PDA

Виж пълната версия : Записване за ПЧЕЛНИ ОТВОДКИ 2022г.



bochomalchev
19.12.2021, 20:21
Записване за ПЧЕЛНИ ОТВОДКИ за 2022г.
Лицензиран производител на пчелни майки и отводки. Пълен набор документи по Националната Пчеларска програма. Възможност за транспорт и прехвърляне в кошери. 100 лв.
Телефон за връзка: 089 760 0105

зуница
20.12.2021, 08:27
Записване за ПЧЕЛНИ ОТВОДКИ за 2022г.
Лицензиран производител на пчелни майки и отводки. Пълен набор документи по Националната Пчеларска програма. Възможност за транспорт и прехвърляне в кошери. 100 лв.
Телефон за връзка: 089 760 0105
Че напиши, де ! На какви и колко рамки? А то, така само да си хаби човек пари за телефонни разговори.;)

bochomalchev
21.12.2021, 14:19
Телефонните оператори и те се хранят.

Георги Куров
21.12.2021, 14:48
Каква порода са ти пчелите? Родопика или ?

зуница
21.12.2021, 22:27
Телефонните оператори и те се хранят.
Винаги съм си мислил, че целта на една обява е да предложи стоката така , че купувачите да я пожелаят. Явно нещо бъркам.:(

bochomalchev
24.12.2021, 14:33
Винаги съм си мислил, че целта на една обява е да предложи стоката така , че купувачите да я пожелаят. Явно нещо бъркам.:(

Затова има посочен телефон, за да бъдат уточнени всички неясноти. Понеже ти явно си достатъчно беден, че да не можеш да си позволиш един телефонен разговор, няма и пчели да си купиш.

Трендафил Дончев
24.12.2021, 18:00
Затова има посочен телефон, за да бъдат уточнени всички неясноти. Понеже ти явно си достатъчно беден, че да не можеш да си позволиш един телефонен разговор, няма и пчели да си купиш.

Хайде и аз да се намеся.
Във форума има ясно изписани правила, как да се изписва обява. Та, колегите на това акцентират.
Моето мнение пък е друго и не го налагам, та мисля, че един ясен етикет върху стоката би я продал по-добре, заедно с една приветлива усмивка. Ноооо... идиоти много и от двете страни, затова понякога бизнеса зацикля.;)

зуница
25.12.2021, 20:39
Затова има посочен телефон, за да бъдат уточнени всички неясноти. Понеже ти явно си достатъчно беден, че да не можеш да си позволиш един телефонен разговор, няма и пчели да си купиш.
Е замисли се малко. Защо ли пчеларите не ти харесват обявата? Няма да ти навреди да прочетеш обявите на производителите от Европа. Предполагам , че пчелинът и пчелите ти отговарят на всички законови изисквания и всичко е качествено и в ред. Но, маркетинга ти никакъв го няма! Но, зорлем хубост не става.
п.п. Това , че само един вредител (тсц), без никакъв опит в пчеларството ти харесва написаното , трябва да те накара да се замислиш. С най-добри чувства. hi;

agro
26.12.2021, 00:24
За мен си е съвсем редовна обявата. Достатъчна, ако ми трябват отводки, да се информирам за подробности. Още повече, че има и местоположение и ми е наблизо.

Цеко
27.12.2021, 20:31
За мен си е съвсем редовна обявата. Достатъчна, ако ми трябват отводки, да се информирам за подробности. Още повече, че има и местоположение и ми е наблизо.

Това е така защото подобно предлагане все още е малко „кът“, ако имаше сто подобни обяви, но с обявени конкретни цени, едва ли ще предпочетеш да звъннеш точно на тази само за да се увериш, че пусналия обявата си е сверил добре часовника преди това, обикновено на деловите хора времето им е скъпо за да си позволят подобни опити...

Angel Yosifov
27.12.2021, 20:44
на деловите хора времето им е скъпо за да си позволят подобни опити...
Демек,деловите хора нямат минута,за да посочат цената,но пък имат много минути да обясняват по тел...интересна математика..

agro
27.12.2021, 21:31
Аз виждам написана цена, вие - не. Ако пишеше 200 лв, щях да знам да не се обаждам, защото ще ми е скъпо. А за 100 лв ще си струва да звънна. Каквото и описание на отводката да има сложено, пак обясненията ще са първо по телефона, после и на място ще се преценява.

