PDA

Виж пълната версия : Пчелно семейство в отдушник на панелен блок, кв. Надежда, София



Filyov
01.09.2021, 07:37
Здравейте, някой знае ли как се е развил случаят с това пчелно семейство? :)

https://www.vbox7.com/play:08bc501981?pos=relend

Трендафил Дончев
01.09.2021, 10:05
Здравейте, някой знае ли как се е развил случаят с това пчелно семейство? :)

https://www.vbox7.com/play:08bc501981?pos=relend

Направо съм потресен. А глупостите които се изговориха бяха върха на сладоледа.

зуница
01.09.2021, 21:37
Направо съм потресен. А глупостите които се изговориха бяха върха на сладоледа.
Като видиш кой участва и трябва да си на ясно какво ще видиш и чуеш.Тоя "циркаджия" дето си играе на "пчеларски бос" само глупости говори където и да се появи.От такива като него "цъфти" и пчеларството.blush;

kaloyanv
02.09.2021, 09:02
А като цяло в случая как трябва да се подходи според вас. Какво може да се направи. То много трудно е това място и сигурно няма достъп отникъде.

Кразз
02.09.2021, 09:32
А като цяло в случая как трябва да се подходи според вас. Какво може да се направи. То много трудно е това място и сигурно няма достъп отникъде.

Репортажа наистина е "пълен абсурд". Обитателите били "изумени да видят пчелите там", а иначе това положение е от 10 години!? Аз лично не виждам защо трябва въобще да се закачат. Явно няма нищо по-интересно в момента, а нещо трябва да се излъчи...... за сметка на пчелите.

Трендафил Дончев
02.09.2021, 11:34
А като цяло в случая как трябва да се подходи според вас. Какво може да се направи. То много трудно е това място и сигурно няма достъп отникъде.

Бях решил да не комуникирам с теб, но хайде от мен да мине ще ти отговоря на въпроса.
Първо се измерва разстоянието до питите, а след това се изработва приспособление подобно на неговото, но от ПВЦ тръба. Отпред се правят зъбци, които да отрежат гнездото от желязната тръба, което впоследствие от натиска ще навлезе в ПВЦ тръбата. Така ще се извади в пакет. Отзад за завъртането на тръбата се пробиват четири отвора на кръст за да може в тях да се поставят ръкохватки. Тръбата е от ПВЦ за да е по-лека. Тази манипулация се прави в ранни или късно часове и предимно пролетно време. Защо? Пролетно време за да няма много мед и пило. Сутрин или вечер за да може всички пчели да са там и да има по-малко летеж. Същевременно ще служат като възглавница за да не пострада майката. Работи се много бавно при въртенето на тръбата. И още други действия, които ще възникнат по време на работата...

jdrumev
02.09.2021, 19:29
Бях решил да не комуникирам с теб, но хайде от мен да мине ще ти отговоря на въпроса.
Първо се измерва разстоянието до питите, а след това се изработва приспособление подобно на неговото, но от ПВЦ тръба. Отпред се правят зъбци, които да отрежат гнездото от желязната тръба, което впоследствие от натиска ще навлезе в ПВЦ тръбата. Така ще се извади в пакет. Отзад за завъртането на тръбата се пробиват четири отвора на кръст за да може в тях да се поставят ръкохватки. Тръбата е от ПВЦ за да е по-лека. Тази манипулация се прави в ранни или късно часове и предимно пролетно време. Защо? Пролетно време за да няма много мед и пило. Сутрин или вечер за да може всички пчели да са там и да има по-малко летеж. Същевременно ще служат като възглавница за да не пострада майката. Работи се много бавно при въртенето на тръбата. И още други действия, които ще възникнат по време на работата...


Браво,добър опит,но аз първи писъх за ПВЦ тръбата.;):bigsmile:Мисля,че тая тръба има и друг край....и роя е прибран.;):bigsmile:

jdrumev
02.09.2021, 19:31
Тоя Рой ако е там от 10г е светия граал.10г без третиране е оцелял,а Бомбето за 3 минути му ева мамата.:bigsmile:

зуница
02.09.2021, 19:41
Тоя Рой ако е там от 10г е светия граал.10г без третиране е оцелял,а Бомбето за 3 минути му ева мамата.:bigsmile:
Той на организираното пчеларство "такова мамата" , та един рой ли ще му се опъва.blush; Е, като виждаш интелектуалното ниво на вождовете какво очакваш да организират?Освен да си пълнят гушите от разни програми и да се резилят по медиите комай за друго не стават.:mad:

Трендафил Дончев
02.09.2021, 20:46
Браво,добър опит,но аз първи писъх за ПВЦ тръбата.;):bigsmile:Мисля,че тая тръба има и друг край....и роя е прибран.;):bigsmile:

Не виждам да имаш пост преди моя, че да си писал. Може и така да е, но в някое друго място. ;) Даааа, но съм съгласен да бъдеш пръв....ти си измислил Света бре.:bigsmile:

kuline
02.09.2021, 21:05
Не виждам да имаш пост преди моя, че да си писал. Може и така да е, но в някое друго място. ;) Даааа, но съм съгласен да бъдеш пръв....ти си измислил Света бре.:bigsmile:

Подпичквате се вий с Боянския ма'стор, ама още две три години и ще грабне наградата за най-добър пчелар и то не за друго, а щото има развинтено въображение. :bigsmile:

jdrumev
02.09.2021, 21:43
Подпичквате се вий с Боянския ма'стор, ама още две три години и ще грабне наградата за най-добър пчелар и то не за друго, а щото има развинтено въображение. :bigsmile:


Изберат ли го веднага обявявам гладна стачка 4-6 часа на ден.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

kaloyanv
03.09.2021, 11:41
Бях решил да не комуникирам с теб, но хайде от мен да мине ще ти отговоря на въпроса.
...

Ами ... хайде от теб да мине, че си добър човек. Благодаря за отговора.