PDA

Виж пълната версия : Корона вируса в България



Страници : [1] 2 3 4

бат тянко
12.03.2020, 19:39
Нямам намерение да се запасявам с нищо! Особено с тоалетна хартия. Ще увеличи хигиената и огранича до възможното количеството на контактите си. Очакванията ми са да зациклим за около два месеца. После кой болен, 6шй здрав ще продължим напред. За съжаление смятам, че летен сезон няма да има. Препоръчвам на клиентите да увеличат консумацията на пчелни продукти. Успех на всички! Пожелавам ви да се окажем от страната на 80% процента без усложнения. ВОЙНА Е! БОГ ДИ НИ ПАЗИ! АМИН!

ch.atanasov
12.03.2020, 21:10
БОГ ДИ НИ ПАЗИ! АМИН!

E, теб има кой да те пази, а мен ?crying; Май неглижирането и успиването на народа свършва. https://www.24chasa.bg/novini/article/8293988
Днес млад човек ми заяви : излишна паника, няма нищо страшно, от грип умират повече хора. Нагледно разбрах, как е подействала пропагандата. Е, поне ще умрат -щастливи.:bigsmile:

kuline
12.03.2020, 21:22
Днес ми попадна една статистика и да, наистина, младежта до 50 годишна възраст се справят по-лесно със заразата. Организмите им де. Та поради това, за тях (нас) не е толкова опасно, но всички имаме близки по-възрастни, за които може да е критично заболяването. Обаче, както и онази вечер споделих - последствията за световната икономика, причинени от пандемията, ще ни довърши.

ch.atanasov
12.03.2020, 21:32
.... Обаче, както и онази вечер споделих - последствията за световната икономика, причинени от пандемията, ще ни довърши.

НЯМА. Само ще ни върне 45г. назад. Надявам се.

Pero Melifero
12.03.2020, 21:34
Т. х-я си трябва, ти мани тая, не за друго ми като минат хуните и опоскат магазините, ще си е неудобство. И превръзки за дамите и пелени за бебетата също. Всичко друго може да се прескочи.
И да - няма страшно и паниката е излишна. Ще се случи това. което има да се случва, ни повече, ни по-малко:)

Илиев
12.03.2020, 21:35
Може би пък пчелната отрова да е ваксината - и да оцелеем само ние, пчеларите накрая...обаче няма да има на кого да си продаваме меда - така че пак сме прецакани!!

бат тянко
12.03.2020, 21:40
E, теб има кой да те пази, а мен ?crying; Май неглижирането и успиването на народа свършва. https://www.24chasa.bg/novini/article/8293988
Днес млад човек ми заяви : излишна паника, няма нищо страшно, от грип умират повече хора. Нагледно разбрах, как е подействала пропагандата. Е, поне ще умрат -щастливи.:bigsmile:

Кажи му на тоя младеж да чете повече, а по-малко да говори https://m.24chasa.bg/novini/article/8294256

ch.atanasov
12.03.2020, 21:41
Може би пък пчелната отрова да е ваксината - и да оцелеем само ние, пчеларите накрая...обаче няма да има на кого да си продаваме меда - така че пак сме прецакани!!

Утре ще отворя най-силния кошер и ще седна отгоре с гол задник.:bigsmile:

бат тянко
12.03.2020, 21:42
https://www.google.com/amp/s/trud.bg/%25D0%25BF%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B5 %25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B0%25D1%2589-%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B7%25D0%25BA%25D0%25B0 %25D0%25B7-%25D0%25BD%25D0%25B0-%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8 %25D0%25B0%25D0%25BD%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8-%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BA%25D0%25B0/amp/

бат тянко
12.03.2020, 21:43
Утре ще отворя най-силния кошер и ще седна отгоре с гол задник.:bigsmile:

Обаче махни първо подкапачната табла, или каквото слагаш там....

ch.atanasov
12.03.2020, 21:43
Кажи му на тоя младеж да чете повече, а по-малко да говори https://m.24chasa.bg/novini/article/8294256

Няма начин, случайно го срещнах в автосервиза, докато чаках за преглед.

ch.atanasov
12.03.2020, 21:47
https://www.google.com/amp/s/trud.bg/%25D0%25BF%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B5 %25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B0%25D1%2589-%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B7%25D0%25BA%25D0%25B0 %25D0%25B7-%25D0%25BD%25D0%25B0-%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8 %25D0%25B0%25D0%25BD%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8-%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BA%25D0%25B0/amp/

Нещо родно : https://www.24chasa.bg/novini/article/8289396

Христо Димитров
12.03.2020, 23:16
Спокойно колеги :) Нещата не са толкова страшни, колкото се опитват всички медии да ни го представят.Вирус като вирус, който ще донесе много повече вреди за икономиката, отколкото за самите хора. И все пак това ще отмине в един момент. Както каза Тянката, може би туризма ще усети негативните последици най-вече. Ще пребъдем !

kuline
12.03.2020, 23:38
Спокойно колеги :) Нещата не са толкова страшни, колкото се опитват всички медии да ни го представят.Вирус като вирус, който ще донесе много повече вреди за икономиката, отколкото за самите хора. И все пак това ще отмине в един момент. Както каза Тянката, може би туризма ще усети негативните последици най-вече. Ще пребъдем !

Ице, няма да е само туризма. Туризма е консуматор на храни, храните - производство - пари (заплати). Започнаха ограничения по границите у Европата, отрицателна доходност по фондовете. Ти май си икономист и по-добре ги разбираш нещата.

бат тянко
13.03.2020, 07:11
Най-вероятно днес ще обявят извънредно положение в цялата страна. Чудя се кога да увелича тинктурата от 10 на 20 капки? И колко чай от бабини зъби да си купя? Щото, ако се настроим вкъщи с жената.......

Filyov
13.03.2020, 08:14
10-20 капки ги препоръчват за пиене преди хранене (до 3 пъти дневно), 20-40 капки за гаргара на гърлото (или жабурене). Спокойно може да увеличите на 20 капки, особено ако има някакво дразнене на гърлото, или вече сте понастинали или просто превантивно.


Аз лично си правя тази смес - студен зелев сок, вода, ябълков оцет и клеева тинктура. :)

бат тянко
13.03.2020, 09:47
Новата простотия е, че пушачите не ги хващал? Ами няма да се учудя и така да е. Той вируса да не е прост. Че да се натресе на мръсен бял дроб?

Георги Куров
13.03.2020, 10:54
Аз съм с инфекциозно заболяване, което не подлежи на антибиотично лечение. Вече седем години оцелявам благодарение на режима които водя и поддържам имунната си система на ниво. Изпил съм няколко кофи с антибиотици без никакъв резултат. Спасението е в самите нас, съвременната медицина все още не може да бъде полезна за някой заболявания.

kuline
13.03.2020, 16:31
https://btvnovinite.bg/bulgaria/zatvarjat-pochti-vsichko-s-izkljuchenie-na-magazini-za-hranitelni-stoki-apteki-i-drogerii-v-stranata.html?fbclid=IwAR3k0AYzN7sfRdlpgMj4mv-vLsN6C9JecOVZmt4THQu7qHsesC2g_JXIMHs

бат тянко
13.03.2020, 17:47
Така като виждам всички работят?

ch.atanasov
13.03.2020, 20:52
Спокойно колеги :) Нещата не са толкова страшни, колкото се опитват всички медии да ни го представят.Вирус като вирус, който ще донесе много повече вреди за икономиката, отколкото за самите хора. И все пак това ще отмине в един момент. Както каза Тянката, може би туризма ще усети негативните последици най-вече. Ще пребъдем !


Кои са тези медии и публикации, които плашат редовия БГ-ец. Калински намеква, че си икономист, но като ти чета коментара- икономиката ти е като казачока.hi;

Pero Melifero
13.03.2020, 22:50
Така като виждам всички работят?

Ти ще затваряш ли за месец? И каква е глобата ако обекта ти работи? Дано до Неделя има яснота, че и аз се чудя какво да правя...

agro
13.03.2020, 23:16
...аз се чудя какво да правя...
Като съвестен гражданин правиш каквото ти казват. В случая интереса е общ за всички. Е, тарикати знаем, че ще има, все пак сме в България.

rumenggr
14.03.2020, 01:13
Като съвестен гражданин правиш каквото ти казват. В случая интереса е общ за всички. Е, тарикати знаем, че ще има, все пак сме в България.
В случая с интереса, ще се лишат ли банките от кредитни вноски в този период? Наемодателите ще се навият ли на неясен период без наем? Наемите на обекти в курортите са предплатени, а сезона върви към провал. Ще върнат ли парите? Лизинга на самолетите, тировете и всякаква строителна и др. техника взета на изплащане ще бъде ли спрян? Не видях в наредбата нищо по въпросите. Нещо, относително съвестно ми се струва положението. Не съм споменал една камара дейности, които остават във въздуха, а хората без възнаграждения и кой ще им плаща сметките, защото не пише да са спрени на добра воля плащанията.

Niki1313
14.03.2020, 01:38
Аз съм с инфекциозно заболяване, което не подлежи на антибиотично лечение. Вече седем години оцелявам благодарение на режима които водя и поддържам имунната си система на ниво. Изпил съм няколко кофи с антибиотици без никакъв резултат. Спасението е в самите нас, съвременната медицина все още не може да бъде полезна за някой заболявания.


...Е...каква ти е специалната поддръжка, ако е за споделяне?

бат тянко
14.03.2020, 06:47
Ти ще затваряш ли за месец? И каква е глобата ако обекта ти работи? Дано до Неделя има яснота, че и аз се чудя какво да правя...

Аз ще работя дистанционно. И ще затворя когато държавата отложи всички плащания по сметки- ипотеки, потребителски заеми, ток, вода, телефон, интернет и т.н.

бат тянко
14.03.2020, 06:55
И освен това да ми превежда за всеки месец престой по една минимална. Все пак не аз съм виновен, че държавата не си е свършила работата. Ограничила е гражданските ми права, застрашила е здравословния ми статус и е допуснала разпространението на пандемичен вирус. Не е лошо да искаме, ама трябва и да даваме. А на медицинския персонал, който няма да избяга презглава да се да се дадат трижди повече пари и облаги. Щото моите зъболекарчета затвориха, ама дано не ме заболи зъбчето.....

Георги Куров
14.03.2020, 07:39
...Е...каква ти е специалната поддръжка, ако е за споделяне?
Без месо,риба,яйца,млечни продукти, рафинирани масла,глутен, алкохол и цигари. Яде се плодове,зеленчуци,семена, ядки и нерафинирани масла, високи дози вит.С.

Илиев
14.03.2020, 07:45
Карантината е до 29-ти март, т.е. 2 седмици - не е фатално за бизнеса чак толкова според мен, ако беше завяло и зафучало на минус 20 градуса пак много бизнеси практически спират...идеята все пак е през тези 2 седмици да си проличат кои са заразени и да се изолират вече в болници, и така, като останат здравите и ще се пресече до известна степен разпространяването на вирус.....друг въпрос е, че БГ е на кръстопът, и ако не си затворим границите за абсолютно всякакъв транспорт и хора, пак може да влизат заразени хора отвън и да ни заразяват отново и отново.

Христо Димитров
14.03.2020, 11:48
Кои са тези медии и публикации, които плашат редовия БГ-ец. Калински намеква, че си икономист, но като ти чета коментара- икономиката ти е като казачока.hi;


Благодаря за обективната ти оценка, но няма нужда от характеризиране на човек, който не познаваш.И все пак никъде не съм писал,че съм макроикономист и спец в тази област.Това ми е мнението и така мисля, а именно последиците ще са наистина огромни за световната икономика,особено за отделни сектори, ако мислиш друго си е твое мнение.

ch.atanasov
14.03.2020, 13:42
Благодаря за обективната ти оценка, но няма нужда от характеризиране на човек, който не познаваш.И все пак никъде не съм писал,че съм макроикономист и спец в тази област.Това ми е мнението и така мисля, а именно последиците ще са наистина огромни за световната икономика,особено за отделни сектори, ако мислиш друго си е твое мнение.

Гледам, че съм те обидил-извинявай.

ndm
14.03.2020, 14:18
БГ е на кръстопът, и ако не си затворим границите за абсолютно всякакъв транспорт и хора, пак може да влизат заразени хора отвън и да ни заразяват отново и отново.
Най-добре е ти да затвориш Дунав мост, а пък аз да завардя Кап.Андреево. Ся за другите точки все ще намерим по един юнак.;)

Pero Melifero
14.03.2020, 15:39
Който не е разбрал, вече се поизяхниха нещата колеги: извън изрично упоменатите разрешени(аптеки,бензиност . и т.н.), търговските обекти извън т.нар. "молове" могат да функционират стига да осигурят не струпване на хора, което е малко разтегливо понятие. Аз сложих една бележка че няма да работя във връзка с извънредното положение пък ще видим.
При неясноти и относно тълкуването на забраната, казаха да се обаждаме на тел.112 от днес, Събота, след 17:00 часа

бат тянко
14.03.2020, 16:25
Пускат само по двама в аптеките. Другите стоят отвън и се заразяват вкупом. Не че вътре има от необходимите неща ама се намира по нещо. И в плод и зеленчука беше така. В големите магазини май ще вкарват определен брой. Абе върнахме купонната система.

Ангел Йосифов
14.03.2020, 16:46
Пускат само по двама в аптеките. Другите стоят отвън и се заразяват вкупом. Не че вътре има от необходимите неща ама се намира по нещо. И в плод и зеленчука беше така. В големите магазини май ще вкарват определен брой. Абе върнахме купонната система.

Най-добре е да организират разносна търговия.Обаждаш се и.....ти казват в кой ден ще направят доставката.Оставят опакованата стоката пред вратата,плащаш под маса..оп под вратата.Оттегля се разносвача и екипиран със пръскачка,оливаш опаковката,кръстиш се и я внасяш в къщата....Тъй де,да се избегне струпването на хора по магазините.
Чудя се,климатиците не вкарват ли вируси-бацили...кога ли ще ги забранят?

бат тянко
14.03.2020, 17:10
Влиза един заразен в аптеката и си купува два лубриканта от по 10 кинта. Плаща с четири банкноти по 5 лв. След него в рамките на половин час влизат още четири бабички(Да са живи и здрави) и за ресто им връщат от въпросните банкноти. Какъв е смисъла от висенето по опашките?

Кънев
14.03.2020, 18:10
Днес бяхме последователно в Била и в Метро. За да си купим най-неотложни стоки. Никакви опашки и паника няма. Само клиентите в Метро бяха малко повече от обикновено. Почти не се забелязват разграбени стоки. По отношение на хигиената какво да кажа? Това колички, хора, всеки пипа стоките, както обикновено. Само дето тук там някой клиент беше с маска, както и касиерките в Метро. Господ да ни пази!

Pero Melifero
14.03.2020, 18:24
Днес ме изгониха от един магазин, щото трябвало да дезинфекцират. Гледам количката и си викам: има Господ! Добре че почнах от салатите, доматите и краставиците. Че ако бях почнал от хляба и месото, как щеше да си прокарвам узото?:bigsmile:

бат тянко
14.03.2020, 18:41
Днес един приятел ми разказа как без да иска кихнал на слизане в метрото. На секундата около него се отворил празен периметър.

бат тянко
14.03.2020, 18:44
Днес бяхме последователно в Била и в Метро. За да си купим най-неотложни стоки. Никакви опашки и паника няма. Само клиентите в Метро бяха малко повече от обикновено. Почти не се забелязват разграбени стоки. По отношение на хигиената какво да кажа? Това колички, хора, всеки пипа стоките, както обикновено. Само дето тук там някой клиент беше с маска, както и касиерките в Метро. Господ да ни пази!

Е то не случайно си имаме поговорка: Всяко чудо за три дни! Демек за толкова стига покупателната способност на българина. Амин!

ch.atanasov
14.03.2020, 19:04
Да не разваля кефа на някой, да си умре безгрижно.

Ivanka Tsvetkova (https://www.facebook.com/ivanka.tsvetkova.9?__tn__=%2CdCH-R-R&eid=ARC-6tGdS6aGC4_hDduQTn6GtGh3P02tJ63Xs9pIP3e8DJ4lwy4sXK ikUHqfnQJa7CAQdxdmsLTg8Z8c&hc_ref=ARSVJHfwBPwUiqnRIEgPzHfQXe9gNyXK9IIgrkroBQg lDxzirgd3g6KWORspU6Ymf1g&fref=nf)12 март в 20:32 ч.

Реших да напиша този пост, с който да изразя собственото си мнение относно COVID-19. И преди всичко понеже живея в Италия, и то в област Ломбардия и затова мога да говоря от позицията на очевидец. Ще ми се да ви уверя, че няма нищо преувеличено от това, което се съобщава за вируса в медийнито пространство. Вируса се разпространява с нечувана скорост и заразените набъбват като търкаляща се снежна топка. Той не е смъртоносен, но поразява бързо хората със слаба имунна система. А млад и силен организъм , заразен с вируса може и да няма идея, че е заразен, но той заразява всичко и всички където мине. Защото вируса заразява и ако е върху повърхности до 12 часа. Ако заразен кихне в шепата си , а след това докосне нещо, с това нещо могат да се заразят всички, които го докоснат до 12 часа.
За това тук в Италия има апел:
" ОСТАНЕТЕ ВСИЧКИ В КЪЩИ"
Виждам и чета несериозното отношение към вируса от българите. Да смятаме, че българският народ е божествено защитен, че ако не го мислим и не се страхуваме ще се защитим от него е просто несериозно. Положителното мислене е много важно. Но то не е достатъчно. Не е достатъчно само да мислим, че сме неприкосновенни. Но има и още нещо.
От "да мислим" и " мислим" има огромна разлика. Но има още едно препятствие, което не ни позволява да се случва това, което мислим. А това е безпрекословната вяра. Пълната убеденост, толкова пълна, колкото когато те попитат как се казваш. А ние тази вяра я нямаме. Тази вяра превръща мисълта в реалност. А ние тази вяра я нямаме. Ние сега се учим да вярваме. И това е прекрасно. Но не можем на този етап да смятаме, че ще се материализира нашата мечта, защото е рано да стане. Не сме дорасли.
Затова е нужно да се предпазваме не само с оптимизъм, ( който не отричам, че е нужен), но и с физически и материални средства. Ние не можем все още да стъпим и на малкия пръст на Майка Тереза. Нито имаме Христово съзнание. Не приканвам никого да се паникьосва. Дори обратното. Нямаме все още Христовата вяра. И въпреки всичко така трябва да се стремим да вярваме. Но не само.
Време е да разберете, Корона вирус не е блъф. В болницата в Бергамо имаме 50 заразени лекари!!! Леглата и апаратурата не стигат. Стоматологичните клиники затвориха и се пренасочват към инфекциозните отделения, които са всъщност всички болници в Ломбардия. Инфектираните и развили двустранна пневмония могат да се лекуват. Но как да стане това когато апаратурата за интубация не стига? В първите дни случаите бяха 2. После след ден-два още 5. После се увеличиха на 20 за следващите два дни и така лавинообразно растат всеки ден в геометрична прогресия. От вчера до днес над 2000 нови заразени.
Не искам никого да плаша. Още по-малко изплашена съм аз. Само апелирам към българите за малко повече сериозност към пандемията. Вземете предпазни мерки заради себе си и всички около вас! Спазвайте ограниченията и мислете позитивно! Стойте си в къщи!
Мерките взети за борбата против COVID-19 са адекватни, но закъснели. Току що съобщиха че починалите са над 1000. При 13 000 заразени!!!! Това е висока смъртност! Само защото всичко се развива
с луда скорост. Не могат да овладеят ситуацията.
Само в Ломбардия над 8000 заразени.

бат тянко
14.03.2020, 19:12
Е как да ги вземаме тия мерки, когато в аптеките няма нищо!? Тия мерки да ги взема правителството. Заразените щъкат като вдовици за уй! Ние ли да ги гоним по баровете? Ами да мобилизират армия и жандармерия да издирват контактните!

бат тянко
14.03.2020, 19:14
Ето защо италианците са на този хал:
https://www.google.com/amp/s/www.24chasa.bg/amp/8298948

Кънев
14.03.2020, 19:46
Това, по-горе описаното, ако дойде в България ще стане страшно! Аз си мисля, че както при всяка война нашето правителство, а и не само нашето, предварително се е примирилило с евентуалните загуби на жива сила. След като няма лечение!

бат тянко
14.03.2020, 19:51
Ето как да се предпазим от короната:
https://m.24chasa.bg/novini/article/8298746
Накратко отлична лична хигиена и постоянно пиене на вода!

ch.atanasov
14.03.2020, 19:54
Ето как да се предпазим от короната:
https://m.24chasa.bg/novini/article/8298746
Накратко отлична лична хигиена и постоянно пиене на вода!


Той БГ-еца , един интелегентеееен.:bigsmile:

agro
14.03.2020, 19:59
Стойте на разстояние от останалите хора, за да избегнете вдишване на аерозоли от кихане или кашлица. Приемете, че всичко, което пипате, е нестерилно и може да е заразено, вкл. банкноти, монети, ръкохватки и т.н. По тази причина избягвайте да се докосвате по лицето и тялото, докато не си измиете или дезинфекцирате ръцете. Яжте продукти, които излизат от термична обработка или от опаковка. Не влизайте в стаите в къщи с обувките и горните дрехи, оставете ги в предверие или килер. Лесно е да се каже, трудно за изпълнение, но е най-добрата стратегия за предпазване. Аз, примерно, не успявам да я спазвам, но поне се опитвам. Лошото тепърва предстои, казват, че ако се затопли, заразата ще намалее, ама надали. Мерките ще станат още по-драстични според мен, но аз съм си песимист по начало. Но при липса на драстични мерки ни очаква разпад на държавността и организацията на обществото. Само си представете как ще е когато болните станат много повече от местата в болниците, на един медик се падат стотици болни, апаратурата стига за едва една десета от нуждаещите се и никой не иска да погребва мъртвите. И това ще е само началото на ада. Всички притеснения за вноски по кредити, неплатени наеми, липсваща заплата и прочее ще са дребни кахъри на фона на апокалипсиса, който може да се разрази. Ако нещата се проточат, ще има небивала икономическа криза в световен мащаб - жертвите и ще са много повече, отколкото от коронавируса. В момента нещата са все още на кантар и при достатъчна самодисциплина може би да се избегне тотална катастрофа - поне така се надявам и дано съм прав.

Кънев
14.03.2020, 20:17
Т. е. да бъдат загубите приемливи. Но все пак светлина в тунела има. Ако може да се вярва на китайците, при тях епидемията е вече овладяна - новите случаи на зараза с коронавирус са намалели в сравнение с тези от преди време. Разбира се ние не сме като тях, но все пак надежда има.

ch.atanasov
14.03.2020, 20:51
Мислил съм, че един космически сблъсък ще ни ликвидира, но съм пропуснал силата на вирусите. По-точно съм повлиян от схващането : то е било някога и на нас няма да се случи. ....

"Няма точни цифри за броя на загиналите; те варират в зависимост от местността. В градските центрове, колкото по-голямо е било населението преди началото на епидемията, толкова повече продължава периодът на висока смъртност. Черната смърт убива между 75 и 200 милиона души в Евразия. През 2007 г. изучаващият Средновековието американски историк Филип Дейлидер пише:
„Тенденцията в скорошни изследвания сочи за смъртта около 45 – 50% от населението на Европа в четири-годишен период. Има голямо количество географска вариативност. В средиземноморска Европа райони като Италия, Южна Франция и Испания, където чумата се развива около четири последователни години, вероятно е по-близо до 75 – 80% от населението. В Германия и Англия вероятно е по-близо до 20%.“
Според норвежкия историк Оле Бенедиктов смъртността е достигнала 60% от населението на Европа."

пп. Е всички знаем, че ще умрем, но все пак....

ch.atanasov
14.03.2020, 20:58
Любопитни факти :

"През октомври 2010 г, учени, специализиращи в областта на медицинската генетика, предполагат, че и трите от големите вълни на Черната смърт вероятно са започнали от Китай."

seto4e
14.03.2020, 21:00
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Трендафил Дончев
14.03.2020, 21:02
Ако не сте гледали филма "Зараза" ви го препоръчвам.

ch.atanasov
14.03.2020, 21:03
https://www.24chasa.bg/novini/article/8301530

бат тянко
14.03.2020, 21:11
https://www.24chasa.bg/novini/article/8301530

Ами нека да затворим всичко. Така ще е най-лесно. Вместо да търсим контактни и да контролираме вирусоносителите.

ch.atanasov
14.03.2020, 21:18
Ами нека да затворим всичко. Така ще е най-лесно. Вместо да търсим контактни и да контролираме вирусоносителите.

Напълно нормално, човешко : всеки трепери за заплатата си, без да мисли, че може да я дадат на съпругата му, примерно.:)

kuline
14.03.2020, 21:54
Напълно нормално, човешко : всеки трепери за заплатата си, без да мисли, че може да я дадат на съпругата му, примерно.:)

А, има и такива, дето немогат да не се явят пред коафьора или немогат да си напомпат мускулите във фитнеса. Идиоти не, ами идиоти. Ей го още нещо "какво е туй, да се изказва генерала и да ни плаши, тъкмо преди да легнем да спим". Е, те заради такива плиткомислени наши сънародници, се налага да се прилагат по-крути мерки. После защо паниката била голяма? Много просто бе! Защото на голяма част от хората мисловния процес се свежда до 'кво щъ ядем и пием тъз вечер.

Pero Melifero
14.03.2020, 21:56
Любопитни факти :

"През октомври 2010 г, учени, специализиращи в областта на медицинската генетика, предполагат, че и трите от големите вълни на Черната смърт вероятно са започнали от Китай."
Няма да ме учуди ако наистина е така, тия са си пикали у крачола. Ядат всичко, сигурно и фъшкии похапват в някои провинции


А, има и такива, дето немогат да не се явят пред коафьора или немогат да си напомпат мускулите във фитнеса. Идиоти не, ами идиоти. Ей го още нещо "какво е туй, да се изказва генерала и да ни плаши, тъкмо преди да легнем да спим". Е, те заради такива плиткомислени наши сънародници, се налага да се прилагат по-крути мерки. После защо паниката била голяма? Много просто бе! Защото на голяма част от хората мисловния процес се свежда до 'кво щъ ядем и пием тъз вечер.
е ми Добър ден!hi; ако чак сега разбираш колко е проста по-голямата част от населението, тъпи като галоши, но накрая всички плащат. Като тая овца дето зарази 10 човека и уби майка си и баща си:(

kuline
14.03.2020, 22:10
Всички, включае и пчеларите ще търпят негативите на пандемията, но трябва да съумеем да бъдем трезво мислещи хора. Ограниченията са поносими, но не свикнем ли с тях и не ги ли спазваме, ще има и по-сериозни, които хептен няма да са по вкуса ни. Така че, нагласяйте се според ситуацията, защото винаги има и по-лошо. Извънредната ситуация е приложена за по-голяма оперативност на държавните структури, имащи отношение към проблема, а не защото на някой така му е кеф. Въпрос на време е проблема да отмине, но не и последствията от него - За съжаление!

бат тянко
15.03.2020, 06:35
Напълно нормално, човешко : всеки трепери за заплатата си, без да мисли, че може да я дадат на съпругата му, примерно.:)

Вземи и ти да потрепнеш леко за пенсийката? Щото, няма ли заплата-няма да има и постъпления в бюджета. Логично нали? Все пак не ходя ли да работя, няма как да си плащам задълженията.

agro
15.03.2020, 07:13
Вижте, работата е много сериозна и всички други проблеми са второстепенни. Най-важното е да се намали темпа на разпространение на вируса. Ако набързо се заразят 80% от хората и 10% от заразените се нуждаят от лечение на легло - майка ни жална. Ясно е, че повечето ще преминем през този вирус, въпроса е да не е наведнъж, а разтеглено във времето. Това може да стане само по един начин - драстично ограничаване на контактите между хората, докато не отмине пикът на заразата. От глад няма да умрем, все ще има нещо за ядене. Не сте си платили наема, вноските по кредита, тока или водата - майната му, после ще се мисли.

бат тянко
15.03.2020, 07:23
Ясно е това Агро. Ама имам приятели със затворени заведения и сума ти народ персонал. Какво ще правят тези хора без доходи? Казва ли правителството нещо за хората, които остават без работа? Не, мълчат. Ограничават събирането на хора в затворени пространства. Хубаво. Ама те стоят скупчени пред входа на магазина? За мен мерките на управниците са неадекватни. Онзи ден една госпожа мери с един термометър стотици деца? Сори, ама като нямате необходимия брой уреди изобщо не си правете труда.

agro
15.03.2020, 08:20
...Казва ли правителството нещо за хората, които остават без работа? Не, мълчат...
Бедата е там, че почти нищо не може да се направи при масово безработни хора, освен да им се помага да не умрат от глад, Ако са малко на брой - става да се помогне, но когато е масово, проблемът е нерешим. Работата е по-зле от това да има война и фабриките да са бомбардирани и разрушени. Тогава поне хората се мобилизират и работят, импровизирайки. А сега може да трябва /и най-вероятно ще се наложи/ тотална изолация на хората по домовете като в Китай и който оживее. Какво да помогне правителството в такава ситуация, освен да се бори за осигуряване на храна, вода и електричество?

бат тянко
15.03.2020, 08:28
Бедата е там, че почти нищо не може да се направи при масово безработни хора, освен да им се помага да не умрат от глад, Ако са малко на брой - става да се помогне, но когато е масово, проблемът е нерешим. Работата е по-зле от това да има война и фабриките да са бомбардирани и разрушени. Тогава поне хората се мобилизират и работят, импровизирайки. А сега може да трябва /и най-вероятно ще се наложи/ тотална изолация на хората по домовете като в Китай и който оживее. Какво да помогне правителството в такава ситуация, освен да се бори за осигуряване на храна, вода и електричество?
https://www.investor.bg/analizi/85/a/tri-merki-za-stimulirane-na-ikonomikata-v-otgovor-na-pandemiiata-300396/

ch.atanasov
15.03.2020, 09:04
Вземи и ти да потрепнеш леко за пенсийката? Щото, няма ли заплата-няма да има и постъпления в бюджета. Логично нали? Все пак не ходя ли да работя, няма как да си плащам задълженията.


Ти още не искаш да разбереш, че може да дойде момент -да няма къде да отидеш на работа / работодателя ти затворил / ,да не вземеш и пари, защото не си изкарал и един лев / няма клиенти / и в най-черния сценарий да не можеш да излезеш на улицата, защото е запречена от трупове.

пп. нямам пенсия, осигурявам се на две места.

бат тянко
15.03.2020, 09:14
Ти още не искаш да разбереш, че може да дойде момент -да няма къде да отидеш на работа / работодателя ти затворил / ,да не вземеш и пари, защото не си изкарал и един лев / няма клиенти / и в най-черния сценарий да не можеш да излезеш на улицата, защото е запречена от трупове.

пп. нямам пенсия, осигурявам се на две места.
Напротив всичко разбрах. И то е, че до сега правителството налага рестрикции. И не предприема никакви икономически мерки за справяне със ситуацията. Мълчат по тоя въпрос като пукали. Аз работя от вкъщи. Само че, жена ми работи в обект, който няма да бъде затворен. Всички работят без никакви предпазни средства на свой риск. Има още какво да се направи. Например тотално затваряне на границите, спиране на градския транспорт и т.н.Вместо да стоим по опашки пред магазините може да се посещават на четен ден от тези, които са родени на четна дата, а в нечетните дни от останалите.

ch.atanasov
15.03.2020, 09:21
Напротив всичко разбрах. И то е, че до сега правителството налага рестрикции. И не предприема никакви икономически мерки за справяне със ситуацията. Мълчат по тоя въпрос като пукали. Аз работя от вкъщи. Само че, жена ми работи в обект, който няма да бъде затворен. Всички работят без никакви предпазни средства на свой риск. Има още какво да се направи. Например тотално затваряне на границите, спиране на градския транспорт и т.н.Вместо да стоим по опашки пред магазините може да се посещават на четен ден от тези, които са родени на четна дата, а в нечетните дни от останалите.

Не приемаш мерките на правителството , а искаш други икономически--какви да бъдат според теб.

kuline
15.03.2020, 09:31
https://www.google.com/amp/s/money.bg/business/fibank-predlaga-otlagane-na-plashtaniya-po-krediti-na-zasegnati-ot-epidemiyata.html%3famp=true

бат тянко
15.03.2020, 09:53
Не приемаш мерките на правителството , а искаш други икономически--какви да бъдат според теб.

Не ги приемам за достатъчни. Пак ли не разбра? Или отново специално за теб на час по лъжичка? Искам да предприемат още по крути и адекватни мерки!

бат тянко
15.03.2020, 09:57
Не приемаш мерките на правителството , а искаш други икономически--какви да бъдат според теб.

https://www.google.com/amp/s/www.svobodnaevropa.bg/amp/30481853.html

ch.atanasov
15.03.2020, 10:17
Пускат само по двама в аптеките. Другите стоят отвън и се заразяват вкупом. Не че вътре има от необходимите неща ама се намира по нещо. И в плод и зеленчука беше така. В големите магазини май ще вкарват определен брой. Абе върнахме купонната система.


Ами нека да затворим всичко. Така ще е най-лесно. Вместо да търсим контактни и да контролираме вирусоносителите.


Вземи и ти да потрепнеш леко за пенсийката? Щото, няма ли заплата-няма да има и постъпления в бюджета. Логично нали? Все пак не ходя ли да работя, няма как да си плащам задълженията.


Ясно е това Агро. Ама имам приятели със затворени заведения и сума ти народ персонал. Какво ще правят тези хора без доходи? Казва ли правителството нещо за хората, които остават без работа? Не, мълчат. Ограничават събирането на хора в затворени пространства. Хубаво. Ама те стоят скупчени пред входа на магазина? За мен мерките на управниците са неадекватни. Онзи ден една госпожа мери с един термометър стотици деца? Сори, ама като нямате необходимия брой уреди изобщо не си правете труда.


Не ги приемам за достатъчни. Пак ли не разбра? Или отново специално за теб на час по лъжичка? Искам да предприемат още по крути и адекватни мерки!


Това последното как се вързва с предходните. Май точно срещу крутите мерки ревеше. Или крутите мерки да са за другите, не за теб.

Pero Melifero
15.03.2020, 10:59
Вижте, работата е много сериозна и всички други проблеми са второстепенни. Най-важното е да се намали темпа на разпространение на вируса. Ако набързо се заразят 80% от хората и 10% от заразените се нуждаят от лечение на легло - майка ни жална. Ясно е, че повечето ще преминем през този вирус, въпроса е да не е наведнъж, а разтеглено във времето. Това може да стане само по един начин - драстично ограничаване на контактите между хората, докато не отмине пикът на заразата....

И в това отношение, както обикновено, Софийската колегия отново е за пример и подражание. Отложихме сбирките за неопределено време :)

бат тянко
15.03.2020, 13:53
https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/pravitelstvoto-otpuska-po-1000-leva-dopylnitelno-na-mesec-na-medicinskite-lica-300406/
Това е в правилната посока. Адмирации!

Илиев
15.03.2020, 15:09
Браво!! Едно умно нещо да измислят за три мандата - прогресът е очевиден наистина!!

бат тянко
15.03.2020, 15:12
Браво!! Едно умно нещо да измислят за три мандата - прогресът е очевиден наистина!!

https://m.24chasa.bg/novini/article/8303538
Ето още едно....

Трендафил Дончев
15.03.2020, 17:48
Стигнал коронавируса до България и си казал, тука ГЕРБ се справят и без мене и подминал. Вървейки си помислил: - е ако и ГЕРБ не се справи ще се върна.

valaz
16.03.2020, 03:37
https://trud.bg/%D0%B4%D0%BE%D1%86-%D0%B4-%D1%80-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%8A%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4-%D0%BA/?fbclid=IwAR21JyOL26G1PiMarXGkgFYp0Knsbk8JLLeI1j8j MSzlHc1xOF48mzuKrT8

бат тянко
16.03.2020, 06:58
Все още се чудим да затваряме ли границите? https://m.fakti.bg/bulgaria/455261-varnenskiat-pacient-se-varnal-ot-centara-na-pandemiata И той хубаво си е обиколил баш епицентъра. Ма вие(щаба) що го пуснахте да се разходи и из половин България?

agro
16.03.2020, 07:37
https://trud.bg/%D0%B4%D0%BE%D1%86-%D0%B4-%D1%80-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%8A%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4-%D0%BA/?fbclid=IwAR21JyOL26G1PiMarXGkgFYp0Knsbk8JLLeI1j8j MSzlHc1xOF48mzuKrT8
Обърнете внимание на фразата "достатъчно е да се ръкувате с болен човек, за да се заразите". Като се знае, че болшинството заразени не се разболяват изобщо или едва-едва, следва, че диагностицираните случаи са само "върхът на айсберга", основната маса заразени си се движи между нас и без да знае, разнася заразата. Затова е толкова важна изолацията - дори да стоите на дистанция от хората, никога не знаете в кой момент пипате нещо, контактувало със заразен. По тази причина съм приел за себе си, че ръцете ми винаги са заразени и старателно избягвам да се докосвам до лицето си. В колата съм сложил антибактериални кърпички, в къщи миене със сапун. Това мога, това правя.

Трендафил Дончев
16.03.2020, 07:50
Все още се чудим да затваряме ли границите? https://m.fakti.bg/bulgaria/455261-varnenskiat-pacient-se-varnal-ot-centara-na-pandemiata И той хубаво си е обиколил баш епицентъра. Ма вие(щаба) що го пуснахте да се разходи и из половин България?

Интересна е целта му на посещение именно в тези райони? Друго също така интересно е, че след като е изръшнал цяла България, разбрал за мерките, които ги има във всички страни? Това повече ми прилича на платени нулеви пациенти, а както винаги нашите контролни органи падат от Марс.;)

бат тянко
16.03.2020, 09:58
Ето какво имам предвид:
https://m.24chasa.bg/novini/article/8305784
Според вас кой няма да бъде засегнат от тази пандемия? И кой ще поеме останалите 40%?

Георги Куров
16.03.2020, 11:55
Април месец ще извадят ваксината от склада и всичко ще се успокой. Едни пари ще се завъртят от бюджетите на богатите страни към фармацевтичната мафия. Аз и много други като мен сме жертви на тези анонимни убийци.

ndm
16.03.2020, 13:59
ръцете ми винаги са заразени и старателно избягвам да се докосвам до лицето си. В колата съм сложил антибактериални кърпички, в къщи миене със сапун. Това мога, това правя.

Както някои по-наблюдателни забелязаха, царския вирус ще ни научи да си мием ръцете, а следващия да се къпем.

agro
16.03.2020, 19:54
...Според вас кой няма да бъде засегнат от тази пандемия? И кой ще поеме останалите 40%?
Всички ще бъдем засегнати и ще загубим - кой повече, кой по-малко. Илюзия е да се мисли, че някой ще ни компенсира загубите - това е във възможностите само на онзи, дето с две риби нахранил целия народ. Вече всички казват, че идващата криза ще е по-сериозна от кризата през 1922 - 1923 г. Можете да прочетете как е било в щатите тогава, в Европа като следствие на власт е дошъл Хитлер. Важно е да помним историята и да си правим изводи от нея, но като гледам - днес виден синдикалист по радиото приказва за отпуските и какво щяло да стане с тях. То работа няма да има, той за отпуските се завайкал, точки трупа, завалията.

kuline
16.03.2020, 20:08
Всички ще бъдем засегнати и ще загубим - кой повече, кой по-малко. Илюзия е да се мисли, че някой ще ни компенсира загубите - това е във възможностите само на онзи, дето с две риби нахранил целия народ. Вече всички казват, че идващата криза ще е по-сериозна от кризата през 1922 - 1923 г. Можете да прочетете как е било в щатите тогава, в Европа като следствие на власт е дошъл Хитлер. Важно е да помним историята и да си правим изводи от нея, но като гледам - днес виден синдикалист по радиото приказва за отпуските и какво щяло да стане с тях. То работа няма да има, той за отпуските се завайкал, точки трупа, завалията.

