PDA

Виж пълната версия : Изкупуване на пчелен мед



ЕВРО ХЪНИ ЕООД
28.01.2021, 17:01
ЕВРО ХЪНИ ЕООД Изкупува пчелен мед от цялата страна. Плащане и смяна на амбалаж на място.

тел. 0895629363
тел. 0889007693

Трендафил Дончев
28.01.2021, 19:43
ЕВРО ХЪНИ ЕООД Изкупува пчелен мед от цялата страна. Плащане и смяна на амбалаж на място.

тел. 0895629363
тел. 0889007693

Би било добре да дадете цените на каквито изкупувате дадените видове мед.

cecko96_1
29.01.2021, 15:15
ЕВРО ХЪНИ ЕООД Изкупува пчелен мед от цялата страна. Плащане и смяна на амбалаж на място.

тел. 0895629363
тел. 0889007693

Цена на букета? Обяви цена ако желаеш да получиш обаждане.

Цеко
02.02.2021, 19:38
Малко късно се сетихте, но така е като гледате първо да си изкупите меда около вас, пък после каквото падне...

kuline
02.02.2021, 20:53
Малко късно се сетихте, но така е като гледате първо да си изкупите меда около вас, пък после каквото падне...

Ами и вий си имате купувачи, 'що се оплакваш?
Я кажи нещо за Людмил или и него си баннал? :bigsmile:

Трендафил Дончев
02.02.2021, 20:56
Тъй като молбата ми бе отмината и не получихме какъвто и да било отговор за изкупни цени, то след още малко изчакване, обявата ще бъде изтрита.

jdrumev
02.02.2021, 20:59
Тъй като молбата ми бе отмината и не получихме какъвто и да било отговор за изкупни цени, то след още малко изчакване, обявата ще бъде изтрита.


А къде пише Модернизаторе,че в обявите трябва да фигурира цена?Човека е писъл "по договаряне"...;)

kuline
02.02.2021, 21:00
Тъй като молбата ми бе отмината и не получихме какъвто и да било отговор за изкупни цени, то след още малко изчакване, обявата ще бъде изтрита.

Ти, забелязал си някой друг купувач освен Апито, да конкретизира и дава отговори, пък били те и арогантни.

jdrumev
02.02.2021, 21:02
Ти, забелязал си някой друг купувач освен Апито, да конкретизира и дава отговори, пък били те и арогантни.

Според мен не е добре да има обявени цени.;)

Трендафил Дончев
02.02.2021, 22:36
А къде пише Модернизаторе,че в обявите трябва да фигурира цена?Човека е писъл "по договаряне"...;)

Къде е туй "по договаряне" или да се сещам/е? ;)

Трендафил Дончев
02.02.2021, 22:38
Ти, забелязал си някой друг купувач освен Апито, да конкретизира и дава отговори, пък били те и арогантни.

Май НЕ, но и той/апито май вече не му се иска да ги дава, било то и арогантни.;)

Трендафил Дончев
02.02.2021, 22:38
Според мен не е добре да има обявени цени.;)

Що?............

kuline
02.02.2021, 22:43
Май НЕ, но и той/апито май вече не му се иска да ги дава, било то и арогантни.;)

Не е само тука тъй. Явно тая липса на мед, се отразява зле и на търговците, не само на производителите.

enchev
02.02.2021, 22:43
Не си давайте меда без пари . Почнаха да дават 4.8 за по големи количества. Мед почти няма и веднага взеха да вдигат цената

Трендафил Дончев
02.02.2021, 22:49
Не е само тука тъй. Явно тая липса на мед, се отразява зле и на търговците, не само на производителите.


Не си давайте меда без пари . Почнаха да дават 4.8 за по големи количества. Мед почти няма и веднага взеха да вдигат цената

Аз, преди време ви казвах, че търговците ще клекнат, като тогава имах предвид само неудачите с пчелите, но стана така, че и при хората се получи мор, мед пък изобщо започна да няма. Това ще доведе май до голям скок в цената на меда, но пак няма да го има, а и няма и от къде да дойде. Лошото е, че и аз се подведох по всеобщия устрем да продаваме без пари и го продадох, а сега не на буркани, а на тенекии ми искат, но нямаааа.

jdrumev
02.02.2021, 22:49
Не си давайте меда без пари . Почнаха да дават 4.8 за по големи количества. Мед почти няма и веднага взеха да вдигат цената


Има и по голяма,но за мед....;)

kuline
02.02.2021, 22:50
Не си давайте меда без пари . Почнаха да дават 4.8 за по големи количества. Мед почти няма и веднага взеха да вдигат цената

То нямаме вече. Друго ми е интересно, че вече не мъцват за пестициди в пробите. До преди 2-3 години, направиха на нищо един колега тук, че даже и сигнали в Европата пуснаха. Сега, ах сега мълчат като дупета, само оборот да има.

jdrumev
02.02.2021, 23:09
То нямаме вече. Друго ми е интересно, че вече не мъцват за пестициди в пробите. До преди 2-3 години, направиха на нищо един колега тук, че даже и сигнали в Европата пуснаха. Сега, ах сега мълчат като дупета, само оборот да има.


А за пестицидите още по зле ще става.;)Верно е ,че няма мед,но пък защо си го продадоха някой колеги на тънка цена?Бързат,бързат...Ами то е ясно що бързат да го продадат...;)Защо търси вината все в други.Помислете какво журкате,после каква ви е цената....;):bigsmile:

kuline
02.02.2021, 23:25
А за пестицидите още по зле ще става.;)Верно е ,че няма мед,но пък защо си го продадоха някой колеги на тънка цена?Бързат,бързат...Ами то е ясно що бързат да го продадат...;)Защо търси вината все в други.Помислете какво журкате,после каква ви е цената....;):bigsmile:

Ти па - мед нямаш, за цени думаш.

jdrumev
02.02.2021, 23:30
Ти па - мед нямаш, за цени думаш.


Моята цена е фиксирана от години.По ефтино не продавам..;)

Трендафил Дончев
03.02.2021, 00:05
А за пестицидите още по зле ще става.;)Верно е ,че няма мед,но пък защо си го продадоха някой колеги на тънка цена?Бързат,бързат...Ами то е ясно що бързат да го продадат...;)Защо търси вината все в други.Помислете какво журкате,после каква ви е цената....;):bigsmile:

И да не са бързали колегите да го продават, търсенето беше и е все още голямо.

jdrumev
03.02.2021, 00:20
И да не са бързали колегите да го продават, търсенето беше и е все още голямо.


Колко да е гулямо?Още две такива години и ще стане още по гулямо.;)

зуница
03.02.2021, 08:27
Колко да е гулямо?Още две такива години и ще стане още по гулямо.;)
А, бе нали за това има ЕС.Ще внесем сурогат от цял свят , но изкупните цени няма да вдигнем!blush;

Трендафил Дончев
03.02.2021, 09:27
Колко да е гулямо?Още две такива години и ще стане още по гулямо.;)

Страхотно умозаключение. ;)

зуница
03.02.2021, 14:17
Моята цена е фиксирана от години.По ефтино не продавам..;)
Значи ти си тоя дето държи ниските цени!blush; Фиксирана от години?crying; Ние всяка година вдигаме.:laughing:

barkov1982
03.02.2021, 15:49
Значи ти си тоя дето държи ниските цени!blush; Фиксирана от години?crying; Ние всяка година вдигаме.:laughing:

ситуация от преди няколко месеца, среща на колега и ме пита на каква цена продавам, аз му казвам на тази от миналата година (няма да казвам цифри да не става калабалък )той каза ми "че аз вдигнах 25% "аз му викам е нали нямаш мед "така де ама ако имах щях да го продавам така" та така помолих го догодина ако случайно пак не извади, да не вдига още 25 процента ,че ще стане моя все едно е на половината и си помислят хората че им продавам менте.

зуница
03.02.2021, 16:21
... "така де ама ако имах щях да го продавам така" ...
Той и Даката така държи от години едни цени.:laughing:

Трендафил Дончев
03.02.2021, 16:35
Той и Даката така държи от години едни цени.:laughing:

Добре, че държи едни и същи, иначе я си представи да започне да скача нагоре-надолу, каква суматоха ще настъпи. :bigsmile:

Pero Melifero
03.02.2021, 16:45
Цената му е, как да кажа... балансирана
На дребно му е малце ниска за моя вкус(не че някой ме пита:laughing:), но пък компенсира с по-височка на едро и нещата се уравновесяват:bigsmile:

jdrumev
03.02.2021, 17:45
Той и Даката така държи от години едни цени.:laughing:


Цената ми е добра 6,50лв/кг на теникия.Акация-Букет това ми е цената 6,50.Никой не карам на сила да копува.Тая цена попринцип е висока коята търся.Надценката ми е 500-600%.Верно не вадя по 10-20т,но колко хора работят на такива %?За мен това е нормалната цена на едро за мед от пчели които не са хранени със инверт и сахар...:bigsmile:

jdrumev
03.02.2021, 17:49
Добре, че държи едни и същи, иначе я си представи да започне да скача нагоре-надолу, каква суматоха ще настъпи. :bigsmile:


Тя може да скокне,но много нямат интерес от това.Маниполиратни,че международната била ниска.Ами аз си копувам фафли с мед от магазина и да ви кажа не ми се виждат никак ефтини....;)

julian103
04.02.2021, 05:53
На еврейския пазар:
- По колко са прасковите?
- Десет шекела!
- Ееее, на сергията при Авраам са по шест.
- Ами, вземи си от Авраам!
- Е, да, ама днес няма.
- Аааа, когато аз нямам, при мен са по четири !.. ;)

Цеко
04.02.2021, 23:34
Ами и вий си имате купувачи, 'що се оплакваш?
Я кажи нещо за Людмил или и него си баннал? :bigsmile:

В много добри приятелски отношения сме, но не правя бизнес с него, просто не можем да финализираме нито една сделка поради кардинални разминавания....

barkov1982
05.02.2021, 10:02
Цената ми е добра 6,50лв/кг на теникия.Акация-Букет това ми е цената 6,50.Никой не карам на сила да копува.Тая цена попринцип е висока коята търся.Надценката ми е 500-600%.Верно не вадя по 10-20т,но колко хора работят на такива %?За мен това е нормалната цена на едро за мед от пчели които не са хранени със инверт и сахар...:bigsmile:

Няма да коментирам ,за да не излезе че се заяждам,само ще помогна на колегите,за да го разберат трябва да четат заедно с подписа а именно:
Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата......дето изпъва шията(или по нашенски изпиня гърбината).
И сега вече;кой разбрал, разбрал който не е ,нема и да разбере;)

Трендафил Дончев
05.02.2021, 10:42
Няма да коментирам ,за да не излезе че се заяждам,само ще помогна на колегите,за да го разберат трябва да четат заедно с подписа а именно:
Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата......дето изпъва шията(или по нашенски изпиня гърбината).
И сега вече;кой разбрал, разбрал който не е ,нема и да разбере;)

Тук да не би да става дума за Друмев? ;)

Pero Melifero
05.02.2021, 19:12
Няма да коментирам ,за да не излезе че се заяждам,само ще помогна на колегите,за да го разберат трябва да четат заедно с подписа а именно:
Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата......дето изпъва шията(или по нашенски изпиня гърбината).
И сега вече;кой разбрал, разбрал който не е ,нема и да разбере;)

Дип че не ни излизат червените палци, ни на мен, ни на JD, инак отдавна да сме ти ги заболи:bigsmile:

Pero Melifero
05.02.2021, 19:16
Тук да не би да става дума за Друмев? ;)

не, разбира се:laughing:, Данчо е пич

kuline
05.02.2021, 20:08
не, разбира се:laughing:, Данчо е пич

'Щото разпъва ПИЧ масали. :bigsmile:

kuline
05.02.2021, 20:13
Дип че не ни излизат червените палци, ни на мен, ни на JD, инак отдавна да сме ти ги заболи:bigsmile:

Де да бЕхте всите любопитни и възприемащи като Кирето - еех, пчеларството щеш да се напълни с грамотни и можещи пчелари, а не със странжански ученици.

jdrumev
05.02.2021, 20:20
Де да бЕхте всите любопитни и възприемащи като Кирето - еех, пчеларството щеш да се напълни с грамотни и можещи пчелари, а не със странжански ученици.


Ние искаме да ни е лесно и удобно...;)

Pero Melifero
05.02.2021, 20:47
Де да бЕхте всите любопитни и възприемащи като Кирето - еех, пчеларството щеш да се напълни с грамотни и можещи пчелари, а не със странжански ученици.

Тоест сега е пълно с неграмотници и неможещи? Бат Фори, ти ли си бре?:bigsmile:

barkov1982
05.02.2021, 20:48
Дип че не ни излизат червените палци, ни на мен, ни на JD, инак отдавна да сме ти ги заболи:bigsmile:

Те ако излизаха и аз немаше да се тормозя да пиша

kuline
05.02.2021, 21:00
Тоест сега е пълно с неграмотници и неможещи? Бат Фори, ти ли си бре?:bigsmile:

Не, напротив! Барков го познавам от сравнително кратко време - има няма 2-3 години и за този период, установих израстването му.
Това е мое мнение и не задължавам никой да е съгласен с това.

jdrumev
05.02.2021, 21:04
Не, напротив! Барков го познавам от сравнително кратко време - има няма 2-3 години и за този период, установих израстването му.
Това е мое мнение и не задължавам никой да е съгласен с това.


И това какво общо има с темата?:bigsmile:

kuline
05.02.2021, 21:15
И това какво общо има с темата?:bigsmile:

Щом не незнаеш, как да ти обясня!?

Pero Melifero
05.02.2021, 21:19
Не, напротив! Барков го познавам от сравнително кратко време - има няма 2-3 години и за този период, установих израстването му.
Това е мое мнение и не задължавам никой да е съгласен с това.

За Барков разбрах какво мислиш още в предния ти пост, приказката вървеше за останалите, бих се обзаложил че ги нарече неграмотници, поне така си мисля. Другото дето понякога седя и си мисля е, че човек в ненавистта си към някого, е възможно неусетно да се отприщи и да започне да плещи глупости и за хора, които нямат нищо общо и определено не са го заслужили... А пък понякога само си седя без да мисля:laughing:

Трендафил Дончев
05.02.2021, 21:47
За Барков разбрах какво мислиш още в предния ти пост, приказката вървеше за останалите, бих се обзаложил че ги нарече неграмотници, поне така си мисля. Другото дето понякога седя и си мисля е, че човек в ненавистта си към някого, е възможно неусетно да се отприщи и да започне да плещи глупости и за хора, които нямат нищо общо и определено не са го заслужили... А пък понякога само си седя без да мисля:laughing:

Мелиферко, нещо не разбра този път. Я пак прочети мнението му и го премисли малко. ;)

jdrumev
05.02.2021, 22:09
Мелиферко, нещо не разбра този път. Я пак прочети мнението му и го премисли малко. ;)


Това какво общо има с темата?:bigsmile::bigsmile:

Трендафил Дончев
05.02.2021, 22:13
Това какво общо има с темата?:bigsmile::bigsmile:

Снощи ти написах, че ще те оставя да цвъкаш, но не значи, че това ще е по главата ми. ;)

jdrumev
05.02.2021, 22:19
Снощи ти написах, че ще те оставя да цвъкаш, но не значи, че това ще е по главата ми. ;)


Аз задавам въпроси...;)

zapstojan
05.02.2021, 22:28
... нарече неграмотници, поне така си мисля. ...

Не е така.
Нарече ги "странджански ученици".
Абе, ученици и пророци едно и също ли е?:laughing:

jdrumev
05.02.2021, 22:45
Не е така.
Нарече ги "странджански ученици".
Абе, ученици и пророци едно и също ли е?:laughing:

https://cdn.pixabay.com/photo/2013/07/13/10/27/dislike-157252__340.png

Pero Melifero
05.02.2021, 23:06
Мелиферко, нещо не разбра този път. Я пак прочети мнението му и го премисли малко. ;)

Единственото дето разбрах е, че Калин познава достатъчно "странжански" ученици за да заключи че са... "странжански" ученици. Я пак ти го прочети, премисли и ми кажи "...а не със странжански ученици" как го разбираш? "Странжанските" ученици са какви според теб, щом са обратното на определението за Барков;)? Аз верно, че само един "странжански" ученик познавам, но момчето не е хич неграмотно. И не, не става въпрос за Друмев. Самият Друмев даже и не е "странжански" ученик, нищо че Калин натам го тика. Но както самият той (Калин) каза, това си е негово мнение и не задължава никой да се съгласява с него. И Слава Богу!:bigsmile:

zapstojan
05.02.2021, 23:11
https://cdn.pixabay.com/photo/2013/07/13/10/27/dislike-157252__340.png

Не виждам нищо лошо в това човек да е пророк!:laughing:
Аз дори бих се радвал ако минавах за пророк.:yahoo:

kuline
05.02.2021, 23:15
Единственото дето разбрах е, че Калин познава достатъчно "странжански" ученици за да заключи че са... "странжански" ученици. Я пак ти го прочети, премисли и ми кажи "...а не със странжански ученици" как го разбираш? "Странжанските" ученици са какви според теб, щом са обратното на определението за Барков;)? Аз верно, че само един "странжански" ученик познавам, но момчето не е хич неграмотно. И не, не става въпрос за Друмев. Самият Друмев даже и не е "странжански" ученик, нищо че Калин натам го тика. Но както самият той (Калин) каза, това си е негово мнение и не задължава никой да се съгласява с него. И Слава Богу!:bigsmile:

Билязер, Калин, Калин, Калин, си е Калин!
И на Калин, може да му дръпнеш пет 'иляди пъти щепсела, па ще си е Калин! Калин се е учил, учил от Калин. И Калин има работа утре по пчелите за разлика от теб.
А когато ти стигнеш Калин, то може и пчеларството в България да го няма, мили ми Смехурко. ;)

jdrumev
05.02.2021, 23:18
Билязер, Калин, Калин, Калин, си е Калин!
И на Калин, може да му дръпнеш пет 'иляди пъти щепсела, па ще си е Калин! Калин се е учил, учил от Калин. И Калин има работа утре по пчелите за разлика от теб.
А когато ти стигнеш Калин, то може и пчеларството в България да го няма, мили ми Смехурко. ;)
https://cdn.pixabay.com/photo/2013/07/13/10/27/dislike-157252__340.png

kuline
05.02.2021, 23:21
https://cdn.pixabay.com/photo/2013/07/13/10/27/dislike-157252__340.png

Да не си сбъркал рисунката Бруте?
:bigsmile:

jdrumev
05.02.2021, 23:26
Да не си сбъркал рисунката Бруте?
:bigsmile:


Конфигурация от пет пръста с преобладаващ среден.В това няма нищо пчеларско даже и нокатя...;):bigsmile:

Pero Melifero
05.02.2021, 23:28
А когато ти стигнеш Калин, то може и пчеларството в България да го няма, мили ми Смехурко. ;)

Не бой се, аз и ти се движим в различни посоки, дели ни цяла вселена;)

Трендафил Дончев
06.02.2021, 00:10
Единственото дето разбрах е, че Калин познава достатъчно "странжански" ученици за да заключи че са... "странжански" ученици. Я пак ти го прочети, премисли и ми кажи "...а не със странжански ученици" как го разбираш? "Странжанските" ученици са какви според теб, щом са обратното на определението за Барков;)? Аз верно, че само един "странжански" ученик познавам, но момчето не е хич неграмотно. И не, не става въпрос за Друмев. Самият Друмев даже и не е "странжански" ученик, нищо че Калин натам го тика. Но както самият той (Калин) каза, това си е негово мнение и не задължава никой да се съгласява с него. И Слава Богу!:bigsmile:

Какво мисля аз по въпроса - мисля, че Калин изобщо не искаше да засегне някой. Мисълта му беше, че ако вместо глупости се пишеха повече умения, практики, действия начини...повече колеги щяха да напредват по бързо вместо да се ровят в куп слама, ръсена от някои други колеги. "Странджанските" ученици? Той има някакъв такъв еталон, но това не засяга всички, както ти сам казваш. Сега не разбрах - ти ли се засегна или пак го играеш адвокат на Гявола/Друмев?:bigsmile:

Pero Melifero
06.02.2021, 00:36
Какво мисля аз по въпроса - мисля, че Калин изобщо не искаше да засегне някой. Мисълта му беше, че ако вместо глупости се пишеха повече умения, практики, действия начини...повече колеги щяха да напредват по бързо вместо да се ровят в куп слама, ръсена от някои други колеги. "Странджанските" ученици? Той има някакъв такъв еталон, но това не засяга всички, както ти сам казваш. Сега не разбрах - ти ли се засегна или пак го играеш адвокат на Гявола/Друмев?:bigsmile:

Аз пък съм на коренно противоположното мнение, като това му е мисълта, защо самият той не дава пример с градивни действия?;) Всички разбрахме, че не се понасят с Янчо, обаче не разбрахме защо постоянно трябва да ни занимават с тая вражда като се използва и най-малкият повод да се кълват и все натам да се тика разговора? Това ли са смислените и ползотворни разговори от които имаме нужда?Предпочитам да си спамим и шегуваме на воля вместо това. А се дразня, защото не ми харесва някой да си дерибейства необезпокоявано, мислейки че просто така е редно, а пък останалите най-добре да си траят. И вярвай ми, не съм само аз

jdrumev
06.02.2021, 00:44
Какво мисля аз по въпроса - мисля, че Калин изобщо не искаше да засегне някой. Мисълта му беше, че ако вместо глупости се пишеха повече умения, практики, действия начини...повече колеги щяха да напредват по бързо вместо да се ровят в куп слама, ръсена от някои други колеги. "Странджанските" ученици? Той има някакъв такъв еталон, но това не засяга всички, както ти сам казваш. Сега не разбрах - ти ли се засегна или пак го играеш адвокат на Гявола/Друмев?:bigsmile:


Олеле майко.Кога викаш са тия преписани времена?:bigsmile:Нали виждаш такива като мен как ги финтират по тъча,че и почнаха да ми верват.:bigsmile:Като храниш/зобиш мой да извади нещо,но майсторлъка е да имаш около 30-35% летяща и да направиш 155....:bigsmile:

Трендафил Дончев
06.02.2021, 03:14
Аз пък съм на коренно противоположното мнение, като това му е мисълта, защо самият той не дава пример с градивни действия?;) Всички разбрахме, че не се понасят с Янчо, обаче не разбрахме защо постоянно трябва да ни занимават с тая вражда като се използва и най-малкият повод да се кълват и все натам да се тика разговора? Това ли са смислените и ползотворни разговори от които имаме нужда?Предпочитам да си спамим и шегуваме на воля вместо това. А се дразня, защото не ми харесва някой да си дерибейства необезпокоявано, мислейки че просто така е редно, а пък останалите най-добре да си траят. И вярвай ми, не съм само аз

Нима мислиш, че те са единствените двама които се дрънкат? Знаеш ли колко комбинации е имало/има и ще има тук, а и не само тук? Изписал съм маса постове като този който и в момента пиша. Ха дано някой се сети, че сме тук за друго. Но има ли форум където да го няма това? В този форум специално пък си мисля, че го правите нарочно и след това ФОРУМА виновен. Бях строг, бях мек, но все недоволни. Сега съм ви оставил да правите каквото си искате - пак не става. Сто пъти го писах - ОТ ВАС ЗАВИСИ.


