PDA

Виж пълната версия : Боядисване кошер



MartinC
27.11.2020, 11:50
Здравейте,
Въпросът ми е по-скоро в един детайл от обширната тема за боядисване на кошерите.
Трябва или не да се боядисва горния ръб, където лягат отделните елементи на кошера? Изгледах много клипове с цел да видя каква е практиката и видях и двата варианта. Мисля си, че е добре да е боядисано, но от друга страна там има триене. Дали примерно там само да се мине с грунд?
10619

зуница
27.11.2020, 14:49
Здравейте,
Въпросът ми е по-скоро в един детайл от обширната тема за боядисване на кошерите.
Трябва или не да се боядисва горния ръб, където лягат отделните елементи на кошера? Изгледах много клипове с цел да видя каква е практиката и видях и двата варианта. Мисля си, че е добре да е боядисано, но от друга страна там има триене. Дали примерно там само да се мине с грунд?

Какво те притеснява триенето?Ако материала на кошера ти е сух боядисваш.Моя беше влажен и не боядисах
Все от някъде трябва да излезе влагата.Иначе се пука като съхне.Това ми бяха съображенията.

The Chef
27.11.2020, 18:29
Китосай винтовете със сух кит от Кам....тон и боядисвай смело , и от горе . Ако нямаш первази капката от горния корпус попива точно там , преди да са успели да сложат достатъчно клей . Това е от моят опит . Напоследък има и екологични варианти с ленен безир и боров катран соц.технологичен начин на добиване , имам третирани и напролет ще заселвам.
Успех !

ch.atanasov
27.11.2020, 20:56
. Напоследък има и екологични варианти с ленен безир и боров катран соц.технологичен начин на добиване ....

Ще стане, като Страдивариус, ще изкара минимум -300 години .:bigsmile:

zapstojan
27.11.2020, 22:47
Горния ( и долния ) ръб го боядисвам до половина от външна страна.
Хем да пази малко от външна влага, хем като стържа прополиса да не го "оцветявам"