PDA

Виж пълната версия : Купувам восъчни далаци



Нели Ангелова
11.12.2020, 18:14
Купувам восъчни далаци без химическа или друга обработка на кошера по време на формирането им за медицински/ козметични цели.

kuline
11.12.2020, 18:39
Купувам восъчни далаци без химическа или друга обработка на кошера по време на формирането им за медицински/ козметични цели.

А с мед или без меда.
Шегувам се.
Какво количество Ви е необходимо?

valaz
11.12.2020, 20:25
По това време на годината, едва ли някой да ги съхранява непретопени.

Getov95
11.12.2020, 21:19
Имайте предвид ,че голям процент от восъка в България има остатъци от синтетични акарициди (кумaфос ,флувалинат ,амитраз и др ) .И дори пчеларят да е третирал само с органични киселини или да не е третирал ,ако е използвал купени восъчни основи , е възможно наличието на тези препарати .Правилно сте се изразили ,че ви трябват далаци , градени без основи .

ch.atanasov
11.12.2020, 21:26
... .Правилно сте се изразили ,че ви трябват далаци , градени без основи .

Ами то, ако има основа, няма да е далак бе, брадчет.hi;

Pero Melifero
11.12.2020, 22:14
Ей, оспамихте на жената темата:boi:

kuline
11.12.2020, 23:24
Имайте предвид ,че голям процент от восъка в България има остатъци от синтетични акарициди (кумaфос ,флувалинат ,амитраз и др ) .И дори пчеларят да е третирал само с органични киселини или да не е третирал ,ако е използвал купени восъчни основи , е възможно наличието на тези препарати .Правилно сте се изразили ,че ви трябват далаци , градени без основи .

Гетов, чел си бая, ама и бая има да четеш и практикуваш. Ако пък се чудиш как да си чоплиш носа, мога да ти дам един кол, та с него 'ич няма да се мориш.
Чети сега внимателно, за да не се чудиш защо никой не ти отговаря на въпросите и те вземат на бъзик. Пък знам ли може и да си някой фантом.
Далак се казва на онова нещо, което пчелите сами са изградили от восък. Това нещо обикновено се случва при няколко условия - основно паша и млади пчели.
Има случаи, когато пчелите обират стар восък, но това не е за твоята глава. Та не се изказвай по теми, по които си чел- недочел или чул-недочул.

бат тянко
12.12.2020, 07:55
А не може ли някой да подскаже на госпожата, че и восъка от разпечатки само, е адекватна алтернатива? Дори може да търси от сухо запечатан мед. А не е невъзможно да се открият пчелари, които третират само с биологични препарати.

Трендафил Дончев
12.12.2020, 12:05
А не може ли някой да подскаже на госпожата, че и восъка от разпечатки само, е адекватна алтернатива? Дори може да търси от сухо запечатан мед. А не е невъзможно да се открият пчелари, които третират само с биологични препарати.

Все си мисля, че го искат точно под формата на далаци. Преди време имаше такова питане към мен, но пак беше така сухо - без някакви обяснения за какво точно. Друго което е, че се прибавя към кремове плюс другите добавки.

kuline
12.12.2020, 13:25
Все си мисля, че го искат точно под формата на далаци. Преди време имаше такова питане към мен, но пак беше така сухо - без някакви обяснения за какво точно. Друго което е, че се прибавя към кремове плюс другите добавки.

Може, освен чистя восък да се търси и друго в далаците - пчелно млечице с млади търтиеви ларви. Знам ли, просто разсъждавам.

Getov95
12.12.2020, 14:13
Далак се казва на онова нещо, което пчелите сами са изградили от восък. Това нещо обикновено се случва при няколко условия - основно паша и млади пчели.
.
Да приятел знам каква е разликата между далак и пита .Грешно се изразих за което се извинявам ,исках само да предупредя ,че восъкът в България е доста замърсен и да внимава какво от кого купува .Живи и здрави , ще гледам повече да не се бъркам във форума !

kuline
12.12.2020, 16:30
Да приятел знам каква е разликата между далак и пита .Грешно се изразих за което се извинявам ,исках само да предупредя ,че восъкът в България е доста замърсен и да внимава какво от кого купува .Живи и здрави , ще гледам повече да не се бъркам във форума !

Мисля, че не си вникнал в същественото, което не би следвало да се споделя, а то е да не си плюем стоката. Има лаборатории, които ще доказват при необходимост, но така с лека ръка, малко...

зуница
12.12.2020, 22:13
Да приятел знам каква е разликата между далак и пита .Грешно се изразих за което се извинявам ,исках само да предупредя ,че восъкът в България е доста замърсен и да внимава какво от кого купува .Живи и здрави , ще гледам повече да не се бъркам във форума !
От какво да е замърсен , бе колега?;) "Големите пчелари" (братчеТи) пазят восъка от молци с пестициди.blush;А и се засягат като им кажеш , че им липсва нещо в главите.:laughing: