PDA

Виж пълната версия : КАКВО БИХТЕ ЖЕЛАЛИ ДА НАМЕРИТЕ В ТОЗИ ФОРУМ



buci59
28.09.2010, 17:25
Ние работим за пчеларя.

vanHanegem
21.10.2010, 18:33
Аз лично бих искал да бъдат дискутирани различни успешни технологии, което по своему води до продуктивно пчеларство. Може да се дискутират и класическите технологии, но има много интересни нетрадиционни, които могат да послужат на много потребители в работата им с пчелите.

Лежаков
15.06.2013, 20:32
Бих искал "ПО-ВЕЧЕ" толерантност и уважение.

зуница
16.06.2013, 21:30
По-вече пчеларство и по-малко печалбарство.

vergilzhikov
16.12.2013, 21:03
Всичко касаещо пчеларя. Като се почне със законовата уредба , наредбите за тяхното приложение, правилата за регистриране на пчелините, редът за плащане на данъци и всички правила за работата на пчеларя от регистрацията до реализирането на пчелните продукти. Иначе казано да се изяснят напълно правилата на играта. Факт е , че дори този който иска да заобиколи закона трябва да го познава перфектно. След като си изясниме правилата трябва да намериме във форума всичко свързано с теорията и практиката по отглеждането на пчелите. Основното внимание да е към практиката на съвременните водещи в технологиите пчелари.Нека всеки който знае да сподели с другите опита си. Само това е пътят към успеха на всички. Така няма да са ни виновни прекупвачите, търговците и другите паразитни звена наредени от кошера до потребителя. Няма да ни диктуват условията и цените , да ни извиват ръцете и да живеят на наш гръб, защото нас жилят пчелите нали.

jojonov
20.12.2013, 08:20
Не винаги като има ПО, има и тире. Бих искал повече контакти с колеги.

naz3gul
11.07.2016, 17:06
БИХ ИСКАЛ ДА НАМЕРЯ ПОДРОБНА ТЕМА ПО МЕСЕЦИ КАК ТОЧНО СЕ РАБОТИ СЪС КОШЕР ПО СИСТЕМАТА НА ЛЕОН КЛЕЙТЪН ФАРАР КАКВО ТОЧНО СЕ ПРАВИ ОТ НАЧАЛОТО НА МЕДОСБОРНАТА ГОДИНА ДО ЗАЗИМЯВАНЕТО А СЪЩО ТАКА И ПРЕЗ ЗИМАТА?

бат тянко
11.07.2016, 18:13
БИХ ИСКАЛ ДА НАМЕРЯ ПОДРОБНА ТЕМА ПО МЕСЕЦИ КАК ТОЧНО СЕ РАБОТИ СЪС КОШЕР ПО СИСТЕМАТА НА ЛЕОН КЛЕЙТЪН ФАРАР КАКВО ТОЧНО СЕ ПРАВИ ОТ НАЧАЛОТО НА МЕДОСБОРНАТА ГОДИНА ДО ЗАЗИМЯВАНЕТО А СЪЩО ТАКА И ПРЕЗ ЗИМАТА?
Първо си намери малките букви връз клавишите! После кажи здрасти. И чак след това ще решим какво да правим с теб? Успех и не се заяждам...

tarty
11.07.2016, 18:23
БИХ ИСКАЛ ДА НАМЕРЯ ПОДРОБНА ТЕМА ПО МЕСЕЦИ КАК ТОЧНО СЕ РАБОТИ СЪС КОШЕР ПО СИСТЕМАТА НА ЛЕОН КЛЕЙТЪН ФАРАР КАКВО ТОЧНО СЕ ПРАВИ ОТ НАЧАЛОТО НА МЕДОСБОРНАТА ГОДИНА ДО ЗАЗИМЯВАНЕТО А СЪЩО ТАКА И ПРЕЗ ЗИМАТА?
Точно по месеци за цяла България надали ще намериш, освен в книгите, но първо разбери в коя част на България и на каква морска височина ще пчеларстваш. Докато едните вадят мед, другите чакат да се стопи снега :laughing:

Бандит
11.07.2016, 18:44
Искам ние колегите да си правим срещи (седмични , месечни .....) да обменяме опит и идеи.Искам също мир и любов по цялата земя .....

zapstojan
15.07.2016, 23:55
Искам също мир и любов по цялата земя .....
Що не се свържеш с Чичолина. Мисля, че и тя искаше нещо подобно.;)

Гогол
24.07.2016, 21:50
Да няма лов на вещици. Средновековието да го оставим на Светата Инквизиция. Дано да го проумеем. Не може да виждаш във всеки иначе пишещ или мислещ враг, провокатор и тем подобни квалификации. За мен това си е чиста параноя.За това БАН, за друго 3 дена БАН, за трето –вечен БАН. Еретикът да се изгори на клада на центъра на ФОРУМА. ТЕ, ТОВА ИСКАМ АЗ –еретикът. НЕ ПОСЛЕДНОТО, А ПЪРВОТО.

kuline
24.07.2016, 21:58
Ха-ха, нали той - еретикът е храната тук, ако го няма, то няма да има кого да чоплим и форума ще е не толкова известен.

freddie46
25.07.2016, 08:42
Аз съм съгласен с предложението на колегата Бандит.Би било хубаво колегите които са по-наблизо едни до други да си направим среща да се опознаем!Но като знам какви сме ние българите,това ще стане малко трудно!Всеки чака някой друг да свърши работата,след това се оказва че точно тогава е зает и така нататък.Но все пак съм навит да направим опит.

Mateev
25.07.2016, 16:19
Че нали пчеларските изложения по различните градове са за да се срещаме един с друг. Наскоро беше в Габрово, след това в Елена, сега предстои на Беклемето .......

Mateev
25.07.2016, 16:31
Да няма лов на вещици. Средновековието да го оставим на Светата Инквизиция. Дано да го проумеем. Не може да виждаш във всеки иначе пишещ или мислещ враг, провокатор и тем подобни квалификации. За мен това си е чиста параноя.За това БАН, за друго 3 дена БАН, за трето –вечен БАН. Еретикът да се изгори на клада на центъра на ФОРУМА. ТЕ, ТОВА ИСКАМ АЗ –еретикът. НЕ ПОСЛЕДНОТО, А ПЪРВОТО.

БАН-овете не са първопричина, а следствие ...... Те са един опит обществото (форума) да се самопочисти от акара, вирусите и гнилцовите заболявания. По принцип те са много упорити. Биеш ги, трепеш ги, но те пак възкръсват от пепелта ......

Ако всички хора по света бяха съвестни и честни, нямаше да има нужда от армия, полиция и съдебна система. Да, ама не ....... Някакъв малък процент от хора (по-малко от 1 на 1000) с тяхната изкривена психика, мисли и действия нанасят ОГРОМНИ ЩЕТИ НА ОБЩЕСТВОТО. И за да може обществото да се бори с тях, заделя многомилиардни бюджети за армия, полиция, съдии, прокурори, затвори и т.н.

ПС: Нищо лично - просто теория на вероятностите, според която повечето случайни процеси задължително имат нормално (Гаусово) разпределение. На Български език - на всеки един роден гений, който се явява двигател на прогреса, се пада по един ЗЪЛ ГЕНИЙ, който връща прогреса десетки години назад. Тоест злите гении винаги ще ги има, и винаги ще трябва да се води някаква адекватна борба с тях.

бат тянко
25.07.2016, 17:12
Да се очистим от акара и вирусите? Пуста ОК и МК!

Гогол
25.07.2016, 22:16
БАН-овете не са първопричина, а следствие ...... Те са един опит обществото (форума) да се самопочисти от акара, вирусите и гнилцовите заболявания. По принцип те са много упорити. Биеш ги, трепеш ги, но те пак възкръсват от пепелта ......

Ако всички хора по света бяха съвестни и честни, нямаше да има нужда от армия, полиция и съдебна система. Да, ама не ....... Някакъв малък процент от хора (по-малко от 1 на 1000) с тяхната изкривена психика, мисли и действия нанасят ОГРОМНИ ЩЕТИ НА ОБЩЕСТВОТО. И за да може обществото да се бори с тях, заделя многомилиардни бюджети за армия, полиция, съдии, прокурори, затвори и т.н.

ПС: Нищо лично - просто теория на вероятностите, според която повечето случайни процеси задължително имат нормално (Гаусово) разпределение. На Български език - на всеки един роден гений, който се явява двигател на прогреса, се пада по един ЗЪЛ ГЕНИЙ, който връща прогреса десетки години назад. Тоест злите гении винаги ще ги има, и винаги ще трябва да се води някаква адекватна борба с тях.
Също нищо лично– Значи....и, разбирам нещата в твоя пост така: Ти,добрият роден гений като двигател на прогреса виждаш в моя милост ЗЪЛ ГЕНИЙ който връща пчеларския прогрес с десетки години? Ами тук ДОБРИЯ ГЕНИЙ греши, т.е. логиката му изневерява.Аз не съм злия гений,аз съм едно средно статистическо пчеларче от армията на пчеларите. Гениите са около теб/ добри и зли/.Дали във форума или в обкръжението ти? Уважавам те ,че си много упорит,умен,че имаш познания в много области.Но не те уважавам че си много ,ама много злопаметен.
П.С. Дано да не се наложи да ми сричаш поста като първолаче.Че то..оо,преди много те озорвах с моя правопис.А представям си как си четял постовете на тези без точка,главна,едно изречение,без препинателни.Дано да успееш,че голям дерт ми е.

Mateev
26.07.2016, 10:31
Също нищо лично– Значи....и, разбирам нещата в твоя пост така: Ти,добрият роден гений като двигател на прогреса виждаш в моя милост ЗЪЛ ГЕНИЙ който връща пчеларския прогрес с десетки години?.....[/COLOR]

Грешно тълкуваш текста на моя постинг. Обяснявам по-подробно, за да не стане грешка. Добрите гении са всички учени, които са придвижили прогреса на човечеството толкова много за толкова кратко време (100-200 години). Под зли гении разбирам тези учени, които измислят различните видове оръжия и бомби, както и хората, предизвикали местни или световни войни. С такива е пълна цялата човешка история, такива ги има и днес (запознай се със съвременните войни по света и с тероризма).

В частност за форума - злите са тези, които умишлено предизвикват конфликти и които рано или късно стигат до БАН, а добрите са тези, които се борят с тях, както и тези, които безкористно споделят пчеларски опит и знания в помощ на другите пчелари. Конкретни имена на хора не цитирам - нека всеки да се самоопредели към коя група спада. Ако ти се самоопределяш към лошите, това е твое мнение, а не мое.

Ще ти кажа каква е моята ценностна система по отношение на пишешите във форума:
1. Безкрайно съм благодарен на модераторите, че поддържат ред и порядък във форума.
2. Безкрайно съм благодарен и на всички, които споделят знания и опит ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ (без да е имало зададен въпрос).
3. Много съм благодарен и на всички, които отговарят на въпросите на начинаещите.
4. Дразня се от спама, особенно когато е във важни теми, но считам, че понякога е допустим с цел доизясняване на различни аспекти. След това модераторите могат да трият или да преподреждат (да създават нови теми от спама, в които той вече няма да е спам).
5. Непримирим съм към хората, които имат склонност да създават конфликти. С такива хора се опитвам да се разбера в ЛС и до временен БАН се стига само ако откажат да се съобразят с предупреждението. Дори и BAN-а да стане постоянен, оставям вратичка за регистриране на нов акаунт (не забранявам IP-та) с цел човека да има шанс да си изгради нова самоличност във форума, но този път по-добра от предишната.
6. Жесток съм към хората, които си позволяват да обиждат други хора, дори и когато това е в завоалирана форма. Тука съм склонен да раздавам BAN-ове без предупреждение, а при особенно тежки случаи - тотално изхвърляне от форума, заедно със забраната и на всички IP адреси. Досега е имало само 3 такива случая.

Георги 1974
26.07.2016, 10:56
С този пост не искам да се набивам м/у шамарите но от наблюденията ми за 2г. стигнах до извода че нито Гогол е зъл гениий и форума има полза от неговите знания в пчеларството вярно че е малко рязък но е човек с градивна критика, нито г-н Матеев е чак толкова лош администратор и е далеч от определение за ловец на светата инквизиция.

delta.e
26.07.2016, 12:11
Много пъти съм споделял същото мнение .

slavi 13
26.07.2016, 13:21
Няма раздел за алтернативно пчеларство. Може би трябва да се направи отделен раздел, където да има теми за примерно "японската тръвна", "плетена тръвна в България", "Живот на пчелите в хралупа", или за теми като "не ползвам лекарства против акар, как го правя", "не ползвам восъчни основи, как го правя", "Защо си преправих стандартният 10 рамков многокорпусен кошер на 8 рамков ", "8 рамков кощер ДБ, защо е по-добър от 10 и 12 рамковите ДБ" и т.н.

В тези теми всеки ще опише какво как го прави, но без да се сравнява и конфронтира със стандартните кошери и учебници.

Сега алтернативните методи се смесват с традиционните, което създава един хаос, противоречия, обиди и т.н.

В нестандартните методи има много интересни неща, и качествена информация, даже и за любителите на стандартните кошери.

slavi 13
26.07.2016, 13:31
Да добавя, има много книги в които се описва алтернативно пчеларство, пример Лазутин.
Във всяка от тези книги има частица истина, колкото и да са смахнати на пръв поглед, и не трябва да се отхвърлят с лека рака.
Но, ако се направи такъв раздел, той трябва да е само информационен, и всякакво заяждане да се трие.

delta.e
26.07.2016, 13:33
Slavi 13 половината теми ги има във форума , само че с други формулировки .
Да те питам - С какво 8 рамковият ДБ е по-добър от 10-та ?
С нищо !
Нали до 8 рамки развитието е едно и също . Десятката става на осмак , но обратното е невъзможно .

slavi 13
26.07.2016, 13:47
Slavi 13 половината теми ги има във форума , само че с други формулировки .
Да те питам - С какво 8 рамковият ДБ е по-добър от 10-та ?
С нищо !
Нали до 8 рамки развитието е едно и също . Десятката става на осмак , но обратното е невъзможно .

Аз съм до тук, направих предложение, за това какво искам от форума. Дали ще се случи, не ми пука.
Темите за алтернативното пчеларство сега са размити в темите за стандартното пчеларство, и това създава конфликт.

Видяхте конфликта, веднага го направи делтата.

delta.e
26.07.2016, 13:51
Благодаря Slavi13 .
Не питай старило , а питай патило .

Mateev
26.07.2016, 14:00
Няма раздел за алтернативно пчеларство. Може би трябва да се направи отделен раздел, където да има теми за примерно "японската тръвна", "плетена тръвна в България", "Живот на пчелите в хралупа", или за теми като "не ползвам лекарства против акар, как го правя", "не ползвам восъчни основи, как го правя", "Защо си преправих стандартният 10 рамков многокорпусен кошер на 8 рамков ", "8 рамков кощер ДБ, защо е по-добър от 10 и 12 рамковите ДБ" и т.н.

В тези теми всеки ще опише какво как го прави, но без да се сравнява и конфронтира със стандартните кошери и учебници.

Сега алтернативните методи се смесват с традиционните, което създава един хаос, противоречия, обиди и т.н.

В нестандартните методи има много интересни неща, и качествена информация, даже и за любителите на стандартните кошери.

Изцяло подкрепям идеята и съм съгласен да се създаде раздел АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО, в който да се прехвърлят десетките разпиляни теми, които и сега ги има във форума. Проблемът е, че това ще ми отнеме няколко часа труд, така че засега ще го отложа това с няколко дена. При мене тези дни е лудница, и не мога да поема ангажимент за каквото и да било, ако ще ми отнеме повече от 10 минути време.

delta.e
26.07.2016, 17:02
Аз съм до тук, направих предложение, за това какво искам от форума. Дали ще се случи, не ми пука.
Темите за алтернативното пчеларство сега са размити в темите за стандартното пчеларство, и това създава конфликт.

Видяхте конфликта, веднага го направи делтата.

Само аз , да съм ти проблема !? Успех с МФУ .

solaris60
26.07.2016, 19:47
Нали до 8 рамки развитието е едно и също . Десятката става на осмак , но обратното е невъзможно .

Възможно е. Ако ги отглеждаш в ДВАНАЙСЕТАК.;)

delta.e
26.07.2016, 22:15
Симпатяга !
Щом трябва .

kando
29.07.2016, 21:35
Бих желал да намеря в този форум, повечко пчеларки.

solaris60
29.07.2016, 21:43
Бих желал да намеря в този форум, повечко пчеларки.

То една няма, той търси повечко. :bigsmile:

delta.e
29.07.2016, 22:53
Има няколко .

бат тянко
30.07.2016, 17:36
У тоя форум има всичко бе! Тука майките плачат като вдовица за .....А колежките си мълчат, защото ще ни изпозасрамят половината....

solaris60
30.07.2016, 17:53
У тоя форум има всичко бе! Тука майките плачат като вдовица за .....А колежките си мълчат, защото ще ни изпозасрамят половината....

А ти от къде знаеш, че ще е така? Предполагаш или от опит?;)

бат тянко
30.07.2016, 18:01
Опита ме кара да предполагам....

slavi 13
23.08.2016, 18:47
Изцяло подкрепям идеята и съм съгласен да се създаде раздел АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО, в който да се прехвърлят десетките разпиляни теми, които и сега ги има във форума. Проблемът е, че това ще ми отнеме няколко часа труд, така че засега ще го отложа това с няколко дена. При мене тези дни е лудница, и не мога да поема ангажимент за каквото и да било, ако ще ми отнеме повече от 10 минути време.

Не го намирам "АЛТЕРНАТИВНОТО ПЧЕЛАРСТВО". Трудно се справям с компютрите, и ако е създаден такъв раздел, моля покажете ми го къде е. Предварително благодаря.