PDA

Виж пълната версия : Онлайн магазини за пчеларски стоки и оборудване



viktor tit
04.07.2019, 10:07
В тази тема ще коментираме онлайн магазините. Кои са добри, кои не, обслужване, цени, отговарят ли стоките по описание.

viktor tit
04.07.2019, 10:29
Ще започна темата с един отрицателен коментар. Надявам се ако собствениците влизат във форума да си вземат някаква бележка и в последствие да покажат, че е така.
Вчера правя поръчка от магазин Балмина- гр. Русе, която е на стойност 25.00 лв. В сайта им беше записано някъде, че ще ми бъде изчислена цена за транспорт. Получих i-mail, че пратката ми е обработена и стойността е 25.00лв., цена за доставка нямаше. Днес получавам съобщение, че пратката ми е пристигнала и дължа общо (тъй като беше с наложен платеж) 34.26 лв., което ще рече 9.26 лв. за доставка. Аз очаквах стандартна пратка 4-5 лв. Като звъннах в Еконт ми казаха, че цената е такава, тъй като пратката е взета от магазина на изпращача (което не е споменато никъде в сайта им). И се получи така, че вместо да ги взема нещата от тук за 26-27 лв. + транспорта ми в София още 2-3лв. общо около 30.00 лв. аз ще дам 34.26 лв. Поръчах ги онлайн (предполагам, че ще питате тогава защо, като очакваната цена е една и съща) защото офиса на Еконт е до входа в който живея и нямаше да обикалям напред, назад в тези жеги. И да завърша малко по- позитивно ще кажа, че стоките им са с добро качество, харесват ми. Надявам се собственикът на сайта, ако влиза във форума след няколко дена да напише, че е направил необходимите корекции.

ch.atanasov
04.07.2019, 11:20
Ха-ха, от умрял писмо.:bigsmile:

viktor tit
04.07.2019, 12:07
Аз нямам в предвид да ми върнат някакви пари, а просто да е упоменато някъде в магазините им, че условията на доставката са такива, ориентировъчните цени на доставката са еди какви си и т.н.

Вълчан
04.07.2019, 12:43
Аз пък за магазин Пеликан: Пчеларски гащеризон поръчвам и пушалка! Изрично пиша с големи букви какъв размер искам, в случая L, а получавам XL и пушалката не отговаря на тази на снимката! Звънях, до магазина такива имали в момента! Ползвам ги, но така ме отблъскват да поръчвам, предпочитам да загубя повече пари, но да отида и да си го взема лично!

ch.atanasov
04.07.2019, 19:26
Аз нямам в предвид да ми върнат някакви пари, а просто да е упоменато някъде в магазините им, че условията на доставката са такива, ориентировъчните цени на доставката са еди какви си и т.н.

Те, ако не работят с мушенгии ,трябва да затварят.

Цеко
04.07.2019, 22:41
Аз пък ще се изкажа позитивно за фирмения магазин на Лега, във Варна мисля че беше. След като се бях прецакал с един лак за бележене на майките от Асланар, който за нищо не ставаше (в 16 часа установявам това), веднага звъня на човека от Лега че спешно ми трябва лака и на другата сутрин го получих в офиса на Еконт срещу стандартната цена „от офис до офис“ и към 12 на обяд получих обаждане от човека на Лега, искаше да се увери че пратката е стигнала до мен защото знаеше че ми е много спешна ......

viktor tit
05.07.2019, 07:31
За пеликана бях писал преди 2 год., поръчвам си някакви неща (не помня точно какво беше), имаше и нещо остро и освен това 2кг. гориво за пушалката. Всичко беше сложено в един кашон, който беше 3 пъти по голям от пратката и нищо не беше укрепено вътре. Познай какво беше станало вътре. От разпрашени и начупени пелети, не можех да си открия другите неща.

зуница
05.07.2019, 07:49
... Познай какво беше станало вътре. От разпрашени и начупени пелети, не можех да си открия другите неща.
Тая година си поръчах отводки по обява на фирма.Дойдоха в картонени кутии. Познай какво беше в е-конта след като ме повикаха два часа преди работното им време да си прибирам пчелите.blush;
П.П. То мойта "одисея" с тая фирма е дълга и широка , но не е за тая тема.:mad:

viktor tit
08.07.2019, 09:06
Еконта и те са едни превозвачииии...., това че на опаковката имало чашка и чадърче им е през х.....раста. На условията им за доставка пише, че не носят отговорност. А и другото, те нямат право да превозват животни.

зуница
08.07.2019, 15:12
Еконта и те са едни превозвачииии...., това че на опаковката имало чашка и чадърче им е през х.....раста. На условията им за доставка пише, че не носят отговорност. А и другото, те нямат право да превозват животни.
Търговията с пчелни майки и отводки не е в сивия сектор.Тя си е направо в черния.Та е-конта са си и направо от детската градина в сравнение с другите по веригата.След месец, два ще пусна пак тема за тая дейност в България.Сега всички са по пчелините , а осветляването на тоя проблем ще е полезно за сегашните и бъдещи "жертви".

ch.atanasov
08.07.2019, 19:50
Аве имаше един БГ производител Стохи - Стоилов , май ,беше. Много хубави хранилки ,правеше на времето. :bigsmile: Взема ли да храня и все го благославям.Сега храня едни отводки, та се сетих.:mad:

kuline
08.07.2019, 20:18
Аве имаше един БГ производител Стохи - Стоилов , май ,беше. Много хубави хранилки ,правеше на времето. :bigsmile: Взема ли да храня и все го благославям.Сега храня едни отводки, та се сетих.:mad:

То има ли нещо българско вече. Дори и меда ни вече не е български. Само немога да разбера как тъй на бг производството все не му излиза сметката. Явно много високо си калкулираме труда!

ch.atanasov
08.07.2019, 20:56
Аве , не ги разбирам много работите, ама чета, центрофуги , правел. Еха, той хранилка не може да направи, а къде скочил.:bigsmile:
Аве, тея програми и китайците, ще ликвидират света.
пп. Ще снимам скоро стоката в един пчеларски магазин.Аве, джентърска работа.Вече няма да казвам, че гледам пчели.blush;

Sylvie
28.03.2020, 20:54
Какво е положението с пчеларските магазини, дали работят он-лайн?

Аз днес прегледах сайта на пчеларски център Русе, от който си пазарувах преди, и с изненада установих, че вече продават само машини - центрофуги, декристализатори и т.н. :icon_surprised:

Pero Melifero
28.03.2020, 22:31
Какво е положението с пчеларските магазини, дали работят он-лайн?

Аз днес прегледах сайта на пчеларски център Русе, от който си пазарувах преди, и с изненада установих, че вече продават само машини - центрофуги, декристализатори и т.н. :icon_surprised:

всичко продават, просто обновяват сайта си

3emu
13.08.2020, 12:28
Какъв труд?
Целят труд го правят пчелите за меда, ние само им помагаме с техните "къщички" .
"После им крадем меда и им даваме захар да се радват" :laughing:

kuline
13.08.2020, 14:27
Какъв труд?
Целят труд го правят пчелите за меда, ние само им помагаме с техните "къщички" .
"После им крадем меда и им даваме захар да се радват" :laughing:

Я виж ти, колко лесно било, а аз се бъхтам като грешен дявол. :(