П.П Деребейства? С Калин съм говорил много пъти за да го възпирам. Достатъчно тих е за това което е получил от този или онзи. Дори и ти се опита да си мериш шпагата, но уви - не ти отговори. Ако всички вземахте от дума, както той го прави, за което bow;, но не.

бат тянко
06.02.2021, 08:08
Модераторе, тия камъни дето ги хвърляш по назе си ги вземи обратно. Беше мек, беше суров, но сега си хладен, а това е най-лошото. Не колкото да не кусваш ептен усуканица, ама пак си там някъде. За съжаление, поста ти изисква да вземеш страна, и да ставаш съдник. Мисля, че ако се спазваха дословно форумните правила, нямаше да се налага. И аз като виждам крамолите между Калин и Янчо се дразня. Но ако взема страната на единия, означава да се скарам с другия. Добре че, не съм модератор! https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D 1%80

kuline
06.02.2021, 08:29
Доста сте се потрудили нощеска. Благодаря за вниманието към моята особа. Ако някой се дразни от моя изказ, негов си проблем. Това не е форум за лИбов. Дерибействал съм. Ако в мое лице перо вижда конкуренция - негов проблем. И аз се дразня от много неща, но не съм седнал да адвокатствам някому. В случая обаче, тъй като е отправено лично към мен, намирам за логично да отговоря. Тук все пак не е форум за философи, а пчелари - нали Перо? Ако искаш и търсиш пчеларска информация - задай си въпроса, по начин, по който да получиш отговор. Ако не, просто можеш да намериш друг форум, с друга насоченост, където ще запълниш празнотата си.

kokona
06.02.2021, 08:54
Да не би да съм объркал темата "Изкупуване". Седем страници само празни приказки.

tsc1
06.02.2021, 08:58
Модераторе, тия камъни дето ги хвърляш по назе си ги вземи обратно. Беше мек, беше суров, но сега си хладен, а това е най-лошото. Не колкото да не кусваш ептен усуканица, ама пак си там някъде. За съжаление, поста ти изисква да вземеш страна, и да ставаш съдник. Мисля, че ако се спазваха дословно форумните правила, нямаше да се налага. И аз като виждам крамолите между Калин и Янчо се дразня. Но ако взема страната на единия, означава да се скарам с другия. Добре че, не съм модератор! https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D 1%80
Единствения му полезен ход на модератора е да се придържа към едно правило, формулирано от Матеев още от времето, когато този форум беше истински :
"Коментирай въпроса или проблема в даден пост или тема, а не човека, който го е поставил!" Ако се трият всякакви постове, съдържащи персонални оценки, обидни квалификации и опити умишлено да се оспамват сериозни теми ще има мир и любов. Тогава и няма да има обидени на модераторите. Форума не бива да се превръща в селска кръчма!

Трендафил Дончев
06.02.2021, 09:47
Единствения му полезен ход на модератора е да се придържа към едно правило, формулирано от Матеев още от времето, когато този форум беше истински :
"Коментирай въпроса или проблема в даден пост или тема, а не човека, който го е поставил!" Ако се трият всякакви постове, съдържащи персонални оценки, обидни квалификации и опити умишлено да се оспамват сериозни теми ще има мир и любов. Тогава и няма да има обидени на модераторите. Форума не бива да се превръща в селска кръчма!

Обсъждайте себе си, а не мода. Той, няма да стоѝ по нощите и да трие, пренася и чете по 5-6 пъти глупостите ви/ни, докато всичко започне да изглежда добре и смислено. Форума ви виновен, мода ви виновен. Хайде, давайте да го оплескаме/да не ползвам друга дума/, да навирим нос, да му ударим кепенците и всички да хващаме къра. А и времето е подходящо за пчеларстване. Надявам се след това, набрали пресни теми да нямате време за дразнене, а за обсъждане на проблемите. Тази година няма да са малко. ;)

tsc1
06.02.2021, 10:24
Обсъждайте себе си, а не мода. Той, няма да стоѝ по нощите и да трие, пренася и чете по 5-6 пъти глупостите ви/ни, докато всичко започне да изглежда добре и смислено. Форума ви виновен, мода ви виновен. Хайде, давайте да го оплескаме/да не ползвам друга дума/, да навирим нос, да му ударим кепенците и всички да хващаме къра. А и времето е подходящо за пчеларстване. Надявам се след това, набрали пресни теми да нямате време за дразнене, а за обсъждане на проблемите. Тази година няма да са малко. ;)
Не ти е лесно, зная го. Минал съм по пътя модератор, админ и го зная от опит. Но ако наложиш определени принципи и ги прилагаш с един аршин спрямо всички, работата бързо намалява, защото всички разбират: "Лабаво нема!".