зуница
28.12.2021, 20:22
Аз виждам написана цена, вие - не. Ако пишеше 200 лв, щях да знам да не се обаждам, защото ще ми е скъпо. А за 100 лв ще си струва да звънна. Каквото и описание на отводката да има сложено, пак обясненията ще са първо по телефона, после и на място ще се преценява.
Ти хубаво видя цена , но стока срещу нея видя ли? Отводка? На колко и какви пити? Или цената е твърда независимо от големината на отводката и размера на питите? То все едно сайт за продажба на обувки да продава на една твърда цена независимо от размер и вид.:laughing:

Цеко
28.12.2021, 20:34
Демек,деловите хора нямат минута,за да посочат цената,но пък имат много минути да обясняват по тел...интересна математика..

Не това имах в предвид, а че деловите хора ( исках да визирам потенциалните купувачи) нямат време да правят празни прозвънявания на подобни обяви в които липсват конкретни предложения като например, какво, кога и точно за колко пари се продава, освен ако не търсят под вола теле....

tsc1
28.12.2021, 20:49
Някой тук може ли точно и изчерпателно да специфицира всички параметри, на които трябва да отговаря една отводка?

зуница
28.12.2021, 20:55
Някой тук може ли точно и изчерпателно да специфицира всички параметри, на които трябва да отговаря една отводка?
Ще напиша само ако си купиш поне една от колегата, който предлага.;)

tsc1
28.12.2021, 21:21
Ще напиша само ако си купиш поне една от колегата, който предлага.;)
Опиши ми всички качества и параметри, на които да отговаря тя и ще си купя, когато му дойде времето. Все пак ти си баш специалиста и се надявам да не пропуснеш нещо важно или да ме подведеш.

kuline
28.12.2021, 21:56
Някой тук може ли точно и изчерпателно да специфицира всички параметри, на които трябва да отговаря една отводка?

Пак си търсиш чесалото май.
Една отводка отговаря на изискванията, които предпочита купувача. Това не е шуруп бре инджинерина. Продавал съм на три, на четири, на пет рамки. Бе 'кво ли ти обяснявам.

зуница
28.12.2021, 22:01
Опиши ми всички качества и параметри, на които да отговаря тя и ще си купя, когато му дойде времето. Все пак ти си баш специалиста и се надявам да не пропуснеш нещо важно или да ме подведеш.
Не си оригинален.Оня с "когато му дойде времето" напълни гушата и бега в Мадрид. Може да сме пчелари , ама все толкова помним. Аз лично съм като слон злопаметен. Не се съмняваш нали? Та, на думата. Купуваш или пак к----ски номера въртиш?

tsc1
28.12.2021, 22:50
Пак си търсиш чесалото май.
Една отводка отговаря на изискванията, които предпочита купувача. Това не е шуруп бре инджинерина. Продавал съм на три, на четири, на пет рамки. Бе 'кво ли ти обяснявам.
Точно за това зададох въпроса именно така! Да проумеят бетонните ви глави, че няма как в една обява да се опишат всички възможни предложения, задоволяващи изискванията на всеки купувач. За това нещата се изясняват в телефонен разговор, понякога не само един. А вие се наловихте като сафрид на чепаре!

Трендафил Дончев
28.12.2021, 23:03
Точно за това зададох въпроса именно така! Да проумеят бетонните ви глави, че няма как в една обява да се опишат всички възможни предложения, задоволяващи изискванията на всеки купувач. За това нещата се изясняват в телефонен разговор, понякога не само един. А вие се наловихте като сафрид на чепаре!

Единствено, доказано такава е само твоята. ;)

morriddin
28.12.2021, 23:18
Точно за това зададох въпроса именно така! Да проумеят бетонните ви глави, че няма как в една обява да се опишат всички възможни предложения, задоволяващи изискванията на всеки купувач. За това нещата се изясняват в телефонен разговор, понякога не само един. А вие се наловихте като сафрид на чепаре!

То, и по вестниците обявите същите: "22 годишна разкрепостена палавница, без задръжки, със собствен терен тел*********".... Па, току звъннеш и... ти вдигне някоя дърта педеруга...:)

kuline
29.12.2021, 00:26
Точно за това зададох въпроса именно така! Да проумеят бетонните ви глави, че няма как в една обява да се опишат всички възможни предложения, задоволяващи изискванията на всеки купувач. За това нещата се изясняват в телефонен разговор, понякога не само един. А вие се наловихте като сафрид на чепаре!

Не се измъквай като фъсня из гащи, избягвайки глупаво зададените си въпроси. В обявата липсва същественото - цена на рамка за вид пчеларска система. Вместо това е наблегнато на доуточняващите въпроси. Явно и твоите обяви са подобни, за туй и си се скъсал да ги продаваш. Тъй че май твойта глава е бетонна с по-голям клас на якост.