Е 'кво да прай чиляка, като това му е реализация на "продукцията". Утре като иде в някоя фирма да учредява синдикално дружество, ще се похвали с тази си постъпка. От къде инак ще му се формира заплатата, като липсва членска маса.

kuline
16.03.2020, 22:21
https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Finansist-pred-Plovdiv24bg-Ne-vzimaite-novi-zaemi-ne-investiraite-v-imoti-944748?amp=true
Какво ли ще измисли финансовия министър, остава да усетим. Дано само не е като по времето на Жан.

Илиев
16.03.2020, 22:41
Ако разместим буквите на КОВИД 19....се получава 19 ВОДКИ.....Наздраве!!

kuline
16.03.2020, 22:49
Ако разместим буквите на КОВИД 19....се получава 19 ВОДКИ.....Наздраве!!

Дано сме здрави! :)

бат тянко
17.03.2020, 10:23
Дано сме здрави! :)

Значи чудно ми е, тия китайци да не ги ядът от вчера тея борсуци? И как баш сега са изпозаразиха? Че и за три месеца са оправиха(почти)?

Трендафил Дончев
17.03.2020, 10:33
Значи чудно ми е, тия китайци да не ги ядът от вчера тея борсуци? И как баш сега са изпозаразиха? Че и за три месеца са оправиха(почти)?

А чудно ли ти е как така всички страни пламнаха? Те да бяха пращали заразените китайци във всяка една, нямаше да стигнат. Ако и това не е план някакъв...на.

бат тянко
17.03.2020, 13:06
А чудно ли ти е как така всички страни пламнаха? Те да бяха пращали заразените китайци във всяка една, нямаше да стигнат. Ако и това не е план някакъв...на.

План е мамк@ му, как да не е? Ама тоя път, за разлика от либийската криза, не ние разбрахме последни. Като гледам британците са най-зле? Да им е честит брекзита....

Трендафил Дончев
17.03.2020, 14:14
В Турция има поставени дезинфектанти по улицата, а тук няма в аптеките.


Маските от 3-4 ст. гонят 3 лева обикновените. Ужас. В каква държава живеем?


https://www.facebook.com/photo?fbid=10217004334007001&set=pcb.10217004337327084

https://www.facebook.com/photo?fbid=3427551267271677&set=pcb.3427551933938277

бат тянко
17.03.2020, 14:24
В такава:https://m.24chasa.bg/novini/article/8311670

symp
17.03.2020, 19:50
В такава:https://m.24chasa.bg/novini/article/8311670

ТЯХНАТА Мммммм....

kuline
17.03.2020, 20:01
Ето какво ми сподели един съученик, който от 24 години е на Палма де Майорка.

"Исках да те питам каква е ситуацията с вируса."

"tegavo e bratche tova e istinata blokirane sme otvsiakude a ako izlezesh bez ptichina ot vkushti policiata globiava zdravo."

Съжалявам за буквите, но това е цитат.

бат тянко
17.03.2020, 20:39
Те бай мангал и сега го глобяват, ама какво влиза в бюджета? Това на шега. Въпреки че, като виждам посоката на събитията ми идва да ревна. А действията на правителството направо ми идват като черешката на тортата, която мяза на циганска баница.

agro
17.03.2020, 21:17
Меркел каза 70%, ингилизите го изчислили на 60% - това е процентът на хората, които трябва да се заразят и да придобият антитела, за да отмине епидемията. Сега смятайте - от 6 млн. българи 60% са 3,6 млн заразени, от тях 10% на легло - 360 000, от тези на легло колко ще са критични и колко ще гушнат букета, оставям на вашето въображение. Никакви болници не могат да поемат и една десета от 360 000 болни, затова е важно тези болни да се разместят в по-дълъг период от време. Това обаче удължава времето на извънредните мерки, а с това убива икономиката. Ако поради липса на персонал /болни и под карантина/ спрат фабриките за манджа - катастрофата е готова. То стига и транспорта за снабдяване на магазините да спре. А не ми се мисли колко петилетки ще е възстановяването от подобна икономическа катастрофа и колко хора още ще умрат по икономически причини - липса на пари за лекарства и адекватни грижи за конвенционалните им заболявания. Изборът на адекватни мерки е жесток - кой да живее и кой да умре. Без карантина ще се простим с голям процент от пенсионерите и ще получим в добавка хаос и разпад на здравната система, оттам и на държавността като цяло, в сила ще са законите на джунглата. С успешна карантина ще се простим с икономиката, а оттам и с доста повече хора на всякаква възраст. Не искам да съм на мястото на тези, които вземат решенията. Каквото и да направят, ще е погрешно за мнозина.

kuline
17.03.2020, 21:37
Те бай мангал и сега го глобяват, ама какво влиза в бюджета? Това на шега. Въпреки че, като виждам посоката на събитията ми идва да ревна. А действията на правителството направо ми идват като черешката на тортата, която мяза на циганска баница.

Е, бай мангал е ясен, той не търпи корекция, освен голяма сопа - проверено! Проблема е, че българина е стигнал до това дередже, виждайки бай мангал. С всичките му кусури, правителството се мъчи да запази и вълка, и агнето. Но на всимца ни е ясно, че няма ли тояга, няма оправия. Ей го на, един 'убавец - https://e-razgrad.bg/издирват-кубратчанин-под-карантина-з/

valaz
18.03.2020, 09:52
Хора в добро здравословно състояние, ако се заразят с този вирус, не се нуждаят от болнично лечение. Това е подобие на грип, но значително по-заразен, с дълъг латентен период. Опасен е за възрастни хора, които имат и други здравословни проблеми. Аз не се боя от този грип и не нося маска.

Pero Melifero
18.03.2020, 10:04
Само да кажа, че освен възрастни, умират и млади, а което е още по-неприятно, наскоро разбрах и за деца.

Трендафил Дончев
18.03.2020, 10:16
Само да кажа, че освен възрастни, умират и млади, а което е още по-неприятно, наскоро разбрах и за деца.

Всичко зависи от организма, от самия вирус и от условията които ще се създадат за развитието му. Ако човека е по добър с имунната система, а вируса е някой кекав/недоразвит, то ще се пребори и на крак, но обратно, ако попадне в някой по слаб или възрастен и вируса се случи добре развит - края ще е трагичен. Това, че някой не носи маска не е геройство, всеки взема решение как да действа с живота си, но по този начин се застрашават околните, а в случая това е безотговорно спрямо тях. Пак опираме до култура и възпитание, което за българина е далечно понятие за съжаление.

kuline
18.03.2020, 10:19
Хора в добро здравословно състояние, ако се заразят с този вирус, не се нуждаят от болнично лечение. Това е подобие на грип, но значително по-заразен, с дълъг латентен период. Опасен е за възрастни хора, които имат и други здравословни проблеми. Аз не се боя от този грип и не нося маска.

Добро, добро, колко да е добро здравословното състояние на човек? От вируса човек може да развие пневмония, за която може да е необходимо болнично лечение. До тук ОК. Но проблем може да се зароди, когато болните станат прекалено много, а ресурса на болничните заведения е изчерпан. До колкото разбирам, мерките са именно заради това. Че ще има болни във всичките фази е ясно, това не може да се избегне, а по-скоро да се избегне в един времеви интервал да има прекалено много болни в средна и тежка фаза, с наложително болнично лечение.

бат тянко
18.03.2020, 12:15
https://m.24chasa.bg/novini/article/8316460

krasimir2006
18.03.2020, 13:59
https://m.24chasa.bg/novini/article/8316460

То нали никой не си помисли, че в Китай премина с карантина !

Filyov
18.03.2020, 14:01
Светлина в тунела, щом и лекарство се намери.

krasimir2006
18.03.2020, 14:11
Какво ще ни пуснат сега ? Може би
https://btvnovinite.bg/svetut/dva-sluchaja-na-bubonna-chuma-sa-registrirani-v-kitaj.html
Какво не се прави за кинти - свински грип, птичи грип, африканска чума, американска ...
Колко отрова се сипе в тая земя ?
Абе то да сме живи и здрави ...

agro
18.03.2020, 18:42
...да се избегне в един времеви интервал да има прекалено много болни в средна и тежка фаза, с наложително болнично лечение.
Това е целта на ограничителните карантинни мерки. Те обаче постепенно убиват икономиката и не се знае кое ще е по-лошо накрая. Ако заради карантинните мерки затворят фабриките за храна / отсъства квалифицираният персонал, недоставени резервни части, липса на гориво, спиране на тока и водата /, тогава става страшно. Хората, гладни, убиват заради липсващата храна много по-лесно, отколкото за пари. Ако ли пък охлабим карантината, неконтролируемо се увеличават болните на легло, до които няма да достигнат медицински грижи, претоварват се болниците, не се лекуват и останалите пациенти, изобщо друг вид трагедия. Компромис между едното и другото пък може да се окаже едно кекаво нищо. Да се чуди човек кое ще е по-малкото зло. Слушам ги днес в парламента - червените другари бият тъпана, че ако сега не се компенсират хората, после нямало да ни трябва икономика, защото едва ли не нямало да останат хора. Което си е чиста проба популизъм - точно на болшинството оцелели /по предвиждания - към 95% от заразените/ най ще им трябва препитание чрез икономиката.

Pero Melifero
18.03.2020, 19:26
Ръкавици и дистанция за здравите, маски за болните. И не се успокоявайте с това, че имате силна имунна система. Половината от смътните случаи са точно заради имунния отговор на организма, в смисъл организма реагира прекалено остро, в следствие на което дробчета се пълнят с незнамсик'ва течност и отиваш при Св. Петър. Нещо като принципа при алергиите:(

бат тянко
18.03.2020, 19:36
За изолацията съм съгласен. За тоталното затваряне не. Това дето трябваше да се затвори бяха границите. И то не за друго, а защото и сега някакви си от не знам къде си щъкат безпрепятствено. Те трябваше да са под карантина. За 30 дена. Не за 14. Щото тия дето сега не работят, не знам какво ще ядат и какво ще си плащат след два месеца. Смятам, че трябва да продължим работа, но с повишена хигиена и предпазни средства.

kuline
18.03.2020, 20:30
Това е целта на ограничителните карантинни мерки. Те обаче постепенно убиват икономиката и не се знае кое ще е по-лошо накрая. Ако заради карантинните мерки затворят фабриките за храна / отсъства квалифицираният персонал, недоставени резервни части, липса на гориво, спиране на тока и водата /, тогава става страшно. Хората, гладни, убиват заради липсващата храна много по-лесно, отколкото за пари. Ако ли пък охлабим карантината, неконтролируемо се увеличават болните на легло, до които няма да достигнат медицински грижи, претоварват се болниците, не се лекуват и останалите пациенти, изобщо друг вид трагедия. Компромис между едното и другото пък може да се окаже едно кекаво нищо. Да се чуди човек кое ще е по-малкото зло. Слушам ги днес в парламента - червените другари бият тъпана, че ако сега не се компенсират хората, после нямало да ни трябва икономика, защото едва ли не нямало да останат хора. Което си е чиста проба популизъм - точно на болшинството оцелели /по предвиждания - към 95% от заразените/ най ще им трябва препитание чрез икономиката.

Няма пълно щастие. Дано всичко направено се окаже правилно и успешно. Това е прецедент в съвременния свят и само Господ знае, какво ще стане по-натам. То, че ще има мнения и в двете посоки е ясно, въпроса е мерките да бъдат балансирани, такива че да постигнат ефекта - т.е. са по-малко пострадали здравословно и финансово. Искрено се надявам да бъде постигнато. Че ще има болни - ще има, че ще има мъртви от вируса - ще има, че ще има обеднели - ще има. Само дано няма мъртви заради финансови проблеми!

ch.atanasov
18.03.2020, 20:32
... Щото тия дето сега не работят, не знам какво ще ядат и какво ще си плащат след два месеца. .

Направо ме кефиш.kiss; Има схема за безработни.hi;

agro
18.03.2020, 20:36
...Смятам, че трябва да продължим работа, но с повишена хигиена и предпазни средства.
Аз съм на същото мнение. Трябва да работят всички възможни производства, които биха били нужни за справяне с кризата. На тези, дето сега се хвалят, че ще произвеждат маски и защитни гащиризони, кой ще им произвежда плат, когато той свърши? Машиностроителите трябва да са на разположение за ремонти и резервни части за важните производства. Строителите, макар да изглежда, че сега не са приоритетни, трябва да са в състояние да наемат огромния брой безработни от фалиралите фирми и да ги впрегнат в държавно финансирани строителни проекти. Така са правили в щатите пред 1922 г. Да, работиш за паница леща, но не мреш от глад и чакаш да мине страшното. Гадно, но животът може да бъде жесток, както скоро всички предстои да го научим по трудния начин.

ch.atanasov
18.03.2020, 20:57
"Почти 240 фирми са фалирали официално през 2008-а, а през миналата година / 2010 /броят им надхвърля 520. Крахът на бизнеса е изхвърлил от работа 350 хиляди души."

Без вирус, без Бойко, колко ли са умрели от глад ?hi;

бат тянко
19.03.2020, 07:12
Въпреки карантината в Италия смърта покоси вече над 3000. Имам познати там. Нали сте виждали как дивите животни обикалят напред назад в клетка? Този домашен затвор е отврат, но необходим. Колко ще продължи?
Надявам се колкото е необходимо. Но вчера колегите около мен изглеждаха жестоко отчаяни. Повечето от нас работят от сметка до сметка, и едва изкарват месеца. Първия заразен в Италия вчера беше обявен за здрав. След няколко отрицателни проби. Днес чета, че отново дал положителна проба. Наричат я опашката на вируса. Един от вирусолозите на които вярвам твърди, че за да преборим тази зараза, трябва да се заразят над 70% от населението? Което изглежда въпреки всичко ще стане факт. В този аспект правителството трябва да осигури маски, защитни облекла и дезинфектанти и с Божията помощ да продължим напред. А може и завръщането на топлото време да помогне. Успех на всички в борбата.

Filyov
19.03.2020, 10:13
Там, смъртността вече надхвърля 8 процента, докато в Китай e 4 процента. Само Германия засега, въпреки не малкия брой заразени, има изключително нисък процент смъртност - 0.2 %

Илиев
19.03.2020, 14:30
Бог високо - Цар далеко, както е казал народът....италиянците са уж от най-вярващите, а тях оная с косата ги подкара най-здраво!!....помогни си сам, за да ти помогне и Бог.

valaz
19.03.2020, 19:06
Зависи, по каква методика отчитат смъртността. Например, човек прекарал инсулт или инфаркт и се възстановил в някаква степен, но бъде повален от този вирус, може да бъде отчетен като жертва на вируса, но може да бъде и жертва на инсулта. Леките случаи, когато болния се излекува сам, без да търси медицинска помощ, също остават неотчетени. Здрав човек със здравословен начин на живот и правилни методи на лечение, ще го преболедува като обикновен грип.

agro
19.03.2020, 19:50
...Без вирус, без Бойко, колко ли са умрели от глад ?hi;

Направиха друго - заминаха да работят по белия свят. Когато по-късно потрябваха - вече отсъстваха.

Pero Melifero
20.03.2020, 17:40
https://clubz.bg/95983-dyrjavata_blokira_oblastnite_gradovete_zaradi_koro navirusa
ми не знам за вас, но тия ми таковаха таковатаcrying;

Трендафил Дончев
20.03.2020, 17:53
https://clubz.bg/95983-dyrjavata_blokira_oblastnite_gradovete_zaradi_koro navirusa
ми не знам за вас, но тия ми таковаха таковатаcrying;

И аз не успях. Тъкмо ще са привършили питките и ще трябва да се оправят сами. Няма да ги отваряме до май месец и ще си .....свиркаме ;) както казва един наш колега от другият бряг/форум. ;)

бат тянко
20.03.2020, 18:43
Споко бе. За хранене на животни правят изключение. Пък и те наште са най-важните.

gln
20.03.2020, 19:37
Аз само не разбрах, какво означава затваряне на областните градове, значи ли да отида от София до Елин Пелин до пчелите ми и да се върна :) , води се община Елин Пелин, област Софийска

Илиев
20.03.2020, 19:59
"Моля те, не ме докосвай, моля те не ме целувай....тъй погубващо и страстно - неЕ!!....както предии!!"

kuline
20.03.2020, 20:14
Аз само не разбрах, какво означава затваряне на областните градове, значи ли да отида от София до Елин Пелин до пчелите ми и да се върна :) , води се община Елин Пелин, област Софийска
Слагаш една пушалка в колата, палиш я и им показваш. Това на шега, но ме съмнява да те пускат, освен ако нямаш наложителен ангажимент - работно място, лечение, погребение и т.н.

Христо Димитров
20.03.2020, 22:11
И аз не успях. Тъкмо ще са привършили питките и ще трябва да се оправят сами. Няма да ги отваряме до май месец и ще си .....свиркаме ;) както казва един наш колега от другият бряг/форум. ;)


Ама пусни цигулките де :)

Трендафил Дончев
20.03.2020, 23:52
Ама пусни цигулките де :)

Тук нямаме оркестър.;)

бат тянко
21.03.2020, 06:02
Слагаш една пушалка в колата, палиш я и им показваш. Това на шега, но ме съмнява да те пускат, освен ако нямаш наложителен ангажимент - работно място, лечение, погребение и т.н.

Смятам, че пчеларите трябва да бъдат изключение. Наложително е да запазим биоразнообразието.

бат тянко
21.03.2020, 06:27
А и все пак ние отиваме на пчелините да работим. Сиреч да полагаме труд, което е разрешено. Просто ще чакаме както пред големите магазини на опашка .

Pero Melifero
21.03.2020, 07:23
А на мен ми се струва, че зависи от тоя дето те спре, как тълкува забраната т.е. може да минеш , може и да не минеш. Стига да не сложат военни. Тогава няма измъкване
Може да имам градина, тръгнал съм да я обработвам, мелиоративни мероприятия, ала-бала, с нея се изхранвам, дали ще ме пуснат? Според заповедта - не!
Може да имам двор с куче на село, отивам да му хвърля два хляба и налея кофа с вода, не съм го регистриралblush; дали ще ме пуснат? Според заповедта - не! Нека мре! Няма куче - няма проблем!
А може и да съм решил да си поразвея дедовия насам-натам, но случайно съм колега! Дали ще ме пуснат? :bigsmile:

бат тянко
21.03.2020, 07:30
Според заповедта ако отиваш да полагаш труд, от който имаш доход трябва да те пуснат. Ако ще храниш кьопек не знам, ама би трябвало.

Трендафил Дончев
21.03.2020, 15:52
https://www.facebook.com/321560428190469/videos/260389328287655

https://www.facebook.com/photo?fbid=3006195642744781&set=a.403753409655697

https://www.facebook.com/www.fibro.bg/videos/143987910308731

Трендафил Дончев
21.03.2020, 16:31
Появяват се съобщения за нощно пръскане за коронавируса, но дали това няма пак да навреди на пчелите?

бат тянко
21.03.2020, 17:18
Снощи ме събудиха по нощите. Голямо пръскане беше. Браво! Ама с тия декларации голям зор. Уж била достъпна в сайта на МВР, ама къде точно така и не намерих?

Трендафил Дончев
21.03.2020, 17:24
Снощи ме събудиха по нощите. Голямо пръскане беше. Браво! Ама с тия декларации голям зор. Уж била достъпна в сайта на МВР, ама къде точно така и не намерих?

Жената тъкмо каза, че било сега пък за комари. Ха сега де.

Ангел Йосифов
21.03.2020, 18:15
И аз чух за комарите.

gln
21.03.2020, 18:39
Благодаря на Бог, че попаднах на читав полицай на отбивката на Тракия за с. Лозен, тамън започнах да му обяснявам, че отивам до Елин Пелин, а той видя кашоните с дървените рамки на седлките и ми каза: пчеличките трябва да ядат, давай, давай :) , успях да ги нагледам и подхраня, сега вече може да изкарат и месец без надзор :)

бат тянко
21.03.2020, 18:48
Тук иде реч за това кой какви мерки смята да предприеме, за да не обезкръви бизнеса и народа си.
https://www.investor.bg/analizi/91/a/zadavat-li-se-helikopternite-pari-300805/?page=2
Няма време за бланки и формуляри......

Илиев
21.03.2020, 20:54
Доколкото разбрах от статията - пускат ксероксите за печатане на пари.

ch.atanasov
21.03.2020, 20:58
https://lovechtoday.eu/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87-%D1%81-%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B6%D 0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B0/

ch.atanasov
21.03.2020, 21:02
https://www.24chasa.bg/region/article/8336384

Бърз
21.03.2020, 22:39
"Не бях планирал..." https://youtu.be/gyU1V-lS-vo?t=7m47s

бат тянко
22.03.2020, 07:58
Доколкото разбрах от статията - пускат ксероксите за печатане на пари.

Идеята беше да видим нашите какво пускат. Ето го:https://m.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D 1%80%D1%83%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D 0%BC%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D 1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/a-52783915
Накратко щели да си поделят с работодателите и да поемат 60% от заплатите задълженията на онези, които са пострадали от вируса. Е, нима ще има и такива дето ще ги отмине тази чаша?

gln
22.03.2020, 09:47
10334Добро утро, ето я декларацията на МВР, само че ако затегнат карантината, как ще си обслужваме пчелите, при условие, че аз не съм регистриран :)

бат тянко
22.03.2020, 10:49
10334Добро утро, ето я декларацията на МВР, само че ако затегнат карантината, как ще си обслужваме пчелите, при условие, че аз не съм регистриран :)

Ако я затегнат пчелите ще са последния ни дерт. Тогава ще се боим за живота на близки и приятели, роднини. Те и сега спират всяка кола. Аз ходих да занеса на болната си майка храна, пари и медикаменти.

бат тянко
22.03.2020, 12:46
Ето какво е нужно за посещение на пчелина:
https://m.bgfermer.bg/Article/8337704

Бърз
22.03.2020, 15:29
Здравейте колеги!
Ни сме, в семейството освен всички други предпазни мерки, така практикуваме:
Най евтина маска + залепена женска прокладка + напоена с няколко капки Прополисова тинктура (преди всякакво излизане навън) = не прекъсна анти бактериална инхалация...точно на тези бели дробове, които вируса и уврежда.
И всекидневна тинктурова "гаргара" и гълтане (1-2 пъти дневно, с по 20-30 капки на половин чаша топла вода), все пак никой не отменял.
Успех.
https://d.radikal.ru/d33/2003/93/9469bd8debfft.jpg (https://d.radikal.ru/d33/2003/93/9469bd8debff.jpg)
https://a.radikal.ru/a16/2003/b1/643bcc36b7edt.jpg (https://a.radikal.ru/a16/2003/b1/643bcc36b7ed.jpg)

agro
22.03.2020, 18:56
Първака от казана влезе в употреба. Пакет мокри кърпи от магазина, щедро наливане в пакета им на първак, да се накиснат добре и се превръщат в дезинфектиращи антивирусни кърпи. След всяко слизане от колата при качване обратно - кърпичка за ръцете. След това леко я донамокрям с пулверизатора /шише от препарат за прозорци, пълно с първак/ и забърсвам волана и бравата. Свалям маската и обилно я напръсквам и нея. До следващото слизане от колата е изсъхнала. Страх ме е не от вируса, а от репресивните мерки, които ще последват, ако го занеса в къщи или на работа.

бат тянко
22.03.2020, 20:05
Сякаш в този шедьовър става въпрос за COVID 19? Преценете сами:
https://youtu.be/wUMZFrU2NZk
Пожелавам на всички успешно оцеляване и справяне с последиците от този вирус!

бат тянко
22.03.2020, 20:15
А сега да чуем какво е имал да каже Стефан за вируса:https://youtu.be/yNtpnrQQoj8

ch.atanasov
22.03.2020, 20:18
Извънредното положение не ти понася...-май.:bigsmile:

бат тянко
22.03.2020, 20:22
Извънредното положение не ти понася...-май.:bigsmile:

Що бе, чуй какво има да каже Емо по твоя въпрос https://youtu.be/DXOSWlcox3Y

бат тянко
22.03.2020, 20:33
Да му дадем по една роза, и обратно в Китай!
https://youtu.be/_avb2ikX-rQ

valaz
23.03.2020, 10:37
Има много статии и клипове по темата, но този ми изглежда много разумен и смислен!
https://www.youtube.com/watch?v=Ke-ceL_DQ64&feature=youtu.be

Трендафил Дончев
23.03.2020, 14:17
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/otkriha-nov-veroiaten-simptom-na-koronavirusa-6107276

бат тянко
23.03.2020, 14:21
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/otkriha-nov-veroiaten-simptom-na-koronavirusa-6107276

Абе мани? Да пиеш ракия, а да мислиш, че е вода....

Трендафил Дончев
23.03.2020, 15:08
Абе мани? Да пиеш ракия, а да мислиш, че е вода....

Така е, но вирус. Прави с теб каквото си иска. Дали, ако пиеш вода и си мислиш, че е ракия ще минава номера?:bigsmile:

бат тянко
23.03.2020, 15:14
https://m.24chasa.bg/novini/article/8343899 Евала!

Трендафил Дончев
23.03.2020, 15:51
https://m.24chasa.bg/novini/article/8343899 Евала!

Чудят се къде ли не да хвърлят пари, а изхода мисля, че беше по - лесен и с по - малко средства. ;)

бат тянко
23.03.2020, 16:01
Чудят се къде ли не да хвърлят пари, а изхода мисля, че беше по - лесен и с по - малко средства. ;)

Изход още няма бре? Само вход. Към ада.....

Трендафил Дончев
23.03.2020, 16:11
Изход още няма бре? Само вход. Към ада.....

Даааа. Така ще е май. Та като каза това се сетих за нещо. Господ казал: - За Великден няма да идвам, а ви чакам вие да дойдете. А дали Го е казал - така чух.;)

бат тянко
23.03.2020, 16:49
Даааа. Така ще е май. Та като каза това се сетих за нещо. Господ казал: - За Великден няма да идвам, а ви чакам вие да дойдете. А дали Го е казал - така чух.;)

Ама и ние са юрнахме да отиваме?

Ангел Йосифов
23.03.2020, 17:25
Няма да се плашите,нашия великден е по-напред....ще сте информирани.

бат тянко
24.03.2020, 10:49
Ето какво доживяхме. Европа взима пример от нас:
https://m.24chasa.bg/novini/article/8347688
Все пак, с още малко усилия и огромна доза късмет може и да ни заобиколи бурята. Дано.

Ангел Йосифов
24.03.2020, 11:08
Всъщност,карантината в момента,наложена в България и по света,е само малка брънка,записана във военните справочници за противодействие при война и аварии.
Демек нищо ново не са измислили сегашните управляващи.

бат тянко
24.03.2020, 11:59
Ето нещо добро
https://m.24chasa.bg/novini/article/8348116

Трендафил Дончев
24.03.2020, 14:19
Ето какво доживяхме. Европа взима пример от нас:
https://m.24chasa.bg/novini/article/8347688
Все пак, с още малко усилия и огромна доза късмет може и да ни заобиколи бурята. Дано.

Ех, ех.....на приказки и Шехерезада би им завидяла. Иначе пълен абсурд.

Илиев
24.03.2020, 14:35
Имали сме били 200 регистрирани за 3 седмици!!!...а нерегистрираните колко са???....в Русе нямало тестове за короната...смятайте за какви мерки става дума!!!

зуница
24.03.2020, 14:42
Ето какво доживяхме. Европа взима пример от нас:
https://m.24chasa.bg/novini/article/8347688 ...
Не беше ли тоя дето отмъкна болницата създадена от най-добрия ни кардиохирург проф. Чирков?!
Не му вярвам и на половин дума на тоя.Да пази Господ от среща с него.

бат тянко
24.03.2020, 14:54
Не беше ли тоя дето отмъкна болницата създадена от най-добрия ни кардиохирург проф. Чирков?!
Не му вярвам и на половин дума на тоя.Да пази Господ от среща с него.

Абе ти да не ходи до магазина за новата валута? Иде реч не за тоя, а че сме за пример на Европата.

зуница
24.03.2020, 15:06
Абе ти да не ходи до магазина за новата валута? Иде реч не за тоя, а че сме за пример на Европата.
А, че още не е настанала навалица от Европата да се учат от нас. А тия, извинявай за израза "изцепки" от типа на Бай Ганьовото "Булгар! Булгар!" , нещо не ме успокояват , а напротив.

Трендафил Дончев
24.03.2020, 15:32
А, че още не е настанала навалица от Европата да се учат от нас. А тия, извинявай за израза "изцепки" от типа на Бай Ганьовото "Булгар! Булгар!" , нещо не ме успокояват , а напротив.

Скапана държава - днес се уверих за сетен път и то няколко пъти за деня, а те ми говорят, че давали пример на Европа. Смях и ужас./кодово название/;)

бат тянко
24.03.2020, 15:57
И двамата ме разбрахте. И аз за същото говоря. Премиера каза, че минала само една седмица, а всички скочили да искат пари. "Малкото мазнинка каза, която сме събрали искат да ни отнемат". Да сме чакали да мине един месец и щели да помислят....Господа управляващи не спирайте да мислите, защото не знам дали баровците ще си продават лимузините ма ние обикновените хора живеем от сметка до сметка. И до сега изкарвахме месеца трудно, а сега вече не ни е и възможно. Богатите няма къде да се скрият. Защото сметки от офшорки сега не хранят. Сега и бедни, и богати чакаме на майка България.

бат тянко
24.03.2020, 16:44
Аз все повече се убеждавам, че най- добрия начин да се справим е тоталната изолация за седмица или две. Да речем 14 дни.
https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8346745

ch.atanasov
24.03.2020, 18:57
...баровците ще си продават лимузините ма ние обикновените хора живеем от сметка до сметка. И до сега изкарвахме месеца трудно, а сега вече не ни е и възможно. ..

Чудя се как си оживял при жан виденов.sweating; Всъщност, тогава си ходил прав под масата, :bigsmile:а през 2008 -как изкара.

пп. ти работеше на три места, мислех че си от баровците.:)

Pero Melifero
24.03.2020, 19:13
пп. ти работеше на три места, мислех че си от баровците.:)

А не може ли просто да харчи като баровец hi;
а истината е, че всичко пръска по жени, к'о да го правиш, всеки има слабости:)
но по-добре за жени, отколкото за хазарт, дрога или друга гадост

ch.atanasov
24.03.2020, 19:28
А не може ли просто да харчи като баровец hi;


Може, явно е разхлабил яко колана и затова е този страх ли, притеснение ли....:bigsmile:

бат тянко
24.03.2020, 19:29
Чудя се как си оживял при жан виденов.sweating; Всъщност, тогава си ходил прав под масата, :bigsmile:а през 2008 -как изкара.

пп. ти работеше на три места, мислех че си от баровците.:)

Че ти освен да питаш и да се чудиш друго правиш ли?

ch.atanasov
24.03.2020, 19:35
Че ти освен да питаш и да се чудиш друго правиш ли?

Ами - да, радвам се на такива като теб.

ch.atanasov
24.03.2020, 19:44
И двамата ме разбрахте. И аз за същото говоря. Премиера каза, че минала само една седмица, а всички скочили да искат пари. "Малкото мазнинка каза, която сме събрали искат да ни отнемат". Да сме чакали да мине един месец и щели да помислят....Господа управляващи не спирайте да мислите, защото не знам дали баровците ще си продават лимузините ма ние обикновените хора живеем от сметка до сметка. И до сега изкарвахме месеца трудно, а сега вече не ни е и възможно. Богатите няма къде да се скрият. Защото сметки от офшорки сега не хранят. Сега и бедни, и богати чакаме на майка България.


https://www.24chasa.bg/novini/article/8350807

Тези , май ги четеше.hi;
(https://www.24chasa.bg/novini/article/8350807)

ch.atanasov
24.03.2020, 19:48
https://www.24chasa.bg/novini/article/8350949

Пропуснали са курнелия.:bigsmile:
(https://www.24chasa.bg/novini/article/8350949)

бат тянко
24.03.2020, 19:51
Ами - да, радвам се на такива като теб.

Не си личи, че си способен да се зарадваш на нещо? Обикновено търсиш под вола теле или начин да се зачекнеш за нещо. Ще изкажеш ли лично мнение по настоящата тема, или ще продължаваш да се дръгнеш в дувара? Кажи според теб какво трябва да се направи? Остави, няма смисъл.....

ch.atanasov
24.03.2020, 19:58
... Ще изкажеш ли лично мнение по настоящата тема, или ще продължаваш да се дръгнеш в дувара? Кажи според теб какво трябва да се направи? Остави, няма смисъл.....

Моето мнение е скромно- идва криза. Какво трябва да се направи, това ще кажете такива като теб, които ревнахте преди да ви заболи.

пп. Бойко Борисов не е господ, да ви нахрани с една риба и един хляб.:bigsmile:

бат тянко
24.03.2020, 20:04
Моето мнение е скромно- идва криза. Какво трябва да се направи, това ще кажете такива като теб, които ревнахте преди да ви заболи.

пп. Бойко Борисов не е господ, да ви нахрани с една риба и един хляб.:bigsmile:

Това не е мнение, а факт. А ревнахме, защото иначе нямаше да сучем. Както виждаш ефекта е неизбежен.

ch.atanasov
24.03.2020, 20:06
.... А ревнахме, защото иначе нямаше да сучем..

Искреността ти е похвална.:yo:

Георги 1974
24.03.2020, 20:10
Моето мнение е скромно- идва криза. Какво трябва да се направи, това ще кажете такива като теб, които ревнахте преди да ви заболи.

пп. Бойко Борисов не е господ, да ви нахрани с една риба и един хляб.:bigsmile:

Ами не е Господ а Исус и е за 5000хил.мъже а жените и децата не се знаят са пет ечемичени хляба и две малки риби .

Трендафил Дончев
24.03.2020, 20:11
https://www.24chasa.bg/novini/article/8350807

Тези , май ги четеше.hi;
(https://www.24chasa.bg/novini/article/8350807)

Дали не беше по - добре да бяха раздали на всеки работещ по 1000 лева, запасяване от магазините, якото им зареждане през това време и 20 дни пълна карантина след това. Затваряне на границите. Щеше да излезе само половината от тези пари които сега вече пръснаха, а положението е все същото. Ще ходи да го взема от дестинацията? Оставяш го там, пращаш му полагаемите пари и карцер. И още, и още.....но 'айде да не им се меся в "работата".;)

maxtop
24.03.2020, 20:12
Моето мнение е скромно- идва криза. Какво трябва да се направи, това ще кажете такива като теб, които ревнахте преди да ви заболи.

пп. Бойко Борисов не е господ, да ви нахрани с една риба и един хляб.:bigsmile:
Моето скромно мнение е че идва не криза , не рецесия ,а депресия . Това мисля аз . В момента сме в финансова криза .

maxtop
24.03.2020, 20:15
1 милион работещи = 1 милиард лева , но не е ли по добре да пребирем няколко милиарда за себе си и да афишираме - дайте да подпомогнем .

maxtop
24.03.2020, 20:19
Засега правителството обяснява как ще подпомогне бизнеса , защото очаква да получи нещо от него , а че има 300-400 хиляди на прага на бедноста , който няма какво да ядат -никой нищо не казва.

ch.atanasov
24.03.2020, 20:33
... Затваряне на границите...

Ако теб те хване ситуацията нейде по чужбина- така ли ще мислиш пак.

бат тянко
24.03.2020, 20:40
Засега правителството обяснява как ще подпомогне бизнеса , защото очаква да получи нещо от него , а че има 300-400 хиляди на прага на бедноста , който няма какво да ядат -никой нищо не казва.

Към момента смятам, че действията са в правилната посока. Прекалено много неща чакат за решаване. А доскоро мислеха само как да си обединят почивките. Малко по малко всички ще разберем, че нещата няма да се случват както преди. Пред корона вируса всички сме равни.

maxtop
24.03.2020, 20:42
А ако хване твоето дете ?

Трендафил Дончев
24.03.2020, 21:05
Ако теб те хване ситуацията нейде по чужбина- така ли ще мислиш пак.

Атанасов, аз съм ходил доста по чужбина и знам как е. Мисля, че ще ми е по - добре, затова и в повечето пъти за това ходя. Ако ми изпратят и пари и ми кажат да си стоя в хотела и да гледам някое море през тераската, ще стоя и ще питам за още карантинка. Що си мислят някои, че тук сме на свобода, а не в постоянна карантина. Мога да кажа по обстойно защо мисля така и защо съм намразил всичко тук. Това е най - дивата държава. Вече и маймуните взеха да се усещат и да им идва акъла, само на нашите управници, нашия народ не му идва. Та сега стоейки в нас седя и нервнича, че не мога да изляза в чужбина, в някой хотел например на остров Тасос, Санторини, Крит, Самотраки.........за по далечни няма да говоря, нищо, че и там има вирус. Хората там обаче работят за хората, а тук работят за себе си. От тез' милиарди аз, ти, другият няма да получи нищо, но всички ние ще ги връщаме, но не и тези които са взели от тях. ................Маска за 4-5 ст. ще е 2-3 лева вместо да ти ги дават насила, след като бдят над твоето здраве. Аз лично знам един склад в който има маски за гражданска защита с хиляди маски и повече. Но никой не казва нищо за тях, а са маски, а не някакви тоалетни хартийки. Абе див народ.

Христо Димитров
24.03.2020, 21:05
А ако хване твоето дете ?


Изследванията показват,че за децата не е толкова опасно и успяват да го преборят.По-скоро е опасен за родителите ни.Трябва да се притесняваме повече за тях според мен.

бат тянко
24.03.2020, 21:09
А ако хване твоето дете ?

В момента единственото, което ме притеснява е здравето на близките, роднините и приятелите. Всичко друго е на заден план. Разбира се, че съчувствам на вече болните, медицинските лица и тези, които са на първа линия. Готов съм, ако се наложи да се включа във всяка доброволна инициатива в подкрепа на борбата с вируса.

ch.atanasov
24.03.2020, 21:25
... Абе див народ.


Да, 80% на 20%, ама присъстващите правят изключение.:bigsmile:

пп. Единия утопист, ти -мечтател. Иначе си много проз , бе, да ти плащат карантината на катилските острови.:bigsmile:Завиждам ти.sweating;

maxtop
24.03.2020, 21:27
Имах на пред вид че моето дете беше в чужбина до 22 ри и затварянето на границата не е много ок. за другите ни роднини , близки.

zapstojan
24.03.2020, 21:28
Абе ти да не ходи до магазина за новата валута? Иде реч не за тоя, а че сме за пример на Европата.

То така, ама дори и за мен е ясно, че при проблеми със сърцето и дишането, изкуствена помпа и бял дроб могат да бъдат от полза.
Дали има лекари за които това да е под въпрос?

Статията ( последните три изречения ) ми звучи като евтина реклама.
Някои със сигурност ще пируват по време на чума.:cool:

бат тянко
24.03.2020, 21:36
Имах на пред вид че моето дете беше в чужбина до 22 ри и затварянето на границата не е много ок. за другите ни роднини , близки.

Границите не са затворени за завръщащите се в родината. Ако беше така, сега щяхме да имаме 0 случаи на корона вирус. Никой няма да откаже достъп на нашите съграждани! Проблема е, че повечето от тези хора не минават никакъв контрол и карантина. Не става въпрос само за нас. И техните близки са в опасност. Доколкото ми е известно повечето се самоизолират.

Трендафил Дончев
24.03.2020, 21:48
Да, 80% на 20%, ама присъстващите правят изключение.:bigsmile:

пп. Единия утопист, ти -мечтател. Иначе си много проз , бе, да ти плащат карантината на катилските острови.:bigsmile:Завиждам ти.sweating;

А колко струва полета на Спартана, Фалкона и разни там возила? Не е ли по - добре да ти пратят 1000 еврака и да дремеш там. Ех, Атанасов, Атанасов....

бат тянко
24.03.2020, 21:48
Ей го на и тоя. Ще съди държавата щото са разпищолил....
https://m.24chasa.bg/novini/article/8351726

бат тянко
24.03.2020, 21:51
А днес един понечи да се здрависа с мен. Извиних му се......отказах.

dvd111
25.03.2020, 01:00
Ей го на и тоя. Ще съди държавата щото са разпищолил....
https://m.24chasa.bg/novini/article/8351726
Да, и после заради такива като него, градовете под блокада! Че и нагъл! Наред с всичките проблеми, покрай коронавируса поне ще ни се отворят очите за истинската същност на доста хора...

зуница
25.03.2020, 12:12
Някъде мислят и за хората, не само за бизнес спекулантите.
https://www.budilnik.com/universalniyat-bazov-dohod-e-osashtestvim-otgovor-na-koronavirusa/

Трендафил Дончев
25.03.2020, 12:23
Някъде мислят и за хората, не само за бизнес спекулантите.
https://www.budilnik.com/universalniyat-bazov-dohod-e-osashtestvim-otgovor-na-koronavirusa/

Аааа, това не го ли казах някъде по - горе и аз без да съм чел това? Атанасов дали ще го прочете? Дано и ние си покажем главите из зад клона зад който сме се скрили в непрогледната джунгла и вземем пример. Едва ли. Отговора ще е, че вече са раздали парите и за голтаци няма.;)

asusat
25.03.2020, 14:52
Хора ,дайте по оптимистично де ! От какво ни е страх,от смърта ,или от кобит 19 ! В езотерични книги пише,че болести не съществуват,съществуват само в главите ни,а мислите ни създават реалноста! Ето нещо което лекува измисления кобит :)https://www.youtube.com/watch?v=kpqBawJ3dJw

бат тянко
25.03.2020, 15:06
Ааааах, Наталия!
Ето и друга смешка:
https://m.24chasa.bg/ojivlenie/article/8354050

зуница
25.03.2020, 15:11
Два подхода.Два цивилизационни избора.
Европейски:
https://dariknews.bg/novini/sviat/v-belgiia-bolnite-vyzrastni-hora-zarazeni-s-covid-19-niama-da-bydat-priemani-v-bolnica-2218571
И азиатски:
https://www.daylinews.eu/bg/izlekuvana_nai-starata_pacientka_s_koronavirus_se_vyzstanovi
Та къде имаше проблем с правата на човека? Май основно право е правото на живот?
Едно е да си "Хелзинкски комитет ..." и да заливаш с помия инакомислещите друго е да вършиш нещо в защита на хората.
"По делата им ще ги познаете!"
В моменти на криза проличава истинската същност на обществото.

valaz
25.03.2020, 15:19
https://www.facebook.com/stanislav.tsanov.3/videos/1776029185873373/UzpfSTEwMDAwMzk4OTI1OTI2MToxNzc2MDM0MDE1ODcyODkw/

бат тянко
25.03.2020, 17:22
Това ми звучи правдоподно и ползотворно:
https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8355556
След обявяването на новите случай мисля, че с всеки изминал ден се приближаваме към затягане на карантината?

ch.atanasov
25.03.2020, 18:02
Аааа, това не го ли казах някъде по - горе и аз без да съм чел това? Атанасов дали ще го прочете? Дано и ние си покажем главите из зад клона зад който сме се скрили в непрогледната джунгла и вземем пример. Едва ли. Отговора ще е, че вече са раздали парите и за голтаци няма.;)


Чета, чета и ви се радвам. Щом взехте да сравнявате БГ-то с Великобритания-зле е работата. Четох, че коронавируса удрял в белия дроб, но у нас май удря в мозъка.:bigsmile:

ch.atanasov
25.03.2020, 18:14
А колко струва полета на Спартана, Фалкона и разни там возила? Не е ли по - добре да ти пратят 1000 еврака и да дремеш там. Ех, Атанасов, Атанасов....


Ти, като редовен турист кажи колко дена ще изкараш с 1000 еврака?:sad:

бат тянко
25.03.2020, 19:19
Чета, чета и ви се радвам. Щом взехте да сравнявате БГ-то с Великобритания-зле е работата. Четох, че коронавируса удрял в белия дроб, но у нас май удря в мозъка.:bigsmile:

Сега разбрах, защо си толкова ербап. Ако е тъй ти си ваксиниран.

Трендафил Дончев
25.03.2020, 19:30
Чета, чета и ви се радвам. Щом взехте да сравнявате БГ-то с Великобритания-зле е работата. Четох, че коронавируса удрял в белия дроб, но у нас май удря в мозъка.:bigsmile:

Кат' гледам и теб те е пипнал здраво.;)

Трендафил Дончев
25.03.2020, 19:47
Ти, като редовен турист кажи колко дена ще изкараш с 1000 еврака?:sad:

Когато тръгваш на някаква дестинация си се подготвяш, че и да останат. Ако ти дадат и още 1000 си е доста добре. Чадъра и шезлонгите са без пари и не са два, а три. Чадъра е чадър, а не чадърче. Порция картофи е две евро, която не мога да я хапна от раз, а аз добре се справям с яденето. Кетчупа към нея не се заплаща и е двойно повече от тук. Кафето е винаги с бутилка /500/ студена вода. Леда отделно и той в количества. Няма да изброявам повече. Писал съм го преди и пак ще го напиша за теб - в България съм се зарекъл, че няма да ми стъпи крака. Единствено мога да го направя заради бат Тянко, че предния път не му се обадих и той малко ми се поразсърди, че не съм го зачел. Дължа му го. Ако искаш да пробваш как ще изкарам с 1000 еврака, можещ да ми ги пратиш, а аз ще ти пращам снимки как се мъча.;)

ch.atanasov
25.03.2020, 20:34
Когато тръгваш на някаква дестинация си се подготвяш, че и да останат. Ако ти дадат и още 1000 си е доста добре. Чадъра и шезлонгите са без пари и не са два, а три. Чадъра е чадър, а не чадърче. Порция картофи е две евро, която не мога да я хапна от раз, а аз добре се справям с яденето. Кетчупа към нея не се заплаща и е двойно повече от тук. Кафето е винаги с бутилка /500/ студена вода. Леда отделно и той в количества. Няма да изброявам повече. Писал съм го преди и пак ще го напиша за теб - в България съм се зарекъл, че няма да ми стъпи крака. Единствено мога да го направя заради бат Тянко, че предния път не му се обадих и той малко ми се поразсърди, че не съм го зачел. Дължа му го. Ако искаш да пробваш как ще изкарам с 1000 еврака, можещ да ми ги пратиш, а аз ще ти пращам снимки как се мъча.;)

Забравих, че не фиркаш, сигурно и не пушиш. Щом ще караш на картофи и кетчуп, може да изкараш и 10 дена. :bigsmile: После...?

бат тянко
25.03.2020, 20:40
Браааво!
https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8357020

ch.atanasov
25.03.2020, 20:45
https://www.facebook.com/stanislav.tsanov.3/videos/1776029185873373/UzpfSTEwMDAwMzk4OTI1OTI2MToxNzc2MDM0MDE1ODcyODkw/


Много ниско чело, прилича на жан. Ще си остане доцент.:bigsmile:

зуница
25.03.2020, 21:20
... но у нас май удря в мозъка.:bigsmile:
Имам чувството , че ти не се безпокоиш много от поражение на мозъка? Защо ли?!;)

ch.atanasov
25.03.2020, 21:42
Имам чувството , че ти не се безпокоиш много от поражение на мозъка? Защо ли?!;)

Е, как ще ми порази нещо, което нямам.:bigsmile: Вие да му мислите, тези дето ръсите мозък за световно.hi;

asusat
26.03.2020, 07:17
От това дет четох в https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8355556 ,усещам,че има манипулация,тоест -да чакаме за стане по-страшно! А не можем ли да мислим,че не може да стане по-страшно от това? А защо трябва да става страшно ? Това ли да мислим,да става СТРАШНООООО!

Трендафил Дончев
26.03.2020, 07:43
От това дет четох в https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8355556 ,усещам,че има манипулация,тоест -да чакаме за стане по-страшно! А не можем ли да мислим,че не може да стане по-страшно от това? А защо трябва да става страшно ? Това ли да мислим,да става СТРАШНООООО!

Поне за България си мисля, че има надуване на балона за сега. Вируса се появи в пациенти които сигурно никога не са излизали през границата, нямат допир и до такива. От въздуха ли го хванаха? Появи се някакъв нулев и се изпари, а дали го имаше изобщо - един Бог знае. Статистиката сочи, че на десет болни един дава фира - горе долу. У нас 242 на 2. Може би нашите специалисти са по - добри. /то па едни специалисти/ Та нещата се въртят към едни 812 милиона ли бяха европейски пари. Едни 9-10 милиарда ще потънат и не дай си боже наистина потрябват - тогава жална ни майка. Англичаните ще се оправят първи, макар, че започнаха последни, а ние няма да има кой да ни извади от батака - първенците от които се учи Европа как се вирус гони.

valaz
26.03.2020, 08:27
Пандемията ще отмине, когато по-голяма част от хората преболедуват и изградят имунитет към вируса! Както става и при другите грипове. Не виждам нищо обезпокоително. Обезпокоително е само това, че няма да ме пуснат да си гледам пчелите. Някой знае ли, дали проверяват колите по стария път от София към Ботевград?

asusat
26.03.2020, 08:41
Мисля че,много хора биха предпочели да гледат и слушат такива клипове https://www.youtube.com/watch?v=iwUkGlZVkNM -отколкото на подсъзнателно ниво да им се внушава страх от "ПАНДЕМИЯТА" и да изпадат в паника !

Sylvie
26.03.2020, 09:45
Поне за България си мисля, че има надуване на балона за сега. Вируса се появи в пациенти които сигурно никога не са излизали през границата, нямат допир и до такива. От въздуха ли го хванаха?

Да, възможно е, някои по-малки частички на вируса могат да останат във въздуха, прихващането може да стане също и от заразени повърхности.
Според изследванията вирусите от групата на коронавируса вкл. SARS и Mers, могат да се задържат върху стъклени, метални и пластмасови повърхности до 9 дни, а при по-ниски температури, и до 28 дни.

https://www.bbc.com/future/article/20200317-covid-19-how-long-does-the-coronavirus-last-on-surfaces

julian103
26.03.2020, 10:21
Мисля че,много хора биха предпочели да гледат и слушат такива клипове https://www.youtube.com/watch?v=iwUkGlZVkNM -отколкото на подсъзнателно ниво да им се внушава страх от "ПАНДЕМИЯТА" и да изпадат в паника !


С голям интерес изгледах клипчето от линка! Прочетох и коментарите под него. Изобщо не изпаднах в паника! Изкефих се на фризурата на доктора!

Ще си позволя да пусна един от коментарите:

"Браво докторе и аз много се радвам, че има един откровен доктор в България!!! ❤❤❤ Точно така правителството управляващо в "сянка", то е причина за всички беди! Госпожо, да, парите имат бактерии ( както и ние имаме милиони бактерии вътре в нас...), но това не значе, че обезателно трябва да ги махнем и да убием много хора, ако вие сте една от тях, ще разсъждавате ли така, после сменянето на книжните пари, не е заради микробите, това е само притекст., а за постоянното контролиране на хората - роботи( защото ще бъдем такива..) Чакайте още не са ни сложили чиповете в ръката, когато дойде този момент, а той е съвсем близо, много хора, ще са в някакъв ужас знаете ли, какво означава това???? Докторът не смее да го каже... Това означава да бъдете следена, благодарение на 5 G( защото 5 G не е за интернет, а за манипулирането ни...) и чипа в ръката ви и командвана за абсолютно всичко, без да имате право на мнение и без да имате право да мислите, и фактически нямате свой живот... Ще ни превърнат в роботи, облечени в човешка кожа, няма да сме повече " човеци", както сме създадени, ще ни променят и мозъка и днк, всичко!!!! Това нима ви харесва????? - или ще предпочетете бактериите по книжните пари????? Браво докторе, възхищавам се от вас, за откровенността ви и това, че оценяте природата,майката земя..., защото това е много важно за нашето съществуване, но ние се отдръпнахме, то ест, нас ни отдръпнаха нарочно, за да не сме това, което сме.,. Желая ви много късмет докторе и здраве, такива хора, трябва да живеят!!! "

Може би този клип е за една друга тема на форума, в която напоследък съм активен?!

Иван_Барабан
26.03.2020, 12:48
Пандемията ще отмине, когато по-голяма част от хората преболедуват и изградят имунитет към вируса! Както става и при другите грипове. Не виждам нищо обезпокоително. Обезпокоително е само това, че няма да ме пуснат да си гледам пчелите. Някой знае ли, дали проверяват колите по стария път от София към Ботевград?Доколкото виждам само на Яна има КПП. Мисля да се пробвам през Кремиковци и Бухово и на Елешница да се кача на магистралата. Може и на Жерково или Чурек?

asusat
26.03.2020, 12:58
С голям интерес изгледах клипчето от линка! Прочетох и коментарите под него. Изобщо не изпаднах в паника! Изкефих се на фризурата на доктора!

Ще си позволя да пусна един от коментарите:

"Браво докторе и аз много се радвам, че има един откровен доктор в България!!! ❤❤❤ Точно така правителството управляващо в "сянка", то е причина за всички беди! Госпожо, да, парите имат бактерии ( както и ние имаме милиони бактерии вътре в нас...), но това не значе, че обезателно трябва да ги махнем и да убием много хора, ако вие сте една от тях, ще разсъждавате ли така, после сменянето на книжните пари, не е заради микробите, това е само притекст., а за постоянното контролиране на хората - роботи( защото ще бъдем такива..) Чакайте още не са ни сложили чиповете в ръката, когато дойде този момент, а той е съвсем близо, много хора, ще са в някакъв ужас знаете ли, какво означава това???? Докторът не смее да го каже... Това означава да бъдете следена, благодарение на 5 G( защото 5 G не е за интернет, а за манипулирането ни...) и чипа в ръката ви и командвана за абсолютно всичко, без да имате право на мнение и без да имате право да мислите, и фактически нямате свой живот... Ще ни превърнат в роботи, облечени в човешка кожа, няма да сме повече " човеци", както сме създадени, ще ни променят и мозъка и днк, всичко!!!! Това нима ви харесва????? - или ще предпочетете бактериите по книжните пари????? Браво докторе, възхищавам се от вас, за откровенността ви и това, че оценяте природата,майката земя..., защото това е много важно за нашето съществуване, но ние се отдръпнахме, то ест, нас ни отдръпнаха нарочно, за да не сме това, което сме.,.������������� ���������� Желая ви много късмет докторе и здраве, такива хора, трябва да живеят!!! ������ "

Може би този клип е за една друга тема на форума, в която напоследък съм активен?!

Нека модераторите да го преместят ,където трябва .Може би,аз не съобразих ..........

M.Milkov
26.03.2020, 14:11
Доколкото виждам само на Яна има КПП. Мисля да се пробвам през Кремиковци и Бухово и на Елешница да се кача на магистралата. Може и на Жерково или Чурек?Можеш на Г.Богров за магистрала Хемус,но идвайки от Бухово през Кремиковци в горният край на Г.Богров.На хан Богров за Елин пелин и Подбалкана има КПП.Или деректно през Г.Богров за магистралата,но трябва да слезиш за Търговския Център на ШЕЛ,Д.Богров,Хан Богров,Г.Богров и си на магистралата.

asusat
26.03.2020, 14:48
https://cdn.shortpixel.ai/client/q_glossy,ret_img,w_960/https://boliarinews.bg/wp-content/uploads/2020/03/89782582_242218740145351_4462031941742362624_n.jpg




https://cdn.shortpixel.ai/client/q_glossy,ret_img,w_643/https://boliarinews.bg/wp-content/uploads/2020/03/88207437_205049993930137_5283205220308877312_n.jpg

agro
26.03.2020, 20:42
...Статистиката сочи, че на десет болни един дава фира - горе долу. У нас 242 на 2...
Тия 242 /вече са повече/ са потвърдените заразени, не всичките имат симптоми или са болни, за тежко болните дават бройката от щаба, но не слушам внимателно, нещо към 30-40 сериозно болни, част от тях интубирани. Не мисля, че мерките са пресилени, зависи от целта им. Ако целта е да не се претоварят болниците, са горе-долу адекватни, но междувременно ще убият икономиката. Ако искаме да запазим икономиката, това ще е с цената на пак толкова жертви, но те ще са наведнъж и ще настане ад. И понеже икономиката ни е вързана с европейската и световната, няма как да я опазим, ако последните две се споминат. За себе си съм я отписал за доста време напред. Само се чудя по-зле ли ще е от деветдесетте години, които помним - вероятно да.

зуница
26.03.2020, 21:01
...Само се чудя по-зле ли ще е от деветдесетте години, които помним - вероятно да.
До месец, два китайците ще ни залеят отново със стоки.Сега ползват намалението и пълнят с горива всичко.Просто чакат Щатите да позатънат.

ch.atanasov
26.03.2020, 21:03
.../ Та нещата се въртят към едни 812 милиона ли бяха европейски пари. Едни 9-10 милиарда ще потънат и не дай си боже наистина потрябват - тогава жална ни майка..

На път си да разкриеш световния заговор.:bigsmile:

пп. интересно Тръмп, какви пари ще открадне и той гледам надува балона.:bigsmile:

зуница
26.03.2020, 21:18
... пп. интересно Тръмп, какви пари ще открадне и той гледам надува балона.:bigsmile:
На Тръмп цял Конгрес демократи "не мож му хвана спатиите" та ти ли? Ако научат демократите , че имаш такива мераци баба ти Хилъри Клинтън ще те разцелува.Ако не побегнеш като я видиш, де. :laughing:

ch.atanasov
26.03.2020, 21:27
На Тръмп цял Конгрес демократи "не мож му хвана спатиите" та ти ли? Ако научат демократите , че имаш такива мераци баба ти Хилъри Клинтън ще те разцелува.Ако не побегнеш като я видиш, де. :laughing:

Бях забравил, че си светнат от всякъде. :yo:



Та, дай отговор и за Путин, гледам и той духа балона и не само. Седмица отпуска им дава, бащицата.:bigsmile:

agro
26.03.2020, 21:45
До месец, два китайците ще ни залеят отново със стоки.Сега ползват намалението и пълнят с горива всичко.Просто чакат Щатите да позатънат.
Стока ще има, само пари кой ще има, за да купува, се пита. Много безработни = голям брой бедни. Много бедни = малко покупки. Малко покупки = малко производство. Малко производство = съкращения. Съкращения = още повече безработни. Положителна обратна връзка /така гръмнал реактора в Чернобил/ или "колкото повече, толкова повече", както е казал Мечо Пух.

зуница
26.03.2020, 22:18
Бях забравил, че си светнат от всякъде. :yo:



Та, дай отговор и за Путин, гледам и той духа балона и не само. Седмица отпуска им дава, бащицата.:bigsmile:
А-а за чужди грехове не отговарям! :laughing:

зуница
26.03.2020, 22:25
Стока ще има, само пари кой ще има, за да купува, се пита. Много безработни = голям брой бедни. Много бедни = малко покупки. Малко покупки = малко производство. Малко производство = съкращения. Съкращения = още повече безработни. Положителна обратна връзка /така гръмнал реактора в Чернобил/ или "колкото повече, толкова повече", както е казал Мечо Пух.
Кой колкото"мазнинка"(Б.Б.) е натрупал ще "стопи".И всичко ще почне за едни от нула , за други с отскок и няма да има нужда от инфлация за стимул на икономиката.И бедните ще станат по-бедни, а богатите по-богати.
Някога преди време тия неща са ставали с войните.Днес при ядреното оръжие трябват други поводи.Я, климатични промени, я пандемии.hi;

Трендафил Дончев
26.03.2020, 22:54
И бедните ще станат по-бедни, а богатите по-богати.


Това до кога ще го въртим? Когато си крайно беден, как ще станеш по - беден? Май жертвите на глада ще са повече от тези на вируса. Говоря за БГ. Много от българите са на прага на оцеляването, но този праг ще изчезне и единствения път е в посока Оня свят. Б.Б. обещава за разни разсрочвания на плащания, без данъци, но май никой не го слуша, а започнаха да си събират парите по интензивно. Така ще стане и с данъците. Сега няма, а след това двойно. И т. н............да не продължавам, че Атанасов пак ще плесне някоя умна мисъл.;)

agro
26.03.2020, 22:55
...няма да има нужда от инфлация ...
нужда може и да няма, но инфлация ще има. Първо малко дефлация, после яко инфлация, зер над 80 млрд спестявания има в банките и са раздадени като кредити /без 10% резерви на банките/, които няма да има начин да бъдат върнати. Алтернативата е да фалират банките и едни чичковци, които са им собственици, да вземат да се цупят, а масата голтаци да гладуват безработни / не че ще им се размине/. Печатницата за хартийки ще работи на бързи обороти главно за да спаси финансовата и банковата структура. Прогнозите са за спад, съизмерим и надминаващ голямата депресия 1929 г. Четете за нея и се сещайте за сега.

зуница
26.03.2020, 23:08
Ти за безлихвените заеми не чу ли от Б.Б.? На края и на внуците ще оставиш дългове да връщат.Нали знаеш ,че има ЕООД (с ограничена отговорност).Да си чул за гражданин с ограничена отговорност?Фалит на гражданин да има?
При пазарното стопанство всичко е стока и се заплаща.Трудът стока ли е ? Ако не го платиш , а го ползваш не е ли кражба?Да си чул някой да е влязъл в затвор за такава кражба?
из „История“
Живот ли бе – да го опишеш?
Живот ли бе – да го разровиш?
Разровиш ли го – ще мирише
и ще горчи като отрова.
Вапцаров.
Сещаш ли се защо днешните "гербери" не го обичат.

Pero Melifero
26.03.2020, 23:29
Печатницата за хартийки ще работи на бързи обороти главно за да спаси финансовата и банковата структура.
Няма как да стане докато сме във валутен борд

Трендафил Дончев
26.03.2020, 23:32
Няма как да стане докато сме във валутен борд

Ще внасяме. :bigsmile:

agro
26.03.2020, 23:36
Няма как да стане докато сме във валутен борд
Премахването на валутния борд е само въпрос на време и на промяна в обществената нагласа. При достатъчен брой гладни граждани ще се намери агитатор за премахването му /в името на гладните граждани, разбира се/.
Ето една статия за икономическата логика, писана преди вируса: http://www.infostock.bg/infostock/control/world/news/94533-sledvashtata-retsesiya-shte-popadne-v-knigata-s-rekordi

бат тянко
27.03.2020, 06:52
Премахването на валутния борд е само въпрос на време и на промяна в обществената нагласа. При достатъчен брой гладни граждани ще се намери агитатор за премахването му /в името на гладните граждани, разбира се/.
Ето една статия за икономическата логика, писана преди вируса: http://www.infostock.bg/infostock/control/world/news/94533-sledvashtata-retsesiya-shte-popadne-v-knigata-s-rekordi

Щели да се преразпределят мангизи? Аз съм готов да поема некой и друг милион. Проблема е, че в случай на хиперинфлация тоалетната хартия може да се окаже по конвертируема.
http://www.infostock.bg/infostock/control/world/news/98022-pitar-shtif-ochakva-ni-hiperinflatsiya
Добре че, не развалих кочината на вилата. Щом ша са връщаме 1990 или преди ВСВ ще трябва да си отглеждаме пържолите сами.

бат тянко
27.03.2020, 07:09
От Алтерко бяха обявили разработването на подобен продукт. Мисля, че си заслужава?
https://www.investor.bg/novini/261/a/alterko-robotiks-puska-dva-novi-smart-produkta-sreshtu-bakterii-i-virusi-vyv-vyzduha-301233/

Pero Melifero
27.03.2020, 08:09
Премахването на валутния борд е само въпрос на време и на промяна в обществената нагласа. При достатъчен брой гладни граждани ще се намери агитатор за премахването му /в името на гладните граждани, разбира се/.
Ето една статия за икономическата логика, писана преди вируса: http://www.infostock.bg/infostock/control/world/news/94533-sledvashtata-retsesiya-shte-popadne-v-knigata-s-rekordi

И после същите тия гладни граждани ще гледат тъпо и ще се чудят "ама защо не се нахранихме?".:(
А относно кризата, всички я чакахме или поне всички тези, които си даваха реална сметка за ситуацията в света. Но никой не знаеше, че коронавирус ще бъде спусъка който ще я стартира. Колко от пазарната капитализация на борсите беше изтрита само за месец? Колкото и да е, още има за чистене. Разгулът свърши, за което много се радвам, дано кризата да продължи повече и отрезви най-вече ненормалниците, който я създадоха, въпреки че силно се съмнявам точно те да платят сметката. Все пак правилата на играта се пишат от самите тях:laughing:

Ангел Йосифов
27.03.2020, 08:39
Щом ша са връщаме 1990 или преди ВСВ ще трябва да си отглеждаме пържолите сами.

Идеално!Супер!1990-края на тоталитаризма.Демек-да си го възстановим.Ааааа,за малко да забравя и национализацията.
Яаааалла густо на мен!

Иван_Барабан
27.03.2020, 09:49
Много от българите са на прага на оцеляването...Това е абсолютна неистина. Ако беше така отдавна да сме свалили тия илетерати, дето ни управляват. Ситуацията е такава, че къде от нарастващата до сега икономика, къде от трохите дето отпускат, народа е успан и не мисли за кардинални промени, докато шайката си вършее.
В България няма хора умиращи от глад, това аз разбирам на прага на оцеляването! Има отчаяни и обезверени от всеобщата посредственост и меркантилност, като мен, има.

зуница
27.03.2020, 10:49
Малко поле за коментари на колегата Атанасов:
https://www.youtube.com/watch?v=SZJC9JM2u70&feature=youtu.be
:laughing:

rumenggr
27.03.2020, 11:47
От Алтерко бяха обявили разработването на подобен продукт. Мисля, че си заслужава?
https://www.investor.bg/novini/261/a/alterko-robotiks-puska-dva-novi-smart-produkta-sreshtu-bakterii-i-virusi-vyv-vyzduha-301233/

Доколкото знам, технологията отдавна се използва в хранителната промишленост. Цеховете за месни продукти и транжорни се облъчват докато няма персонал на работа. Месото винаги е ”прясно”:cool:. Не може да се отрече, че продукта ще е полезен, където се налага. Да се стерилизираме масово ми се струва малко крайно. Ще вземем да станем твърде опазени и накрая първия комар ще ни закове.