Трендафил Дончев
06.02.2021, 16:19
Не ти е лесно, зная го. Минал съм по пътя модератор, админ и го зная от опит. Но ако наложиш определени принципи и ги прилагаш с един аршин спрямо всички, работата бързо намалява, защото всички разбират: "Лабаво нема!".

Не е ли един аршина?

tsc1
06.02.2021, 16:57
Не е ли един аршина?
Ти си знаеш. Аз не бих обсъждл този въпрос тук.

Трендафил Дончев
06.02.2021, 17:11
Ти си знаеш. Аз не бих обсъждл този въпрос тук.

А къде? Определено място ли има? Аз не съм Матеев - дрън по телефона и хоп Марийка на портрет. ;)

tsc1
06.02.2021, 17:44
А къде? Определено място ли има? Аз не съм Матеев - дрън по телефона и хоп Марийка на портрет. ;)
Въпрос на принцип! Действията на модертори и админи не е обсъждат в откритата част на форумите. Това се прави или на ЛС или в служебен форум, ако има такъв.

Трендафил Дончев
06.02.2021, 17:57
Въпрос на принцип! Действията на модертори и админи не е обсъждат в откритата част на форумите. Това се прави или на ЛС или в служебен форум, ако има такъв.

Има служебен форум, но почти не ни се налага да го ползваме. Другото не го крия от никой, че да го пиша на ЛС. Ти ментор ли ще ми ставаш, че гледам започна да ме напътстваш кое - как?;)

tsc1
06.02.2021, 18:02
Има служебен форум, но почти не ни се налага да го ползваме. Другото не го крия от никой, че да го пиша на ЛС. Ти ментор ли ще ми ставаш, че гледам започна да ме напътстваш кое - как?;)
Опазил ме Господ! Просто споделям опит. Щом го възприемаш лично - точка н разговора.

зуница
06.02.2021, 22:03
Единствения му полезен ход на модератора е да се придържа към едно правило, формулирано от Матеев още от времето, когато този форум беше истински :
"Коментирай въпроса или проблема в даден пост или тема, а не човека, който го е поставил!" Ако се трият всякакви постове, съдържащи персонални оценки, обидни квалификации и опити умишлено да се оспамват сериозни теми ще има мир и любов. Тогава и няма да има обидени на модераторите. Форума не бива да се превръща в селска кръчма!
Скрий си бре ! Стига си ровил и създавал дрязги. Накрая никой няма да остане да пише за пчели в пчеларски форум. Ще останеш да се любуваш на собствената си "гениалност" и да радваш тия що те оставят да осираш всичко.
Скрий се там от където изпълзя , че всичко усмърдя!

зуница
06.02.2021, 22:09
Не ти е лесно, зная го. Минал съм по пътя модератор, админ и го зная от опит. Но ако наложиш определени принципи и ги прилагаш с един аршин спрямо всички, работата бързо намалява, защото всички разбират: "Лабаво нема!".
Що спамиш темата? Бореца за ред цвъка на всякъде собствената си Личност.Не щем да те знаем! Ни проблемите ти! Освободи ни от присъствието си! Стига с твоята смрад!

зуница
06.02.2021, 22:13
Въпрос на принцип! Действията на модертори и админи не е обсъждат в откритата част на форумите. Това се прави или на ЛС или в служебен форум, ако има такъв.
Специалист си явно по задните входове.Се из отзад те влече да минеш.То и за това на втори ни освободи от присъствието си! Хайде пак там от където се извлече!