продължи. Няма спасение. На земеделците не им пука за пчелите, на карта им е заложен добив, от който зависи огромен бизнес /отрасъл/. Ма насекомите намалявали - и за тях не им пука. Но намаляването на биоразнообразието, което много проучвания установяват, рано или късно ще ни се стовари на главите. Ето една статия по въпроса: https://nauka.offnews.bg/news/Nauki-za-Zemiata_15/Adaptatciia-na-tcennostnata-prizma-na-praga-na-klimatichna-katastrofa_179864.html
Дали оттеглянето на пчелините в необработваеми територии ще помогне - на мен не ми помага особено, и моите мрат, при други не знам как е. Никаква система не отменя действителността, ако и да не пречи никому. Поне не вреди, пък може да е помогнала на някого, знам ли.

ch.atanasov
09.02.2022, 18:42
Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.:bounce:
Определено не разбирам за какво мъркате. .


Незнам чия трътка е за скъсване, на теб може да ти се прости, че нямаш пчели,ама съдружника ти има / или имаше /. Пак ще повторя : системата е за земеделците, направо им развързахте ръцете. Даже и кметовете имат да ви черпят.

jdrumev
09.02.2022, 18:44
75%, че и 90%. На някои места и 100. ;)


Това колко ще е като пари ако се предположи ,че има 1 200 000 семейства в БГ.

zapstojan
09.02.2022, 18:55
Със или без система, пръскането ще продължи. Няма спасение. На земеделците не им пука за пчелите, на карта им е заложен добив, от който зависи огромен бизнес /отрасъл/. Ма насекомите намалявали - и за тях не им пука. Но намаляването на биоразнообразието, което много проучвания установяват, рано или късно ще ни се стовари на главите. Ето една статия по въпроса: https://nauka.offnews.bg/news/Nauki-za-Zemiata_15/Adaptatciia-na-tcennostnata-prizma-na-praga-na-klimatichna-katastrofa_179864.html
Дали оттеглянето на пчелините в необработваеми територии ще помогне - на мен не ми помага особено, и моите мрат, при други не знам как е. Никаква система не отменя действителността, ако и да не пречи никому. Поне не вреди, пък може да е помогнала на някого, знам ли.

Няма как, да се отклонява вниманието с безполезни неща, на пчелари, ветеринари и министри в национален мащаб, от сериозните проблеми и в същото време да не се вреди.
Щом нито има полза от нея, нито пречи, нито вреди, за какой чвор е тогава?
Да не забравяме колко труд е положил и Рости, да се прокара системата и накрая, нито да е полезна, нито да вреди. Не е хубаво така!blush;

Трендафил Дончев
09.02.2022, 19:01
Това колко ще е като пари ако се предположи ,че има 1 200 000 семейства в БГ.

Как колко!? Колкото да ви замажат очите.;) Но все се чудя!?!?!? Защо ви ги дават? И най се чудя, защо дават за Ковида!?!?!? :tres:

jdrumev
09.02.2022, 19:12
Как колко!? Колкото да ви замажат очите.;) Но все се чудя!?!?!? Защо ви ги дават? И най се чудя, защо дават за Ковида!?!?!? :tres:


Че тя е най сладката.:bigsmile:

jdrumev
09.02.2022, 19:15
Няма как, да се отклонява вниманието с безполезни неща, на пчелари, ветеринари и министри в национален мащаб, от сериозните проблеми и в същото време да не се вреди.
Щом нито има полза от нея, нито пречи, нито вреди, за какой чвор е тогава?
Да не забравяме колко труд е положил и Рости, да се прокара системата и накрая, нито да е полезна, нито да вреди. Не е хубаво така!blush;


Как да не вреди бре?Я питай тоя бат Боянчо колко БИО пчелари са се регистрирали и колко Таксиметрови?;)Тая система наистина помага,но само на Таксиметровите пчелари за стационарните е безмислена,а БИО-то ги ликвидира на момента на смс-са.:bigsmile:

зуница
09.02.2022, 19:26
Защо му се връзваш на простотиите?
1. Един GPS приемник приема сигнал от минимум три спътника. за да локализира точка в пространството. Сложи го под един метален навес и той вече не работи.
2. Ако си на вън сложи един станиол въру антената му и той вече не работи.
3. За да се предават данните от един GPS е необходимо към него да има свързан GSM модул или WiFi . Те изискват 24/365ч захранване. Когато е на прикачна техника, която няма акумулатори и стои под навеса как ще ги захранва?
4. За да се посрещнат сигналите от хиляди GSM или WiFi устройства дава ли си сметка каква мощна система трябва да стои насреща? Тоя трафик кой ще го плаща?
5. Колко човека дежурни 24/365ч ще са необходими да следят системата, да отгатват (как ли) дали съответната пръскачка е активна или само се мести от точка А до точка Б? И ако установят, че пръскачката в момента ръси, как ще уведомят вероятно засегнатите пчелини и техните собственици? И какви мерки те ще могат да предприемат постфактум???
Като се пише трябва да се мисли, а не каквото ти е отзад и те е напънало да го "изтропаш" на площада!
Отдавна те чакам да се изходиш по някой въпрос. За чий кеф си в тоя форум само да обиждаш и простеш пред пчеларите? Що трябва и нас да караш да слизаме на твоето просташко ниво? Няма ли кой най-после да почисти последния останал пчеларски форум от такива екземпляри като тебе?

tsc1
09.02.2022, 20:03
Отдавна те чакам да се изходиш по някой въпрос. За чий кеф си в тоя форум само да обиждаш и простеш пред пчеларите? Що трябва и нас да караш да слизаме на твоето просташко ниво? Няма ли кой най-после да почисти последния останал пчеларски форум от такива екземпляри като тебе?
А нещо да кажеш по същество за изброените доводи?

jdrumev
09.02.2022, 20:11
А нещо да кажеш по същество за изброените доводи?


Ти по моя пост да имаш да кажеш нещо?;)

зуница
09.02.2022, 20:14
А нещо да кажеш по същество за изброените доводи?
Ти не си същество. Екземпляр рожба на природна грешка. Нагъл простак! Щом те търпят нека и в къщи те заведат. Да им красиш къщите. Ама трябва щипки на носа да си сложат , че смрадта ти ще ги удуши.thumbdown;

tsc1
09.02.2022, 20:15
Ти по моя пост да имаш да кажеш нещо?;)
Вече го казах в пост #3. Ако нещо не ти е ясно - питай.

tsc1
09.02.2022, 20:16
Ти не си същество. Екземпляр рожба на природна грешка. Нагъл простак! Щом те търпят нека и в къщи те заведат. Да им красиш къщите. Ама трябва щипки на носа да си сложат , че смрадта ти ще ги удуши.thumbdown;
До тук ли ти се простират знанията и изразните средства?

kuline
09.02.2022, 20:44
Оставете чиляка на мира бре! Чак се чудя на някои, които до завчера му одобряваха постовете, а днес вече са му ядосани. Да се смея ли, да плача ли.

зуница
09.02.2022, 20:45
До тук ли ти се простират знанията и изразните средства?
Милиционерска душице, дразниш и предизвикваш да слезем в мръсната локва простащина с която се храниш. Пак повтарям. Смрадта що разнасяш прогони нормалните пчелари от форума им. Единственото обяснение , че още те търпят е желанието на Матеев да закрие форума поради липса на пчелари в него. Пак простащината ти се превърна в основна тема на дискусията. Присъствието ти сред пчеларите води само до опростачване на всяка нормална дискусия.

zapstojan
09.02.2022, 20:52
Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.:bounce:
Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.

1.Те трътките че са две, две са. Това е ясно на всички, пък и народа отдавна е казал: "Една трътка - насрана трътка".
2.Кой ти мърка на тебе? Кой те ебава за слива, че и да ти мърка?
3.Намери се Спасителя! bow;bow;bow;:laughing:
4.Те последните две изречения, не се ли отнасят за теб?

Я сега кажи, кой колко пари взе за системата?:cool:

dvd111
09.02.2022, 21:05
...Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително...
Ето как, без да се усетиш признаваш, че участието в тая система "не е наложително", сиреч: С нея и без нея - все тая!
Друго кажи - След като за себе си знаеш, че няма нужда от системата и явно отпадат официалните хуманни подбуди за дейното ти (да не кажа решаващо) участие в нея (и то точно в този вариант)... кажи ни, каква е далаверата?

ch.atanasov
09.02.2022, 21:11
Оставете чиляка на мира бре! Чак се чудя на някои, които до завчера му одобряваха постовете, а днес вече са му ядосани. Да се смея ли, да плача ли.

