PDA

Виж пълната версия : Купувам 60 кг. ЧИСТ восък



GoldLight
25.02.2021, 21:30
Здравейте всички!

Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
Търсеното количесвто е около 60 кг.

Има особености за качествата на продукта!

• цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
• восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
• да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
• да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
• респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
• не търся восък топен от купешки восъчни основи;
• търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
• желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
• възрастта на восъка е от значние.

Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

Благодаря предварително! :)

jdrumev
25.02.2021, 21:44
Оцет домашен може ли да е използван?:bigsmile:

GoldLight
25.02.2021, 21:50
Само ако е ябълков inlove;

smsi-h
25.02.2021, 21:53
Друмев,

Та хубаво беше сложил позитивна отметка в самата обява, ама после това с оцета щеше да ме скъса от смях бе! Как ти идват такива бе? Ебаси, какъв мушморок си само!

smsi-h
25.02.2021, 21:54
Само ако е ябълков inlove;


Ади сега, ябълков, ама аз да съм го направил, че да видиш оцет, какво се казва!

kuline
25.02.2021, 21:59
Здравейте всички!

Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
Търсеното количесвто е около 60 кг.

Има особености за качествата на продукта!

• цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
• восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
• да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
• да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
• респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
• не търся восък топен от купешки восъчни основи;
• търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
• желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
• възрастта на восъка е от значние.

Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

Благодаря предварително! :)

Логично е да обявиш цена от-до. Изисквания много, но ... само това. ;)

smsi-h
25.02.2021, 22:07
Между другото, имам и истински винен оцет. Околодва пъти по-силен е от ябълковия, за да го направя не използвам гъба за оцет. Гроздето аз си го гледкам и то си ми е до пчеличките, които си ми го опрашват.

jdrumev
25.02.2021, 22:07
Логично е да обявиш цена от-до. Изисквания много, но ... само това. ;)


Той е написъл човека...;)Всеки трябва да си цени труда.;)Мисля,че само това,че спомена Ябълков оцет разбрахте на какъв човек ще продавате и ви дигна цената с 3лв/кг...;)

smsi-h
25.02.2021, 22:09
И хич не мислете, че в момента прелгама оцет за прожба. Не-е-е-е-е... Само за лична и семейна консумаци я си е, и за приятели и роднини де.:bigsmile:

smsi-h
25.02.2021, 22:11
Мисля,че само това,че спомена Ябълков оцет разбрахте на какъв човек ще продавате и ви дигна цената с 3лв/кг...;)

Ако може да се поясниш, че нещо недовдянах!? Ама вече без бъзици, нали! Дай сериозно!

kuline
25.02.2021, 22:12
Той е написъл човека...;)Всеки трябва да си цени труда.;)Мисля,че само това,че спомена Ябълков оцет разбрахте на какъв човек ще продавате и ви дигна цената с 3лв/кг...;)

Само?! С такива съм се свързал не веднъж, Ами гръмки обяви и само това. ;)

GoldLight
25.02.2021, 22:19
Логично е да обявиш цена от-до. Изисквания много, но ... само това. ;)

Очевидно няма да е по-малко от 15 лв. ;) Логично е и някой който пита да казва какво от поисканите условия бива покрито, за да се говори каква точно да е цената, иначе всичко плува в полето на вероятностите.

Ябълките трябва да са расли на южен склон, ако искате да вдигате цената с 3 лв. за това :laughing:

smsi-h
25.02.2021, 22:22
Ябълките трябва да са расли на южен склон, ако искате да вдигате цената с 3 лв. за това :laughing:

И да не са ръсени от не само с химикали, ами и с химтрейли, нали! Що забравяш и последното?

Илиев
25.02.2021, 22:24
При толкова много хартисали пити от умрелите кошери - 15лв. за кг. не е никак лоша цена!!:laughing:

smsi-h
25.02.2021, 22:25
Калине,

Ти като питаш, да не би да имаш такъв восък? Човекът според мен е сериозен. Само си мисля, че нещо ти не вярваш на изискванията му и съответно на това, че може да даде тези пари на килограм.

Георги 1974
25.02.2021, 22:43
Здравейте всички!

Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
Търсеното количесвто е около 60 кг.

Има особености за качествата на продукта!

• цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
• восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
• да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
• да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
• респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
• не търся восък топен от купешки восъчни основи;
• търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
• желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
• възрастта на восъка е от значние.

Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

Благодаря предварително! :)

Не е Светия Граал като чета знаеш какво искаш като качество и си го плащаш.
Вярно че от разпечатки и далаци без пило става хубав восък.
Но искам да споделя аз какво правя знам че не е най добрия начин но човек не може всичко да прави със 100%отдаденост че става перфекционист а това вече е болестно състояние а и най вече няма да му остане време за друго.Та восък от стари в пити го разтопявам с вода и малко оцет ,като се втвърди с ноца от долу режа гнусотиите и така няколко пъти и накрая си става жълт восък.Не знам дали причината е че основно ми е слънчогледова паша на единия пчелин а на другия липова и восъка е жълт но не лъжа след няколко варки си става с хубав жълт цвят.Сега дали оцета прави някакви шмекерии не знам ама и преди да го слагам пак си изжълтяваше восъка. В магазина го сменям за основи никога не са се оплаква ли. Разбира се аз нямам такива количества че нямам толкова семейства а не го събирам сменям го за основи.60кг. от хобит де си гледа пчелите с любов и работи с консервативни техники 60кг. си е трудна работа.

