PDA

Виж пълната версия : Каква тел за обтелване на рамки



MartinC
18.03.2021, 22:38
Здравейте,
Каква тел използвате за обтелване на рамките? Инокс, поцинкована или?
И допълнителен въпрос по тази тема, отговор очаквам като лично съобщение, че да не се сметне за реклама: къде в София мога да намеря телта на Лега?

бат тянко
19.03.2021, 05:00
Здравейте,
Каква тел използвате за обтелване на рамките? Инокс, поцинкована или?

Здравей! Аз предпочитам иноксовата. По здрава, и по хигиенична е.

MartinC
19.03.2021, 08:24
Мерси за отговора. Същите аргументи в полза на инокс четох и аз. Визуално инокс от поцинкована по какво се различава?

Трендафил Дончев
19.03.2021, 08:34
Мерси за отговора. Същите аргументи в полза на инокс четох и аз. Визуално инокс от поцинкована по какво се различава?

По визуалното усещане и по знанията които човек притежава. Иначе дали цинк, дали злато ще му е все едно.;)

бат тянко
19.03.2021, 17:02
Мерси за отговора. Същите аргументи в полза на инокс четох и аз. Визуално инокс от поцинкована по какво се различава?

Поцинкована я лови магнит, а иноксовата не.

valaz
19.03.2021, 20:41
Ползвам иноксова на Лега от 1 кг. Макарата я поставих в малка консервена кутия от грах, на която пробих отвор, през който изведох края на телта. Дърпам края на телта, макарат се равива, без опасност от заплитане на телта. Много практично!

kuline
19.03.2021, 20:49
Ползвам иноксова на Лега от 1 кг. Макарата я поставих в малка консервена кутия от грах, на която пробих отвор, през който изведох края на телта. Дърпам края на телта, макарат се равива, без опасност от заплитане на телта. Много практично!

Това е стар изпитан метод. Моя дядо - лека му пръст, по подобен начин манипулираше с телта. Много години след това, когато се чудех как да направя, защото си купувах телта на макари, а не на кангалче като едно време, просто закрепих макарата на една дъска, а края на телта, която издърпвах, беше притиснат с летвичка в/у дъската, която летва не дава възможност да се отпусне назад телта и така да позволи размотаваме, пресукване и т.н.
"Сиромах човек, жив дявол"

jdrumev
19.03.2021, 20:54
Това е стар изпитан метод. Моя дядо - лека му пръст, по подобен начин манипулираше с телта. Много години след това, когато се чудех как да направя, защото си купувах телта на макари, а не на кангалче като едно време, просто закрепих макарата на една дъска, а края на телта, която издърпвах, беше притиснат с летвичка в/у дъската, която летва не дава възможност да се отпусне назад телта и така да позволи размотаваме, пресукване и т.н.
"Сиромах човек, жив дявол"
Съгласен съм с теб,но пръчката върши същата работа.:bigsmile:Просто трябва да застанеш правино на макарата.:bigsmile:А най добре става в пласмасове шише с дупка на капачката...;):bigsmile:Освен бай Боянчо е измислил някое прелужение за смартфон...:bigsmile:

zapstojan
19.03.2021, 21:25
...А най добре става в пласмасове шише с дупка на капачката...;):bigsmile:...

На четвъртата съм.
Я дай снимка на шишето!
Ще кова рамки.:cool:

jdrumev
19.03.2021, 21:29
Покажи Ф-то на макарата
Шишето срязано
Не става да се кове:bigsmile:

agro
20.03.2021, 21:04
Ползвам иноксова тел. Купувал съм отводки и сега, като вадя чужди рамки от парната топилка, виждам разликата на обикновената с иноксовата тел.

Bobi-M9598
21.03.2021, 10:50
Здравейте,

Ползвам иноксова тел. Дебелината на телта, е от значение. Не си спомням моята колко бе. Купувал съм я от изложението в Плевен.
Нещо около 0.45 май беше. Ама нямам спомен. В срязано шише е вкарана макарата, и на капачката дупка. Продаваха я на кг.

Поздрави, Г. Георгиев

agro
21.03.2021, 20:29
Да, 0,45 е.