PDA

Виж пълната версия : Украйна VS Русия.........свободна тема.



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8

batipej4o
26.01.2022, 01:52
Зам генерала Криванов заявил че за няколко часа Киев може да бъде превзет. И обяснява как може да се случи това.

https://www.youtube.com/watch?v=erX2mlAa--k

batipej4o
21.02.2022, 00:14
Какво казват добрите за лошите.

https://www.youtube.com/watch?v=NUgbV_6FdMc
https://www.youtube.com/watch?v=3xrqv9awouY
https://www.youtube.com/watch?v=vh7qy6Uos8Q

batipej4o
21.02.2022, 00:24
И един сценарий по предсказанията на някакъв Волф как китайците ще нападнат Русия и щели да пият чай в Челябинск.Там където падна метеорита в езерото.( в клипа има и картинки на нападението
Руската матрона торст тяхната Ванга казала че украинците сами щели да напуснат Украйна и не по тяхна воля.Щели да отидат по чужди места където никой не ги чакал.

https://www.youtube.com/watch?v=SY3FfipEv6Y

batipej4o
25.02.2022, 00:45
Дано Путин да запази мирните граждани и децата най вече че голям грях ще му легне на душата.
Зеленски то е ясно.

10985

Не разбирам този „ комшия“ на какво се надява след тези гръмки думи.Може би си си мисли че украинците ще му подарят Крим.
От това което се случва в момента си мисля че ако „комшиите“ решат да си върнат Румелия никой няма да си мръдне пръста за нас.Съседите ни ще ни разкъсат като новогодишна баница.Кирчо ще се качи в самолета и право в Канада. С руснаците вече сме врагове.Така е .Който се обажда когато не го питат.

П.П. - Не знам до колко е вярно?
10986

Трендафил Дончев
25.02.2022, 08:55
И един сценарий по предсказанията на някакъв Волф как китайците ще нападнат Русия и щели да пият чай в Челябинск.Там където падна метеорита в езерото.( в клипа има и картинки на нападението
Руската матрона торст тяхната Ванга казала че украинците сами щели да напуснат Украйна и не по тяхна воля.Щели да отидат по чужди места където никой не ги чакал.

https://www.youtube.com/watch?v=SY3FfipEv6Y

Тръгнаха вече.

batipej4o
25.02.2022, 21:41
Тръгнаха вече.

Да нямам нищо против да се помогне но много от тят са били на мисии и то на първа линия.Става дума за Авганистан и други такива.Та нали разбираш такива хора са претръпнали към всичко.Казано по просто човешкия живот не означава нищо за тях.Че да внимават нашите кирчовци на кого дават подслон.Лично съм виждал такива с тотаитовки на рамото.Един парашут и крастосани нож и калашник .Ако не ме лъже памета.Погледа му неореант.На единия дори не беше довършена татоировката.Съвсем млад в спец отряда.Доведоха ги на работа и главния на украинската бригада каза че те не са за тук.Нищо лично.Само споделям.Имаме вече опит с идиловците.Днеска един говори с братовчед си в Украйна и каз че оня му казал че Зеленски бил казал че очаквал в следващите 24 часа да го убият.
Днес отново си говорихме с колегите.Става дума за еврото че нищо добро не ни чака ако го приемем за размена еденица.Стигнахме до следното мнение.Че богатите ще станат още по богати а бедните ще станат още по бедни.Англичаните имат една приказка.Ако искаш нещо да не се случи отлагай.То е ясно че все някога ще се случи но да е някъде напред в годините.
П.П. - То ако беше Ок англичаните щяха ли да напуснат ЕС.Кой бяга от пари?

batipej4o
26.02.2022, 23:16
Здравейте.На времето имаше една рубрика .Има две рисунки и отдолу пише намерете десете разлики.
Аз ще напиша - намерете приликите.

10987 10988 10989 10990 10991

batipej4o
26.02.2022, 23:19
10992 10993 10994 10995 10996

batipej4o
26.02.2022, 23:23
10997 ..........

agro
27.02.2022, 13:44
Много обичам да ми дават акъл какво трябва да се прави хора, които заработват някъде далече в "гнилия запад", но твърдят, че ние, дето останахме, трябва да обичаме бедния, но благороден "изток".

зуница
27.02.2022, 14:26
Много обичам да ми дават акъл какво трябва да се прави хора, които заработват някъде далече в "гнилия запад", но твърдят, че ние, дето останахме, трябва да обичаме бедния, но благороден "изток".
Опитваш се да изостриш дискусията или си търсиш почесване?;)

agro
27.02.2022, 15:50
drinks;
Десет символа

dvd111
27.02.2022, 15:53
Много обичам да ми дават акъл какво трябва да се прави хора, които заработват някъде далече в "гнилия запад", но твърдят, че ние, дето останахме, трябва да обичаме бедния, но благороден "изток".
Точно в "даването на акъл" на запада му е силата. Страданията на Украйна са и заради същите тези "ценни" съвети. И защо след като са знаели какво ще стане предварително, ЕС и САЩ не се отказаха от вкарването на Украйна в НАТО, ако с това е могло да се предотврати тази война? Ако това беше цената за мира, защо отказаха да я платят? Айде Путин не го бива, ама те като са най-умните, най-човечните и загрижени за бъдещето ни, защо не спестиха на украинците този ужас?
Между другото, интересно ми е какво мислят сега в Брюксел и какво мислиш и ти - Кое е по-важно, зелената сделка или енергийната независимост?...

agro
27.02.2022, 16:26
Никога не е имало вероятност Украйна да влезе в НАТО, поне в близките 20 години, така, както Косово и Сърбия, докато не се разберат, няма и те да влязат. Това беше всеизвестно и не е то причината за войната. Имаше шанс обаче Украйна, тръгнала по пътя на европейското интегриране, да дръпне напред икономически и да е в рязък контраст с действителността от другата страна на руската и белоруската си граници - както е видно при балтийските републики.
Никога не е имало вероятност Украйна да нападне Русия или да позволи от нейната територия друг да нападне.
На Русия европейски ориентирана Украйна не и трябва, на нея и трябва буфер от васални държави по границите с ЕС, подобно на Белорус. И по тази причина не пита нито украинци, нито белоруси какво искат, бой по тиквата, ако трябва с ракети и танкове.
Затова - първо Крим, после Донбас, после повод за завладяване. Ако Турция действаше така, сега щяхме да сме Пловдивски и Русчукски санджаци.
Като резултат, много правилно забелязваш, борбата за въглеродна неутралност и противодействие на глобалното затопляне /част от което е Зелената сделка/ вече няма шанс. Тя и преди войната си беше с малка вероятност за успех, но все имаше надежда големите да се разберат някак. Сега, при тоталната енергийна зависимост на Европа от руски доставки, вероятно тези политики ще се отложат за по-добри времена. Спре ли газта от Русия, ще тръгнат отново Тец-овете и АЕЦ-овете на Германия. А нашият проект за Белене изведнъж ще стане интересен за европейските инвеститори.
За съжаление климатичното бедствие, което предстои да се случи, не се интересува какво е положението. То може да бъде смекчено само по един начин - намаляване и спиране на емисиите на парникови газове. След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.

Георги 1974
27.02.2022, 18:46
Никога не е имало вероятност Украйна да влезе в НАТО, поне в близките 20 години, така, както Косово и Сърбия, докато не се разберат, няма и те да влязат. Това беше всеизвестно и не е то причината за войната. Имаше шанс обаче Украйна, тръгнала по пътя на европейското интегриране, да дръпне напред икономически и да е в рязък контраст с действителността от другата страна на руската и белоруската си граници - както е видно при балтийските републики.
Никога не е имало вероятност Украйна да нападне Русия или да позволи от нейната територия друг да нападне.
На Русия европейски ориентирана Украйна не и трябва, на нея и трябва буфер от васални държави по границите с ЕС, подобно на Белорус. И по тази причина не пита нито украинци, нито белоруси какво искат, бой по тиквата, ако трябва с ракети и танкове.
Затова - първо Крим, после Донбас, после повод за завладяване. Ако Турция действаше така, сега щяхме да сме Пловдивски и Русчукски санджаци.
Като резултат, много правилно забелязваш, борбата за въглеродна неутралност и противодействие на глобалното затопляне /част от което е Зелената сделка/ вече няма шанс. Тя и преди войната си беше с малка вероятност за успех, но все имаше надежда големите да се разберат някак. Сега, при тоталната енергийна зависимост на Европа от руски доставки, вероятно тези политики ще се отложат за по-добри времена. Спре ли газта от Русия, ще тръгнат отново Тец-овете и АЕЦ-овете на Германия. А нашият проект за Белене изведнъж ще стане интересен за европейските инвеститори.
За съжаление климатичното бедствие, което предстои да се случи, не се интересува какво е положението. То може да бъде смекчено само по един начин - намаляване и спиране на емисиите на парникови газове. След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.
Отношения между НАТО и Украйна

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D 1%8F_%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83_%D0%9D%D0%90%D 0%A2%D0%9E_%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D 0%BD%D0%B0

зуница
27.02.2022, 18:57
Никога не е имало вероятност Украйна да влезе в НАТО, поне в близките 20 години, така, както Косово и Сърбия, докато не се разберат, няма и те да влязат. Това беше всеизвестно и не е то причината за войната. Имаше шанс обаче Украйна, тръгнала по пътя на европейското интегриране, да дръпне напред икономически и да е в рязък контраст с действителността от другата страна на руската и белоруската си граници - както е видно при балтийските републики.
Никога не е имало вероятност Украйна да нападне Русия или да позволи от нейната територия друг да нападне.
На Русия европейски ориентирана Украйна не и трябва, на нея и трябва буфер от васални държави по границите с ЕС, подобно на Белорус. И по тази причина не пита нито украинци, нито белоруси какво искат, бой по тиквата, ако трябва с ракети и танкове.
Затова - първо Крим, после Донбас, после повод за завладяване. Ако Турция действаше така, сега щяхме да сме Пловдивски и Русчукски санджаци.
Като резултат, много правилно забелязваш, борбата за въглеродна неутралност и противодействие на глобалното затопляне /част от което е Зелената сделка/ вече няма шанс. Тя и преди войната си беше с малка вероятност за успех, но все имаше надежда големите да се разберат някак. Сега, при тоталната енергийна зависимост на Европа от руски доставки, вероятно тези политики ще се отложат за по-добри времена. Спре ли газта от Русия, ще тръгнат отново Тец-овете и АЕЦ-овете на Германия. А нашият проект за Белене изведнъж ще стане интересен за европейските инвеститори.
За съжаление климатичното бедствие, което предстои да се случи, не се интересува какво е положението. То може да бъде смекчено само по един начин - намаляване и спиране на емисиите на парникови газове. След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.
Не знам дали си на възраст на която да помниш лекторите на дружество" Георги Кирков". Та написаното от тебе е напълно в духа и похватите на тия лектори които обикаляха заводите и през работна време ни "просветляваха". Е може да си пропуснал, но Зеленски поиска да промени безядрения статут на Украйна. Това заедно с реалните възможности на Украйна да нанесе ракетен удар по руска територия е един от поводите за нападението. Първото което руснаците направиха беше да блокират хранилището за ядрени отпадъци в Чернобил.Защо ли ще пазят "боклучарник" ако няма реална опасност?

agro
27.02.2022, 19:26
...Зеленски поиска да промени безядрения статут на Украйна. Това заедно с реалните възможности на Украйна да нанесе ракетен удар по руска територия е един от поводите за нападението...
Не е поискал, а каза, че съжалява, че Украйна се е отказала от ядрените оръжия. А тя се отказа от тях след краха на СССР, като и се гарантира териториалната неприкосновеност. А го каза, след като Русия призна ДНР и ЛНР.
Колкото до възможността за ракетен удар по Русия - повечето и съседи могат да и нанесат ракетен удар - следва да ги нападне всичките ли?

batipej4o
27.02.2022, 19:51
Не е поискал, а каза, че съжалява, че Украйна се е отказала от ядрените оръжия. А тя се отказа от тях след краха на СССР, като и се гарантира териториалната неприкосновеност. А го каза, след като Русия призна ДНР и ЛНР.
Колкото до възможността за ракетен удар по Русия - повечето и съседи могат да и нанесат ракетен удар - следва да ги нападне всичките ли?


Това с ядрения удар според мен са празни приказки.По скоро Путин се плаши от това че тези ядрени отпадъци да не попаднат в нечии ръце .Когато се добавят в снарядите те с лекота пробивали танковите брони.Специалитет на американската армия.

П.П. - Та кои са тези съседи с ядрени ракети?

зуница
27.02.2022, 19:52
Не е поискал, а каза, че съжалява, че Украйна се е отказала от ядрените оръжия. А тя се отказа от тях след краха на СССР, като и се гарантира териториалната неприкосновеност. А го каза, след като Русия призна ДНР и ЛНР.
Колкото до възможността за ракетен удар по Русия - повечето и съседи могат да и нанесат ракетен удар - следва да ги нападне всичките ли?
Защо Русия призна тия републики сега ,след като преди 8 години спря войските им да не отцепят половин Украйна?

zapstojan
27.02.2022, 20:07
Това с ядрения удар според мен са празни приказки.По скоро Путин се плаши от това че тези ядрени отпадъци да не попаднат в нечии ръце .Когато се добавят в снарядите те с лекота пробивали танковите брони.Специалитет на американската армия.

П.П. - Та кои са тези съседи с ядрени ракети?

Струва ли ми се, че си цитирал погрешно, или наистина е така?

batipej4o
27.02.2022, 20:24
Струва ли ми се, че си цитирал погрешно, или наистина е така?

То се подразбира.Между другото колко държави с ядрено уръжие има около русия?Питам за ракети.

zapstojan
27.02.2022, 20:34
То се подразбира.Между другото колко държави с ядрено уръжие има около русия?Питам за ракети.

А кой от събеседниците е споменал за "ядрените отпадъци"?:cool:

zapstojan
27.02.2022, 21:01
.....

Какво стана?
Да не ти спря часовника?:crazy:

Георги 1974
28.02.2022, 00:18
Никога не е имало вероятност Украйна да влезе в НАТО, поне в близките 20 години, така, както Косово и Сърбия, докато не се разберат, няма и те да влязат. Това беше всеизвестно и не е то причината за войната. Имаше шанс обаче Украйна, тръгнала по пътя на европейското интегриране, да дръпне напред икономически и да е в рязък контраст с действителността от другата страна на руската и белоруската си граници - както е видно при балтийските републики.
Никога не е имало вероятност Украйна да нападне Русия или да позволи от нейната територия друг да нападне.
На Русия европейски ориентирана Украйна не и трябва, на нея и трябва буфер от васални държави по границите с ЕС, подобно на Белорус. И по тази причина не пита нито украинци, нито белоруси какво искат, бой по тиквата, ако трябва с ракети и танкове.
Затова - първо Крим, после Донбас, после повод за завладяване. Ако Турция действаше така, сега щяхме да сме Пловдивски и Русчукски санджаци.
Като резултат, много правилно забелязваш, борбата за въглеродна неутралност и противодействие на глобалното затопляне /част от което е Зелената сделка/ вече няма шанс. Тя и преди войната си беше с малка вероятност за успех, но все имаше надежда големите да се разберат някак. Сега, при тоталната енергийна зависимост на Европа от руски доставки, вероятно тези политики ще се отложат за по-добри времена. Спре ли газта от Русия, ще тръгнат отново Тец-овете и АЕЦ-овете на Германия. А нашият проект за Белене изведнъж ще стане интересен за европейските инвеститори.
За съжаление климатичното бедствие, което предстои да се случи, не се интересува какво е положението. То може да бъде смекчено само по един начин - намаляване и спиране на емисиите на парникови газове. След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.

Да оставим идеологиите настрана кой прав и кой крив Русия и Украйна имат преплетени история и много проблеми между тях.Пропаганда има и от двете страни а ние едва ли знаем и 1% от това какви ги вършат големите играчи и защо.Та следя новините и преди се чудех реалната икономика може ли да финансира зелената сделка а сега се замислих ако се спусне желязна завеса (Медведев каза че могат да си сложат катинарите на посолствата) какво ще стане без търговия Изток Запад.Кой може да осигури 200милиарда кубични метра газ годишно, нефт не знам си колко, редки метали, пшеница 25%е световен износ на Русия и Украйна.Въглища е Австралия изнася ама е на обратната страна на земното кълбо.Ядрено гориво и ядрени отпадъци + инженерите в АЕЦ за България де.
Изкуствени торове а днешните растения без тор май не кретат.
Та се чудя нали това се искаше без въглеводороди за по-чиста планета защо да е пропаднала работата

agro
28.02.2022, 01:27
....Та се чудя нали това се искаше без въглеводороди за по-чиста планета защо да е пропаднала работата
Защото Европа смяташе, че преходният период до преминаване към въглеродна неутралност ще бъде обезпечен чрез природен газ като по-малко замърсяващ. Ако няма да има газ, не остава друго, освен електрификация на всичко възможно с ток от въглища и атомна енергия. Въглищата са сериозен източник на емисии и почти се стигна до забраната им. Сега ще има техен ренесанс.

batipej4o
28.02.2022, 01:31
След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.


Аз не съм съгласен с това което си написъл.Все едно слушам една баба която казваше :А бе аз да си вземам пенсийката а след мен ако ще и потоп. Може да си искал да кажеш нещо друго а аз да не съм те разбрал правилно ?

Не знам дали въобще има смисъл да го казвам но украинците с същите като българите.Има ли алкохол -залепва му дънцето.Така са и другите от бирвшия сощ лагер че чак до Литва,Латвия и Естония.Всички блъскат по строежите като ненормални. Руснака може да е пиянка но няма да го видиш по строежите. Поне аз не съм виждал.

И накрая един клип.
https://www.youtube.com/watch?v=XRzNBa48B2M

agro
28.02.2022, 01:37
То се подразбира.Между другото колко държави с ядрено уръжие има около русия?Питам за ракети.
значи, като е казано ракети, се подразбира, че са с ядрени бойни глави, така ли? Ама реч иде за Украйна, а тя ядрени боеприпаси няма. Ама можела с ракети - с ракети всички, които ги имат, могат. Нато граничи с Русия, ракети да искаш и от двете страни, досега не бяха чак такъв проблем. От мен да знаеш, оръжие не се пише с "у", а Русия започва с главна буква, не защото е много велика, а защото такива са граматическите правила на българския език.

зуница
28.02.2022, 08:38
значи, като е казано ракети, се подразбира, че са с ядрени бойни глави, така ли? Ама реч иде за Украйна, а тя ядрени боеприпаси няма. Ама можела с ракети - с ракети всички, които ги имат, могат. Нато граничи с Русия, ракети да искаш и от двете страни, досега не бяха чак такъв проблем. ...
Преди попитах защо първия ден на инвазията руснаците окупираха със спец частите си Чернобил.Явно не ти се ще да си отговориш на тоя въпрос.В хранилищата там има тонове радиоактивни отпадъци.Тези отпадъци поставени в бойната глава на обикновена ракета я превръщат в "мръсна бомба".На мястото на попадение на такава ракета се образува нов Чернобил.Заявка за създаване на такива "мръсни" бомби не еднократно даваха украински отговорни представители.Та хубаво е да изпълняваме повелята на деня .Още по-хубаво е да гледаме , слушаме и най-вече да мислим.
п.п.Абревиатурата НАТО се пише с главни букви.От уважение ли? От грамотност ли?

tsc1
28.02.2022, 08:56
Вчерашния удар върху друго хранилище на радиоактивни отпадъци също озадачава. От разпространената информация не става ясно кой и как го е ударил, че е повредена точно системата за известяване при авария, а останалото е непокътнато. И как се "отстранява" аварията. Случая с "Мрията" също навежда на някои размисли.

agro
28.02.2022, 09:12
Преди попитах защо първия ден на инвазията руснаците окупираха със спец частите си Чернобил.Явно не ти се ще да си отговориш на тоя въпрос...
Не съм обърнал внимание на въпроса за Чернобил, добре ме подсещаш. Чернобил го охраняват две поделения в момента /или поне до преди два дни/ - едно от украинската и едно от руската армия. Как и защо са си стиснали ръцете на това място е близко до ума - и двете страни се страхуват, че в хаоса на войната някой изрод може да се възползва и да направи голяма беля. Това никак не навежда на мисълта, че официално някой възнамерява да прави мръсни бомби. То въобще и войната им е една такава странна - на клипове селяни без оръжие пъдят танкови колони от входа на селото и танковете обръщат назад. Прилича, като днес българска армия /не че има такава/ да е влязла в Македония;) /сакън, да не помисли някой, че това пожелавам/. Горе-долу същото ще е турска армия да навлезе в България.

agro
28.02.2022, 09:18
Вчерашния удар ... също навежда на някои размисли.
Това за хранилището не съм го видял още. Подозирам, че в неразборията и суматохата, всеки стреля, но не се знае кой улучва целта и кой е некадърник. По югославската война ракета падна в Горна баня, бая далече от бойните действия, но не ме наведе на никакви особено сложни размисли.

tsc1
28.02.2022, 09:20
........................
Горе-долу същото ще е турска армия да навлезе в България.
Тихо да не чуе дявола, че това вече няма да се състои:
11000

зуница
28.02.2022, 09:43
Не съм обърнал внимание на въпроса за Чернобил, добре ме подсещаш. Чернобил го охраняват две поделения в момента /или поне до преди два дни/ - едно от украинската и едно от руската армия. Как и защо са си стиснали ръцете на това място е близко до ума - и двете страни се страхуват, че в хаоса на войната някой изрод може да се възползва и да направи голяма беля. Това никак не навежда на мисълта, че официално някой възнамерява да прави мръсни бомби. То въобще и войната им е една такава странна - на клипове селяни без оръжие пъдят танкови колони от входа на селото и танковете обръщат назад. Прилича, като днес българска армия /не че има такава/ да е влязла в Македония;) /сакън, да не помисли някой, че това пожелавам/. Горе-долу същото ще е турска армия да навлезе в България.
1.Навлизане на турската армия и посрещането и от този вид няма да има. Гарантирам.И знам защо.
2.Преди руската инвазия по думите на специалисти от армията на САЩ в Украйна под тяхно ръководство са създадени 85 "партизански" батальона.Обучени за бой в градска среда.
3.Руската армия до момента обкръжава, изолира по-големите населени места.Липсата на боеприпаси, храна и външна помощ, ще си кажат думата.
4.Чия тактическа мисъл ще е победител ще видим.Ако не се правим на мишени за руските ракети.
5.Путин неотдавна недвусмислено заяви , че война на руска земя няма да допусне.Мишена за ядрените ракети ще са САЩ , Англия и обекти с тяхно участие.
Май има защо толкова бързо да изпищят англосаксонците при обявяването на повишена бойна готовност на руските ядрени сили. Предупреждението явно е чуто.Дано е правилно разбрано.Иначе утре може и да не почесваме клавиатурите с приказки от типа "кой е по, по, най".

agro
28.02.2022, 10:03
1.Навлизане на турската армия и посрещането и от този вид няма да има. Гарантирам.И знам защо.
2.Преди руската инвазия по думите на специалисти от армията на САЩ в Украйна под тяхно ръководство са създадени 85 "партизански" батальона.Обучени за бой в градска среда.
3.Руската армия до момента обкръжава, изолира по-големите населени места.Липсата на боеприпаси, храна и външна помощ, ще си кажат думата.
4.Чия тактическа мисъл ще е победител ще видим.Ако не се правим на мишени за руските ракети.
5.Путин неотдавна недвусмислено заяви , че война на руска земя няма да допусне.Мишена за ядрените ракети ще са САЩ , Англия и обекти с тяхно участие.
Май има защо толкова бързо да изпищят англосаксонците при обявяването на повишена бойна готовност на руските ядрени сили. Предупреждението явно е чуто.Дано е правилно разбрано.Иначе утре може и да не почесваме клавиатурите с приказки от типа "кой е по, по, най".
Едва ли някой си мисли, че Украйна може да спечели войната с Русия. Не тактическата мисъл, а обикновеното превъзходство в хора, техника и ресурси ще донесат победата. Но дали на Русия и трябва победа на всякаква цена? Според мен това трябва на самият Путин, за да се задържи на власт, за руснаците едва ли ще е добре да продължават да се обграждат с врагове от всички страни. Една Белорус им остана откъм Европа и Турция. Затова може и да се договорят - двете страни да излязат с някакво достойнство от ситуацията.
Плашенето с ядреното копче от типа "Аз ще се самоубия, но ще убия и вас" подхожда на побъркан разум, не на рационално мислещ такъв. От луди всеки се пази.

зуница
28.02.2022, 10:08
... По югославската война ракета падна в Горна баня, бая далече от бойните действия, но не ме наведе на никакви особено сложни размисли.
Ракетата паднала в Горна баня беше антирадарна самонасочваща се по източника на излъчване.Ракетата беше изстреляна от американски самолет облъчен от радар.Е сега се сети чий радар е работил по това време и е привлякъл ракетата.

зуница
28.02.2022, 10:18
Едва ли някой си мисли, че Украйна може да спечели войната с Русия. Не тактическата мисъл, а обикновеното превъзходство в хора, техника и ресурси ще донесат победата. Но дали на Русия и трябва победа на всякаква цена? Според мен това трябва на самият Путин, за да се задържи на власт, за руснаците едва ли ще е добре да продължават да се обграждат с врагове от всички страни. Една Белорус им остана откъм Европа и Турция. Затова може и да се договорят - двете страни да излязат с някакво достойнство от ситуацията.
Плашенето с ядреното копче от типа "Аз ще се самоубия, но ще убия и вас" подхожда на побъркан разум, не на рационално мислещ такъв. От луди всеки се пази.
Политиката на англосаксонската група страни от бившата Британска империя е такава , че да обгражда противника с неприятелски страни.Това което се случи в Казахстан на скоро е в потвърждение.По същия начин се "сатанизира" и Китай и ако успеят да се справят с Русия следващия ще е той.Внимателно слушай за какво се говори в Европа."Русия руши международния ред".Да и Русия и Китай отдавна са заявили , тоя "ред" не ги устройва.Защо само англосаксонците да определят кой ще живее и кой не? България не е ли подложена на титаничен натиск да се откаже от интересите си в географската област Македония? Ние сме дребни и не се опъваме , но Русия и Китай?

tsc1
28.02.2022, 10:19
Едва ли някой си мисли, че Украйна може да спечели войната с Русия. Не тактическата мисъл, а обикновеното превъзходство в хора, техника и ресурси ще донесат победата. Но дали на Русия и трябва победа на всякаква цена? Според мен това трябва на самият Путин, за да се задържи на власт, за руснаците едва ли ще е добре да продължават да се обграждат с врагове от всички страни. Една Белорус им остана откъм Европа и Турция. Затова може и да се договорят - двете страни да излязат с някакво достойнство от ситуацията.
Плашенето с ядреното копче от типа "Аз ще се самоубия, но ще убия и вас" подхожда на побъркан разум, не на рационално мислещ такъв. От луди всеки се пази.
Бъркаш нещата в стратегически план! На Русия и трябва Украйна като Беларус - буфер срещу директна граница с натовска страна. Трябва и време за да им задейства противоракетната система и ПВО. И май идеята на Путин е да отцепи половин Украйна, да свърже Крим по суша, да си вземе Одеса и да затвори достъпа на Украйна до Черно и Азовско море. А задействането на ядрената система "Мъртва ръка" е предупреждение към НАТО да внимава в картинката.

agro
28.02.2022, 10:40
Бъркаш нещата в стратегически план! На Русия и трябва Украйна като Беларус - буфер срещу директна граница с натовска страна. Трябва и време за да им задейства противоракетната система и ПВО. И май идеята на Путин е да отцепи половин Украйна, да свърже Крим по суша, да си вземе Одеса и да затвори достъпа на Украйна до Черно и Азовско море. А задействането на ядрената система "Мъртва ръка" е предупреждение към НАТО да внимава в картинката.
Има логика само за момента. Когато интегрира Белорус /натам се отива/ и отцепените от Украйна територии, населени с руснаци, всичко това ще стане част от Русия. И пак ще са с обща граница с НАТО. Тогава ще трябва да завладяват друга държава, за да може пак да имат буфер, така ли? Отсега се сещам коя ще е държавата.
Русия владее една осма от земната суша и почти половината природни ресурси на планетата, а е само 150 милиона човека /една от най-рядко населените държави/. Има всички дадености да е държавата с най-богатото население на света, но не е, а вместо това се оказва, че и територията не и стига, та завладява още и още. А в това време в Далечния Изток китайците постепенно се заселват на руска територия поради липса на местно население.

зуница
28.02.2022, 10:57
Има логика само за момента. Когато интегрира Белорус /натам се отива/ и отцепените от Украйна територии, населени с руснаци, всичко това ще стане част от Русия. И пак ще са с обща граница с НАТО. Тогава ще трябва да завладяват друга държава, за да може пак да имат буфер, така ли? Отсега се сещам коя ще е държавата.
Русия владее една осма от земната суша и почти половината природни ресурси на планетата, а е само 150 милиона човека /една от най-рядко населените държави/. Има всички дадености да е държавата с най-богатото население на света, но не е, а вместо това се оказва, че и територията не и стига, та завладява още и още. А в това време в Далечния Изток китайците постепенно се заселват на руска територия поради липса на местно население.
Хайде да помислим защо са буферите.Всичко е свързано с времето за реакция.Ако една ракета от границата на Украйна може да стигне до Москва за 4 минути.То от границите на Полша ще са 8.А попитай се защо американския флот е из целия свят? За да имат директен и бърз достъп да всяка територия.Защо Китай гони американците от Китайско море?
Щатите като световен жандарм са обкръжили тези които ги конкурират и се стремят да ги задушат.И това ще е така докато могат да си го позволят.Явно времето на моженето е към края си.

agro
28.02.2022, 11:21
Хайде да помислим защо са буферите.Всичко е свързано с времето за реакция.Ако една ракета от границата на Украйна може да стигне до Москва за 4 минути.То от границите на Полша ще са 8.А попитай се защо американския флот е из целия свят? За да имат директен и бърз достъп да всяка територия.Защо Китай гони американците от Китайско море?
Щатите като световен жандарм са обкръжили тези които ги конкурират и се стремят да ги задушат.И това ще е така докато могат да си го позволят.Явно времето на моженето е към края си.
Като се помисли внимателно - война няма как да се води с една ракета. Дали ракетен залп ще бъде изстрелян от разстояние 4 или 15 минути е все тая. На това се крепи концепцията за ядрено възпиране - че няма надежда ракетите да бъдат неутрализирани. САЩ имат флот по целия свят просто защото имат ефективна икономика, способна да го поддържа. Русия не би се отказала да притежава подобен флот - просто няма икономически потенциал да поддържа толкова мащабна структура. Затова залага на по-голям брой ядрени заряди и на ядрени подводници. Така че логика руснаците да завладяват нови територии няма, освен една цел - вътрешен престиж за задържане на текущия император на власт на всяка цена. Да не забравяме, че около него има свита от придворни олигарси, които чакат да се настанят в "освободените" територии. С война и врагове се оправдават по-мизерните условия за живот на руския народ, в сравнение с останалия цивилизован свят. Така беше и при комунизма - всичко в името на светлото бъдеще, докато народа съвсем спря да вярва в тези измишльотини.

зуница
28.02.2022, 11:47
Като се помисли внимателно - война няма как да се води с една ракета. Дали ракетен залп ще бъде изстрелян от разстояние 4 или 15 минути е все тая. На това се крепи концепцията за ядрено възпиране - че няма надежда ракетите да бъдат неутрализирани. САЩ имат флот по целия свят просто защото имат ефективна икономика, способна да го поддържа. Русия не би се отказала да притежава подобен флот - просто няма икономически потенциал да поддържа толкова мащабна структура. Затова залага на по-голям брой ядрени заряди и на ядрени подводници. Така че логика руснаците да завладяват нови територии няма, освен една цел - вътрешен престиж за задържане на текущия император на власт на всяка цена. Да не забравяме, че около него има свита от придворни олигарси, които чакат да се настанят в "освободените" територии. С война и врагове се оправдават по-мизерните условия за живот на руския народ, в сравнение с останалия цивилизован свят. Така беше и при комунизма - всичко в името на светлото бъдеще, докато народа съвсем спря да вярва в тези измишльотини.
Сам даваш обяснение на нуждата от територия и не го виждаш.Ако не можеш да си разрешиш подръжката на голяма армия остава да отдалечиш противника както можеш.А относно ракетите.Само вчера руските ПВО са унищожили 8 ракети "Точка У".Това означава две неща.първо.Украинската армия е боеспособна.Второ руснаците не са успели още да унищожат военната структура.

Трендафил Дончев
28.02.2022, 14:18
Преди попитах защо първия ден на инвазията руснаците окупираха със спец частите си Чернобил.Явно не ти се ще да си отговориш на тоя въпрос.В хранилищата там има тонове радиоактивни отпадъци.Тези отпадъци поставени в бойната глава на обикновена ракета я превръщат в "мръсна бомба".На мястото на попадение на такава ракета се образува нов Чернобил.Заявка за създаване на такива "мръсни" бомби не еднократно даваха украински отговорни представители.Та хубаво е да изпълняваме повелята на деня .Още по-хубаво е да гледаме , слушаме и най-вече да мислим.
п.п.Абревиатурата НАТО се пише с главни букви.От уважение ли? От грамотност ли?

А дали за да не взривят цялата централа!?

tsc1
28.02.2022, 14:30
А дали за да не взривят цялата централа!?
А каква ще е ползата им от това???

Трендафил Дончев
28.02.2022, 14:35
А каква ще е ползата им от това???

На теб Зеленски нормален ли ти изглежда? А защо да не я взриви друг? ........

tsc1
28.02.2022, 15:53
На теб Зеленски нормален ли ти изглежда? А защо да не я взриви друг? ........
Не! Нито Зеленски, нито Путин в момента не ми изглеждат нормални, но такова действие е лишено от всякакъв смисъл.

Трендафил Дончев
28.02.2022, 18:10
Не! Нито Зеленски, нито Путин в момента не ми изглеждат нормални, но такова действие е лишено от всякакъв смисъл.

Путин не ти се вижда нормален, а действието е лишено от всякакъв смисъл!?
Например бай Дрън какво му пречи да я взриви!? А Путин дали не оправя едни каши, които ако не се оправят ще носят много негативи на човечеството!? Само задавам едни въпроси. ;)

agro
28.02.2022, 19:41
Русите от феодализъм /крепостни при царя/ се прехвърлят на комунизъм /крепостни към партийния вожд/, а сега са на стадия див капитализъм с олигарси от рода на Рокфелер и Морган преди две столетия, но без народът им да е минал през етапите на научната революция и просвещението, от което по-късно се ражда либерализма. Нашият народ е с горе-долу същата съдба, но със съществената разлика, че пет столетия сме поданици не на български царе и императори, а на османски султани. Тенденцията обаче е подобна - търси се винаги някой вожд /цар, бащица, диктатор/, който да мисли и действа вместо всички останали. Примери едва ли има нужда да давам. Забелязва се разликата с американци, англичани и французи, нали?
От нас нищо не зависи, но от руснаците да, защото имат територия и ресурси, които непрекъснато се стремят да увеличават. Готови са да си отгладуват завоеванията, само и само да ги направят и запазят. Постъпките им обаче са оправдани само от тяхна гледна точка, за останалите изглеждат дивашки и нецивилизовани. Путин бил виновен - не, Путин е само върхът на пирамидата, основата е обикновеният руснак. И понеже сме подобни по робски манталитет, руските имперски политики намират у нас оправдание, симпатия и възхищение, вместо възмущението, което предизвикват в останалия цивилизован свят.

agro
28.02.2022, 20:01
Сам даваш обяснение на нуждата от територия и не го виждаш...
Точно обратното казвам - новите територии се превръщат в част от държавната територия и отново на границата се озовава враждебен съсед. Съответно - възниква нужда от нова територия за отдалечаването му. Само че територията на земното кълбо е все пак ограничена и тази логика не води доникъде. Да не говорим, че съвсем скоро от космоса ще се дърпат конците на оръжейната надпревара. А пък завладените територии носят проблеми, разходи и вътрешни конфликти, отслабващи централната имперска власт. На мястото на Украйна с радост бих се отказал от териториите, населени предимно с руснаци. Тези територии занапред ще и носят само проблеми и заради тях множество правилни решения за бъдещето и няма да бъдат взети.

Георги 1974
28.02.2022, 20:10
На теб Зеленски нормален ли ти изглежда? А защо да не я взриви друг? ........

Зеленски, зелен сертификат, зелена енергия, зелена сделка, зелени човечета.

П.П.Само българите от цял свят кимат на обратно па после не сме дошли от Плеядите.

agro
28.02.2022, 20:13
...Само българите...
Зелени на акъл?

Angel Yosifov
28.02.2022, 20:14
https://blitz.bg/svyat/uzhasyavashcho-video-maroderi-vorzheni-ot-vlastite-v-kiev-ubikha-semeystvo-s-3-malki-detsa-v-stolitsata_news871079.html

Георги 1974
28.02.2022, 20:25
Защото Европа смяташе, че преходният период до преминаване към въглеродна неутралност ще бъде обезпечен чрез природен газ като по-малко замърсяващ. Ако няма да има газ, не остава друго, освен електрификация на всичко възможно с ток от въглища и атомна енергия. Въглищата са сериозен източник на емисии и почти се стигна до забраната им. Сега ще има техен ренесанс.

Ренесанса маи ще е с АЕЦове за добро или лошо.Търсят се алтернативи за газ. Ма се чудя Русия изнася ресурси и вкарва продукти а ако не може да изнася това добре ли е, защо да няма търговия като досега при взаимно изгодни условия.Има газопровод с евтин газ ама ще се търси друг вариант а с въглищата по добре ли ще е или газ от по далеч

Георги 1974
28.02.2022, 20:30
Зелени на акъл?

Не по - скоро презрели българина има много недостатъци ама в никакъв случай не е тъпунгер.
Имал съм удоволствието да работя с над 10етноса включително и кечуа та сме си тип топ на акъл то и затова не дърпаме напред.

zapstojan
28.02.2022, 20:31
https://blitz.bg/svyat/uzhasyavashcho-video-maroderi-vorzheni-ot-vlastite-v-kiev-ubikha-semeystvo-s-3-malki-detsa-v-stolitsata_news871079.html

1. По време на война падат задръжките и който си има бандитски наклонности....=>Някои жестокости са неизбежни.
2. Как да се мобилизират украинците за два дни? Въоръжените граждани освен, че могат да мародерстват, могат и да се защитават. Ако не са въоръжени, за мародерите ще бъде по-лесно.
3. Кои са мародерите??? Възможно е това да е инсценирано от руски войски, за да се всява паника и недоверие у Украинците и да се обвини Зеленски.

Георги 1974
28.02.2022, 20:34
https://blitz.bg/svyat/uzhasyavashcho-video-maroderi-vorzheni-ot-vlastite-v-kiev-ubikha-semeystvo-s-3-malki-detsa-v-stolitsata_news871079.html

Няма да ти повярват повечето. Нищо не се говори за десен сектор, за закона за коренното население, за какво са пратени чеченците и т.н..

agro
28.02.2022, 20:36
...Има газопровод с евтин газ ама ще се търси друг вариант а с въглищата по добре ли ще е или газ от по далеч
В Европа смятат, че парите, които плащат на Русия за петрол и газ, се използват от нея за въоръжаване и руснаците ще придобият тотално превъзходство във военната област. Освен това смятат, че в критичен момент ще бъдат изнудвани или ударени лошо чрез спиране на доставките. Всичко това е вярно, видя се какво се случва с цените при намаляване на доставките на газ, но дали ще се вземат болезнените решения за промяна на тази ситуация, не се знае. Свободата или салама - този избор стои и пред нас сега. Исторически, избралите свободата и изгладували я, впоследствие получават и салама. Избралите салама получават само кочина, макар понякога чиста и уредена.

zapstojan
28.02.2022, 20:37
Не по - скоро презрели българина има много недостатъци ама в никакъв случай не е тъпунгер.
Имал съм удоволствието да работя с над 10етноса включително и кечуа та сме си тип топ на акъл то и затова не дърпаме напред.

И аз съм срещал инка. Тъп, но щастлив.
Голяма част от руснаците също са много щастливи, защото не знаят колко са зле.:cool:

зуница
28.02.2022, 20:46
Зелени на акъл?
Зелената тиква узрява. Но за презрялата остава само изкуфявянето. Кое е за предпочитане?

Angel Yosifov
28.02.2022, 20:50
3. Кои са мародерите???о
.
Бих е обзаложил,че първите въоражени са...например ултраси на ДК...

Георги 1974
28.02.2022, 20:50
В Европа смятат, че парите, които плащат на Русия за петрол и газ, се използват от нея за въоръжаване и руснаците ще придобият тотално превъзходство във военната област. Освен това смятат, че в критичен момент ще бъдат изнудвани или ударени лошо чрез спиране на доставките. Всичко това е вярно, видя се какво се случва с цените при намаляване на доставките на газ, но дали ще се вземат болезнените решения за промяна на тази ситуация, не се знае. Свободата или салама - този избор стои и пред нас сега. Исторически, избралите свободата и изгладували я, впоследствие получават и салама. Избралите салама получават само кочина, макар понякога чиста и уредена.

Уф съгласен ама нещо вътре в мен недоверчиво клати глава че това няма да стане така дори и да изберем свобода пак трябва да си пазим гъза.

Angel Yosifov
28.02.2022, 20:52
Няма да ти повярват повечето. Нищо не се говори за десен сектор, за закона за коренното население, за какво са пратени чеченците и т.н..
Даже и в тез условия не се раздава оръжие без да се организират-контролират от военни.
Затова,много "мокро" ще изгори покрай "сухото",демек като са пръснати м/у населението,ще има повече цивилни жертви..

Георги 1974
28.02.2022, 20:53
И аз съм срещал инка. Тъп, но щастлив.
Голяма част от руснаците също са много щастливи, защото не знаят колко са зле.:cool:

Знаеш ли колко е тъжна историята на инките към днешна дата.Дано не ни сполети и нас нещо такова.

зуница
28.02.2022, 20:54
Ренесанса маи ще е с АЕЦове за добро или лошо.Търсят се алтернативи за газ. Ма се чудя Русия изнася ресурси и вкарва продукти а ако не може да изнася това добре ли е, защо да няма търговия като досега при взаимно изгодни условия.Има газопровод с евтин газ ама ще се търси друг вариант а с въглищата по добре ли ще е или газ от по далеч
Няма защо да се крием от истината. Европа с технологиите и науката си и Русия с ресурсите си при нормални отношения ще изпратят англосаксонската сбирщина в небитието.По ясно от това няма на къде. От години се търсят поводи за недопускане на такова сближаване. Борбата за вечно господство на Британската империя над света продължава. Като се намеси и Китай вече ще има нов ред. Но и сега Русия даде заявка за разрушаването на англосаксонското господство.

Георги 1974
28.02.2022, 20:58
Даже и в тез условия не се раздава оръжие без да се организират-контролират от военни.

Совата не е това което е , крайности от всякакъв вид са зловредни и опасни.

зуница
28.02.2022, 21:01
В Европа смятат, че парите, които плащат на Русия за петрол и газ, се използват от нея за въоръжаване и руснаците ще придобият тотално превъзходство във военната област. Освен това смятат, че в критичен момент ще бъдат изнудвани или ударени лошо чрез спиране на доставките. Всичко това е вярно, видя се какво се случва с цените при намаляване на доставките на газ, но дали ще се вземат болезнените решения за промяна на тази ситуация, не се знае. Свободата или салама - този избор стои и пред нас сега. Исторически, избралите свободата и изгладували я, впоследствие получават и салама. Избралите салама получават само кочина, макар понякога чиста и уредена.
Цената на газта е резултат от политиката на Еврогейската комисия за прекратяване на дългосрочните договори. Какви са цените за Сърбия и Унгария с дългосрочните договори? За да не усигурява редовен приход на Русия ЕК отиде към краткосрочни договори по борсови цени.А какво е борсата? Място на което се спекулира и печели от едни за сметка на други.Усещаш ли кой плаща сега?

Георги 1974
28.02.2022, 21:03
В Европа смятат, че парите, които плащат на Русия за петрол и газ, се използват от нея за въоръжаване и руснаците ще придобият тотално превъзходство във военната област. Освен това смятат, че в критичен момент ще бъдат изнудвани или ударени лошо чрез спиране на доставките. Всичко това е вярно, видя се какво се случва с цените при намаляване на доставките на газ, но дали ще се вземат болезнените решения за промяна на тази ситуация, не се знае. Свободата или салама - този избор стои и пред нас сега. Исторически, избралите свободата и изгладували я, впоследствие получават и салама. Избралите салама получават само кочина, макар понякога чиста и уредена.

Разбра ли какви са контрасанкцийте на Русия нещо не се връзва с поста ти

Angel Yosifov
28.02.2022, 21:05
Няма защо да се крием от истината. Европа с технологиите и науката си и Русия с ресурсите си при нормални отношения ще изпратят англосаксонската .
Само че,нито америка,нито Великобритания,нито Русия имат нужда от силна Европа.
Да не забравяме,че преди няколко години,Европа отхвърли търговско споразумение със САЩ........а след сегашните събития.....

зуница
28.02.2022, 21:10
Само че,нито америка,нито Великобритания,нито Русия имат нужда от силна Европа.
Да не забравяме,че преди няколко години,Европа отхвърли търговско споразумение със САЩ........а след сегашните събития.....
След сегашните събития ще приеме всички договори със САЩ. Няма да се учудя ако и нашите задници дадат под наем от ЕС. Вече се почна с първата стъпка. "Лъжливото овчарче" сменя министър неизгоден на САЩ.

agro
28.02.2022, 21:55
Няма защо да се крием от истината. Европа с технологиите и науката си и Русия с ресурсите си при нормални отношения ще изпратят англосаксонската сбирщина в небитието.По ясно от това няма на къде. От години се търсят поводи за недопускане на такова сближаване. Борбата за вечно господство на Британската империя над света продължава. Като се намеси и Китай вече ще има нов ред. Но и сега Русия даде заявка за разрушаването на англосаксонското господство.

Да, тя борбата за господството на Руската империя като че ли някога е спирала. А да се сближи демократична Европа с азиатската диктатура е утопична идея. Като се намеси Китай, първо ще му трябват рядко населените източни територии на Русия, богати на природни ресурси. Този процес вече върви тихо и незабележимо. Това, което забелязвам е, че повтаряш тези, които отдавна по различни поводи лансират прокремълските и вашингтонските идеолози във вреда на ЕВропа. Гледал съм им клиповете, но не ми се търси сега, да демонстрирам. Все едно от една и съща оперативка идват.


Цената на газта е резултат от политиката на Еврогейската комисия за прекратяване на дългосрочните договори. Какви са цените за Сърбия и Унгария с дългосрочните договори? За да не усигурява редовен приход на Русия ЕК отиде към краткосрочни договори по борсови цени.А какво е борсата? Място на което се спекулира и печели от едни за сметка на други.Усещаш ли кой плаща сега?

Точно заради Кремълската политика на "разделяй и владей", която разтуряше европейското единство по метода на подкупване с цената по дългосрочните договори Европа прекрати тази практика. Е, отмъщението не закъсня. А това, което смяташ, че е борсата,всъщност е невярно. Борсата е търговия, а по принцип търговията е възникнала, за да са доволни и двете страни. Иначе няма сделки. Търговията в чистия и вид се извращава винаги, когато към нея се приложат принципа на силата, принципа на монопола или принципа на измамата. Русия приложи първите два принципа, а оправда действията си с третия. Плаща Европа, а Русия влага парите в нови оръжия, насочени обратно към Европа.

Георги 1974
28.02.2022, 22:00
Да, тя борбата за господството на Руската империя като че ли някога е спирала. А да се сближи демократична Европа с азиатската диктатура е утопична идея. Като се намеси Китай, първо ще му трябват рядко населените източни територии на Русия, богати на природни ресурси. Този процес вече върви тихо и незабележимо. Това, което забелязвам е, че повтаряш тези, които отдавна по различни поводи лансират прокремълските и вашингтонските идеолози във вреда на ЕВропа. Гледал съм им клиповете, но не ми се търси сега, да демонстрирам. Все едно от една и съща оперативка идват.



Точно заради Кремълската политика на "разделяй и владей", която разтуряше европейското единство по метода на подкупване с цената по дългосрочните договори Европа прекрати тази практика. Е, отмъщението не закъсня. А това, което смяташ, че е борсата,всъщност е невярно. Борсата е търговия, а по принцип търговията е възникнала, за да са доволни и двете страни. Иначе няма сделки. Търговията в чистия и вид се извращава винаги, когато към нея се приложат принципа на силата, принципа на монопола или принципа на измамата. Русия приложи първите два принципа, а оправда действията си с третия. Плаща Европа, а Русия влага парите в нови оръжия, насочени обратно към Европа.

Контрасанкциите на руснаците от днес как ще ни се отразят

agro
28.02.2022, 22:35
Понеже много притеснения около завземането на Чернобил, ето малко инфо по въпроса кое как:
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d 0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%bd%d0%be%d0%b1-379666.html

tsc1
28.02.2022, 22:47
Понеже много притеснения около завземането на Чернобил, ето малко инфо по въпроса кое как:
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d 0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%bd%d0%be%d0%b1-379666.html
Всички притеснения са изразени и в този материал и то от експерти.

batipej4o
28.02.2022, 23:09
От мен да знаеш, оръжие не се пише с "у", а Русия започва с главна буква, не защото е много велика, а защото такива са граматическите правила на българския език.
Вече знам. Ти ме подсети за следното.Китайците след като нямат букви правят ли правописни грешки?

Днеска се загледах в телевизора и някакъв каза че много украинци пътуват към Украйна за да защитят своята родина. На тези които не знаят украинците отиват на екскурзия в някоя държава за ден-два и остават там по две и повече години.С една дума докато ги хванат и екстрадират.Кралицата не ги гони ако не създават проблеми.След 5 години ако имат добра история стават равноправни работници.Има и много добри от тях.Те обикновено работят като шпакловчици на мултифиниш.Много тежка работа.5 лева е шпакловката без мрежа и 10 с мрежа.Или днеска ако се напъне 200 лева си ги прави.Тоест 400 лева български.Имам един колега който живее с украинка че от време на време ходи при тях.Между другото са много изобретателни.Седнал си на масата и си пийваш биричка.Идва от някъде някакъв украинец и ти казва здравей откъде си и те черпи една бира.След малко те моли да се обади по телефона ти защото неговия нямал валчер.Започва да говори по телефона и да обикаля около теб.В един момент няма украинец - няма телефон. На строежа същата ситуация.Ти работиш и покрай теб инструменти.Оня си минава спокойно повдига боклука и заравя инструмента.Ти се обръщаш и разбираш че са ти откраднали машините.На кого да се оплачеш?Човела се връща след работно време и си прибира инструмента.Това беш в друга държава.Тук тези магарии ги правят най вече румънците.Те са още по нагли от украинците.Отиваш сутринта на работа. Отключваш металния сандък и разбираш че на сандъка му няма дъното.Няма грешка в румънските момчета.
Това отклонение от темата беше малко от малко да намалим напрежението.

dvd111
01.03.2022, 00:24
Зеленски, зелен сертификат, зелена енергия, зелена сделка, зелени човечета...
... зелен хайвер...

kuline
01.03.2022, 00:38
Вече знам. Ти ме подсети за следното.Китайците след като нямат букви правят ли правописни грешки?

Днеска се загледах в телевизора и някакъв каза че много украинци пътуват към Украйна за да защитят своята родина. На тези които не знаят украинците отиват на екскурзия в някоя държава за ден-два и остават там по две и повече години.С една дума докато ги хванат и екстрадират.Кралицата не ги гони ако не създават проблеми.След 5 години ако имат добра история стават равноправни работници.Има и много добри от тях.Те обикновено работят като шпакловчици на мултифиниш.Много тежка работа.5 лева е шпакловката без мрежа и 10 с мрежа.Или днеска ако се напъне 200 лева си ги прави.Тоест 400 лева български.Имам един колега който живее с украинка че от време на време ходи при тях.Между другото са много изобретателни.Седнал си на масата и си пийваш биричка.Идва от някъде някакъв украинец и ти казва здравей откъде си и те черпи една бира.След малко те моли да се обади по телефона ти защото неговия нямал валчер.Започва да говори по телефона и да обикаля около теб.В един момент няма украинец - няма телефон. На строежа същата ситуация.Ти работиш и покрай теб инструменти.Оня си минава спокойно повдига боклука и заравя инструмента.Ти се обръщаш и разбираш че са ти откраднали машините.На кого да се оплачеш?Човела се връща след работно време и си прибира инструмента.Това беш в друга държава.Тук тези магарии ги правят най вече румънците.Те са още по нагли от украинците.Отиваш сутринта на работа. Отключваш металния сандък и разбираш че на сандъка му няма дъното.Няма грешка в румънските момчета.
Това отклонение от темата беше малко от малко да намалим напрежението.
То и в Бг - то ги има такива, само дето им казват другояче.
Остави го агрото, той е с друго тесто замесен - само инджинери работят при него. :bigsmile:

бат тянко
01.03.2022, 06:34
Изразявам пълна съпричастност към двата нам братски народа-украинския и руския. И двата са заложник на мегаломанията на един луд! Който иска да покаже, че може да използва оръжията, които има! И руснаците също изпитват страх от своя цар, който ги управлява като крепостни селяни. Вчера бях доста изненадан след като чух нашия премиер да нарича Путин диктатор. Мисля, че такива изказвания по адрес на един непредвидим човек са грешка. Бог да ни пази!

зуница
01.03.2022, 08:31
Изразявам пълна съпричастност към двата нам братски народа-украинския и руския. И двата са заложник на мегаломанията на един луд! Който иска да покаже, че може да използва оръжията, които има! И руснаците също изпитват страх от своя цар, който ги управлява като крепостни селяни. Вчера бях доста изненадан след като чух нашия премиер да нарича Путин диктатор. Мисля, че такива изказвания по адрес на един непредвидим човек са грешка. Бог да ни пази!
Не се притеснявай! На "лъжливото овчарче" и Путин не би повярвал. Камо ли да го взема на сериозно.:laughing:

зуница
01.03.2022, 08:42
Новост от миналия век. СЕМ ще забраняват гледането на руски програми.
Фашистите запечатваха радиоапаратите. Комунисти забраняваха и заглушаваха Би Би Си и Свободна Европа.Не смеехме да си кажем , че слушаме музика по Радио Лаксемберг. Сега либерастите отнемат правото на информация на граждани на европейска "демократична" страна. Каква е разликата между фашисти , комунисти и либерасти? Къде и в кой век живеем?

Трендафил Дончев
01.03.2022, 10:59
Не се притеснявай! На "лъжливото овчарче" и Путин не би повярвал. Камо ли да го взема на сериозно.:laughing:

Вярно, че Путин няма да го направи. Колкото и да го плюят, обвиняват си е с всичкият. Чудя се защо има хора които не виждат, правят се, че не виждат, кой е истинският дявол в цялата тази история.
Сега не започвайте да обсъждате мен, че съм за Путин, Бай Дрън, Лайнен. Не съм от никой.
Защо България, Словакия и Полша ще пращат самолети!? Защо не изпрати Германия, Франция, Великобритания...,че да напраска Путин техните каски!? Вкарват ей едни такива тъпаци като нас, начело с простото Киро!? Добре, че този който го мислят за агресора, все пак разсъждава, че ако беше Зеления, досега да сме във вечните полета. Но накрая си мисля, че си заслужават/заслужаваме шамарите.

П.П. Добре, че не съм аз. Досега ги бях натръшкал барабар с щатите.:bigsmile:

ch.atanasov
01.03.2022, 14:03
Защо България, Словакия и Полша ще пращат самолети!? Защо не изпрати Германия, Франция, Великобритания...,

В фейка, който си чел пише, че пращаме 16 самолета. ХАха- та те едва ли и 8 могат да летят изобщо.:crazy:

пп. Дали украинците могат да шофират Ф16 , Ф 35 , Юрофайтър и т.н.? :tres:

Трендафил Дончев
01.03.2022, 15:07
В фейка, който си чел пише, че пращаме 16 самолета. ХАха- та те едва ли и 8 могат да летят изобщо.:crazy:

пп. Дали украинците могат да шофират Ф16 , Ф 35 , Юрофайтър и т.н.? :tres:

Мога веднага да ти издам някои тайни, но няма как да го направя поради ред причини.
А, и на мен ми беше интересно, как ще ти дадат някаква тараба и ти ще литнеш с пълна газ!? :bigsmile:

Angel Yosifov
01.03.2022, 19:00
П.П. Добре, че не съм аз. Досега ги бях натръшкал барабар с щатите.:bigsmile:
Мани,одма ще останеш без колан:bigsmile:

agro
01.03.2022, 19:34
...че не съм аз. Досега ги бях натръшкал...
Остави поне един жив, де...

Angel Yosifov
01.03.2022, 19:35
Остави поне един жив, де...
Ха-ха...,че кой говори за смърт.Аз прочетох,че става въпрос за секс:bigsmile:

agro
01.03.2022, 21:05
...на мен ми беше интересно, как ще ти дадат някаква тараба и ти ще литнеш с пълна газ!? :bigsmile:
Запознати казват, че повечето могат да летят, но няма кой да им разпише поради неизпълнени процедури и профилактики. В мирно време се формализираме, но на война кой ти гледа формалности - газ до ламарината и каквото оцелее.
Летателният им ресурс е към своя край, а технологично са вече остарели. По-добре да ги харижем /един масраф по-малко/ и да си пишем актив - току-виж от ЕС ни компенсирали после с някои по-нови модели /пак на старо, ама по-лачени/. И без това части от Русия няма да видим скоро или поне до бракуването им.

зуница
01.03.2022, 21:32
Запознати казват, че повечето могат да летят, но няма кой да им разпише поради неизпълнени процедури и профилактики. В мирно време се формализираме, но на война кой ти гледа формалности - газ до ламарината и каквото оцелее.
Летателният им ресурс е към своя край, а технологично са вече остарели. По-добре да ги харижем /един масраф по-малко/ и да си пишем актив - току-виж от ЕС ни компенсирали после с някои по-нови модели /пак на старо, ама по-лачени/. И без това части от Русия няма да видим скоро или поне до бракуването им.
А бе ти на щипана мома ли се правиш или си си такъв? Каквото и оръжие да дадеш на една от страните ставаш мишена на другата. Надяваш се НАТО да те отърве ако те нарочат руснаците.Да не изпаднеш в ролята на украинците? И те още чакат американските войски да ги отърват. Дали ще стане ? Познай!

batipej4o
01.03.2022, 22:23
Ха-ха...,че кой говори за смърт.Аз прочетох,че става въпрос за секс:bigsmile:

Дойде време за бракове по сметка.Тези моми които плачат и проливат сълзи какво ли не биха дали за едно ЕС паспортче.А в БГ кандидат ергени бол.Да ама не.Оная си казва :Аз да барна паспорта а оня да ми...............Днеска бях с един такъв нашенец.Някаква го търпяла 5 години и накрая му била шута.Днеска работихме заедно и оня се надува като пуек като разправя на ляво и на дясно че вече нямамл началник на главата.Приятелите му расправят че гардероба му бил голям ама празен.От украинци съм чувал че който украинец пиел в кръчмата жена му работела в чужбина а една украинак ми каза че в Украйна се говорело че българи и турци много добре уважавали..Поговорката гласи следното :за едни свадба аз други брадва.Казвзт че германсите ергени давали по петак за булка но искали предбрачен договор.А не както нашите ергени да я карат на юнашко доверие.Хайде на пазара .

Георги 1974
01.03.2022, 22:43
А това, което смяташ, че е борсата,всъщност е невярно. Борсата е търговия, а по принцип търговията е възникнала, за да са доволни и двете страни. Иначе няма сделки. Търговията в чистия и вид се извращава винаги, когато към нея се приложат принципа на силата, принципа на монопола или принципа на измамата. Русия приложи първите два принципа, а оправда действията си с третия. Плаща Европа, а Русия влага парите в нови оръжия, насочени обратно към Европа.




https://www.investor.bg/novini/261/a/kvoti-za-vyglerodni-emisii-za-30-mln-evro-sa-otkradnati-v-es-111294/ (https://www.investor.bg/novini/261/a/kvoti-za-vyglerodni-emisii-za-30-mln-evro-sa-otkradnati-v-es-111294/)




,,Европейска схема за търговия с парникови емисии ETS стартира през 2005 година и е най-голямата в света. През миналата година оборотът на изтъргуваните в рамките на схемата квоти надмина 90 млрд. евро. Схемата обхваща над 10 хил. промишлени инсталации в 27-те страни членки в ЕС, плюс Норвегия, Исландия и Лихтенщайн.,,
.......................................

https://www.bloombergtv.bg/a/4-analizi/103314-tsenite-na-vaglerodnite-emisii-v-es-stavat-politicheski-chuvstvitelni
,,ETS е пазар на политики, в който както предлагането, така и търсенето на квоти се определят от законодателната рамка, която може да бъде променяна от политиците,,

,,Квотите за емисии в ЕС се увеличиха до повече от 90 евро на тон, което е с повече от 150% в сравнение със същия период на миналата година до най-високото им ниво в историята, което ги отвежда до политически чувствително ниво, пише Bloomberg.,,


П.П.Много увлекателно обясняваш нещата кое как е, шапка ти свалям.
П.П.Изрязах част от поста защото акцента ми е за борсата.

agro
01.03.2022, 22:49
А бе ти на щипана мома ли се правиш или си си такъв? Каквото и оръжие да дадеш на една от страните ставаш мишена на другата. Надяваш се НАТО да те отърве ако те нарочат руснаците.Да не изпаднеш в ролята на украинците? И те още чакат американските войски да ги отърват. Дали ще стане ? Познай!
Дошло е време разделно. Или си с Европа, или си с Русия. Ако не избереш - опапва те по-близкия голям брат по лошия начин. Виждаш, че дори Швейцария взема страна, неохотно и с половин уста, ама...
Украинците не избраха навреме, поколебаха се и ето го резултата. Бяха на прага и не го прекрачиха в подходящия момент. Евромайдана беше по този повод, но не помогна.
За САЩ слаба Европа е по-скоро бонус, за Русия също. Сетих се откъде си гледал опорките на американците:
https://www.youtube.com/watch?v=D0Gs0X8KBhA&list=PL_lvJtMiK20m9OCTLVfpiRyPDXpnUCH8R&index=52

Георги 1974
01.03.2022, 22:57
Дошло е време разделно. Или си с Европа, или си с Русия. Ако не избереш - опапва те по-близкия голям брат по лошия начин. Виждаш, че дори Швейцария взема страна, неохотно и с половин уста, ама...
Украинците не избраха навреме, поколебаха се и ето го резултата. Бяха на прага и не го прекрачиха в подходящия момент. Евромайдана беше по този повод, но не помогна.
За САЩ слаба Европа е по-скоро бонус, за Русия също. Сетих се откъде си гледал опорките на американците:
https://www.youtube.com/watch?v=D0Gs0X8KBhA&list=PL_lvJtMiK20m9OCTLVfpiRyPDXpnUCH8R&index=52


Арабския полуостров, Африка, Китай, Индия , Бразилия, Мексико взеха ли страна или са неутрални има и други но няма смисъл да се изреждат.

Георги 1974
01.03.2022, 23:06
Русия започва учения с ядрени оръжия

https://www.vesti.bg/sviat/rusiia-zapochva-ucheniia-s-iadreni-oryzhiia-6138893

,,Не е ясно и дали ученията са промяна в нормалната подготовка на ядрените сили, или дали са блъф.,,

,,Дмитрий Медведев, заместник-председател на руския Съвет за сигурност, отговори на коментар на френския финансов министър Брюно льо Мер, че ЕС ще започне тотална икономическа и финансова война срещу Русия, заявявайки: “Мерете си думите, господа! И не забравяйте, че в историята на човечеството икономическите войни често са се превръщали в истински”.,,

П.П.Те на скоро и едни други учения се правиха та знам ли

batipej4o
01.03.2022, 23:10
А бе ти на щипана мома ли се правиш или си си такъв? Каквото и оръжие да дадеш на една от страните ставаш мишена на другата. Надяваш се НАТО да те отърве ако те нарочат руснаците.Да не изпаднеш в ролята на украинците? И те още чакат американските войски да ги отърват. Дали ще стане ? Познай!

Да той Путин им го каза в прав ред че ако от България и Румъния излети нещо към него то нищо добро да не очакваме.
А ако комшията реши и той да направи нещо подобно като Путин ,тези които се надуват по форумите и пишат глупости както как щели Американците да ни защитават от лошите - голям срам ще берат.Да се молим да не се случва.

agro
01.03.2022, 23:21
...............

agro
01.03.2022, 23:23
Арабския полуостров, Африка, Китай, Индия , Бразилия, Мексико взеха ли страна или са неутрални има и други но няма смисъл да се изреждат.
Кой от изброените е в Европа или тясно свързан с нея, за да му пука особено?

Георги 1974
01.03.2022, 23:25
Кой от изброените е в Европа или тясно свързан с нея, за да му пука особено?

Е да де, колко хора тук знаят за конфликта в Кашмир.

agro
01.03.2022, 23:32
Да той Путин им го каза в прав ред че ако от България и Румъния излети нещо към него то нищо добро да не очакваме...
Ако нищо не излети - добро ли да очакваме? Под добро разбираме руски ботуш, увит в дунапрен за по-меко? Ти защо не идеш да заработваш в Русия, ами си се хванал с гадните британски империалисти?

Трендафил Дончев
02.03.2022, 00:01
Мани,одма ще останеш без колан:bigsmile:

Верно майка му стара. Взеха му го. :bigsmile: Но по принцип за какво служи колана!? Да....да...дам..да.....се връзват гащите.:bigsmile:

agro
02.03.2022, 00:03
Русия започва учения с ядрени оръжия

"Писмо до Ванка с танка" - Радой Ралин

Пиша ти от Плевен, драги Ванка.
Помниш ли кагда пришол със танка?
Беше млад, но се държеше мъжки.
Зарази семейството ми с въшки…
Взе на мама златните пендари
и дори галошите ми стари.
Помниш ли, как кушаше картошки?
Наконец забърса три кокошки.
После си преспал със какa Сия
и изпил си всичката ракия.
А след време чухме и мълвата,
че си гръмнал тате във главата!
Длъжен бях да те обичам, Ваня.
Даже кръстих дъщеря си Маня.
Залъкът си давахме насила
на Русия – тая дива сила.
После цели девет петилетки
грабихте уран и руди редки.
Грабихте и жито, папироси…
Зарад тебе ходим голи-боси!
Дружбата ни беше “свята”, “чиста”.
Ние всички хранехме танкиста.
А пък ти ни пазеше със танка
и ни взе последната луканка…
Пазеше и немците, и чехите.
Ние тук възпявахме успехите.
С паметник стърчиш ни на главата
и скверниш небето и земята...

Трендафил Дончев
02.03.2022, 00:08
Остави поне един жив, де...

Ако наистина бях аз, а аз такива врътки като на Зеленския, ама мнооого ми вървят. :bigsmile:

batipej4o
02.03.2022, 01:14
Ако нищо не излети - добро ли да очакваме? Под добро разбираме руски ботуш, увит в дунапрен за по-меко? Ти защо не идеш да заработваш в Русия, ами си се хванал с гадните британски империалисти?

Мисля че по добрия вариант за България беше да не се правим на мъже.Както показва историята винаги сме били губещата страна.Какво печели народа когато някой се прави на петел? (Ти само ме удаи да вия кръв че ще види какво ще ти се случи ) Утре като спрат газта хляба ще скочи на 5 лева а може и повече.
Това със заработката си мисля че ако бях в Русия щеше да ми зададеш същия въпрос но само че в обратен ред.

"Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално"

П.П. - Човече да няма в теб нещо украинско щото имам един колега който живее с украинка и е сърдит на всички.

julian103
02.03.2022, 06:08
11001


Уважаеми сънародници,
Уведомявам ви, че сега другаря Путин е много зает. И нито ви чете постовете, нито го интересува вашия неутралитет. Той си има цели за постигане и въобще не ви бере грижата. Ако си мислите, че по някакъв начин се застраховате, умилостивявате някого, или се предпазвате от нещо - в грешка сте. Заради вас той няма да зареже своята мисия на месия. И щом му стане нужно, ще ви прегази като трактор цинкова кофа, без да гледа с какви петолъчки сте се закичили.
Предлагам да се загащите, щото точно сега няма да ви огрее и да се огледате как е в Германия, Франция и Холандия. Нали и до сега все това гледахте. Пък и някак е по-прилично да сте загащени.
Мислех да ви призовавам и да се поизправите малко, ама няма смисъл. Толкова години сте надупени, че едва ли ще ме разберете.
И пак да ви напомня, че рядко схващате от първия път:
Сега другаря Путин е зает! И не му дреме за вашите услуги! hi;


"Саудитска Арабия ми прилича на бензиностанция с харем..." /К. П./

Кирчо показа на българските деца, че няма никакъв смисъл да се напъват да учат в Харвард ! ;)

dvd111
02.03.2022, 10:16
...
П.П. - Човече да няма в теб нещо украинско щото имам един колега който живее с украинка и е сърдит на всички.
[/FONT][/COLOR]
Не съм съгласен! Въпреки, че и аз често не съм на едно мнение с Агрото, не мога да не призная, че той по принцип е доста толерантен към всички без изключения. Виж, на моменти, че е по-емоционален и се раздава докрай, защитавайки тезите си, в които понякога вярва до наивност като малко дете , това го приемам по-скоро като като показател за искреността му в спора...
......И като цяло много ми харесват споровете тук - никой не е застрахован от грешно мнение, но като цяло, човек може да си изгради по-реална представа за нещата тук във форума, отколкото от тенденциозните ни официални медии...

зуница
02.03.2022, 10:35
......И като цяло много ми харесват споровете тук - никой не е застрахован от грешно мнение, но като цяло, човек може да си изгради по-реална представа за нещата тук във форума, отколкото от тенденциозните ни официални медии...
То у нас неофициални медии няма. Инакомислещи, толкова колкото и дисиденти преди 10-ти.Демокрацията ни като комунизъм.А евроГейската либерастия си е чист фашизъм.blush;

zapstojan
02.03.2022, 10:59
Мисля че по добрия вариант за България беше да не се правим на мъже.Както показва историята винаги сме били губещата страна.Какво печели народа когато някой се прави на петел? (Ти само ме удаи да вия кръв че ще види какво ще ти се случи ) Утре като спрат газта хляба ще скочи на 5 лева а може и повече.
Това със заработката си мисля че ако бях в Русия щеше да ми зададеш същия въпрос но само че в обратен ред....

Ако бяхме някое арабско емирство, щяхме да потриваме ръце и да си пасуваме. Ако бяхме където и да било встрани, напр. в южна америка - най-добре щеше да си пасуваме.
Ама като сме на Черно море и сме в НАТО и ЕС, да пасуваме значи да играем пасивни п....и, т.е. да свалим гащите и да се наведем.:rtfm:

Ако беше в Русия, обратното ли щеше да твърдиш?:crazy:

Бати Пейчо, да не си учил и ти в Харвард?:bigsmile:

зуница
02.03.2022, 11:06
... Ама като сме на Черно море и сме в НАТО и ЕС, да пасуваме значи да играем пасивни п....и, т.е. да свалим гащите и да се наведем.:rtfm: ...
Украйна набира "Чуждестранен легион". Желаещите "интербригадисти" се очакват с нетърпение от "Чеченския спецназ". :laughing:

Георги 1974
02.03.2022, 12:06
Не съм съгласен! Въпреки, че и аз често не съм на едно мнение с Агрото, не мога да не призная, че той по принцип е доста толерантен към всички без изключения. Виж, на моменти, че е по-емоционален и се раздава докрай, защитавайки тезите си, в които понякога вярва до наивност като малко дете , това го приемам по-скоро като като показател за искреността му в спора...
......И като цяло много ми харесват споровете тук - никой не е застрахован от грешно мнение, но като цяло, човек може да си изгради по-реална представа за нещата тук във форума, отколкото от тенденциозните ни официални медии...
Илюзия
https://www.10te.bg/lyubopitno/10-neveroyatni-optichni-ilyuzii-koito-shte-nadhitryat-mozaka-vi/
2. Черно или бяло?https://www.10te.bg/wp-content/uploads/2017/02/2.1-Opticheski_iluzii.jpghttps://www.10te.bg/wp-content/uploads/2017/02/2.2-Opticheski_iluzii.gifПогледнете внимателно дъската. Какъв цвят е клетка А и какъв – B? Изглежда, че А е черна, а B – бяла? Вижте правилния отговор по-долу.

zapstojan
02.03.2022, 12:30
Украйна набира "Чуждестранен легион". Желаещите "интербригадисти" се очакват с нетърпение от "Чеченския спецназ". :laughing:

Чеченците бяха смели когато защитаваха родината, домовете и семействата си.
Сега украинците се защитават, а агресора пак е Русия.

зуница
02.03.2022, 13:02
Чеченците бяха смели когато защитаваха родината, домовете и семействата си.
Сега украинците се защитават, а агресора пак е Русия.
Явно само смелост не стигна. Трябва и кауза.Явно са приели руската такава.Както казват моите любимци англичаните "Ако не можеш да победиш враговете? Присъедини се към тях."
.Разбираемо е украинците да се защитават. Неразбираемо е защо я докараха до там , че да се защитават. Ако аз дръпна в зоологическата градина лъва за опашката, ще се защитавам.Ама за чий ми е да дърпам на лъва опашката?
Американците казват и вярват , че президентът е баща на нацията.С други думи се грижи за живото и благоденствието на децата си, обикновените граждани.
Зеленски като президент и баща успя само да е.е майката на нацията.Тоя "баща" се държа като ония деца дето с пръчки дразнят животните ,през решетките, в зоопарковете.Да ама в случая "решетката" (подкрепата на НАТО) не издържа.Сега вече е "мътна и кървава".Да си баща на нацията явно не е само да и е.еш майката.

Георги 1974
02.03.2022, 15:51
...............
Имам един пост от 2016г. гледам, че си регистриран 2014 ако си го случайно чел моля за извинение та:

Дзен притча (бях я чел преди много време и докато я намеря зор видях) заслужава си човек да я прочете.

Има един суфи светец, Хиджира. В съня му се появил един ангел и му казал, че трябва да събере колкото се може повече вода от кладенеца, защото на следващата сутрин во*дата по цялата земя ще бъде отровена от дявола и всеки, кой*то пийне от нея, ще полудее.
И така, през цялата нощ, факирът събирал вода. И на*истина станало така! На следващото утро всички полудели. Но никой не разбрал, че целият град бил полудял. Единствено факирът не бил луд, обаче целият град говорел, че той е луд. Той знаел какво станало, но никой не му вярвал и той про*дължил да пие от своята вода, и останал сам.
Но не можел да продължава по същия начин. Градът живеел в свой отделен свят. Никой не го слушал и накрая тръгнала мълва, че той трябва да бъде хванат и затворен. Твърдели, че той е луд!
Една сутрин дошли, за да го хванат. Или трябвало да се отнасят с него като с болен, или трябвало да го затворят, но не можели да го оставят на свобода. Та той бил съвсем полу*дял! Никой не можел да разбере това, което говорел; говорел на съвсем друг език.
Факирът бил в недоумение и не можел да разбере какво става. Опитвал се да помогне на другите да си спомнят свое*то минало, но те били забравили всичко. Не знаели нищо за миналото, нищо за това, което съществувало преди тази бе*зумна сутрин. Не можели да разберат. Факирът станал нераз*бираем за тях.
Обградили къщата му и го хванали. След това факирът казал: „Дайте ми един миг само. Ще се излекувам." Изтичал до най-близкия кладенец, пил вода, и станал нормален.
Цели*ят град бил щастлив: факирът бил вече о'кей; вече не бил луд. Всъщност бил полудял, но бил част от обикновения свят.
Ако всички останали са заспали, никога няма да разбе*реш, че си заспал. Ако всички останали са заспали и ти си луд, никога няма да го осъзнаеш.

zapstojan
02.03.2022, 15:52
Явно само смелост не стигна. Трябва и кауза.Явно са приели руската такава.Както казват моите любимци англичаните "Ако не можеш да победиш враговете? Присъедини се към тях."
.Разбираемо е украинците да се защитават. Неразбираемо е защо я докараха до там , че да се защитават. Ако аз дръпна в зоологическата градина лъва за опашката, ще се защитавам.Ама за чий ми е да дърпам на лъва опашката?
Американците казват и вярват , че президентът е баща на нацията.С други думи се грижи за живото и благоденствието на децата си, обикновените граждани.
Зеленски като президент и баща успя само да е.е майката на нацията.Тоя "баща" се държа като ония деца дето с пръчки дразнят животните ,през решетките, в зоопарковете.Да ама в случая "решетката" (подкрепата на НАТО) не издържа.Сега вече е "мътна и кървава".Да си баща на нацията явно не е само да и е.еш майката.

Викаш, ако Ердоган поиска да си вземе българските области, населени с български турци, да не го дразним много......