GoldLight
25.02.2021, 22:54
Георги, благодаря ти за първия сериозен отговор!
Коментарът ми долу няма нищо общо с теб, просто си разсъждаваме на "глас".
Истината е, че каквото и да си говорим, оцетът е киселина. А всички знаем, че във восъка има няколко десетки полезни съединения и е неправдоподобно да смятаме, че химическото взаимодействие между двете няма да навреди поне на някои от тях. Това че восъкът ще бъде ползван за свещи не променя нещата за мен (знам, че на много други няма да им пука, но това няма никакво значение в случая).

Хайде де, не мога да повярвам, че съвсем никой в страната вече не прави нещата както трябва... Но обичаме да казваме за щяло и не щяло, че "страната не става", нали? :)
Ето, дава се цена, някой има ли да предложи качество? Знам и че тайминга е изпуснат и вече всеки си е задвижил восъците по това време, но все пак...
Ако тук не открия човек, не знам къде вече... :(

Георги 1974
25.02.2021, 23:01
Георги, благодаря ти за първия сериозен отговор!
Коментарът ми долу няма нищо общо с теб, просто си разсъждаваме на "глас".
Истината е, че каквото и да си говорим, оцетът е киселина. А всички знаем, че във восъка има няколко десетки полезни съединения и е неправдоподобно да смятаме, че химическото взаимодействие между двете няма да навреди поне на някои от тях. Това че восъкът ще бъде ползван за свещи не променя нещата за мен (знам, че на много други няма да им пука, но това няма никакво значение в случая).

Хайде де, не мога да повярвам, че съвсем никой в страната вече не прави нещата както трябва... Но обичаме да казваме за щяло и не щяло, че "страната не става", нали? :)
Ето, дава се цена, някой има ли да предложи качество? Знам и че тайминга е изпуснат и вече всеки си е задвижил восъците по това време, но все пак...
Ако тук не открия човек, не знам къде вече... :(
Има още един форум то вярно че половината хора са пак същите ама знае ли човек.
На моето дете 6 клас е любимата фраза е ,,Съсипахая тая държава,, и след това добавя ,,Нищо не е като едно време и слънцето вече по друго грее,,.

Георги 1974
25.02.2021, 23:02
Георги, благодаря ти за първия сериозен отговор!
Коментарът ми долу няма нищо общо с теб, просто си разсъждаваме на "глас".
Истината е, че каквото и да си говорим, оцетът е киселина. А всички знаем, че във восъка има няколко десетки полезни съединения и е неправдоподобно да смятаме, че химическото взаимодействие между двете няма да навреди поне на някои от тях. Това че восъкът ще бъде ползван за свещи не променя нещата за мен (знам, че на много други няма да им пука, но това няма никакво значение в случая).

Хайде де, не мога да повярвам, че съвсем никой в страната вече не прави нещата както трябва... Но обичаме да казваме за щяло и не щяло, че "страната не става", нали? :)
Ето, дава се цена, някой има ли да предложи качество? Знам и че тайминга е изпуснат и вече всеки си е задвижил восъците по това време, но все пак...
Ако тук не открия човек, не знам къде вече... :(
Има още един форум то вярно че половината хора са пак същите ама знае ли човек.
На моето дете 6 клас е любимата фраза е ,,Съсипахая тая държава,, и след това добавя ,,Нищо не е като едно време и слънцето вече по друго грее,,.

GoldLight
25.02.2021, 23:04
И е право детето ти :) И Слънцето не е същото, а оттам и пчелите :laughing:

Би ли споделил кой е другия форум?

Георги 1974
25.02.2021, 23:06
И е право детето ти :) И Слънцето не е същото, а оттам и пчелите :laughing:

Би ли споделил кой е другия форум? пушалка.ком
Някъде ми избяга латиницата.

kuline
25.02.2021, 23:12
Очевидно няма да е по-малко от 15 лв. ;) Логично е и някой който пита да казва какво от поисканите условия бива покрито, за да се говори каква точно да е цената, иначе всичко плува в полето на вероятностите.

Ябълките трябва да са расли на южен склон, ако искате да вдигате цената с 3 лв. за това :laughing:

Ами, за да задавам въпроси, явно отговарям. Да, вече не разполагам с това количество, но ми се намира още такъв. Работя със строителни рамки, ако ти говори нещо.

kuline
25.02.2021, 23:14
Калине,

Ти като питаш, да не би да имаш такъв восък? Човекът според мен е сериозен. Само си мисля, че нещо ти не вярваш на изискванията му и съответно на това, че може да даде тези пари на килограм.

Не, вече не разполагам с такова количество, но съм разговарял с други, списващи обяви тук. Добивам по стотина килограма годишно, само мераклии да има. ;)

GoldLight
25.02.2021, 23:26
пушалка.ком

Благодаря!


Ами, за да задавам въпроси, явно отговарям. Да, вече не разполагам с това количество, но ми се намира още такъв. Работя със строителни рамки, ако ти говори нещо.

Какво е останалото ти количество? И в кои от първоначалните изисквания се разминаваме? Виждам че периода е такъв, че нещата ще станат на порции от няколко човека, така че съм отворен да чуя какво предлагаш, въпреки че нямаш цялото количество.
Искам да спомена и нещо предварително.
Знам какъв е манталитета във форумите и разбирам отношението ти, но не съм мутра-прекупвач, нито тарикат. Опитвам се да направя нещо стойностно и да предложа подобно отношение в замяна.
В този ред на мисли моля да направиш едно средно аритметично между правописа, начина ми на изразяване и това което търся като изисквания, за да ме вземеш пò на сериозно и да си дадем шанс да застанем зад думите си с по-нататъшни действия :)
Благодаря ти, че се отзоваваш.

jdrumev
25.02.2021, 23:41
И е право детето ти :) И Слънцето не е същото, а оттам и пчелите :laughing:

Би ли споделил кой е другия форум?


Ама да знаеш и там ще те питат за Оцетя.:laughing:

GoldLight
25.02.2021, 23:55
Дълги години съм бил администратор на форум с хиляди членове - готов съм на всякакви реакции, човече... :laughing: Знам че от една тема с 20 стр. реалното съдържание се побира в 1 :P

Между другото няма "война между форумите", нали? Никога не съм бил в пчеларските форуми - да няма "отделили се недоволни фракции", които "настръхват при споменаването на pchelari.com" и да се обрека изначално на ban, хаха?

Трендафил Дончев
26.02.2021, 08:49
Дълги години съм бил администратор на форум с хиляди членове - готов съм на всякакви реакции, човече... :laughing: Знам че от една тема с 20 стр. реалното съдържание се побира в 1 :P

Между другото няма "война между форумите", нали? Никога не съм бил в пчеларските форуми - да няма "отделили се недоволни фракции", които "настръхват при споменаването на pchelari.com" и да се обрека изначално на ban, хаха?

Няма да се плашиш - едни и същи маймуни са и в двата. ;) Дори и трети има, който всъщност е първи.

kuline
26.02.2021, 09:15
Благодаря!



Какво е останалото ти количество? И в кои от първоначалните изисквания се разминаваме? Виждам че периода е такъв, че нещата ще станат на порции от няколко човека, така че съм отворен да чуя какво предлагаш, въпреки че нямаш цялото количество.
Искам да спомена и нещо предварително.
Знам какъв е манталитета във форумите и разбирам отношението ти, но не съм мутра-прекупвач, нито тарикат. Опитвам се да направя нещо стойностно и да предложа подобно отношение в замяна.
В този ред на мисли моля да направиш едно средно аритметично между правописа, начина ми на изразяване и това което търся като изисквания, за да ме вземеш пò на сериозно и да си дадем шанс да застанем зад думите си с по-нататъшни действия :)
Благодаря ти, че се отзоваваш.
Не знам какво е наличното количество, трябва да проверя/претегля. Най-същественото в разминаването е това, че не съм от пловдивско и района. Ако изчакаш до края на май месец, може би ще набавя търсеното от теб количество, но зависи и от природата. Да, разбирам, че си интелигентен човек и те "вземам" достатъчно на сериозно. И да попитам нещо друго, което не смятам за по-маловажно - еднократно ли купуваш восък или дългосрочно и това количество ли е като годишен ориентир или като за проба.

GoldLight
26.02.2021, 09:27
Не знам какво е наличното количество, трябва да проверя/претегля. Най-същественото в разминаването е това, че не съм от пловдивско и района.

Ако не си някъде на повече от 3 часа път (в едната посока) от Пловдив мога да дойда и лично. Ако е в дълбокия север обаче ми става по-сложно.
При това положение първоначално ще стане със снимка и пращане на 1 пита както бе упоменато в началната ми публикация. После ще ми трябва време да го претопя и направя няколко проби с различни фитили и съдове, в които ще бъдат изливани самите свещи и ако всичко е наред го взимам целия.


И да попитам нещо друго, което не смятам за по-маловажно - еднократно ли купуваш восък или дългосрочно и това количество ли е като годишен ориентир или като за проба.

Засега наистина бих те подвел с отговора на този въпрос. Ново е и за мен, експериментирам и влизам с немалко пари за нещо, което нямам идея каква възвръщаемост ще има. Предполагам че всичко ще е наред и ако е така и това продължава да ми доставя удоволствие - ще те търся и занапред. Но това и аз няма да мога да го кажа с точност преди средата на годината.

В този ред на мисли извинявам се, ако това е грешната секция, но бях посътветван да публикувам по-скоро тук, отколкото в "еднократната".

tarty
26.02.2021, 10:03
Аз ще имам за продаване такова количество восък, но след август месец. Восъкотопилката ми е парна и восъка ми не мирише на цветя( такъв са ми търсели), тук не влизам в изискванията, но и аз имам едно изискване, а то е да си платиш ДДС на цената, защото продавам с фактура по ДДС.

GoldLight
26.02.2021, 10:36
Аз ще имам за продаване такова количество восък, но след август месец. Восъкотопилката ми е парна и восъка ми не мирише на цветя( такъв са ми търсели), тук не влизам в изискванията, но и аз имам едно изискване, а то е да си платиш ДДС на цената, защото продавам с фактура по ДДС.

Благодаря ти, но количеството ми трябва до месец-два, август е далеч за мен.

Трендафил Дончев
26.02.2021, 11:15
Благодаря ти, но количеството ми трябва до месец-два, август е далеч за мен.

'Що не вземеш да звъннеш на админа? Мисля, че може би ще ти свърши работа от раз. Мога да ти напиша номера на телефона му.

kuline
26.02.2021, 11:29
'Що не вземеш да звъннеш на админа? Мисля, че може би ще ти свърши работа от раз. Мога да ти напиша номера на телефона му.

Ще се цакаме ли сега?

GoldLight
26.02.2021, 11:52
Трендафиле, kuline реагира пръв, но ти благодаря! Като видя какво количество ми остава до запълване на квотата мога да звънна на човека.

kuline пиши ми на лично твоя телефон като имаш яснота. Днес заминавам за Централния Балкан по работа (до неделя), така че ако по някаква случайност си в района ще опитам да мина и през теб.

Трендафил Дончев
26.02.2021, 12:02
Ще се цакаме ли сега?

Нямам такива намерения. Ако исках да го правя, сам щях да свърша работа, докато вие се чудите имате ли, нямате ли? А и нали нямам право да цакам някой, а да облагодетелствам друг? ;)

Трендафил Дончев
26.02.2021, 12:04
Трендафиле, kuline реагира пръв, но ти благодаря! Като видя какво количество ми остава до запълване на квотата мога да звънна на човека.

kuline пиши ми на лично твоя телефон като имаш яснота. Днес заминавам за Централния Балкан по работа (до неделя), така че ако по някаква случайност си в района ще опитам да мина и през теб.

Аз само давам идеята, а вие си определете реда помежду си.

Pero Melifero
26.02.2021, 13:53
Ето, дава се цена...

Goldlight, ще прощаваш, но за мен не стана ясна цената, дето си готов да заплатиш за восък отговарящ на всичките 9 точки, каква е! Има доста числа, които не са по-малки от 15:bigsmile:

GoldLight
26.02.2021, 14:19
Как да ти кажа колко повече бих дал отвъд този праг преди да видя това което предлагаш и по какъв начин гледаш (на) пчелите си? Мога да давам отгоре над тази цена ситуацинно - в зависимост от чувството, което восъка ми носи и човека отсреща. Това подлежи на личен разговор и за мен преминава отвъд ресора на форума. Както казах не съм циганин и искам и двете страни да са доволни. Аз съм преди всичко занаятчия, а не търговец, затова и обясних че ако продукта е добър, продавачът ще остане доволен. Восъкът ми трябва за специален проект и на този етап намирам за излишно човек да се съмнява в готовността ми да предложа достойно заплащане, предвид че всичко крещи, че не съм обичайния контингент, който би писал в подобен форум. Тук съм на случаен принцип и предлагам някой да ме хване докато съм тук, а не да се съмнява още дълго, колко и лековато да звучи това :)

GoldLight
26.02.2021, 15:06
И така.
Оказа се, че kuline има правилния продукт, но за съжаление много малко количество.

Отначало сме, търсенето продължава :laughing:

ndm
26.02.2021, 15:59
Тъй като в последно време времето пак се затопли, започваме отначало да мерим температурата.
sweating;

Георги 1974
26.02.2021, 16:08
Goldlight, ще прощаваш, но за мен не стана ясна цената, дето си готов да заплатиш за восък отговарящ на всичките 9 точки, каква е! Има доста числа, които не са по-малки от 15:bigsmile:
Перо ако не бъркам човека някъде спомена 15лв. за 1кг.като основна цена.

Георги 1974
26.02.2021, 16:15
И така.
Оказа се, че kuline има правилния продукт, но за съжаление много малко количество.

Отначало сме, търсенето продължава :laughing:

Ако затопли трайно за малко восък ще има колко ти душа иска толкова умрели семейства ще има че не е истина.
Но за спецефичния продукт къде търсиш ще трябва да се изчака май месец за восък от разпечатки и СР (макар че тия са били с какавиди та ти не вършат работа) и далаци без пило.
То навярно някой има запас от преди ама едвали сърфира във форомите.
Кофти работа.

Христо Димитров
26.02.2021, 17:13
Ако затопли трайно за малко восък ще има колко ти душа иска толкова умрели семейства ще има че не е истина.
Но за спецефичния продукт къде търсиш ще трябва да се изчака май месец за восък от разпечатки и СР (макар че тия са били с какавиди та ти не вършат работа) и далаци без пило.
То навярно някой има запас от преди ама едвали сърфира във форомите.
Кофти работа.


Количеството , което търси не е толкова голямо и е съвсем постижимо, но не му е сега времето. Аз лично моя го размених за основи и в момента нямам никакъв. Аз произвеждам поне 30 кг. годишно, а съм хоби-пчелар

Ангел Йосифов
26.02.2021, 17:49
Здравейте всички!

Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
Търсеното количесвто е около 60 кг.

Има особености за качествата на продукта!

• цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
• восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
• да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
• да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
• респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
• не търся восък топен от купешки восъчни основи;
• търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
• желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
• възрастта на восъка е от значние.

Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

Благодаря предварително! :)
Точно такъв добивам всяка година.Имам и търсеното количеството,ноооооооо.
Ще дойдеш да го вземеш не в понеделник,нито вторник,..........нито неделя,а някой друг ден....

jdrumev
26.02.2021, 17:54
Точно такъв добивам всяка година.Имам и търсеното количеството,ноооооооо.
Ще дойдеш да го вземеш не в понеделник,нито вторник,..........нито неделя,а някой друг ден....


И ти ли свещи правиш Майсторе?:bigsmile:Това да правите свещи не го разбирам.Аз никога не бих правил и подарявал.
Не ми звучи добре какво ще кажат после хората..."Чек да запалим на Дачето свеща"."На Дачето свеща изгоря"...и пр.Малко на умрело ми блъска.:laughing::bigsmile:

Георги 1974
26.02.2021, 18:25
И ти ли свещи правиш Майсторе?:bigsmile:Това да правите свещи не го разбирам.Аз никога не бих правил и подарявал.
Не ми звучи добре какво ще кажат после хората..."Чек да запалим на Дачето свеща"."На Дачето свеща изгоря"...и пр.Малко на умрело ми блъска.:laughing::bigsmile:

Данчо знаеш ли защо в черквите се палят само свещи от восък.

M.Milkov
26.02.2021, 19:02
Данчо знаеш ли защо в черквите се палят само свещи от восък.А сега да видим ,кой знае,и кой не знае.Няма случайности.Добър въпрос колега.Нещо ще научат,тия които не го знаят.

ch.atanasov
26.02.2021, 20:00
А сега да видим ,кой знае,и кой не знае.Няма случайности.Добър въпрос колега.Нещо ще научат,тия които не го знаят.

Я да се пробвам : Ами, когато е измислен ритуала, друго е нямало. Восъка явно е бил винаги скъп ,/ кът / защото помня кандилата с олио, което в по-стари времена е било - животинска мас. Е ?

Кразз
26.02.2021, 20:02
А сега да видим ,кой знае,и кой не знае.Няма случайности.Добър въпрос колега.Нещо ще научат,тия които не го знаят.

Мисля, че основната причина причина е, че восъка при изгаряне не замърсява стенописите, за разлика от парафина, който е петролен продукт.

M.Milkov
26.02.2021, 20:15
Мисля, че основната причина причина е, че восъка при изгаряне не замърсява стенописите, за разлика от парафина, който е петролен продукт.
Прав си.Така е, не са били прости тия преди нас които са живели.Ние, или по-скоро, младите мислят че старчоците не знаят нищо и младите мислят че живота започва от тях ,но не е така.Няма нищо ново,а е от незнание ,или е старо забравено.

ch.atanasov
26.02.2021, 20:22
Мисля, че основната причина причина е, че восъка при изгаряне не замърсява стенописите, за разлика от парафина, който е петролен продукт.


Прав си.Така е, не са били прости тия преди нас които са живели.Ние, или по-скоро, младите мислят че старчоците не знаят нищо и младите мислят че живота започва от тях ,но не е така.Няма нищо ново,а е от незнание ,или е старо забравено.

Стига бре, наистина ли го мислите. Много съвременно виждане:bigsmile:. Едва ли преди хилядолетие + някой е мислил дали ще остискат -стенописите.:bigsmile:

GoldLight
26.02.2021, 20:22
Точно такъв добивам всяка година.Имам и търсеното количеството,ноооооооо.
Ще дойдеш да го вземеш не в понеделник,нито вторник,..........нито неделя,а някой друг ден....

Тъй като все още не схващам пчеларския хумор - това сериозно ли е?

Кразз
26.02.2021, 20:26
Прав си.Така е, не са били прости тия преди нас които са живели.Ние, или по-скоро, младите мислят че старчоците не знаят нищо и младите мислят че живота започва от тях ,но не е така.Няма нищо ново,а е от незнание ,или е старо забравено.

Не знам дали са били прости или не, но са разбирали природата и са живяли в хармония с нея много по-добре от нас.

