PDA

Виж пълната версия : АПИХЕЛТ, СУПЕР-СТРИПС, ВАРОЗАН ЛЕНТИ, ЛЕКАРСТВА ЗА ПЧЕЛИ...



gordian
09.02.2012, 00:55
Ние предлагаме за 2012.г. лекарства за пчели на сръбската фирма APIVET.
- лекарствата са оригинален сръбски продукт от производителя: APIVET-Novi Sad Republic of Serbia

Apihelt Super-Strips Varozan ленти- за диагностика, профилактика и лечение на вароатоза при пчелите
- всяка опаковка съдържа 10 ленти
ЦЕНА: Апихелт- 5,57лв. Супер-стрипс – 6,97 лв. Варозан – 6,95 лв.

Varolik-set комплект за опушване с листчета
- стъклен флакон с 5мл лекарство и 30 запалими листчета
- за диагностика, профилактика и лечение на вароатоза при пчелите
- състав: 1мл съдържа: Amitraz....0.2г. 1 листче съдържа: NaNO3....0,025г.

ЦЕНА: 4,95 лв.

Novi Varolik листчета за опушване напоени с активна материя- за диагностика, профилактика и лечение на вароатоза при пчелите
- опаковка: 20 листчета 4x5см
- състав: 1 листче съдържа Amitraz...30мг синергистичен инсектицид ...5 мг

ЦЕНА: 4,37 лв.

NOZECID EC за профилактика и лечение на нозематоза- пластмасов флакон с 50 мл лекарства
- 1мл разтвор съдържа Jod...2,5мг Kalijum-jodid...2,5мг Konstituens ad...1,0мл

ЦЕНА: 4,95 лв.

Forsapil витамини за имунитет към болестите по пчелите- пластмасов флакон с 50мл витамини
- витамини, микро и макро елементи

ЦЕНА: 3,52 лв.

Mamac rojeva пчелна примамка
- състав: феромонова примамка

ЦЕНА: 6,97 лв.

За повече информация може да прочетете на: http://gordyan.wordpress.com/

или се обадете на тел: 0894 29 27 57 или на e-mail: gordyan@abv.bg а ние ще Bи се обадим за контакт.

зуница
09.02.2012, 11:11
И "Amitraz" и "Dietilhlormetilkumariniltiofosfat,(кумафос)"-в Супер-стрипс ,са стари и вредни за употреба в пчеларството препарати. Апихелт - Флувалинат съществува доказана резистентност към него.

scutellator
09.02.2012, 13:54
Като оставим настрана всичко останало, Амитраз не е регистриран за употреба в повечето страни от ЕС (включително и в БГ), което означава че мед, съдържащ остатъци от него и произведен (по документи) в държава членка на ЕС, която няма право да ползва препарата .... е, късмет с продажбата на меда.
Това че има кратък полуживот, не означава че е НЕОТКРИВАЕМ.

МОЛЯ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПОДВЕЖДАТЕ ХОРАТА. При едно лабораторно изследване, после ще се чудят какво да го правят този мед.

ggg
09.02.2012, 20:11
zunica


вие с какво третирате hi;

apis1964
09.02.2012, 22:41
Като оставим настрана всичко останало, Амитраз не е регистриран за употреба в повечето страни от ЕС (включително и в БГ), което означава че мед, съдържащ остатъци от него и произведен (по документи) в държава членка на ЕС, която няма право да ползва препарата .... е, късмет с продажбата на меда.
Това че има кратък полуживот, не означава че е НЕОТКРИВАЕМ.

МОЛЯ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПОДВЕЖДАТЕ ХОРАТА. При едно лабораторно изследване, после ще се чудят какво да го правят този мед.

Предлаганите ветиринарно-медицински препарати НЕ СА РАЗРЕШЕНИ ЗА ИЗПОЛЗУВАНЕ в България.
НЕ СА ВКЛЮЧЕНИ В РЕГИСТЪРА НА
ЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ЗА УПОТРЕБА
ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИ ПРОДУКТИ В
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
на основание чл. 290, ал. 1 от ЗВД,
актуализиран на 19.12.2011г.

Това прави тяхното разпространение незаконно.
Същите се разпространяват нелегално.

Както беше казал един бивш премиер
"ЗА БОГА БРАТЯ ,НЕ КУПУВАЙТЕ"

ПОМИСЛЕТЕ ЗА ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ ТЕЗИ ПРЕПАРАТИ !!!

evgeni.filimonov
09.02.2012, 23:43
Все пак искам да ви кажа, че съвсем скоро ще бъде одобрено за използване в БГ лекарство на базата на амитраза, но в количества и във вид, които влияят само на акара.

зуница
10.02.2012, 09:39
zunica


вие с какво третирате
Тази пролет с "Варостоп" Не съм срещнал информация за резистентност към него.На есен съм се спрял на тимол или някоя от киселините.Зависи от цените.

bobi mitrev
26.06.2014, 09:56
Да събудя малко темата.Купих си "Газова пушалка VITA DM-3 (мъглообразувател) за борба с вароатозата" слагам препарата Амитраз-10мл. и 100мл. парафиново масло.Минавам всеки един кошер с едно пускане на дим. Вчера споделих в групата в facebook и останах много изненадан като коментираха че Амитраза бил много вреден, отровен и нз. още какво. Четох, търсих в нета, единственото което открих е че при правилното му използване няма никакви странични ефекти.Аз мисля че ако беше толкова вреден нямаше да се продава в пчеларските магазини.
Споделете вие какво мислите.

Искрен Мутафов
26.06.2014, 10:41
Доколкото знам проблема с армитраза е че не е регистриран/сертифициран за продажба в България.

kapanec
26.06.2014, 13:05
Да събудя малко темата.Купих си "Газова пушалка VITA DM-3 (мъглообразувател) за борба с вароатозата" слагам препарата Амитраз-10мл. и 100мл. парафиново масло.Минавам всеки един кошер с едно пускане на дим. Вчера споделих в групата в facebook и останах много изненадан като коментираха че Амитраза бил много вреден, отровен и нз. още какво. Четох, търсих в нета, единственото което открих е че при правилното му използване няма никакви странични ефекти.Аз мисля че ако беше толкова вреден нямаше да се продава в пчеларските магазини.
Споделете вие какво мислите.
Рано е още за амитраз сезона не е приключил освен ако не си пушил само отвдки на 3-4рамки от които няма да вадиш мед

bobi mitrev
26.06.2014, 14:51
Рано е още за амитраз сезона не е приключил освен ако не си пушил само отвдки на 3-4рамки от които няма да вадиш мед

Не съм пушил още е рано поне аз така мисля. Просто един колега питаше някои дали е доволен от тая машинка и аз му отговорих, и обясних и какво слагам, но коментарите после много ме изненадаха.

Вълчан
30.06.2014, 16:53
Доколкото знам проблема с армитраза е че не е регистриран/сертифициран за продажба в България.

На пчеларско изложение в Плевен/2014г се продаваше. Варостат Р!

Искрен Мутафов
30.06.2014, 22:22
На пчеларско изложение в Плевен/2014г се продаваше. Варостат Р!

Ами то на "битака" всичко се продава...

bobi mitrev
01.07.2014, 07:30
Ами то на "битака" всичко се продава...

и в пчеларските магазини се продава под името "Варостат Р"