PDA

Виж пълната версия : Семейство в стена



rimadyl
19.04.2019, 17:10
Здравейте,
Ако модератора прецени, може да премести темата.
Пчели са се заселили в тухлена стена в стара къща, в която живеят и хора. Намира се до работата ми, където съвсем случайно забелязах че пчели влизат в дупка между тухлите. Според бабата са от 3-4 години и докато не им казах са ги мислели за оси. Имали епизодични жиления. Сега там има и малко дете и хората са се притеснили.
Имате ли идея как да ги махнем, защото ще ги отровят?

jdrumev
19.04.2019, 17:18
Аз бих поставил пред входа един съндък с два отвора един опред и един отзад с празни пити вътре.След като се премести майката в съндъка слагам ХР на задния вход.След 25 дена го дръпвам напред и запушвам задния вход.След една седмица още може вече да го махнеш.:bigsmile:Малко по фантазирах,но мисля че ще се получи.
п.п.Последните 7 дена неме питай защо,че пак ще ме изкарат сметкаджия.Успех.:bigsmile:

Трендафил Дончев
19.04.2019, 17:54
Здравейте,
Ако модератора прецени, може да премести темата.
Пчели са се заселили в тухлена стена в стара къща, в която живеят и хора. Намира се до работата ми, където съвсем случайно забелязах че пчели влизат в дупка между тухлите. Според бабата са от 3-4 години и докато не им казах са ги мислели за оси. Имали епизодични жиления. Сега там има и малко дете и хората са се притеснили.
Имате ли идея как да ги махнем, защото ще ги отровят?

Цъкни някоя снимка и ще ти се каже с подробности кое-как.

Георги 1974
19.04.2019, 18:33
Аз бих поставил пред входа един съндък с два отвора един опред и един отзад с празни пити вътре.След като се премести майката в съндъка слагам ХР на задния вход.След 25 дена го дръпвам напред и запушвам задния вход.След една седмица още може вече да го махнеш.:bigsmile:Малко по фантазирах,но мисля че ще се получи.
п.п.Последните 7 дена неме питай защо,че пак ще ме изкарат сметкаджия.Успех.:bigsmile:
Данчо ако са бомбуси ще клъвнар ли на восъчни основи.

rimadyl
19.04.2019, 19:05
10000
Това е външната стена, от към улицата. Отвора е на вторият етаж. Пчелите са медоносни, има 15тина по тротоара.

Трендафил Дончев
19.04.2019, 19:30
Горния етаж обитава ли се? Тези пчели не са в стената, а са някъде навътре в стаята.

Ангел Йосифов
19.04.2019, 19:32
Пчелите са под дюшемето.

Георги 1974
19.04.2019, 21:07
Сменете името на на хралупа лежак много по логично е да са под душамето от колкото в стената.

FreeBSD
20.04.2019, 06:23
Миналата седмца ме извикаха да вадя семейство заселено в таван/дюшеме. Извадих една дъска и сложих един корпус,ще я чакам да се качи сама понеже не е спешна работата.

jdrumev
20.04.2019, 20:28
Според мен си трябва климатик и те това е от мен.:bigsmile: