PDA

Виж пълната версия : Ноземат Херб/Ноземат Херб Плюс



Havi
31.08.2020, 14:56
Здравейте, някой да е ползвал българските препарати Ноземат Херб или Ноземат Херб Плюс? По форумите все още няма отзиви от хора, които са ги ползвали или поне аз не можах да намеря.В сайта на производителя има доста статии на пчелари, които УЖ са лекували нозематоза с въпросните препарати и са останали много доволни,но до колко това е истина не знам.Иначе разликата в цената с NOZEVIT + или HIVE ALIVE не е много, но ми е интересно дали наистина са ефикасни срещу нозематоза.

ch.atanasov
31.08.2020, 20:42
Здравейте, някой да е ползвал българските препарати Ноземат Херб или Ноземат Херб Плюс? По форумите все още няма отзиви от хора, които са ги ползвали или поне аз не можах да намеря.В сайта на производителя има доста статии на пчелари, които УЖ са лекували нозематоза с въпросните препарати и са останали много доволни,но до колко това е истина не знам.Иначе разликата в цената с NOZEVIT + или HIVE ALIVE не е много, но ми е интересно дали наистина са ефикасни срещу нозематоза.

„Ноземат Херб“ – 200мл. – Цена – 18.60 лв.
„Ноземат Херб“ – 500мл. – Цена – 42.00 лв.
„Ноземат Херб“ – 1000 мл. – Цена – 60.00 лв.

„Ноземат Херб +“ – 200 мл. – Цена – 21.60 лв.
„Ноземат Херб +“ – 500 мл. – Цена – 48.60лв.
„Ноземат Херб +“ – 1000 мл. – Цена – 76.20лв.

„Аскомат Херб“ - 200 мл. – Цена – 18.60 лв.
„Аскомат Херб“ - 500 мл. – Цена – 42.00 лв.

„Имуностарт Херб“- 200 мл. – Цена – 26.40 лв.
„Имуностарт Херб“ -500 мл. – Цена – 58.80 лв.
Всички цени са с ДДС.

Баси, ти 100лв. разлика за нищо я нямаш.:crazy:

Havi
31.08.2020, 21:20
Да тази разлика в цената е нищо за мен, защото не ми трябват големи количества. Бих избрал по-добрия препарат дори и да е по-скъп. Затова питам дали има хора, кото са ползвали от тези препарати и дали са доволни. Ако имат същия ефект, като другите препарати против нозематоза то е ясно, че всеки ще избере евтиния продукт.

Цеко
31.08.2020, 21:33
Ползвах нозевит+ дълги години, докато добронамерени колеги не ме „светнаха“, че и с винарски танин можело и ефекта е същия, само дето разликата в цената е огромна....

iliew
31.08.2020, 22:53
200 мл са за 5 семейства. Дава се 4 пъти през 5 дни по 10 мл на семейство. За 10 семейства ти е 37,20 лв срещу 32 лв за Hive Alive .
Нозиеит + пък е 32 лв за 50 мл, но това е за 50 кошера еднократно.

Ивайло_Иванов
02.09.2020, 08:21
Цеко (https://pchelari.com/forum/member.php?u=365)
Ще ни светнеш ли и нас с нещо повече за този "винарски танин" че това с цената силно ме заинтригува blush;
Какво представлява, по колко се дава и през колко дни... тънкостите моля, с две думи :bigsmile:

Ивайло_Иванов
09.09.2020, 14:17
Цеко (https://pchelari.com/forum/member.php?u=365)
то вярно че всеки влиза когато може и намери свободно време, ама да ни кажеш рецептата за винарският танин през зимата е все едно да задиряш булката след свадбата... next_banned;
на мен вече няма да ми е нужна за тази година, утре си третирам с нозевита, както всяка година ще се набутам и тази sweating;

georgi rumenov
09.09.2020, 17:12
18гр.винарски танин се смесва с 1л.вода и от готовата смес по 4 мл. на литър сироп.

smsi-h
09.09.2020, 19:44
Трета поредна година си правя КАС-81. Не си играя със скъпите препарати. Пелин и борови връхчета, колкото искаш. Ефекта е поразителен върху ноземата, отгоре на това трепе и акарите. Единствено препоръчвам да не го ползвате през април, защото свят ще ви се завие от експлозията на семействата, желателно е да се прилага само през септември. Откакто си правя КАС-81 даже и стартовит не купувам.

И хич не ми спорете, че отварата няма многоаспектно действие. Който не е опитвал да не коментира!

ch.atanasov
09.09.2020, 19:55
18гр.винарски танин се смесва с 1л.вода и от готовата смес по 4 мл. на литър сироп.

Баси, доколкото сметнах : 18гр. - 250л. сироп. ..50гр. танин за 4,35лв. Ей , ще затриете нечий бизнес.:bigsmile:

ivootur
09.09.2020, 22:21
Трета поредна година си правя КАС-81. Не си играя със скъпите препарати. Пелин и борови връхчета, колкото искаш. Ефекта е поразителен върху ноземата, отгоре на това трепе и акарите. Единствено препоръчвам да не го ползвате през април, защото свят ще ви се завие от експлозията на семействата, желателно е да се прилага само през септември. Откакто си правя КАС-81 даже и стартовит не купувам.

И хич не ми спорете, че отварата няма многоаспектно действие. Който не е опитвал да не коментира!

Панацеята си открил :) Добре би било да кажеш как го правиш, каква е дозировката, през колко време. какъв е ефекта в сравнение с контролната група.

Sylvie
09.09.2020, 22:57
Панацеята си открил :) Добре би било да кажеш как го правиш, каква е дозировката, през колко време. какъв е ефекта в сравнение с контролната група.

https://biopchelar.blogspot.com/2016/10/81.html?m=1

От оригиналния пост

https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=666&page=12&p=129427&viewfull=1#post129427

Цеко
10.09.2020, 14:43
Цеко (https://pchelari.com/forum/member.php?u=365)
то вярно че всеки влиза когато може и намери свободно време, ама да ни кажеш рецептата за винарският танин през зимата е все едно да задиряш булката след свадбата... next_banned;
на мен вече няма да ми е нужна за тази година, утре си третирам с нозевита, както всяка година ще се набутам и тази sweating;

Извинявам се за забавянето, горе долу редовно влизам във форума, но не знам защо не ми го е отразило като непрочетено да го видя, ако не беше лс-то пак нямаше да видя blush;. Иначе като гледам рецептата вече е споделена в общи линии - 18-20 гр танин се разтварят в 1 литър вода и след това по 4-5 мл от концентрата в сиропа на третирано семейство (обичайната доза е 250 - 300 мл сироп в хранилката или 50 мл чрез накапване върху рамките, т.е. ако третирате 20 семейства правите 5 - 6 литра сироп за в хранилките или 1 литър ако накапвате и в него добавяте 80 - 100 мл от концентрата) . Прилага се два пъти през 10 дни пролет и есен.

п.п. не е ли малко рано за есенното третиране, все пак зимните пчели още се люпат?

smsi-h
10.09.2020, 16:44
Панацеята си открил :) Добре би било да кажеш как го правиш, каква е дозировката, през колко време. какъв е ефекта в сравнение с контролната група.


Ето ти първоизточника. Там е обяснено всичко.

https://ufabee.ru/kas81/kas81.html

С нашия пелин има една странна особеност. На видеото на руския летец се получава почти черен на цвят и силно наситен разтвор, а при мен винаги се получава средно кафяв и полупрозрачен. Но пък това не означава, че екстракта е некачествен. При мен горчи толкова силно, че само да си натопя пръста и да го опитам, след това трябва да си плакна устата дълго време с вода.

smsi-h
10.09.2020, 16:53
Добре споменавате винарския танин, но никой не казва, какъв да се ползва.

http://sortovisemena-bg.com/categories/%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD.html?c=1000730

От горния линк се вижда, че са няколко вида. За ферментация, за отлежаване, за втори вина и за бели вина. Кой от четирите вида ползвате за захарен сироп? Логично е да се ползва този за отлежаване. Греша ли?

georgi rumenov
10.09.2020, 19:46
Миналата година варих горчив пелин, пак върши работа там рецептата е на десет литра вода се слага около половин кило изсушен горчив пелин завира се и с този чай се прави сироп и по пет литра на семейство, върши работа но е много трудоемко за много семейства. Но най-важно е да се сведе до минимум акара. Много години третирах с hive alive добро е но е скъп препарат, ползвам съм и нозевит , но най-важно е борбата с акара!

Pero Melifero
10.09.2020, 20:30
.... но най-важно е борбата с акара!
ефективната борба, бих добавил ;) че миналата година един симпатяга, пет пъти ги третира с оксалова, то да се чудиш кое е по-вредното:laughing:

Цеко
10.09.2020, 21:17
Добре споменавате винарския танин, но никой не казва, какъв да се ползва.

http://sortovisemena-bg.com/categories/%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD.html?c=1000730

От горния линк се вижда, че са няколко вида. За ферментация, за отлежаване, за втори вина и за бели вина. Кой от четирите вида ползвате за захарен сироп? Логично е да се ползва този за отлежаване. Греша ли?

От показаните на линка танини съм ползвал последния, тъй като той най лесно се намира по агроаптеките по нашия край.

valaz
16.09.2020, 05:03
По магазините се продава готов препарат КАС-81 в бутилки по 1 литър. Нищо не пишат относно срока му на годност? А според написаното в рецептата, препаратът има нисък срок на годност и трябва да се съхранява в хладилник.