PDA

Виж пълната версия : Словенски AŽ кошер



George.Andonov
28.05.2019, 16:05
Здравейте,

Търсих във форума, но не намерих мнения за Словенски AŽ кошери.
Ще съм ви задължен ако споделите какво мислите за тях и дали някой има личен опит при използването на такива.


Замислил съм следващата пролет да пробвам с няколко кошера.
И тъй като съм абсолютно начинаещ се чудя, дали да използвам позната техника (например "Дадан-Блат" за която лесно мога да намеря "помощ от приятел") или да се хвърля в нещо никому непознато и сам да откривам топлата вода? ;)


Благодаря ви предварително за отделеното време.

зуница
29.05.2019, 08:25
1.Помисли и за центрофугата.Нали искаш и мед да вадиш?Сега имаш възможност за избор Д.Б. и Л.Р. , а за словенския?;)
2.Стандартни рамки?

George.Andonov
29.05.2019, 08:55
Размерът на рамките не е проблем.
Мисля словенския AŽ кошер да не е съвсем "словенски", а да е със станартни Langstroth рамки. Например Drebbieville (https://www.thebeeshop.com/AZ-Slovenian-hive-p/hive-01.htm) продават точно такъв вариант.

Други съображения/забележки/коментари, освен размера на рамките?

П.П. Прикачих техническите чертежи за изработка на такъв кошер, ако някой се интересува. ;)

зуница
29.05.2019, 10:28
...Други съображения/забележки/коментари, освен размера на рамките?;)
А, така. Пиши, че е кошер за павилионно отглеждане.В закрит фургон ли ще го интегрираш?
Не знам как ще изглеждат нещата, когато пчелите заклеят рамките?На горе е по-лесно за измъкване от издърпването в страни.Технологиите за лечение? Обливане, обгазяване?
Пробвай! Пиши как са нещата, а ние до тогава ще "чиним сеир".hi;