PDA

Виж пълната версия : Кражба на пчелни семейства.



Bee Varna
11.03.2019, 09:41
на 10.03.2019 обнаружих кражба на 30 пчелни семейства. Семейства откраднати от кошери, като кошери останали на мястото си по платформи. Взети само рамки с пчелите. Това стана във Варненска област на територия на бъвщо ракетно поделение в гора близо да село Любен Каравелово. Колеги бъдете внимателни, що то тази кражба е направена от добре обучен и организиран екип хора които знаят как да боравят с пчелата. Семейства взети след предварително наблюдение, що то са от най силните, тези семейства събрани от 6 платформи. Това ми дава право да кажа, че са следени от крадци.

morriddin
11.03.2019, 11:59
Ами, явно смъртноста не е толкова ниска, колкото се афишира, а програмите си искат своето...
Съжалявам за загубите, но едва ли ще има ефект от страна на закона - въпросните семейства ще са освободени от рамките Ви до часове. :(

Трендафил Дончев
11.03.2019, 12:39
Ами, явно смъртноста не е толкова ниска, колкото се афишира, а програмите си искат своето...
Съжалявам за загубите, но едва ли ще има ефект от страна на закона - въпросните семейства ще са освободени от рамките Ви до часове. :(

Ето още един пример, че програмите са вреда. Значи човека си гледа пчеличките, а някой си ще дойде да му ги обере и за това вместо да го вкарат в затвора ще му дадат и пари.

jdrumev
11.03.2019, 12:45
Може да са откраднати,че пречат.;):bigsmile:Не се знае кой какво засажда близко до тях.Преди години при нас имаше подобен случай.

jdrumev
11.03.2019, 12:48
Ето още един пример, че програмите са вреда. Значи човека си гледа пчеличките, а някой си ще дойде да му ги обере и за това вместо да го вкарат в затвора ще му дадат и пари.



А защо програмите да са вредни в тоя случай?

Трендафил Дончев
11.03.2019, 14:14
А защо програмите да са вредни в тоя случай?

Защото човека си е отделял от залъка на семейството си да ги отглежда, а някой си некадърник за да открадне едни пари му краде пчелите. Казвам некадърник, защото ако е кадърен то няма да има нужда да ги краде, а ще си ги създаде, както трябва и да бъде.

jdrumev
11.03.2019, 14:45
Защото човека си е отделял от залъка на семейството си да ги отглежда, а някой си некадърник за да открадне едни пари му краде пчелите. Казвам некадърник, защото ако е кадърен то няма да има нужда да ги краде, а ще си ги създаде, както трябва и да бъде.



Прав си,но по твоята логика може и БИО пчелар да ги е откраднал.При програмистите има вратички и може по документи да си оправиш нещата.С тия проверки дето ще тръгнат по БИО пчелините нещата не седят така.

bennik
11.03.2019, 14:46
То , ако пречат я ще ги отровят я ще ги подпалят .Няма да рискуват с толкова сложен план чак да взимат само рамките с пчели.За изпълнението на този план не само е трябвало да дойдат с превоз за 30 кошера, но и да карт собствени кошери.

jdrumev
11.03.2019, 14:54
То , ако пречат я ще ги отровят я ще ги подпалят .Няма да рискуват с толкова сложен план чак да взимат само рамките с пчели.За изпълнението на този план не само е трябвало да дойдат с превоз за 30 кошера, но и да карт собствени кошери.


Сега в момента работим като полицията.По много версии.;):bigsmile:

tarty
11.03.2019, 16:01
Защото човека си е отделял от залъка на семейството си да ги отглежда, а някой си некадърник за да открадне едни пари му краде пчелите. Казвам некадърник, защото ако е кадърен то няма да има нужда да ги краде, а ще си ги създаде, както трябва и да бъде.

Преди няколко години един колега съселянин пенсионер, ми вдигна по същия начин на 6 броя по 6 рамки, за да си напълни празните кошери. Не е регистриран и не кандидатства по никаква програма. Предполагам е от манталитета и убеждението, че няма да го хвана.

Трендафил Дончев
11.03.2019, 16:10
Преди няколко години един колега съселянин пенсионер, ми вдигна по същия начин на 6 броя по 6 рамки, за да си напълни празните кошери. Не е регистриран и не кандидатства по никаква програма. Предполагам е от манталитета и убеждението, че няма да го хвана.

Не казвам, че трябва да е задължително по програма, но така тръгна приказката. Иначе е пак изгода за сметка на друг.
Не е попаднал на правилния пчелин и на пчелар.

Илиев
11.03.2019, 18:00
Според мен крадците не са по Био-програмите, защото може пчелите да са били третирани с кумафос, и така да не им купят или върнат меда.

agro
11.03.2019, 19:48
Предполагам е от манталитета...
Няма какво да предполагаш, точно си в десятката. Краде народа, кой каквото може. Циганията крадне жици, юристите - имоти, кметовете - милиончета, пчеларите - пчели, списъка е безкраен. Отровена е самата душа на народа, оттам и сме голтаците на Европа, та не ни броят за хора из белите държави. Сутринта по телевизията даваха запис на един, който краде цветята от саксиите пред един вход. Грозна картинка! Жалко за труда на колегата, гледам в друга тема разпродава, вероятно му е свършило търпението.

kuline
11.03.2019, 19:59
Жалко за труда на колегата, гледам в друга тема разпродава, вероятно му е свършило търпението.
Разпродава ама какво? За какво му е да се бъхти да произвежда мед, който няма на кого да продаде. Остава си само с производството на "великолепната" българска пчелна майка и забележи - произведена от украинец. Голям майтап. :bigsmile:

zapstojan
11.03.2019, 20:10
За Bee-Varna не берете грижа!
Он че се упраи!

ch.atanasov
11.03.2019, 20:25
Разпродава ама какво? За какво му е да се бъхти да произвежда мед, който няма на кого да продаде. Остава си само с производството на "великолепната" българска пчелна майка и забележи - произведена от украинец. Голям майтап. :bigsmile:

"Продавам кошери с документи към 3 годишна пчеларска програма":bigsmile:

от украинеца

jdrumev
11.03.2019, 20:35
За Bee-Varna не берете грижа!
Он че се упраи!



Той е известна личност след лекцията.:bigsmile:Сега я гледам на ново да видя кои са отводкаджиите там.:bigsmile:Все пак търсим и мотив за престъплението.:bigsmile:До тук да обобщим.Отпаднаха програмистите,Отпаднаха наркопроизводителите,отпа наха Био-то.Сега търсим конфликт на интереси.:bigsmile:

jdrumev
11.03.2019, 21:06
"Продавам кошери с документи към 3 годишна пчеларска програма":bigsmile:

от украинеца



Изтекла му е програмата,минала му е проверката,сложили са му табелата и сега е време да върне парата заради жената.:bigsmile:

ch.atanasov
11.03.2019, 21:15
Той е известна личност след лекцията.:bigsmile:Сега я гледам на ново да видя кои са отводкаджиите там.:bigsmile:Все пак търсим и мотив за престъплението.:bigsmile:До тук да обобщим.Отпаднаха програмистите,Отпаднаха наркопроизводителите,отпа наха Био-то.Сега търсим конфликт на интереси.:bigsmile:

Той човека е лицензиран, ама ония.... :bigsmile: https://www.youtube.com/watch?v=SOsilxuVjcs

kuline
11.03.2019, 21:28
Той човека е лицензиран, ама ония.... :bigsmile: https://www.youtube.com/watch?v=SOsilxuVjcs

Лицензиран палячо. Аз присъствах на мероприятието и това което видях и чух от неговите уста, се потвърди с писаното и видяно в предишни клипове по време на офанзивата на КБП и БПРА. Не мога да си представя, българин да иде в някоя по-"бяла" държава и да се прави на по-велик от папата. Просто ще бъде натикан в кучи г.з.

ch.atanasov
11.03.2019, 21:32
Лицензиран палячо. Аз присъствах на мероприятието и това което видях и чух от неговите уста, се потвърди с писаното и видяно в предишни клипове по време на офанзивата на КБП и БПРА. Не мога да си представя, българин да иде в някоя по-"бяла" държава и да се прави на по-велик от папата. Просто ще бъде натикан в кучи г.з.

Ей, я по кротко , он е руснак.:bigsmile:

jdrumev
11.03.2019, 21:33
Лицензиран палячо. Аз присъствах на мероприятието и това което видях, се потвърди с писаното и видяно в предишни клипове по време на офанзивата на КБП и БПРА. Не мога да си представя, българин да иде в някоя по-"бяла" държава и да се прави на по-велик от папата. Просто ще бъде натикан в кучи г.з.

Ами как да се намеси някой като не може да го убори.Половината там като гледам лапачи без знания,а другата половина плюха по Дони.:bigsmile:Ех,как ми беше далеко да разцъкаме лафа с украинеца.:bigsmile:
п.п Абе тоя Дони някой чувал ли го е скоро да не е в странство пак?:bigsmile:

kuline
11.03.2019, 21:34
Ей, я по кротко , он е руснак.:bigsmile:

Цъ, Украина! Большая разница.

jdrumev
11.03.2019, 21:36
Цъ, украина! Большая разница.

Няма значение какъв е има знания и умения.;):bigsmile: А и забравих да спомена четох някъде,че бил човек на професора.:bigsmile:

ch.atanasov
11.03.2019, 21:38
Цъ, Украина! Большая разница.

Е, що ве, не е ли като Българин и македонец.:bigsmile:

kuline
11.03.2019, 21:40
Ами как да се намеси някой като не може да го убори.

Не бях отишъл да гледам цирк (това ми беше бонус) или на заседание на развъдните асоциации, за да се чепкаме кой е по-по-най.

kuline
11.03.2019, 21:41
Е, що ве, не е ли като Българин и македонец.:bigsmile:

Почти, ама не баш.

jdrumev
11.03.2019, 21:44
Не бях отишъл да гледам цирк (това ми беше бонус) или на заседание на развъдните асоциации, за да се чепкаме кой е по-по-най.



За какво да се чепкате убори го три пъти и ще си седне на мястото.:bigsmile:Лесен беше след чутото,ама шопа си го е казал преди години.:bigsmile:

ch.atanasov
11.03.2019, 21:45
Не бях отишъл да гледам цирк (това ми беше бонус) или на заседание на развъдните асоциации, за да се чепкаме кой е по-по-най.

Е, научи ли поне какво е бъкфаст и как се прави.:bigsmile:

kuline
11.03.2019, 21:47
Е, научи ли поне какво е бъкфаст и как се прави.:bigsmile:

Присъствах не толкова за това, колкото да се видя с познати и поговорим. А и защото един виден твой земляк ми каза, че съм имал пари да образовам децата си, а съм нямал пари да се ограмотявам. :bigsmile:

jdrumev
11.03.2019, 21:48
Е, научи ли поне какво е бъкфаст и как се прави.:bigsmile:



Да но не си е купил бих казал аз ако е вярно това с което е отворил темата.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

jdrumev
11.03.2019, 21:50
Присъствах не толкова за това, колкото да се видя с познати и поговорим. А и защото един виден твой земляк ми каза, че съм имал пари да образовам децата си, а съм нямал пари да се ограмотявам. :bigsmile:

То и аз не съм много грамотен,но бих го уборил.После се чуди Модернизатора защо се правя на шут.:bigsmile:

kuline
11.03.2019, 21:51
Да но не си е купил бих казал аз ако е вярно това с което е отворил темата.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Малко неразбрано се изказа. Майки от Дони съм купувал, ако имаш това предвид.

ch.atanasov
11.03.2019, 21:53
Присъствах не толкова за това, колкото да се видя с познати и поговорим. А и защото един виден твой земляк ми каза, че съм имал пари да образовам децата си, а съм нямал пари да се ограмотявам. :bigsmile:

Ами да, защото си цинцарин, като мен.:bigsmile: Аз ще продам жената но 20 бона в пчеларство не влагам.blush;

jdrumev
11.03.2019, 21:53
Малко неразбрано се изказа. Майки от дони съм купувал, ако имаш това предвид.


Не ти бре колегата с кражбата.:bigsmile:Това което той описа аз го имам от години.До тук 3ма дадоха фира и един има 50% загуба тая година.:bigsmile:Мисля,че съм ти споменавал как правя отводки за тая цел.:bigsmile:Господ си знае работа да знаеш.;):bigsmile:

kuline
11.03.2019, 22:00
Аз ще продам жената но 20 бона в пчеларство не влагам.blush;
Да де, ама ако нямаш такава, не се получава. :bigsmile:

jdrumev
11.03.2019, 22:00
Колега,Bee Varna скажіть, що це правда, що ви людина професора.Поне тоя мит да падне.:bigsmile:

Pero Melifero
12.03.2019, 07:37
п.п Абе тоя Дони някой чувал ли го е скоро да не е в странство пак?:bigsmile:
Миналата седмица докато се пусках надолу по "Бъкстон" за работа, се разминах с един досущ като Дони, караше в посока околовръстното някаква черна шпинга с русенска регистрация :laughing:

Bee Varna
12.03.2019, 08:10
Не знам, но със сигурност няма да мого да ги намеря.

Bee Varna
12.03.2019, 08:15
Няма какво да предполагаш, точно си в десятката. Краде народа, кой каквото може. Циганията крадне жици, юристите - имоти, кметовете - милиончета, пчеларите - пчели, списъка е безкраен. Отровена е самата душа на народа, оттам и сме голтаците на Европа, та не ни броят за хора из белите държави. Сутринта по телевизията даваха запис на един, който краде цветята от саксиите пред един вход. Грозна картинка! Жалко за труда на колегата, гледам в друга тема разпродава, вероятно му е свършило търпението.

Прав си Agro, писна ми да ми крадат пчелите. всяка година отчитам кражби на пчелни семейства, да не съм роб на тия които им така трябва че чак нощем идват

jdrumev
12.03.2019, 08:16
Не знам, но със сигурност няма да мого да ги намеря.



Пали свещи ниско долу в черквата и гледай напред.;) И аз не вярвах в такива работи,но от как дадоха тримата фира съм на друг акъль.:bigsmile:

Bee Varna
12.03.2019, 08:18
Разпродава ама какво? За какво му е да се бъхти да произвежда мед, който няма на кого да продаде. Остава си само с производството на "великолепната" българска пчелна майка и забележи - произведена от украинец. Голям майтап. :bigsmile:

Украинец по паспорт, но 26 години живот в България ми направи Българин. Със смях казвам че съм с две менталности и не винаги знам кога каква действа

Bee Varna
12.03.2019, 08:28
"Продавам кошери с документи към 3 годишна пчеларска програма":bigsmile:

от украинеца

Да, що то имам голяма поръчка към производител която направих още минала година, та за това ще има документи. Аз отдавно мисля да се откажа от пчеларството. Кражба ми помогна да преключа с дейност.

Bee Varna
12.03.2019, 08:34
Лицензиран палячо. Аз присъствах на мероприятието и това което видях и чух от неговите уста, се потвърди с писаното и видяно в предишни клипове по време на офанзивата на КБП и БПРА. Не мога да си представя, българин да иде в някоя по-"бяла" държава и да се прави на по-велик от папата. Просто ще бъде натикан в кучи г.з.

В Крим , от каде то съм, един от най близките ми хора с които съм бил се казваше Ивайло Йорданов, Българин по националност, роден в Украина, и честно казано при нас нямаше такъв национализм. Той управлявал доста сериозна фирма и ми бил като брат. То сами се прицените, отнишения от кой зависят. Съветвам, ходите на симинари на Пламен Петров, ще имате доста по голяма информация която ще ви е от полза.

Bee Varna
12.03.2019, 08:44
На Апимондия в Украина имаше сблъсък между мен и Профессора, аз не го познавах достатъчно тогава, след това седнах и реших да разбера за какво той се труди и какво говори, трябваше ми време и тогава поисках да дойда като гостин в организация на собрания и семинари. Там видях и слушах това което ни беспокои всички, и от там разбрах за какво се стараят и работят тези хора. От тогава поддържам исцяло каузата му. Това не означава че съм съгласен с определени организационни работи но има голямо движение напред от страна на Професор и самата организация. Той е научно достояние на Българско пчеларство и неговите симинари трябва да бъдат достъпни за всеки пчелар в РБ.

зуница
12.03.2019, 09:01
... Кражба ми помогна да преключа с дейност.
Е , в това ти решение навярно е надделяла украинската ти част.;) Когато идиоти унищожиха една пролет преди трийсетина години моите пчели, си купих нови кошери и ги заселих.Кошерите преместих в двора и така на пук на гадовете вече 30 години ям най-сладкия мед, собствено производство.Българския инат още не си прихванал.:laughing:

jdrumev
12.03.2019, 09:07
Е , в това ти решение навярно е надделяла украинската ти част.;) Когато идиоти унищожиха една пролет преди трийсетина години моите пчели, си купих нови кошери и ги заселих.Кошерите преместих в двора и така на пук на гадовете вече 30 години ям най-сладкия мед, собствено производство.Българския инат още не си прихванал.:laughing:



Това му и казвам и аз да гледа напред.Мен като ме пернаха първата година купих 50 нови и сложих табела"Кради пак ще купя,но гледай да не те хвана.Не мога да бия мога да копая".:bigsmile:Бях стигнал до там да да слагам бележки под капа с надпис"Който бутне да му изсъхнат ръцете".:bigsmile:Не се шегувам.

Трендафил Дончев
12.03.2019, 09:25
Пали свещи ниско долу в черквата и гледай напред.;) И аз не вярвах в такива работи,но от как дадоха тримата фира съм на друг акъль.:bigsmile:

В другия форум има един поп къде пали свещи, а тук се появил друг. :bigsmile:

jdrumev
12.03.2019, 09:26
В другия форум има един поп къде пали свещи, а тук се появил друг. :bigsmile:



Ти не вярваш ама има сила.Но нека да не я захващаме тая тема,че пак ще стигнем...:bigsmile:

Трендафил Дончев
12.03.2019, 09:32
Ти не вярваш ама има сила.Но нека да не я захващаме тая тема,че пак ще стигнем...:bigsmile:

С палене на свещи няма да стане. Иначе ела да ти дам някой час та да ги трепеш крадците, че много лошо да ги закопаваш.:bigsmile: Пък и кой бяга от едни сто лева на час.;)

jdrumev
12.03.2019, 09:35
С палене на свещи няма да стане. Иначе ела да ти дам някой час та да ги трепеш крадците, че много лошо да ги закопаваш.:bigsmile: Пък и кой бяга от едни сто лева на час.;)


Аз мога да копая писах,не да закопавам.Пак съм недоразбран.А как убаво го написах.:bigsmile:

barkov1982
12.03.2019, 09:45
С палене на свещи няма да стане. Иначе ела да ти дам някой час та да ги трепеш крадците, че много лошо да ги закопаваш.:bigsmile: Пък и кой бяга от едни сто лева на час.;)

Пътните за твоя сметка ли или?

Bee Varna
12.03.2019, 09:47
Е , в това ти решение навярно е надделяла украинската ти част.;) Когато идиоти унищожиха една пролет преди трийсетина години моите пчели, си купих нови кошери и ги заселих.Кошерите преместих в двора и така на пук на гадовете вече 30 години ям най-сладкия мед, собствено производство.Българския инат още не си прихванал.:laughing:

Съгласен съм с теб, запазих малко кошери за себеси на пчелина на близък ми приятел. Ще има мед за вкъщи. Любовта към пчелата не умира, може да изгубиш всичко, но тези животинки ти дават спокойствие и още нещо което не мога да опиша.Истина е там че пчелите е душата. Който говори с пчела - зло в себеси не носи.

Bee Varna
12.03.2019, 09:50
Ти не вярваш ама има сила.Но нека да не я захващаме тая тема,че пак ще стигнем...:bigsmile:

Дядо горе има всичко, той е надежда и упование, той дава радост и притеснение, Радост за душата, притеснение за вда ни прави силни, що то знае до каде можем да понесем това бреме. В това съм с теб по мислите и с него по душата.

rumenggr
12.03.2019, 09:59
Това му и казвам и аз да гледа напред.Мен като ме пернаха първата година купих 50 нови и сложих табела"Кради пак ще купя,но гледай да не те хвана.Не мога да бия мога да копая".:bigsmile:Бях стигнал до там да да слагам бележки под капа с надпис"Който бутне да му изсъхнат ръцете".:bigsmile:Не се шегувам.

:laughing: Преди доста години ми крадяха бензина заедно с капачката на резервоара. Минах през капачки с шифър, ключове няколко и накрая купих 5 бакелитени по 70 стотинки!!! На последната написах "Моля, оставете ми капачката". Отиде и тя. Отидоха и две гуми, резервната с крика и две предни стъкла!!! Да не казвам, какво здраво дърво игра из тинята в квартала наред!!! Никой не призна и нищо не се върна, но проблема приключи, както и за всички останали от паркинга.

jdrumev
12.03.2019, 10:05
:laughing: Преди доста години ми крадяха бензина заедно с капачката на резервоара. Минах през капачки с шифър, ключове няколко и накрая купих 5 бакелитени по 70 стотинки!!! На последната написах "Моля, оставете ми капачката". Отиде и тя. Отидоха и две гуми, резервната с крика и две предни стъкла!!! Да не казвам, какво здраво дърво игра из тинята в квартала наред!!! Никой не призна и нищо не се върна, но проблема приключи, както и за всички останали от паркинга.