зуница
29.12.2021, 14:09
Е, сега надявам се всички разбират защо наричам ТСЦ-то паразит и вредител. Паразит, защото паразитира върху пчеларския труд с малоумните си предложения на ниво където въобще не му е мястото. Вредител. Вредител защото с действията си съсипва нормалния диалог между колеги по интересуващи ги теми. Вместо да обясним на колегата как по-добре да представи стоката си и това представяне да е в унисон с изискванията за обяви на форума, ние си тровим нервите с малоумните забележки на това природно недоразумение ТСЦ. blush;

tsc1
29.12.2021, 14:17
Е, сега надявам се всички разбират защо наричам ТСЦ-то паразит и вредител. Паразит, защото паразитира върху пчеларския труд с малоумните си предложения на ниво където въобще не му е мястото. Вредител. Вредител защото с действията си съсипва нормалния диалог между колеги по интересуващи ги теми. Вместо да обясним на колегата как по-добре да представи стоката си и това представяне да е в унисон с изискванията за обяви на форума, ние си тровим нервите с малоумните забележки на това природно недоразумение ТСЦ. blush;
А ти като майстор пчелар какво предложи за да е обявата в унисон с изискванията за обяви на форума, имайки в предвид спецификата на стоката "отводки"?

agro
29.12.2021, 16:38
Попълнете липсващите букви в думичката "п..ка". Съвсем порядъчен човек сте. ако ви се получи думата "пейка".
Та така и с обявите - както и да го пише, вероятно ще се размине с предварителните представи.

Кразз
29.12.2021, 16:55
Попълнете липсващите букви в думичката "п..ка". Съвсем порядъчен човек сте. ако ви се получи думата "пейка".
Та така и с обявите - както и да го пише, вероятно ще се размине с предварителните представи.

Ами, разковничето е точно в "липсващите букви" Защото, ако са си на мястото, няма да има нужда от "предварителна представа".

kuline
29.12.2021, 20:29
Попълнете липсващите букви в думичката "п..ка". Съвсем порядъчен човек сте. ако ви се получи думата "пейка".
Та така и с обявите - както и да го пише, вероятно ще се размине с предварителните представи.

Добре де, агро. Ти, вероятно не обръщаш внимание на обяви, а работиш по обществени поръчки и/или сключени договори за изпълнение на някаква дейност. Стигнал съм до тези изводи по споделено от теб във форума. Как може да те "грабне" нещо, което е изписано в тази форма. Имам предвид конкретната обява - майки, отводки, докарвам, прехвърлям и хоп - юз лев (сто лева). За кое, за какво? Значи продаваш нещо и казваш конкретна цена, след което допълваш условия/услуги, които се заплащат. Какво толкова сложно? Аз знам, ти знаеш ли защо? Не, не знаеш, даже и няма да се сетиш, но не бих го споделил тук, защото си е .... Всичката ни е такава.

ch.atanasov
29.12.2021, 20:38
Дончев, толкова твои зелени палци не съм виждал за всички години:yo:. Къде си скрил червения, обаче.:bigsmile:

kuline
29.12.2021, 20:39
Дончев, толкова твои зелени палци не съм виждал за всички години:yo:. Къде си скрил червения, обаче.:bigsmile:

Пипни сe отзад де. :bigsmile:

agro
29.12.2021, 22:16
...Как може да те "грабне" нещо, което е изписано в тази форма...
Първото, което пиша по даден обект, се нарича бюджетна оферта, която не ме ангажира с нищо. В нея споделям на клиента горе-долу естеството на работата, евентуалната прогнозна цена и предполагаем срок за изпълнение. В примерен стил - правим 5 броя еди си какво за време пет месеца на приблизителна цена 50 000 лв - да си направи сметката. Ако го заинтересува, клиента ми се обажда и уреждаме среща и оглед на обекта. После ме запознава с проектите, подробностите, изискванията и получава в отговор конкретна оферта с точна цена, срок и спецификации. Така работя от 25 години. Нямам общо със средства от държавния бюджет и в моя бранш ме знаят и ми имат доверие.
Горе-долу същото е с тази обява. Продавачът не знае кой какво би искал, а обявата не го ангажира в тесни рамки. На един ще направи отстъпка за количество с евентуален, известен и на двамата, компромис в качество, на друг, по-претенциозен ще вдигне цената съответно на претенциите и те така. Ако е непочтен, ще измами баламите - нищо ново под слънцето.

kuline
29.12.2021, 22:42
Първото, което пиша по даден обект, се нарича бюджетна оферта, която не ме ангажира с нищо. В нея споделям на клиента горе-долу естеството на работата, евентуалната прогнозна цена и предполагаем срок за изпълнение. В примерен стил - правим 5 броя еди си какво за време пет месеца на приблизителна цена 50 000 лв - да си направи сметката. Ако го заинтересува, клиента ми се обажда и уреждаме среща и оглед на обекта. После ме запознава с проектите, подробностите, изискванията и получава в отговор конкретна оферта с точна цена, срок и спецификации. Така работя от 25 години. Нямам общо със средства от държавния бюджет и в моя бранш ме знаят и ми имат доверие.
Горе-долу същото е с тази обява. Продавачът не знае кой какво би искал, а обявата не го ангажира в тесни рамки. На един ще направи отстъпка за количество с евентуален, известен и на двамата, компромис в качество, на друг, по-претенциозен ще вдигне цената съответно на претенциите и те така. Ако е непочтен, ще измами баламите - нищо ново под слънцето.

Точно, ама не баш! Какво значи сто лева в обявата? Хайде ще те насоча - 25 лв на рамка предполагам, ама каква? Ти ако пуснеш подобна оферта, хич няма да ти обърнат внимание. Сега, тука си чешем пръстите и го превъзнесохме. Е, може и това да му е целта. Схемите в пчеларството са замислени с всяка програма/проект. Там е разковничето. Знаеш ли защо подскачат всички програмаджии?
Мисля, че си намеквал за нелоялна конкуренция в бранша, от който си вадиш хляба. Е и в пчеларството е нещо подобно. А бе те милиони с чували изнесоха "законно" от банка, а ние тук за някакви си жълти стотинки си хортуваме. :)
П.П. Ако по някакъв начин съм те засегнал, съпоставяйки бизнеса ти с обявата, е било с цел да ти дам пример, а не, че се съмнявам в чистотата на бизнеса ти. ;)

agro
30.12.2021, 08:53
...Схемите в пчеларството са замислени с всяка програма/проект...
Схемите не са само в пчеларството, те са навсякъде - ние така си живеем в нашата държава /последна измежду европейските/. Едно е да търсиш отводки, колкото да преживеят и да имаш пчели за отчитане на бройка семейства, друго е да искаш пълни кошери и мед да вадиш. Продавача, ако е във възможностите му да продава всякакви отводки, ще пусне обява точно подобна на тази. Иначе трябва да пише една страница характеристики на разните комбинации, а не знаем какви са писателските му способности. И пак няма да му се разминат телефонните разговори.

ch.atanasov
30.12.2021, 08:57
Пипни сe отзад де.



https://pchelari.com/forum/dbtech/thanks/images/likes.png зуница (https://pchelari.com/forum/member.php?u=1330), Трендафил Дончев (https://pchelari.com/forum/member.php?u=8430), Angel Yosifov (https://pchelari.com/forum/member.php?u=11889)


Яяя, мераклиите се намножили.hi; Няма го отзад, иначе нямаше да питам. Явно е скрит при вас, затова се радвате.:bigsmile:

Angel Yosifov
30.12.2021, 17:52
Няма го отзад, иначе нямаше да питам. :bigsmile:
Ааааааа,ние от къде да знаемblush;,че казваш истината:bigsmile:

kuline
30.12.2021, 20:28
Схемите не са само в пчеларството, те са навсякъде - ние така си живеем в нашата държава /последна измежду европейските/. Едно е да търсиш отводки, колкото да преживеят и да имаш пчели за отчитане на бройка семейства, друго е да искаш пълни кошери и мед да вадиш. Продавача, ако е във възможностите му да продава всякакви отводки, ще пусне обява точно подобна на тази. Иначе трябва да пише една страница характеристики на разните комбинации, а не знаем какви са писателските му способности. И пак няма да му се разминат телефонните разговори.

Няма майкопроизводител в бг, който да отглежда и предлага от всяка система. Може да предложи от всяка такава система, като направи нужното, угаждайки на клиента, демек да прибере парите, а той клиента да си блъска чутурата. Дреме му на продавача.
Според теб защо направиха всичко възможно, за да се спре възможността да изпратиш майка или отводка на нуждаещ се приятел?
Елементарно - да си осигурят пазар.
Сега нищо чудно някой си да измисли нещо за всеки един останал пчелен продукт, за да си съхрани пазара.
ОК нека е така, но ... нека "помощите" бъдат за всички по равно или да ги няма. Нека всички сме равни на "пазара" и...тогава, който устиска ще бъде пчелар, който не - да си намира друго занимание.

зуница
30.12.2021, 22:38
... hi; Няма го отзад, иначе нямаше да питам. ...:bigsmile:
Как ще го намериш като си свил юмрук?:laughing:

Pero Melifero
18.01.2022, 14:06
Добре де, агро. Ти, вероятно не обръщаш внимание на обяви, а работиш по обществени поръчки и/или сключени договори за изпълнение на някаква дейност. Стигнал съм до тези изводи по споделено от теб във форума. Как може да те "грабне" нещо, което е изписано в тази форма. Имам предвид конкретната обява - майки, отводки, докарвам, прехвърлям и хоп - юз лев (сто лева). За кое, за какво? Значи продаваш нещо и казваш конкретна цена, след което допълваш условия/услуги, които се заплащат. Какво толкова сложно? Аз знам, ти знаеш ли защо? Не, не знаеш, даже и няма да се сетиш, но не бих го споделил тук, защото си е .... Всичката ни е такава.

Докарването и прехвърлянето мислиш ли, че се заплащат допълнително? Аз разбрах, че влизат в цената. Само не разбрах за 3 или 4 рамки става въпрос. Най-вероятно за 3, гледам модата напоследък е такава, но то пък за 1 рамка повече или по-малко струва ли си да се повдига въпрос, особено ако е по някаква програма

п.п. И да отбележа, че пак омазахте темата. Без лоши чувства:bigsmile:

kuline
18.01.2022, 14:54
Докарването и прехвърлянето мислиш ли, че се заплащат допълнително? Аз разбрах, че влизат в цената. Само не разбрах за 3 или 4 рамки става въпрос. Най-вероятно за 3, гледам модата напоследък е такава, но то пък за 1 рамка повече или по-малко струва ли си да се повдига въпрос, особено ако е по някаква програма

п.п. И да отбележа, че пак омазахте темата. Без лоши чувства:bigsmile:

Защо да сме я омазали? Задаваме доуточняващи въпроси. Прехвърлянето е бонус според теб, а транспорта? За програмите незнам, защото никога не съм участвал. Чувал съм за хиляди врътки измислени типично по-български. Снощи гледах едно видео на току що станалия професор, чието име бая се въртеше във форума преди години. Да вметна, че видеото съм го гледал, когато беше "топло-топло", но сега, от позицията на времето - почти шест години, ми направи сериозно впечатление в негово изложение намека за мутиралите търтеи и това, че природата предлага много варианти, за да може асоциацията да се справи с безконтролния внос на гени. Един от тези варианти е създаване на линия с търтеи, които немогат да извършват ерекция, съответно осеменяване. Това би значело хибридни семена, които да използвате еднократно, но за сега не сме стигнали до там, да го включим в системата на селекция, но.... варианти всякакви.
Това са негови думи. Клипа го има в тубата. Нека всеки сам си направи изводите.

ПП Броя рамки е основен критерий за една отводка, от което зависи прираста `и.

Трендафил Дончев
18.01.2022, 15:21
Защо да сме я омазали? Задаваме доуточняващи въпроси. Прехвърлянето е бонус според теб, а транспорта? За програмите незнам, защото никога не съм участвал. Чувал съм за хиляди врътки измислени типично по-български. Снощи гледах едно видео на току що станалия професор, чието име бая се въртеше във форума преди години. Да вметна, че видеото съм го гледал, когато беше "топло-топло", но сега, от позицията на времето - почти шест години, ми направи сериозно впечатление в негово изложение намека за мутиралите търтеи и това, че природата предлага много варианти, за да може асоциацията да се справи с безконтролния внос на гени. Един от тези варианти е създаване на линия с търтеи, които немогат да извършват ерекция, съответно осеменяване. Това би значело хибридни семена, които да използвате еднократно, но за сега не сме стигнали до там, да го включим в системата на селекция, но.... варианти всякакви.
Това са негови думи. Клипа го има в тубата. Нека всеки сам си направи изводите.

ПП Броя рамки е основен критерий за една отводка, от което зависи прираста `и.

Че броя рамки е от значение, но по от значение е що има по тях!?;)

kuline
18.01.2022, 15:28
Че броя рамки е от значение, но по от значение е що има по тях!?;)

Да разбира се, не го споменах, изхождайки от това, че ако не купувача, то поне негов близък, вещ по пчеларство, ще се договаря на посочения телефон.

barkov1982
12.02.2022, 14:49
Аз разбрах,че 100лв е доставка и прехвърляне.