Георги 1974
26.02.2021, 20:27
Стига бре, наистина ли го мислите. Много съвременно виждане:bigsmile:. Едва ли преди хилядолетие + някой е мислил дали ще остискат -стенописите.:bigsmile:
Основния доход на църквата е от свещи тонове се правят само за Великден с восък от Китай но все пак е восък.

Георги 1974
26.02.2021, 20:40
Сега се зачетох че ми стана интересно ами то не всички свещи де е правила църквата са от восък а и от парафин и то в пъти повече но май е прекратена тази практика.
Чудна работа.

Кразз
26.02.2021, 20:48
Сега се зачетох че ми стана интересно ами то не всички свещи де е правила църквата са от восък а и от парафин и то в пъти повече но май е прекратена тази практика.
Чудна работа.

Прекратена е точно заради замърсяването на стенописите.

ch.atanasov
26.02.2021, 20:49
Основния доход на църквата е от свещи тонове се правят само за Великден с восък от Китай но все пак е восък.


https://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/04/09/kitaiski-sveshti-mente-v-cyrkvite-za-velikden.156057....:bigsmile:

Кразз
26.02.2021, 20:54
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/04/09/kitaiski-sveshti-mente-v-cyrkvite-za-velikden.156057....:bigsmile:

Всяко стадо си има мърша, а църковното половината е такова.

Трендафил Дончев
26.02.2021, 21:01
Защо в свещите има и голямо количество парафин, а и не само парафин? Първо защото, ако се правят само от восък, конструкцията/формата им не позволява да се задържат прави дори и през зимата, а за лятото да не говорим. Голяма част от свещите се правят бели или само от парафин, а и не само от парафин;). В Гърция, а и не само там, свещите се правят по друг начин и форма, което им дава възможност да стоят прави през цялото им време на горене. Да не говорим, че си има специални места за паленето им.
Запазване на стенописите? Ха, ха...на времето художника ги е правил само за едното ядене или минимално заплащане, а сега 'иконите" ги изписват за маса пара, а качеството, ако малко се постарая ще ги направя по - добре. Та като ти вземат половин милион пари за комикси ще ги пазиш, къде ще идеш?

ndm
26.02.2021, 21:49
Почти съм сигурен, че Майстора не прави никакви свещи, отговаря подобаващо на търсача на силни усещания с 9-те божи заповеди.

agro
26.02.2021, 22:58
Стана ми интересно - този восък как ще се провери дали отговаря на търсените показатели? И при мене восък бол, сбран от тъмни и бели пити наедно, като го претопя, става жълт и по нищо не се различава от восъка на разпечатките. Иди го познай от какво е. Нали видяхте Васил /valaz/ какви снимки на восъка от троптината ми публикува - с парната преса изваден. А с киселина /оцет/ леко се подкислява парната топилка против осапунване на част от восъка. Чакат ме още към 1000 пити за претопяване, и тъмни, и светли, натрупани в хладилната камера. Та, восък да искате, как ще го познаете дали е от разпечатки и далаци, не ми е ясно.

GoldLight
26.02.2021, 23:41
Отговорът на това се подразбира.

Няма как.

Единственият начин е да намеря честен човек у който са останали някакви ценности и добродетели гравитиращи около честност и доблест по отношение на собствения му труд. Някой, който не би излъгал (най-вече за пред себе си) за качествата на продукта в името на поредния келепирец.
Намирам за позорно, че самото споменаване на тези неща вече провокират саркастично подхилкване под мустак и етикети за това "колко съм си повярвал" и "колко силни усещания търся", защото едва ли не "не си давам сметка в кое време живея".
Точно защото знам в кое време живея и в коя жалостива държавица се намирам(е) формулирах обявата си по този специфичен начин. И всяка една подобна арогантна реакция (която показва как всичко се върти единствено около лесна печалба за никакъв продукт) допринася за гниенето на нацията и нейната душа. Нещо, което иначе всеки обича да коментира след вечерната ракия докато гледа "новините". А действията на другия ден - какви са? Същите като оплютите предната вечер! Имат ли край това лицемерие и жалост изобщо? Наясно съм как дори думите, които ползвам в момента дразнят и биха били класифицирани като "излишен патос" в момент, в който САМО подобни ценности могат да бъдат единствения компас, който може да ни превърне отново в един качествен и достоен пазар. Предложете целия сарказъм на света и покажете кой сте, правейки го.

Това достатъчно ли е като обяснение "какво търся" и "как да намеря доказателство за качествата на продукта"?
И кой ще е първия от отбор шегички и закачки, който ще каже, "че търся еднорог"?
Не търся еднорог.
Търся пчелар.

Георги 1974
27.02.2021, 00:02
Отговорът на това се подразбира.

Няма как.

Единственият начин е да намеря честен човек у който са останали някакви ценности и добродетели гравитиращи около честност и доблест по отношение на собствения му труд. Някой, който не би излъгал (най-вече за пред себе си) за качествата на продукта в името на поредния келепирец.
Намирам за позорно, че самото споменаване на тези неща вече провокират саркастично подхилкване под мустак и етикети за това "колко съм си повярвал" и "колко силни усещания търся", защото едва ли не "не си давам сметка в кое време живея".
Точно защото знам в кое време живея и в коя жалостива държавица се намирам(е) формулирах обявата си по този специфичен начин. И всяка една подобна арогантна реакция (която показва как всичко се върти единствено около лесна печалба за никакъв продукт) допринася за гниенето на нацията и нейната душа. Нещо, което иначе всеки обича да коментира след вечерната ракия докато гледа "новините". А действията на другия ден - какви са? Същите като оплютите предната вечер! Имат ли край това лицемерие и жалост изобщо? Наясно съм как дори думите, които ползвам в момента дразнят и биха били класифицирани като "излишен патос" в момент, в който САМО подобни ценности могат да бъдат единствения компас, който може да ни превърне отново в един качествен и достоен пазар. Предложете целия сарказъм на света и покажете кой сте, правейки го.

Това достатъчно ли е като обяснение "какво търся" и "как да намеря доказателство за качествата на продукта"?
И кой ще е първия от отбор шегички и закачки, който ще каже, "че търся еднорог"?
Не търся еднорог.
Търся пчелар.
Хобитите си сменят восъка за основи и цената излиза пак долу горе толкова.
А и слагат всичко на куп стари нови пити и т.н. не ти предложиха защото нямат такъв в описаните критерии в това количество а и както казах цената за основи е пак толкова без изисквания.

дядо борю
27.02.2021, 00:04
Ако някой има нужното количество и качество да пише на лични.няма нужда от всичко да правим цирк.

Трендафил Дончев
27.02.2021, 00:08
И двата вида восък хем имат разлика, хем нямат. Все восък. Кой е по - хубав? За колегата GoldLight и двата са добри, но от по - старите пити за изработка на свещи ще по - добър. Ще има онзи неповторим аромат. От разпечатките също няма да отстъпва по качество, но ако се използва в медицината ще е по - добрият.

Трендафил Дончев
27.02.2021, 00:11
Ако някой има нужното количество и качество да пише на лични.няма нужда от всичко да правим цирк.

Тъй или иначе колегата ще си намери необходимото количество, а развитието на темата ще донесе и някои неизвестни за восъка, които да ни дадат малко повече знания за него. ;)

Георги 1974
27.02.2021, 00:15
Тъй или иначе колегата ще си намери необходимото количество, а развитието на темата ще донесе и някои неизвестни за восъка, които да ни дадат малко повече знания за него. ;)

Дали свещ от восък с прополис (а той явно си го има в питите) действа бактерицидно за вируси не знам че те в околна среда хем са живи хем не

Трендафил Дончев
27.02.2021, 00:31
Дали свещ от восък с прополис (а той явно си го има в питите) действа бактерицидно за вируси не знам че те в околна среда хем са живи хем не

До някъде би трябвало да има. Ще подтиска развитието им или дори ще ги убива. Зависи от концентрацията и устойчивостта на вируса. Фактори бол.;)

Кразз
27.02.2021, 07:09
Защо в свещите има и голямо количество парафин, а и не само парафин? Първо защото, ако се правят само от восък, конструкцията/формата им не позволява да се задържат прави дори и през зимата, а за лятото да не говорим. Голяма част от свещите се правят бели или само от парафин, а и не само от парафин;). В Гърция, а и не само там, свещите се правят по друг начин и форма, което им дава възможност да стоят прави през цялото им време на горене. Да не говорим, че си има специални места за паленето им.
Запазване на стенописите? Ха, ха...на времето художника ги е правил само за едното ядене или минимално заплащане, а сега 'иконите" ги изписват за маса пара, а качеството, ако малко се постарая ще ги направя по - добре. Та като ти вземат половин милион пари за комикси ще ги пазиш, къде ще идеш?

Това е така. Но не ми се вярва, Захари Зограф и иконописците от този ранг да са работили за единия хляб. А аз говоря по-скоро за запазването на техните изписвания.

tsc1
27.02.2021, 08:15
При горенето на свещта не изгарят ли всички биологично активни вещества?

agro
27.02.2021, 08:15
...Това достатъчно ли е като обяснение "какво търся"...
Не е достатъчно. Например:"Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис" е неопределено изискване. Никой не слага нарочно прополис във восъка, той си е по рамките и питите / и по ръцете, и по съдовете/ по начало и няма как да се гарантира отсъствието му. Още повече при такова императивно изискване като цитираното. Колко да го няма - милионни от грама на килограм, хилядни ли, десети ли и кой пчелар ще е наясно със стоката си при неясно изискване. Той да не е аналитична лаборатория. Купешка основа няма как да не попадне някъде из питите, дори и при тези, които носят восъка си на ишлеме за направа на основи. При липса на количествен или качествен критерий пак никой няма да е сигурен за следи от парафини или церезин в продукцията си. Аз работя с неръждаеми съдове - не пластмасови и не емайлирани. Смятам, че така е по-добре, но допускам, че може да не съм наясно с някакви специфични подробности, които се крият зад подобно изискване.
Ако не е бизнес тайна, по-добре кажи кое от изискванията доколко е допустимо да не е спазено. Като се знае целта, ще се знае и на какво да се наблегне. Не подценявай аудиторията, и аморалните могат да мислят. Пък това, че някъде по пътя като народ сме изгубили онзи морал, заради който баба ми навремето за всяко нещо казваше "какво ще кажат хората" е факт. Други народи не са го изгубили и сега ходим да им работим, но това е друг въпрос.
P.S. Дописвам си - ако не е нещо шменти-капели цялата работа, за мен изводът е, че търсиш коректен пчелар, на който безусловно да вярваш, качеството на восък в случая ще се окаже второстепенно изискване. Когато намериш въпросния човек, останалите ти изисквания ще се наредят от само себе си.

бат тянко
27.02.2021, 08:55
Ако някой има нужното количество и качество да пише на лични.няма нужда от всичко да правим цирк.

Аааа не е така. В тези смутни за изкуството пандемични времена, и цирка има нужда от подкрепа. И за да не се отклонявам от темата, която си иде баш навреме. Въпросния неин инициатор първо търсеше извънземен восък, после честен пчелар. А можеше само да напише в обявата- търся честен пчелар, който да ми продаде истински восък.

kuline
27.02.2021, 08:58
Чудя се какво толкова "умувате". Човекът иска восък, който да е преобладаващо натурален - произведен от пчелите. Все пак, той, не е пчелар и доста от детайлите при добив, не са му ясни. Ако имате - предлагайте, ако не, просто сменете темата от форума. ;)

tsc1
27.02.2021, 09:31
Не е достатъчно. Например:"Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис" е неопределено изискване. Никой не слага нарочно прополис във восъка, той си е по рамките и питите / и по ръцете, и по съдовете/ по начало и няма как да се гарантира отсъствието му. Още повече при такова императивно изискване като цитираното. Колко да го няма - милионни от грама на килограм, хилядни ли, десети ли и кой пчелар ще е наясно със стоката си при неясно изискване. Той да не е аналитична лаборатория. Купешка основа няма как да не попадне някъде из питите, дори и при тези, които носят восъка си на ишлеме за направа на основи. При липса на количествен или качествен критерий пак никой няма да е сигурен за следи от парафини или церезин в продукцията си. Аз работя с неръждаеми съдове - не пластмасови и не емайлирани. Смятам, че така е по-добре, но допускам, че може да не съм наясно с някакви специфични подробности, които се крият зад подобно изискване.
Ако не е бизнес тайна, по-добре кажи кое от изискванията доколко е допустимо да не е спазено. Като се знае целта, ще се знае и на какво да се наблегне. Не подценявай аудиторията, и аморалните могат да мислят. Пък това, че някъде по пътя като народ сме изгубили онзи морал, заради който баба ми навремето за всяко нещо казваше "какво ще кажат хората" е факт. Други народи не са го изгубили и сега ходим да им работим, но това е друг въпрос.
P.S. Дописвам си - ако не е нещо шменти-капели цялата работа, за мен изводът е, че търсиш коректен пчелар, на който безусловно да вярваш, качеството на восък в случая ще се окаже второстепенно изискване. Когато намериш въпросния човек, останалите ти изисквания ще се наредят от само себе си.
Мисля, че по принцип е погрешно да се залагат критерии, за които няма еднакво приложима и призната методика за проверката им както от продавача, така и от купувача.

Кразз
27.02.2021, 09:49
Аз имам малко кошери и добивам такъв восък, но в малки количества, около 20 кг. Купува ми го една жена, която прави някакво мазило за изгаряне. Плаща го 23 лв. на кг.

Трендафил Дончев
27.02.2021, 16:29
При горенето на свещта не изгарят ли всички биологично активни вещества?

Изгаря ги. Давай и другото, което те човърка.;)

P4elar
02.03.2021, 13:23
Имам това което търсите - 0899163506

ndm
02.03.2021, 15:46
Имам това което търсите
Какъв е цвета, топло слънчев или слънчогледово жълт? По това време слънчевото не е много топло. И нали е слънчогледово жълт от липова паша? Иначе богомолците ща изловят веднага.



• цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша!

GoldLight
13.03.2021, 23:02
Какъв е цвета, топло слънчев или слънчогледово жълт? По това време слънчевото не е много топло. И нали е слънчогледово жълт от липова паша? Иначе богомолците ща изловят веднага.

Обнадеждаващо е, че пчеларството в България има бъдеще след като дори в този форум има 17-годишни пчелари :)

Колкото до темата.
Пожелах си пчелар, а не еднорог и иронично се появи "P4elar" :) По-буквално едва ли може да бъде.
В заключение, търсеното количество (и отгоре) бе набавено. Изкупната цена бе 20 лв., което макар и да е много, бе дадено, просто защото в случая не ставаше дума за пари, а за качество (споменавам го за неверниците).
Темата вече е излишна и ако има такава практика бих помолил администратора да заключи темата.

Успех на всички :)