Бий си един че да спреш да се чудиш. Ще ти помогна. Не съм му одобрявал постовете, просто НЕодобрявам начина по който сипете такава злъч и омраза, и се нахъсвате един друг, срещу него. Бати и пичагите, АТЦ бил трагедията на БГ-пчеларството и най-вече на форума. Ужас.:crazy:

пп. що ли ти пиша, сега ша ма убийш пак.crying;

jdrumev
09.02.2022, 21:18
Бий си един че да спреш да се чудиш. Ще ти помогна. Не съм му одобрявал постовете, просто НЕодобрявам начина по който сипете такава злъч и омраза, и се нахъсвате един друг, срещу него. Бати и пичагите, АТЦ бил трагедията на БГ-пчеларството и най-вече на форума. Ужас.:crazy:

пп. що ли ти пиша, сега ша ма убийш пак.crying;


Мен да си ма видел да пиша в Жичкаджия 5 разряд?:laughing:Всяка жаба да си знае гьола....;)

kuline
09.02.2022, 21:19
Бий си един че да спреш да се чудиш. Ще ти помогна. Не съм му одобрявал постовете, просто НЕодобрявам начина по който сипете такава злъч и омраза, и се нахъсвате един друг, срещу него. Бати и пичагите, АТЦ бил трагедията на БГ-пчеларството и най-вече на форума. Ужас.:crazy:

пп. що ли ти пиша, сега ша ма убийш пак.crying;

Ха, гузен негонен бяга. :bigsmile: Знаех си аз, че си най-нетърпеливия. Споко бе Чанко - всяко нещо с времето си. ;)

agro
09.02.2022, 21:26
...такава злъч и омраза...
Прав си, и на мен не ми харесва, не е редно и не е цивилизовано. Освен, че изглежда зле за непредубедения читател, охарактеризира и участниците по съответния начин.

jdrumev
09.02.2022, 21:28
Прав си, и на мен не ми харесва, не е редно и не е цивилизовано. Освен, че изглежда зле за непредубедения читател, охарактеризира и участниците по съответния начин.


На какво си постелиш на това ще си легнеш.;)

kuline
09.02.2022, 21:33
Прав си, и на мен не ми харесва, не е редно и не е цивилизовано. Освен, че изглежда зле за непредубедения читател, охарактеризира и участниците по съответния начин.

То и на мен, а предполагам и на всеки друг нещо не му харесва, да ама не сме се събрали да се харесваме. Всеки си има неговите плюсове и минуси, пречупени през призмата на другия. Та така де и аз не приемам някой да ми джурка манджата. Туй ще рече ли, че на мен като не ми харесва нещо, то трябва да си мълча и да клюмам одобрително с глава, разбирай да палцирам? Форума тотално се префасонира - намекнах в някоя тема. Е, сега да ви казвам ли, че не ме кефи това? Ами просто подминавам постовете, че дори и темата и това е. За каква злъч говориш и ти? Посочи!

ch.atanasov
09.02.2022, 21:35
Ха, гузен негонен бяга. :bigsmile: Знаех си аз, че си най-нетърпеливия. Споко бе Чанко - всяко нещо с времето си. ;)

Нито съм гузен , нито бягам, нито съм нетърпелив--като ти дойде времето и най-вече акъла, да знаеш -тук съм.hi;

kuline
09.02.2022, 21:39
Нито съм гузен , нито бягам, нито съм нетърпелив--като ти дойде времето и най-вече акъла, да знаеш -тук съм.hi;

Не думай тъй. ;) Акъла на мен ми стига, колкото толкова, че да не търся като теб разширителен съд, за да го складирам.
Започваш все повече да ми харесваш. ;)

ch.atanasov
09.02.2022, 21:45
Започваш все повече да ми харесваш. ;)

И ти на мен -kiss;kiss;inlove;:bigsmile:

agro
09.02.2022, 21:47
...просто подминавам постовете, че дори и темата и това е. За каква злъч говориш и ти? Посочи!
Същото правя и аз, палци гледам да не слагам на "горещите" места, че то е все едно да наливам "масло в огъня". По същата причина и пример няма да посоча, всеки си ги вижда.

kuline
09.02.2022, 21:51
И ти на мен -kiss;kiss;inlove;:bigsmile:

А тъй кажи де, пък с майки и основи мога да ти услужа, ако искаш. :bigsmile:

kuline
09.02.2022, 21:56
Същото правя и аз, палци гледам да не слагам на "горещите" места, че то е все едно да наливам "масло в огъня". По същата причина и пример няма да посоча, всеки си ги вижда.

Е, различаваме се в това, че аз по горещи теми, свързани с пчеларството и по-точно субсидирането съм категорично против, но не защото завиждам, а защото го неодобрявам тотално, тъй като това изкривява СВОБНИЯ пазар. Предполагам заради това съм недолюбван от много от членовете тук. Ами това е моето мнение и аз ясно го изразявам.

Георги 1974
09.02.2022, 21:58
Същото правя и аз, палци гледам да не слагам на "горещите" места, че то е все едно да наливам "масло в огъня". По същата причина и пример няма да посоча, всеки си ги вижда.
Ами помня преди време с Чанко и Иван Барабан нещо писахте и палци слагахте за истамбулската конвенция а аз се чудех, че в третия пол вярвате а в плеядинците не. Чудни ора!

ch.atanasov
09.02.2022, 22:07
Ами помня преди годи с Чанко и Иван Барабан нещо писахте и палци слагахте за истамбулската конвенция а аз се чудех, че в третия пол вярвата а в плеядинците не. Чудни ора!

Жоре, натежават ти годините, вари си гинко -белоба.:bigsmile: Не съм поткрепял джендарите, ако това имаш предвид със споменаването на истамбулската конвенция. По мой си пък спомен писах тогава, че я отхвърляте без да сте я чели.hi;

Георги 1974
09.02.2022, 22:07
Мен да си ма видел да пиша в Жичкаджия 5 разряд?:laughing:Всяка жаба да си знае гьола....;)

Никаква толерантност от твоя страна ама кой те спира да пишеш.Почваш да се демократизираш не прави това не прави онова а прави това де кажат гаргойлите

Георги 1974
09.02.2022, 22:10
Жоре, натежават ти годините, вари си гинко -белоба.:bigsmile: Не съм поткрепял джендарите, ако това имаш предвид със споменаването на истамбулската конвенция. По мой си пък спомен писах, че я отхвърляте без да сте я чели.hi;
Бе може да е от гъбите де пафкам или от еленското де черпи Друмев ако греша моля най смирено за извинение!

jdrumev
09.02.2022, 22:18
Бе може да е от гъбите де пафкам или от еленското де черпи Друмев ако греша моля най смирено за извинение!


Може да е от туй от Елена,я виж мен как ма пере гюлето...:bigsmile:

kuline
09.02.2022, 22:19
Може да е от туй от Елена,я виж мен как ма пере гюлето...:bigsmile:

Туй ще да е от топката, кога си бил вратар.
Добре, че си тук да ни разведряващ, че поглеж сме се стиснали за гушите. :)

зуница
10.02.2022, 13:28
Жоре, натежават ти годините, вари си гинко -белоба.:bigsmile: Не съм поткрепял джендарите, ако това имаш предвид със споменаването на истамбулската конвенция. По мой си пък спомен писах тогава, че я отхвърляте без да сте я чели.hi;
Извинявай, ама трябва и да си препил.щом не помниш , че се писа "малко джендърче".Не , че е много от значение дали си го признаваш или не, ама то си е факт, неоспорим.:laughing:
п.п. За "малко" ми е спорно.Но и голямо да е все си е джендърче.:laughing:

batipej4o
11.02.2022, 00:29
Здравейте.Да попитам, Вярно лие че преработвали старите батерии в тор за тотене? Защото на батерията пише да не се изхвърля в кофата за боклук а само на опредеделени за целта места.Това ще рече че е много вредна за почвата.До колко е вярно това?

10952