Ако по лесно е било да купиш 1 кило захар и да го нагласиш.Каквото потърсило това и намерило.;):bigsmile:Преди и аз си мислих като бях млад,че боя помага сега съм на друго мнение.:bigsmile:

julian103
12.03.2019, 10:21
Ти не вярваш ама има сила.Но нека да не я захващаме тая тема,че пак ще стигнем...:bigsmile:

Съчувствам на колегата за откраднатите кошери! Сигурен съм, че от любов към пчеличките няма да се откаже!

Да се кълне не е хубаво. То е като да пожелаваш лошо на себе си.
Старите поверия дори гласят, че прокълнеш ли някого, на теб ти се връща тройно.
И все пак има случаи, в които ни се иска кармата да свърши по-бързо работата си и някой да си получи заслуженото.



След като спират шофьор, минал на червен светофар, и го питат каква е причината за неговото нарушение, полицаите удивени чуват неочакваното му оправдание: “Абе, ония горе в парламента, дано пукнат, дано!…” Репортажът беше излъчен по някои телевизии през 2010г.

rumenggr
12.03.2019, 10:41
Ако по лесно е било да купиш 1 кило захар и да го нагласиш.Каквото потърсило това и намерило.;):bigsmile:Преди и аз си мислих като бях млад,че боя помага сега съм на друго мнение.:bigsmile:

Данчо, те захар не шмъркат!!! Три дни преди да ги пуснат от панделата почват да събират поръчки! Няма друга форма на съществуване за тях! Улицата беше прилежно изметена само по времето на Румен Вълка. Сигурно им е купувал захар...? Не смееха кафе да пият на открито. Не сме в Германия. Не сме дорасли!

Трендафил Дончев
12.03.2019, 11:30
Пътните за твоя сметка ли или?

Който поръчва, той плаща.;)

Bee Varna
12.03.2019, 13:15
:laughing: Преди доста години ми крадяха бензина заедно с капачката на резервоара. Минах през капачки с шифър, ключове няколко и накрая купих 5 бакелитени по 70 стотинки!!! На последната написах "Моля, оставете ми капачката". Отиде и тя. Отидоха и две гуми, резервната с крика и две предни стъкла!!! Да не казвам, какво здраво дърво игра из тинята в квартала наред!!! Никой не призна и нищо не се върна, но проблема приключи, както и за всички останали от паркинга.

супер това е решение

Христо Димитров
12.03.2019, 18:17
Ако по лесно е било да купиш 1 кило захар и да го нагласиш.Каквото потърсило това и намерило.;):bigsmile:Преди и аз си мислих като бях млад,че боя помага сега съм на друго мнение.:bigsmile:


Брех,Дака, като те чете човек ще помисли,че си старец на дълбоки старини.Кога одъртя бре аланколу:bigsmile:

jdrumev
12.03.2019, 19:04
Брех,Дака, като те чете човек ще помисли,че си старец на дълбоки старини.Кога одъртя бре аланколу:bigsmile:



Бързо става това някой път и за една нощ.;):bigsmile:

tsc1
30.12.2020, 09:31
Зачестиха сигналите за кражби на кошери в страната! Вероятната причина за това е повишената смъртност на цели пчелни семейства.
Ето нещо от последната седмица:

Откраднати кошери 12 часа 173 прегледа
Красимир Петров Кръстев
–––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– ––––––––
Колеги , вчера 28.12.20 разбрах , че ми бяха откраднати 24 кошера , 10 рамкови дадам-блат с магазини , който разполага с някаква информация , моля да се обади на посоченият телефон за връзка с мен. !! Колеги не купувайте крадени кошери!!! Благодаря предварително.
e-Mail C.qnev10@gmail.com
Телефон 0885865305
Населено място Гр. Гулянци с/Брест
Заглавие Откраднати Кошери
https://www.pchelarstvo.com/%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%bd%d0%b0%d 1%82%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%88%d0%b5%d1%80%d0%b8/?fbclid=IwAR2usX7iXLsRdyWzcp7Fc2MA82mb23jQIBlsovNW pV1nidoNcKbRfFxiCxc

jdrumev
25.01.2021, 19:05
Гледам у фейса една нагла кражба на кошери.Това се очакваше след тая гуляма жимна смъртност която се очаква.;)

tsc1
25.01.2021, 19:22
Гледам у фейса една нагла кражба на кошери.Това се очакваше след тая гуляма жимна смъртност която се очаква.;)
Очаквам бума да е март-април!