PDA

Виж пълната версия : Износ на пчелен мед



tsvetomir9
27.07.2019, 10:58
Здравейте,
Бихте ли ми казали каква е процедурата за продажба на мед извън България. Искам да продвам мед в сайтове за онлайн търговия като Ebay и Amazon, както и в собствен онлайн магазин. Какви документи трябва да подам и на какви условия трябва да отговавям?
От това, което прочетох в интернет, разбрах, че медът трябва да е произведен според регламентите на HACCP. Доколкото разбрах, за да отговарям на този регламент, трябва да имам специално за тази цел предприятие, което да отговаря на всички хигиенни изисквания. Това ми се струва прекалено скъпа инвестиция, предвид това, че ще продавам в малки количества - под 500кг годишно.


От дълги години съм пчелар и съм продавал мед основно на приятели и познати.
Ще съм Ви много благодарен, ако ме информирате каква е процедурата.

agro
28.07.2019, 22:07
...каква е процедурата ...трябва да имам специално за тази цел предприятие, което да отговаря на всички хигиенни изисквания...
И не само на хигиенните, иначе правилно си разбрал. Коментирано е из темите, но не ми се търси.

Sylvie
29.07.2019, 20:10
Тук някъде, може би в сектор Търговия, съм чела пост на пчелар, който изнася мед в Гърция. Не беше много отдавна, когато го четох, затова потърси и евентуално се свържи с човека, той най-добре ще ти обясни.

бат тянко
30.07.2019, 19:37
За тия кила няма смисъл да се предприема каквото и да е. Кауза пердута!

Илиев
30.07.2019, 21:13
Ще дойдат едни батковци с черни сака и бели тениски, с едни големи, черни Мерджани, и ще те посъветват най-културно да не се занимаваш с износ на мед по какъвто и да е начин.

agro
31.07.2019, 11:02
Ще дойдат едни батковци с черни сака и бели тениски, с едни големи, черни Мерджани, и ще те посъветват най-културно да не се занимаваш с износ на мед по какъвто и да е начин.
Много се съмнявам този вид търговия да предполага печалби в размер, предизвикващ интереса на описаните персонажи. За такива меда е дребна и рискова за търговия стока.

kurtov
05.07.2021, 21:54
Към автора:
Здравейте.
Как се развиха нещата при вас ?
Аз също проучвам въпроса с износ на мед.
Поздрави!