зуница
02.03.2022, 16:11
Викаш, ако Ердоган поиска да си вземе българските области, населени с български турци, да не го дразним много......
А ти защо мислиш , че всички правят метани на Ду Пе Се -то? Когато създадоха тая турска национал-шовинистка организация и народа протестираше, западните "приятели" ни казаха загрижено: "По добре 20 души в парламента, от колкото 200 000 на улицата".Реалностите изискват да се съобразяваш с тях.Не зависимо колко и какво ти се иска.;)

zapstojan
02.03.2022, 16:29
А ти защо мислиш , че всички правят метани на Ду Пе Се -то? Когато създадоха тая турска национал-шовинистка организация и народа протестираше, западните "приятели" ни казаха загрижено: "По добре 20 души в парламента, от колкото 200 000 на улицата".Реалностите изискват да се съобразяваш с тях.Не зависимо колко и какво ти се иска.;)

А сега да се върнем на Украйна!
Руснаците взеха Крим и после някой не се е съобразявал с тях или не е баш така?

zapstojan
02.03.2022, 16:44
А ти защо мислиш , че всички правят метани на Ду Пе Се -то? Когато създадоха тая турска национал-шовинистка организация и народа протестираше, западните "приятели" ни казаха загрижено: "По добре 20 души в парламента, от колкото 200 000 на улицата".Реалностите изискват да се съобразяваш с тях.Не зависимо колко и какво ти се иска.;)

Учудваш ме зуница!
Пред педалите се правиш на мъж, а на Путин си склонен да се наведеш.
Не е хубаво така!

Георги 1974
02.03.2022, 16:56
Учудваш ме зуница!
Пред педалите се правиш на мъж, а на Путин си склонен да се наведеш.
Не е хубаво така!

Ако галактическата федерация на светлината не ни помогне с някоя разработка на Никола Тесла /нали знаеш, че не само Наполеон се е срещал с високи непознати, та й Тесла многократно ги е споменавал/ с тая цена на въглеродите де се задава ще е бая тегавао.

П.П.Зарежда ли днес с бензин ?

zapstojan
02.03.2022, 17:03
Ако галактическата федерация на светлината не ни помогне с някоя разработка на Никола Тесла /нали знаеш, че не само Наполеон се е срещал с високи непознати, та й Тесла многократно ги е споменавал/ с тая цена на въглеродите де се задава ще е бая тегавао.

П.П.Зарежда ли днес с бензин ?

Като гледам и Путин ще да е отвличан. Не бях се замислял какво значи put in.
Бензин не съм зареждал, ама си купих донбаски въглища.

Сега тренирам с багети. Мисля да потърся вода в арабските емирства. Там водата била по-скъпа от нефта.
Намеря ли вода, ще я заменям с-у нефт. Нефта ще го изнасям и ще смъкна цената на бензина, ама само в ЕС.;)

Георги 1974
02.03.2022, 17:14
Като гледам и Путин ще да е отвличан. Не бях се замислял какво значи put in.
Бензин не съм зареждал, ама си купих донбаски въглища.

Сега тренирам с багети. Мисля да потърся вода в арабските емирства. Там водата била по-скъпа от нефта.
Намеря ли вода, ще я заменям с-у нефт. Нефта ще го изнасям и ще смъкна цената на бензина, ама само в ЕС.;)

Какви са тия багети? Дай да направим с теб и Агрото борса за тия продукти от натурално производство ама не за алъш вериш а да помагаме на хората ?

zapstojan
02.03.2022, 18:06
Какви са тия багети? Дай да направим с теб и Агрото борса за тия продукти от натурално производство ама не за алъш вериш а да помагаме на хората ?

Ей тоа ги държи в ръцете си.https://www.24chasa.bg/Article/2336223
Моите са същите, ама са малко по-лъскави.;)

dvd111
02.03.2022, 18:52
Имам един пост от 2016г. гледам, че си регистриран 2014 ако си го случайно чел моля за извинение та:

Дзен притча (бях я чел преди много време и докато я намеря зор видях) заслужава си човек да я прочете.

Има един суфи светец, Хиджира. В съня му се появил един ангел и му казал, че трябва да събере колкото се може повече вода от кладенеца, защото на следващата сутрин во*дата по цялата земя ще бъде отровена от дявола и всеки, кой*то пийне от нея, ще полудее.
И така, през цялата нощ, факирът събирал вода. И на*истина станало така! На следващото утро всички полудели. Но никой не разбрал, че целият град бил полудял. Единствено факирът не бил луд, обаче целият град говорел, че той е луд. Той знаел какво станало, но никой не му вярвал и той про*дължил да пие от своята вода, и останал сам.
Но не можел да продължава по същия начин. Градът живеел в свой отделен свят. Никой не го слушал и накрая тръгнала мълва, че той трябва да бъде хванат и затворен. Твърдели, че той е луд!
Една сутрин дошли, за да го хванат. Или трябвало да се отнасят с него като с болен, или трябвало да го затворят, но не можели да го оставят на свобода. Та той бил съвсем полу*дял! Никой не можел да разбере това, което говорел; говорел на съвсем друг език.
Факирът бил в недоумение и не можел да разбере какво става. Опитвал се да помогне на другите да си спомнят свое*то минало, но те били забравили всичко. Не знаели нищо за миналото, нищо за това, което съществувало преди тази бе*зумна сутрин. Не можели да разберат. Факирът станал нераз*бираем за тях.
Обградили къщата му и го хванали. След това факирът казал: „Дайте ми един миг само. Ще се излекувам." Изтичал до най-близкия кладенец, пил вода, и станал нормален.
Цели*ят град бил щастлив: факирът бил вече о'кей; вече не бил луд. Всъщност бил полудял, но бил част от обикновения свят.
Ако всички останали са заспали, никога няма да разбе*реш, че си заспал. Ако всички останали са заспали и ти си луд, никога няма да го осъзнаеш.
"Където глупостта е образец, там разумът е безумие." / Гьоте/

agro
02.03.2022, 19:11
...Ама за чий ми е да дърпам на лъва опашката?...
И аз това винаги съм се чудил на нас българите през 1876 г. За чий дявол им е било да дразнят султана? Вместо да се снишават и да си гледат на рахат работата, тръгнали царщината да събарят. А водачите им са били направо за бесене - е..ли на народа мамата.:crazy:

Георги 1974
02.03.2022, 19:16
"Където глупостта е образец, там разумът е безумие." / Гьоте/

Е даде, и то преди събитията от тия дни,,„Свободата, Санчо, е едно от най ценните блага, с които Бог дарява хората. С нея не могат да се сравнят нито съкровищата, които крие земята, нито тези, които таи морето. За свободата, както и за честта, може и трябва да се жертва животът и обратно, лишаването от свобода е най-голямото зло, което може да сполети човека. Казвам ти го, Санчо, защото ти видя пиршествата и изобилието, на които се радвахме в замъка, който преди малко напуснахме. Е добре, сред онези вкусни ястия и ледени напитки на мене ми се струваше, че се измъчвам от глад, защото не им се наслаждавах свободно, както бих им се наслаждавал, ако те бяха мои. Задълженията да се отплатиш за направените ти благодеяния и милости са вериги, които пречат на духа да бъде свободен. … Помни, Санчо, ако избереш пътя на добродетелта и се стремиш да вършиш само добродетелни неща, няма защо да завиждаш на тези, чиито прадеди са били князе и сеньори, защото кръвта се наследява а добродетелта се придобива и струва сама по себе си много повече от кръвта.“
.................................................. .................................................. .

Сбогом на евтиния бензин
https://www.dunavmost.com/novini/sbogom-na-evtiniya-benzin,,Според подготвяна нова евродиректива от 2023 г. акцизът за всички горива, използвани в транспорта, ще се смята според енергийно съдържание, а не на литър, както е в момента. Само от тази промяна косвеният данък за бензина ще се увеличи с 50 ст., за дизела – с 1,40 лв., за пропан-бутана – от 18 до 40 ст., а за метана, който се използва като моторно гориво – до 76 ст.
Към тези стойности трябва да се прибави и екологичната компонента, която при 50 евро цена на тон въглеродни емисии ще добави още 55-65 ст. на литър, показват изчисленията на Петролната и газова асоциация. От окончателните сметки излиза, че се очаква увеличение на литър гориво от поне 1,20-1,32 лв. Така новото облагане ще доведе до почти двойното поскъпване на бензин и дизел, ако се сравняват със сегашните им нива. И от 2023 г. литър ще се продава за около 4 лева. ,,

Георги 1974
02.03.2022, 19:25
И аз това винаги съм се чудил на нас българите през 1876 г. За чий дявол им е било да дразнят султана? Вместо да се снишават и да си гледат на рахат работата, тръгнали царщината да събарят. А водачите им са били направо за бесене - е..ли на народа мамата.:crazy:

Има разлика.

Angel Yosifov
02.03.2022, 19:29
Има разлика.
Ето я разликата:
Даваш ли даваш балканджи........
Демек,хората(турците) са питали......ииии от тогава до сега ,никой не ни пита:laughing:

agro
02.03.2022, 19:40
Снишавали сме се и пак ще се снишаваме, докато отмине бурята, явно ни е в робската психика:
https://www.vbox7.com/play:1356c939
Така се снишихме, че откъм останалия свят направо не се виждаме.

agro
02.03.2022, 19:49
Русия започва учения с ядрени оръжия...
Наскоро четох писано - няма нужда да изстрелват атомните бомби. Достатъчно е да ги взривят на мястото им - крайният ефект ще е същият.

Кразз
02.03.2022, 20:09
Снишавали сме се и пак ще се снишаваме, докато отмине бурята, явно ни е в робската психика:
https://www.vbox7.com/play:1356c939
Така се снишихме, че откъм останалия свят направо не се виждаме.

"Онез" българи, от 1876 не са се снишавали, пък им се чудиш... Между другото, ако не са били те, надали сега щяхме ей така свободно да си словоблудстваме. Май са били малко по-добри от нас... Щом за тях писаха Тургенев, Юго, Уайлд.;)

Георги 1974
02.03.2022, 20:19
Наскоро четох писано - няма нужда да изстрелват атомните бомби. Достатъчно е да ги взривят на мястото им - крайният ефект ще е същият.

Едва ли имаме инфо и 10% от това де е в главите на тия къде дърпат конците.Атомните бомби са за въздържане от някои по- низш да се непрестарае в дадена кауза.

zapstojan
02.03.2022, 20:20
Наскоро четох писано - няма нужда да изстрелват атомните бомби. Достатъчно е да ги взривят на мястото им - крайният ефект ще е същият.

Преди 1980г. се говореше, че ядреното оръжие на планетата е толкова много, че може да разруши няколко планети като земята.
След 1985г. малко по-конкретно - Руснаците имали голям кораб натъпкан с ядрен взрив.
Ако започне ядрена война, взривяват кораба.
Най-добрия сценарий - голяма част от океана се изпарява, слънцето се затъмнява, от задушаване от пари и пушеци, от студ и радиация умира всичко биологично, дори и хлебарките, и траекторията на планетата се променя неизвестно как.
Лош сценарий - земята се разцепва на няколко парчета, всяко от тях поема по своя път.
Луната се чуди около кое парче да обикаля.;)

kuline
02.03.2022, 20:46
Четете, препрочитайте и възприемайте както и колкото можете. А, да за някой може да е поредния фейк.
https://zanas.top/695595/

Георги 1974
02.03.2022, 20:57
Преди 1980г. се говореше, че ядреното оръжие на планетата е толкова много, че може да разруши няколко планети като земята.
След 1985г. малко по-конкретно - Руснаците имали голям кораб натъпкан с ядрен взрив.
Ако започне ядрена война, взривяват кораба.
Най-добрия сценарий - голяма част от океана се изпарява, слънцето се затъмнява, от задушаване от пари и пушеци, от студ и радиация умира всичко биологично, дори и хлебарките, и траекторията на планетата се променя неизвестно как.
Лош сценарий - земята се разцепва на няколко парчета, всяко от тях поема по своя път.
Луната се чуди около кое парче да обикаля.;)
Извънземните всъщност съществуват. Те просто чакат Чък Норис да умре за да могат да атакуват.

зуница
02.03.2022, 21:05
Учудваш ме зуница!
Пред педалите се правиш на мъж, а на Путин си склонен да се наведеш.
Не е хубаво така!
Това няма да мине. :PПри Зеленски работи и резултатът е налице.crying; Вече има 1000 "интербригадисти " в Украйна. Ако си мераклия все ще се намери местенце и за тебе. То нали мъжете така правите.;)
Аз си знам мястото .При жената и децата. По нашия край знаеме кога да биеме и кога да пиеме. А ако го имаш мерако да се правиш на барабар Петко с мъжете. Ей го де е Украйна. Приемат и без визи.hi;
п.п. Те Руснаците са си взели Крим преди два века (октомври 1853 - февруари 1856) от турците. Европата още тогава не е могла да им го вземе. Ама малко четене не вреди.Нали? Ако докато четеш ти се види познато с днешното положение , да знаеш , че нищо не е случайно. Вторият опит на ЕвроГейците дали ще е успешен?

agro
02.03.2022, 21:21
Четете, препрочитайте и възприемайте както и колкото можете. А, да за някой може да е поредния фейк.
https://zanas.top/695595/
Ти пък точно Боян Чуков ли нацели /има Уикипедия/:

Принадлежността на Боян Чуков към бившата Държавна сигурност е установена от Комисията по досиетата (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D 0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D 1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0) през април 2007 (https://bg.wikipedia.org/wiki/2007) г. при проверката на кандидатите за евродепутати. Бившият офицер от Първо главно управление на ДС (ПГУ) е кандидат за член на Европейския парламент (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0 %B5%D0%BD%D1%82) от листата на БСП (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_ %D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0 %B5%D0%BD%D1%82_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7_2007_(%D0 %91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F)).[3] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F_%D0%BF% D0%BE_%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0%D 1%82%D0%B0,_24_%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB_2007-3)
Досие

През 1981 г. Боян Чуков става член на БКП (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%9A%D0%9F). През 1982 г. завършва разузнавателна школа в ПГУ-ДС, а през 1982/1983 г. разузнавателна школа на КГБ (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%93%D0%91) в Москва (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0).[6] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82.com,_28_%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D 1%80%D0%B8_2014-6)
От октомври 1984 г. е изведен в задгранична резидентура в Париж под прикритието на 3-ти секретар в посолството на НРБ (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%A0%D0%91) във Франция, където той вербува агент, използван по „Възродителния процес (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D 0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1 %86%D0%B5%D1%81)“.[6] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82.com,_28_%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D 1%80%D0%B8_2014-6)


на 21 ноември 1980 година ст. л-т Чуков е назначен за разузнавач в Управление научно-техническо разузнаване (УНТР) на външното разузнаване – 1-во главно управление на Държавна сигурност (ПГУ-ДС)
на 1 януари 1985 година е произведен в капитан и преназначен за старши разузнавач в УНТР-ПГУ-ДС
на 1 ноември 1988 година е преназначен за инспектор в УНТР-ПГУ-ДС
на 31 декември 1989 година е преместен от УНТР в политическото разузнаване (ПР) и назначен за заместник-началник отделение в ПГУ-ДС
през февруари 1990 г. е преназначен в Националната разузнавателна служба (НРС) към Президента на България, наследила Първо главно управление на ДС, същата 1990 г. е награден с медал III степен от директора на НРС ген. Румен Тошков.
на 1 август 1991 „предвид структурните и кадрови промени в НРС" по предложение на полк. Л. Савов, резолирано от полк. К. Тодоров е освободен от оперативна длъжност в НРС и минава в запаса.[4] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-:0-4)


Ще четем и ще препрочитаме опорките на руското КГБ, откъдето се пръкна и Путин.

zapstojan
02.03.2022, 21:24
Това няма да мине. :PПри Зеленски работи и резултатът е налице.crying; Вече има 1000 "интербригадисти " в Украйна. Ако си мераклия все ще се намери местенце и за тебе. То нали мъжете така правите.;)
Аз си знам мястото .При жената и децата. По нашия край знаеме кога да биеме и кога да пиеме. А ако го имаш мерако да се правиш на барабар Петко с мъжете. Ей го де е Украйна. Приемат и без визи.hi;
п.п. Те Руснаците са си взели Крим преди два века (октомври 1853 - февруари 1856) от турците. Европата още тогава не е могла да им го вземе. Ама малко четене не вреди.Нали? Ако докато четеш ти се види познато с днешното положение , да знаеш , че нищо не е случайно. Вторият опит на ЕвроГейците дали ще е успешен?

Май нещо почнахме да бъркаме понятията.....:cool:

Георги 1974
02.03.2022, 21:25
Ти пък точно Боян Чуков ли нацели /има Уикипедия/:

Принадлежността на Боян Чуков към бившата Държавна сигурност е установена от Комисията по досиетата (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D 0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D 1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0) през април 2007 (https://bg.wikipedia.org/wiki/2007) г. при проверката на кандидатите за евродепутати. Бившият офицер от Първо главно управление на ДС (ПГУ) е кандидат за член на Европейския парламент (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0 %B5%D0%BD%D1%82) от листата на БСП (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_ %D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0 %B5%D0%BD%D1%82_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7_2007_(%D0 %91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F)).[3] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F_%D0%BF% D0%BE_%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0%D 1%82%D0%B0,_24_%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB_2007-3)
Досие

През 1981 г. Боян Чуков става член на БКП (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%9A%D0%9F). През 1982 г. завършва разузнавателна школа в ПГУ-ДС, а през 1982/1983 г. разузнавателна школа на КГБ (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%93%D0%91) в Москва (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0).[6] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82.com,_28_%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D 1%80%D0%B8_2014-6)
От октомври 1984 г. е изведен в задгранична резидентура в Париж под прикритието на 3-ти секретар в посолството на НРБ (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%A0%D0%91) във Франция, където той вербува агент, използван по „Възродителния процес (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D 0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1 %86%D0%B5%D1%81)“.[6] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82.com,_28_%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D 1%80%D0%B8_2014-6)


на 21 ноември 1980 година ст. л-т Чуков е назначен за разузнавач в Управление научно-техническо разузнаване (УНТР) на външното разузнаване – 1-во главно управление на Държавна сигурност (ПГУ-ДС)
на 1 януари 1985 година е произведен в капитан и преназначен за старши разузнавач в УНТР-ПГУ-ДС
на 1 ноември 1988 година е преназначен за инспектор в УНТР-ПГУ-ДС
на 31 декември 1989 година е преместен от УНТР в политическото разузнаване (ПР) и назначен за заместник-началник отделение в ПГУ-ДС
през февруари 1990 г. е преназначен в Националната разузнавателна служба (НРС) към Президента на България, наследила Първо главно управление на ДС, същата 1990 г. е награден с медал III степен от директора на НРС ген. Румен Тошков.
на 1 август 1991 „предвид структурните и кадрови промени в НРС" по предложение на полк. Л. Савов, резолирано от полк. К. Тодоров е освободен от оперативна длъжност в НРС и минава в запаса.[4] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-:0-4)


Ще четем и ще препрочитаме опорките на руското КГБ, откъдето се пръкна и Путин.

Днес сипа ли бензин в колата?

зуница
02.03.2022, 21:28
Днес сипа ли бензин в колата?
Не бъркайте бензина с политиката. И без друго опашките вече се опънаха и тубите кънтят. Ха да ни е честито предпразнично.

agro
02.03.2022, 21:29
Това няма да мине. :PПри Зеленски работи и резултатът е налице.crying; Вече има 1000 "интербригадисти " в Украйна. Ако си мераклия все ще се намери местенце и за тебе. То нали мъжете така правите.;)
Аз си знам мястото .При жената и децата. По нашия край знаеме кога да биеме и кога да пиеме. А ако го имаш мерако да се правиш на барабар Петко с мъжете. Ей го де е Украйна. Приемат и без визи.hi;
п.п. Те Руснаците са си взели Крим преди два века (октомври 1853 - февруари 1856) от турците. Европата още тогава не е могла да им го вземе. Ама малко четене не вреди.Нали? Ако докато четеш ти се види познато с днешното положение , да знаеш , че нищо не е случайно. Вторият опит на ЕвроГейците дали ще е успешен?
Хич да не се кахъриш. Като дойдат на Путин танкистите, първо ще изтрепят джендърите, да ти е спокоен съня. После ще вземат от имотните имането. После, дали ще го отнесат или ще го раздадат на неимотните, не съм сигурен. Ако гледам исторически, след Горбачов не постъпиха така, не го правят и сега. Бедните могат да са спокойни - тогава най-накрая всички ще станат бедни /у нас/.

agro
02.03.2022, 21:33
Днес сипа ли бензин в колата?
Днес в 16.10 сипах дизел на Шел на околовръстното на София по 2,74 /разклона за Казичене/. Ако има невярващи, ще снимам фактурата. Имаше още една кола да зарежда на бензиностанцията. С бензина сигурно е различно, знам лиcash;.

Оправих си грешката, чак сега я видях - написал съм 1,74, де да беше:laughing:

зуница
02.03.2022, 21:41
Хич да не се кахъриш. Като дойдат на Путин танкистите, първо ще изтрепят джендърите, да ти е спокоен съня. После ще вземат от имотните имането. После, дали ще го отнесат или ще го раздадат на неимотните, не съм сигурен. Ако гледам исторически, след Горбачов не постъпиха така, не го правят и сега. Бедните могат да са спокойни - тогава най-накрая всички ще станат бедни /у нас/.
А бе ти да не си завършил висша партийна школа? Толкова добре познаваш партийните догми. По-убедено ни промиваш мозъка и от лектор от "Георги Кирков". От мене да знаеш. Не става. Не минава.

Георги 1974
02.03.2022, 21:43
Днес в 16.10 сипах дизел на Шел на околовръстното на София по 1,74 /разклона за Казичене/. Ако има невярващи, ще снимам фактурата. Имаше още една кола да зарежда на бензиностанцията. С бензина сигурно е различно, знам лиcash;.


Ей човек минал си покрай мен в Казичене ми е офиса /Би ми било приятно да се запознаем / вярвам ти за цената но тя е от днес утре ще заредиш над 3лв. и това е само мини загрявка.
Минавам 300км.градско на седмица да карам семейството на работа и училище по натам няма да мога , че не ме бива да дърпам рикша много съм цигуляв и ми мсвирят гърдите що много пуша.
Купих и днес от Практис на Ботевградско шосе последните еколайна от слънчоглед и някви руф от няква дървесина от следобяд до сега над 20лв. с тия екбрикети да се сгреем.
За мен Цар Борис е един от голямите ни политици стриктно е вярвал в неутралитета накрая е изнуден да го наруши и въпреки всичко погледни в уйкито колко жертви дава България през 2 световна и колко съседите и то при това, че накрая се включваме във войната и то не по вина на царя той вече си е бил заминал/лека му пръст.

zapstojan
02.03.2022, 21:43
А бе ти да не си завършил висша партийна школа? Толкова добре познаваш партийните догми. По-убедено ни промиваш мозъка и от лектор от "Георги Кирков". От мене да знаеш. Не става. Не минава.

Добре де, ще помолим путин да пощади няколко джендъра, колкото да ти подържат тонуса.:laughing:

зуница
02.03.2022, 21:46
Днес в 16.10 сипах дизел на Шел на околовръстното на София по 1,74 /разклона за Казичене/. Ако има невярващи, ще снимам фактурата. Имаше още една кола да зарежда на бензиностанцията. С бензина сигурно е различно, знам лиcash;.
Ти сега какво? Тия на опашките да не се редят за промоции?
п.п. Интересно е на 4-ти как ще е. Не вярвам да ни честитят още на трети. Ама нали ще се отказваме и от тоя празник, що имало руско участие? Знае ли човек? Да се зареждам ли на опашката още от сега или да чета пропаганда още малко?

зуница
02.03.2022, 21:48
Добре де, ще помолим путин да пощади няколко джендъра, колкото да ти подържат тонуса.:laughing:
Шъът тихо. Не си разкривай връзката с Путин. Един генерал вече е в ареста.;)

Кразз
02.03.2022, 21:50
Ей човек минал си покрай мен в Казичене ми е офиса /Би ми било приятно да се запознаем / вярвам ти за цената но тя е от днес утре ще заредиш над 3лв. и това е само мини загрявка.
Минавам 300км.градско на седмица да карам семейството на работа и училище по натам няма да мога , че не ме бива да дърпам рикша много съм цигуляв и ми мсвирят гърдите що много пуша.
Купих и днес от Практис на Ботевградско шосе последните еколайна от слънчоглед и някви руф от няква дървесина от следобяд до сега над 20лв. с тия екбрикети да се сгреем.
За мен Цар Борис е един от голямите ни политици стриктно е вярвал в неутралитета накрая е изнуден да го наруши и въпреки всичко погледни в уйкито колко жертви дава България през 2 световна и колко съседите и то при това, че накрая се включваме във войната и то не по вина на царя той вече си е бил заминал/лека му пръст.

Нещо в написаното, страшно ми напомня "Тютюн", ама не знам в момента какво...

Георги 1974
02.03.2022, 21:51
Ти сега какво? Тия на опашките да не се редят за промоции?
п.п. Интересно е на 4-ти как ще е. Не вярвам да ни честитят още на трети. Ама нали ще се отказваме и от тоя празник, що имало руско участие? Знае ли човек? Да се зареждам ли на опашката още от сега или да чета пропаганда още малко?
Не можеш избяга от инфлацията.Надеждата ми е в космическия флот на Плеядинците!

Георги 1974
02.03.2022, 21:51
Нещо в написаното, страшно ми напомня "Тютюн", ама не знам в момента какво...
Чел съм я, но нищо не помня

zapstojan
02.03.2022, 22:02
Не виждам причина за инфлация.
1. Рублата станала 2 ст.
2. След като са блокирани разплащателните средства на Русия, тя ще има нужда от други. Сл. Изнася нет и газ ( лев:рубла = 1:50 )
3. Кой ще носи парите на путин?

п.п. ако ида в Русия с 1000евра = 100 000рубли, ще напълня една един обоз цистерни с бензин и ще ги докарам до Русе. И ще си карам на воля.;)

zapstojan
02.03.2022, 22:10
Ако ида с повече евра, ще мога да купя няколко танка, ще платя на полуголи девачки да ги яхнат и ще ги докарам, за да правя реклама на руската военна техника....и девачки.;):laughing:

зуница
02.03.2022, 22:19
Не можеш избяга от инфлацията.Надеждата ми е в космическия флот на Плеядинците!
Нали знаеш , че инфлацията я правят едни чичковци дето обират нашего брата.Инфлацията в САЩ я помпат либерастите и яко преразпределят обществените блага. Цените на горивата там са рекордни. А Руснаците не са спирали износа на нефт. Без тях. Политиката на либерастите ( новите комунисти) съсипва средната класа на Америка. ЕвроГейския съюз когато ония пръднат се осира. Така, че пробивай дупка на колана. Ако новия военен министър не ни раздаде войнишките канчета и не ни зачисли на "котлова храна".:(

kuline
02.03.2022, 22:20
Ти пък точно Боян Чуков ли нацели /има Уикипедия/:

Принадлежността на Боян Чуков към бившата Държавна сигурност е установена от Комисията по досиетата (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D 0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D 1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0) през април 2007 (https://bg.wikipedia.org/wiki/2007) г. при проверката на кандидатите за евродепутати. Бившият офицер от Първо главно управление на ДС (ПГУ) е кандидат за член на Европейския парламент (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0 %B5%D0%BD%D1%82) от листата на БСП (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_ %D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0 %B5%D0%BD%D1%82_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7_2007_(%D0 %91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F)).[3] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F_%D0%BF% D0%BE_%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0%D 1%82%D0%B0,_24_%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB_2007-3)
Досие

През 1981 г. Боян Чуков става член на БКП (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%9A%D0%9F). През 1982 г. завършва разузнавателна школа в ПГУ-ДС, а през 1982/1983 г. разузнавателна школа на КГБ (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%93%D0%91) в Москва (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0).[6] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82.com,_28_%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D 1%80%D0%B8_2014-6)
От октомври 1984 г. е изведен в задгранична резидентура в Париж под прикритието на 3-ти секретар в посолството на НРБ (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%A0%D0%91) във Франция, където той вербува агент, използван по „Възродителния процес (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D 0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1 %86%D0%B5%D1%81)“.[6] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82.com,_28_%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D 1%80%D0%B8_2014-6)


на 21 ноември 1980 година ст. л-т Чуков е назначен за разузнавач в Управление научно-техническо разузнаване (УНТР) на външното разузнаване – 1-во главно управление на Държавна сигурност (ПГУ-ДС)
на 1 януари 1985 година е произведен в капитан и преназначен за старши разузнавач в УНТР-ПГУ-ДС
на 1 ноември 1988 година е преназначен за инспектор в УНТР-ПГУ-ДС
на 31 декември 1989 година е преместен от УНТР в политическото разузнаване (ПР) и назначен за заместник-началник отделение в ПГУ-ДС
през февруари 1990 г. е преназначен в Националната разузнавателна служба (НРС) към Президента на България, наследила Първо главно управление на ДС, същата 1990 г. е награден с медал III степен от директора на НРС ген. Румен Тошков.
на 1 август 1991 „предвид структурните и кадрови промени в НРС" по предложение на полк. Л. Савов, резолирано от полк. К. Тодоров е освободен от оперативна длъжност в НРС и минава в запаса.[4] (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD_%D0%A7%D1%83%D0%BA%D0%BE% D0%B2#cite_note-:0-4)


Ще четем и ще препрочитаме опорките на руското КГБ, откъдето се пръкна и Путин.

Да, защо не? Кой да нацеля, Байдън ли?
Чуков е врял и кипял в тая сфера и от близо познава психологията на ... да речем студената война - демек специалист.
Според теб на кой да вярвам? На някой пчелар или някой инджинер или...мога още спецове да изреждам. Агро, всеки е специалист в областта, в която се занимава (работи), всичко останало го докарва от мироглед. Мен лично, като неспециалисти, няма как някой да ме убеди, че тоя американски дартак не предизвика всичко това и ще сърбаме попарата му и тогава, когато няма да е жив.

agro
02.03.2022, 22:22
След горивата наред е тоалетната хартия. А, да не забравя, и сиренето. Ама май това с тоалетната хартия и сиренето наскоро го играхме /по ковида и Мутафчийстването/. Тоалетната хартия поне има трайност, сиренето много познати го изхвърлиха на боклука.

dvd111
02.03.2022, 22:27
...За мен Цар Борис е един от голямите ни политици стриктно е вярвал в неутралитета...
Абе Гоше, колко пъти да ти го обясни Агрото?! Просто се е "снишавал" човека, защото му е било в "робската психика"...:tres:

зуница
02.03.2022, 22:30
След горивата наред е тоалетната хартия. А, да не забравя, и сиренето. Ама май това с тоалетната хартия и сиренето наскоро го играхме /по ковида и Мутафчийстването/. Тоалетната хартия поне има трайност, сиренето много познати го изхвърлиха на боклука.
Ти какво ще кажеш? Да зареждаме ли? Или НАТО ще свали Путин и всичко ще поевтинее?

agro
02.03.2022, 22:30
...Според теб на кой да вярвам?...
На собствената си преценка и на това, какво ти казва вътрешния глас. Майната им на КГБ, те са страна във войната в момента, а и винаги са били дезинтегриращия фактор у нас - така ги устройва. Разединените общества като нашето не са силни, това устройва Москва и Вашингтон, губи Европа и нейната хуманистична цивилизация. Бил съм в САЩ, видял съм ги как живеят - ако американците разберат наистина как се живее в Европа, веднага ще се разбунтуват. За руснаците важи същото.

Георги 1974
02.03.2022, 22:31
След горивата наред е тоалетната хартия. А, да не забравя, и сиренето. Ама май това с тоалетната хартия и сиренето наскоро го играхме /по ковида и Мутафчийстването/. Тоалетната хартия поне има трайност, сиренето много познати го изхвърлиха на боклука.

А казваш временно явление после честните борси де ги обяснваше тия дни ще отрегулират нещата ма нещо не ми се вярва що и газовите борси и енергийните с тока още от миналата година не ми вдъхват доверие, че нещо цените се вдигнаха с стотици проценти.

agro
02.03.2022, 22:38
...Да зареждаме ли?...
Зареждайте колкото можете. Ще спестите две надници за тази година, ще вложите време за три. Това никога не е решавало проблеми. Нали сме живяли във време без горива съвсем скоро, забравихте ли? Като се редих тогава на опашки по цяла нощ за две туби, не прокопсах. Даже единия път ме ограбиха в Перник. Оттогава с такива глупости не се занимавам. Като няма - няма, на война като на война. Войната вече започна в Европа, ако и да е без куршуми. Всеки ще избере страна, но някои ще стрелят в гръб на своите и ще го смятат за героизъм.

kuline
02.03.2022, 22:38
На собствената си преценка и на това, какво ти казва вътрешния глас. Майната им на КГБ, те са страна във войната в момента, а и винаги са били дезинтегриращия фактор у нас - така ги устройва. Разединените общества като нашето не са силни, това устройва Москва и Вашингтон, губи Европа и нейната хуманистична цивилизация. Бил съм в САЩ, видял съм ги как живеят - ако американците разберат наистина как се живее в Европа, веднага ще се разбунтуват. За руснаците важи същото.

Нима не знаят как е у нас, как е в КНДР, кака е в.... Не бъди наивен - знаят, всичко знаят. На Хамериката не и трябва силна Европа, поради ред причини, главно икономически.
Когато избраха Тръмп си помислих, че той ще разбута света, обаче съм сгрешил. Той изтегли армията от много горещи места - 'итър, търговец човек, а настоящия им президент е изкуфял като либеница на софийски пазар.

zapstojan
02.03.2022, 22:39
Абе Гоше, колко пъти да ти го обясни Агрото?! Просто се е "снишавал" човека, защото му е било в "робската психика"...:tres:

Не е така!
Тогава не е имало варшавски договори и още по малко нато.
България е била независима държава. Цар Борис е положил много усилия да не се въвлича България във война.
Мисля, че е успял да го направи.

Днешния случай е друг.
Б-я е в НАТО. За сега НАТО не е във война и никой не иска НАТО да влиза във война!
За утре не се знае. Не зависи само от НАТО. Не е ли ясно кой започна войната?

dvd111
02.03.2022, 22:46
... Всеки ще избере страна...
А защо трябва да избираме друга, освен нашата?!:mad:

agro
02.03.2022, 22:48
...Не е ли ясно кой започна войната?
Ясно е като бял ден - ти не знаеш ли? Украйна вероломно напала на Россию

agro
02.03.2022, 22:50
А защо трябва да избираме друга, освен нашата?!:mad:
Защото сме колкото камъче в обувката на големите и ще ни изхвърлят стъпкани на пътя.

zapstojan
02.03.2022, 22:51
Ясно е като бял ден - ти не знаеш ли? Украйна вероломно напала на Россию
Това съм го пропуснал м-у две ракии.;)

зуница
02.03.2022, 22:52
Зареждайте колкото можете. Ще спестите две надници за тази година, ще вложите време за три. Това никога не е решавало проблеми. Нали сме живяли във време без горива съвсем скоро, забравихте ли? Като се редих тогава на опашки по цяла нощ за две туби, не прокопсах. Даже единия път ме ограбиха в Перник. Оттогава с такива глупости не се занимавам. Като няма - няма, на война като на война. Войната вече започна в Европа, ако и да е без куршуми. Всеки ще избере страна, но някои ще стрелят в гръб на своите и ще го смятат за героизъм.
Кой каквото търси рано или късно намира. Ние война не щем.Още по малко да мрем за англосаксонски джендъри и педерунгели.Ако не им харесва Русия да идат да се разправят. Не да се крият зад нашите гърбове и да потриват ръчички за печалбите после. Кой се би с германците Втората световна? А кой прибра златния резерв на Германия?

зуница
02.03.2022, 22:55
Ясно е като бял ден - ти не знаеш ли? Украйна вероломно напала на Россию
Ти май вярно си учил в Горна Баня? И с руския се справяш добре.

agro
02.03.2022, 22:57
Нима не знаят как е у нас, как е в КНДР, кака е в.... Не бъди наивен - знаят, всичко знаят...
Уверявам те, обикновеният американец не знае. Макар че някои от тях са ходили на екскурзии до Европа, 99% не знаят нищо за държава България, даже не са чували. Като си търсех адреса, питах по пътя - всеки знае само това, което му влиза в работата и нищо, ама нищо странично, не знае как се казва съседната улица. Обаче работата си я върши старателно и професионално. А е сгафил - шута и чао. Говоря за бачкатора американец. Фирменият им елит е друга бира, но те са малцинство.

dvd111
02.03.2022, 23:02
Защото сме колкото камъче в обувката на големите и ще ни изхвърлят стъпкани на пътя.
А като сме "колкото камъче в обувката на големите", защо трябва зорлем да се навираме между шамарите и не трябва да мислим за собствените си интереси???

agro
02.03.2022, 23:03
Ти май вярно си учил в Горна Баня? И с руския се справяш добре.
Толкова години са ми го набивали в главата на училище, после важната техническа литература беше на руски, по телевизията само руски филми /някои впрочем много хубави, но повечето пропаганден боклук/ - трябва да си голям гьон да не го научиш. Псувните обаче нямаше откъде да ги усвоя, а те май са по-конкурентни от сръбските.

agro
02.03.2022, 23:12
...да мрем за англосаксонски джендъри и педерунгели.Ако не им харесва Русия...
На теб явно ти харесва. На огромния емигрантски поток от България обаче нещо не им харесва - все към западна Европа ги тегли, даже в темата имаме един такъв. Да се чуди човек защо ли - европейската цивилизация досега се оказва най-доброто място за живеене на Земята. Пообиколих по работа - дори и у нас, макар да мрънкаме и да сме последни в Европа, животът е къде къде по-читав от повечето места по света. Зорлем да искаме да се наврем в руската кочина е малоумие.

зуница
02.03.2022, 23:13
Толкова години са ми го набивали в главата на училище, после важната техническа литература беше на руски, по телевизията само руски филми /някои впрочем много хубави, но повечето пропаганден боклук/ - трябва да си голям гьон да не го научиш. Псувните обаче нямаше откъде да ги усвоя, а те май са по-конкурентни от сръбските.
Освен езика ако беше научил и за душевността на тия хора... Пропускът си е а твоя сметка.;)

kuline
02.03.2022, 23:19
Уверявам те, обикновеният американец не знае. Макар че някои от тях са ходили на екскурзии до Европа, 99% не знаят нищо за държава България, даже не са чували. Като си търсех адреса, питах по пътя - всеки знае само това, което му влиза в работата и нищо, ама нищо странично, не знае как се казва съседната улица. Обаче работата си я върши старателно и професионално. А е сгафил - шута и чао. Говоря за бачкатора американец. Фирменият им елит е друга бира, но те са малцинство.

Това ясно, но не е фактор, който може да промени нещо, а баш фирмаджията - тоя с парите. Нали си гледал клипа на бай Тошо (Т.Живков)!? Перифразирам - " Какво ще решаваш ти бе? Решава тоя който има пари. Щял да решава той". Та така де, от трудовия чиляк, както и от над - Българите, нищо не зависи. Ние сме пълнеж, който както и и други подобни нам ни е отредено да страдаме, защото "великите" тъй са си наумили.

zapstojan
02.03.2022, 23:19
А като сме "колкото камъче в обувката на големите", защо трябва зорлем да се навираме между шамарите и не трябва да мислим за собствените си интереси???

Със зуница не мога да ви разбера!
Къде и как се навираме м-у шамарите?
Какви са нашите интереси: Членство в НАТО и ЕС или федерална република на руската федерация?
Ако сме независими е по-вероятно в-у нас да падат и натовски и руски ракети. Това според мен!

Аз споря за това: Путин имаше ли основание да започва война?
Трябва ли русия да се прибере отвъд Луганск или трябва да окопира Украйна?

agro
02.03.2022, 23:21
А като сме "колкото камъче в обувката на големите", защо трябва зорлем да се навираме между шамарите и не трябва да мислим за собствените си интереси???
Напротив - трябва да мислим. Дай реалистичен и изпълним начин да минем "между капките" и да оставим другите да поемат тежестта. Ако имаш такъв индивид в бригадата /взвода, звеното/, какво ще си мислиш за него?

зуница
02.03.2022, 23:21
На теб явно ти харесва. На огромния емигрантски поток от България обаче нещо не им харесва - все към западна Европа ги тегли, даже в темата имаме един такъв. Да се чуди човек защо ли - европейската цивилизация досега се оказва най-доброто място за живеене на Земята. Пообиколих по работа - дори и у нас, макар да мрънкаме и да сме последни в Европа, животът е къде къде по-читав от повечето места по света. Зорлем да искаме да се наврем в руската кочина е малоумие.
Не усещаш ли , че повтаряш само един рефрен. Идат руснаците. През уя им е на руснаците за нас. Ако педерунгелите се скрият зад нас естествено, че ще ни бият. Всички да се махат от тук. Англосаксонците забъркаха кашата, а украинците мрат.

zapstojan
02.03.2022, 23:25
Не усещаш ли , че повтаряш само един рефрен. Идат руснаците. През уя им е на руснаците за нас. Ако педерунгелите се скрият зад нас естествено, че ще ни бият. Всички да се махат от тук. Англосаксонците забъркаха кашата, а украинците мрат.

Ми като са "дърпали лъва за опашката" да мрът бе!

agro
02.03.2022, 23:29
...баш фирмаджията - тоя с парите...
Това съм им го признал на американците - там трябва да си умен, за да имаш много пари, не е като у нас, да си предан прост партиец. Съответно управляват умни хора, а не мутри като разбойко. Напоследък нещо се поизлагат - и там простотията напира да управлява, но още се удържа положението.

зуница
02.03.2022, 23:31
Със зуница не мога да ви разбера!
Къде и как се навираме м-у шамарите?
Какви са нашите интереси: Членство в НАТО и ЕС или федерална република на руската федерация?
Ако сме независими е по-вероятно в-у нас да падат и натовски и руски ракети. Това според мен!

Аз споря за това: Путин имаше ли основание да започва война?
Трябва ли русия да се прибере отвъд Луганск или трябва да окопира Украйна?
За Швейцария да си чул? СДС щеше да ни направи Швейцария на Балканите. Когато сам се чудиш на къде да си въртиш голия гъз не може да не те огрее. Няма ли политиците ни да си седнат на гъзовете и да помислят каква е ролята им .
А Путин от години обяснява защо ще нападне Украйна ама никой на чува. А след като нападна или имаш топки да се изправиш срещу него или преговаряш да ти се размине. НАТО няма да се намесва и няма да преговаря. Е това си е чист педерастлък. Ония наивните украинци да мрат. blush;

agro
02.03.2022, 23:37
...ако беше научил и за душевността на тия хора...
Знаеме я ние душевността - вместе ели и пили и наконец выстрелили тебе в голову как собака. Сега го разбират и украинците.
Ние го разбрахме след 9-ти септември, но вече сме били спазарени в Ялта, както по-късно стана ясно.

zapstojan
02.03.2022, 23:41
За Швейцария да си чул? СДС щеше да ни направи Швейцария на Балканите. Когато сам се чудиш на къде да си въртиш голия гъз не може да не те огрее. Няма ли политиците ни да си седнат на гъзовете и да помислят каква е ролята им .
А Путин от години обяснява защо ще нападне Украйна ама никой на чува. А след като нападна или имаш топки да се изправиш срещу него или преговаряш да ти се размине. НАТО няма да се намесва и няма да преговаря. Е това си е чист педерастлък. Ония наивните украинци да мрат. blush;

Пак не те разбирам. Къде се отплесна?
Живков щеше да прави българия, швейцария на балканите. За СДС не знам.
Кой трябваше да чуе, че Путин ще напада Украйна и ако беше чул, какво трябваше да направи?

П.п. Знам, че си далновиден та затова ти задавам тези въпроси.

zapstojan
02.03.2022, 23:44
....Е това си е чист педерастлък. Ония наивните украинци да мрат. blush;
Нали казваш, че не е трябвало да дразнят лъва? Как да не е педераслък?

dvd111
02.03.2022, 23:47
Със зуница не мога да ви разбера!
Къде и как се навираме м-у шамарите?...

Една лястовичка летяла на юг, но студът я застигнал и премръзнала до смърт, тя паднала в широко поле. През полето минала крава и се изсрала върху птичката. Изпражнението стоплило лястовичката, тя се съвзела и радостно започнала да чурулика… Минаваща наблизо котка чула чуруликането и следвайки звука, извадила птичката от кравешкото лайно и я изяла.
Бизнес поуки:
1. Не всеки, който те засипва с лайна е твой враг.
2. Не всеки, който те вади от лайната е твой приятел.
3. Когато си затънал в лайна до гуша, недей да чуруликаш много-много.

zapstojan
02.03.2022, 23:56
Една лястовичка летяла на юг, но студът я застигнал и премръзнала до смърт, тя паднала в широко поле. През полето минала крава и се изсрала върху птичката. Изпражнението стоплило лястовичката, тя се съвзела и радостно започнала да чурулика… Минаваща наблизо котка чула чуруликането и следвайки звука, извадила птичката от кравешкото лайно и я изяла.
Бизнес поуки:
1. Не всеки, който те засипва с лайна е твой враг.
2. Не всеки, който те вади от лайната е твой приятел.
3. Когато си затънал в лайна до гуша, недей да чуруликаш много-много.
Не виждам връзката, ма както и да е.

agro
03.03.2022, 00:07
...Англосаксонците забъркаха кашата, а украинците мрат.
1. Украинците искаха към Европа, което не е чудно. Гледаха какво се случи в прибалтийските републики, където набързо животът стана в пъти по-добър и си помислиха, че може и те да го постигнат. Само че това за Русия не беше изгодно - как така ще вижда руснакът с ватенката колко добре си живеят оттатък границата при натовските врагове. Нали веднага ще поиска сметка от своите управници защо така.
2. Русия има имперска политика от векове. Не позволява на народи край границата си да се управляват сами. Прави-струва, ако трябва воюва, но налага своите интереси или ги завладява. И така вече триста години. Руснаците са патологични националисти.
3. Руснакът е закърмен с имперско самочувствие и чувство за превъзходство. Путин е на върха на пирамидата, но основата и е огромна и е съставена от обикновените руснаци. Те са си го избрали и без тях той е нищо. Затова иска да ги зарадва с поредното завоевание, така да печели популярност и съответно да се държи на власт доживотно. Никой в света не е тръгнал да завладява Русия, за да реагира тя така. Това е реакцията на някой, който чувства, че няма да издържи в състезанието и решава да направи търкал на терена.
Има един тактически принцип - когато си силен, преструвай се, че си слаб, когато си слаб - демонстрирай, че си силен. Последните години вървяха непрекъснати демонстрации за руска сила - то не бяха свръхзвукови ракети, торпеда и ракети с ядрени двигатели, унищожители на спътници и прочее. А в Украйна пратиха допотопна техника отпреди 40 години и много малко авиация. Чудна работа.

batipej4o
03.03.2022, 00:15
Един човек тръгнал за Европа.Спират го и го питат накъде е тръгнал.В Европа казал човека.С този костюм неможе да влезеш в Европа.Човела съблякъл костюма.И с тези обувки неможе да влезеш в Европа.Събул и обувките.А бе човече накъде си тръгнал гол и бос ?

agro
03.03.2022, 00:20
... гол и бос ?...
Ако е от личен опит - преебали са те нещо. До Англия стигна, нали? Подозирам, че те карат да работиш, гадовете.

Angel Yosifov
03.03.2022, 09:20
Ние сме пълнеж, който както и и други подобни нам ни е отредено да страдаме, защото "великите" тъй са си наумили.
https://www.youtube.com/watch?v=SjnnVqPq2rg

Pero Melifero
03.03.2022, 12:45
Със зуница не мога да ви разбера!
Къде и как се навираме м-у шамарите?
Какви са нашите интереси: Членство в НАТО и ЕС или федерална република на руската федерация?
Ако сме независими е по-вероятно в-у нас да падат и натовски и руски ракети. Това според мен!

Аз споря за това: Путин имаше ли основание да започва война?
Трябва ли русия да се прибере отвъд Луганск или трябва да окопира Украйна?

Няма как да сме независими, ако някой мисли, че има начин, да вземе та да се събуди. Аз избирам по-малкото зло - ЕС и НАТО. Алтернативата е Путин и мизерията която идва с него. Всеки сам си преценява. Но както разправя Агрото, как пък всички пращат децата си да учат на запад или емигрират в тази посока, при положение, че истинската свобода, демокрация и благоденствие са на изток? :laughing:

"Путин имаше ли основание да започва война?"
Понеже някой хора явно бъркат причината със следствието и законността и правилата с бабаитлъка, аз пък ще питам имам ли право да взривя къщата на комшията ми, защото е дръзнал да реши да си купи пистолет, а и на всичко отгоре се е осмелил да си пие ракията с комшията от другата си страна, а не с мен, неговата мамица мръсна?
Да или Не?

За мен ситуацията е аналогична на следната: квартален подрастващ гамен, за когото правила не съществуват, бие поредното хлапе, защото не му е дало доброволно джобните или телефона си. Другите деца седят отстрани подредени и не се намесват, понеже ги е страх да не си го отнесат и те, надявайки се да им се размине, ако си траят и слушкат както е казал баткото. Само дето, дали от липса на житейски опит, далновидност или нещо друго, не се сещат, че скоро ще дойде и техният ред. Не само това, ами и даже някой от тях да понечи да се изрепчи или да защити жертвата било то и неуспешно, те го натискат и уговарят да не се бута между шамарите за да не раздразнят келеша.
и после разбира се, винаги се намират хора да почнат с абсурдните опити да се оправдае бандита видиш ли щото: идвал от бедно семейство, баща му пиел и много го биел, не ходи на училище и се маргинализирал разбираш ли, ама той тоя дето се прави на жертва, защо разполага с повече средства от него?, или защо е по-добре облечен с което показва по-висок статус и дразни? или защо по дяволите се противи, а не изпълнява каквото му е казал по-големия?... и простотии все от тоя сорт
е, приятели, поставете в ролята на тормозеното дете и кажете какво ще си мислите за хората които защитават престъпника?
Путин е същият бандит, просто мащаба е много по-голям

zapstojan
03.03.2022, 13:37
Украински военни 8години избивали мирно население в Донецк и Луганск.
Сигурен съм, че са го правили само сутрин рано, колкото да се разсънят, иначе защо ще убиват мирни/цивилни хора. Само за да дразлнят лъва ли?

Спомням си кадри от Крим: Отряд мирно население, облечени в камуфлажни униформи, много добре въоръжени, а си личеше че са и много добре подготвени за случая, ама мирни защото нямали отличителни знаци. Бяха застанали с-у портала на редовно войсково поделение. Един от мирните – 200кг. добиче се караше на войниците зад портала, размахваше им пръст и ги заплашваше, че ще ги избие.

"Москва поддържа от 8 години тесни връзки с проруските сепаратисти, контролиращи района на Донбас в Източна Украйна, но официално отрича да е страна в техния въоръжен конфликт с украинските правителствени сили.

Президентът Владимир Путин каза пред Съвета за сигурност в понеделник, че Русия трябва да обмисли признаването на независимостта на самопровъзгласилите се Донецка народна република и Луганската народна република в Донбас като независими.

Това се случва на фона на нарастващите опасения на Запада, че Русия, която е събрала около 150 000 войници близо до границата с Украйна, е готова да нахлуе. Москва отрича всякакви подобни планове, но може да изпрати своите сили, за да подсигури отцепилите се региони, след когато признае тяхната независимост."

На някой може да не му хареса източника: https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/02/21/4314796_kak_separatistite_ot_iztochna_ukraina_se_s blijavaha_s/

batipej4o
03.03.2022, 22:55
Днеска един колега звъня до Украйна.Братовчед му казал че ходели по домовете и ги търсели по списък.Давали им автомат и ги пращали да се бият.Това е голяма глупост да се биеш за някакъв си Байдън.Защото синът му бил имал съвместна фирма за газ със Зеленски.Да не знаеш за какво ще умреш.Поради това бягат украинците . А не че Путин ги бил нападнал.Колко невини хора си отидоха заради някакъв си Байдън и протежето му Зеленски. Дано България да не се превърне в следващата Украйна.Че тоя премиер ги говори едни.От такъв човек всичко може да се очаква. Например Байдън да му нареди да затвори и другите блокове в Козлодуй .

Георги 1974
04.03.2022, 00:00
50 Факта за УКРАЙНА - Каква е ИСТИНАТА



https://www.youtube.com/watch?v=nO8MWvX8f3c

ch.atanasov
04.03.2022, 08:40
Днеска един колега звъня до Украйна.Братовчед му казал че ходели по домовете и ги търсели по списък.Давали им автомат и ги пращали да се бият.Това е голяма глупост да се биеш за някакъв си Байдън.Защото синът му бил имал съвместна фирма за газ със Зеленски.Да не знаеш за какво ще умреш.Поради това бягат украинците . А не че Путин ги бил нападнал.Колко невини хора си отидоха заради някакъв си Байдън и протежето му Зеленски. Дано България да не се превърне в следващата Украйна.Че тоя премиер ги говори едни.От такъв човек всичко може да се очаква. Например Байдън да му нареди да затвори и другите блокове в Козлодуй .



Бравооо! Ти удари в тавата всички тролове, които чета напоследък.:yo:

пп. по малоумна мисъл, не бях чел.crying;

Георги 1974
04.03.2022, 13:35
Няма как да сме независими, ако някой мисли, че има начин, да вземе та да се събуди. Аз избирам по-малкото зло - ЕС и НАТО. Алтернативата е Путин и мизерията която идва с него. Всеки сам си преценява. Но както разправя Агрото, как пък всички пращат децата си да учат на запад или емигрират в тази посока, при положение, че истинската свобода, демокрация и благоденствие са на изток? :laughing:

"Путин имаше ли основание да започва война?"
Понеже някой хора явно бъркат причината със следствието и законността и правилата с бабаитлъка, аз пък ще питам имам ли право да взривя къщата на комшията ми, защото е дръзнал да реши да си купи пистолет, а и на всичко отгоре се е осмелил да си пие ракията с комшията от другата си страна, а не с мен, неговата мамица мръсна?
Да или Не?

За мен ситуацията е аналогична на следната: квартален подрастващ гамен, за когото правила не съществуват, бие поредното хлапе, защото не му е дало доброволно джобните или телефона си. Другите деца седят отстрани подредени и не се намесват, понеже ги е страх да не си го отнесат и те, надявайки се да им се размине, ако си траят и слушкат както е казал баткото. Само дето, дали от липса на житейски опит, далновидност или нещо друго, не се сещат, че скоро ще дойде и техният ред. Не само това, ами и даже някой от тях да понечи да се изрепчи или да защити жертвата било то и неуспешно, те го натискат и уговарят да не се бута между шамарите за да не раздразнят келеша.
и после разбира се, винаги се намират хора да почнат с абсурдните опити да се оправдае бандита видиш ли щото: идвал от бедно семейство, баща му пиел и много го биел, не ходи на училище и се маргинализирал разбираш ли, ама той тоя дето се прави на жертва, защо разполага с повече средства от него?, или защо е по-добре облечен с което показва по-висок статус и дразни? или защо по дяволите се противи, а не изпълнява каквото му е казал по-големия?... и простотии все от тоя сорт
е, приятели, поставете в ролята на тормозеното дете и кажете какво ще си мислите за хората които защитават престъпника?
Путин е същият бандит, просто мащаба е много по-голям
Едва ли нещата са толкова прости липсват елементи за да е обективен разказа.

Георги 1974
04.03.2022, 13:37
Украински военни 8години избивали мирно население в Донецк и Луганск.
Сигурен съм, че са го правили само сутрин рано, колкото да се разсънят, иначе защо ще убиват мирни/цивилни хора. Само за да дразлнят лъва ли?

Спомням си кадри от Крим: Отряд мирно население, облечени в камуфлажни униформи, много добре въоръжени, а си личеше че са и много добре подготвени за случая, ама мирни защото нямали отличителни знаци. Бяха застанали с-у портала на редовно войсково поделение. Един от мирните – 200кг. добиче се караше на войниците зад портала, размахваше им пръст и ги заплашваше, че ще ги избие.

"Москва поддържа от 8 години тесни връзки с проруските сепаратисти, контролиращи района на Донбас в Източна Украйна, но официално отрича да е страна в техния въоръжен конфликт с украинските правителствени сили.

Президентът Владимир Путин каза пред Съвета за сигурност в понеделник, че Русия трябва да обмисли признаването на независимостта на самопровъзгласилите се Донецка народна република и Луганската народна република в Донбас като независими.

Това се случва на фона на нарастващите опасения на Запада, че Русия, която е събрала около 150 000 войници близо до границата с Украйна, е готова да нахлуе. Москва отрича всякакви подобни планове, но може да изпрати своите сили, за да подсигури отцепилите се региони, след когато признае тяхната независимост."

На някой може да не му хареса източника: https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/02/21/4314796_kak_separatistite_ot_iztochna_ukraina_se_s blijavaha_s/
Едва ли десен сектор е измишльотина

Angel Yosifov
04.03.2022, 17:18
:laughing:"Путин имаше ли основание да започва война?"
Никога няма да узнаем истината,а тя е многолика.
Но само като си помисля,тез братски народи,направо един,..причината трябва да е мнооого-много голяма,за да вдигнеш ръка на брата.Всъщност,видно е,че населението се пази,доколкото може.
Сигурен съм,че "голямата уста" има пръст в създалата се обстановка...
п.п.
Перка,ето още една война..http://radar.bg/news#!/2022-03-04/54571680

бат тянко
04.03.2022, 18:17
Не се притеснявайте за горивата. Днес бях на нефто пристанището и видях, че разтоварват два танкера. Обаче цената по бензинджийниците си е за тревога.

zapstojan
04.03.2022, 18:28
Едва ли десен сектор е измишльотина

Мисля, че десен сектор е следствие. Друг е въпроса че в момента може да е проблем.

Георги 1974
04.03.2022, 19:01
Мисля, че десен сектор е следствие. Друг е въпроса че в момента може да е проблем.

Ми ако правилно съм разбрал днес ВСУ е ползвало ракети по щаб или център на Азов

zapstojan
04.03.2022, 19:11
Ми ако правилно съм разбрал днес ВСУ е ползвало ракети по щаб или център на Азов

"Явно тези от ВСУ искат да се предадат, но нацистчетата не искат.";)

zapstojan
04.03.2022, 19:54
https://www.youtube.com/watch?v=KqSEYrOGadY

П.п. "На теория и на практика е така, но в действителност е иначе" - 13м. и 28с.

zapstojan
04.03.2022, 20:13
https://www.youtube.com/watch?v=ZYyoERMhfEM

zapstojan
04.03.2022, 20:39
Някои опорни точки на Иво Христов може да се поставят под съмнение, но все пак....
https://www.youtube.com/watch?v=FMhrryB05XA

zapstojan
04.03.2022, 20:43
"Явно тези от ВСУ искат да се предадат, но нацистчетата не искат.";)

Извинвам се! Май съм пропуснал източника. https://dnes.dir.bg/comments/ruski-chasti-zavzeha-aets-zaporozhie
То па един източник!:bigsmile:

ch.atanasov
04.03.2022, 21:24
Някои опорни точки на Иво Христов може да се поставят под съмнение, но все пак....
https://www.youtube.com/watch?v=FMhrryB05XA

Те са така : трябва да завоюват доверие. Днес говорят едно, а утре лъсва истината. Особено, като видиш къде му е хвърлен пъпа.

ch.atanasov
04.03.2022, 21:40
... вярвам ти за цената но тя е от днес утре ще заредиш над 3лв. и това е само мини загрявка.
...

Навява ми за внушение и създаване на паника. Жоре, ти да не мина към младежите на герб.?:bigsmile:

Георги 1974
04.03.2022, 22:05
Навява ми за внушение и създаване на паника. Жоре, ти да не мина към младежите на герб.?:bigsmile:

Не, аз съм фен на монархизма.Просто се опитвам да чета различни източници и това де чета ме плаши.Силно се надявам да греша.Преди години съм чел малко психология и там имаше глави как да се контролира тълпа как да се влияе на хората и от там знам, че когато някой нещо много ти говори и много ти обяснява вероятно ще те и изклати или просто си е енергиен вампир.А в днешно време вампири много, върколаци също абе всякакви мракобесия са изпълзяли та ако не дойдат тия от космическата федерация на светлината сме го закъсали.

П.П.Тия дни де беше та те нямаше чета те с интерес.

ch.atanasov
04.03.2022, 22:07
Някои опорни точки на Иво Христов може да се поставят под съмнение, но все пак....
https://www.youtube.com/watch?v=FMhrryB05XA

Още един индивид : https://www.24chasa.bg/novini/article/11036870

пп. виж последния ред.

Георги 1974
04.03.2022, 22:14
Още един индивид : https://www.24chasa.bg/novini/article/11036870

пп. виж последния ред.

То да беше само въглеводородите, има метали, има зърно има изкуствени торове а без тия последните идва ниска реколта със своите послеследствия.

зуница
04.03.2022, 22:15
Още един индивид : https://www.24chasa.bg/novini/article/11036870

пп. виж последния ред.
А бре как се на джендъри налиташ бе?! Тоя ме е гнус да го гледам. Пфу!

ch.atanasov
04.03.2022, 22:15
Не, аз съм фен на монархизма.Просто се опитвам да чета различни източници и това де чета ме плаши.Силно се надявам да греша.Преди години съм чел малко психология и там имаше глави как да се контролира тълпа как да се влияе на хората и от там знам, че когато някой нещо много ти говори и много ти обяснява вероятно ще те и изклати или просто си е енергиен вампир.А в днешно време вампири много, върколаци също абе всякакви мракобесия са изпълзяли та ако не дойдат тия от космическата федерация на светлината сме го закъсали.

П.П.Тия дни де беше та те нямаше чета те с интерес.

Аз за паниката с горивата ти пиша. :bigsmile: Да не те нарочат, че при твоите хора вече дават по 15 години за дезинформация.:bigsmile:

Георги 1974
04.03.2022, 22:21
Аз за паниката с горивата ти пиша. :bigsmile: Да не те нарочат, че при твоите хора вече дават по 15 години за дезинформация.:bigsmile:

Ми да никой не обича Касандра.От 8 до 15.
Та често зареждам и в петък сутринта бе около 2,60 вечерта стана около 3,10 а в събота бе около 2,80.
Та значи няма паника цената паднала и от 3.10 станала 2.70-2.80.Ама как е паднала като реално се е вдигнала с над 20ст.

kuline
04.03.2022, 22:27
А бре как се на джендъри налиташ бе?! Тоя ме е гнус да го гледам. Пфу!

Само ти ли още не си разбрал? :bigsmile:

Георги 1974
04.03.2022, 22:34
А бре как се на джендъри налиташ бе?! Тоя ме е гнус да го гледам. Пфу!

Обаче това де е казал е много по вярно от това де напоследък ни обясняват.

batipej4o
04.03.2022, 22:45
Бравооо! Ти удари в тавата всички тролове, които чета напоследък.:yo:

пп. по малоумна мисъл, не бях чел.crying;

Не знам какви источници ползваш? Погледни малко в страни.Прочети какво мислят учениците по въпроса.
Някой беше написал следното: Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
"Това е моята гледна точка"

11006

Телевизора е най лесното стедство да се манипулира човшекото мислене.

batipej4o
04.03.2022, 22:53
Бравооо! Ти удари в тавата всички тролове, които чета напоследък.:yo:

пп. по малоумна мисъл, не бях чел.crying;

Не знам какви источници ползваш? Погледни малко в страни.Прочети какво мислят учениците по въпроса.
Някой беше написал следното: Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
"Това е моята гледна точка"

11006

Чрез телевизията най лесно се маниполират хората.

agro
04.03.2022, 23:31
Не знам какви источници ползваш? Погледни малко в страни.Прочети какво мислят учениците по въпроса.
Някой беше написал следното: Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
"Това е моята гледна точка"
...Чрез телевизията най лесно се маниполират хората.
Дълбокомислените ти плиткоумни мнения, написани неграмотно /всяка пета дума/ потвърждават мнението, току-що изказано в "Панорама" по канал 1 тази вечер от проф. Веселин Методиев: "Нагласата към простотията е въпрос на обществено състояние". Нарочно си го записах, за да не го забравя. Май съм вторият, който ти го пише в тази тема и даже се чудя на себе си защо го правя - обикновено съм много по-толерантен. Но какво пък - извинен си, може вече да си позабравил българския, там далеч в Обединеното кралство /което напоследък е не чак толкова обединено/. Но дръж се за руския на всяка цена, там е истината /възкресението и животът/.:crazy:

batipej4o
05.03.2022, 02:10
Дълбокомислените ти плиткоумни мнения, написани неграмотно /всяка пета дума/ потвърждават мнението, току-що изказано в "Панорама" по канал 1 тази вечер от проф. Веселин Методиев: "Нагласата към простотията е въпрос на обществено състояние". Нарочно си го записах, за да не го забравя. Май съм вторият, който ти го пише в тази тема и даже се чудя на себе си защо го правя - обикновено съм много по-толерантен. Но какво пък - извинен си, може вече да си позабравил българския, там далеч в Обединеното кралство /което напоследък е не чак толкова обединено/. Но дръж се за руския на всяка цена, там е истината /възкресението и животът/.:crazy:

До колкото си спомням май ти беше написал че се пишело с о.Още тогава си помислих че не си чувал за онази учителка която имала навика са събира писма и да им поправя правописните грешки.Казвало се професионално изкривяване.Този професор ако наистена е професор не би били редно в неговия език да присъстват думи като простотия.
Май си толерантен само към теси които са съгласни с твоето мнение.Поради тази причина избягвам да ти чета постовете.Как позна че Русия ми е любима? Дане би да гледаш на боб.След като се правиш на толерантен погледни нещата от двете страни.
П.П. - Това че че съм по остър в поста си не означава че съм сърдит на форума.

ch.atanasov
05.03.2022, 08:01
Чрез телевизията най лесно се маниполират хората.


Не само, на теб например ти е изпит мозъка от руски клипове.:bigsmile:

ch.atanasov
05.03.2022, 08:12
Дълбокомислените ти плиткоумни мнения, написани неграмотно /всяка пета дума/ потвърждават мнението, току-що изказано в "Панорама" по канал 1 тази вечер от проф. Веселин Методиев: "Нагласата към простотията е въпрос на обществено състояние". Нарочно си го записах, за да не го забравя. Май съм вторият, който ти го пише в тази тема и даже се чудя на себе си защо го правя - обикновено съм много по-толерантен. Но какво пък - извинен си, може вече да си позабравил българския, там далеч в Обединеното кралство /което напоследък е не чак толкова обединено/. Но дръж се за руския на всяка цена, там е истината /възкресението и животът/.:crazy:


Неграмотно и позабравил българския . Аз пък си мисля, че се прави на българин, а е някой руски трол минал от тук. Само едно не се вързва : от една седмица са в действие предимно тролове с женски имена.:bigsmile:

пп. имаше още един, който ни убеждаваше, че в Канада пишели история. Къде ли се е загубил сега, да ни светне- руснаците какво пишат.hi;

ch.atanasov
05.03.2022, 08:17
https://www.24chasa.bg/novini/article/11035538


Най вероятно, а и имат опит.crying;

Георги 1974
05.03.2022, 08:46
https://www.24chasa.bg/novini/article/11035538


Най вероятно, а и имат опит.crying;

Да бе да, я погледни цените на тока, въглеродните към днешна дата.
Разшири си малко кръгозора.

Angel Yosifov
05.03.2022, 09:22
https://evrokop.com/2022/03/04/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D 0%B0-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82/

Angel Yosifov
05.03.2022, 09:24
Скандален филм разследва как баща и син Байдън ограбвали Украйна (видео) • EVROKOP.COM (https://evrokop.com/2021/04/28/%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d 0%bd-%d1%84%d0%b8%d0%bb%d0%bc-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d1%81%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%b2%d 0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b1%d0%b0%d1%89%d0%b0-%d0%b8-%d1%81%d0%b8/)

zapstojan
05.03.2022, 09:44
https://evrokop.com/2022/03/04/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D 0%B0-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82/

Ангеле, палеца не е за теб, а за дърева.
Тя и червеното отче са една такава, фълшива категория.

Angel Yosifov
05.03.2022, 09:55
Ангеле, палеца не е за теб, а за дърева.
Тя и червеното отче са една такава, фълшива категория.
Нямам симпатии,към дърева,нооооо фактите са си факти.
Та тя,америка,ако не спечели таз война,до една петилетка се е разпаднала на 50 държави.......а преди това :laughing:.."дупе да ни е яко"
п.п.Пак са решили да печатат весници(10милярда),за да "подкрепят" Украйна,но след това,Украинците ще трябва да осребрят весниците ,барабар с лихвите.Впрочем и в момента тече осребряването на вс "помощи" в свет мащаб.

Angel Yosifov
05.03.2022, 10:10
Та тя,америка,ако не спечели таз война,до една петилетка се е разпаднала на 50 държави.......а преди това :laughing:.."дупе да ни е яко"

Това се отнася и за Русия.

зуница
05.03.2022, 18:52
Това се отнася и за Русия.
Тихомълком се промъкна някакво решение на Путин за продажби на граждански лица на някакъв обем злато.Някой да е разбрал нещо повече?

зуница
05.03.2022, 19:05
Нещо сте се умълчали. Да сте разбрали , че един от преговарящите от страна на Украйна е разстрелян от украинските служби за предателство? Фалшива новина или?

zapstojan
05.03.2022, 19:08
Тихомълком се промъкна някакво решение на Путин за продажби на граждански лица на някакъв обем злато.Някой да е разбрал нещо повече?

Ако ще купуваш, използвай че е на зор завалията, пък и курса рубла:лев <=> 1:0,017
Аз поръчах 175кг. до офис на еконт, за сметка на продавача.;)

Angel Yosifov
05.03.2022, 19:14
Нещо сте се умълчали.
Путин нареди:laughing:
Ситуацията е такава,че на много колеги не им се говори.Даже и да няма "война",друго щеше да е.
Ако наистина,Русия искаше да ликвидира Украйна и населението в това число,първо шеже да отреже пътя за отстъпление,демек пътищата,към другите страни-Полша,Молдова,Румъния....

зуница
05.03.2022, 19:16
Ако ще купуваш, използвай че е на зор завалията, пък и курса рубла:лев <=> 1:0,017
Аз поръчах 175кг. до офис на еконт, за сметка на продавача.;)
Вярно ли е? И това количество за, което се пише по-малко или по-голямо е от обичайното?
п.п. Само си дрънкаш или знаеш нещо достоверно? От такава новина за златото може да се правят определени изводи.

zapstojan
05.03.2022, 19:21
Вярно ли е? И това количество за, което се пише по-малко или по-голямо е от обичайното?
п.п. Само си дрънкаш или знаеш нещо достоверно? От такава новина за златото може да се правят определени изводи.

Току що чух, че Путин няма друг вариант, освен да продава златото от резерва, но няма кой да го купи. Ако някой си позволи да купува, ще бъде наказан!

zapstojan
05.03.2022, 19:24
Другото е, че Путин е загубил войната. Но това е същото.
Остава "Мъртва ръка".:mad:

зуница
05.03.2022, 19:25
Току що чух, че Путин няма друг вариант, освен да продава златото от резерва, но няма кой да го купи. Ако някой си позволи да купува, ще бъде наказан!
Я кажи къде го продава и кой ще наказва? Ние сме "бизнесмени" и ако има далавера ще си "купим" и тоя що пречи на бизнеса. Къде и на каква цена е далаверата?

zapstojan
05.03.2022, 19:27
Я кажи къде го продава и кой ще наказва? Ние сме "бизнесмени" и ако има далавера ще си "купим" и тоя що пречи на бизнеса. Къде и на каква цена е далаверата?

Ти първо си продай меда и тогава се прави на бизнесмен!:cool:

зуница
05.03.2022, 19:27
Другото е, че Путин е загубил войната. Но това е същото.
Остава "Мъртва ръка".:mad:
А бе ти да не ползваш услугите на "Една жена каза". Аз те вземам на сериозно , а ти...

зуница
05.03.2022, 19:28
Ти първо си продай меда и тогава се прави на бизнесмен!:cool:
Продал съм го. Имам заявки за догодина. Само войнолюбците да не объркат пазара.

Георги 1974
05.03.2022, 20:02
Продал съм го. Имам заявки за догодина. Само войнолюбците да не объркат пазара.

Какво ще кажеш за Единна България де ще се прави

зуница
05.03.2022, 20:08
Какво ще кажеш за Единна България де ще се прави
Как да коментирам нечии мечти? За момента нищо не ми говори.То не че тия с промяната нещо ми говорят.Ама поне е ясно , че си носят големите лъжици.

dvd111
05.03.2022, 20:16
Едва ли ще навреди на правилността на преценката ни, ако чуем и другата страна...
https://youtu.be/npIhU1PCX9k

zapstojan
05.03.2022, 20:38
А бе ти да не ползваш услугите на "Една жена каза". Аз те вземам на сериозно , а ти...

По телевизора го каза млад мъж с бяла коса.

Казваш, искал да продава злато на граждани. Нищо ли не ти говори това?

batipej4o
05.03.2022, 20:53
Днеска се появи колегата който има братовчед в близост до събитията.Володя му бил казал че ги пращали на бойното поле и след това пращали хора да му опразняр къщата.Заж тези действия е спрягала накава партия Свобода или Освобождение.
А днеска работих с оня тихия колега които живее с украинка.Още с влизането си каза две неща първото от което беше :Руснаците са ни създали и руснаците ще ни унищожат.И второто нещо беше : Има ли в Украйна болни от Ковид? Няма.Всички говорят за война.Всякаш ме поляха със студена вода.

зуница
05.03.2022, 20:58
По телевизора го каза млад мъж с бяла коса.

Казваш, искал да продава злато на граждани. Нищо ли не ти говори това?
Докато те чакам проверих.Няма далавера. Тука 66 лева у руснаците 6600 рубли. Там били махнали ДДС-то. Далаверата е за руснаци.
А колкото по-малко телевизия гледаш толкова по-вече човек оставаш.Свободен цитат на мисъл на Кърт Вонегът.
А това което на Запад наричат "мъртвешка ръка" се задейства когато няма кой да натисне " копчето".
п.п. Когато гражданите изкупят златото. Книжните пари в обращение намаляват. Инфлацията спада. Това ми говори.

zapstojan
05.03.2022, 21:05
...А това което на Запад наричат "мъртвешка ръка" се задейства когато няма кой да натисне " копчето"...

Аз пък си мисля, че някой трябва да натисне копчето, за да се задейства.:)

Angel Yosifov
05.03.2022, 21:05
Едва ли ще навреди на правилността на преценката ни, ако чуем и другата страна...
https://youtu.be/npIhU1PCX9k
Едва ли има държава по света,където жената да е на по-голяма почит.......

Георги 1974
05.03.2022, 21:06
В новия свят един човек отива на ресторант и си поръчва супа с 16 филий хляб.Що 16?
Има пари човека и си угажда!

Георги 1974
05.03.2022, 21:09
Колко по-високи цени на въглеродите толкова по-чиста планета.Реалната икономика де бе до сега не можеше да субсидира зелената революция, деиндустрализацията може.

зуница
05.03.2022, 21:16
В новия свят един човек отива на ресторант и си поръчва супа с 16 филий хляб.Що 16?
Има пари човека и си угажда!
С това 16 ми напомни как се правят новини.Министърът на отбраната на Украйна съобщава , че 1000 доброволци от 16 страни са в Украайна.Зеленски на негова база казва 16000 доброволци са в Украйна. Това число 16 нещо-о...?;)

Георги 1974
05.03.2022, 21:19
С това 16 ми напомни как се правят новини.Министърът на отбраната на Украйна съобщава , че 1000 доброволци от 16 страни са в Украайна.Зеленски на негова база казва 16000 доброволци са в Украйна. Това число 16 нещо-о...?;)
Нещо подобно и с мистериозните знаци по танковете и военната техника на руснаците в Украйна , никой не знае какво означават освен малцина.

зуница
05.03.2022, 21:32
Нещо подобно и с мистериозните знаци по танковете и военната техника на руснаците в Украйна , никой не знае какво означават освен малцина.
Z вече го обясниха за простолюдието , нас. Зет било " За Победата".А V на другите машини било от Виктори демек пак Победа. А какво ще излезе накрая ...

Angel Yosifov
05.03.2022, 21:36
Ще видим,младежите на бойко ли са виновни илииии https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata_v_ukraina/2022/03/05/4320208_bulgariia_obmislia_da_zatvori_pristanishta ta_si_za/?ref=rss

зуница
05.03.2022, 21:44
Ще видим,младежите на бойко ли са виновни илииии https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata_v_ukraina/2022/03/05/4320208_bulgariia_obmislia_da_zatvori_pristanishta ta_si_za/?ref=rss
Чини ми си , че и тука виновен ще да е Путин.

Георги 1974
05.03.2022, 21:55
Z вече го обясниха за простолюдието , нас. Зет било " За Победата".А V на другите машини било от Виктори демек пак Победа. А какво ще излезе накрая ...
Не се връзва латиница на военна техника имаше теория и за восток и запад ама има и делта и едни в квадрат други в триъгълник .

Angel Yosifov
05.03.2022, 22:16
Зеленски на негова база казва ;)
Това,определено е в кръвта на техния елит от край време.
Чел съм няколко книги на Сенкевич,на Щолохов,обхващащи събития от средновековието до преди 100г .....и тия краините "У КРАЯ" винаги са играли курвачка...Разбирасе отчитам,че и Поляци и Руси са им съседи,но настоящите събития го потвърждават:laughing: