PDA

Виж пълната версия : Витамини - Egg Booster мнения ?!



steliobg
30.08.2021, 10:30
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.18169-9/12670214_952502941463682_4275200280651817058_n.jpg ?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=Pj3DCxGXHbAAX-LGVal&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=ee03da75dca51f33023cbba7170a6547&oe=615380B1

Здравейте колеги!
Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа.
На пликчето не пише нищо за пчели.
Някой ползвал ли е такива?
Мисля да ги сложа във водата която пият пчелите ( 2 бидона по 50л.)
Лек ден.

Трендафил Дончев
30.08.2021, 10:37
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.18169-9/12670214_952502941463682_4275200280651817058_n.jpg ?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=Pj3DCxGXHbAAX-LGVal&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=ee03da75dca51f33023cbba7170a6547&oe=615380B1

Здравейте колеги!
Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа.
На пликчето не пише нищо за пчели.
Някой ползвал ли е такива?
Мисля да ги сложа във водата която пият пчелите ( 2 бидона по 50л.)
Лек ден.

И колко пчели ще пият от тази вода, че да има ефект? Ха, сега кажи колко кошера имаш, че да се направи някаква сметка.

steliobg
30.08.2021, 10:56
На опаковката пише че се разрежда 1:1 (100гр. : 100л. вода)!
Пише че се използва за: птици,преживни животни,свине, зайци.
Имам 60 кошера.
Запитването ми е към колеги които са ползвали точно тези витамини.
Поздрави.
Лек ден.

kuline
30.08.2021, 11:36
На опаковката пише че се разрежда 1:1 (100гр. : 100л. вода)!
Пише че се използва за: птици,преживни животни,свине, зайци.
Имам 60 кошера.
Запитването ми е към колеги които са ползвали точно тези витамини.
Поздрави.
Лек ден.

Аз ползвам подобни, на същия производител, само че в течно състояние. За да се постигне ефект, то е желателно дозирането да е на семейство, което ще рече да се дава със сиропа, а не в поилката, където както спомена вече Трендафил, не се знае колко пчели ще консумират водата.

steliobg
30.08.2021, 12:18
Благодаря.
Каква дозировка ползваш за сиропа?
Поздрави.
Лек ден.

zapstojan
30.08.2021, 12:20
На опаковката пише че се разрежда 1:1 (100гр. : 100л. вода)!
Пише че се използва за: птици,преживни животни,свине, зайци.
Имам 60 кошера.
Запитването ми е към колеги които са ползвали точно тези витамини.
Поздрави.
Лек ден.

Щом пише 100гр. на 100л. вода, аз бих ги слагал 100гр. на 100кг. сироп ( и 100гр. на 100л. сироп, грешката няма да е голяма ).
Смяташ колко сироп ще правиш и отмерваш витамините. Добре е да ги разтвориш в малко вода, преди да ги добавиш към охладения сироп.

Трендафил Дончев
30.08.2021, 12:44
На опаковката пише че се разрежда 1:1 (100гр. : 100л. вода)!
Пише че се използва за: птици,преживни животни,свине, зайци.
Имам 60 кошера.
Запитването ми е към колеги които са ползвали точно тези витамини.
Поздрави.
Лек ден.

Ми тъй де. 60 кошера - 42 грама при използване на 700 мл. хранилки. ;)

Извинявам се, че не съм ползвал, а давам акъл, но то проста аритметика и малко вежливост.;)

kuline
30.08.2021, 12:56
Щом пише 100гр. на 100л. вода, аз бих ги слагал 100гр. на 100кг. сироп ( и 100гр. на 100л. сироп, грешката няма да е голяма ).
Смяташ колко сироп ще правиш и отмерваш витамините. Добре е да ги разтвориш в малко вода, преди да ги добавиш към охладения сироп.
За грешката не се прав. 1 кг. захар+1 л. вода е 1,6 л, но 2 кг. или 100 кг. захар+100 л вода се получава доста голяма разлика - 160 л, но 200 кг., от там и дозирането се обърква. Примера е за сироп 1:1, в друго съотношение вода-захар, нещата се променят.

zapstojan
30.08.2021, 13:21
За грешката не се прав. 1 кг. захар+1 л. вода е 1,6 л, но 2 кг. или 100 кг. захар+100 л вода се получава доста голяма разлика - 160 л, но 200 кг., от там и дозирането се обърква. Примера е за сироп 1:1, в друго съотношение вода-захар, нещата се променят.

Донякъде си прав, но след като не се знае с точност необходимата доза.....
Ако е за възстановяване на нарушен витаминен баланс, дозата е една. Ако е за подържане на витаминния баланс - дозата е друга.
И като се има предвид, че храненето е за кратък период от време, то дозирането търпи големи отклонения без отрицателни последствия.

П.п. За сиропа 1:1 захар:вода съм съгласен

steliobg
30.08.2021, 13:26
Малко се обърках.blush;
Аз ползвам 50 литра гюм - в който завирам 30 л вода и добавям 30 кг захар за приблизително 1:1 съотношение захар и вода.
за 50 литра готов сироп колко грама витамини да сложа ?
Поздрави.
Лек ден.

kuline
30.08.2021, 13:30
Малко се обърках.blush;
Аз ползвам 50 литра гюм - в който завирам 30 л вода и добавям 30 кг захар за приблизително 1:1 съотношение захар и вода.
за 50 литра готов сироп колко грама витамини да сложа ?
Поздрави.
Лек ден.

Според мен 50 гр. Както вече споменах, моите са в течна фаза и слагам 1 мл. на 1 л. сироп. Ползвай ги сега, есента, както и при пролетното подхранване. ;)

zapstojan
30.08.2021, 13:33
Малко се обърках.blush;
Аз ползвам 50 литра гюм - в който завирам 30 л вода и добавям 30 кг захар за приблизително 1:1 съотношение захар и вода.
за 50 литра готов сироп колко грама витамини да сложа ?
Поздрави.
Лек ден.

Не знам дали питаш сериозно, но аз бих сложил 50гр. Пакета ти е от 100гр. делиш наполовина и си готов.

Трендафил Дончев
30.08.2021, 13:52
Май не можем да разпределим на две магарици, две кила трици.:bigsmile:

Кразз
30.08.2021, 14:11
На 10л. сироп слагам 500гр. прашец и това е.

steliobg
30.08.2021, 14:37
Да уточня!!!
На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци, не пише нищо за пчели !
Въпроса ми е към тези колеги които са ползвали точно тези витамини,ВЪРХУ ПЧЕЛИ по колко грама слагат на литър сироп!
От колегата kuline (https://pchelari.com/forum/member.php?u=305)
.
Разбрах че ползва същите витамини но течни и слага по 1 мл на 1 литър сироп.
Не се чувствам комфортно да експериментирам с пчелите си затова и ви попитах.
Не разбирам защо са тези напатки?!
Поздрави.
Лек ден.

kuline
30.08.2021, 14:44
Да уточня!!!
На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци, не пише нищо за пчели !
Въпроса ми е към тези колеги които са ползвали точно тези витамини,ВЪРХУ ПЧЕЛИ по колко грама слагат на литър сироп!
От колегата kuline (https://pchelari.com/forum/member.php?u=305)
.
Разбрах че ползва същите витамини но течни и слага по 1 мл на 1 литър сироп.
Не се чувствам комфортно да експериментирам с пчелите си затова и ви попитах.
Не разбирам защо са тези нападки?!
Поздрави.
Лек ден.




Спокойно, още не си свикнал на изказа ни. Слагай и се не бой!

julian103
30.08.2021, 15:09
Да уточня!!!
На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци,не пише нищо за пчели !




То и на пакетите със захар не пише нищо за пчели, ама си им даваме!blush;


Спокойно, още не си свикнал на изказа ни. Слагай и се не бой!

Георги 1974
30.08.2021, 15:42
Да уточня!!!
На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци,не пише нищо за пчели !
Въпроса ми е към тези колеги които са ползвали точно тези витамини,ВЪРХУ ПЧЕЛИ по колко грама слагат на литър сироп!
От колегата kuline (https://pchelari.com/forum/member.php?u=305)
.

Разбрах че ползва същите витамини но течни и слага по 1 мл на 1 литър сироп.
Не се чувствам комфортно да експериментирам с пчелите си затова и ви попитах.
Не разбирам защо са тези напатки?!
Поздрави.
Лек ден.




Пишеш, че не се чустваш комфортно да експериментираш но щом го няма на пакета да пише, че се дава на пчели явно има защо отделно сега ако се сложи ще отиде запас и ще стой и ще се натрупа и нйкой не знае колко и до кога.
По принцип всякакви лекарства се дават по схема като грамаж и за определен период от време.Не че Ег Бустера не е хубав препарат даже напротив ама едва ли някой е давал и след това правил изследвания. Според мен по логично е ако пише дава се през еди колко си дни еди колко си ег бустер на еди колко си литра сироп за еди какво си семейство. С идеята да се използва за консумация а не за запас е по-логично.
Ма знам ли?

Трендафил Дончев
30.08.2021, 16:19
Пишеш, че не се чустваш комфортно да експериментираш но щом го няма на пакета да пише, че се дава на пчели явно има защо отделно сега ако се сложи ще отиде запас и ще стой и ще се натрупа и нйкой не знае колко и до кога.
По принцип всякакви лекарства се дават по схема като грамаж и за определен период от време.Не че Ег Бустера не е хубав препарат даже напротив ама едва ли някой е давал и след това правил изследвания. Според мен по логично е ако пише дава се през еди колко си дни еди колко си ег бустер на еди колко си литра сироп за еди какво си семейство. С идеята да се използва за консумация а не за запас е по-логично.
Ма знам ли?

Той, колегата не експериментира с пчелите си, но иска да им дава витамини за разни други добитъци.;) Аз си мисля, че това си е жив експеримент. Има си витамини и за пчели.;)

Георги 1974
30.08.2021, 19:12
Той, колегата не експериментира с пчелите си, но иска да им дава витамини за разни други добитъци.;) Аз си мисля, че това си е жив експеримент. Има си витамини и за пчели.;)
А гълъбарите много ги взимат а и кокошкарите са много доволни но от 2015г. до сега не знам ни един пчелар да е взел ег. бустер за пчелите от там де бачкам. Ама там в този район са на мода някви дрожди де някакъв човек ги прави.Абе всеки ги върши някакви де си въобразява някви щуротии а в действителност от витамините освен кобаламин едва ли някой дуг нещо осезаемо действа.

jdrumev
30.08.2021, 19:21
Когато ще давате нещо на пчелите правите ли проби,а след като сте дали правите ли отново?Аз затова освен жълт кантарион,глухарче, див пелин и мащерка нищо друго не давам.За мен тия другите работи са пари хвърляни на вятъра.;):bigsmile:

barkov1982
30.08.2021, 19:24
Когато ще давате нещо на пчелите правите ли проби,а след като сте дали правите ли отново?Аз затова освен жълт кантарион,глухарче, див пелин и мащерка нищо друго не давам.За мен тия другите работи са пари хвърляни на вятъра.;):bigsmile:

Ти и това не даваш, те или сами си берат или Брата ако дава,ама продължавай ....

Георги 1974
30.08.2021, 19:40
Ти и това не даваш, те или сами си берат или Брата ако дава,ама продължавай ....
В действителност не знаем какво им дава Данчо ама по-страшното е, че и той не знае!

zapstojan
30.08.2021, 19:59
.... Според мен по логично е ако пише дава се през еди колко си дни еди колко си ег бустер на еди колко си литра сироп за еди какво си семейство. С идеята да се използва за консумация а не за запас е по-логично.
Ма знам ли?
Според мен витамините се дават със захарния сироп, независимо дали е за консумация или за запасяване. Приемам, че в захарта ги няма и затова се добавят в сиропа.


Спокойно, още не си свикнал на изказа ни. Слагай и се не бой!

Кразз
30.08.2021, 20:07
А гълъбарите много ги взимат а и кокошкарите са много доволни но от 2015г. до сега не знам ни един пчелар да е взел ег. бустер за пчелите от там де бачкам. Ама там в този район са на мода някви дрожди де някакъв човек ги прави.Абе всеки ги върши някакви де си въобразява някви щуротии а в действителност от витамините освен кобаламин едва ли някой дуг нещо осезаемо действа.

За В12 ми е ясно, но какво всъщност се очаква от дрождите?

jdrumev
30.08.2021, 20:21
За В12 ми е ясно, но какво всъщност се очаква от дрождите?


Увеличаване на яйцеснасянето и по дълъг живот на пчелите...;)

Георги 1974
30.08.2021, 20:22
Според мен витамините да седават със захарния сироп, независимо дали е за консумация или за запасяване. Приемам, че в захарта ги няма и затова се добавят в сиропа.
По едно време и аз бях пощурял по витамини за пчелите ама попрочетох тук там и освен за Б12/кобаламин /има нещо общо с кобалта нещо са взаймосвързани.
,,Добавянето на кобалт към подхранването със захар увеличава количеството пило в колониите през есента с 12,5% (през пролетта - с 28,3%), което увеличава продуктивността на пчелните семейства.,,

,,Основният източник на всички витамини, необходими за пчелите, е прашецът и пчелният хляб.
Някои видове мед съдържат водоразтворими витамини. Микроорганизмите, които живеят в червата на пчелата, също служат като източник на витамини.,,

Сиропа от захар с витамини и без не си е нектар ама си се дава затова е важно да има перга и прашец ако гореизложеното е вярно а според мен е логично да е вярно.

Георги 1974
30.08.2021, 20:25
За В12 ми е ясно, но какво всъщност се очаква от дрождите?
,,Обикновената хлебна и бирена мая съдържа лесно смилаем протеин, витамини и други вещества.,,

zapstojan
30.08.2021, 20:38
По едно време и аз бях пощурял по витамини за пчелите ама попрочетох тук там и освен за Б12/кобаламин /има нещо общо с кобалта нещо са взаймосвързани.
,,Добавянето на кобалт към подхранването със захар увеличава количеството пило в колониите през есента с 12,5% (през пролетта - с 28,3%), което увеличава продуктивността на пчелните семейства.,,

,,Основният източник на всички витамини, необходими за пчелите, е прашецът и пчелният хляб.
Някои видове мед съдържат водоразтворими витамини. Микроорганизмите, които живеят в червата на пчелата, също служат като източник на витамини.,,

Сиропа от захар с витамини и без не си е нектар ама си се дава затова е важно да има перга и прашец ако гореизложеното е вярно а според мен е логично да е вярно.

За кобаламина и Б12 съм чел ( споко! Не-повече от теб! ) Б12 се дава на човек при проблеми със стомаха, явно подпомага усвояването на храната, аз съм на мнение, че без храна няма яйца. ( Не ми звучи много мъдро )
Все си мисля, че добитъка( в това число и човека ) има нужда от много неща и то в походяща количествена комбинация. Само захар и Б12 - много пчели, но жиснеспособни или не?
Хареса ми Кразз: "На 10л. сироп 500гр. прашец".
Ами прашеца съдържа и витамини и минерали, и незаменимите..., освен протеините.

Георги 1974
30.08.2021, 20:54
За кобаламина и Б12 съм чел ( споко! Не-повече от теб! ) Б12 се дава на човек при проблеми със стомаха, явно подпомага усвояването на храната, аз съм на мнение, че без храна няма яйца. ( Не ми звучи много мъдро )
Все си мисля, че добитъка( в това число и човека ) има нужда от много неща и то в походяща количествена комбинация. Само захар и Б12 - много пчели, но жиснеспособни или не?
Хареса ми Кразз: "На 10л. сироп 500гр. прашец".
Ами прашеца съдържа и витамини и минерали, и незаменимите..., освен протеините.
В действителност по добрия вариант е перга нямам идея що според проф.Таранов стига да не бъркам нещо в момента бачкам и не ми се рови не че не мога става и с прашец но в по малки дози. Цялата идея в че като полена сложен в захарния сироп влезе в медовото стомахче не излиза от там и в действителност пчелите зе захранват изкуствено с полен/перга и от там позитивите е разбира се има и случай да е негатив и то сериозен.
Това само съм го чел и просто си умувам що ми е интересно и в действителност нямам идея дали е така.

Кразз
30.08.2021, 20:59
Ха сега де. Прашеца не съдържа протеини?! Но съдържа белтъчини.... и то в голямо количество. А протеина какво е?

zapstojan
30.08.2021, 21:04
Ха сега де. Прашеца не съдържа протеини?! Но съдържа белтъчини.... и то в голямо количество. А протеина какво е?

А белтъчините какво са?;)

Кразз
30.08.2021, 21:06
Увеличаване на яйцеснасянето и по дълъг живот на пчелите...;)

Ами хубаво....., ама ми напомня за вибратор- същото е, ама не съвсем.

Кразз
30.08.2021, 21:09
А белтъчините какво са?;)

Белтъчини= протеини. Протеини= белтъчини.

zapstojan
30.08.2021, 21:10
Белтъчини= протеини. Протеини= белтъчини.

Сигурен съм, че Друмев не ги знае тия раути.

Георги 1974
30.08.2021, 22:08
Белтъчини= протеини. Протеини= белтъчини.

Аминокиселините в природата са около 300 на брой но в човека са само 20 на брой. Интересно е колко са в пчелите и от кои аминокиселини се нуждаят ако искаме да им даваме.

П.П Това ,, Прашеца не съдържа протеини?! Но съдържа белтъчини.... и то в голямо количество. ,, баш не разбрах от де е

zapstojan
30.08.2021, 22:22
....
П.П Това ,, Прашеца не съдържа протеини?! Но съдържа белтъчини.... и то в голямо количество. ,, баш не разбрах от де е

Мисля, че е лично негова шега. На Кразз.:bigsmile:

Кразз
30.08.2021, 22:28
Аминокиселините в природата са около 300 на брой но в човека са само 20 на брой. Интересно е колко са в пчелите и от кои аминокиселини се нуждаят ако искаме да им даваме.

П.П Това ,, Прашеца не съдържа протеини?! Но съдържа белтъчини.... и то в голямо количество. ,, баш не разбрах от де е

"Българските наименования "белтък" и "белтъчина", произлизат от наименованието на яйчния белтък, който съдържа белтъчини за развитието на зародиша.Като синоним се използва и чуждицата протеин(protein), срещана в много западноевропейски езици."

Кразз
30.08.2021, 22:44
Мисля, че е лично негова шега. На Кразз.:bigsmile:

"Протеинът, още белтък или белтъчина, е събирателен термин за биологически важни макромолекули, изградени чрез поликондензирането на отделни аминокиселини."

zapstojan
30.08.2021, 22:48
"Протеинът, още белтък или белтъчина, е събирателен термин за биологически важни макромолекули, изградени чрез поликондензирането на отделни аминокиселини."

Това баш не разбрах отде е?:laughing:

Кразз
30.08.2021, 23:00
Това баш не разбрах отде е?:laughing:

Ами искам по някакъв начин да покажа, че протеин и белтък са синоними. И при положение, че прашеца е богат на белтъчини, няма как да е беден на протеини.
Р.Р. Цитата е от Уикипедия.

steliobg
31.08.2021, 12:18
Той, колегата не експериментира с пчелите си, но иска да им дава витамини за разни други добитъци.;) Аз си мисля, че това си е жив експеримент. Има си витамини и за пчели.;)
Господин Супер Модератор :laughing:
Той колегата е млад пчелар и е дошъл в този форум да пита и да се учи!
Ти май така си пишеш без да четеш,виж какво съм написал в първит си пост на темата.
Цитирам "Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа."
Ако исках просто да експериментирам нямаше да питам тук,а щяха вече да са в сиропа !
Много добре знам че има витамини специално за пчели. kiss;
Айде лек ден и по полека с напатките и с новите членове ;)

dvd111
31.08.2021, 13:01
Господин Супер Модератор :laughing:
Той колегата е млад пчелар и е дошъл в този форум да пита и да се учи!
Ти май така си пишеш без да четеш,виж какво съм написал в първит си пост на темата.
Цитирам "Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа."
Ако исках просто да експериментирам нямаше да питам тук,а щяха вече да са в сиропа !
Много добре знам че има витамини специално за пчели. kiss;
Айде лек ден и по полека с напатките и с новите членове ;)
Само не разбрах кое в цитирания от теб пост не е на 100% вярно, та се палиш толкова...

А иначе, пчеларството не е точна наука и без експерименти не може.( В границите на разумното, разбира се...)

дядо борю
31.08.2021, 13:32
Господин Супер Модератор :laughing:
Той колегата е млад пчелар и е дошъл в този форум да пита и да се учи!
Ти май така си пишеш без да четеш,виж какво съм написал в първит си пост на темата.
Цитирам "Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа."
Ако исках просто да експериментирам нямаше да питам тук,а щяха вече да са в сиропа !
Много добре знам че има витамини специално за пчели. kiss;
Айде лек ден и по полека с напатките и с новите членове ;)

Шат на патките главите.Наздраве членове.

zapstojan
31.08.2021, 13:41
....Цитирам "Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа."
Ако исках просто да експериментирам нямаше да питам тук,а щяха вече да са в сиропа !
Много добре знам че има витамини специално за пчели. kiss;
Айде лек ден и по полека с напатките и с новите членове ;)

Значи тези дето са ти дали витамините и са ти казали да ги слагаш в сиропа, не са ги пробвали?!
Като са ти казали да ги слагаш в сиропа, защо искаше да ги слагаш във водата, която пият?:crazy:
Ако тук някой ти каже, че ги е пробвал и да не ги слагаш, как ще постъпиш?

Не го приемай като заяждане, но напаТките ми звучи смешно, а гледам че и дядо борю иска да шатне на-патката главата.:laughing:

Трендафил Дончев
31.08.2021, 13:47
Господин Супер Модератор :laughing:
Той колегата е млад пчелар и е дошъл в този форум да пита и да се учи!
Ти май така си пишеш без да четеш,виж какво съм написал в първит си пост на темата.
Цитирам "Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа."
Ако исках просто да експериментирам нямаше да питам тук,а щяха вече да са в сиропа !
Много добре знам че има витамини специално за пчели. kiss;
Айде лек ден и по полека с напатките и с новите членове ;)

ОК. /не е оксалова/;)

steliobg
31.08.2021, 14:08
Значи тези дето са ти дали витамините и са ти казали да ги слагаш в сиропа, не са ги пробвали?!
Като са ти казали да ги слагаш в сиропа, защо искаше да ги слагаш във водата, която пият?:crazy:
Ако тук някой ти каже, че ги е пробвал и да не ги слагаш, как ще постъпиш?

Не го приемай като заяждане, но напаТките ми звучи смешно, а гледам че и Дядо борю иска да шатне на-патката главата.:laughing:

НапаТките са за топлото посрещане inlove;
Смело им шатвайте главите !
Ще ти дам жокер!
Членове е подчертано и удебелено ;)


Айде със здраве колега !

Георги 1974
31.08.2021, 16:29
Господин Супер Модератор :laughing:
Той колегата е млад пчелар и е дошъл в този форум да пита и да се учи!
Ти май така си пишеш без да четеш,виж какво съм написал в първит си пост на темата.
Цитирам "Дадоха ми тези витамини и ми казаха да ги слагам в сиропа."
Ако исках просто да експериментирам нямаше да питам тук,а щяха вече да са в сиропа !
Много добре знам че има витамини специално за пчели. kiss;
Айде лек ден и по полека с напатките и с новите членове ;)
Преди няколко години се регистрирах в този форум.Защитих една теза и като ме заядоха като бесни цета.Към днешна дата и аз си се чудя как съм могъл да защитавам такава щуротия та хората имаха право.Тук се запознах с много хора с някои от тях вече сме приятели.
А с въпросния модернизатор имах честта да се запозная миналата година по мое мнение доста свестен тип.
П.П.Совата не е това което е!
П.П.Егати шиба.... телефон по-умен е от мен като напиша нещо на диалект или неправилно ми преправя въпросната дума.

zapstojan
31.08.2021, 19:35
....Членове е подчертано и удебелено ;)
....

Нещо такова се беше появило в една друга тема.:cool:
Ама що не удебели и напаТките, та смело да им шатваме главите?:bigsmile:

ndm
31.08.2021, 20:43
"Българските наименования "белтък" и "белтъчина", произлизат от наименованието на яйчния белтък, който съдържа белтъчини за развитието на зародиша.Като синоним се използва и чуждицата протеин(protein), срещана в много западноевропейски езици."
Така е с българските наименования, но ако трябва да бъдем по-точни в "белтъка" на яйцето се съдържат предимно мазнини, а "жълтъка" съдържа белтъчини/протеини и по-точно аминокиселини, животински "жълтъчини";). А прашеца казват че съдържа аминокиселини предимно растителни, а пергата и животински.

jdrumev
31.08.2021, 20:53
Така е с българските наименования, но ако трябва да бъдем по-точни в "белтъка" на яйцето се съдържат предимно мазнини, а "жълтъка" съдържа белтъчини/протеини и по-точно аминокиселини, животински "жълтъчини";). А прашеца казват че съдържа аминокиселини предимно растителни, а пергата и животински.


Телешки жили ял ли си?:bigsmile:

zapstojan
31.08.2021, 21:08
....А с въпросния модернизатор имах честта да се запозная миналата година по мое мнение доста свестен тип....

Ти и за "радетела" беше писал, че e свестен, но много народ е на друго мнение.:cool:
Та нека напаТките и удебелените нови членове да имат едно наум!:rtfm:

dvd111
31.08.2021, 21:21
... ако трябва да бъдем по-точни в "белтъка" на яйцето се съдържат предимно мазнини, а "жълтъка" съдържа белтъчини/протеини ...
Това едва ли го казваш сериозно...(за белтъка по-точно ми е мисълта)

ndm
31.08.2021, 21:29
Това едва ли го казваш сериозно...(за белтъка по-точно ми е мисълта)
За съжаление този път съм сериозен. И както казва Георги 1974 защитавайки тезата си рискувам да ме изядете, но .......

Георги 1974
31.08.2021, 21:30
Ти и за "радетела" беше писал, че свестен, но много народ е на друго мнение.:cool:
Та нека напаТките и удебелените нови членове да имат едно наум!:rtfm:
Кой е радетела.

Кразз
31.08.2021, 21:48
Така е с българските наименования, но ако трябва да бъдем по-точни в "белтъка" на яйцето се съдържат предимно мазнини, а "жълтъка" съдържа белтъчини/протеини и по-точно аминокиселини, животински "жълтъчини";). А прашеца казват че съдържа аминокиселини предимно растителни, а пергата и животински.

Все пак, трябва да правим разлика между белтък/протеин и яйчен белтък(състоящ се 90% вода, 10% от която са протеини, което прави малко над 50% от общите протеини в яйцето).

zapstojan
31.08.2021, 21:58
Кой е радетела.

Боян Палов се самоопределял като радетел на българското пчеларство.
Та се чудя, снимката от 1-ва стр. , явна или скрита реклама е, а дали пък не е радетелограма.:)

steliobg
01.09.2021, 15:26
Параноя :D

zapstojan
01.09.2021, 16:01
Параноя :D

Много обичаш да поставяш диагнози.
Дали е нормално?

Angel Yosifov
01.09.2021, 18:44
.Наздраве членове.
Деде,ми,не сме ли сичките;) членове.Е,има един член,откъдето и да го погледнеш,отвсякъде е член:bigsmile:

Георги 1974
01.09.2021, 19:48
Боян Палов се самоопределял като радетел на българското пчеларство.
Та се чудя, снимката от 1-ва стр. , явна или скрита реклама е, а дали пък не е радетелограма.:)
Па що му е на Боян Павлов просто е демонизиран.Лично аз не споделям мнението че е мракобесник.

jdrumev
01.09.2021, 19:53
Па що му е на Боян Павлов просто е демонизиран.Лично аз не споделям мнението че е мракобесник.


Придържайте се към темата колеги и колежки.Недейте бърка хапа с бушоня.;):laughing:

zapstojan
01.09.2021, 20:06
Па що му е на Боян Павлов просто е демонизиран.Лично аз не споделям мнението че е мракобесник.

Па 'що да е мракобесник?
Убав си е чиляка.:cool:

зуница
01.09.2021, 21:48
Придържайте се към темата колеги и колежки.Недейте бърка хапа с бушоня.;):laughing:
Дака-а! И да го не видиш паразита пак е тук.Нещо като кърлеж в запечатаното пило.
п.п. Май и тая тема се оака. Миризмата на ТСЦ-то както се подвизава тук е неизветряема.:(

jdrumev
01.09.2021, 22:13
Дака-а! И да го не видиш паразита пак е тук.Нещо като кърлеж в запечатаното пило.
п.п. Май и тая тема се оака. Миризмата на ТСЦ-то както се подвизава тук е неизветряема.:(


А вчера го засякох у фейса рязко...;):bigsmile: