PDA

Виж пълната версия : Заплащане за опрашване



tsc1
23.01.2022, 18:42
Както се казва: "Дойде му времето".

Как ще се подпомага опрашването от догодина?
Максималният брой пчелни семейства, предложен по агроекологичната мярка, е до 150 броя
(https://agri.bg/novini/kak-shche-se-podpomaga-oprashvaneto-ot-dogodina?fbclid=IwAR1ndk5Q43EZUuid6Q_r3_0zYJn1UMuH ohNxtDM0omSsaYozIMfiLwch4GI)
Самото поставяне на въпроса на масата за обсъждане и очертаването на някакви рамки е вече стъпка в правилната посока!

agro
23.01.2022, 23:16
Тук има една възлова фраза - земеделските стопани трябва да преминат агроекологично обучение. Честито на обучителите.

kuline
23.01.2022, 23:20
Тук има една възлова фраза - трябва да преминат агроекологично обучение. Честито на обучителите.

Само на тях ли? Ами тсц- тата и те ще се облажат. Предполагам, че заради това вдигнаха осигурителния праг на ЗС, щото ще им дават повече пари. Едно е ясно, ще дават, но още не се знае по колко и на какъв принцип.

Трендафил Дончев
23.01.2022, 23:52
Както се казва: "Дойде му времето".

Как ще се подпомага опрашването от догодина?
Максималният брой пчелни семейства, предложен по агроекологичната мярка, е до 150 броя
(https://agri.bg/novini/kak-shche-se-podpomaga-oprashvaneto-ot-dogodina?fbclid=IwAR1ndk5Q43EZUuid6Q_r3_0zYJn1UMuH ohNxtDM0omSsaYozIMfiLwch4GI)
Самото поставяне на въпроса на масата за обсъждане и очертаването на някакви рамки е вече стъпка в правилната посока!

Изпревари ме. Три дни не мога да го кача. ;) Добре, че те има....ама по-добре...зуница ще каже. ;)

ndm
24.01.2022, 00:12
Иии иеs, най-после ще дават пари по програмата ми за дигитализирано опрашване.:ae:

Кразз
24.01.2022, 06:17
Тук има една възлова фраза - земеделските стопани трябва да преминат агроекологично обучение. Честито на обучителите.

Има още една- "...опрашване чрез преместване и разполагане на пчелните семейства в земи с медоносна растителност..."
Пчелите от стационарните пчелини, така или иначе разположени в такива земи...?

Трендафил Дончев
24.01.2022, 09:21
Има още една- "...опрашване чрез преместване и разполагане на пчелните семейства в земи с медоносна растителност..."
Пчелите от стационарните пчелини, така или иначе разположени в такива земи...?

На тези които са там ще го духат, а ще дават на тези които ще дойдат да им пречат.;)

ch.atanasov
24.01.2022, 09:29
Имаше едни активисти, едни широкомащабно избрани представители на пчеларския бранш за срещи в министерството. Какво стана с тях, живи ли са? Навярно всички са в нелегалност, та не съм ни чул-ни видял някой.crying;

tsc1
24.01.2022, 09:30
На тези които са там ще го духат, а ще дават на тези които ще дойдат да им пречат.;)
1. Няма ли законово определени отстояния между пчелините?
2. Това което е казал министъра е само едно "писмо за намеренията". Има много детайли, които тепърва ще се отработват.

tsc1
24.01.2022, 09:33
Имаше едни активисти, едни широкомащабно избрани представители на пчеларския бранш за срещи в министерството. Какво стана с тях, живи ли са? Навярно всички са в нелегалност, та не съм ни чул-ни видял някой.crying;
Те са като тупамарос - градски партизани! Всеки е чувал за тях и никой не ги вижда!:laughing:

Кразз
24.01.2022, 10:57
На тези които са там ще го духат, а ще дават на тези които ще дойдат да им пречат.;)

Значи, нещата ще си вървят в обичайното русло. Според мен,(не че някой ме пита) най добре на никой нищо, ама... Няколко години се възползвам от субсидиране в един друг подотрасъл. От миналата година прекратих всякакви отношения с ДФ Земеделие, оставих само ЗП регистрацията. И от доста време насам, това бе най-спокойната ми година!?

Трендафил Дончев
24.01.2022, 10:58
Имаше едни активисти, едни широкомащабно избрани представители на пчеларския бранш за срещи в министерството. Какво стана с тях, живи ли са? Навярно всички са в нелегалност, та не съм ни чул-ни видял някой.crying;

В един пост около създаването им бях писал за тях и имат ли почва у нас!? Тогава се съмнявах, а сега съм сигурен - нямат. ;)

Трендафил Дончев
24.01.2022, 11:01
1. Няма ли законово определени отстояния между пчелините?
2. Това което е казал министъра е само едно "писмо за намеренията". Има много детайли, които тепърва ще се отработват.

Уж има, но кой ти го спазва? Един програмаджия ги беше натикал под носа ми, но сам се увери, че не му е мястото там. България и закон!?!?!?

Трендафил Дончев
24.01.2022, 11:08
Значи, нещата ще си вървят в обичайното русло. Според мен,(не че някой ме пита) най добре на никой нищо, ама... Няколко години се възползвам от субсидиране в един друг подотрасъл. От миналата година прекратих всякакви отношения с ДФ Земеделие, оставих само ЗП регистрацията. И от доста време насам, това бе най-спокойната ми година!?

В тази дейност-пчеларството, а и в други дейности, държавата няма защо да си бърка гагата. Колкото е по самостоятелна дейността на стопанина, толкова продукцията е по автентична, неподправена, истинска. Е, зависи и от стопанина-тарикати дал Господ.;)

tsc1
24.01.2022, 11:09
Уж има, но кой ти го спазва? Един програмаджия ги беше натикал под носа ми, но сам се увери, че не му е мястото там. България и закон!?!?!?
Нали знаеш, че когато не действа силата на правото, действа правото на силата.

Трендафил Дончев
24.01.2022, 11:13
Нали знаеш, че когато не действа силата на правото, действа правото на силата.

Много работи знам, но понякога и аз искам да съм Човек. ;)

zapstojan
24.01.2022, 12:47
Те са като тупамарос - градски партизани! Всеки е чувал за тях и никой не ги вижда!:laughing:

Докато внедрявахте или пробутвахте системата за оповестяване, като чели се чуваше, а може би и се виждаше с някой от тях.
Сега покрай системата за опрашване, предполагам, ще подменим партизаните, или?:bigsmile:
Не ме изненадваш.:bigsmile:
- Принципи ли? Вятър! Интереса клати езика.blush;

tsc1
24.01.2022, 13:24
Докато внедрявахте или пробутвахте системата за оповестяване, като чели се чуваше, а може би и се виждаше с някой от тях.
Сега покрай системата за опрашване, предполагам, ще подменим партизаните, или?:bigsmile:
Не ме изненадваш.:bigsmile:
- Принципи ли? Вятър! Интереса клати езика.blush;
Да, така беше докато не сложиха "шапки-невидимки". Колкото до подмяната - ще видим. Нека да приключи подмяната във властта. Аз в опрашването нямам интереси. Заплащането за него е в интерес на пчеларите и те плачат за него от години. Дано се получи!

zapstojan
24.01.2022, 13:45
...Аз в опрашването нямам интереси. Заплащането за него е в интерес на пчеларите и те плачат за него от години. Дано се получи!

-Е, ти и в оповестяването нямаше интереси....;)
-Пчеларите и за отравянита плачат от години.
-Нямаш интереси в опрашването, ама "Дано се получи!":laughing:
-Кой ще вземе парите за информационната система за опрашване и кой ще я подържа, не безплатно?:whoo: Това не са никакви интереси.;)

tsc1
24.01.2022, 14:31
-Е, ти и в оповестяването нямаше интереси....;)
-Пчеларите и за отравянита плачат от години.
-Нямаш интереси в опрашването, ама "Дано се получи!":laughing:
-Кой ще вземе парите за информационната система за опрашване и кой ще я подържа, не безплатно?:whoo: Това не са никакви интереси.;)
Интересите ми в системата за известяване не бяха материални. Искам да видя проекта си за АПИС реализиран. За това го подарихме на МЗХГ и нито аз, нито Матеев, нито Рости не взеха за него и стотинка. Каква система и какви интереси мога да имам аз в опрашването? Това не е моя идея.

zapstojan
24.01.2022, 14:37
Интересите ми в системата за известяване не бяха материални. Искам да видя проекта си за АПИС реализиран. За това го подарихме на МЗХГ и нито аз, нито Матеев, нито Рости не взеха за него и стотинка. Каква система и какви интереси мога да имам аз в опрашването? Това не е моя идея.

Как на МЗХГ ? Не го ли "подарихте" на някоя заралийска фирма? ( Да бе, да! Подарили!:bigsmile: )

'Що ли ми е трудно да ти вярвам?
Тогава оти споря со тебе!?:tres:

tsc1
24.01.2022, 14:39
Ка на МЗХГ ? Не го ли "подарихте" на някоя заралийска фирма?

'Що ли ми е трудно да ти вярвам?
Тогава оти споря со тебе!?:tres:
Покажи ми къде в цялата работа е намесена заралийска фирма и коя е тя?
И кой те кара да вярваш???
Спориш с празни приказки! До сега нито един факт - само клатиш клавиатурата.

kuline
24.01.2022, 15:05
Спориш с празни приказки! До сега нито един факт - само клатиш клавиатурата.
Колкото и ти представяш факти, които да ни убедят, че всичко, което правиш е само и единствено, заради слабостта (любовта) ти към пчеларите.

ch.atanasov
24.01.2022, 16:35
Аве, като споменавате системата за оповестяване, кажете как се представи миналата година.Не се шуми за отравяния, явно работи.

tsc1
24.01.2022, 16:57
Колкото и ти представяш факти, които да ни убедят, че всичко, което правиш е само и единствено, заради слабостта (любовта) ти към пчеларите.
И защо трябва да те убеждавам? Някакъв смръдльо твърди нещо без да го докаже, а аз да доказвам обратното. Дума срещу дума и вярвай в каквото искаш! Това, което аз казвам го потвърдихая още двама.

kuline
24.01.2022, 17:20
И защо трябва да те убеждавам? Някакъв смръдльо твърди нещо без да го докаже, а аз да доказвам обратното. Дума срещу дума и вярвай в каквото искаш! Това, което аз казвам го потвърдихая още двама.

Е де, пак започна с обидите към пчеларите. Честно казано не мога да те разбера. Появи се ей тъй от нищото във форума, вероятно защото ни обичаш и с огромното желание да ни помагаш, надявам се без комерсиални цели. Нали така или нещо бъркам?! Подпичкваш се до едно време с нас, след което събираш доста напрежение в себе си и започваш да обиждаш. Това, което си казал и са го потвърдили още двама - незнам какво е. Сега аз да те питам - Какъв е твоя интерес от това, което предстои - заплащането на пчеларите за опрашване?

agro
24.01.2022, 17:38
...Някакъв ...
Е, те затова говоря и в други теми. Нещата могат да бъдат казвани и по-цивилизовано.

zapstojan
24.01.2022, 18:18
И защо трябва да те убеждавам? Някакъв смръдльо твърди нещо без да го докаже, а аз да доказвам обратното. Дума срещу дума и вярвай в каквото искаш! Това, което аз казвам го потвърдихая още двама.

Г-н Модератор, шефа Ви още ли държи на думата си? https://www.pushalka.com/forum/viewtopic.php?p=133105#p133105

Трендафил Дончев
24.01.2022, 19:18
И защо трябва да те убеждавам? Някакъв смръдльо твърди нещо без да го докаже, а аз да доказвам обратното. Дума срещу дума и вярвай в каквото искаш! Това, което аз казвам го потвърдихая още двама.

При още една обида ще говоря с Матеев за отнемане правото ти на писане във форума!!!:mad:

kuline
24.01.2022, 19:22
Не точно по темата, но във връзка с нея.
https://agri.bg/novini/dfz-prevede-nad-2-mln-lv-po-prsr
Та да разнищим.
17 бенефициента за 2 млн лв.
А сега към темата - за опрашване ще се подпомагат стопани от 10 до 150 кошера/пч.семейства. къде му е сметката на собственика на 10 пч.семейства, след като той ще трябва да заплаща всеки месец почти 200 лв за соц.осигуровки или грубо сметнато на годишна база, той ще дължи около 2400 лв. Познайте кой ще се облажи? Ами тия, които ще успеят да пръснат пчелните семейства на брат, чичо, внук и т.н. по 150 бр., колкото е тавана на подпомагането, а и как лесно ще си избият смъртността няма да ви светвам. С две думи всичко се прави в услуга на "едрия" пчелар, а за малкия остават пак ядовете.

tsc1
24.01.2022, 20:09
При още една обида ще говоря с Матеев за отнемане правото ти на писане във форума!!!:mad:
Към кого персонално е обидата? Някъде да си виждаш името в това изречение? Констатацията ми е приципна.

kuline
24.01.2022, 20:15
Към кого персонално е обидата? Някъде да си виждаш името в това изречение? Констатацията ми е приципна. Деменция ли те гони, че за всяко изречение си допълващ поста? Правилата на форума са ясни или би следвало да са такива за всеки имащ високо мнение за себе си, еле пък ти.

tsc1
24.01.2022, 20:18
Е де, пак започна с обидите към пчеларите. Честно казано не мога да те разбера. Появи се ей тъй от нищото във форума, вероятно защото ни обичаш и с огромното желание да ни помагаш, надявам се без комерсиални цели. Нали така или нещо бъркам?! Подпичкваш се до едно време с нас, след което събираш доста напрежение в себе си и започваш да обиждаш. Това, което си казал и са го потвърдили още двама - незнам какво е. Сега аз да те питам - Какъв е твоя интерес от това, което предстои - заплащането на пчеларите за опрашване?
Кой е тук персонално обидения пчелар? Посочи ми го поименно!
Относно интереса - отговора е тук:

.......... Аз в опрашването нямам интереси. Заплащането за него е в интерес на пчеларите и те плачат за него от години. Дано се получи!

kuline
24.01.2022, 20:23
Кой е тук персонално обидения пчелар? Посочи ми го поименно!
Относно интереса - отговора е тук:
Този, който нарече смръдльо!
BGжаргон
смръдльо
1. смрадлив индивид; някой, който мирише лошо, смърди 2. обидно и принизяващо определение – показва силно пренебрежителното отношение към обекта; също и в директно обръщение.
Стига се прави на умряла лисица

И защо трябва да те убеждавам? Някакъв смръдльо твърди нещо без да го докаже, а аз да доказвам обратното. Дума срещу дума и вярвай в каквото искаш! Това, което аз казвам го потвърдихая още двама.

tsc1
24.01.2022, 20:58
Този, който нарече смръдльо!
BGжаргон
смръдльо
1. смрадлив индивид; някой, който мирише лошо, смърди 2. обидно и принизяващо определение – показва силно пренебрежителното отношение към обекта; също и в директно обръщение.
Стига се прави на умряла лисица
И кой е той, цитиран поименно?
И да, този, който разпространява измислици и недоказуеми неща в публичното пространство за мен е такъв! Въпрос на принципи, без значение дали това е пчелар или министър. Ясно ли се изразих или ти трябват още уточнения?

kuline
24.01.2022, 21:02
И кой е той, цитиран поименно?
И да, този, който разпространява измислици и недоказуеми неща в публичното пространство за мен е такъв! Въпрос на принципи, без значение дали това е пчелар или министър. Ясно ли се изразих или ти трябват още уточнения?

Не се оправдавай! Едно е ОБИДА, друго е това, което казваш - измислици. Първото е от ясно по-ясно, докато второто се нуждае от доказателства. Та второто, не е оправдание за първото. Това е моята теза, ти докажи обратното.
Ти отдавна си се доказал в пчеларските среди като арогантен тип, който с изявите си показва своята безпринципност. Да, може би сме доста под твоето интелектуално ниво, но не сме добитък, който да обиждаш. Аз, каквото е нужно, отдавна го разбрах за теб, има няма 7-8 години. ;)

tsc1
24.01.2022, 21:09
Не се оправдавай! Едно е ОБИДА, друго е това, което казваш - измислици. Първото е от ясно по-ясно, докато второто се нуждае от доказателства. Та второто, не е оправдание за първото. Това е моята теза, ти докажи обратното.
Няма какво да се доказва. Обидата е персонална. Посочи ми конкретния човек тук, към когото е насочена обидата. Или твоите разбирания за са колективна обида или колективна вина?
И да се оправдавам??? Боже упази!
Предлагам мода да заключи темата. От чисто информационна се превърна в лична разправия.

kuline
24.01.2022, 21:12
Няма какво да се доказва. Обидата е персонална. Посочи ми конкретния човек тук, към когото е насочена обидата. Или твоите разбирания за са колективна обида или колективна вина?

Не се мъчи да бягаш по тъча! Факт е, че ти нарече колега СМРЪДЛЬО и няма как да се опревергаеш, задавайки безсмислени въпроси.

tsc1
24.01.2022, 21:14
Не се мъчи да бягаш по тъча! Факт е, че ти нарече колега СМРЪДЛЬО и няма как да се опревергаеш, задавайки безсмислени въпроси.
Кой колега имаш в предвид?

kuline
24.01.2022, 21:20
Кой колега имаш в предвид?

Защо задаваш отговори?
Аз на назидателни въпроси и такива, за които задаващия въпроса знае отговора не отговарям - принцип бре. ;)

dvd111
24.01.2022, 21:22
Няма какво да се доказва. Обидата е персонална. Посочи ми конкретния човек тук, към когото е насочена обидата. Или твоите разбирания за са колективна обида или колективна вина?
Случая не е такъв, но какво - ако не е персонално няма обида?
Според теб, ако Радев прати телеграма на Байдън, че всички в Америка са тъпанари, дали ще има обидени след като не обижда никой персонално?

jdrumev
24.01.2022, 21:23
1. Няма ли законово определени отстояния между пчелините?
2. Това което е казал министъра е само едно "писмо за намеренията". Има много детайли, които тепърва ще се отработват.


100м.Ти съгласен ли си да дойда на 100м пред пчелинати по посока на пашата?Ама ко та питам,ти не си виждал пчели...:bigsmile:

Трендафил Дончев
24.01.2022, 21:24
Не се оправдавай! Едно е ОБИДА, друго е това, което казваш - измислици. Първото е от ясно по-ясно, докато второто се нуждае от доказателства. Та второто, не е оправдание за първото. Това е моята теза, ти докажи обратното.
Ти отдавна си се доказал в пчеларските среди като арогантен тип, който с изявите си показва своята безпринципност. Да, може би сме доста под твоето интелектуално ниво, но не сме добитък, който да обиждаш. Аз, каквото е нужно, отдавна го разбрах за теб, има няма 7-8 години. ;)

"Сме!? " Аз не съм на това мнение. ;)

Трендафил Дончев
24.01.2022, 21:28
Няма какво да се доказва. Обидата е персонална. Посочи ми конкретния човек тук, към когото е насочена обидата. Или твоите разбирания за са колективна обида или колективна вина?
И да се оправдавам??? Боже упази!
Предлагам мода да заключи темата. От чисто информационна се превърна в лична разправия.

"Боже Упази". Разбра ли Калине, какво имам предвид?;)

zapstojan
24.01.2022, 21:30
....
Ти отдавна си се доказал в пчеларските среди като арогантен тип, който с изявите си показва своята безпринципност. Да, може би сме доста под твоето интелектуално ниво, но не сме добитък, който да обиждаш. Аз, каквото е нужно, отдавна го разбрах за теб, има няма 7-8 години. ;)

Нямаш никакво основание да мислиш и пишеш така.
Това, че някой се наместил в министерството, няма отношение към интелектуалното му ниво.

Орел и охлюв
На върха на една липа
сред Стара планина
орелът съгледал гадинка нищожна,
гърбата,
рогата,
по-мръсна от змията,
от дявола по-грозна!...
- Какво ли е туй нещо тука? -
извикал Царят на въздуха. -
А, виждам, охлюв!... Игралото
на естеството,
животец във една черупка,
подвижна кратунка,
гневът или смехът на Божеството...
Кажи ми, жалко то творенье,
как се покачи тъй високо?
- С пълзенье! -
извика рогатата гадинка.

Георги 1974
24.01.2022, 21:33
Деееееееееееееееее.............. ............а и Демокрацията нали уж е пазарна икономика по добрия прави повече по евтина и добра продукция и върви нагоре. Подпомагане за ток, подпомагане за газ, подпомагане за дърва сега па и подпомагане за опрашване от какъв зор ще дават на някой пари за опрашване. Ако някой има нужда от опрашване да си вика пчелар и да си се пазарят и те това е. Има нещо сбъркано в цялата работа дигат дадена стока с цена до небесата па после помощи а като мине време няма да има помощи а цената ще си остане.

kuline
24.01.2022, 21:36
"Боже Упази". Разбра ли Калине, какво имам предвид?;)

Не искам да акцентирам, че много ме моли, ама аз го пратих да си плати на редактор. :bigsmile: Има други, ама...

jdrumev
24.01.2022, 21:37
Деееееееееееееееее.............. ............а и Демокрацията нали уж е пазарна икономика по добрия прави повече по евтина и добра продукция и върви нагоре. Подпомагане за ток, подпомагане за газ, подпомагане за дърва сега па и подпомагане за опрашване от какъв зор ще дават на някой пари за опрашване. Ако някой има нужда от опрашване да си вика пчелар и да си се пазарят и те това е. Има нещо сбъркано в цялата работа дигат дадена стока с цена до небесата па после помощи а като мине време няма да има помощи а цената ще си остане.


Трябва да се изпълняват Чичо Гошо европейските схеми,а от там чрез данъци да се върнат на еуропата...А такива като бат Боянчо АхАРИ ще си лапат безнаказано,а другите кучета ги яли.

tsc1
24.01.2022, 21:41
Защо задаваш отговори?
Аз на назидателни въпроси и такива, за които задаващия въпроса знае отговора не отговарям - принцип бре. ;)
Спазвай го тогава и ти не задавай такива въпроси!

kuline
24.01.2022, 21:53
Спазвай го тогава и ти не задавай такива въпроси!

Добре, това мога и да го правя, стига и ти да не ни мислиш за глупаци.
В моите възможности и обещания не се съмнявам, обаче се опасявам, че ти ще продължиш да се изявяваш.

зуница
24.01.2022, 22:00
Деееееееееееееееее.............. ............а и Демокрацията нали уж е пазарна икономика по добрия прави повече по евтина и добра продукция и върви нагоре. Подпомагане за ток, подпомагане за газ, подпомагане за дърва сега па и подпомагане за опрашване от какъв зор ще дават на някой пари за опрашване. Ако някой има нужда от опрашване да си вика пчелар и да си се пазарят и те това е. Има нещо сбъркано в цялата работа дигат дадена стока с цена до небесата па после помощи а като мине време няма да има помощи а цената ще си остане.
На това му казват преразпределение на благата. Някъде в Конституцията е написано България е социална държава. Ама като е пълно с паразити никой не го чете. И паразитите ползват общите блага за собствени цели. "Българският бизнес" по дефиниция е паразитен такъв. Ползващ държавния ресурс за обогатяване на единици. Държавния ресурс се събира от мнозинството плащащи данъци в държавата. Офшорките на големия бизнес не пълнят, а празнят хазната. Така, че всички плащания са насочени към единици "едри" лапачи на държавни средства. А относно тукашния паразит и той не живее от слънчева светлина.

tsc1
24.01.2022, 22:05
Случая не е такъв, но какво - ако не е персонално няма обида?
Според теб, ако Радев прати телеграма на Байдън, че всички в Америка са тъпанари, дали ще има обидени след като не обижда никой персонално?
Къде видя, че става дума за всички? Цитирай ако обичаш? Ти с какво лично се почувства обиден?

tsc1
24.01.2022, 22:09
Добре, това мога и да го правя, стига и ти да не ни мислиш за глупаци.
В моите възможности и обещания не се съмнявам, обаче се опасявам, че ти ще продължиш да се изявяваш.
И как ще разбереш дали аз мисля така или ти се самооценяваш така?

kuline
24.01.2022, 22:17
И как ще разбереш дали аз мисля така или ти се самооценяваш така?

Казва се интуиция. А уж си капацитет. :(

kuline
24.01.2022, 22:19
Къде видя, че става дума за всички? Цитирай ако обичаш? Ти с какво лично се почувства обиден?

А кажи си де. Не си обидил всички, а си имал предвид един. И кой е той....

tsc1
24.01.2022, 22:19
Казва се интуиция. А уж си капацитет. :(Приписват я предимно на жените. Аз разчитам на фактите и логиката.

tsc1
24.01.2022, 22:22
А кажи си де. Не си обидил всички, а си имал предвид един. И кой е той....
Имах в предвид принципната постановка и я потвърждавам! Кой разбрал, разбрал... Ако някой се чувства лично цитиран и засегнат нека приеме моите извинения.

kuline
24.01.2022, 22:22
Приписват я предимно на жените. Аз разчитам на фактите и логиката.

А туй то, сега и с жена ще ме сравняваш. Ей, майтапчия си тиии.
Логиката не е за всеки, дори и да има диплома за инджинер, а фактите...нещо ти се изплъзват.

kuline
24.01.2022, 22:24
Имах в предвид принципната постановка и я потвърждавам! Кой разбрал, разбрал... Ако някой се чувства лично цитиран и засегнат нека приеме моите извинения.

Еее, добре де, аз да ти тегля куршума, а после да ти се извиня. Нещо нелогично май.

tsc1
24.01.2022, 22:27
А туй то, сега и с жена ще ме сравняваш. Ей, майтапчия си тиии.
Логиката не е за всеки, дори и да има диплома за инджинер, а фактите...нещо ти се изплъзват.
Правилно, че не е за всеки, но е в основата на креативността. На нея се уповават и анализа и синтеза.

tsc1
24.01.2022, 22:28
Еее, добре де, аз да ти тегля куршума, а после да ти се извиня. Нещо нелогично май.
В този случай извинението е лицемерно, защото потърпевшия не го чува!:laughing:

kuline
24.01.2022, 22:41
В този случай извинението е лицемерно, защото потърпевшия не го чува!:laughing:
Ако някой ти каже, че мисли за теб, а в същност ти крои шапка как му се казва?

kuline
24.01.2022, 22:45
Правилно, че не е за всеки, но е в основата на креативността. На нея се уповават и анализа и синтеза.

Ти на кое си привърженик - анализ или синтез?

tsc1
24.01.2022, 22:45
Ако някой ти каже, че мисли за теб, а в същност ти крои шапка как му се казва?
Коварство или тактика. Зависи от това как ти е настроен начина на мислене.

kuline
24.01.2022, 22:47
Коварство или тактика. Зависи от това как ти е настроен начина на мислене.

Тъй стигнахме до коварство и тактика, както и анализ и синтез. На теб кои термини са ти присъщи?

tsc1
24.01.2022, 22:48
Ти на кое си привърженик - анализ или синтез?
Синтеза без предварителен анализ е невъзможен. Анализа е възможен и без да води до синтез. Тогава той само ти дава по-ясна представа за смисъла на оценяваните факти.

зуница
24.01.2022, 22:51
А кажи си де. Не си обидил всички, а си имал предвид един. И кой е той....
Индивид , който твърди , че и той може и баща му може да замести пръча, но козата не ги ще. Не може да обижда когото и до било със смръдльо .След като козата не ги ще сексуално, явно могат да заместят пръча с миризмата му. Та такъв индивид не обижда с този епитет , а издига до собственото си ниво опонента.;)

kuline
24.01.2022, 22:51
Синтеза без предварителен анализ е невъзможен. Анализа е възможен и без да води до синтез. Тогава той само ти дава по-ясна представа за смисъла на оценяваните факти.
Аз пък знам следното - цитирам уикито
Синтезът е противоположност на анализа (т.е. разделяне на цялото на съставните му части).

tsc1
24.01.2022, 22:51
... На теб кои термини са ти присъщи? Термините са само съкратени наименования на нещата. Те си имат свои дефиниции и не са присъщи на хората.

tsc1
24.01.2022, 22:52
Аз пък знам следното - цитирам уикито
Синтезът е противоположност на анализа (т.е. разделяне на цялото на съставните му части).
Не става ясно кое е разделяне - анализа или синтеза?

kuline
24.01.2022, 22:53
Термините са само съкратени наименования на нещата. Те си имат свои дефиниции и не са присъщи на хората.

Е на кого, ако не на хората, щом са измислени и дефинирани от тях?

tsc1
24.01.2022, 22:56
Е на кого, ако не на хората, щом са измислени и дефинирани от тях?
Дай ми пример за термин, зад който стои дефиницията за човек.

Pero Melifero
24.01.2022, 22:58
Баси, тук ли е бил философският форум? Утепах се да го търся, а той ми бил под носа:bigsmile:

tsc1
24.01.2022, 22:59
Баси, тук ли е бил философският форум? Утепах се да го търся, а той ми бил под носа:bigsmile:
Включвай се!

morriddin
24.01.2022, 23:24
Мани ги колегите бре, Бат Бояне!
Не тъ разбират тяа ора!
Те принципно... нищо не разбират - ни от пчеларство, ни от инДжинерна мисъл, най-малкото пък от измекярство.
Ся, маалко лично(дреме ми на .я дали ще ме баносат), ама - на - да се счита, че баш мен си ме обидил...
Да ти е.а п..ката майчина, умрела, некадърна! Дай Богу, да не се срещаме, че ша мъ вкараш в грях със сентенциите за пръча и точката!
Оди съ наври на макя си у пО.ката, ама земи преди това едно обикнтовено чукче от китайския мол, засили се насреща му, и УДРИ, УДРИ!!!
Кат съ огъне чукчето, драсни да ти пратим нещо, дет не съ огъва!
Ай, да си жив и здрав!
п.п. Да радваш пръча и пчеларското съсловие!

zapstojan
24.01.2022, 23:41
И защо трябва да те убеждавам? Някакъв смръдльо твърди нещо без да го докаже, а аз да доказвам обратното. Дума срещу дума и вярвай в каквото искаш! Това, което аз казвам го потвърдихая още двама.

Ако подходим с присъщия ти курвенски стил: Кой, къде и какво твърди???
Оттатък има цяла тема за някакви 64к без ДДС. Имаше и линкове към документи. Има и много твои мнения там!

Тепърва ще Засмърди.
Ама, ще се Разсмърди Яко!!!
Вервай ми!:rtfm:

tsc1
25.01.2022, 09:04
Ако подходим с присъщия ти курвенски стил: Кой, къде и какво твърди???
Оттатък има цяла тема за някакви 64к без ДДС. Имаше и линкове към документи. Има и много твои мнения там!

Тепърва ще Засмърди.
Ама, ще се Разсмърди Яко!!!
Вервай ми!:rtfm:Аз документи не съм виждал, само голи приказки. Би ли ги посочил и тук с линк, за да не е и твоето голословие?

julian103
25.01.2022, 09:19
Спрете се, бре колеги! Оспамихте темата!

Нали знаете, че:
"Ако търсиш непрекъснато под вола теле, бъди готов да срещнеш роднини…" (персийска мъдрост) hi;

ch.atanasov
25.01.2022, 09:24
Баси, надпреварвате се да обиждате АТЦ-то, а когато ви отговори скачате до тавана. Както гледам и партия ще направите, да го изчегъртате.:bigsmile:

пп. само незнам, после с кого ще се чекате.:crazy:
май се сещам.:P

julian103
25.01.2022, 09:41
Мани ги колегите бре, Бат Бояне!
Не тъ разбират тяа ора!
Те принципно... нищо не разбират - ни от пчеларство, ни от инДжинерна мисъл, най-малкото пък от измекярство.
Ся, маалко лично(дреме ми на .я дали ще ме баносат), ама - на - да се счита, че баш мен си ме обидил...
Да ти е.а п..ката майчина, умрела, некадърна! Дай Богу, да не се срещаме, че ша мъ вкараш в грях със сентенциите за пръча и точката!
Оди съ наври на макя си у пО.ката, ама земи преди това едно обикнтовено чукче от китайския мол, засили се насреща му, и УДРИ, УДРИ!!!
Кат съ огъне чукчето, драсни да ти пратим нещо, дет не съ огъва!
Ай, да си жив и здрав!
п.п. Да радваш пръча и пчеларското съсловие!

Вие четете този пост с любезното съдействие на Кирил и Методий. blush;

kuline
25.01.2022, 09:43
Дай ми пример за термин, зад който стои дефиницията за човек.

От теб по-ярък пример няма и няма да има!

kuline
25.01.2022, 09:44
Баси, надпреварвате се да обиждате АТЦ-то, а когато ви отговори скачате до тавана. Както гледам и партия ще направите, да го изчегъртате.:bigsmile:

пп. само незнам, после с кого ще се чекате.:crazy:
май се сещам.:P

Ти, давай по темата, та да видим какво ще изцвъкаш. :)

kuline
25.01.2022, 09:51
Спрете се, бре колеги! Оспамихте темата!



Значи никой не прави забележка на трола, а на колегите. :(

kuline
25.01.2022, 10:06
Много колеги недоволстват от спама - ок. Коментирайте тогава по темата и да водим някакъв диалог по нея, като така, ще изчегъртаме ненужния член на форума, който сам казва, че по пчеларски въпроси не е компетентен и не ги коментира. В пост 30 съм написал какво мисля аз, хайде да видим/прочетем какво мислят останалите.

Трендафил Дончев
25.01.2022, 10:42
Значи никой не прави забележка на трола, а на колегите. :(

Така наречения "трол", след като чете какво се пише за него и смятайки се за що - годе вещ, би трябвало да разбере, че не го искат тук и съответно да се оттегли. А на вас ви се чудя, ' що му обръщате внимание? И двете страни сте за е...е в това число и аз, и най вече Матеев, че го пусна пак. Но разберете, че и аз, той или който и да е, иска да не се кара с никой. Все пак и ние сме хора. Другото е лесно, ще ви напраскам бановете и хайде в порното. Сто пъти ви го казвах: вие сте форума. Каквото сътворите в него, това е и той. Огледало.

zapstojan
25.01.2022, 15:26
Вие четете този пост с любезното съдействие на Кирил и Методий. blush;

Що ми се струва, че това е написано на български, с букви от българската азбука ( макар и с правописни грешки ) и няма нищо общо с Кирил и Методий

зуница
25.01.2022, 17:17
... Сто пъти ви го казвах: вие сте форума. Каквото сътворите в него, това е и той. Огледало.
На кацата мед, лъжица катран стига!
А тука катрана е с големия черпак. Колко народ се отказа от форума за да не го пръска помията разливана от един екземпляр?

agro
25.01.2022, 19:03
Не е само от един, ама нейсе. Не изпадайте до нивото на този, който ви е обидил

зуница
25.01.2022, 19:15
Не е само от един, ама нейсе. Не изпадайте до нивото на този, който ви е обидил
Ако някой нахлуе у вас и започне да мърси колко време ще търпиш? Аз нито секунда! А приказката "На зло куче -зъл прът!" не е случайна. Вчера само наблюдавах как оня паразит си разиграва коня и обижда безнаказано. Е, колко възпитани да сме? И преди писах , че знам прекрасно , че хвърляйки камък в калта не може да останеш чист. Понякога е по правилно да се изцапаш, но да не оставяш да те правят на маймуна.

agro
25.01.2022, 19:23
Никой не е казал, че не трябва да се реагира на лошото. Как да се направи - това е друг въпрос, там всеки избира.
“изборите, които правим, разкриват какви сме в действителност много повече от нашите способности" - Дж. К. Роулинг

зуница
25.01.2022, 19:34
Никой не е казал, че не трябва да се реагира на лошото. Как да се направи - това е друг въпрос, там всеки избира.
“изборите, които правим, разкриват какви сме в действителност много повече от нашите способности" - Дж. К. Роулинг
Предпочитам Свети Игнасий Лойола - " Целта оправдава средствата!".;)

agro
25.01.2022, 19:43
Йезуит е станало нарицателно с времето. Защо ли?

зуница
25.01.2022, 20:12
Йезуит е станало нарицателно с времето. Защо ли?
Отец Ередия от Димовите "Осъдени души" не ти ли отговаря?

Георги 1974
25.01.2022, 20:24
ЧУЙТЕ ИСТИНАТА ОТ АКТЬОРА ДЕЯН МИЛЕВ !!!

https://www.youtube.com/watch?v=l5zGTyql5jc

ch.atanasov
25.01.2022, 20:28
Ти, давай по темата, та да видим какво ще изцвъкаш. :)


Много колеги недоволстват от спама - ок. Коментирайте тогава по темата и да водим някакъв диалог по нея,

Какъв коментар , бе братчет, ти еба мамата на темата още в пост №3.

пп.до сега само ти цвъкаш наоколо и мирише яко.hi; -преди да хукнеш да ме правиш на нишо, първо се опитай да се видиш отстрани.

agro
25.01.2022, 21:11
Отец Ередия от Димовите "Осъдени души" не ти ли отговаря?
Не, художествените произведения са друга бира - в тях може да откриеш всичко, те не боравят с факти, а ги измислят. Особено обичат изключенията от правилата - това са прекрасни сюжети. Колко Ромеовци и Жулиети има в сравнение с масовката?

tsc1
25.01.2022, 21:21
Не, художествените произведения са друга бира - в тях може да откриеш всичко, те не боравят с факти, а ги измислят. Особено обичат изключенията от правилата - това са прекрасни сюжети. Колко Ромеовци и Жулиети има в сравнение с масовката?
А въобще фактите имат ли някакво значение и стойност в съвременното "интернет общество"? Да търсиш фактите, да искаш твърденията да са подкрепени с факти нарушение ли е на добрия тон в обществото?

зуница
25.01.2022, 21:22
Не, художествените произведения са друга бира - в тях може да откриеш всичко, те не боравят с факти, а ги измислят. Особено обичат изключенията от правилата - това са прекрасни сюжети. Колко Ромеовци и Жулиети има в сравнение с масовката?
И сред многото хора има личности с техните тревоги, трепети ,любови и трагедии. Това , че един човек изглежда обикновен и невзрачен не значи , че няма богата душевност. Това за изкуството и действителността. Знам за една истинска българска история за забранена любов завършила трагично. Сигурен съм , че има и други несподелени и неописани от талантлив писател такива истории.

agro
25.01.2022, 21:27
"А въобще фактите имат ли някакво значение"
Фактите са си факти, дори в този форум. Ясно се вижда кои не могат да се сдържат да си "покажат рогата" /културата на общуване/. "Око за две, зъб за чене" - това им е принципа. Никакъв християнски морал нямат:laughing:.

tsc1
25.01.2022, 21:51
"А въобще фактите имат ли някакво значение"
Фактите са си факти, дори в този форум. Ясно се вижда кои не могат да се сдържат да си "покажат рогата" /културата на общуване/. "Око за две, зъб за чене" - това им е принципа. Никакъв християнски морал нямат:laughing:.
Да, вярно че християнския морал повеляваше: "Ако те ударят по едната буза, обърни си и другата!"

зуница
25.01.2022, 22:04
Не всичко с две бузи е лице. Някои държат именно с него, с другото, да ни се представят.:laughing:

Георги 1974
25.01.2022, 22:09
Да, вярно че християнския морал повеляваше: "Ако те ударят по едната буза, обърни си и другата!"

Смисъла на повелята е да не се въвличаш в конфликт

Георги 1974
25.01.2022, 22:33
От втория етаж към нашествието на демократитеКостадин Чакъров (https://knizhen-pazar.net/books/search?in=author&q=%D0%9A%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD +%D0%A7%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BE%D0%B2)
https://books.google.bg/books?id=PIRGvNAU3i0C&pg=PA104&lpg=PA104&dq=%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8 2%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0%B8+%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%8 1%D1%82%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F+ %D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB&source=bl&ots=CWieWDWcGs&sig=ACfU3U2qRdLPDy095yktJpQk9Rjd0jXA2w&hl=bg&sa=X&ved=2ahUKEwikhIKS2831AhWAS_EDHc2VBPoQ6AF6BAgYEAM#v =onepage&q=%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82 %D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%B8%20%D1%85%D1%80%D0%B8%D 1%81%D1%82%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1% 8F%20%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB&f=false

https://knizhen-pazar.net/books/236/23648/2364854.jpg

kuline
25.01.2022, 22:49
Какъв коментар , бе братчет, ти еба мамата на темата още в пост №3.

пп.до сега само ти цвъкаш наоколо и мирише яко.hi; -преди да хукнеш да ме правиш на нишо, първо се опитай да се видиш отстрани.

Не бързай като муле пред майка си. Карай по темата!

koragroup
26.01.2022, 13:43
На кацата мед, лъжица катран стига!
А тука катрана е с големия черпак. Колко народ се отказа от форума за да не го пръска помията разливана от един екземпляр?

Не е един дето цвъка където му падне.

По темата. Още преди време ви казах, че тая работа с парите за опрашване е напълно безмислена, споредм мен. Единствено овошките останаха да зависят от опрашване от пчели. Всичко друго е самоупрашващи се хибриди. Тенденцията е нещата да се променят. От хибриди да станат ГМО култури.
Имам приятели земеделци, които де на шега де на истина ми казват "дреме ми на оная работа за пчелите, хората искат ренти".

Трендафил Дончев
26.01.2022, 14:03
Не е един дето цвъка където му падне.

По темата. Още преди време ви казах, че тая работа с парите за опрашване е напълно безмислена, споредм мен. Единствено овошките останаха да зависят от опрашване от пчели. Всичко друго е самоупрашващи се хибриди. Тенденцията е нещата да се променят. От хибриди да станат ГМО култури.
Имам приятели земеделци, които де на шега де на истина ми казват "дреме ми на оная работа за пчелите, хората искат ренти".

Корчев, това го знаем за земеделците, но в един момент ще е - дреме ми за земеделеца, че има ренти. Но няма да има пчели, а следователно и пчелари. Ще ходят да търсят материал, че да я създават, както сега създават какво ли не. Оффф. Забравих, че има китайци-опрашители. Ще внесем.;)

зуница
26.01.2022, 17:28
Не е един дето цвъка където му падне.

По темата. Още преди време ви казах, че тая работа с парите за опрашване е напълно безмислена, споредм мен. Единствено овошките останаха да зависят от опрашване от пчели. Всичко друго е самоупрашващи се хибриди. Тенденцията е нещата да се променят. От хибриди да станат ГМО култури.
Имам приятели земеделци, които де на шега де на истина ми казват "дреме ми на оная работа за пчелите, хората искат ренти".
Проблемът с липсата на пчели вследствие на отравянията е само индикатор за голямата катастрофа която ни чака.Унищожават се цели видове насекоми.Изчезват видове диви растения. Химикалите в земята променят бактериалния фон там. Почвата почва да се променя. Накрая алчността на земеделците ще докара нещата до хидропонно отглеждане на храни.Тогава ще ги питам какво ще продават. Изкуствени заместители на почва? Съдбата на пчелите е онова нещо което трябва да стресне мислещите хора. А то иначе пълно с "ЕнтИлИгентни" паразити(ТСЦ-та) дето ръсят акъл навсякъде.

agro
26.01.2022, 18:46
Проблемът с липсата на пчели вследствие на отравянията е само индикатор за голямата катастрофа която ни чака...
Голяма катастрофа наистина ни чака, но не от отравянията. Отравянията са бял кахър на фона на измененията в климата. Към бързи такива изменения флората и фауната няма да успеят да се приспособят. Докато се наместят нещата и пчелите ще пострадат съществено. Обработваемата земя все пак е само 32% от територията ни. Влияе и на останалата територия, но климатът пък обхваща 100% от територията.

koragroup
26.01.2022, 18:48
Корчев, това го знаем за земеделците, но в един момент ще е - дреме ми за земеделеца, че има ренти. Но няма да има пчели, а следователно и пчелари. Ще ходят да търсят материал, че да я създават, както сега създават какво ли не. Оффф. Забравих, че има китайци-опрашители. Ще внесем.;)

Дончев, ама хич не съм съгласен. Знаеш ли според една Богомилиска легенда кое е първото живо въщество на земята? То ще и последното, преди земята да изчезне... барабар с китайците.

koragroup
26.01.2022, 19:05
Проблемът с липсата на пчели вследствие на отравянията е само индикатор за голямата катастрофа която ни чака.Унищожават се цели видове насекоми.Изчезват видове диви растения. Химикалите в земята променят бактериалния фон там. Почвата почва да се променя. Накрая алчността на земеделците ще докара нещата до хидропонно отглеждане на храни.Тогава ще ги питам какво ще продават. Изкуствени заместители на почва? Съдбата на пчелите е онова нещо което трябва да стресне мислещите хора. А то иначе пълно с "ЕнтИлИгентни" паразити(ТСЦ-та) дето ръсят акъл навсякъде.

Зуница, това казвам и аз. Всички рипат срещу пестицидите. Ама малко осъзнават, че хербицидите са в пъти по страшни. Писах преди време и какви бяха реакциите? Ти си луд... няма да стане...не е това проблема... + логорея от дежурните спамери.
И аз ви казвам. МАЙНАТА ИМ НА ПЧЕЛИТЕ. Те ще се оправят. Виж пчеларите и децата им и внуците им всички напред до девето коляно, тежко им и горко!
Знаеш ли защо влязох тия дни във форума? За да видя каква е реакцията на пчеларите относно осигурителния доход. И какво видях? Нищо. Или по точно, същото. Дъра-бъра от хора със самочувствие. Без покритие.
Днес написах едно писмо до министъра на финансите и министър председателя, относно малките земеделски производители, които подобен осигурителен доход ще смачка и убие. Утре ще го изпратя. И нищо да не стане, ще съм опитал.
Ай със здраве!

зуница
26.01.2022, 19:18
Голяма катастрофа наистина ни чака, но не от отравянията. Отравянията са бял кахър на фона на измененията в климата. Към бързи такива изменения флората и фауната няма да успеят да се приспособят. Докато се наместят нещата и пчелите ще пострадат съществено. Обработваемата земя все пак е само 32% от територията ни. Влияе и на останалата територия, но климатът пък обхваща 100% от територията.
Трябва да си знаем ръста и възможностите. "Всяко жаба да си знае гьола." "Видяла жабата , че подковават коня и тя вдигнала крак". Климатът не ни е по ръста , но да си сложим ред в земеделието ни е по възможностите. Като разводняваме проблемите които можем да решим само ги задълбочаваме. Пример прословутата "Система за оповестяване". Изместване на реалния проблем .Липсата на контрол и санкции за отравяния бяха хитро подменени с куха система за оповестяване. За това да се концентрираме върху това, което можем да променим.

зуница
26.01.2022, 19:33
Зуница, това казвам и аз. Всички рипат срещу пестицидите. Ама малко осъзнават, че хербицидите са в пъти по страшни. Писах преди време и какви бяха реакциите? Ти си луд... няма да стане...не е това проблема... + логорея от дежурните спамери.
И аз ви казвам. МАЙНАТА ИМ НА ПЧЕЛИТЕ. Те ще се оправят. Виж пчеларите и децата им и внуците им всички напред до девето коляно, тежко им и горко!
Знаеш ли защо влязох тия дни във форума? За да видя каква е реакцията на пчеларите относно осигурителния доход. И какво видях? Нищо. Или по точно, същото. Дъра-бъра от хора със самочувствие. Без покритие.
Днес написах едно писмо до министъра на финансите и министър председателя, относно малките земеделски производители, които подобен осигурителен доход ще смачка и убие. Утре ще го изпратя. И нищо да не стане, ще съм опитал.
Ай със здраве!
Когато казвам , че пчеларите спряха да влизат във форума ,точно това имам предвид. Пчеларските проблеми се изместиха от болните амбиции на един екземпляр.
Не знам дали ще те успокои, но моделът на българското земеделие не е ориентиран към средни и дребни производители. Всички плащания от държавата отиват в малка групичка едри далавераджии. А парите трябва да идват от някъде и дребните са на мушката. Резултатът е обезлюдяване на селата и държавата като цяло.blush;

agro
26.01.2022, 19:33
...За да видя каква е реакцията на пчеларите относно осигурителния доход...
Ако попитат дребните земеделски производители трябва ли да се осигуряват, те ще отговорят с "не", нали така? Ако им дадат свобода да избират, няма да внасят осигуровки. Но, когато дойде време за пенсия, ще поискат такава, даже и ще протестират, ако е ниска. Останалите балъци, внасящи осигуровки и плащащи данъци, ще трябва да им я осигурят. Ако не си дал, нямаш право да искаш, /според мен/, оставяш на "ако ти дадат".

зуница
26.01.2022, 19:37
Ако попитат дребните земеделски производители трябва ли да се осигуряват, те ще отговорят с "не", нали така? Ако им дадат свобода да избират, няма да внасят осигуровки. Но, когато дойде време за пенсия, ще поискат такава, даже и ще протестират, ако е ниска. Останалите балъци, внасящи осигуровки и плащащи данъци, ще трябва да им я осигурят. Ако не си дал, нямаш право да искаш, /според мен/, оставяш на "ако ти дадат".
Я кажи сега защо за ресторантьорите всичко може , а за дребния производител не? Да ти помогна ли?

agro
26.01.2022, 19:38
...Всички плащания от държавата отиват в малка групичка едри далавераджии...
На нашенска почва прилагаме неща, работещи при по-цивилизовани народи. Ако ги нямаше държавните плащания, дребните и средните земеделци щяха да са далеч по-конкурентни от едрите и наблюдаваните деформации нямаше да ги има, но...

koragroup
26.01.2022, 20:00
Ако попитат дребните земеделски производители трябва ли да се осигуряват, те ще отговорят с "не", нали така? Ако им дадат свобода да избират, няма да внасят осигуровки. Но, когато дойде време за пенсия, ще поискат такава, даже и ще протестират, ако е ниска. Останалите балъци, внасящи осигуровки и плащащи данъци, ще трябва да им я осигурят. Ако не си дал, нямаш право да искаш, /според мен/, оставяш на "ако ти дадат".

какво напиасах на министъра:
"...Надявам се разбирате как изглеждат нещата реално за хората. Тези хора се бъхтят от понеделник до петък, за едни пари, които са по малко от половината от средната заплата в София. През почивните дни, търчат по родните села на родителите си, за да нагледат наследените от тях малки стопанства (било то пчелини, градини или нивичка с лавандула). Правят го, за да не умре поминъка, заради корена си забит в българската земя. Решили са да го направят легално! Регистрирали са дейността си за разлика от много други, за да могат легално да продават продукцията си. Да бъдат едни от малкото, които произвеждат продукт от България, а не да внасят препродават какви ли не болкуци. И накрая? Осигуровките по две. Данъка на края на годината и той чака. И защо да го правят? Защото две години осигуряване като ЗП се броят като една за стаж за пенсия? Според вас един човек, който работи 6-7 дена в седмицата ще изкара ли до пенсия? Също така, внасяйки осигуровки два пъти, ще получа ли по добро здравеопазване от тези, които не го правят? Ще имам ли право да не доплащам за лечението си в болница? Не мисля.
...
Честно да Ви кажа, аз се надявах точно на обратното. Промяната да доведе върху фокус върху малките данъкоплатци. За тези които плащат осигуровки като служители и плащат и като микро производители. Данъците върху приходите да си стоят, но поне дублирането на осигуровките да отпадне..."

зуница
26.01.2022, 20:02
На нашенска почва прилагаме неща, работещи при по-цивилизовани народи. Ако ги нямаше държавните плащания, дребните и средните земеделци щяха да са далеч по-конкурентни от едрите и наблюдаваните деформации нямаше да ги има, но...
Някъде вече споменах , че държавата ни е социална. Сиреч подпомагане трябва да има. Но когато тая социалност се претворява от хора, които си построиха комунизма за лично ползване преди 30 години. Какво да очакваме?

ch.atanasov
26.01.2022, 20:33
какво напиасах на министъра:
.."


Сребрин Илиев писал днес на министъра /май на земеделието беше /, като представител на тоя-оня, ти кого представляваш?

"Правят го, за да не умре поминъка, заради корена си забит в българската земя. "

пп. направо ще ги разчувстваш, представям си кокорчо, какви крокодилски сълзи рони. :bigsmile:

"Честно да Ви кажа, аз се надявах точно на обратното. "

Това ти е проблема : грешни и свръх очаквания.

koragroup
26.01.2022, 23:58
Сребрин Илиев писал днес на министъра /май на земеделието беше /, като представител на тоя-оня, ти кого представляваш?


"Честно да Ви кажа, аз се надявах точно на обратното. "

Това ти е проблема : грешни и свръх очаквания.




Представлявам само "оня-моя".

Още един цитат:
Вероятно това е в страни от Вашите наблюдения, но пчеларството е изправено пред огромни предизвикателства (разбирай на ръба на оцеляването е). Променящата се околна среда, модерното земеделие, липсата на адекватна политика спрямо бранша от досегашното управление (подвеждано от материално заинтересовани „пчеларски организации“) и не на последно място недалновидността на пчеларите, които са като коне с капаци, са изправили този поминък пред дилемата „да бъдеш или не“. При това положение, ръстът на „осигуровките“ със 70% ще вземе окончателното решение."

Очаквания нямам. Каквот съм могъл, направил съм. Какво ще стане зависи дали съм "една птичка"...

dvd111
27.01.2022, 01:12
Представкявам само "оня-моя".

Още един цитат:
Вероятно това е в страни от Вашите наблюдения, но пчеларството е изправено пред огромни предизвикателства (разбирай на ръба на оцеляването е). Променящата се околна среда, модерното земеделие, липсата на адекватна политика спрямо бранша от досегашното управление (подвеждано от материално заинтересовани „пчеларски организации“) и не на последно място недалновидността на пчеларите, които са като коне с капаци, са изправили този поминък пред дилемата „да бъдеш или не“. При това положение, ръстът на „осигуровките“ със 70% ще вземе окончателното решение."

Очаквания нямам. Каквот съм могъл, направил съм. Какво ще стане зависи дали съм "една птичка"...
Според мен, ако беше спестил онова с "капаците", министъра пак би те разбрал на 100%...

Трендафил Дончев
27.01.2022, 09:39
Според мен, ако беше спестил онова с "капаците", министъра пак би те разбрал на 100%...

Всеки съди според големината на своите капаци.;)

agro
27.01.2022, 18:22
Икономическите закони са безмилостни - почне ли да не ти излиза сметката, значи е време да пускаш кепенците. Независимо дали гледаш пчели или овце. Закъсал машиностроител, дето не му върви стоката, кой му помага? Светът се променя, законите и те, Навремето чушкопеците бяха дефицит, пробвайте сега да печелите от производството им.

зуница
27.01.2022, 19:10
Икономическите закони са безмилостни - почне ли да не ти излиза сметката, значи е време да пускаш кепенците. Независимо дали гледаш пчели или овце. Закъсал машиностроител, дето не му върви стоката, кой му помага? Светът се променя, законите и те, Навремето чушкопеците бяха дефицит, пробвайте сега да печелите от производството им.
Виновни са чушките. Не стават за печене. Няма европейски стандарт както за краставиците. Нито са прави. Нито с определена дължина и дебелина. Иди ги печи в чушкопек. На ламарината пред блока вече не е европейско. Както шкембето и домашната ракия. Ето за това ще фалират производителите на чушкопеци.:laughing:

Pero Melifero
01.02.2022, 15:52
Икономическите закони са безмилостни - почне ли да не ти излиза сметката, значи е време да пускаш кепенците. Независимо дали гледаш пчели или овце. Закъсал машиностроител, дето не му върви стоката, кой му помага? Светът се променя, законите и те, Навремето чушкопеците бяха дефицит, пробвайте сега да печелите от производството им.

Икономическите (и не само те) закони са безмилостни, ама друг път. Преди много,много време сигурно би било 100% вярно такова твърдение, но в модерния свят реалностите са съвсем различни. Валидността на законите е различна според големината на субекта. Замисли се! Колкото си по-голям, толкова по-малко релевантен е които и да било закон и обратното, колкото си по-дребен, толкова по-силно усещаш силата му.

зуница
01.02.2022, 19:45
Икономическите (и не само те) закони са безмилостни, ама друг път. Преди много,много време сигурно би било 100% вярно такова твърдение, но в модерния свят реалностите са съвсем различни. Валидността на законите е различна според големината на субекта. Замисли се! Колкото си по-голям, толкова по-малко релевантен е които и да било закон и обратното, колкото си по-дребен, толкова по-силно усещаш силата му.
Що ли като чета се сещам за приказката за Вълка и Агнето дето му мъти водата?!;)

kuline
01.02.2022, 19:48
Икономическите (и не само те) закони са безмилостни, ама друг път. Преди много,много време сигурно би било 100% вярно такова твърдение, но в модерния свят реалностите са съвсем различни. Валидността на законите е различна според големината на субекта. Замисли се! Колкото си по-голям, толкова по-малко релевантен е които и да било закон и обратното, колкото си по-дребен, толкова по-силно усещаш силата му.
В поста ти разбирам смисъла на термина релевантен, но ако приемем значението му като приспособим, то мога да ти кажа, че има толкова много "дребни", които са достатъчно приспособими, че закон не ги лови. Надявам се знаеш защо сме толкова приспособими българЕте.

tsc1
20.04.2022, 12:00
За триене!

kuline
20.04.2022, 17:51
За триене!

Защо бре? 'Ко не та кефи в опрашването? Я колко пчелари опраши, чак свят ни са зави. :bigsmile:

tsc1
20.04.2022, 18:25
Защо бре? 'Ко не та кефи в опрашването? Я колко пчелари опраши, чак свят ни са зави. :bigsmile:
Опрашен ли се чувстваш? Честито!:laughing:
А обяснението би трябвало да е просто даже и за теб - публикация в грешна тема.

kuline
20.04.2022, 18:35
Опрашен ли се чувстваш? Честито!:laughing:
А обяснението би трябвало да е просто даже и за теб - публикация в грешна тема.

Ами така, както си го написал, за такива като мен, значи, че цялата тема е за коша.

tsc1
20.04.2022, 19:01
Ами така, както си го написал, за такива като мен, значи, че цялата тема е за коша.
Това го решават модераторите!