PDA

Виж пълната версия : Рамки фарар



dilian
01.06.2020, 09:56
Здравейте,
Моля за малко помощ относно фарарови рамки.
Имам ДБ семейства и мисля тази година да заселя част от тях в кошери Фарар. Искам да използвам готови, изградени магазинни рамки от ДБ във фарара. Въпроса ми е дали майката ще снася работническо пило в тези рамки (ползвани са мед в ДБ) или пилото ще е само търтееево ?
Не съм сигурен каква е големината на килийките в тези рамки е се опасявам след като напълня фарара, кошерът да не направи само търтеево пило.

Трендафил Дончев
01.06.2020, 10:17
Здравейте,
Моля за малко помощ относно фарарови рамки.
Имам ДБ семейства и мисля тази година да заселя част от тях в кошери Фарар. Искам да използвам готови, изградени магазинни рамки от ДБ във фарара. Въпроса ми е дали майката ще снася работническо пило в тези рамки (ползвани са мед в ДБ) или пилото ще е само търтееево ?
Не съм сигурен каква е големината на килийките в тези рамки е се опасявам след като напълня фарара, кошерът да не направи само търтеево пило.

Килийките се различават по големина, и ако се вгледаш добре ще направиш разлика. След като са от друг кошер, няма как да са само търтееви. По скоро са от работно пило. Щракни ги и качи тук някое и друго „селфи”. Веднага ще ти изясним картинката.

dilian
01.06.2020, 10:26
За жалост няма да мога да ги снимам до уикенда (съботно-неделен пчелар съм :) )
До сега не е имало пило в тези рамки. Ползвани са само за магазини на ДБ и е вадено мед от тях.
Някой са 2-3 годишни...

asusat
04.06.2020, 15:42
Често с даданблат системата,майката се качва да снася в магазинните рамки! Щом си съботно-неделен пчелар,не си ли забелязал нещо такова ?

dilian
04.06.2020, 17:10
Да, виждал съм че понякога майката снася и в долния край на магазинните рамки.
Във всички случаи е било търтиево пило, затова сега се замислих като ползвам такива рамки в плодинка на Фарар-а да не се окаже че ще имам предимно търтиево пило по тях.
Ще пробвам, така или иначе при прехвърлянето ще имам и рамки само с основи и те вече като се изградят няма да има проблем (да се надяваме :) )