PDA

Виж пълната версия : DE MINIMIS 2020



Страници : [1] 2

smsi-h
06.08.2020, 14:54
Новина от вчера.

5 млн. лева се предоставят на пчеларите по de minimis



https://dfz.bg/bg/prescentar/novini/5-de-minimis/

Обаче има и доуточнение в края на статията: "Предстои ДФ „Земеделие“ да изготви указания съвместно с компетентните дирекции на МЗХГ, които министъра на земеделието, храните и горите трябва да утвърди."

И как ще стане работата за онзи, който тази година още не е продавал мед и няма договор за изкупуване?

И няма дати за подаване на документи и плащане. Абе, предизборна му работа..

kuline
06.08.2020, 17:05
Новина от вчера.

5 млн. лева се предоставят на пчеларите по de minimis



https://dfz.bg/bg/prescentar/novini/5-de-minimis/

Обаче има и доуточнение в края на статията: "Предстои ДФ „Земеделие“ да изготви указания съвместно с компетентните дирекции на МЗХГ, които министъра на земеделието, храните и горите трябва да утвърди."

И как ще стане работата за онзи, който тази година още не е продавал мед и няма договор за изкупуване?

И няма дати за подаване на документи и плащане. Абе, предизборна му работа..
А добър ден :)
https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4737&page=2&p=166591#post166591

bai-pe6o
06.08.2020, 22:31
Помощта е ясна: за някои сектори помощ деминимис и помощ COVID-19,... а за нас ОБЩО!

Георги Куров
11.08.2020, 07:40
Указанията за кандидатсване.

ch.atanasov
28.08.2020, 20:27
https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651hi; (https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651)

kuline
28.08.2020, 20:41
https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651hi; (https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651)

Радвам се, ама как никой не рачи да почерпи, за да има берекет догодина без Деминимис. :)

зуница
28.08.2020, 20:44
https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651hi; (https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651)
4132191 делено на 4667 , делено на 7 и получаваме , че са подпомогнати собственици на кошери с брой средно 125. С други думи подпомага се едрия бизнес .Ако допуснем , че болшинството са с по-малък брой кошери излиза , че малка групичка е лапнала лъвския пай!
Къде по света се подпомага едрия бизнес? В "банановите републики" управлявани от диктатори!

ch.atanasov
28.08.2020, 20:51
4132191 делено на 4667 , делено на 7 и получаваме , че са подпомогнати собственици на кошери с брой средно 125. С други думи подпомага се едрия бизнес .Ако допуснем , че болшинството са с по-малък брой кошери излиза , че малка групичка е лапнала лъвския пай!
Къде по света се подпомага едрия бизнес? В "банановите републики" управлявани от диктатори!


Бе, ти голям математик си бил бре.:bigsmile:

Niki1313
28.08.2020, 22:28
Понеже съм буквояд, имам, ако не стотици, то поне десетки въпроси, не към пчеларите, а към "кратуните" измисли тези правила.

1. Защо само регистрираните земеделски производители получават помощи - другите, които не са регистрирани такива, те по-добра година ли имат? (да не говорим, че доста хора останаха дори без работа, препитание, че и без помощи)... и хич да не ми се споменават някой, че виж ли, "...те плащали данъци и трябва да получават помощи..." за разлика от другите, които са по-прости и са рая.

...Малко извън темата, но е в допълнение към предишното изречение - Представете си,че се срещат двама пчеларя. Единия (със субсидии, помощи, малко био подпомагане) "успешно" върти 200 пчелни семейства. Другия пчелар е горд собственик на 2 кошерчета. Тоя с 200 и косур пчелни семейства ще прояви очаквано безпардонно поведение и ще подтисне със "знания", "умения" и "хватки", хлапака дръзнал да притежава 2 нищо и никакви пчелни кошера...

...Обратно към въпросите...

2. Защо срока за подаване на документи е само 13 дни - Очаквам (нищо не очаквам от празни кратуни) логичен отговор.

3. Защо се подпомагат само 5 000 пчеларя, след като има регистрирани над 20 000 такива. Това помощ за пчеларите ли е или за избраните (само земеделски производители);

4. Защо с прокарване на някакво "тъпоумно" решение се пренебрегва равноправието. Колко от тези 5 000 човека, кандидатствали за подпомагане, са злоупотребили с данните за наличните им пчелни семейства. Ще се опитам да отгатна – 99,99%. Ако има поне 5 Човека, които са декларирали верния наличен брой пчелни семейства, бих го/ги посетил и бих му се/си отплатил за доблестта...ама не, не вярвамммм... да има дори и един такъв.

5. Кой провери пчеларите, че семействата, които стопанисват, отговаря на действителността;

6. Защо за България са заделени, като помощи за пчеларите, най-малко средства, сравнение с пчеларите от другите европейски държави.

7. Нима някой вярва, че тези 4-5 милиона лева помощи ще подведат сектора към ново, по-високо ниво. Има ли наивници...или само интересчии...

Докато мисленето ни е на селски тарикати и "Андрешково"поведение, не мисля, че ни очакват добри времена. Това се отнася не само за пчеларите, а и всички отрасли, сектори, позиции др. институции боравещи с парични средства. Ма?ка им...

Трендафил Дончев
28.08.2020, 22:53
Понеже съм буквояд, .....

Тези въпроси съм ги зазадавал от как е започнало раздаването на пари под различни форми. Е, никой не ми е отговорил. Предполагам и на теб няма да има кой да ти отговори.

Niki1313
28.08.2020, 23:09
Тези въпроси съм ги зазадавал от как е започнало раздаването на пари под различни форми. Е, никой не ми е отговорил. Предполагам и на теб няма да има кой да ти отговори.

Аз знам, ама ей тъй на...да си го излея, пък белким ми поотмине...

gonzo79
29.08.2020, 06:44
Колеги здравейте
Някой да е кандидатствал за covid1.?
Там има едно условие което не го разбирам,трябва да съм кандидатствал за деминимис през 2019 или за деминимис 2019.
Нали същата година имаше два приема тава за 2018 и 2019г.
Някой да е наясно с нещата?

julian103
29.08.2020, 08:52
Аз знам, ама ей тъй на...да си го излея, пък белким ми поотмине...


Ами ако си редактираш малко въпросите (по-емоционалните епитети), спокойно можеш да ги изпратиш в редакциите на които се сетиш вестници, списания, телевизии и т.н. Тук и да получиш някакъв отговор на тях, то си е за вътрешнофорумна консумация и няма да се разшуми достатъчно! hi;

Цеко
29.08.2020, 10:50
4. Защо с прокарване на някакво "тъпоумно" решение се пренебрегва равноправието. Колко от тези 5 000 човека, кандидатствали за подпомагане, са злоупотребили с данните за наличните им пчелни семейства. Ще се опитам да отгатна – 99,99%. Ако има поне 5 Човека, които са декларирали верния наличен брой пчелни семейства, бих го/ги посетил и бих му се/си отплатил за доблестта...ама не, не вярвамммм... да има дори и един такъв.


Не да се хваля, но действащите ми пчелни семейства са с 40% процента повече от тези които съм декларирал, това е от времето когато имаше таван от 200 пчелни семейства и така си остана, че не ми се занимава да коригирам бройката, така че заповядай, ще ми бъде приятно да се запознаем и видим....hi;

Faytona
29.08.2020, 11:39
Плиткоумно питащо пчеларче,
т.1 сульо и пульо дето не внасят 1 лев данък ли да подпомагат?
т.2 Какъв срок ти трябва, цяла година с теб ли да се занимават?
т.3 А защо не се подпомагат само 1000 пчеларя, занимаващи се само с това, а такива като теб строителчета, зидачи, мазачи, миячи, шивачи и гладачи и на тях им се дава да лапкат?
Другите въпроси са ти още по далечни за да си губи някой времето с теб да ти дава отговори .... свободно селце, градче, държава, континент живееш имаш пълното право да избереш по добро място да си задоволиш хленча в цял един свят ;)

mici-92
29.08.2020, 16:40
Плиткоумно питащо пчеларче,
т.1 сульо и пульо дето не внасят 1 лев данък ли да подпомагат?
;)
А ти как мислиш,за да е подпомагане?Да внася 5,да получава 1.:laughing:

bopetkov
29.08.2020, 17:53
до файтона
Много правилни и на място зададени въпроси. Бъди по-умерен в определенията си. А кой колко е пчелар и колко труд влага и успехи постига не си ти човека да определя това.

зуница
29.08.2020, 21:43
Ами ако си редактираш малко въпросите (по-емоционалните епитети), спокойно можеш да ги изпратиш в редакциите на които се сетиш вестници, списания, телевизии и т.н. Тук и да получиш някакъв отговор на тях, то си е за вътрешнофорумна консумация и няма да се разшуми достатъчно! hi;
За списувачите , новинарите и т.н. наричащи се журналисти въпросите са два:
1.Що е то словоблудство и какво място заема в писанията им?
2.Като по какво се различава духовната проституция от физическата и колко от тях успешно съвместяват двете?blush;

зуница
29.08.2020, 21:47
Бе, ти голям математик си бил бре.:bigsmile:
Ти па да не завиждаш, бре?

agro
29.08.2020, 22:19
В Европа даването на субсидии създава работещо дребно земеделие. У нас същите тези субсидии създават мощна мафия. Защо е така, сами си отговорете, лесно е. Още по-лесно е да го кажа - толкова си можем, толкова ни бива, такъв ни е манталитета /морала/. Важи и за грантовете по неселскостопанските програми, нагледал съм се. Да се сърдим на себе си не върви някак - затова търсим причината другаде, където тя не е - съответно не намираме работещи решения. И така до поредните избори.

julian103
30.08.2020, 09:51
Плиткоумно питащо пчеларче,
т.1 сульо и пульо дето не внасят 1 лев данък ли да подпомагат?
т.2 Какъв срок ти трябва, цяла година с теб ли да се занимават?
т.3 А защо не се подпомагат само 1000 пчеларя, занимаващи се само с това, а такива като теб строителчета, зидачи, мазачи, миячи, шивачи и гладачи и на тях им се дава да лапкат?
Другите въпроси са ти още по далечни за да си губи някой времето с теб да ти дава отговори .... свободно селце, градче, държава, континент живееш имаш пълното право да избереш по добро място да си задоволиш хленча в цял един свят ;)


"Плиткоумно" внася обиден тон в поста ти, колега! Иначе всеки има право да изрази мнение по темата.

Faytona
30.08.2020, 11:06
ясно ми е, че на българина като му се кажат точно нещата с истинските имена става много тънкообиден, a преди това е много питащ и знаещ ;)

Faytona
30.08.2020, 11:22
до bopetkov
а ти защо мислиш че си човека да определяш колко трябва да взема пчелар занимаващ се непрофесионално в сивата част на пчеларството и да бърка в джоба на хора, които се занимават професионално с това и всичко им е прозрачно???

Трендафил Дончев
30.08.2020, 11:56
Придържайте се към темата, а не върху личните си характеристики.

cecko96_1
30.08.2020, 12:08
Нали за пчелите бяха предвидени 5 мил.като ги разделиш на кандидатсвалите 590313 оп.семейства се пада по 8.47лв а не по 7 . Каде са 867809 лв на кого се дадоха?

agro
30.08.2020, 13:24
ясно ми е, че на българина като му се кажат точно нещата с истинските имена става много тънкообиден, a преди това е много питащ и знаещ ;)
А трябва ли да е "с рогата напред", като при добитъка? Хората сме разумни социални същества и живеем в общество, в което важат някакви правила на общуване, писани и неписани. Не че твърдяното е неправилно, обсъждано е много пъти из темите, но си има социално приемливи начини да бъдат казвани нещата. Политиката и дипломацията затова са се пръкнали, преди това е било със сопата по главата.

Faytona
30.08.2020, 13:57
категорично трябва с по силни и реални думи! В противен случай, ще му правиш вятър на подобен човек, и ще зададе още по 10 хленчещи въпроси с безкрайна неугода!!!

M.Milkov
30.08.2020, 14:12
Нали за пчелите бяха предвидени 5 мил.като ги разделиш на кандидатсвалите 590313 оп.семейства се пада по 8.47лв а не по 7 . Каде са 867809 лв на кого се дадоха?Как къде са отишли.При отличниците,и там има такива.

Faytona
30.08.2020, 14:32
А трябва ли да е "с рогата напред", като при добитъка? Хората сме разумни социални същества и живеем в общество, в което важат някакви правила на общуване, писани и неписани. Не че твърдяното е неправилно, обсъждано е много пъти из темите, но си има социално приемливи начини да бъдат казвани нещата. Политиката и дипломацията затова са се пръкнали, преди това е било със сопата по главата.
категорично трябва с по силни и реални думи! В противен случай, ще му правиш вятър на подобен човек, и ще зададе още по 10 хленчещи въпроси с безкрайна неугода!!!
за това се и изгейтачи населението, щото трябвало лекичко, плавничко, да не го обидиш, да не го нараниш, по евроатлантически модел ... келемето в училище не може да си обърше сопола, но с изисквания, а родителя който пише "кАде" с претенции до небето, че и смята ... я му дръпни ухото като при Бай Тошо, я му дръпни хамута като при добитъка, за да разбере че греши :) Това е моето мнение и разсъждение приятелю, дано не съм обидил и теб :)

ndm
30.08.2020, 14:42
Файтоне, набираш ли още четници?

ch.atanasov
30.08.2020, 15:14
Нали за пчелите бяха предвидени 5 мил.като ги разделиш на кандидатсвалите 590313 оп.семейства се пада по 8.47лв а не по 7 . Каде са 867809 лв на кого се дадоха?


Още един математик.:bigsmile: Къде чете, че ще ги раздадат всичките. Това е фонд, ако кандидатите бяха с 10 000-15 000 повече. Десито да не е врачка.:bigsmile:

Faytona
30.08.2020, 15:18
Още един математик.:bigsmile: Къде чете, че ще ги раздадат всичките. Това е фонд, ако кандидатите бяха с 10 000-15 000 повече. Десито да не е врачка.:bigsmile:
а недей така, ще се обиди човека, Десито не му дава достъчно, ти го нападаш на математик, на какво прилича това нещо crying;

ch.atanasov
30.08.2020, 15:41
а недей така, ще се обиди човека, Десито не му дава достъчно, ти го нападаш на математик, на какво прилича това нещо crying;


Аз съм известен , като невъзпитан профан.blush; От тук са избягали , заради мен хора за цяла партия. Ама единия е прихванал лошото от мен.:bigsmile:

Ето и за цецко го пускам:



Ростислав Рашев (https://www.facebook.com/profile.php?id=100021516645353&__cft__[0]=AZWa1eYTXdoOSBO8BqamUc9Auojyo-IhGmg9lxa85FjUo3EXxaMRAdyjUpZrBQy5J5ogSkLk96aU2-DkwKhIrffD_7G6VCvdZw6AGMzvndfgWiQvg_L6nRNLRrmdLDIZ S1bVCYhc1o9nejYmduwqhca_qG5HqOejchvFEW4J-6NFMrbbXmL0RBQ1u4VteY4WW9E&__tn__=-UC%2CP-R)









"Голямо мрънкане покрай подпомагането по де минимиса и ковида. Как не ви омръзна бе хора. Чувствата ви с МЗХГ са взаимни. Вие ги презирате, те вероярно също, но не могат да го покажат и просто ви пренебрегват. Нищо добро няма да излезе от това и вината ще е на всички. Най-лошото е че общата отговорност води до пълна безотговоеност и така мрънкането и затъването в блатото ще продължава. Започвам да си мисля че още два три сухи зезона комбинирани със студени зими ще решат до някъде проблема. Много" плява" в сектора има за изчистване."

zapstojan
30.08.2020, 16:04
...

"Голямо мрънкане покрай подпомагането по де минимиса и ковида. Как не ви омръзна бе хора. Чувствата ви с МЗХГ са взаимни. Вие ги презирате, те вероярно също, но не могат да го покажат и просто ви пренебрегват. Нищо добро няма да излезе от това и вината ще е на всички. Най-лошото е че общата отговорност води до пълна безотговоеност и така мрънкането и затъването в блатото ще продължава. Започвам да си мисля че още два три сухи зезона комбинирани със студени зими ще решат до някъде проблема. Много" плява" в сектора има за изчистване."
Този човек, не просто е достигнал "нивото си на некомпетентност", а многократно го е надскочил!:mad:

zapstojan
30.08.2020, 16:09
Файтоне, набираш ли още четници?

На знамето на четата трябва да се изпише една звучна, файтонджийска, та да е ясно за какво става въпрос.:cool:

ch.atanasov
30.08.2020, 17:01
Този човек, не просто е достигнал "нивото си на некомпетентност", а многократно го е надскочил!:mad:


Е, да, защото му е омръзнало да приглася на мрънкачите-май. Омръзнало му е да е лидер и да оправя , как беше : плявата.:bigsmile:

зуница
30.08.2020, 20:34
ясно ми е, че на българина като му се кажат точно нещата с истинските имена става много тънкообиден, a преди това е много питащ и знаещ ;)
Щом ще си казваме нещата точно, давай! Я обясни тия професионалистите с големите претенции имат ли бизнес планове за конкретната година? Преди да нацвъкат няколко стотин кошера дали някой е направил елементарната сметка какъв е нектаро потока в оптималния за събиране ареал? А във времето как ще стоят нещата с нектароотдаването ? Ако им падне и в Сахара ще набутат хиляди кошери само и само да лапнат субсидийка , програмка и помощ.Нали на бройка се дават. Аман от претенции за професионализъм от профани! Купува количества сандъци и хоп на държавната цицка.Плащали данъци.Я да сметнем тия данъци дали не са по-малко от полученото от тая държава.Я да им помогнат като им опростят данъците. Бизнесът без данъци ще е щастлив , но на профитата това не върши работа .Трябва сухо да им се даде.И да не забравяме , че държавата раздава парите на всички граждани е ги бута в джобовете на единици.И то пък и нагли да плюят хората от чийто джоб се хранят.Как му викаха на това Корупция облечена във власт. Можеш ли да кажеш нещо или ще минеш на подходящия за мургав файтонджия начин на израз?

Faytona
30.08.2020, 20:58
Щом ще си казваме нещата точно, давай! Я обясни тия професионалистите с големите претенции имат ли бизнес планове за конкретната година? Преди да нацвъкат няколко стотин кошера дали някой е направил елементарната сметка какъв е нектаро потока в оптималния за събиране ареал? А във времето как ще стоят нещата с нектароотдаването ? Ако им падне и в Сахара ще набутат хиляди кошери само и само да лапнат субсидийка , програмка и помощ.Нали на бройка се дават. Аман от претенции за професионализъм от профани! Купува количества сандъци и хоп на държавната цицка.Плащали данъци.Я да сметнем тия данъци дали не са по-малко от полученото от тая държава.Я да им помогнат като им опростят данъците. Бизнесът без данъци ще е щастлив , но на профитата това не върши работа .Трябва сухо да им се даде.И да не забравяме , че държавата раздава парите на всички граждани е ги бута в джобовете на единици.И то пък и нагли да плюят хората от чийто джоб се хранят.Как му викаха на това Корупция облечена във власт. Можеш ли да кажеш нещо или ще минеш на подходящия за мургав файтонджия начин на израз?
а теб кой те спира да имаш стотици кошери и да лапкаш колкото тях субсидийка??? май повече сме свикнали да хленчим, отколкото да си стиснем дупенцето??? Като си толкова отворен и всички като теб които скимтят, направете по стотици пчелни семейства, и тия "профани" ще вземат по малко субсидия и ще ги изгоните от бранша, ама май пак не ти стиска??? искаш от няколко хранилки да лапкаш без да даваш по стар български обичай??? (нямам предвид теб самия, защото не те познавам, а тезата която защитаваш!)

kuline
30.08.2020, 21:04
а теб кой те спира да имаш стотици кошери и да лапкаш колкото тях субсидийка??? май повече сме свикнали да хленчим, отколкото да си стиснем дупенцето??? Като си толкова отворен и всички като теб които скимтят, направете по стотици пчелни семейства, и тия "профани" ще вземат по малко субсидия и ще ги изгоните от бранша, ама май пак не ти стиска??? искаш от няколко хранилки да лапкаш без да даваш по стар български обичай???

А ти като имаш стотици - какво? Да не си хванал Господ за жицата? Ей такива пчелари много ви любя. Ти защо си мислиш, че останалите не плащат данъци? От такива, дето направили стотици семейства с "помощи" за това сме на това дередже, а не заради "хленчещите" мръкачи. На нас ни е известно какво ни коства да създадем пчелини със собствени средства, със собствени сили, с четене на много материали, с много практика, с ум и разум, но не и с подаяния.

Faytona
30.08.2020, 21:16
А ти като имаш стотици - какво? Да не си хванал Господ за жицата? Ей такива пчелари много ви любя. Ти защо си мислиш, че останалите не плащат данъци? От такива, дето направили стотици семейства с "помощи" за това сме на това дередже, а не заради "хленчещите" мръкачи. На нас ни е известно какво ни коства да създадем пчелини със собствени средства, със собствени сили, с четене на много материали, с много практика, с ум и разум, но не и с подаяния.
и теб те питам, кой те спира да ползваш и ти "помощи", а не да се бъхтиш като добитък само със собствени средства???

kuline
30.08.2020, 21:20
и теб те питам, кой те спира да ползваш и ти "помощ", а не да се бъхтиш като добитък само със собствени средства???

Разум! Ти докога ще се "състезаваш" с останалите? След някоя друга година като пресъхне цицата, какво ще правиш? А да, ще се насочиш в друга област - нали!? Е, ние сме ПЧЕЛАРИ и ще продължим да се бъхтаме, защото ни е кеф да се занимаваме с пчелите, знаейки две и двеста. ;)

zapstojan
30.08.2020, 21:29
а теб кой те спира да имаш стотици кошери и да лапкаш колкото тях субсидийка???
На кого адвокатстваш?
Защо трябва да се лапкат субсидийки? За да се произвежда ефтина суровина за сладкарската промишленост на немците ли?:mad:


май повече сме свикнали да хленчим, отколкото да си стиснем дупенцето???
Кой хленчи повече?
Тези които искат да получават само те или онези според които трябва да се разпределя на всички?
Та отпусни си дупенцето и престани да хленчиш!:bigsmile:

Faytona
30.08.2020, 21:33
Разум! Ти докога ще се "състезаваш" с останалите? След някоя друга година като пресъхне цицата, какво ще правиш? А да, ще се насочиш в друга област - нали!? Е, ние сме ПЧЕЛАРИ и ще продължим да се бъхтаме, защото ни е кеф да се занимаваме с пчелите, знаейки две и двеста. ;)
пак намирам противоречие .... кеф ви е, а най-много скимтите за пари ... мисля, че и ти самия усети че не си искрен в тезата си ;)

kuline
30.08.2020, 21:47
пак намирам противоречие .... кеф ви е, а най-много скимтите за пари ... мисля, че и ти самия усети че не си искрен в тезата си ;)

Да, не се казвам Искрен! И не сме кучета да "скимтим" и се облизваме от всяко подаяния на държавата, която създаде тази конкуренция в бранша. Казвал съм го и пак ще го кажа - дават ли сто лева на семейство, не ще ме превариш на прага НА ДФЗ. Щом толкова усилено защитаваш програмистите, предполагам си се облажил и от биото, което е поредния кьор фишек. Вместо да се възползват, тия, които наистина отговарят, то Сулю и Пулю станаха биопроизводители. Та така де - нека да има за ПЧЕЛАРИТЕ, но за тия, които милеят за пчелите. Нали това е замисъла на подпомагането. Поправи ме може и да разсъждавам погрешно. ;)

Faytona
30.08.2020, 21:51
до zapstojan
адвокатствам на адекватната гледна точка, и против масовката "писачи-вечнонедоволци"
Иначе чак такъв оптимист да си мисля, че от опашкари на Европа, ще накараме немците да работят за нас и то еВтино", не съм :bigsmile:

Faytona
30.08.2020, 21:58
Да, не се казвам Искрен! И не сме кучета да "скимтим" и се облизваме от всяко подаяния на държавата, която създаде тази конкуренция в бранша. Казвал съм го и пак ще го кажа - дават ли сто лева на семейство, не ще ме превариш на прага НА ДФЗ. Щом толкова усилено защитаваш програмистите, предполагам си се облажил и от биото, което е поредния кьор фишек. Вместо да се възползват, тия, които наистина отговарят, то Сулю и Пулю станаха биопроизводители. Та така де - нека да има за ПЧЕЛАРИТЕ, но за тия, които милеят за пчелите. Нали това е замисъла на подпомагането. Поправи ме може и да разсъждавам погрешно. ;)
с част от мисълта ти съм съгласен, но за жалост само част :(
и аз милея за всички птици, но давам храна само на моите кокошки които ми снасят яйца ....
така и с пчелите, против съм да се дава храна, за бай незнайко, който не снася, а само яде яйцата на другите!!!

zapstojan
30.08.2020, 22:00
до zapstojan
адвокатствам на адекватната гледна точка, и против масовката "писачи-вечнонедоволци"
Иначе чак такъв оптимист да си мисля, че от опашкари на Европа, ще накараме немците да работят за нас и то еВтино", не съм :bigsmile:

Ами щом искаш да работиш ефтино за немците, избора си е твой.
Ама да правим по хиляди кошери и да се редим на опашки за подаяние, го намирам за смешно или унизително, не знам точно.
Мисля, че човек трябва да има поне малко достойнство!:cool:

Faytona
30.08.2020, 22:21
Ами щом искаш да работиш ефтино за немците, избора си е твой.
Ама да правим по хиляди кошери и да се редим на опашки за подаяние, го намирам за смешно или унизително, не знам точно.
Мисля, че човек трябва да има поне малко достойнство!:cool:
нито се редим на опашки, нито е унизително и смешно да живееш в 21 век, с този начин на работа в Европа ... вече друг е въпроса че гроздето е кисело щом не може го стигнем ;)

zapstojan
30.08.2020, 22:53
нито се редим на опашки, нито е унизително и смешно да живееш в 21 век, с този начин на работа в Европа ... вече друг е въпроса че гроздето е кисело щом не може го стигнем ;)

Как живееш, не зависи от века!!!
Явно на теб ти е кисело гроздето, щом започна с обиди към колега споделил мнение, не мислиш ли?

Алексиев
31.08.2020, 05:10
с част от мисълта ти съм съгласен, но за жалост само част :(
и аз милея за всички птици, но давам храна само на моите кокошки които ми снасят яйца ....
така и с пчелите, против съм да се дава храна, за бай незнайко, който не снася, а само яде яйцата на другите!!!

Министерството също милее за всички пчелари, ама раздава пари само на някои.... на тези дето снасят.

maxtop
31.08.2020, 06:08
Аз съм начинаещ пчелар от 2 години и ще споделя това . което разбрах по тази тема . Искаш да направиш пчелин от 100 или 200 кошера и да вземеш 50 000лв. за няколко години . Хващаме фирма която да ни консултира и помага . Хонорар 3-5000лв. Те ни гарантират приемането по програмата . Ползваш твои 30 000 или теглиш тези пари от банка и връщаш 40 000 .Купуваш кошери от производител по 70 лв. От фирмата ни правят документи , че сме ги купили от наш човек за 180лв. Плащаме за услугата , Продават ни проект за постройки примерно за 10 000 .а пък ние го изпълваме за 5 000 , изграждане на пчелина проект х лева себестойност 1/3 . Закупуване на оборудване за 10 000 по документи от нащи хора а плащаш 6 000 а можеш да си го купиш нормално за 4 500 . И така нататък . Нашата фирма гарантира , че ще си одобрен . От тебе се иска няколко години да изпълняваш изискванията на програмата , да те проверяват поне по 4 пъти на година . В моята глава изникнаха въпроси - Това е жива стока може ли всичко да се развие по ноти - не ше си направя още един пчелин не обявен и ще прехвърлям ако се наложи . Ако не изпълня нещо и има вероятност да не получа парите за годината най вероятно хващам фирмата да ме оправи защото има наши хора и естествено отиват хиляди . Равносметка - влагам мои пари , и заставам в позиция партер и чакам да ги получа обратно по програмата , но съм в ръчете на проверяващи , нащи хора зад нашата фирма и накрая се оказва ,че сами останали 200 семеиства с кошерите . Познавам 2 програмисти , който след края на програмата приключват с пчеларстването . Това ли е подпомагане или развитие ????

Трендафил Дончев
31.08.2020, 08:06
Аз съм начинаещ пчелар от 2 години и ще споделя това . което разбрах по тази тема . Искаш да направиш пчелин от 100 или 200 кошера и да вземеш 50 000лв. за няколко години . Хващаме фирма която да ни консултира и помага . Хонорар 3-5000лв. Те ни гарантират приемането по програмата . Ползваш твои 30 000 или теглиш тези пари от банка и връщаш 40 000 .Купуваш кошери от производител по 70 лв. От фирмата ни правят документи , че сме ги купили от наш човек за 180лв. Плащаме за услугата , Продават ни проект за постройки примерно за 10 000 .а пък ние го изпълваме за 5 000 , изграждане на пчелина проект х лева себестойност 1/3 . Закупуване на оборудване за 10 000 по документи от нащи хора а плащаш 6 000 а можеш да си го купиш нормално за 4 500 . И така нататък . Нашата фирма гарантира , че ще си одобрен . От тебе се иска няколко години да изпълняваш изискванията на програмата , да те проверяват поне по 4 пъти на година . В моята глава изникнаха въпроси - Това е жива стока може ли всичко да се развие по ноти - не ше си направя още един пчелин не обявен и ще прехвърлям ако се наложи . Ако не изпълня нещо и има вероятност да не получа парите за годината най вероятно хващам фирмата да ме оправи защото има наши хора и естествено отиват хиляди . Равносметка - влагам мои пари , и заставам в позиция партер и чакам да ги получа обратно по програмата , но съм в ръчете на проверяващи , нащи хора зад нашата фирма и накрая се оказва ,че сами останали 200 семеиства с кошерите . Познавам 2 програмисти , който след края на програмата приключват с пчеларстването . Това ли е подпомагане или развитие ????

Подпомагане с цел развитие трябваше да се извърши чрез добре подготвени пчелари(майстори), като под майстори имам предвид не някакви с измислени кетапи. А то разни хрътки надушиха някой лев и всичко се юрна, а след това какво - развъдници на болести. Ама те и в министерството, кухи лейки само.;)

kuline
31.08.2020, 08:13
Подпомагане с цел развитие трябваше да се извърши чрез добре подготвени пчелари(майстори), като под майстори имам предвид не някакви с измислени кетапи. А то разни хрътки надушиха някой лев и всичко се юрна, а след това какво - развъдници на болести. Ама те и в министерството, кухи лейки само.;)

Хич не са кухи. Я виж Faytona с неговата кокоша метафора - там явно е полог и ги предпочитат с по два жълтъка. :bigsmile:

Трендафил Дончев
31.08.2020, 08:25
Хич не са кухи. Я виж Faytona с неговата кокоша метафора - там явно е полог и ги предпочитат с по два жълтъка. :bigsmile:

Кухи са откъм естеството на работа(примерно работа с пчели, пчелари, квалификации, нужди) която трябва да извършват, а иначе към усвояване на някакви пари, нямат равни в разпределението им по собствените си сметки.

Faytona
31.08.2020, 08:35
Хич не са кухи. Я виж Faytona с неговата кокоша метафора - там явно е полог и ги предпочитат с по два жълтъка. :bigsmile:
много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш :(
тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума ;)

maxtop
31.08.2020, 08:49
В министерството не са само кухи , но и престъпни измамници и кръвопийци . Майсторите пчелари , който аз познавам първо не могат да си вдигнат главата от работа 7-8 месеца , камо ли да се занимават с програми , които според техните думи са колкото дадеш - толкова ще вземеш ако нямаш някой много твой човек . Второ определят кандидатстването по програми като игра на покер с професионални покерджии - при най малката грешка може да си на 0 . Съветът им е по добре не се занимавай . Ако имаш пари не ги вкарвай в пчеларство , а отглеждането на пчели да ти е само хоби и за кеф .

zapstojan
31.08.2020, 08:50
много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш :(
тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума ;)

То данъци всеки плаща.
Осигуровки - здравни и пенсионни. Ами това са лични осигуровки.
Ако ти не внасяш осигуровки, каква ще ти е файдата от това, че аз внасям.
Ако си внасяш осигуровките, пак няма никакво значение за теб, дали аз внасям или не.

Май тезата която защитаваш не тие много ясна, ама ти си я защитавай, защитаваааййй...:crazy:

Трендафил Дончев
31.08.2020, 09:05
много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш :(
тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума ;)

Това с данъците е толкова изтъркано, че думи нямам. Добре, искат да си плащаш данъците. Добре де, след като си плащам пътните данъци, защо постоянно си блъскам колата в дупките по пътищата?От голяма по - голяма? И случая не е само пътищата. Ако ще има изисквания, то те нека да са двустранно, защо не и всестранно. Толкова ли е трудно или така е по угодно? Водата да е мътна и само да перем шараните в главите с лопатата?

Faytona
31.08.2020, 09:17
То данъци всеки плаща.
Осигуровки - здравни и пенсионни. Ами това са лични осигуровки.
Ако ти не внасяш осигуровки, каква ще ти е файдата от това, че аз внасям.
Ако си внасяш осигуровките, пак няма никакво значение за теб, дали аз внасям или не.

Май тезата която защитаваш не тие много ясна, ама ти си я защитавай, защитаваааййй...:crazy:

Кое не и е ясно на тезата??? малките които са любители, хоби, уикенд пчелари не трябва да се подпомагат колкото другите които са си заложи задника!!! Моето хоби е да играя голф, но никой не ми плаща :(

Faytona
31.08.2020, 09:26
Това с данъците е толкова изтъркано, че думи нямам. Добре, искат да си плащаш данъците. Добре де, след като си плащам пътните данъци, защо постоянно си блъскам колата в дупките по пътищата?От голяма по - голяма? И случая не е само пътищата. Ако ще има изисквания, то те нека да са двустранно, защо не и всестранно. Толкова ли е трудно или така е по угодно? Водата да е мътна и само да перем шараните в главите с лопатата?
Колкото е изтъркано толкова е вярно и актуално!!! Иначе никой не отрича че има проблемни неща, но първо си заложи задника и тогава мрънкай, а не щото за хобито ти не плащат и да роним сълзи crying;

Трендафил Дончев
31.08.2020, 09:47
Колкото е изтъркано толкова е вярно и актуално!!! Иначе никой не отрича че има проблемни неща, но първо си заложи задника и тогава мрънкай, а не щото за хобито ти не плащат и да роним сълзи crying;

За хоби трябва ли да плащаме данъци? Искам да знам, че да си развия тезата.

kuline
31.08.2020, 09:50
много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш :(
тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума ;)
Вече ти казах, че аз не съм от тия, които не плащат данък. Търгувайки на едро продукцията си, никой не ти плаща без договор, който веднага "светва" в НАП. Ти с тия жълти стотинки по името на темата, какво успяваш да направиш? Осигуровките ли, данъка ли или таз годишните щети от природата си възстанови? Имам 105 семейства на два пчелина, без да смятам тия със запасни майки. Пчелините притежават удостоверения издадени от БАБХ, което иде да рече, че не съм "незнайко". Осигуровките са друга бира, но по въпроса, друг вече ти обясни. Инвестирал съм десетки хиляди лева в инвентар пряко свързан с пчелите и такъв, който е непряко свързан, като соларни системи, охранителни системи, видеонаблюдение, техника за поддръжка на терените, помещения за инвентара и т.н. Сключил съм договор с общината и за единия пчелин съм предплатил наема, втория е за безвъзмездно ползване. Заглеждал съм се по програмите, ами да ти кажа нищо от това, което ми предлагат не ми е нужно, защото съм се сдобил или да почна да си сменям всяка година центрофугите, ваната, разпечатвощото устройство или пък пчелните сандъци, които сам съм направил или закупил. Да купя майки ли? Купувал съм и съм давал по 20 евро за бройка и не съм останал очарован от тях. Предпочитам сам да си ги правя. Да купувам отводки ли? Не, нежелая, защото мога и си ги правя, икономисвайки си главоболия с болести. Достатъчно данъци съм внасял и продължавам да внасям, така че не ми преписвай твои си фантазии.
ПП Би следвало да знаеш, че моя данък за реализирана продукция е по-висок от твоя. ;)

Faytona
31.08.2020, 10:07
За хоби трябва ли да плащаме данъци? Искам да знам, че да си развия тезата.
за хоби пчелар можеш да плащаш, можеш да не плащаш данъци, можеш 10 тенекии да ги изядеш с приятели, можеш и да ги съхраняваш с години в мазето като свитък ... подобни волности професионален пчелар не може си позволи!!! Доразвих ти тезата, не се мъчи ;)

Faytona
31.08.2020, 10:14
Вече ти казах, че аз не съм от тия, които не плащат данък. Търгувайки на едро продукцията си, никой не ти плаща без договор, който веднага "светва" в НАП. Ти с тия жълти стотинки по името на темата, какво успяваш да направиш? Осигуровките ли, данъка ли или таз годишните щети от природата си възстанови? Имам 105 семейства на два пчелина, без да смятам тия със запасни майки. Пчелините притежават удостоверения издадени от БАБХ, което иде да рече, че не съм "незнайко". Осигуровките са друга бира, но по въпроса, друг вече ти обясни. Инвестирал съм десетки хиляди лева в инвентар пряко свързан с пчелите и такъв, който е непряко свързан, като соларни системи, охранителни системи, видеонаблюдение, техника за поддръжка на терените, помещения за инвентара и т.н. Сключил съм договор с общината и за единия пчелин съм предплатил наема, втория е за безвъзмездно ползване. Заглеждал съм се по програмите, ами да ти кажа нищо от това, което ми предлагат не ми е нужно, защото съм се сдобил или да почна да си сменям всяка година центрофугите, ваната, разпечатвощото устройство или пък пчелните сандъци, които сам съм направил или закупил. Да купя майки ли? Купувал съм и съм давал по 20 евро за бройка и не съм останал очарован от тях. Предпочитам сам да си ги правя. Да купувам отводки ли? Не, нежелая, защото мога и си ги правя, икономисвайки си главоболия с болести. Достатъчно данъци съм внасял и продължавам да внасям, така че не ми преписвай твои си фантазии.
ПП Би следвало да знаеш, че моя данък за реализирана продукция е по-висок от твоя. ;)
голяма работа си признавам :P но темата не беше ли за Де Минимис, че отиде така в гъбите за другите неща, за които и аз не съм съгласен???

kuline
31.08.2020, 10:16
голяма работа си признавам :P но темата не беше ли за Де Минимис, че отиде така в гъбите за другите неща, за които и аз не съм съгласен???

Не, не съм голяма работа, не ме занасяй. Темата е ясна, ти повдигна въпроса за данъците. Ти, като имаш няколко стотин семейства, сам ли ги обслужваш или наемаш работна ръка?

Трендафил Дончев
31.08.2020, 10:29
за хоби пчелар можеш да плащаш, можеш да не плащаш данъци, можеш 10 тенекии да ги изядеш с приятели, можеш и да ги съхраняваш с години в мазето като свитък ... подобни волности професионален пчелар не може си позволи!!! Доразвих ти тезата, не се мъчи ;)

Само глупости говориш с които търсиш и конфронтация, а не разумен диалог, което обезсмисля по нататъшни разисквания от моя страна.

Faytona
31.08.2020, 10:36
Не, не съм голяма работа, не ме занасяй. Темата е ясна, ти повдигна въпроса за данъците. Ти, като имаш няколко стотин семейства, сам ли ги обслужваш или наемаш работна ръка?
придържай се към темата, остави клюкарските въпроси на дребно които те вълнуват на страна ;)
А кажи защо хоби пчеларите мрънкат да вземат колкото професионалните пчелари "помощи", на какво основание, за любовта разбрахме, дай по съществен довод???

Faytona
31.08.2020, 10:41
Само глупости говориш с които търсиш и конфронтация, а не разумен диалог, което обезсмисля по нататъшни разисквания от моя страна.
кое не е вярно, от това което споделих, че така ми се разсърди:(

kuline
31.08.2020, 11:06
придържай се към темата, остави клюкарските въпроси на дребно които те вълнуват на страна ;)
А кажи защо хоби пчеларите мрънкат да вземат колкото професионалните пчелари "помощи", на какво основание, за любовта разбрахме, дай по съществен довод???

Не става така - искаш да ти отговарям на въпросите, а ти на моите - не. Къде има определение за професионален пчелар, че ми е интересно да разбера какво значи термина.

бат тянко
31.08.2020, 11:36
Не става така - искаш да ти отговарям на въпросите, а ти на моите - не. Къде има определение за професионален пчелар, че ми е интересно да разбера какво значи термина.

То това е един от проблемите. Че не се прави разлика между хоби и професионален. А според мен трябва. Щото иначе едните плащаме нахалост. Вие си решете кои....

Faytona
31.08.2020, 11:50
Не става така - искаш да ти отговарям на въпросите, а ти на моите - не. Къде има определение за професионален пчелар, че ми е интересно да разбера какво значи термина.
хоби е този който може с приятели да седне и изяде цялата си продукция от 10 тенекии мед. А другия за който търсиш определение, ДФЗ ти го дава с Де Минимиса, докато ти профилактично си мрънкаш ;)

kuline
31.08.2020, 12:13
хоби е този който може с приятели да седне и изяде цялата си продукция от 10 тенекии мед. А другия за който търсиш определение, ДФЗ ти го дава с Де Минимиса, докато ти профилактично си мрънкаш ;)

Да, така си и мислех, определенията на тия термини съществуват в твоето съзнание. И аз, понеже съм си тъпичък, пак ще питам - Защо ти са въпросните жълти стотинки и какво успяха те да ти помогнат? До колкото разбрах си против програмите или поне така намекна, но държиш на Де Минимиса.

Pero Melifero
31.08.2020, 14:02
Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата:(

Трендафил Дончев
31.08.2020, 14:13
Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата:(

Хем са малко, хем са си доста. Какво имам предвид? Това са си 6 кила захар, 3 литра инверт, 2,5 кила питка. Точно колкото му е необходимо на едно семейство за зимата. Защо държавата да не ги купи, а част от заплатата вместо за тях да идат за някоя чужда булка, за грима примерно?;)

Faytona
31.08.2020, 14:27
Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата:(
като не те удовлетворяват тия 7 лв. недей ги взема, никой не те кара на сила!!! Не сме водеща мощна икономика да искаш 100 лв да ти хвърлят от хиликоптера и ти само да си харчиш докато си практикуваш хобито, и пак не е сигурно, даже гарантирам с нашият български манталитет че пак ще хленчим ;)

Pero Melifero
31.08.2020, 14:41
Мисълта ми беше, че опреш ли до тях, явно нещо не правиш както трябва. Все едно да вземеш 5-10лв заем до заплата. Явно е, че има черни облаци на хоризонтаsweating;

kasapina
31.08.2020, 16:35
Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата:(

Като например,да си платя данъка на меда и осигуровките,доволен ?
Подигравка е,но си покрива една част от задълженията към държавата.

tarty
31.08.2020, 17:05
хоби е този който може с приятели да седне и изяде цялата си продукция от 10 тенекии мед. А другия за който търсиш определение, ДФЗ ти го дава с Де Минимиса, докато ти профилактично си мрънкаш ;)

Тука станало интересно :). Не му обръщай внимание на Калин, че той цял живот си е на държавна заплата и при 2000 лв на месец що да се нареди пак за 7 лв, ми малко са му, затова иска по 100 на бройка, да си развява задника по хотелите :).

kuline
31.08.2020, 18:38
Тука станало интересно :). Не му обръщай внимание на Калин, че той цял живот си е на държавна заплата и при 2000 лв на месец що да се нареди пак за 7 лв, ми малко са му, затова иска по 100 на бройка, да си развява задника по хотелите :).
Ха, ти да видиш, моята слабост се появи. Купона започва. :bigsmile:
Къде се губиш бре? Такава скука е настъпила тук. Я ти кажи, пусна ли заявление за Де Минимис.
И не ме обиждай, толкова ми е заплатата за половин месец, а аз работя цял и взимам три пъти повече :bigsmile:

Faytona
31.08.2020, 19:14
И аз съм разочарован, днес само 4 бимбоня ми преведоха ДФЗ, а исках поне 20 да са, ама айде ще ви оставя вие да цвърчите вместо мен, а аз ще ги касирам, ще си платя осигуровки, че и за гориво ще имам, че и за 3 работника ще имам да платя при офанзивата за догодина при носенето и центрофугирането на тежките магазини, е да малко са, не стигат за ваканцийка до Тайланд да заведа семейството, ама то Ковид нали има :P
а дай Боже пак да е слаба годината, че да отсее хоби пчеларчетата още и да ми се увеличи помощта още ;)

Niki1313
31.08.2020, 19:24
Ами ако си редактираш малко въпросите (по-емоционалните епитети), спокойно можеш да ги изпратиш в редакциите на които се сетиш вестници, списания, телевизии и т.н. Тук и да получиш някакъв отговор на тях, то си е за вътрешнофорумна консумация и няма да се разшуми достатъчно! hi;

...То набора ми от епитети е доста по-богат от неепитетните думи:)...Все пак пчелините ми са в гори и ливади, и контакта ми с хора, които волно разхождат овце, кози и крави е от първо лице и от тях получавам много добър тренинг:bigsmile:.

И междувременно докато с голяма наслада слушах и си обогатявах "епитетомологията", ми се случваше, чат-пат, да прочета, нещо по-различно.

Това, което ще цитирам е откъс от една книга, която съм препрочитал преди повече от 20-25 години, и идеята има връзка с "...вътрешнофоруната консумация..."

Цитат:

"...Хвърляйки вашето семе, вашата "милостиня", вашето добро дело под каквато и да било форма, вие давате част от вашата личност и получавате част от личността на другия; взаимно се приобщавате един към друг; още малко внимание и като награда вие вече познавате, правите най-неочаквани открития. Непременно ще почнете да гледате на вашето добро дело като на наука; тя ще обхване целия ви живот и може би ще го изпълни от край до край. От друга страна всичките ви мисли, всичките семена, които сте хвърлили и може би вече забравили, ще покълнат и ще израснат; този, който ги е получил от вас, ще ги предаде на друг. И кой знае какво участие ще ви се падне в бъдеще при решаване съдбините на човечеството? И ако вашето знание и целият ви живот, посветен на тая работа, ви издигнат най-после до висини, отдето ще можете да хвърлите едно грамадно семе, да оставите в наследство на света една грамадна мисъл, тогава… И така нататък говорих много на тая тема..."

Чест и почитания към Човека подбрал и подредил така добре думите и мислите си в това откровение:yo::yo::yo:.

Niki1313
31.08.2020, 19:34
Не да се хваля, но действащите ми пчелни семейства са с 40% процента повече от тези които съм декларирал, това е от времето когато имаше таван от 200 пчелни семейства и така си остана, че не ми се занимава да коригирам бройката, така че заповядай, ще ми бъде приятно да се запознаем и видим....hi;

...Давай адрес...идвам...ако наблизо има нещо курортно, би станала чудесна комбинация...:yo:hi;;).

kuline
31.08.2020, 20:04
И аз съм разочарован, днес само 4 бимбоня ми преведоха ДФЗ, а исках поне 20 да са, ама айде ще ви оставя вие да цвърчите вместо мен, а аз ще ги касирам, ще си платя осигуровки, че и за гориво ще имам, че и за 3 работника ще имам да платя при офанзивата за догодина при носенето и центрофугирането на тежките магазини, е да малко са, не стигат за ваканцийка до Тайланд да заведа семейството, ама то Ковид нали има :P
а дай Боже пак да е слаба годината, че да отсее хоби пчеларчетата още и да ми се увеличи помощта още ;)
Като си взел четирите "бонбона" дано ти се откъсне от сърцето на работниците да им платиш осигуровките или ги имаш за магарета, да ги ползваш за торба зоб. Пита ме дали съм искрен, да искрено ти желая да заведеш семейството си в Тайланд или където искаш. Аз не съм завистник, нищо че, в твоите очи се вписвам като скимтящ, цвърцящ мрънкалник. Доста цветущи епитети използваш, въпреки, че аз се стремя да запазя добрия тон, което не ми пасва, но се старая, постарай се и ти, за да не те принудя да се лишиш от форумно присъствие!

Niki1313
31.08.2020, 20:04
до zapstojan
адвокатствам на адекватната гледна точка, и против масовката "писачи-вечнонедоволци"
Иначе чак такъв оптимист да си мисля, че от опашкари на Европа, ще накараме немците да работят за нас и то еВтино", не съм :bigsmile:

Във връзка с "...че от опашкари на Европа..."

Цитат по спомен от Българската история:

При подготовката на Априлското въстание един Българин (съжалявам, че на такъв Човек не съм запомнил името) е пропътувал цяла европа и е отишъл до "Сорбоната" във Франция и е прекъснал провеждаща се лекция с думите, че поробена България има нужда от помощ и съдействие. Отговора на един студент бил - "...До къде стигнахме, ние от ПОКРАЙНИНИТЕ на европа да помагаме на стара развита цивилизация..."

"...ще накараме немците да работят за нас и то еВтино..."
Да, работили са (1935-1940) и живот и здраве да е, пак ще работят:win:

zapstojan
31.08.2020, 20:10
.....нищо че, в твоите очи се вписвам като скимтящ мрънкалник.
Що ти, бе?
Той файтоня що страници изпонаизмрънка, сигурно е паднал в изтощение.:laughing:

Трендафил Дончев
31.08.2020, 20:17
Що ти, бе?
Той файтоня що страници изпонаизмрънка, сигурно е паднал в изтощение.:laughing:

Брои бонбоните, прехвърляйки дестинации, чакайки да отмине заразата.;)

ch.atanasov
31.08.2020, 20:27
Във връзка с "...че от опашкари на Европа..."

Цитат по спомен от Българската история:

При подготовката на Априлското въстание един Българин (съжалявам, че на такъв Човек не съм запомнил името) е пропътувал цяла европа и е отишъл до "Сорбоната" във Франция и е прекъснал провеждаща се лекция с думите, че поробена България има нужда от помощ и съдействие. Отговора на един студент бил - "...До къде стигнахме, ние от ПОКРАЙНИНИТЕ на европа да помагаме на стара развита цивилизация..."

"...ще накараме немците да работят за нас и то еВтино..."
Да, работили са (1935-1940) и живот и здраве да е, пак ще работят:win:


Е, то бива патриотизъм, но това си е направо-безумие.

Faytona
31.08.2020, 20:36
Доста цветущи епитети използваш, въпреки, че аз се стремя да запазя добрия тон, което не ми пасва, но се старая, постарай се и ти, за да не те принудя да се лишиш от форумно присъствие!
ДФЗ се подиграва с теб чрез малките помощи и сега искаш да си го изкараш на мен, като имаш апетит да ми вземаш и от свободата на словото, което мислих че е безплатно поне сред колеги :(

zapstojan
31.08.2020, 20:37
И аз не съм съгласен.
Нали сме в един съюз с немците, защо трябва да ги поробваме?;)
Да сме в съюз с робите си!?

kuline
31.08.2020, 20:39
ДФЗ се подиграва с теб чрез малките помощи и сега искаш да си го изкараш на мен, като имаш апетит да ми вземаш и от свободата на словото, което мислих че е безплатно поне сред колеги :(

ДФЗ нищо не ми е взело, тъй като не съм имал мерак. Свободата на словото е изконно право, стига да не приравняваш опонента на псе!

Faytona
31.08.2020, 20:47
ДФЗ нищо не ми е взело, тъй като не съм имал мерак. Свободата на словото е изконно право, стига да не приравняваш опонента на псе!
ако си се почувствал за псе се извинявам, но не се извинявам че използвам и ще използвам широкообхватни и цветни думи, които са ни подарени от нашите братя, които ми дават безкористно да обрисувам без свян какво мисля, без да имам лоши намерения!!!;)

kuline
31.08.2020, 21:00
ако си се почувствал за псе се извинявам, но не се извинявам че използвам и ще използвам широкообхватни и цветни думи, които са ни подарени от нашите братя, които ми дават безкористно да обрисувам без свян какво мисля, без да имам лоши намерения!!!;)

Аз се чувствам много добре и няма как да е иначе. Не се извинявай, защото извинението е стъпка към призната вина, която в случая е обида към всички имако мислещи, според твоя мироглед. Кои са твои братя, само гадая, но не ми е интересно да ги разпозная. Ако са тия, които се осланят на това, да цоцат от държавната хазна - лошо. Тук иде дума за пчеларство, а не за печелбарство.

Faytona
31.08.2020, 21:12
Аз се чувствам много добре и няма как да е иначе. Не се извинявай, защото извинението е стъпка към призната вина, която в случая е обида към всички имако мислещи, според твоя мироглед. Кои са твои братя, само гадая, но не ми е интересно да ги разпозная. Ако са тия, които се осланят на това, да цоцат от държавната хазна - лошо. Тук иде дума за пчеларство, а не за печелбарство.
само ти изрази че си се почувствал като псе, без да съм ти казвал че си такова нещо ... какво си просиш милостиня сега от другите недоволстващи от всеки и от всичко? :bigsmile:
след като защитаваш тезата за недоволство от "Де Минимис", значи не си чист в мислите си, че само се любуваш на пчеличките, без да се облизваш,как и колко да си намажеш филийката с някакво отделно печалбарство покрай пчеларството ;)

kuline
31.08.2020, 21:18
само ти изрази че си се почувствал като псе, без да съм ти казвал че си такова нещо ... какво си просиш милостиня сега от другите недоволстващи от всеки и от всичко? :bigsmile:
след като защитаваш тезата за недоволство от "Де Минимис", значи не си чист в мислите си, че само се любуваш на пчеличките, без да се облизваш,как и колко да си намажеш филийката с някакво отделно печалбарство покрай пчеларството ;)

Не, аз многократно съм изразявал и защитавал моята теза с доводи - Чети! Достатъчно мат'реал има тук. Когато успееш да прочетеш всичко ще те призная за опонент, инак си поредния желаещ бързи пари опонент, които много ги имало тука, но са били като ловците на слука.

cecko96_1
31.08.2020, 21:35
Е има ли преводи?

Faytona
31.08.2020, 21:39
Не, аз многократно съм изразявал и защитавал моята теза с доводи - Чети! Достатъчно мат'реал има тук. Когато успееш да прочетеш всичко ще те призная за опонент, инак си поредния желаещ бързи пари опонент, които много ги имало тука, но са били като ловците на слука.
Че що си мислиш че съм ревнал да получа твоето признание??? Поне не бъди високомерен, имащ се за мерило на многомъдрещо пчеларче, а не печалбарче, което като има "Де Минимис" негодува и пита що има, а като няма "Де Минимис" пита що няма ;)

varom
31.08.2020, 21:42
Не че искам да замазвам интересната дискусия ,но спора профита--хобита е трудно решим.Нито ще изчезнат профитата нито хобитата, а и не трябва.Интересите са им и малко различни,но ,ако са ПЧЕЛАРИ,би трябвало да има мирно съвместно съществуване. Не е важно кой как упражнява занаята,но, ако се смятаме, че ПЪРВО СМЕ ПЧЕЛАРИ,би трябвало да се уважаваме.

Цеко
31.08.2020, 21:50
Всеки себеуважаващ се пчелар регистриран като ЗС с поне 200 кошера би трябвало да участва за „деминимиса“,ако не за друго поне да си покрие разходите по осигуровки и ползването на счетоводни услуги и да бъде с равен старт с колегите от сивия сектор, за които горните разходи не са познати и не ги калкулират в цената на меда си....

зуница
31.08.2020, 22:00
а теб кой те спира да имаш стотици кошери и да лапкаш колкото тях субсидийка??? май повече сме свикнали да хленчим, отколкото да си стиснем дупенцето??? Като си толкова отворен и всички като теб които скимтят, направете по стотици пчелни семейства, и тия "профани" ще вземат по малко субсидия и ще ги изгоните от бранша, ама май пак не ти стиска??? искаш от няколко хранилки да лапкаш без да даваш по стар български обичай??? (нямам предвид теб самия, защото не те познавам, а тезата която защитаваш!)
Спира ме елементарната сметка направена от мислещ човек.На мястото на ,което отглеждам пчели,отглеждам,не произвеждам продукти.Та на това място съгласно книгите и сметките правени от грамотни хора не мога да осигуря нормален живот за количеството семейства за, които говориш.Не случайно питам ,колко "профита" са си направили тая сметка? Да ама явно това за ,което пиша ти е "Тъмна Индия". Та тия профита с многото бройки явно предварително са си програмирали загуби , които държавата да компенсира. И това поведение много ми напомня на една циганка майка героиня , която твърдеше , че държавата е длъжна да и плаща защото тя раждала деца на тая държава.Та да ме извиняваш, ама в логиката ти не виждам разлика от тая на циганката. Като си професионалист работи като такъв.Първо организирай си бизнеса така , че да не чакаш подаяния от държавата.Апропо.В цяла България ли е трагичен медосбора? Май има области в, които колегите са доволни?Или знаят много повече от профитата или профитата плачат за парички от държавата без основание. Има и един явно неразбираем за тебе колега въпрос.По какво се различава една твоя пчела от една пчела на хоби пчелар по отношение на полезността и за природата и в частност държавата?Защо ползата и грижата на държавата да е само към твоята пчеличка, сиреч за твоя джоб? И друго което явно не ти харесва е питането на хората как се харчат парите от данъците им. Нали не твърдиш, че само тия 4-5 хиляди лапнали "подаръка" са пълнещите
хазната.Та и аз имам право да питам кой и как ползва моите пари? И не съм съгласен "схемаджии" и дребни тарикати да се облагодетелстват.Обясни ако обичаш колко е нормална логиката да се компенсират загуби само на едни данъкоплатци за една и съща дейност с други? Нали разбираш , че количеството пари внесени в бюджета от хилядите не получили нищо е многократно повече от това на получилите подаянието. Та просто забрави за довода "внасям като земеделски производител".
Справедливо и без конфликти щеше да е компенсиране на всички регистрирани пчелини по критерии доказващи загуби от форсмажорни обстоятелства.Ползата за държавата е еднаква от всички пчели независимо от собствениците им.Това което сега се получава е продукт на корупцията царяща в това правителство. Критериите явно облагодетелстващи малка групичка, не са случайни.
Ако не си разбрал за що иде реч? Питай!

zapstojan
31.08.2020, 22:18
Всеки себеуважаващ се пчелар регистриран като ЗС с поне 200 кошера би трябвало да участва за „деминимиса“,ако не за друго поне да си покрие разходите по осигуровки и ползването на счетоводни услуги и да бъде с равен старт с колегите от сивия сектор, за които горните разходи не са познати и не ги калкулират в цената на меда си....

От къде идват парите по "деминимиса"? Задаваш ли си този въпрос?
Кой е длъжен да ти покрива разходите по осигуровките? Разходите по моите осигуровки си ги покривам Аз!!!
Плащаш ли данъци от продажбите които правиш на дребно? Ако не, ти не си ли част от сивия сектор?
Икономиите от данъци, от продажбите на дребно, не ти ли покриват осигуровките?
Много Папи станахме май?

П.п. И файтони!

zapstojan
31.08.2020, 22:22
Е има ли преводи?

Е как да няма?;)
Файтона само дето не е отишъл на почивка.:laughing:

kuline
31.08.2020, 22:25
Че що си мислиш че съм ревнал да получа твоето признание??? Поне не бъди високомерен, имащ се за мерило на многомъдрещо пчеларче, а не печалбарче, което като има "Де Минимис" негодува и пита що има, а като няма "Де Минимис" пита що няма ;)

Не съм високомерен, не съм и "пчеларче", което проси одобрение на мислещите като мен. Да, и за мен ти си поредния профан, както предни дни те определиха. Забележи - не аз, сега обаче го потвърждавам, просто ми трябваше време, за да съм категоричен в заключението си. И пак се чеша по простата глава и не вдявам, ти от кои си - програмисти или от тия черпещи "социала", както думат мургавите събратя. Дано не си черпил словосъчетанията, които използваш от тях. :)

Faytona
31.08.2020, 22:27
Спира ме елементарната сметка направена от мислещ човек.На мястото на ,което отглеждам пчели,отглеждам,не произвеждам продукти.Та на това място съгласно книгите и сметките правени от грамотни хора не мога да осигуря нормален живот за количеството семейства за, които говориш.Не случайно питам ,колко "профита" са си направили тая сметка? Да ама явно това за ,което пиша ти е "Тъмна Индия". Та тия профита с многото бройки явно предварително са си програмирали загуби , които държавата да компенсира. И това поведение много ми напомня на една циганка майка героиня , която твърдеше , че държавата е длъжна да и плаща защото тя раждала деца на тая държава.Та да ме извиняваш, ама в логиката ти не виждам разлика от тая на циганката. Като си професионалист работи като такъв.Първо организирай си бизнеса така , че да не чакаш подаяния от държавата.Апропо.В цяла България ли е трагичен медосбора? Май има области в, които колегите са доволни?Или знаят много повече от профитата или профитата плачат за парички от държавата без основание. Има и един явно неразбираем за тебе колега въпрос.По какво се различава една твоя пчела от една пчела на хоби пчелар по отношение на полезността и за природата и в частност държавата?Защо ползата и грижата на държавата да е само към твоята пчеличка, сиреч за твоя джоб? И друго което явно не ти харесва е питането на хората как се харчат парите от данъците им. Нали не твърдиш, че само тия 4-5 хиляди лапнали "подаръка" са пълнещите
хазната.Та и аз имам право да питам кой и как ползва моите пари? И не съм съгласен "схемаджии" и дребни тарикати да се облагодетелстват.Обясни ако обичаш колко е нормална логиката да се компенсират загуби само на едни данъкоплатци за една и съща дейност с други? Нали разбираш , че количеството пари внесени в бюджета от хилядите не получили нищо е многократно повече от това на получилите подаянието. Та просто забрави за довода "внасям като земеделски производител".
Справедливо и без конфликти щеше да е компенсиране на всички регистрирани пчелини по критерии доказващи загуби от форсмажорни обстоятелства.Ползата за държавата е еднаква от всички пчели независимо от собствениците им.Това което сега се получава е продукт на корупцията царяща в това правителство. Критериите явно облагодетелстващи малка групичка, не са случайни.
Ако не си разбрал за що иде реч? Питай!
Щом си се самоограничил да имаш един пчелин и не е рентабилно да имаш повече кошери в него си е лично твой проблем !!! и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка ;)

Faytona
31.08.2020, 22:37
Не съм високомерен, не съм и "пчеларче", което проси одобрение на мислещите като мен. Да, и за мен ти си поредния профан, както предни дни те определиха. Забележи - не аз, сега обаче го потвърждавам, просто ми трябваше време, за да съм категоричен в заключението си. И пак се чеша по простата глава и не вдявам, ти от кои си - програмисти или от тия черпещи "социала", както думат мургавите събратя. Дано не си черпил словосъчетанията, които използваш от тях. :)
вече разбрах, тук сте останали пчеларчета които си правите душевен оргазъм как всичко е лошо, корумпирано и деградивно, а някой друг е избягал, за да не го нацапате с негативни мъдри мисли :cool:

kuline
31.08.2020, 22:47
вече разбрах, тук сте останали пчеларчета които си правите душевен оргазъм как всичко е лошо, корумпирано и деградивно, а някой друг е избягал, за да не го нацапате с негативни мъдри мисли :cool:

Аа, че ти едва се пръкна и го установи. Не каза от кога имаш интерес към пчеларството. Вероятно от както разбра, че се раздават пари - ей тъй или.. Не ни сподели колко семейства отглеждаш, за да се докопаш до 4000 грама "бонбони". Сподели де, ние ще бъдем приятелски настроени, ще те четем в захлас и ще цъкаме с език, като часовник. Ти сам си избра, подходи с рогата, както ти пошушна agro.
ПП Още ли да чакам отговор? Гледам, доста питащи има тук. :bigsmile:

Цеко
31.08.2020, 22:56
От къде идват парите по "деминимиса"? Задаваш ли си този въпрос?
Кой е длъжен да ти покрива разходите по осигуровките? Разходите по моите осигуровки си ги покривам Аз!!!
Плащаш ли данъци от продажбите които правиш на дребно? Ако не, ти не си ли част от сивия сектор?
Икономиите от данъци, от продажбите на дребно, не ти ли покриват осигуровките?
Много Папи станахме май?

П.п. И файтони!

Никой за нищо не ми е длъжен! Плащам си каквото трябва и си взимам каквото ми се полага, чат пат се замислям има ли ефект от подобни гимнастики и отговора за сега е уклончив, което още повече ме кара да разчитам преди всичко на себе си и след това евентуално на другите....

Трендафил Дончев
31.08.2020, 23:02
вече разбрах, тук сте останали пчеларчета които си правите душевен оргазъм как всичко е лошо, корумпирано и деградивно, а някой друг е избягал, за да не го нацапате с негативни мъдри мисли :cool:

Файтонче, навлезе във форума с навирен нос, но ще излезеш с увесен, познавайки добре колегите с които водиш спор. В един момент ще те извадят от нерви, ще започнеш да ги обиждаш и в крайна сметка аз ще те банирам с което ще завърши участието ти тук. Затуй, че се постарай да внесеш нормален тон в дискусията, без обидни думи и подмятания. Така смятам ще се влееш като един добър колега и ние ще те приемем като такъв. Нямаме никакъв конфликт с теб, а и не го търсим, дори се въздържаме за да не създадем такъв. Тук желаем добри и знаещи пчелари, а не интриганти и злобари. Ти решаваш.

zapstojan
31.08.2020, 23:14
... смятам ще се влееш като един добър член....

Г-н модератор, простете но горното ми звучи малко двусмислено.;)
Извинявам се за спама.blush;

зуница
31.08.2020, 23:26
Щом си се самоограничил да имаш един пчелин и не е рентабилно да имаш повече кошери в него си е лично твой проблем !!! и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка ;)
Сега като се замислиш, държа да го направиш, разбираш ли , че става въпрос за ценностна система?Ще те оставя да помислиш. За сега.hi;

dvd111
31.08.2020, 23:33
... и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка ;)
Е, на теб света явно ти е кристално ясен, но приеми един приятелски съвет от мен: Не бъди толкова самоуверено-категоричен и хубаво премисляй думите си, когато става въпрос за човешки съдби. Защото в тези случаи животът е доста чувствителен към непремерено говорещите...

Трендафил Дончев
31.08.2020, 23:35
Г-н модератор, простете но горното ми звучи малко двусмислено.;)
Извинявам се за спама.blush;

Какво да направя? И аз като файтончето " извинявам че използвам и ще използвам широкообхватни и цветни думи, които са ни подарени от нашите братя". ;)


П.П. Поправих го за да има мир и спокойствие. ;)

Sylvie
01.09.2020, 04:04
https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651

В (https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651В) края на това съобщение е пояснено за какво се дава тази държавна помощ.
Познавам 3 пчеларя, работещи по програми. С парите, превеждани им от държавата си купиха коли, направиха си ремонти на апартаментите/къщите, смениха си обзавеждането. И постоянно се оплакват как годините са лоши, трябвало да хранят и отивали по 1 тон захар. Честно казано, жал ми е за тези пчели, защото малка част от получените средства се използват по предназначение.

Аз лично имам лошо мнение за тез програми и не само в пчеларството. Знаем за "фермите" за патки на стойност 1 милион, в които нямаше никакви патки; за натирените в планината през зимата коне; прословутите къщи за гости и т.н. С всички крайници, които имам съм за подпомагане на хората, които се трудят честно и правят това, за което им плащат. Но виждам твърде много, които само "усвояват".

Faytona
01.09.2020, 06:42
а да забравих, вие с подаяния и помощи не работите, само като добитък се мъчите, и от време на време махате хамута, да видите тия с помощите какво правят, погрухтявате малко, и пак у брезната ;)
хубави и позитивни дни ви желая, за Ковид мяката ще наглеждам за скимтящи и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак kiss;

Sylvie
01.09.2020, 07:21
а да забравих, вие с подаяния и помощи не работите, само като добитък се мъчите, и от време на време махате хамута, да видите тия с помощите какво правят, погрухтявате малко, и пак у брезната ;)
хубави и позитивни дни ви желая, за Ковид мяката ще наглеждам за скимтящи и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак kiss;

Това към мен ли е?
Ако да, аз имам малко кошери за семейно ползване и не съм имала намерение да кандидатствам за помощи.
Вземайте, колкото ви дават, но си хранете пчелите с тях, купувайте им качествени препарати и вадете качествен мед. А не да използвате парите, взети от хората, като безлихвен кредит да закърпвате бюджета си.

Не визирам точно теб, не те познавам и това е 1вият ти пост, който чета, та не знам кой си и дали изобщо си по програма. Визирам само хората, които познавам лично от няколко години и знам какво правят.

kuline
01.09.2020, 07:56
а да забравих, вие с подаяния и помощи не работите, само като добитък се мъчите, и от време на време махате хамута, да видите тия с помощите какво правят, погрухтявате малко, и пак у брезната ;)
хубави и позитивни дни ви желая, за Ковид мяката ще наглеждам за скимтящи и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак kiss;

Докато те няма тук, използвай времето рационално - лекувай си крастата и дано като се завърнеш, си по-премерен в изказа си. Не си мисли, че сме се отказали да те чешем - не, напротив, ние сме тук и ще те чакаме и от теб зависи как ще те посрещнем. Каквото повикало, такова се обадило! До нови срещи.

ПП И някой час по граматика не би ти бил излишен, не за друго, а като уважение към списващите тук.

Pero Melifero
01.09.2020, 09:57
... и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак kiss;
по-добре недей, ако ще се включваш с подобни изцепки:

... и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка ;)
Има нещо много сбъркано в разбиранията ти :( Все едно да кажеш, че един женски акар, видиш ли понеже дава потомство, е по-полезен за пч.семейство от една пчела-работничка. Ама това, че пчелата цял живот работи за общото благо, а акара цял живот паразитира на гърба на другите е без значение, важното е да се плодим...
доста ограничено мислене

Трендафил Дончев
01.09.2020, 10:19
по-добре недей, ако ще се включваш с подобни изцепки:

Има нещо много сбъркано в разбиранията ти :( Все едно да кажеш, че един женски акар, видиш ли понеже дава потомство, е по-полезен за пч.семейство от една пчела-работничка. Ама това, че пчелата цял живот работи за общото благо, а акара цял живот паразитира на гърба на другите е без значение, важното е да се плодим...
доста ограничено мислене

Ти пък - ограничено мислене. ;) Той, файтончето тъкмо си беше въобразил, че неговото мислене е най задълбочено и проникновено, навлизащо до тънкости в граматическите правила, изразено чрез цветущия му изказ на файтонджия. ;)

dvd111
01.09.2020, 13:32
...съм за подпомагане на хората, които се трудят честно и правят това, за което им плащат. Но виждам твърде много, които само "усвояват".Точно това е големия проблем, който възмущава хората, които нямат и претенции дори за финансиране. Но тия последните, за които говориш, съдят по себе си и няма как да разберат, че това недоволство не от грозна завист, а от наранено чувство за справедливост...

Faytona
01.09.2020, 17:30
Това към мен ли е?
Ако да, аз имам малко кошери за семейно ползване и не съм имала намерение да кандидатствам за помощи.
Вземайте, колкото ви дават, но си хранете пчелите с тях, купувайте им качествени препарати и вадете качествен мед. А не да използвате парите, взети от хората, като безлихвен кредит да закърпвате бюджета си.

Не визирам точно теб, не те познавам и това е 1вият ти пост, който чета, та не знам кой си и дали изобщо си по програма. Визирам само хората, които познавам лично от няколко години и знам какво правят.
не разбира се, няма как да имам нещо против към дама, която тепърва навлиза в сферата на пчеларството ... обръщенията са ми към една шепичка многознаещи пчеларчета навързани като свински чравца, които са във вечна опозиция към нещо направено за някакво улеснение макар и малко в работният процес ....

Faytona
01.09.2020, 18:04
по-добре недей, ако ще се включваш с подобни изцепки:

Има нещо много сбъркано в разбиранията ти :( Все едно да кажеш, че един женски акар, видиш ли понеже дава потомство, е по-полезен за пч.семейство от една пчела-работничка. Ама това, че пчелата цял живот работи за общото благо, а акара цял живот паразитира на гърба на другите е без значение, важното е да се плодим...
доста ограничено мислене
господин Ограничено мислене, ако ми кажеш какво повече ти дава една умираща пчела от акар с потомство, евала ти давам?!!!

borislav aleksandrov
01.09.2020, 19:16
... 6. Защо за България са заделени, като помощи за пчеларите, най-малко средства, сравнение с пчеларите от другите европейски държави...

Гледам се забавлявате :ae: за да не влизам и аз много в забавата ви, ще се огранича само в отговор на това - може би ;)

Принципно отговорът се знае, и е предъвкван доста но все пак - парите за пчеларите отделени като бюджет по така наречената Пчеларска програма, Де минимус и т.н. са най-малко по вина на пчеларите (само някой да не се шокира и да припадне)

Базата по която се определят е броя на официално регистрираните пчелни семейства. Отделно има и значение броя на регистираните ЗП с основна дейност пчеларство...

Като пример мога да дам Франция - където пчеларски организации имаха брожения че парите са малко и не стигат до всички... Отговорът на държавата бе - със закон задължи всички собственици на пчелни семейства да си регистрират пчелите - дори и 1 тръвна да притежаваш си длъжен да я регистрираш. Това доведе до близо 40 % увеличение на бюджета им по пчеларската програма...

kuline
01.09.2020, 19:27
Гледам се забавлявате :ae: за да не влизам и аз много в забавата ви, ще се огранича само в отговор на това - може би ;)

Принципно отговорът се знае, и е предъвкван доста но все пак - парите за пчеларите отделени като бюджет по така наречената Пчеларска програма, Де минимус и т.н. са най-малко по вина на пчеларите (само някой да не се шокира и да припадне)

Базата по която се определят е броя на официално регистрираните пчелни семейства. Отделно има и значение броя на регистираните ЗП с основна дейност пчеларство...

Като пример мога да Франция - където пчеларски организации имаха брожения че парите са малко и не стигат до всички... Отговорът на държавата бе - със закон задължи всички собственици на пчелни семейства да си регистрират пчелите - дори и 1 тръвна да притежаваш си длъжен да я регистрираш. Това доведе до близо 40 % увеличение на бюджета им по пчеларската програма...

Демек, чисто статистически, защото в България се съпоставя голям брой семейства съсредоточени в няколко десетки пчелари, единия от които файтонджия, за това сумата по Деминимис е малка. Регистрацията В БАБХ не коства нищо, регистрацията като ЗП обаче излиза солено на титуляра до 200 сем. Тук дилемата е дали като всички станат ЗП- та, няма същите тия, които перманентно са в схемите ..пу-пу програмите и в ръководствата на многото пчеларски организации, няма да издърпат чергата из под нозете на фукариите, променяйки някое членче, алинейка, парагравче от нормативните актове, определящи кой, как, защо има право да вземе едни парички.
Умалителните са умишлени и са продиктувани от едно файтонджийче.

ndm
01.09.2020, 20:09
Бях се притеснил, че изгонихте кочияша тъкмо кога подкара файтона разяснявайки ни как се правят добрите пчеларски практики, но се урахатих на поста си е.

borislav aleksandrov
01.09.2020, 20:20
Чисто статистически си прав.... Сега не знам точно но някъде четох цифрата от 5000 пчелари та сметките не са сложни (макар че формулата за изчисление е сложна) но много грубо казано е : брой на регистрирани пчелари като ЗП които имат Х пчелни семейства = еди каква си сума де минимус с условието че сумата на помоща не може да надминава 250 000 евро (ако не бъркам в момента) за 3 години... за да намали броя (защото държавата принципно няма интерес да дава този вид помощ) налага и допълнителни изисиквания ако помня добре навремето май имаше някакво ограничение до 200 семейства...
Но има и важно уточение - държавната помощ Де минимис е с определен бюджет и обхваща всичко което е позволено от закона и директивите за подпомагане по де минимис. След това идва класацията за приоритет на съответня отрасъл, приходи към хазната и т.н. и т.н. Като се прибави че определени браншове които не са с N броя съюзи всяка година подават заявления за помощ и искат определен бюджет... и в крайна сметка за някой сектори например пчеларство е каквото остане и ако остане... а тук допълнително и пчеларите имат вина че си режат клона (ако може така да се изразя и дано не обидя някого)

За себе си съм убеден че ще издърпат чергата...

Например преди време се коментираше че в българия се обявява че се подкрепя малкия земеделски производител а изведнъж се налага ограничение или изискване от 2000 до 8000 евро и 125 пчелни семейства което по всички критерий не е малко стопанство и са се чудели ами наистина малките тези до 50 макс 100 семейства те как се подпомагат ако искат да се развиват ....

kuline
01.09.2020, 20:20
...
Чанко, кое в моето мнение те притесни. Туряш едни пръсти нагоре-надолу, но така и не се включи в дискусията, изразявайки своето мнение - пчеларче ли си или ... :)

kuline
01.09.2020, 20:37
Чисто статистически си прав.... Сега не знам точно но някъде четох цифрата от 5000 пчелари та сметките не са сложни (макар че формулата за изчисление е сложна) но много грубо казано е : брой на регистрирани пчелари като ЗП които имат Х пчелни семейства = еди каква си сума де минимус с условието че сумата на помоща не може да надминава 250 000 евро (ако не бъркам в момента) за 3 години... за да намали броя (защото държавата принципно няма интерес да дава този вид помощ) налага и допълнителни изисиквания ако помня добре навремето май имаше някакво ограничение до 200 семейства...
Но има и важно уточение - държавната помощ Де минимис е с определен бюджет и обхваща всичко което е позволено от закона и директивите за подпомагане по де минимис. След това идва класацията за приоритет на съответня отрасъл, приходи към хазната и т.н. и т.н. Като се прибави че определени браншове които не са с N броя съюзи всяка година подават заявления за помощ и искат определен бюджет... и в крайна сметка за някой сектори например пчеларство е каквото остане и ако остане... а тук допълнително и пчеларите имат вина че си режат клона (ако може така да се изразя и дано не обидя някого)

За себе си съм убеден че ще издърпат чергата...

Например преди време се коментираше че в българия се обявява че се подкрепя малкия земеделски производител а изведнъж се налага ограничение или изискване от 2000 до 8000 евро и 125 пчелни семейства което по всички критерий не е малко стопанство и са се чудели ами наистина малките тези до 50 макс 100 семейства те как се подпомагат ако искат да се развиват ....


Борка, благодаря за разясненията, много са съществени, тъй като на дедо на село, а и за мен лично, предполагам и за други са недостъпни чисто информативно. Че големия изяжда малкия сме го разбрали в училищните уроци, но нали сме социални, мислим за фукариите, а на практика, когато иде дума за пари, всичко останало е настрани. В крайна сметка, ние сме си избрали този път, да сме пчеларчета, от гласената страна и ще се мъчим докато можем. Файтона рече: Дано и следващата година да е такава, та да се намали броя на хоби пчеларите. Лошо, мноого лошо, те за това като цяло държавата е на туй дередже. Живи и здрави да сме, а те да не мислят, че ще забият кол на туй място тясно, защото след време те сами ще се "изядат" по между си и докато ние само "скимтим", те ще цвилят, но няма да има кой да ги чуе.

ch.atanasov
01.09.2020, 20:40
Чанко, кое в моето мнение те притесни. Туряш едни пръсти нагоре-надолу, но така и не се включи в дискусията, изразявайки своето мнение - пчеларче ли си или ... :)


Ами вие ,като пишете , четете ли си постовете. crying;В тези малки часове, знаете ли за какво спорите.sweating; Па се чудя : жени нямате ли.:(

пп. не съм пчеларче- джендърче съм.:bigsmile:

kuline
01.09.2020, 20:45
Ами вие ,като пишете , четете ли си постовете. crying;В тези малки часове, знаете ли за какво спорите.sweating; Па се чудя : жени нямате ли.:(

пп. не съм пчеларче- джендърче съм.:bigsmile:

И ти модерен стана в последно време. Ние не се четем, други ни четат и като един от тях, кажи кое те притесни, за да направим корекция. Имам те за коректив, а не за джендър.

ch.atanasov
01.09.2020, 21:16
И ти модерен стана в последно време. Ние не се четем, други ни четат и като един от тях, кажи кое те притесни, за да направим корекция. Имам те за коректив, а не за джендър.


Нищо не ме притеснява, гледам ви сеира, чак не смогвам. Корекция : ами специално -ТИ . не искаш помощи / жълти стотинки / кютай си и остави хората да ги вземат. Стойността на парите е различна за всички. Всеки мери с неговата ролетка.

пп. цитирах мнение на Рости / да ме прощава /, ама свят голям- всеки го тълкува според багажа.

Хайде -лека, утре на бистри глави.:bigsmile:

зуница
01.09.2020, 21:29
...пп. не съм пчеларче- джендърче съм.:bigsmile:
А-а.. Не се подценявай! Такъв дърт, комунистически джендър!;) Неповторим си! Та чак лъщиш!:P

Faytona
01.09.2020, 21:47
Нищо не ме притеснява, гледам ви сеира, чак не смогвам. Корекция : ами специално -ТИ . не искаш помощи / жълти стотинки / кютай си и остави хората да ги вземат. Стойността на парите е различна за всички. Всеки мери с неговата ролетка.

пп. цитирах мнение на Рости / да ме прощава /, ама свят голям- всеки го тълкува според багажа.

Хайде -лека, утре на бистри глави.:bigsmile:
топ коментар!!!

kuline
01.09.2020, 21:55
топ коментар!!!

Ти, нали си взе довиждане? Оставихме те да размислиш и се успокоиш, но пусти сърбел, не ти дава покой май. :)

Faytona
01.09.2020, 21:58
Борка, благодаря за разясненията, много са съществени, тъй като на дедо на село, а и за мен лично, предполагам и за други са недостъпни чисто информативно. Че големия изяжда малкия сме го разбрали в училищните уроци, но нали сме социални, мислим за фукариите, а на практика, когато иде дума за пари, всичко останало е настрани. В крайна сметка, ние сме си избрали този път, да сме пчеларчета, от гласената страна и ще се мъчим докато можем. Файтона рече: Дано и следващата година да е такава, та да се намали броя на хоби пчеларите. Лошо, мноого лошо, те за това като цяло държавата е на туй дередже. Живи и здрави да сме, а те да не мислят, че ще забият кол на туй място тясно, защото след време те сами ще се "изядат" по между си и докато ние само "скимтим", те ще цвилят, но няма да има кой да ги чуе.
и аз да се съглася с теб ... "за това сме на това дередже", защото искаме на няколко стана да тъчем и всичко да се прави на парче, а не да се специализираме в едно направление!!!

kuline
01.09.2020, 22:06
и аз да се съглася с теб ... "за това сме на това дередже", защото искаме на няколко стана да тъчем и всичко да се прави на парче, а не да се специализираме в една облоаст!!!

Да се специализираме, но как? Знаещите и можещи пчелари, такива от които могат доста да се научат, си преценяват възможностите и съответно спират разрастване на фермите, защото знаят, че повече от Ен на брой семейства се обслужват през пръсти. Тук идват програмите, които стимулират мераклии към лесни пари. Това не е като в земеделието, би следвало да ти е ясно. В пчеларството е нужно око да види, ръка да пипне.
Какво ли съм тръгнал да повтарям теории, които вече са разпъвани като ластик във форума.

Faytona
01.09.2020, 22:16
Да се специализираме, но как? Знаещите и можещи пчелари, такива от които могат доста да се научат, си преценяват възможностите и съответно спират разрастване на фермите, защото знаят, че повече от Ен на брой семейства се обслужват през пръсти. Тук идват програмите, които стимулират мераклии към лесни пари. Това не е като в земеделието, би следвало да ти е ясно. В пчеларството е нужно око да види, ръка да пипне.
Какво ли съм тръгнал да повтарям теории, които вече са разпъвани като ластик във форума.
това е друг проблем който засягаш ... че българина не може да играе в отбор, и стигаме пак до темата с добитъка, и да гледаме през хамута как навън играят в отбор ;)
но "ПОВЕРВАЙ" ми, това е правилният път който са го измисли по големите от нас на вън, докато ние тук като дръгливи магарета упорито си държим да си вървим по сами в браздата :P

kuline
01.09.2020, 22:20
това е друг проблем който засягаш ... че българина не може да играе в отбор, и стигаме пак до темата с добитъка, и да гледаме през хамута как навън играят в отбор ;)

Хайде да се насочим в едно направление и да не скачаме от трън на трън.
Днес ти писах - ако имаш уважение към останалите тук, пиши както са те учили в училище. Всяко изречение, започва с Главна буква. Толкова ли е трудно?

Faytona
01.09.2020, 22:29
макар че си заядлив, не се трогвам, защото гаранция, не по малко образован съм от теб "ПОВЕРВАЙ МИ" ;)
ще те проверявам вече дали така строго освен мен следиш и другите за главните букви (не го знаех това правило а и задължение в комуникацията с теб) и дали не проявяваш двоен стандарт като в Де Минимис ;)

morriddin
01.09.2020, 22:58
Нищо не ме притеснява, гледам ви сеира, чак не смогвам. Корекция : ами специално -ТИ . не искаш помощи / жълти стотинки / кютай си и остави хората да ги вземат. Стойността на парите е различна за всички. Всеки мери с неговата ролетка.

пп. цитирах мнение на Рости / да ме прощава /, ама свят голям- всеки го тълкува според багажа.

Хайде -лека, утре на бистри глави.:bigsmile:

Е, убу де, ама за да вземат въпросните тяа пари, требе същите пари да додат отнейде.
Ай да мъ светнеш ся, има ли безплатен обяд, освен сиренцето в капана?
Али, заради вируся, са пуснале "файтонджийска" програма по Черноморието??? :)
Туриле сте си гъзо на пангара. Добре. Плащате осигуровки - пак добре. Ама, всички плащаме осигуровки, при това да не кажа в пъти повече от ЗП, който иска да ги избие с Де минджата ли беше, забрайх... Иии, като се минат едни 200 сандъка, които ти и Файтона явно ги немате за нищо, та сами се оправяте с тях, уточни/нете/: Кого другиго осигурявате? Сезонни работници, на колко часа, с какъв договор, с каква длъжностна характеристика, с какъв ценз, и най-накрая с какво работно време?
Светни ме по тяа параграфе, па ако си у рамките на "БЕЛАТА" икономика, продавам моите пчели и идвам да гледам твоите (вашите)! Няма майтап, то що да се трепя при Хамериканци, Хавстралийци и други... дет не плащат дагоба... ):

Faytona
02.09.2020, 06:43
Е, убу де, ама за да вземат въпросните тяа пари, требе същите пари да додат отнейде.
Ай да мъ светнеш ся, има ли безплатен обяд, освен сиренцето в капана?
Али, заради вируся, са пуснале "файтонджийска" програма по Черноморието??? :)
Туриле сте си гъзо на пангара. Добре. Плащате осигуровки - пак добре. Ама, всички плащаме осигуровки, при това да не кажа в пъти повече от ЗП, който иска да ги избие с Де минджата ли беше, забрайх... Иии, като се минат едни 200 сандъка, които ти и Файтона явно ги немате за нищо, та сами се оправяте с тях, уточни/нете/: Кого другиго осигурявате? Сезонни работници, на колко часа, с какъв договор, с каква длъжностна характеристика, с какъв ценз, и най-накрая с какво работно време?
Светни ме по тяа параграфе, па ако си у рамките на "БЕЛАТА" икономика, продавам моите пчели и идвам да гледам твоите (вашите)! Няма майтап, то що да се трепя при Хамериканци, Хавстралийци и други... дет не плащат дагоба... ):
и на теб гаранция ти давам, зидач, мазач, фугировач, мияч, готвач, детегледач, държавникостояч работещи на 8 часа, спокойно сам може да си отглежда 100 пчелни семейства ... от там натаък те оставям да смяташ, колко пчелни семейства може да отглежда пчелар който знае какво прави занимаващ се само с това!!! плюс двама трима хамали в пика за макс 30 дена сборно за годината ... без това сте извадили калкулаторите, смятайте ;) знам, не ви е угодно тая сметка която ви предоставям на тепсия, и ще запознат заядливите въпросчета на парче, хубав ден ;)

Трендафил Дончев
02.09.2020, 08:14
макар че си заядлив, не се трогвам, защото гаранция, не по малко образован съм от теб "ПОВЕРВАЙ МИ" ;)
ще те проверявам вече дали така строго освен мен следиш и другите за главните букви (не го знаех това правило а и задължение в комуникацията с теб) и дали не проявяваш двоен стандарт като в Де Минимис ;)
ПовЕрвай ми, гледайки последните два поста над моя как би повЕрвал човек, че има и капка образование в това. Държейки, че имаме такова е добре да го показваме. ;)

kuline
02.09.2020, 08:28
макар че си заядлив, не се трогвам, защото гаранция, не по малко образован съм от теб "ПОВЕРВАЙ МИ" ;)
ще те проверявам вече дали така строго освен мен следиш и другите за главните букви (не го знаех това правило а и задължение в комуникацията с теб) и дали не проявяваш двоен стандарт като в Де Минимис ;)

Нали ти писах - каквото повикало, това се обадило. Образованието и интелекта са свързани, само че са с различен произход. Та образованието не прави човека, просто развива неговите природни заложби. Както свидетелството за управление не кара колата. Нямам нужда от ментор, още повече ти да си ми такъв. Форума си има администрация, чиято цел е да следи за спазване на правилата тук. Ако не си ги чел, час по-скоро се запознай с тях и надявам се ще ти е от полза. Опитвайки се умело да боравиш с цветущи изрази, оценявайки присъстващите тук, принизявайки ги - рая, се получава един бъркоч, който не е никак приятен за четящите, към които е отправен той (бъркоча). Ако искаш да продължа да ти обръщам внимание, тоест да водим някакъв смислен диалог, промени начина си на изразяване спрямо хората, които не са по-малко пчелари от теб, нищо че са с по пет, десет и/или сто кошера. Това, че ти отглеждаш по-голяма бройка, не ти дава право да ги приравняваш с добитък. ;)

varom
02.09.2020, 08:55
Колегата zapstojan зададе такъв въпрос но никой не го коментира,а вихрушката около файтона го от отвя.Та профитата,при цялото ми уважение към тях,без грам ирония като изключвам схемаджийте,а такива колкото и странно да е,има и при хобитата.та някои профита,ако продават мед на дребно ,дали калкулират изцяло тази си дейност
Ако ДА-евала.Ако, не,дали не продават повече от хобитата и накрай да не се окажат по сиви от тях

Pero Melifero
02.09.2020, 10:45
господин Ограничено мислене, ако ми кажеш какво повече ти дава една умираща пчела от акар с потомство, евала ти давам?!!!
"господин Ограничено мислене" ? Ти сериозно ли? :laughing:
Ако не си схванал това за което говоря, няма смисъл да те тормозя повече. Отглеждай си акарчета вместо пчели, след като първите са с по-голяма степен на полезност и си карай файтона

morriddin
02.09.2020, 11:36
и на теб гаранция ти давам, зидач, мазач, фугировач, мияч, готвач, детегледач, държавникостояч работещи на 8 часа, спокойно сам може да си отглежда 100 пчелни семейства ... от там натаък те оставям да смяташ, колко пчелни семейства може да отглежда пчелар който знае какво прави занимаващ се само с това!!! плюс двама трима хамали в пика за макс 30 дена сборно за годината ... без това сте извадили калкулаторите, смятайте ;) знам, не ви е угодно тая сметка която ви предоставям на тепсия, и ще запознат заядливите въпросчета на парче, хубав ден ;)

Не съм съгласен с това ти твърдение. Защо ли? Ами защото аз съм се грижил за 150 семейства и, както сам споменаваш - съм ги отглеждал. Но не сам, а заедно със семейството си. Ако бях сам, нямаше да ги отглеждам - щях просто да ги гледам. Има една разлика, нали така?
Сега, когато съм наистина сам, преценявам че понеже съм си малко мързелив, не мога да се справя с повече от 40. Над тази бройка, ще правя компромис или с качеството на грижите си за семействата, или с и без това малкото време което имам, за да се радвам на простите неща в живота.
Бих могъл да ги направя 200, но това са 3 пчелина, бягане от един на друг, наемане на адекватни работници (които разбира се няма да работят както бих искал аз), съответно качеството на продукцията ми няма да е сравнимо с това от онези 40 семейства, които отглеждам сега и т.н.
Ето ТАЗИ сметка съм си направил аз, при това отпреди доста години и тя не, че не излиза, но не ми харесва. Затова и съм против всякакво подпомагане в пчеларството.
Споменавал съм и преди: Ако не можеш да произведеш наистина качествен продукт, няма и как да го реализираш (продадеш). При това положение, или се корегираш, или се захващаш с нещо друго.
Но, при 200 семейства, да се плаче, да се създават конфликти, че дори и да се коментират едни 1400лв., е смешно поне за мен. За един ще съм прав, за друг не толкова, обаче аз така ги виждам нещата.
Поздрави!
Димитър Димитров

ndm
02.09.2020, 13:19
Братчеда го питаха колко Ка съндъка брои той не отговори, навярно информацията има някакъв гриф. Ама и Петка(5ка) да са все пак има надежда за българското пчеластво.

Faytona
02.09.2020, 13:37
ПовЕрвай ми, гледайки последните два поста над моя как би повЕрвал човек, че има и капка образование в това. Държейки, че имаме такова е добре да го показваме. ;)
олеее че грамотно пчеларче, "ПОВЕРВАЙ МИ" не знаех че така се пише, издигна се в очите ми ;)

Трендафил Дончев
02.09.2020, 14:02
олеее че грамотно пчеларче, "ПОВЕРВАЙ МИ" не знаех че така се пише, издигна се в очите ми ;)

Хееей, колкото и да се дуеш до тук не видяхме нито колко си вещ с пчелите, нито колко в граматиката, нито със словореда, нито с културата на общуване, нито за работата ти в екип, нито, нито.... Явно колко си в час, след като не схвана какво съм искал да кажа с „повЕрвай”. Другото което искам да ти кажа за да не останеш изненадан. Тук 2/3 от хората са се опитвали да ми излезнат на глава. Е, отказвали са се и повечето не са във форума и не защото съм ги банирал, а защото са ставали за смях. Теб като те гледам си някъде около тази фаза, но все още те изследват. ПовЕрвай ми, ще те набият в кучи гъз колегите(извинявам се за израза).
Тук е мястото да отправя и първото предупреждение, но ще го оставя за по нататък, че ми стана интересно да видя как ще си подвиеш опашката върху бития задник.;)
Няма да се учудя, ако и сам поискаш да ти залича ника.

Faytona
02.09.2020, 14:12
оставете това махленско гледане в канчето на другия, (един колега по рано ви го препоръча с по меки думи) кой колко кошера имал, кой колко пари прибирал ... пак ви питам, кой ви спира да отглеждате повече пчелни семейства, и съответно да няма "РИВАНЕ" за пари (тук пускам и малко хлебец и за един двама височаещо грамотни колеги) освен клишираният морал, който звучи добре като отговор, но не и като достоверност, и бъргарската черта да се лапка от няколко ясли?
40 часа седмично някъде + пчеларството отделно + хроничното реване = масово пчеларство в България ;) къде сбърках в уравнението, една шепичка математико-форумо-пчеларчета???

Faytona
02.09.2020, 14:15
Хееей, колкото и да се дуеш до тук не видяхме нито колко си вещ с пчелите, нито колко в граматиката, нито със словореда, нито с културата на общуване, нито за работата ти в екип, нито, нито.... Явно колко си в час, след като не схвана какво съм искал да кажа с „повЕрвай”. Другото което искам да ти кажа за да не останеш изненадан. Тук 2/3 от хората са се опитвали да ми излезнат на глава. Е, отказвали са се и повечето не са във форума и не защото съм ги банирал, а защото са ставали за смях. Теб като те гледам си някъде около тази фаза, но все още те изследват. ПовЕрвай ми, ще те набият в кучи гъз колегите(извинявам се за израза).
Тук е мястото да отправя и първото предупреждение, но ще го оставя за по нататък, че ми стана интересно да видя как ще си подвиеш опашката върху бития задник.;)
Няма да се учудя, ако и сам поискаш да ти залича ника.
ох, като свършат доводите ви, и започвате със закани и заплахи ли, и това ли съм го пропуснал да прочета crying;

kuline
02.09.2020, 14:44
оставете това махленско гледане в канчето на другия, (един колега по рано ви го препоръча с по меки думи) кой колко кошера имал, кой колко пари прибирал ... пак ви питам, кой ви спира да отглеждате повече пчелни семейства, и съответно да няма "РИВАНЕ" за пари (тук пускам и малко хлебец и за един двама височаещо грамотни колеги) освен клишираният морал, който звучи добре като отговор, но не и като достоверност, и бъргарската черта да се лапка от няколко ясли?
40 часа седмично някъде + пчеларството отделно + хроничното реване = масово пчеларство в България ;) къде сбърках в уравнението, една шипичка математико-форумо-пчеларчета???

А ти `що гледаш в канчето на членовете на махленската сбирка? Даа, явно неможеш да ревеш или го правиш с крокодилски сълзи там, където е нужно, а ний, тъй като незнаем на кое рамо да плачем, си го правим тук. И не мога да си обясня, ти, чорбаджия ли си, `къв си, та толкова усърдно си криеш пендарите, мислейки си че сме им хвърлили око. Не сме бе, ние не сме завистници, не сме, просто се възхищаваме на способностите ти, които ни е малко трудно да разкрием, че и тях лукаво криеш. Казваш, че си пчелар - ок, ама никъде и нищо не сподели за пчеларската си дейност, а само обсъждаш "раята" и като мантра повтаряш, че те дебне да те е.не. Чудя се от `де и защо e тая твоя мнителност към раята и `кво те бърка "хленченето" ни, с какво сме заплашили твоето "пчеларстване" ли е, що ли, даже незнам как да го нарека.

Трендафил Дончев
02.09.2020, 15:03
ох, като свършат доводите ви, и започвате със закани и заплахи ли, и това ли съм го пропуснал да прочета crying;

Никой не те заплашва и както виждаш съм написал, че няма да го направя за да се видиш сам колко ти е хала сред нас. Ти само пиши, пиши, то в изказа ти, словореда, мисленето се вижда колко е материала в междуушното простраство. ;) Един съвет: - мисля, че е време да спреш да се излагаш, но може и да продължаваш. Цирка винаги е бил забавен във вечерните часове, време за раздумки и разпускане.

Faytona
02.09.2020, 15:08
А ти `що гледаш в канчето на членовете на махленската сбирка? Даа, явно неможеш да ревеш или го правиш с крокодилски сълзи там, където е нужно, а ний, тъй като незнаем на кое рамо да плачем, си го правим тук. И не мога да си обясня, ти, чорбаджия ли си, `къв си, та толкова усърдно си криеш пендарите, мислейки си че сме им хвърлили око. Не сме бе, ние не сме завистници, не сме, просто се възхищаваме на способностите ти, които ни е малко трудно да разкрием, че и тях лукаво криеш. Казваш, че си пчелар - ок, ама никъде и нищо не сподели за пчеларската си дейност, а само обсъждаш "раята" и като мантра повтаряш, че те дебне да те е.не. Чудя се от `де и защо e тая твоя мнителност към раята и `кво те бърка "хленченето" ни, с какво сме заплашили твоето "пчеларстване" ли е, що ли, даже незнам как да го нарека.
чакам да ти направят корекция и обяснят с наслада твоите грамотни побратими, как глаголите не се пишат слято с каквото ти падне;)

kuline
02.09.2020, 15:22
чакам да ти направят корекция и обяснят с наслада твоите грамотни побратими, как глаголите не се пишат слято с каквото ти падне;)

А така, добре започваш, но само толкова ли знаеш? Няма безгрешни хора. ;) Такива костички са минали през форума, та няма как да изпъкнеш над тях. Бъди рахат! :)

ПП Разбирайки, че ти умишлено пишеш така, както ти дойде, въпреки че можеш, но не го правиш както трябва, правейки се на непукист, аз също ще пища така, както ми дойде, не за друго, а да не те затормозявам да ми правиш проверка на правописа. Ех, че започва да става интересно. Продължаваш да се гъбаркаш с нас, но не мога да разбера каква ти е целта. Влезе с летящ старт, почна с обидите, премина през заповедническия тон, продължи със забележките. Докъде ще стигнеш и какво всъщност искаш да постигнеш или пък си поредния х.й вей?

dvd111
02.09.2020, 16:07
ох, като свършат доводите ви, и започвате със закани и заплахи ли...
Извинявай, бих искал да знам какво ти е мнението за гмо-насажденията, за безконтролните пръскания, за ниската цена на меда, за безбройните пчеларски организации, за реално подвизаващите се "схемаджии" в пчеларските програми. Би ли споделил твоите доводи - защо толкова безусловно ти харесва сегашната ситуация в пчеларството, че нямаш критики към никой друг, освен към хората тук, които по никакъв начин не са ти виновни с каквото и да било?

Faytona
02.09.2020, 16:39
Извинявай, бих искал да знам какво ти е мнението за гмо-насажденията, за безконтролните пръскания, за ниската цена на меда, за безбройните пчеларски организации, за реално подвизаващите се "схемаджии" в пчеларските програми. Би ли споделил твоите доводи - защо толкова безусловно ти харесва сегашната ситуация в пчеларството, че нямаш критики към никой друг, освен към хората тук, които по никакъв начин не са ти виновни с каквото и да било?
Извинявай, къде точно съм написал че ми харесва ситуацията с пчеларството??? Взех мнение по темата за Де Минимис и изразих възмущение за колега с плиткоумно хленчещи въпросчета ... знам логичното, очакваното и възпитаното е да ревна покрай него, но не съм от тая порода и просто ми е писнало от хронично хленчещи хора и за това реших с моето виждане по директно да се включа без да обиждам, макар за някои които им е неизгодно мнението ми, и да им се е сторило нападателно ;)
Виж благосклонен съм към теб, че се включваш неподготвен и не ти го казвам че отиваш в гъбите, с въпросите които ме питаш и са извън темата, явяващи се несъстоятелни за нея ;)

dvd111
02.09.2020, 17:50
Извинявай, къде точно съм написал че ми харесва ситуацията с пчеларството??? Взех мнение по темата за Де Минимис и изразих възмущение за колега с плиткоумно хленчещи въпросчета ... знам логичното, очакваното и възпитаното е да ревна покрай него, но не съм от тая порода и просто ми е писнало от хронично хленчещи хора и за това реших с моето виждане по директно да се включа без да обиждам, макар за някои които им е неизгодно мнението ми, и да им се е сторило нападателно ;)
Виж благосклонен съм към теб, че се включваш неподготвен и не ти го казвам че отиваш в гъбите, с въпросите които ме питаш и са извън темата, явяващи се несъстоятелни за нея ;)

Благодарен съм за благосклонността и липсата на обидни квалификации. Кое ти попречи да пишеш по този начин и в предишните си постове? Тогава, макар и с различно мнение, всеки би уважил доводите на другия...А сега какво? Вкарахме се в някакъв филм от който всички имаме само вреда. Бих се радвал, ако в крайна сметка се окаже, че си бил временно изнервен, но иначе добър човек и оправиш нещата с едно извинение към всички които волно или неволно си обидил. Животът ни е достатъчно изнервен, защо трябва взаимно да си го вгорчаваме още повече?!...

Pero Melifero
02.09.2020, 18:23
Благодарен съм за благосклонността и липсата на обидни квалификации. Кое ти попречи да пишеш по този начин и в предишните си постове? Тогава, макар и с различно мнение, всеки би уважил доводите на другия...А сега какво? Вкарахме се в някакъв филм от който всички имаме само вреда. Бих се радвал, ако в крайна сметка се окаже, че си бил временно изнервен, но иначе добър човек и оправиш нещата с едно извинение към всички които волно или неволно си обидил. Животът ни е достатъчно изнервен, защо трябва взаимно да си го вгорчаваме още повече?!...

За да продължава да е благосклонен към теб, трябва да знаеш, че има само едно правилно мнение по въпроса и това е мнението на Файтона? :laughing: Също, че когато Файтона критикува, той си изразява свободно мнението, а когато другите го правят, това вече е скимтене, хленчене, вайкане и лелейчене?:laughing: Сега разбра ли защо го нарекох еснаф?;)

зуница
02.09.2020, 18:39
това е друг проблем който засягаш ... че българина не може да играе в отбор, и стигаме пак до темата с добитъка, и да гледаме през хамута как навън играят в отбор ;)
но "ПОВЕРВАЙ" ми, това е правилният път който са го измисли по големите от нас на вън, докато ние тук като дръгливи магарета упорито си държим да си вървим по сами в браздата :P
Я ме осветли за какъв отбор мислиш? Отбор ли е да гледаш да прекараш знаещите и можещите за да се изкараш велик? Ти като отборен играч с какво ще допринесеш на пчеларската общност? Какво предлагаш на другите? Нападки? Раздаване на акъл? Много пъти съм го писал.Най-лесно се дава това , което го нямаш.Извинявай, но до момента не виждам нищо конструктивно в това, което пишеш.Поредния мераклия за вожд ли си и с агресия и простотия се стремиш към върха?В света има два начина да се издигнеш в обществото.Единия е да покажеш с дела , че си нужен и полезен за другите.А втория който ми се струва , че си избрал е да се катериш по гърбовете и главите на другите.
Жалко! В началото предположих ,че името, което си избрал идва от Фаетон.(Герой от Древногръцката митология.) Явно с оглед на написаното, името произлиза от каруца за превоз на хора.Какъв е символа?
Най-жалкото е , че когато разбереш колко си се объркал животът ти ще си е отишъл в заблуди.
Та все пак с какво можеш да се включиш в отбора на пчеларите?

kuline
02.09.2020, 18:41
А, той файтона притежавал плиткоумен интелект. Все за гъби в гората ходи. Ей, файтонджи Петко, ти да не си горски, че с тия гъби нещо ме съмняваш, че си почнал да замяташ. :bigsmile:

Faytona
02.09.2020, 18:48
Благодарен съм за благосклонността и липсата на обидни квалификации. Кое ти попречи да пишеш по този начин и в предишните си постове? Тогава, макар и с различно мнение, всеки би уважил доводите на другия...А сега какво? Вкарахме се в някакъв филм от който всички имаме само вреда. Бих се радвал, ако в крайна сметка се окаже, че си бил временно изнервен, но иначе добър човек и оправиш нещата с едно извинение към всички които волно или неволно си обидил. Животът ни е достатъчно изнервен, защо трябва взаимно да си го вгорчаваме още повече?!...
Извинявам се, ако съм обидил някой, но си държа на словосъчетаниета и епитетите които съм използвал, без да съм обиждал. Някой ако се е оприличил на говедо или псе, както ме обвиниха дежурофорумците, си е лично негов проблем! Никой не съм наричал с такива имена!!! Повтарящо се скимтене по силно изразено с много въпросчета, привлече вниманието ми, и съответно щеше да е двулично да се включа на мрънкащите въпроси на колегата и да кажа, че ми идват прекалено дълбокоумни, вместо плиткоумни. Знам ще ме питаш, а не можеше ли с благи и хвалебствени думи ... не, не може, директен съм, "равно кум у очи". От много благини, келеметата които подрастват, затова не могат да си вържат обувките ...

Faytona
02.09.2020, 18:52
до Зуница,
малко конструктивно ли е призива да се намали хленча и скимтенето, и да се насочат силите към съществена работа???

зуница
02.09.2020, 19:09
до Зуница,
малко конструктивно ли е призива да се намали хленча и скимтенето, и да се насочат силите към съществена работа???
Никак не е конструктивно.Не си ли задаваш въпроса? Какви са обективните предпоставки за това, което възприемаш като хленчене?
Всеки има право да знае как държавната администрация разпределя парите от данъците му.Това не е хленчене.А питане защо има дискриминация по брой сандъци и обществено положение.Нали приемаш , че няма никаква разлика в приноса за обществото на две пчелни семейства независимо от това какви са собствениците им? Никак не допускам , че ще защитиш тезата ,че пчелите на земеделския производител носят повече полза от всички останали.

kuline
02.09.2020, 19:11
Извинявам се, ако съм обидил някой, но си държа на словосъчетаниета и епитетите които съм използвал, без да съм обиждал. Някой ако се е оприличил на говедо или псе, както ме обвиниха дежурофорумците, си е лично негов проблем! Никой не съм наричал с такива имена!!! Повтарящо се скимтене по силно изразено с много въпросчета, привлече вниманието ми, и съответно щеше да е двулично да се включа на мрънкащите въпроси на колегата и да кажа, че ми идват прекалено дълбокоумни, вместо плиткоумни. Знам ще ме питаш, а не можеше ли с благи и хвалебствени думи ... не, не може, директен съм, "равно кум у очи". От много благини, келеметата които подрастват, затова не могат да си вържат обувките ...

А ти имаш ли деца, та за "келеметата" говориш така. Да позная ли - нямаш. Като цитираш лафове и/или народни мъдрости, поне се доближи до оригинала. За конструктивното ти мислене .... нямам какво да кажа, тъй като то просто липсва. А за запетайките няма да споменавам, че ги слагаш де трябва и най-вече, де не трябва. Туй ли ти е образоваността ? Язък, малко са те били по главата кога си бил малак и сега ще трябва да понасяш още. 'Кво да пра'иш, туй което човек сам си направи и Господ не може да му даде. ;)
А какво беше това сравнение с четиридесет годишната ялова българка и циганката с много деца? Онемях, вЕрвай ми, но мога да пиша. Да се смееш ли, да плачеш ли. Много мъка има по тоя свят, много!

бат тянко
02.09.2020, 19:12
до Зуница,
малко конструктивно ли е призива да се намали хленча и скимтенето, и да се насочат силите към съществена работа???

Аре бегай да бачкаш по същество,че тука яко се осра!

ch.atanasov
02.09.2020, 19:21
А-а.. Не се подценявай! Такъв дърт, комунистически джендър!;) Неповторим си! Та чак лъщиш!:P

Малеееле , кой ми го пише това.:crazy:

Faytona
02.09.2020, 19:25
Никак не е конструктивно.Не си ли задаваш въпроса? Какви са обективните предпоставки за това, което възприемаш като хленчене?
Всеки има право да знае как държавната администрация разпределя парите от данъците му.Това не е хленчене.А питане защо има дискриминация по брой сандъци и обществено положение.Нали приемаш , че няма никаква разлика в приноса за обществото на две пчелни семейства независимо от това какви са собствениците им? Никак не допускам , че ще защитиш тезата ,че пчелите на земеделския производител носят повече полза от всички останали.
бъди сигурен, че ако се променят условията, да не е по брой сандъци, а на кг.мед примерно, пак ще има скимтящи, хленчене и дискриминация!!! Няма да се учудя да сте пак същите, макар логично е да са друга шепичка пчеларчета, придобила през това време тази хронична болест ;)

ch.atanasov
02.09.2020, 19:26
Файтоне, губиш си времето. Тук има хора, с които няма смисъл да спориш, по добре спори с радио хоризонт.:bigsmile:

kuline
02.09.2020, 19:29
Файтоне, губиш си времето. Тук има хора, с които няма смисъл да спориш, по добре спори с радио хоризонт.:bigsmile:

ААА не така, не така. Радиото не хленчи, не плаче, не скимти, няма хамут, и нивга няма да чуеш, там да се осмиват човешки съдби.
Абе файтоне, ти булка нямаш май, а искаш в Тайланд да я водиш, с тия четири "бимбона" де се фалиш, че са ти превели. Ей, все по-близо ми идваш като реална персона, която ми е била в полезрението.

зуница
02.09.2020, 19:32
Малеееле , кой ми го пише това.:crazy:
Чети бре умна главо! Полският президент Дуда го заяви в прав текст за такива джендъри като тебе.Джендър идеологията е продължение на комунизма.Тая идеология е толкова опасна за света колкото и комунизма от, който уж се измъкнахме.Ама на някои като тебе явно още живее в душичките.Апропо.Орбан що го недолюбват джендърите? Защото изгони председателя на джендърския "коминтерн" от Унгария.Джендърите и по Тръмп плюят , ама и там няма да ги огрее.А пък за тебе тука направо ми е мъка!:laughing:

ch.atanasov
02.09.2020, 19:33
....
Ай да мъ светнеш ся, има ли безплатен обяд, освен сиренцето в капана?


Светни ме по тяа параграфе,:

Нямаш нужда, като гледам. Към 12.00 светиш , като луна при пълнолуние.:bigsmile:

ch.atanasov
02.09.2020, 19:40
Чети бре умна главо! Полският президент Дуда го заяви в прав текст за такива джендъри като тебе.Джендър идеологията е продължение на комунизма.Тая идеология е толкова опасна за света колкото и комунизма от, който уж се измъкнахме.Ама на някои като тебе явно още живее в душичките.Апропо.Орбан що го недолюбват джендърите? Защото изгони председателя на джендърския "коминтерн" от Унгария.Джендърите и по Тръмп плюят , ама и там няма да ги огрее.А пък за тебе тука направо ми е мъка!:laughing:

Абе умен пернишки винкел, къде ме чете, че подържам джендърски идеологии и тем подобни. Изобщо не ме интересуват, такива като теб ги касае и ги четат, за да не ги разкрият.hi;

пп. като ти е мъка толкова, вземи се гръмни.:bigsmile:

Faytona
02.09.2020, 19:41
Файтоне, губиш си времето. Тук има хора, с които няма смисъл да спориш, по добре спори с радио хоризонт.:bigsmile:
то да е ... да му го набиеш ... но на чеп пирон как се забива ;)
пределно ми е ясно за махленската клюкарщина (бройки, кошери, деца, колко, как, защо), че задоволство и оправия няма, но поне си изказвам мнението за младите които все още могат да си вържат обувките ;)

зуница
02.09.2020, 19:41
бъди сигурен, че ако се променят условията, да не е по брой сандъци, а на кг.мед примерно, пак ще има скимтящи, хленчене и дискриминация!!! Няма да се учудя да сте пак същите, макар логично е да са друга шепичка пчеларчета, придобила през това време тази хронична болест ;)
Ако плащанията са на брой регистрирани пчелни семейства какво ще кажеш?
Да ти кажа ли какво ще спечелят всички? Първото е , че всеки ще е стимулиран да регистрира пчелите си.От това следва и ветеринарен контрол.Да обяснявам ли какво печели всеки от това , че пчелите на всички са под ветеринарен контрол? Защо според тебе тая постановка не се възприема от администрацията?
Давай да обсъждаме конструктивно! Тоя дето те насърчава да се държиш неразумно просто не знае що е това разум.(То за да го знае трябва и да го има.Ама...)

Faytona
02.09.2020, 19:45
ААА не така, не така. Радиото не хленчи, не плаче, не скимти, няма хамут, и нивга няма да чуеш, там да се осмиват човешки съдби.
Абе файтоне, ти булка нямаш май, а искаш в Тайланд да я водиш, с тия четири "бимбона" де се фалиш, че са ти превели. Ей, все по-близо ми идваш като реална персона, която ми е била в полезрението.
Ей разкри ме, кажи и на съседа да се възхити и той ;)

kuline
02.09.2020, 19:47
то да е ... да му го набиеш ... но на чеп пирон как се забива ;)
пределно ми е ясно за махленската клюкарщина (бройки, кошери, деца, колко, как, защо), че задоволство и оправия няма, но поне си изказвам мнението за младите които все още могат да си вържат обувките ;)

Не, не е клюкарщина, ти нямаш ни едното, ни другото или ако си го имал, си го загубил, защото човек с тоя манталитет , няма как да възпитава, пък камо ли да съжителства с някой - той просто е свикнал да живее сам и да дели на едно, защото най-лесно се пресмята. Голяма грешка направи, че се представи. По-добре да беше си траял и наблюдавал, ама пусти му сърбел. :bigsmile:

nikimarti8
02.09.2020, 19:50
Оп джендърти, кои са те?тук бая сте писали ама най ми хареса за 100те кошера.Как Сульо и пульо(и аз може би)ще отглежда,не гледа ,и то без проблем !Е иаз искам да ги видя тези ми пчелари.Може и аз даде изуча!Един човек който говори така (срещу огледалото може би),и три нови страници! Не си струва да му правите кефа .Да ми направи от всяко дърво свирка и от моето тогава,го призна
вам.

зуница
02.09.2020, 19:52
Абе умен пернишки винкел, къде ме чете, че подържам джендърски идеологии и тем подобни. Изобщо не ме интересуват, такива като теб ги касае и ги четат, за да не ги разкрият.hi;

пп. като ти е мъка толкова, вземи се гръмни.:bigsmile:
А бре ти от вчера до днес не помниш какво пишеш!
"пп. не съм пчеларче- джендърче съм.:bigsmile:" пост 127
Или сам се забъркваш в болни мисли?
А между другото вече освен лекарството за празни глави " винкел" предлагаме и Ф16 обвит във вестник.За тебе специално може да потърсим и "Работническо дело" в някоя затворена квартална библиотека.Ф16 лекува празноглавие напълно безболезнено за лечителя! :laughing:

ch.atanasov
02.09.2020, 19:57
...А бре ти от вчера до днес не помниш какво пишеш!


Само умен човек, като теб може да вземе това :"пп. не съм пчеларче- джендърче съм " за истина. Или за признание.:yo::yo:

Христо Димитров
02.09.2020, 20:02
Само умен човек, като теб може да вземе това :"пп. не съм пчеларче- джендърче съм " за истина. Или за признание.:yo::yo:



Само ли аз ли долавям тук сарказъм на Атанасов към себе си.....:yo::yo::yo:

п.п. Зуница, поне теб те признава за умен без ирония :)

kuline
02.09.2020, 20:09
Добре бе Чанко, за какво се месиш защитавайки един ... даже незнам как да го нарека. Ок, ти си за Деминимис, аз съм против, защото е подигравка с нас, пчеларите. Тоя обаче, де все гъби му в главата и странни разбирания за живота като реалност, не мисля, че по някакъв начин би успял да защити ползите, като потреба. Той просто е в играта, защото се е хванал на хорото и за да не загуби стъпката, няма как да се лиши. Ти си разумен човек и за това на теб го обяснявам. Няма как да завиждам на хора, които имат посредствено мислене като неговото. Както и ти сам каза "за едни са малко, за други много". Аз бръмча за това, че въпросните средства са подаяние. Ама да ми се появи един бай х.й и да ми дава наклон на оная работа и да ми обяснява завоалирано, че съм рая, а после да ми се извинява е все едно да му тегля една майна и да му се извиня, че става въпрос за майката на комшията, че и' имам мерак. Е, според теб кой е "плиткоумен"?

ch.atanasov
02.09.2020, 20:14
Само ли аз ли долавям тук сарказъм на Атанасов към себе си.....:yo::yo::yo:

п.п. Зуница, поне теб те признава за умен без ирония :)

Ще си лягам май. :bigsmile:" сарказъм на Атанасов към себе си " . абе ще ме уморите бре.

ch.atanasov
02.09.2020, 20:22
Добре бе Чанко, за какво се месиш защитавайки един ... даже незнам как да го нарека. Ок, ти си за Деминимис, аз съм против, защото е подигравка с нас, пчеларите. Тоя обаче, де все гъби му в главата и странни разбирания за живота като реалност, не мисля, че по някакъв начин би успял да защити ползите, като потреба. Той просто е в играта, защото се е хванал на хорото и за да не загуби стъпката, няма как да се лиши. Ти си разумен човек и за това на теб го обяснявам. Няма как да завиждам на хора, които имат посредствено мислене като неговото. Както и ти сам каза "за едни са малко, за други много". Аз бръмча за това, че въпросните средства са подаяние. Ама да ми се появи един бай х.й и да ми дава наклон на оная работа и да ми обяснява завоалирано, че съм рая, а после да ми се извинява е все едно да му тегля една майна и да му се извиня, че става въпрос за майката на комшията, че и' имам мерак. Е, според теб кой е "плиткоумен"?

Калински, пресолявате спора.Няма как всички да сме на едно мнение. Търпимост трябва. И аз не харесвам бойко, но това е демокрацията--избират го хората.

зуница
02.09.2020, 20:24
Ще си лягам май. :bigsmile:... .
Направи го по-бързо! Утре да ти се подредят мислите. Ако има какво да се реди , де?:laughing:

Faytona
02.09.2020, 20:30
Добре бе Чанко, за какво се месиш защитавайки един ... даже незнам как да го нарека. Ок, ти си за Деминимис, аз съм против, защото е подигравка с нас, пчеларите. Тоя обаче, де все гъби му в главата и странни разбирания за живота като реалност, не мисля, че по някакъв начин би успял да защити ползите, като потреба. Той просто е в играта, защото се е хванал на хорото и за да не загуби стъпката, няма как да се лиши. Ти си разумен човек и за това на теб го обяснявам. Няма как да завиждам на хора, които имат посредствено мислене като неговото. Както и ти сам каза "за едни са малко, за други много". Аз бръмча за това, че въпросните средства са подаяние. Ама да ми се появи един бай х.й и да ми дава наклон на оная работа и да ми обяснява завоалирано, че съм рая, а после да ми се извинява е все едно да му тегля една майна и да му се извиня, че става въпрос за майката на комшията, че и' имам мерак. Е, според теб кой е "плиткоумен"?
а ти защо се лишаваш от някаква стъпка не разбрах?
защо лишаваш семейството си от тази стъпка?
защо не се възползваш от тази стъпка, за да платиш един семестър на детето си примерно в университет?
айде, относно жената няма те питам за стъпката, защото те в магазина бързо ги оправят лесните пари от подаяние ;)
кой бойкотираш лишавайки се от тази стъпка?

kuline
02.09.2020, 20:33
Калински, пресолявате спора.Няма как всички да сме на едно мнение. Търпимост трябва. И аз не харесвам бойко, но това е демокрацията--избират го хората.

Абсолютно си прав за това, че сме различни. Достатъчно шекерчета му сложихме, достатъчно търпяхме, намеквайки му, съветвайки го, а той неще и неще да се вслуша. Е, дойде време на стръвта и...О небеса - клъвна!
Да би мирно стояло, не би чудо видяло. Почти всички се познаваме тук и знаем с какъв капацитет разполагаме. Проявяваме търпимост, защото има разбиране и стигаме до консенсус така или иначе, но да налетиш с бутоните напред и да хвърляш на ляво и на дясно обидни квалификации, няма как да те приеме колектива. Колко е просто, малко психология е нужна и мишлето е в капана. Незнай той от колко пазара сме връщани.

kuline
02.09.2020, 20:48
а ти защо се лишаваш от някаква стъпка не разбрах?
защо лишаваш семейството си от тази стъпка?
защо не се възползваш от тази стъпка, за да платиш един семестър на детето си примерно в университет?
айде, относно жената няма те питам за стъпката, защото те в магазина бързо ги оправят лесните пари от подаяние ;)
кой бойкотираш лишавайки се от тази стъпка?

Чудя се дали да ти отговоря на първите въпроси. Може би в последствие.
Елементарните сметки, както и ти би следвало да знаеш, показват, че аз, с тоя брой семейства, които обслужваме, регистрирайки се като ЗС, ще съм на червено, ползвайки тоя Деминимис.
Хайде да ти отговоря и на другите въпроси.
Голямото ми дете изкласи, благодарение на пчелите ми и си хвана хляба в ръце, продължавайки да ми помага, без да го насилвам. На жената заплатата е по-голяма от моята, така че хич не ми пука къде какво и как купува. А да, сега да не питаш за касиера? Пчеларските ангажименти аз ги менажирам, а тя е изпълнител.
ПП ай земи пиши като хората чи мий трудно да ги разшифровам тия шльокавици.

ch.atanasov
02.09.2020, 20:58
Елементарните сметки, както и ти би следвало да знаеш, показват, че аз, с тоя брой семейства, които обслужваме, регистрирайки се като ЗС, ще съм на червено, ползвайки тоя Деминимис.
.

По твоята сметка при 70лв. деминимис, ще излезеш ли на зелено.:bigsmile:

kuline
02.09.2020, 21:01
Седемдесет лева на каква база? На семейство ли, на килограм продаден мед ли, на годишна база ли? Доуточни бе Чанко.

ch.atanasov
02.09.2020, 21:06
Седемдесет лева на каква база? На семейство ли, на килограм продаден мед ли, на годишна база ли? Доуточни бе Чанко.


Ами на същата. Вместо фонд 5 000 000 ---50 000 000лв.

kuline
02.09.2020, 21:09
Ами на същата. Вместо фонд 5 000 000 ---50 000 000лв.

Тъй и как фонда ще стане 50 млн? Аз както не веднъж съм казвал, икономиката не ми е силна.

Niki1313
02.09.2020, 21:21
Хееей, колкото и да се дуеш до тук не видяхме нито колко си вещ с пчелите, нито колко в граматиката, нито със словореда, нито с културата на общуване, нито за работата ти в екип, нито, нито.... Явно колко си в час, след като не схвана какво съм искал да кажа с „повЕрвай”. Другото което искам да ти кажа за да не останеш изненадан. Тук 2/3 от хората са се опитвали да ми излезнат на глава. Е, отказвали са се и повечето не са във форума и не защото съм ги банирал, а защото са ставали за смях. Теб като те гледам си някъде около тази фаза, но все още те изследват. ПовЕрвай ми, ще те набият в кучи гъз колегите(извинявам се за израза).
Тук е мястото да отправя и първото предупреждение, но ще го оставя за по нататък, че ми стана интересно да видя как ще си подвиеш опашката върху бития задник.;)
Няма да се учудя, ако и сам поискаш да ти залича ника.

Не се косете Г-н Модератор, че може и да Ви мине.

За това явление, което наблюдаваме през последните дни има специален термин в психологията. Нарича се „Комплекс на малката пи?ка“. Други също го наричат „Комплекс на малкото мозък“ или трети просветени изследователи/специалисти използват термина „Комплекс на малкото възпитание“ (то, че е такова, си личи от самолет)....И при липсата на нещо се, някой си, придобил по един или друг начин, два сребърника, се проявява и демонстрира своята значимост (ама значим си бе..., че чак никак – току що го преместих в другия...).

Такива явления се наблюдават постоянно сред хората, които с помощи, подаяния, измами, сложни „гениални“ схеми, са придобили някакви средства и веднага бързат да покажат на другите, колко им е умствения багажник – било то с почивка на Малдивите (в пълен с хлебарки 1+ звезда хотел) или закупуването на мощно транспортно средство, което при превключване на предавките, умозаглушаващия рев се чува в съседното село или пък било то с изказвания и обидни квалификации към опонентите си. Ееееее...„Евала“ на такива пичове...

Такива изказвания, полюции и самохвални излияние ги е имало, има ги и ще ги има докато свят светува.

С риск да разбудя духовете на „незрящите“, ще си позволя да цитирам отново един Творец. Цитата напълно олицетворява „слепотата“, която се проявява в тази тема:

„...Но човек, човека горд
облечен в дребна слава
под туй небе безчинства разиграва
и буди в ангелите плач до смъртта...“

Като повечето колеги и аз си мислех да не се намесвам в този долен, махленски спор за мерене на пи?ките, но в същото време си дадох сметка, че с мълчанието си поощрявам ширещата се глупост, мерзост и безпардонност.

Такива размисли и страсти трябва да се мачкат, тормозят, подтискане, осмиват, разобличават и умерзяват, защото вирусите (да се чете глупостта) ще вземат надмощие и рано или късно интелекта, знанията и добротата ще бъдат подложени на унищожение.

От друга страна е хубаво, че такива явления се появяват от време на време за да знаем как не трябва да се държим, как не трябва да говорим и мислим и в същото време да се научим, как да се предпазваме и да придобиваме имунитет срещу паразитите.

Очаквам високо интелигентни реплики, но преди да се демонстрират знания, остроумие или липсата на такова... и ако четенето не представлява трудност, естествено, може да надникнете в линковете по долу....може пък и да се разпознаете и/или определите...

https://trud.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83-%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%83%D0%BC%D0%BD/

https://webstage.bg/filosofiya-i-psihologiya/4599-kakvo-otlichava-umniyat-chovek-ot-glupaka.html

ПП
Между впрочем, беше ми станало малко скучно и отдавна чаках да лъсне „конника без глава“ и то... ето че, не след дълго чакане, търпението ми бе възнаградено и форумочетенето ми придоби, нови, „смислени“ измерения.

ch.atanasov
02.09.2020, 21:22
Тъй и как фонда ще стане 50 млн? Аз както не веднъж съм казвал, икономиката не ми е силна.

Остава да питаш : червен или син. Както е станал 5 000 000 , си представи - 50 000 000. Да не почнеш да ми разправяш, че няма начин. Говоря хипотетично. Хоп --50 000 000.:)

зуница
02.09.2020, 21:22
Ами на същата. Вместо фонд 5 000 000 ---50 000 000лв.
Ей и ти се писа у математиците, бре! Писах ти, че завиждаш на можещите да смятат , ама не си признаваш.

kuline
02.09.2020, 21:30
Остава да питаш : червен или син. Както е станал 5 000 000 , си представи - 50 000 000. Да не почнеш да ми разправяш, че няма начин. Говоря хипотетично. Хоп --50 000 000.:)

Явно искаш да ти кажа, че ще кандидатствам - да, ще го направя, но не защото ще ги взема ей тъй, само защото ги дават, а за да съм конкурентно способен на останалите. Ако обаче цената на продукцията ми стигне стойности от преди пет години, хич не ми пука колко ще е фонда хипотетично или в действителност. Ето и разликата в мисленето ни. Аз не търся лесни пари, а търся висока цена на това, което съм заработил, нямам нужда някой да ми помага. НЕ ИСКАМ!

dvd111
02.09.2020, 21:31
Извинявам се, ако съм обидил някой, но си държа на словосъчетаниета и епитетите които съм използвал, без да съм обиждал. Някой ако се е оприличил на говедо или псе, както ме обвиниха дежурофорумците, си е лично негов проблем! Никой не съм наричал с такива имена!!! Повтарящо се скимтене по силно изразено с много въпросчета, привлече вниманието ми, и съответно щеше да е двулично да се включа на мрънкащите въпроси на колегата и да кажа, че ми идват прекалено дълбокоумни, вместо плиткоумни. Знам ще ме питаш, а не можеше ли с благи и хвалебствени думи ... не, не може, директен съм, "равно кум у очи". От много благини, келеметата които подрастват, затова не могат да си вържат обувките ...
Ясно ти е много добре, че извинението ти не е никакво извинение, щом не се отказваш от нито една обидна дума, изречена от теб. А твърдението ти, че никой не си обидил е направо смешно, след като с изключение на няколко поста (включително и тези към мен), в писанията ти не може да се открие нещо друго освен именно обиди и пренебрежително-заядливо говорене (специално съм проверил, за да не съм голословен).
А това, което си писал "равно кум у очи", нима наистина смяташ, че именно такова поведение , като твоето го изпълва със съдържание!?...Съжалявам, явно ценностните ни системи са диаметрално противоположни и макар с мен да беше по-сдържан, няма как да одобря начина
по който се държиш с другите до момента. Още по-малко пък към хора, които отдавна са се доказали като страхотни пчелари, но за разлика от теб, най-добронамерено споделящи знанията си и държащи се, като истински приятели!...

nikimarti8
02.09.2020, 21:39
Им ще е гледам тв. и виждам една сапунка. Хора не от палатките компрометират. Кой ще плаща? То на Софиян ци всеки едлъжен.Да но мислете за цяла България.щот когато дойдат рейсовете на .ви се преписва на вас.аз съм сигурен че няма и 10% от София

Faytona
02.09.2020, 22:10
Явно искаш да ти кажа, че ще кандидатствам - да, ще го направя, но не защото ще ги взема ей тъй, само защото ги дават, а за да съм конкурентно способен на останалите. Ако обаче цената на продукцията ми стигне стойности от преди пет години, хич не ми пука колко ще е фонда хипотетично или в действителност. Ето и разликата в мисленето ни. Аз не търся лесни пари, а търся висока цена на това, което съм заработил, нямам нужда някой да ми помага. НЕ ИСКАМ!
нямаш нужда някой да ти помага, но имаш нужда да помагаш на друг да реве по силно ... това ако е помощ, здраве му кажи :laughing:

kuline
02.09.2020, 22:24
нямаш нужда някой да ти помага, но имаш нужда да помагаш на друг да реве по силно ... това ако е помощ, здраве му кажи :laughing:

Абе ти вярно не си у ред, се едни реванета ти се привиждат.
Аркадаш, беден тий речника. Почваш да ми ставаш безинтересен - гъби, ревове, хленчения, нам ко. Ай земи се стегни малко, пусни някой по-словоохотлив да те замести, може и кокошките сабахлем да са, че сега спят и гледай да в след като спрат да куткудякат, което ще рече че ще имаш келепир. Разбрали чи речника ти се изчерпи. Тюуу то не било лесно да пишеш тъй. :bigsmile:

morriddin
02.09.2020, 22:43
Нямаш нужда, като гледам. Към 12.00 светиш , като луна при пълнолуние.:bigsmile:

Ми, то си е пълнолуние баш сега, бре Чанко!
Ти кога искаш да ти светя, по "росата" ли? По него време си имам работа, но ако настояваш - ще отделя един - два дни, за твое удовлетворение.
Пък, ако е въпрос на светене, сети се за оня анекдот с редника и генерала, та ми покажи как се свети правилно... :)

Niki1313
02.09.2020, 23:11
Абе ти вярно не си у ред, се едни реванета ти се привиждат.
Аркадаш, беден тий речника. Почваш да ми ставаш безинтересен - гъби, ревове, хленчения, нам ко. Ай земи се стегни малко, пусни някой по-словоохотлив да те замести, може и кокошките сабахлем да са, че сега спят и гледай да в след като спрат да куткудякат, което ще рече че ще имаш келепир. Разбрали чи речника ти се изчерпи. Тюуу то не било лесно да пишеш тъй. :bigsmile:

Не дей бе, не те подкрепям в това ти пожелание. Тоя с четирите биндака ли, бондака ли, бимбоня ли и 3-мата работника ми стана забавен, а ти сега искаш да спреш устрема му смел и набега му горд.

...Ако не използва емотикони трудно бих го разбрал.

Трендафил Дончев
02.09.2020, 23:13
Не дей бе, не те подкрепям в това ти пожелание. Тоя с четирите биндака ли, бондака ли, бимбоня ли и 3-мата работника ми стана забавен, а ти сега искаш да спреш устрема му смел и набега му горд.

Той кара по инерция и няма да се усети.:bigsmile:

Niki1313
02.09.2020, 23:47
Той кара по инерция и няма да се усети.:bigsmile:
...Инерцията не е характерна черта на здравомислещите човешки индивиди. Тя е характерна за животни, но макар и с по-малко сиво вещество дори и те са склонни към промяна (дресиране).

Faytona
03.09.2020, 06:06
...Инерцията не е характерна черта на здравомислещите човешки индивиди. Тя е характерна за животни, но макар и с по-малко сиво вещество дори и те са склонни към промяна (дресиране).
Инерцията на хленчене я видях и за това се включих, но за жалост устрема ми да сложа спирачка, не хваща "дикиш", защото една шепичка тук са прекалено закоравели с хамут crying;

Трендафил Дончев
03.09.2020, 07:32
Инерцията на хленчене я видях и за това се включих, но за жалост устрема ми да сложа спирачка, не хваща "дикиш", защото една шепичка тук са прекалено закоравели с хамут crying;

До тук не се разбра повода за който си влязъл във форума. Единствено да хленчиш, че някой бил хленчел. Задай си въпросите, какви са ти исканията, какви насоки имаш за пчеларството, с каква база разполагаш и най вече какъв ти е капацитетът знания за пчелите( за друго не е толкова важно, може и да се преглътне), за да знаем с майстор ли комуникираме или някой надъхан хвалипръцко? От твоя страна нищо, а си тръгнал да вадиш очите на другите. Сега, ако на теб нещо са ти изкривени рогата, ние специално не сме ти виновни, но можем да ти помогнем и мисля, че ще съумеем да го направим. Затова е необходимо от твоя страна да изчистиш постовете си от баналните глупости и да синтезираш въпросите си и мненията си в главата и ясно да ги представиш. Ще се изненадаш от резултата колкото и скептично да си настроен. В другия случай, горе, дясно, Х и чао.;)

kuline
03.09.2020, 12:57
Ей, тоя братчет файтонджията бая преувеличава не 4 бимбона, а три. Бая приравняване е ударил. Няма да стигнат за екзотична екскурзия :bigsmile:

Pero Melifero
03.09.2020, 14:01
Добре бе Чанко, за какво се месиш защитавайки един ...
Е ти пък чак се и чудиш. Щото са от една кръвна група. И двамата са цапнати в устите;). Просто единия е простак и го афишира, а другия или не е такъв, или не го показва, или пък сме му свикнали:laughing: Дето има една приказка "Краставите магарета през девет баира се намират".;)


...Орбан що го недолюбват джендърите? Защото изгони председателя на джендърския "коминтерн" от Унгария.Джендърите и по Тръмп плюят , ама и там няма да ги огрее.А пък за тебе тука направо ми е мъка!:laughing:
Тоя Орбан е от малкото политици с "топки", другия е Тръмп, ама него така го бие сачмата, че няма накъде повече:bigsmile:


..Да не почнеш да ми разправяш, че няма начин. Говоря хипотетично. Хоп --50 000 000.:)
Дай по-добре "хооп" и да станат 500 000 000 . Тогава деминимиса май на всички ще им е по вкуса:laughing:

zapstojan
03.09.2020, 14:24
Аз още не разбирам какво не му харесвате на Файтоня!?;)
Каква е хронологията
1. Човека т.е. Файтоня се включи в темата.
2. После се наложи да обясни, че си защитава тезата.
3. След това обясни каква му била тезата.

Сега някой ще каже: то па една теза... Вярно - една е, ама е теза! Абе, то па една теза...!!!
Някой бил хленчил. Голяма работа, важното е че Файтоня си има теза,а оня нека да си хленчи.

Темата от една страница нарастна на 21стр., 'щото Файтоня си зашитавал тезата.:tres:
Каква ли му е била тезата!?!?

Pero Melifero
03.09.2020, 15:00
Каква ли му е била тезата!?!?
Бе ти що не внимаваш в час:boi:
тезата е, че подхвърлят ли ти трохи, не се оплакваш, а кротко ги събираш и си набиваш камшиците;)

Niki1313
03.09.2020, 15:53
Инерцията на хленчене я видях и за това се включих, но за жалост устрема ми да сложа спирачка, не хваща "дикиш", защото една шепичка тук са прекалено закоравели с хамут crying;

... Ти можеш да сложиш само спирачка на глупостите, които пишеш, на елемтарните си егоистични мисли които изразяваш и на самохвалния и надменен език които използваш.

... Кой си ти с кирливите си усрани цървули да ни даваш наклон и да ни слагаш спираки...кой си ти бе мъжки ... и от къде се пръкна такъв знаеш и можещ. Кои те избра да бъдеш коректив на пчеларите и да ни казваш какво да правим?

...Относно закоравелия хамут - предложение: идваш при мен и правим видео запис на закоравелите ми хамути, които използвам и след това аз идвам при теб и правя видео и запивам колко далеко си се развил и какви извънземни технологии използваш. След това ще пуснем видеото в youtube и ти ще бъдеш пример за подражание на желаещите развитие пчелари.

Faytona
03.09.2020, 18:46
... Ти можеш да сложиш само спирачка на глупостите, които пишеш, на елемтарните си егоистични мисли които изразяваш и на самохвалния и надменен език които използваш.

... Кой си ти с кирливите си усрани цървули да ни даваш наклон и да ни слагаш спираки...кой си ти бе мъжки ... и от къде се пръкна такъв знаеш и можещ. Кои те избра да бъдеш коректив на пчеларите и да ни казваш какво да правим?

...Относно закоравелия хамут - предложение: идваш при мен и правим видео запис на закоравелите ми хамути, които използвам и след това аз идвам при теб и правя видео и запивам колко далеко си се развил и какви извънземни технологии използваш. След това ще пуснем видеото в youtube и ти ще бъдеш пример за подражание на желаещите развитие пчелари.
Приятелче, нямам намерение да си го меря с теб, признавам те "ГОУЕМ СИ" ;) Ти и другата част от шепичка не сте ми важни да ви гледам как подскачате като пуяци!!! Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета ;)

бат тянко
03.09.2020, 19:00
Приятелче, нямам намерение да си го меря с теб, признавам те "ГОУЕМ СИ" ;) Ти и другата част от шепичка не сте ми важни да ви гледам как подскачате като пуяци!!! Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета ;)
Обидите продължават. Явно ще стане както предрече оракула с крилата.

kuline
03.09.2020, 19:11
Обидите продължават. Явно ще стане както предрече оракула с крилата.

Той, оракула на боб гледа, на сопа познава. Ама тоя явно незнай, колко са ни способностите. Кажи ми как на такъв да не му набиеш чепа, барабар с гозбеите, дето искаше да ми ги набива.

kuline
03.09.2020, 19:34
Приятелче, нямам намерение да си го меря с теб, признавам те "ГОУЕМ СИ" ;) Ти и другата част от шепичка не сте ми важни да ви гледам как подскачате като пуяци!!! Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета ;)

А за чий си нагазил у гъбите? С тоя не искаш да се мериш, с друг не искаш да се мериш, тези си имал, ама не ги разбрахме, защото не искаш да ги споделиш. Е, 'що искаш тъй и не разбрахме. А, да Деминимис трохите ти добре дошли. Преди време един ми звъня по телефона, да ми обяснява как биото като се развие, щало да помогне на конвенционалното пчеларство, поради което да не негодуваме. Вече шест години чакам да се случи, ама... Ти, сега, искаш да спрем отново да негодуваме, защото...така и не разбрах. Хайде, казвай, какво и защо те дразни нашето негодуване за това подиграване от страна на ДФЗ, а ти му се радваш като бебе на биберон.

ch.atanasov
03.09.2020, 19:45
А за чий си нагазил у гъбите? С тоя не искаш да се мериш, с друг не искаш да се мериш, тези си имал, ама не ги разбрахме, защото не искаш да ги споделиш. Е, 'що искаш тъй и не разбрахме. А, да Деминимис трохите ти добре дошли. Преди време един ми звъня по телефона, да ми обяснява как биото като се развие, щало да помогне на конвенционалното пчеларство, заради което да не годуваме. Ти, сега, искаш да спрем отново да негодуваме, защото...така и не разбрах. Хайде, казвай, какво и защо те дразни нашето негодуване, това подиграване от страна на ДФЗ, а ти му се радваш като бебе на биберон.

Ами с кой да се мери - може би с този :

Местоживеене:СфПчеларска информация

Пчеларски регион:Слънчева с-маПчеларски район:планета ЗемяБрой пчелини:1Брой кошери:5Система кошери:Дадан-БлатПчеларски стаж в години:3

Става дума за Перката :bigsmile: Търсите инфо за файтоня, а за другите.hi;Е, говорите за обиди, аз да му отвърна ли на перко или да си трая, щото трябва да съм коректен и интелигентен, като калински.:bigsmile:

kuline
03.09.2020, 20:09
Ами с кой да се мери - може би с този :

Местоживеене:СфПчеларска информация

Пчеларски регион:Слънчева с-маПчеларски район:планета ЗемяБрой пчелини:1Брой кошери:5Система кошери:Дадан-БлатПчеларски стаж в години:3

Става дума за Перката :bigsmile: Търсите инфо за файтоня, а за другите.hi;Е, говорите за обиди, аз да му отвърна ли на перко или да си трая, щото трябва да съм коректен и интелигентен, като калински.:bigsmile:

Ами като иска да се мери, нека се мери, ама не по начина, който са го правили в пещерния живот.
-Де Мата?
-Ето Мата.
-Бата Мата в устата.
Още с първия си пост в ТЕМАТА, нарече Niki1313 "плиткоумно пчеларче" и това ми било "право Куме в очи".
Добре дошъл, заповядай, покажи, че си диалогичен, дипломатичен, човек с който можем и ще водим градивен диалог. А той с всеки свой пост сипе обиди, задава въпроси, на които му отговаряме, но наши въпроси не иска да отговаря, че били махленски. Е, ние да не сме на разпит. Не човек, а желязо - казал агента фашист. Тихо мъртвия казал: Не, комунист.
Чанко, наливаш масло в огИня, ама да не сбъркаш тубите. :)

Niki1313
03.09.2020, 20:12
Господа Модератори - тоя Fayton се изчерпа и то само за 3-4 дни. От самото начало използва обидни квалификации. В разрез с правилата пише с големи букви. С думите "хленч" и "плач" му се изчерпва "богатия" и цветущ речник.

До вчера бе интересен. Провокирахме го да сподели опит, практики, знания, умения ........... и той издиша - поредния балон или въздух под налягане.

Ваше е решението дали е време да му изпуснете вентила.

Трендафил Дончев
03.09.2020, 20:20
Господа Модератори - тоя Fayton се изчерпа и то само за 3-4 дни. От самото начало използва обидни квалификации. В разрез с правилата пише с големи букви. С думите "хленч" и "плач" му се изчерпва "богатия" и цветущ речник.

До вчера бе интересен. Провокирахме го да сподели опит, практики, знания, умения ........... и той издиша - поредния балон или въздух под налягане.

Ваше е решението дали е време да му изпуснете вентила.

Че защо? Правете си кефа, забавлявайте се. Шоу без пари. ;)

Niki1313
03.09.2020, 20:21
Приятелче, нямам намерение да си го меря с теб, признавам те "ГОУЕМ СИ" ;) Ти и другата част от шепичка не сте ми важни да ви гледам как подскачате като пуяци!!! Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета ;)

"...Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета..."

За това ти изречение ще ми трябва доста развито въображение за да разбера, какво си искал да избълбочиш.

zapstojan
03.09.2020, 20:29
...Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета ;)

Така както си чета, започват да ме мъчат два въпроса, ама не ме мъчат много, де:
1. Добре ли е да си изолирам стените под пердетата с корк?
2. Възможно ли е свежата кръв да е по-проста от теб?

kuline
03.09.2020, 20:41
Явно има работа по пчелите - голям майтап. Тоя и пчели, ако има, здраве му кажи. Поредния лигльо, който докато чака буля да си Умий дупето, решил да се драка с нас. Явно е предприел тактиката да пусне един фишек на ден и после да се кефи, колко е велик. Май наистина е време да спрем да му обръщаме внимание и без това се изчерпа. Ама то как да е иначе - толкова му е мощността. Аз лично съжалявам, че не можа да устои. А как започна само - Плодовитата циганка, била по-полезна от яловата българска. Аш колусун бе!

Niki1313
03.09.2020, 20:42
Че защо? Правете си кефа, забавлявайте се. Шоу без пари. ;)

ОК, нека така да бъде:)
Next steps

Сериозна част
1. Да си изкаже мнението за програмите и помощите:
- ползи
- неползи

Забавната част
2. Да се опитаме да му направим профил.

Започвам аз:

- 30-35 годишен юноша бледен (на възраст зрял, на мисли - твърде зелен);
- работил е 3-5 години във Великобритания, като мияч на прозорци или чинии;
- Завършил е посредствено образование, като компютърен специалист, но поради липсата на талант не е успял да се развие в тази област;
- Захванал се е с пчеларство от 3-4 години и веднага започва да играе по програмите;
- При подаването на документите за помощи е спекулирал с броя на семействата си;
- Склонен е към даване и вземане на подкупи - подкупна личност;
- От скоро семеен;
- Прочетени книги - 2 и половина ама само увода, че няма време за програмите.

Това са моите усещания за Fayton

Можем да допълним профила...

Гогол
03.09.2020, 20:56
Ебъ ти му и де минимиса.За 5 дена сте изписали сума ти мастило и цели 22 страници.И за какво? За някакво недоносче на земеделските бюрократи там горе.40 години и кусур като не съм им ползвал и стотинка от техните подаяния/защото това си е чисто подаяние и замазване на очите/, какво е станало.Пак си ги гледам,пак си продавам меда и каквото остане си е за мен.По добре я спрете тая препирня.Само се изнервяте един друг.Файда няма от това.

п.п. Изразходих си 30 -те минути да ги прочета тези 22 страници.Утре ще четем другите теми и дано да няма толкова много диалози .Лека вечер на всички!

ch.atanasov
03.09.2020, 20:58
........

Гледам нещо, Яко се чекаш на Дончевия. :bigsmile:

пп. все него цитираш.:bigsmile:

kuline
03.09.2020, 21:03
- Ценностна система - хич я нЕма.
- като малАк, бая бой е отнесъл, а сега си връща на всички

Така доволен ли си файтоне

Трендафил Дончев
03.09.2020, 21:03
Гледам нещо, Яко се чекаш на Дончевия. :bigsmile:

пп. все него цитираш.:bigsmile:

Споко бре, мога да ти дам час. :bigsmile:

Niki1313
03.09.2020, 21:07
Гледам нещо, Яко се чекаш на Дончевия. :bigsmile:

пп. все него цитираш.:bigsmile:

Добре, ще почна да цитирам и теб, но............ то нищо цитира ли сеconsole;

ch.atanasov
03.09.2020, 21:09
Абе , тази вечер да не дават кюфтаци на Орлов мост. Бая народ -липсва.:bigsmile:

kuline
03.09.2020, 21:12
Абе , тази вечер да не дават кюфтаци на Орлов мост. Бая народ -липсва.:bigsmile:

Идиота си е идиот от дето и да го погледнеш. Някой по-рано разбрал, други още не сме.

Niki1313
03.09.2020, 21:14
Абе , тази вечер да не дават кюфтаци на Орлов мост. Бая народ -липсва.:bigsmile:

Не, дават по канала документалния филм на Валя Ахчиева "Милионите на Брустър - или как безнаказано се източват държавни пари" - три серии са и то една след друга. Всичките са от интересни по-интересни.

Ти 'що не го гледаш?

ch.atanasov
03.09.2020, 21:14
Добре, ще почна да цитирам и теб, но............ то нищо цитира ли сеconsole;

Ами изпълни нищото с инфо. От години те чакам да кажеш , как се развива - Нозематрола . Работи ли. Бизнеса върви ли.:bigsmile: Като ти чета киселите постове, май си фалирал.:cool:

ch.atanasov
03.09.2020, 21:18
Не, дават по канала документалния филм на Валя Ахчиева "Милионите на Брустър - или как безнаказано се източват държавни пари" - три серии са и то една след друга.


Абе ти в тея Карпати, друг канал немаш ли.:bigsmile:

Niki1313
03.09.2020, 21:19
Ами изпълни нищото с инфо. От години те чакам да кажеш , как се развива - Нозематрола . Работи ли. Бизнеса върви ли.:bigsmile: Като ти чета киселите постове, май си фалирал.:cool:

Супер си...Е, тук ме разсмя много...:laughing::laughing::laughing:

Niki1313
03.09.2020, 21:22
Абе ти в тея Карпати, друг канал немаш ли.:bigsmile:

Цък, немам. Гледам го със стайна антена и то на снежинки. Ама по-важното е да схвана смисъла на филма:)

Niki1313
03.09.2020, 21:36
Ами изпълни нищото с инфо. От години те чакам да кажеш , как се развива - Нозематрола . Работи ли. Бизнеса върви ли.:bigsmile: Като ти чета киселите постове, май си фалирал.:cool:

...Дай обратна връзка, нали и на теб ти подарих, но ти си алчен и ми поиска още...

Сериозно - това не е бизнес, защото сметката е "Взел Колю, дал Колю". Аз не съм егоист и това, което съм направил е било и е само и само да се опитам да помогна на колегите в нужда. Който ме познава, а има и такива сред форумниците, може да потвърди.

Дали работи - да, има полза от файдата.

Постовете ми били кисели - не съм сигурен, колко може да направиш разлика, между заядливи (кисели) постове и водевилни такива. Опитай се да ме опровергаеш с някое твое изречение със съдържание повече от 5 думи.

Niki1313
03.09.2020, 21:45
Пет пъти вече те цитирах. Начесано ли ти е егото вечеdrinks;

Faytona
03.09.2020, 22:07
"...Важна ми е свежата кръв, случайно ако ви чете хленча, да ги предпазя от болеста с която ги заразявате да реват като бити магарета..."

За това ти изречение ще ми трябва доста развито въображение за да разбера, какво си искал да избълбочиш.
Битите магарета ако можеха да говорят, не по малко въпросчета биха задавали от теб, не за друго, а защото трудно разбират ;)

Niki1313
03.09.2020, 22:22
Битите магарета ако можеха да говорят, не по малко въпросчета биха задавали от теб, не за друго, а защото трудно разбират ;)

То това изречение, че е някакво мъждене е ясно, но очаквам още да разкриеш от профила си. Давай не се терзай...стреляй смело и безотговорно...така очаквам да лъснеш още повече.

...Ама ти пропусна в това изречение да използваш думите плакане и хленчене - моля те, бъди себе си. Не изменяй на богатия си речник.

Faytona
03.09.2020, 22:25
Ебъ ти му и де минимиса.За 5 дена сте изписали сума ти мастило и цели 22 страници.И за какво? За някакво недоносче на земеделските бюрократи там горе.40 години и кусур като не съм им ползвал и стотинка от техните подаяния/защото това си е чисто подаяние и замазване на очите/, какво е станало.Пак си ги гледам,пак си продавам меда и каквото остане си е за мен.По добре я спрете тая препирня.Само се изнервяте един друг.Файда няма от това.

п.п. Изразходих си 30 -те минути да ги прочета тези 22 страници.Утре ще четем другите теми и дано да няма толкова много диалози .Лека вечер на всички!
ето дипломат човек, няма да се дърли, ползва президентски думи като недоносче, за да изрази своето несъгласие с мен ... учете се шепичката подскачащи пуйчета от него! Друг е въпроса че ползва думи за оръжие на позорен човек и срам за историята на България!!! Гоги, оценявам те с по висок потенциал от другите по активни ;)

Niki1313
03.09.2020, 22:29
Бих добавил към профила на Faytona

- От някое село е между София и Враца, но временно е на квартира в София, защото има велики планове от програми, скоро да се сдобиеш с апартамент, който е на час-час и половина от центъра на столицата.

Faytona
03.09.2020, 22:37
- Ценностна система - хич я нЕма.
- като малак, бая бой е отнесъл, а сега си връща на всички
Кулине, Калине, Малине ли какъв си, малак ли си, голем ли си, не знам, а и не искам да знам ... "бади такав какавто си", потърси кой е написал това пожелание ... малко по грамотен си от него ;) Един комплимент да ти направя, защото е извеснтна личност ... а и да е като игра, да изпуснат напрежението нашите колеги и твои събратя ;)

Niki1313
03.09.2020, 22:39
ето дипломат човек, няма да се дърли, ползва президентски думи като недоносче, за да изрази своето несъгласие с мен ... учете се шепичката подскачащи пуйчета от него! Друг е въпроса че ползва думи за оръжие на позорен човек и срам за историята на България!!! Гоги, оценявам те с по висок потенциал от другите по активни ;)

То целия пост е от главата за краката и обратно, ама за това "... ползва президентски думи като недоносче..." ще трябва отново специално разяснение.

Човече - препоръчвам ти да изгледаш филма "От Глупав по-глупав", пък може и да ти помогне да намериш себе си.

zapstojan
03.09.2020, 22:40
Кулине, Калине, Малине ли какъв си, малак ли си, голем ли си, не знам, а и не искам да знам ... "бади такав какавто си", потърси кой е написал това пожелание ... малко по грамотен си от него ;) Един комплимент да ти направя, защото е извеснтна личност ... а и да е като игра, да изпуснат напрежението нашите колеги и твои събратя ;)

Ти от къде знаеш колко е грамотен Емил Костадинов?

зуница
03.09.2020, 22:48
Че защо? Правете си кефа, забавлявайте се. Шоу без пари. ;)
Чанко не стига ли? Май стават много маймуните на клончето!?hi;

Faytona
03.09.2020, 23:05
Ти от къде знаеш колко е грамотен Емил Костадинов?
Браво! Относно въпросът ти, безгранично е моят отговор ;)

Niki1313
03.09.2020, 23:06
Чанко не стига ли? Май стават много маймуните на клончето!?hi;

За да не претоварим клона...Ариведерчиhi;. Ще си взема някой ден отпуск от форума, защото виждам, че нивото пада със Файтона...Пък и току що заваля дъжд и се очаква, че ще има повече работа на пчелите.........И в тази връзка ще си позволя да изпусна една подсказка към Файтона:

- най доброто време за третиране с ОК е дъждовно или облачно време. Очаквам и ти да изпуснеш някоя пчеларска сламка sleepy;

zapstojan
03.09.2020, 23:07
Браво! Относно въпросът ти, безгранично е моят отговор ;)

А знаеш ли, че "пожеланието" за което питаш не е на Костадинов?

zapstojan
03.09.2020, 23:13
Браво! Относно въпросът ти, безгранично е моят отговор ;)

Прочети пак въпроса ми!!!

Ти от къде знаеш колко е грамотен Емил Костадинов?

Faytona
03.09.2020, 23:15
За да не претоварим клона...Ариведерчиhi;. Ще си взема някой ден отпуск от форума, защото виждам, че нивото пада със Файтона...Пък и току що заваля дъжд и се очаква, че ще има повече работа на пчелите.........И в тази връзка ще си позволя да изпусна една подсказка към Файтона:

- най доброто време за третиране с ОК е дъждовно или облачно време. Очаквам и ти да изпуснеш някоя пчеларска сламка sleepy;
аз ги не третирам, а само малтретирам, есен акарчето си водя, а на пролет по програми за отводки бродя :bigsmile:

zapstojan
03.09.2020, 23:27
....

Виждам че се спаси.
Да беше казал лека нощ!:cool:

Трендафил Дончев
03.09.2020, 23:29
аз ги не третирам, а само малтретирам, есен акарчето си водя, а на пролет по програми за отводки бродя :bigsmile:

Дадох ти възможност да започнеш нормално да комуникираш с колегите, но не виждам такова развитие. Давам ти още едно денонощие да се вихриш, независимо по какъв начин - положителен или отрицателен. Утре точно в този час ще ти наложа БАН, ако няма някакво изменение.