PDA

Виж пълната версия : Какво е положението в югоизточния регион



Страници : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

ch.atanasov
31.12.2017, 11:29
https://www.facebook.com/events/337454663398202/

"За съжаление това съдържание не е на разположение в момента "

:(crying;

ch.atanasov
31.12.2017, 13:22
Ейй, никой не повдига малко завесата. Доктора ми е ясен, но кой е този Георги Димитров. Пак да питам : Ганчовистите се събираха в сградата на областната, вие от кои сте?

ianev
31.12.2017, 14:11
За момента от свободните електрони. За по натам незнам, за мен по добре да не сме към никой и да се занимаваме с реални неща който ще ги усетят членовете на дружеството от колко с някакви игри който се въртят на по високо ниво от което обикновения пчелар не разбира нищо...

Трендафил Дончев
31.12.2017, 14:34
За момента от свободните електрони. За по натам незнам, за мен по добре да не сме към никой и да се занимаваме с реални неща който ще ги усетят членовете на дружеството от колко с някакви игри който се въртят на по високо ниво от което обикновения пчелар не разбира нищо...

Ами то пак ще трябва някой умен който да ги разбира тия неща за да ви ги обяснява на така наречените обикновени пчелари, но тъй като той ще ги владее тези материи и пак ще го изпуснете във високото ниво, а вие ще си останете да си пляскате карти в кварталното кафене. Прав ли съм? Лошото е, че все се надяваме да се получи чудо, но едва ли. Схемата просто няма как да се промени.

ch.atanasov
31.12.2017, 16:01
За момента от свободните електрони. За по натам незнам, за мен по добре да не сме към никой и да се занимаваме с реални неща който ще ги усетят членовете на дружеството от колко с някакви игри който се въртят на по високо ниво от което обикновения пчелар не разбира нищо...

Ясно -нова структура със стари греди. Нищо ново под слънцето. Родил се е нов водач. Успех.

tarty
31.12.2017, 16:18
Ейй, никой не повдига малко завесата. Доктора ми е ясен, но кой е този Георги Димитров. Пак да питам : Ганчовистите се събираха в сградата на областната, вие от кои сте?
Чанко, на кратко разказано. Ботьо вече го махат, като от министерството на земеделието е спуснато името на Петко Симеонов за негов заместник, който в последствие дори може да смени и Ганчо. Демокрацията е на заден план и държавата си осигурява за в бъдеще домашно кученце с което да договаря всичко свързано с пчеларството, а ние мислим да направим сдружение на пчелари не обвързани с държавата подпомагайки нашите интереси. Мисля,че това е човека Петко Симеонов https://www.capital.bg/shimg/zx620y348_2579867.jpg

ianev
31.12.2017, 16:34
Чанко не се е родил нов водач и никой не се натиска да бъде но пък все пак трябва да има нещо работещо в този град. Какъвто спорта, улиците, осветлението в града, такова ни е и пчеларството на местно ниво, а именно пълен батак. Трендафил Дончев не си ми разбрал поста и не си прав. На практика искаме нещо силно на местно ниво!. Тези игри който си ги играят, си ги играят и без нас. Дори без теб и останалите ... Изключая тази игра която се мъчат да направят да сложат удобно лице за председател на старото дружество. Там може и да се окажем фактор по време на избора. Дефакто една част от колеги в града и сега си имаме не формално дружество но защо да не стане нещо по мащабно пък има време и за пляскане на карти ... На мен ми е все тая и ако сега не се случи нищо ще продължим да си помагаме с колегите както до сега

бат тянко
31.12.2017, 16:49
Никак не е лесно да се направи спогодба между конкуренти? Както казва един уважаван от мен колега:- '' Каква ще ми е файдата от това дружество? '' И аз това се питам? Янев, ако толкова ви трябва веднага мога да извъртя едно. Ще дойдете ли за членове? Членски внос няма да има, щото още по него ще се изпокараме. Даже мисля аз да плащам на членовете?

ianev
31.12.2017, 16:54
Тянко и ние сме конкуренти 7-8 човека но освен с поръчки на храни, инвентар, и т.н, си помагаме и с работа по пчелините, било то за вадене на меда или направата на отводки. Та от време на време и на маса сядаме, без да имаме угризения, че някой е прекарал другия. Зависи какви са твоите виждания и очаквания, ако очакваш някой да ти договори договор с голяма хранителна верига в Германия или Франция е нормално да не си с големи очаквания, като знаеш реалността каква е. Но пък някъде го правят и това но в по малки мащаби ...

ch.atanasov
31.12.2017, 16:56
Чанко, на кратко разказано. Ботьо вече го махат, като от министерството на земеделието е спуснато името на Петко Симеонов за негов заместник, който в последствие дори може да смени и Ганчо. Демокрацията е на заден план и държавата си осигурява за в бъдеще домашно кученце с което да договаря всичко свързано с пчеларството, а ние мислим да направим сдружение на пчелари не обвързани с държавата подпомагайки нашите интереси. Мисля,че това е човека Петко Симеонов https://www.capital.bg/shimg/zx620y348_2579867.jpg

От 15г. съм ги загубил от поглед, но по-шеметно нещо не съм чувал- за спуснатия от МЗ. Държавата ( МЗ ) разбива отвътре браншовия съюз на Ганчо, че и го сменя. Верно ли бе. По- голяма партенка, не съм чувал.:bigsmile:

бат тянко
31.12.2017, 17:06
Градски стига си чоплел! Яйцето още се мъти. Като се излюпи ще видиш на кой ще вика Мама. Ела в моето дружество?

ch.atanasov
31.12.2017, 17:10
.... ако сега не се случи нищо ще продължим да си помагаме с колегите както до сега

Нека да съм лошия, но от сега ще ти кажа : нищо няма да се случи (получи ), ще ви използват--и до там.

ch.atanasov
31.12.2017, 17:13
Градски стига си чоплел! Яйцето още се мъти. Като се излюпи ще видиш на кой ще вика Мама. Ела в моето дружество?

Е, що пък младежите да хвърлят сили на вятъра.

пп. Ти нали ме записа при теб, забрави ли.

бат тянко
31.12.2017, 17:16
Не съм забравил, ама ти не се хвалиш, и работата е в застой! Обаче чашата ти стои. Мезето също е готово? Стягай се през идущите месеци да ме посещаваш по честичко. Весело посрещане на всички нови и стари пчеларски муцуни от Бургаска област!

ianev
31.12.2017, 17:20
Ще поживеем пък ще видим, трудно могат да ме използват. Но не мога да отрека че разногласията който настъпиха в последно време доведоха до спад в устрема и то не само в моя

ch.atanasov
31.12.2017, 17:23
..... Весело посрещане на всички нови и стари пчеларски муцуни от Бургаска област!

Аааа, не, благодаря- вие си ги посрещайте и им се радвайте.:bigsmile:

ch.atanasov
31.12.2017, 17:32
Ще поживеем пък ще видим, трудно могат да ме използват. Но не мога да отрека че разногласията който настъпиха в последно време доведоха до спад в устрема и то не само в моя


То използването става ей така без да се усетиш. Плащаш членски внос, ходиш на мероприятия ( сбирки ), пращаш делегати на по-високо ниво....и т.н.

rosty_sz
31.12.2017, 17:32
Весело посрещане на новата година на всички колеги от от Бургаска област.
Ако сте решили да се събирате регулярно под някаква форма ( дружество, за лекции, за маса) ви поздравявам. Ние в се събираме всеки четвъртък. Няма никаква омраза, надцакване, завист и т.н. Споделяме, изслушваме някой ако е подготвил нещо, гледаме клипове от нета и ги обсъждаме. Завършваме в заведение на маса и всички си тръгваме попчеларствали в студените зимни дни. Ако мислехме кой е стара муцуна, кой млада, кой Ганчовист, кой Матеевист и т.н. то по-добре да не се събираме. Съветвам ви да изолирате всички дразнители и интриганти за да си прекарвате страхотно всеки път когато сте заедно.
Успех в начинанието и във всички начинания през новата година.

ch.atanasov
31.12.2017, 17:42
Без да ми се сърдите, но приятелския ( пчеларски ) кръг, няма нищо общо с дружество ( общинско, областно ) и браншова организация.

rosty_sz
31.12.2017, 17:53
Без да ми се сърдите, но приятелския ( пчеларски ) кръг, няма нищо общо с дружество ( общинско, областно ) и браншова организация.
Не виждам защо да не цари приятна атмосфера в дружество. Ние сме дружество. Дори сме и част областен съюз.

ch.atanasov
31.12.2017, 18:01
Не виждам защо да не цари приятна атмосфера в дружество. Ние сме дружество. Дори сме и част областен съюз.

Колко членове има дружеството и всички ли хапвате и пийвате. Дори и в дружество се заформят кръжоци-по интереси. Няма обща обединителна цел.

rosty_sz
31.12.2017, 18:23
Нямам идея колко сме всъщност, 50-80 човека. Събираме се 20-30 всяка седмица. Който може идва и на който му е интересна предварително обявената тема. Някои идват само в залата където се събираме и пропускат маса, някои идват на масата. Плащаме си членски внос. Викаме си лектори или си извеждаме лекциите сами. Задължително колим прасе всяка година, правим си и банкет. Имаше предложение през активния сезон да си гостуваме по пчелините и да направим практическа обмяна на опит, но за сега не сме го направили. Имаме и предложение и го обмисляме как дружеството да застане зад членовете си които продават на дребно из търговската мрежа. Помагаме си в борбата с кражбите. Не делим пари и власт и работата върви. Ако се появи някакъв келипир, който да се дели и всичко ще приключи типично по БГ.
Приятно ми беше и тази година да си бърбрим, но вече сядам на масата и ще се видим през 2018.
Успех на всички.

ch.atanasov
31.12.2017, 18:50
.... Мисля,че това е човека Петко Симеонов https://www.capital.bg/shimg/zx620y348_2579867.jpg

Май-да. Браво , софиянец за областен председател на областната браншова....бля, бля. Ама момче със замах, от сой. Дядото още е бил председател на софийския ПС през 1981г.
Да ви е честито.

бат тянко
31.12.2017, 19:12
Чакай бе! Може да е арабия момчето?

ch.atanasov
31.12.2017, 19:26
Чакай бе! Може да е арабия момчето?

Хич не бързам-чакам. Може и златен да е, но ще го виждате веднъж годишно, като дойде да ви хока, че не плащате членски внос. :boi:И с право, то издръжката му -да не е с въздух.:bigsmile:

ch.atanasov
31.12.2017, 20:07
Как е настроението. Аз съм си у дома. Наздраве на всички от форума. Весело посрещане на новата 2018г.drinks;

валко
01.01.2018, 10:10
Чанко, на кратко разказано. Ботьо вече го махат, като от министерството на земеделието е спуснато името на Петко Симеонов за негов заместник, който в последствие дори може да смени и Ганчо. Демокрацията е на заден план и държавата си осигурява за в бъдеще домашно кученце с което да договаря всичко свързано с пчеларството, а ние мислим да направим сдружение на пчелари не обвързани с държавата подпомагайки нашите интереси. Мисля,че това е човека Петко Симеонов https://www.capital.bg/shimg/zx620y348_2579867.jpg
По-голяма глупост не бях чел,държавата се занимава с Ботьо,министерството на земеделието спуска кои да ръководи бургаските пчелари,има хапчета пиите си ги редовно.

rosty_sz
01.01.2018, 10:18
Чакай бе! Може да е арабия момчето?

Не е арабия.
Дясната ръка на Ганчо.
Матеев не веднъж е споделял за него.

ch.atanasov
01.01.2018, 10:26
Не е арабия.
Дясната ръка на Ганчо.
Матеев не веднъж е споделял за него.

Дясната на Ганчо, лявата на Димо Димов и на кой ли още, в Бургас уцелиха -6-:bigsmile:. Можете само да завиждате.:ae:

ch.atanasov
05.01.2018, 18:16
Има някакво развитие ( пълна мъгла ) аферата - Петко гейт.:bigsmile:

"На 6.02.2018 г. от 18:00 ч. в залата на Областна оправа-Бургас, ще се проведе отчетно изборно събрание на Областното пчеларско дружество ,за избор на нов председател на дружеството"

пп. тези да не окъснеят.:bigsmile:

ianev
05.01.2018, 22:04
Пробвай се да се кандидатираш ще набереш нужната подкрепа в наше лице ;)

ch.atanasov
05.01.2018, 22:12
Пробвай се да се кандидатираш ще набереш нужната подкрепа в наше лице ;) :D

Да пробвам, ама как. sweating;Единия ме праща на 10.01. 2018г., другия на 6.02. 2018г. и напълно се обърках.:crazy:

ianev
05.01.2018, 22:15
На 10.01 може би ще се положи началото на нещо ново. А на 06.02 ще играе старата чета ;)

ch.atanasov
05.01.2018, 22:19
На 10.01 може би ще сложи началото на нещо ново. А на 06.02 ще играе старата чета ;)

Пишем за ръководството на областно ниво, кажете нещо за Бургаското дружество. Кой е шефа сега?

Георги Кръстев
09.01.2018, 18:47
Пак да напомня.
https://www.facebook.com/events/337454663398202/

Георги Кръстев
09.01.2018, 18:48
Здравейте, на 10.01.2018 17:15 часа в сградата на областната управа, д-р Пламен Димитров от Карнобат, ще изнесе лекция-беседа на тема "Болести по пчелите и биологични методи за борба с тях". Срещата е по инициатива на колегата Георги Димитров от Малко Търново. След събитието, беседата ще продължи на "маса".

ch.atanasov
11.01.2018, 17:39
На 10.01 може би ще се положи началото на нещо ново. А на 06.02 ще играе старата чета ;)

Ехооо. Има ли развитие, на кого да честитя ?

ch.atanasov
11.01.2018, 17:56
Ееее, честито.


"В разкъсвания от проблеми сектор Пчеларство се „роди“ ново сдружение.

Вчера, (10.01.2017) в Областна управа Бургас пчелари - ентусиасти, поставиха основите на ново ПЧЕЛАРСКО СДРУЖЕНИЕ БУРГАС. На учредителното събрание присъстваха 20-на пчелари от Бургаска област. За председател на Управителния съвет единодушно бе избран д-р Пламен Димитров. За членове на УС бяха избрани Емил Янев, Павлина Кесерджиева, Георги Кръстев, Георги Атанасов, Янчо Червенков и Ангел Ангелов.
Основните цели на ПЧЕЛАРСКО СДРУЖЕНИЕ БУРГАС бяха определени в следните направления: подпомагане, развиване, образоване и защитаване интересите на пчеларите; защитаване и опазване пчелните семейства; поддържане екологичното равновесие в природата; създаване и опазване на медоносната растителност; организиране мероприятия, свързани с доставка на консумативи и реализация на пчеларска продукция; организиране мероприятия по образование на подрастващото поколение;
След учредителното събрание, на неформална среща бе подготвен и работен календар на предстоящите събития на сдружението: лекции, практически мероприятия на терен, посещения на изложения и пазари и други идеи, които ще бъдат обсъдени на предстоящото събрание на предстоящото Общо събрание на сдружението. Членуването в сдружението е доброволно, без ограничения по възраст и пол. Добре дошли са всички пчелари, радеещи за просперитета на пчеларството и пчелите. "

ch.atanasov
11.01.2018, 17:59
Аве много сте скромни, хайде да ви представя.blush;



http://pchelar.net/images/sdrujenie.burgas.jpg

ianev
11.01.2018, 19:01
Извинявам се сега ми излезе

ch.atanasov
11.01.2018, 19:07
Подай цялата информация ..........

Е, ти си видя снимката и по-нагоре не гледаш.hi;

ianev
11.01.2018, 19:12
Извинявам се сега ми излезе. Надявам се другия път да дойдеш, иначе тука в форума и фейса може да ги разтягаме по цял ден ;)

ch.atanasov
11.01.2018, 19:22
Извинявам се сега ми излезе. Надявам се другия път да дойдеш, иначе тука в форума и фейса може да ги разтягаме по цял ден ;)

Ами регистрирайте се, па да видим на къде ще тръгнете (коя ще е шапката ), па ще видим.

пп. разтягането ще ви е от полза, но вие си знаете.

ianev
11.01.2018, 19:28
Натам сме тръгнали

ch.atanasov
17.01.2018, 17:37
Хайдееее и аз съм в играта. Днес сложих 100 + питки и каталясах. Сега мишката бяга в ръката ми. Не че има нужда, но няма да изоставам от новостите, пък и -страх лозе пази. Кълбетата са добре, в предната част и към средата, на средните пити--като по учебник. Имаше няколко в ляво или дясно и само едно отзад, та му сложих питката в предния край. Всички са до таванката .Само едно ми изкара акъла, викам си -жертва, но като изтропах преградата ( тръгнах да гледам защо са умрели ) и се появиха. Малко е кълбето, на 3-4 р. ниско долу, но дано устиска. Половината нукове са изяли питката от хранилката на 100%, другите я привършват и получиха нова порция. Дали защото се зарадваха на мамбото, но като светна слънцето масово се облитаха. Красота. Останаха ми 8 рамковите, но те са с магазини пълни с мед, не вярвам да са го изяли. Ще почакат.
пп. Бях писал за едно което спря пилото още в края на август, не съм гледал за пило, но кълбото му е добро.

n.kostadinov
19.01.2018, 00:07
Малко е кълбето, на 3-4 р. ниско долу, но дано устиска.
Е ти пък 3-4р малко било, на някой хора масово са им така пчелите...

ch.atanasov
19.01.2018, 08:31
Е ти пък 3-4р малко било, на някой хора масово са им така пчелите...

Незнам как звучи това горе ,може би по-точно ще е -около 3 междурамия. Аз си ги намирам добре моите семейства, но като гледам снимки на преливащи от пчели кошери, явно съм с ниски критерии.blush;

пп. Гледайки и четейки се чудя за това, което пишеш. Даже си мисля, че тази година бизнеса с отводки ще е зле.:bigsmile:

ianev
19.01.2018, 16:22
Ниската смъртност няма да повлияе на пазара на отводки. По скоро всеки ще го обърне на отводки вместо да вади мед, който в последствие да продава за без пари ако въобще успее да продаде..

ch.atanasov
19.01.2018, 16:40
Ниската смъртност няма да повлияе на пазара на отводки. По скоро всеки ще го обърне на отводки вместо да вади мед, който в последствие да продава за без пари ако въобще успее да продаде..

То и аз ще го обръщам на отводки, но кой ще ги купува.crying;

delta.e
19.01.2018, 16:44
Колега , почакай до края на април .
Защо , всички от днес си правите прогнозите и сметките ?

ianev
19.01.2018, 16:45
Е това вече е проблем, при толкова кошери който се продаваха есента. Не мисля че и това ще е правилно решение, но ще поживеем и ще видим пък и има още зима, да не правим тънки сметки ..

delta.e
19.01.2018, 16:49
Знае ли човек ?
Може друго да излезе .

ianev
19.01.2018, 16:52
Така е, зимата може би тепърва започва. А ние привършихме виното

ch.atanasov
19.01.2018, 16:54
Е това вече е проблем, при толкова кошери който се продаваха есента. Не мисля че и това ще е правилно решение, но ще поживеем и ще видим пък и има още зима, да не правим тънки сметки ..

Прав си. Моите миналата година по това време си изядоха питките и гиберясаха. Това, което оцеля е развъдено и се надявам да се е селектирало.

n.kostadinov
19.01.2018, 16:58
Просто се пошегувах за това с 3-4 междурамия, че много пишман пчелари има. А за бизнеса с отводки не мисля, че ще е зле :)

delta.e
19.01.2018, 17:09
Според мен ще е на 60 % .

ch.atanasov
19.01.2018, 17:25
Просто се пошегувах за това с 3-4 междурамия, че много пишман пчелари има. А за бизнеса с отводки не мисля, че ще е зле :)

Така или иначе ще правя около 40 отводки ( за т.н. резерви ) та може да пробвам и търсенето.;)

бат тянко
19.01.2018, 18:07
Градски, а промоции?

ch.atanasov
19.01.2018, 18:20
Градски, а промоции?

На 20 бр. една отгоре бонус.:bigsmile:

бат тянко
19.01.2018, 18:41
Еееееее, отпусни му края де? Дай поне на дузина?

Илиев
19.01.2018, 18:58
Бургаските пчели/отводки ще трябва да се изпробват задължително, щом от пясъка и морето мед събират, представям си като ги докарам при мен, с 4-5 главни паши, поне по 100 кила мед средно от кошер...най-малко!

ch.atanasov
19.01.2018, 19:10
Бургаските пчели/отводки ще трябва да се изпробват задължително, щом от пясъка и морето мед събират, представям си като ги докарам при мен, с 4-5 главни паши, поне по 100 кила мед средно от кошер...най-малко!

На прав път си. Търси -бяла сакарка, тя от дъбови кори мана прави по 70кг. При теб ще са най-малко 140кг.:bigsmile:

пп. за производителя-- на лично, че са дефицит.;)

tarty
19.01.2018, 19:20
На прав път си. Търси -бяла сакарка, тя от дъбови кори мана прави по 70кг. При теб ще са най-малко 140кг.:bigsmile:

пп. за производителя-- на лично, че са дефицит.;)

Ще прави, как няма да прави, но ти още не си разбрал, че 50% е гена, а другото е майсторлъка на пчеларя. От Бялата Сакарка, който съм дал на хората, повече от половината са ми върнали обаждане, че семействата са по добри от техните и събират повече мед.

ch.atanasov
19.01.2018, 19:26
Ще прави, как няма да прави, но ти още не си разбрал, че 50% е гена, а другото е майсторлъка на пчеларя. От Бялата Сакарка, който съм дал на хората, повече от половината са ми върнали обаждане, че семействата са по добри от техните и събират повече мед.

Писал съм, че съм слаб пчелар blush; , но за гена бих купил ако има . Ще изпраскам поне 40 майки.( дъщери, да не си помислиш, че ще купя 40 ):bigsmile:

пп. пусни една оферта на лично.

tarty
19.01.2018, 19:43
Писал съм, че съм слаб пчелар blush; , но за гена бих купил ако има . Ще изпраскам поне 40 майки.( дъщери, да не си помислиш, че ще купя 40 ):bigsmile:

пп. пусни една оферта на лично.

Някъде да си прочел да продавам майки? Аз не съм мако пройзводител, затова само подарявам. А слаб, към 80 кг си доколкото имам инфо от ЦРУ.

ch.atanasov
19.01.2018, 19:54
Някъде да си прочел да продавам майки? Аз не съм мако пройзводител, затова само подарявам. А слаб, към 80 кг си доколкото имам инфо от ЦРУ.

Знам , ама как да напиша : подари ми 2 майки.blush; Не е възпитано. ЦРУ -то има почерпка от мен.:bigsmile:

jdrumev
19.01.2018, 20:19
Знам , ама как да напиша : подари ми 2 майки.blush; Не е възпитано. ЦРУ -то има почерпка от мен.:bigsmile:



Атанасов ако искаш аз да ти подаря живот и здраве аз? Само, че добивите са високи и да не си докараш дископатия.:bigsmile:От София ли искаш или от северен централен?

ch.atanasov
19.01.2018, 20:29
Атанасов ако искаш аз да ти подаря живот и здраве аз? Само, че добивите са високи и да не си докараш дископатия.:bigsmile:От София ли искаш или от северен централен?

Абе майтапите се, ама аз съм сериозен. От четири места съм купувал и извода е, че се разпада гена още при дъщерите. Така, че приемам оферти от колеги. Ти си третият -давай.

tarty
19.01.2018, 20:37
Абе майтапите се, ама аз съм сериозен. От четири места съм купувал и извода е, че се разпада гена още при дъщерите. Така, че приемам оферти от колеги. Ти си третият -давай.

Ама ти си бил медар, а не пчелар. Не се обиждай ама за толкова години само си ги гледал, а не отглеждал. При отглеждането си правиш някаква твоя селекция, каквато на теб ти харесва, а не чакаш само да вадиш мед и да купуваш болестите на другите.

jdrumev
19.01.2018, 20:39
Абе майтапите се, ама аз съм сериозен. От четири места съм купувал и извода е, че се разпада гена още при дъщерите. Така, че приемам оферти от колеги. Ти си третият -давай.



След 15 май ми напомни да ти пратя. Породата ще си я познаеш по ушите.;):bigsmile:

ch.atanasov
19.01.2018, 20:51
Ама ти си бил медар, а не пчелар. Не се обиждай ама за толкова години само си ги гледал, а не отглеждал. При отглеждането си правиш някаква твоя селекция, каквато на теб ти харесва, а не чакаш само да вадиш мед и да купуваш болестите на другите.

Е, все крайни изводи. Медар съм, нали за мед ги гледам, не за красота. :bigsmile:За селекцията ще те пусна метър, макар че и ти си купувал.hi;

tarty
19.01.2018, 20:55
Е, все крайни изводи. Медар съм, нали за мед ги гледам, не за красота. :bigsmile:За селекцията ще те пусна метър, макар че и ти си купувал.hi;

Естествено, че купих. След толкова хвалене на копешките майки си купих 5 бр от най-добрия, за да проверя мойте на какво ниво са, еми няма разлика в добивите, има разлика само в отглеждането.

delta.e
19.01.2018, 21:02
Е, все крайни изводи. Медар съм, нали за мед ги гледам, не за красота. :bigsmile:За селекцията ще те пусна метър, макар че и ти си купувал.hi;

Атанасов , аз ако кажа нещо съм -злобар !
А , ти защо се келешиш ? :)

ch.atanasov
19.01.2018, 21:07
Естествено, че купих. След толкова хвалене на копешките майки си купих 5 бр от най-добрия, за да проверя мойте на какво ниво са, еми няма разлика в добивите, има разлика само в отглеждането.

Е, само при него ( най-добрия )трябваше да се набутам. Добре, че не ми стигаха еврата.:bigsmile:

tarty
19.01.2018, 21:15
Е, само при него ( най-добрия )трябваше да се набутам. Добре, че не ми стигаха еврата.:bigsmile:

Слушай след първия час какво казва за майките и на каква стойност оценя елитните такива.
https://www.youtube.com/watch?v=82cMtcus4lI

delta.e
19.01.2018, 21:18
Дали , ще те разбере Янчо ?

tarty
19.01.2018, 21:21
Дали , ще те разбере Янчо ?

Не вярвам, те в залата където го слушат пак не разбират какво им казва.

ch.atanasov
19.01.2018, 21:22
Слушай след първия час какво казва за майките и на каква стойност оценя елитните такива.
https://www.youtube.com/watch?v=82cMtcus4lI

Къде ме засили пак.sweating;

delta.e
19.01.2018, 21:37
Аз разбрах !

mici-92
20.01.2018, 10:50
Нека да попитам.Когато се споменава неуточнена големина рамка,каква се има в предвид?

ch.atanasov
20.01.2018, 18:20
Слушай след първия час какво казва за майките и на каква стойност оценя елитните такива.



Къде ме засили пак.sweating;

"Докато гледах клипа накрая от казаното осъзнах, че всички лектори не са поканени заради пчеларите, а всички си плащат времето за лекцията, за да могат да си пласират стоките на същите тези пчелари(нас)" ---от пушалката

Тези твои думи, може да са по повод на друг клип, но е добре-- ти поне вече схващаш.:bigsmile:

tarty
20.01.2018, 18:49
"Докато гледах клипа накрая от казаното осъзнах, че всички лектори не са поканени заради пчеларите, а всички си плащат времето за лекцията, за да могат да си пласират стоките на същите тези пчелари(нас)" ---от пушалката

Тези твои думи, може да са по повод на друг клип, но е добре-- ти поне вече схващаш.:bigsmile:

По повод същия клип са, но какво да правя, винаги си мисля за хората с добро, а то все гледат да те прекарат.

мухозол
20.01.2018, 19:28
За тези , които не разбраха този човек - беше пчелар на България . Той каза много истини за майките . Ако слушате вниматело , ще разберете как се гледат 400 кошера и се сменят майки , а не се купуват боклуци .

ch.atanasov
28.01.2018, 12:23
За по малко от 1000 лв няма да си направя труда дори да помисля за лекция. Има достатъчно лектори обясняващи как се пчеларства.




Дай да пишем тука, че много съм се набил в очи.:bigsmile:

Явно няма да доживея да те слушам на лекция. crying;1000 лв. това са 200 слушатели по 5лв. или 100 по 10лв. Ще събереш ли такава аудитория. Я вдигни входа на 100лв., че да стане в близките 1-2 години.:bigsmile:

tarty
28.01.2018, 12:32
Дай да пишем тука, че много съм се набил в очи.:bigsmile:

Явно няма да доживея да те слушам на лекция. crying;1000 лв. това са 200 слушатели по 5лв. или 100 по 10лв. Ще събереш ли такава аудитория. Я вдигни входа на 100лв., че да стане в близките 1-2 години.:bigsmile:

Кой е казал, че всеки поотделно ще трябва да плаща, който си е платил членския внос ще слуша без пари, ще плаща дружеството, а ако има външни хора, дружеството ще си определя колко пари ще вземе за вход.

Трендафил Дончев
28.01.2018, 12:34
Ей, научете се да цитирате най - напред и тогава си мерете...........каквото си искате.:mad:

ch.atanasov
28.01.2018, 12:35
Това е оферта за бургазлий хихихи все пак се надявам някой ден да си продаваме меда заедно и тогава да сме колеги, а не конкуренти на пазара.


Не те знам какъв бизнесмен си. Ти твоите мебели заедно с " Морато мебел " и " Стило "ли ги продаваш или се бориш да оцелееш между тях.

tarty
28.01.2018, 12:43
Не те знам какъв бизнесмен си. Ти твоите мебели заедно с " Морато мебел " и " Стило "ли ги продаваш или се бориш да оцелееш между тях.

Трудно да се съберем и да продаваме заедно мебелите, конкуренцията е жестока, но в пчеларството все си мисля, че щом в другите държави могат, защо ние да не успеем.

ch.atanasov
28.01.2018, 12:48
Трудно да се съберем и да продаваме заедно мебелите, конкуренцията е жестока, но в пчеларството все си мисля, че щом в другите държави могат, защо ние да не успеем.

Дано не си разочарован след някоя година.

пп. за тези държави , които гледате съм писал, че са 100г. пред нас.

tarty
28.01.2018, 12:49
Дано не си разочарован след някоя година.

пп. за тези държави , които гледате съм писал, че са 100г. пред нас.

Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.

Трендафил Дончев
28.01.2018, 12:53
Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.

Ако те се обърнат на 180* и тръгнат с два пъти по - големи крачки за да наваксат нашите "големи крачки".

ch.atanasov
28.01.2018, 12:54
Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.

Да живеят оптимистите.:yahoo:

ch.atanasov
28.01.2018, 13:07
Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.

Да не ни останат само изтърканите цървули. С такива бодри крачки строяхме социализЪма и загробвахме капитализма.:bigsmile:

tarty
28.01.2018, 13:15
Да не ни останат само изтърканите цървули. С такива бодри крачки строяхме социализЪма и загробвахме капитализма.:bigsmile:

Тогава зависеше от партията, а сега от нас самите. Има доста разлика.

tarty
28.01.2018, 13:27
За пример:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211402285908126&set=gm.803987649802483&type=3&ifg=1

ch.atanasov
28.01.2018, 13:36
Тогава зависеше от партията, а сега от нас самите. Има доста разлика.

ДА бе. Тя затова " демокрацията " е най- великото откритие в човешката история. Като ги образоваш и вече не можеш да ги лъжеш, че бог решава нещата, измисляш филма: как народа гласува и решава кой ще кара влака. Явно ще има демокрация още 1000 години.:bigsmile:

n_markov
29.01.2018, 00:40
Колеги моля да споделите какво е положението в Ямбол - Ст.Загора. Много съм притеснен за мойте пчелички, как ли са. В момента съм далеч от тях (чужбина), но постоянно си мисля за тях. Как се движът тази година с запасите. Имам ДБ10 и ЛР. Гледам всички вече са подхранили, а моите вероятно чакат. Благодаря на отзовали те се колеги!

rosty_sz
29.01.2018, 08:32
Запасите са много добре. Ако си имал 10+ см. венец си ок. Еаботи си спокойно.

ch.atanasov
29.01.2018, 16:18
Сутринта беше мижаво време и тръгнах без кеф. Пътьом се отбих да взема малко захар, викам си : ако не за пчели, ще отиде за ракия, няма да стане зян. На пчелина тук -там мърдат, гледам 12 градуса. Като пекна едно слънце,та чак топло стана .Запалих пушалката и тръгнах да видя какво става с питките. Абе много я хапват тази фонда, ще ме набутат. Това, което видях под изядените питки ми стопли душата, май скоро не бях виждал такива семейства, че и така масово. Май ще пускам обявата за отводки. А и нещат да умират тази година -това е. Е, по едно време се разкаля терена, дето на всеки кошер правех : ПУ, ПУ- да не ви е уроки. :bigsmile:Проверих два за пило. Единият имаше на 3.10.2017 запечатан маточник, сега видях майката и малко пило. Другия е интересен, защото пак ми обърка знанията. Бях писал, че майката спря рано, на 28.08. нямаше открито пило. Не е подхранван за пило и за зимни пчели. Хайде дайте идея- как така сега е пълен с пчели, наравно с тези, които гледаха пило септември, че и октомври ( също без подхранване, изключая сиропа с hivealive ). Няма и подмор повече от другите.
Видях му майката, има прясно наснесени яйца.

ianev
29.01.2018, 16:46
Здравейте колеги! Първата лекция на Пчеларско Сдружение Бургас ще се проведе на 31.01 2018 година, начален час 18:00, в сградата на Областната Управа на град Бургас ул. Цар Петър 1 Локация: http://www.bgmaps.com/link/34481fb278abfa92e5b6bae641174736. Тема на лекцията Технология на работния процес. Лектор ще бъде Димитър Станчев на 32 години от град Бургас, собственик на 1200 кошера в разположени 14 пчелина. Пчелните семейства се отглеждат от полите на Странджа в село Извор, с.Зидарово, с.Индже войвода, с.Младежко, с.Бяла вода, с.Калово, общо три общини в област Бургас. Пчелар на Бургаска Област за 2015 годинa.

ch.atanasov
29.01.2018, 17:18
Тема (http://Тема) на лекцията Технология на работния процес. Лектор ще бъде Димитър Станчев на 32 години от град Бургас, собственик на 1200 кошера в разположени 14 пчелина.

Богата биография за тази Христова възраст.:yo: Щом за две години утроява кошерите, значи е оправен -бизнесмен.

ianev
29.01.2018, 17:20
Информирам те предварително, за да ни вмъкнеш в натоварената си програма ;) Майтапа на страна Заповядай

ch.atanasov
29.01.2018, 17:25
Информирам те предварително, за да ни вмъкнеш в натоварената си програма ;) Майтапа на страна Заповядай

Искрено ти благодаря, но нямам амбиция да се развивам до такива висини.

п.п Ще чакам Червенков.:bigsmile:

ianev
29.01.2018, 18:47
За всички членове на дружеството лекцията си е абсолютно безплатна. А за колеги който не са членове на дружеството входна такса 5 лв. За Янчо незнам как ще седят нещата. Но ако дойдеш аз ще ти платя входа ;)

ch.atanasov
29.01.2018, 18:48
Това е въпросния кошер .

9217

Това е част от запаса.

9218

kuline
29.01.2018, 18:52
За всички членове на дружеството лекцията си е абсолютно безплатна. А за колеги който не са членове на дружеството входна такса 5 лв

Може да ползвате добрата практика на "Пчела" - Добрич, да направите клип, за да го видим и ние - далечно живущите.

ch.atanasov
29.01.2018, 18:52
За всички членове на дружеството лекцията си е абсолютно безплатна. А за колеги който не са членове на дружеството входна такса 5 лв. За Янчо незнам как ще седят нещата. Но ако дойдеш аз ще ти платя входа ;)

Наистина ли мислиш, че не идвам заради петте лева.:)

Валентин.
29.01.2018, 18:59
Августовските пчели презимуват най-добре, и най-голям процент.

ch.atanasov
29.01.2018, 19:08
Августовските пчели презимуват най-добре, и най-голям процент.

Така казват, но тогава как да спрем пило през септември и до средата на октомври (при мен ), май няма полза от него.

Валентин.
29.01.2018, 19:16
Септември и Октомври пилото намалява. Имал съм кошери на 5-7 Септември само със запечатено пило. Презимуваха си перфектно.

Така го дават учените, така го наблюдавам и при мен. Нищо ненормално. За южните райони нямам представа.

Kowalski
29.01.2018, 19:19
За всички членове на дружеството лекцията си е абсолютно безплатна. А за колеги който не са членове на дружеството входна такса 5 лв. За Янчо незнам как ще седят нещата. Но ако дойдеш аз ще ти платя входа ;)

А ако дойда с един буркан мед?

ianev
29.01.2018, 19:44
За сега мислим да не снимаме или ако го правим ще е само 5-10 мин от лекцията. Колега Ковалски ела ако искаш с буркана ще пробваме да го продадем пред входа а ти ще си прибереш разликата ;)

Kowalski
29.01.2018, 19:51
Аз пък на 19.01 намерих една изхвърлена майка пред един кошер.Вчера пчелите от този кошер носеха вода при 6 градуса.Не можах да ги проверя в какво състояние са.

Георги Куров
29.01.2018, 19:59
Така казват, но тогава как да спрем пило през септември и до средата на октомври (при мен ), май няма полза от него.
Изолатор на Хмара се ползва, майката се затваря още август. Има клипове доста.

delta.e
29.01.2018, 19:59
Колега , утре или в сряда ще погледнеш в кошера и ще ни осведомиш за положението .
На мен ми се върти една мисъл в главата , но да видим .

ianev
29.01.2018, 20:00
Днес подхраних къде по кило, къде по половин. Защото някъде не бяха пипнали предните питките, запасите на са мръднали. Имам една жертва но нея си е чаках и не ме изненада нейната съдба, още 3-4 по слаби но останалите са на ниво. Рамки вдигнах само на един единствен кошер и то от въпросните слаби и имаше пило колкото цигарена кутия запечатано. Доволен съм как зимуват но зимата е още пред нас, така че да не бързаме с оценките

delta.e
29.01.2018, 20:01
Изолатор на Хмара се ползва, майката се затваря още август. Има клипове доста.

Гоше , подобна система искаха да въведат още през 1988 в ГДР .

Георги Куров
29.01.2018, 20:07
Гоше , подобна система искаха да въведат още през 1988 в ГДР .
Най-вероятно има и други преди Хмара, много преди него. Малихин в клиповете си казва че сам е достигнал до същите изводи, но така се е наложило името на този изолатор.

ch.atanasov
29.01.2018, 20:08
Изолатор на Хмара се ползва, майката се затваря още август. Има клипове доста.

Той ще е бил някой айлякчия или е гледал 5 кошера.:bigsmile:

Kowalski
29.01.2018, 20:21
Най вероятно ще е след четвъртък,ако позволи времето,но ми направи впечатление че само от този кошер пчелите кацаха на поилката.Може би това е ключа на проблема.

tarty
29.01.2018, 20:56
Сутринта беше мижаво време и тръгнах без кеф. Пътьом се отбих да взема малко захар, викам си : ако не за пчели, ще отиде за ракия, няма да стане зян. На пчелина тук -там мърдат, гледам 12 градуса. Като пекна едно слънце,та чак топло стана .Запалих пушалката и тръгнах да видя какво става с питките. Абе много я хапват тази фонда, ще ме набутат. Това, което видях под изядените питки ми стопли душата, май скоро не бях виждал такива семейства, че и така масово. Май ще пускам обявата за отводки. А и нещат да умират тази година -това е. Е, по едно време се разкаля терена, дето на всеки кошер правех : ПУ, ПУ- да не ви е уроки. :bigsmile:Проверих два за пило. Единият имаше на 3.10.2017 запечатан маточник, сега видях майката и малко пило. Другия е интересен, защото пак ми обърка знанията. Бях писал, че майката спря рано, на 28.08. нямаше открито пило. Не е подхранван за пило и за зимни пчели. Хайде дайте идея- как така сега е пълен с пчели, наравно с тези, които гледаха пило септември, че и октомври ( също без подхранване, изключая сиропа с hivealive ). Няма и подмор повече от другите.
Видях му майката, има прясно наснесени яйца.

Брей да не повярваш, прихванал си нещо от това което казвам ихихихи, ама пробвай и другите неща, белким някой ден, като ме видиш да ме потупаш по рамото и да кажеш, евала майстор си.

ch.atanasov
29.01.2018, 21:34
Брей да не повярваш, прихванал си нещо от това което казвам ихихихи, ама пробвай и другите неща, белким някой ден, като ме видиш да ме потупаш по рамото и да кажеш, евала майстор си.

Еха, чешеш си яко егото.:yo: Какво видя от твоите работи, че не разбрах. Всичко което виждаш ( четеш ) е от времето, когато ти не беше виждал пчела и ходеше прав под масата. Да не излезе, че ти си плагиатствал.:bigsmile:

DimityrG
29.01.2018, 23:01
Това е едно много Елегантно решение на изолатор:https://www.youtube.com/watch?v=3UvxhOHJ-Ng.Заслужава си гледането,а аз стягам за изпитване на Хмара фабрични,на Малихин в разните варианти и струва ми се,че на Миленин ще е най-доброто попадение...Поздрави и благопожелания!

mici-92
30.01.2018, 09:43
Аз пък на 19.01 намерих една изхвърлена майка пред един кошер.Вчера пчелите от този кошер носеха вода при 6 градуса.Не можах да ги проверя в какво състояние са.
Как разбра,че носят вода?Моля!

Kowalski
30.01.2018, 10:26
Как разбра,че носят вода?Моля!

Имат си поилка и от поилката наблюдавам в кой кошер влизат.

Kowalski
30.01.2018, 17:21
Аз пък на 19.01 намерих една изхвърлена майка пред един кошер.Вчера пчелите от този кошер носеха вода при 6 градуса.Не можах да ги проверя в какво състояние са.

Преди малко проверих кошера.Видях яйца,открито и запечатано пило и не видях смисъл да открия майката.А за изхвърлената майка нямам си идея от къде се появи.

jordanov
30.01.2018, 21:53
Късна самосмяна?

Nik_m
30.01.2018, 22:04
В семейството е имало 2 майки (майка и дъщеря) и на старата и е дошло времето.

ch.atanasov
31.01.2018, 17:02
Днес пореден прекрасен ден. Правих бърз преглед ( поглед от горе ) за положението с питките и получиха лекинко, профилактично третиране за нозема. Хапват не се шегуват, кълбата са напълно разпуснати и шетат по крайните рамки. Слаби ли са силни ли са незнам, но много си ги харесвам. Носят мижави топчета прашец ли ярма ли, но имаше и такива с доста жълт цвят.
9221

Като гледам пчели няма, пък омахали фондата.:bigsmile:

ianev
01.02.2018, 10:00
И при мен положението е подобно. Една загинало "семейство", писах семейство в кавички, защото беше една тартовка на която бутнах майка ноември месец и въпреки че имаше пчели (вероятно стари) е умряло. Иначе си бяха приели майката и бяха изяли и те един килограм храна но както се казва естествен подбор. Всички останали са на ниво имам 3-4 между 3-4 междурамия но ще избутат. Едно от тях проверих за пило и имаше колкото цигарена кутия. Сложих им още малко храна, въпреки че не беше нужно защото запасите им ще позволят да изкарат още една зима. Мисля повече да не ги бутам и да си пия виното ( добре че заредих скоро) ;)

Вълчан
01.02.2018, 11:56
И при мен положението е подобно. Една загинало "семейство", писах семейство в кавички, защото беше една тартовка на която бутнах майка ноември месец и въпреки че имаше пчели (вероятно стари) е умряло. Иначе си бяха приели майката и бяха изяли и те един килограм храна но както се казва естествен подбор. Всички останали са на ниво имам 3-4 между 3-4 междурамия но ще избутат. Едно от тях проверих за пило и имаше колкото цигарена кутия. Сложих им още малко храна, въпреки че не беше нужно защото запасите им ще позволят да изкарат още една зима. Мисля повече да не ги бутам и да си пия виното ( добре че заредих скоро) ;)

Здравей, колега: Гледам храниш с Фондбее, бях питал за нея дали има разлика с Апифондата, откъм вземане от пчелното семейство и съответно му развитие. Ти имашли такова наблюдение и какво може да ми кажеш за Фондабее?

ianev
01.02.2018, 13:22
За първа година слагам от нея но за момента съм доволен как е взимат. Прави впечатление че кристала и е много фин, като брашно. За мен е на едно ниво с Апи фондата, а мен лично ме спечели и с това, че има пакет и от 1 кг. Няма разтичане, повечето семейства са изконсумирали по 1 кг. Това семейство на снимката е малко на страни от питката защото в деня в който ги слагах бяха разпуснати кълбата и ги слагах на "око". Първата партида е получиха на 30 декември, което го отчитам като грешка с оглед на запасите им тогава и времето което им позволява да си пренасят но бях закарал храната до пчелина и не ми се връщаше обратно. Щях да им заложа за първи път сега, какво да се прави страх лозе пази ...

ianev
04.02.2018, 09:21
На 07.02.2018 година Лекция на д-р Димитър Желязков, в сградата на Областна Управа Бургас!

https://www.youtube.com/watch?v=hW7xpEXJU2s

miroslav70
04.02.2018, 13:52
И аз за първа зима я давам,някои са опапали\свалили 2,5 кг от 21.12. до тази сутрин,и другите я взимат доста добре.(което е зле-ще тряа пак да се ръся...)

Гогол
04.02.2018, 15:13
И аз за първа зима я давам,някои са опапали\свалили 2,5 кг от 21.12. до тази сутрин,и другите я взимат доста добре.(което е зле-ще тряа пак да се ръся...)

Това е много за 45 дена–може би венците от мед са били символични есента или не са преставали да гледат пило.А след като си сложил храната си ги стимулирал да го увеличат драстично.Беше хубаво да поразровиш един от отличниците във вземането на питките и да видиш къде отива тази храна–дали на склад или се превръща в пило.Тогава сигурно щеше да знаеш как да процедираш.При вас дават ново застудяване–ако са на пило трябва да им дадеш поне половинка скоро за да не се разделят на две,ако продължи това застудяване.

miroslav70
04.02.2018, 20:04
Това е много за 45 дена–може би венците от мед са били символични есента или не са преставали да гледат пило.А след като си сложил храната си ги стимулирал да го увеличат драстично.Беше хубаво да поразровиш един от отличниците във вземането на питките и да видиш къде отива тази храна–дали на склад или се превръща в пило.Тогава сигурно щеше да знаеш как да процедираш.При вас дават ново застудяване–ако са на пило трябва да им дадеш поне половинка скоро за да не се разделят на две,ако продължи това застудяване.
Юнски отводки,зазимени на 8р. с около 12 кг. мед.В сряда ще получат още по 1,5 кг. и ако времето позволи ще ги попрегледам.Благодаря за съвета.

Sylvie
04.02.2018, 21:55
И от мен положително мнение за FondaBee u FondaBeeFruc. И аз за първа година я ползвам, но виждам, че пчелите я приемат добре.

ianev
09.02.2018, 18:34
На 14.02.2018 година 18:00 часа, Лекция на Председателя на сдружение "Пчела Добрич 1946" Добрин Добрев, в сградата на Областна Управа Бургас


https://www.youtube.com/watch?v=E3UbVCElIec

Kowalski
10.02.2018, 09:19
Вчера видях един умрял търтей пред един кошер.Явно е останал от миналата година.Вие как мислите?

ch.atanasov
10.02.2018, 09:49
Вчера видях един умрял търтей пред един кошер.Явно е останал от миналата година.Вие как мислите?

Бог да го прости.:bigsmile: Не го мисли, ако не си правил преглед, виж дали всичко е наред със семейството.

Kowalski
10.02.2018, 09:58
Бог да го прости.:bigsmile: Не го мисли, ако не си правил преглед, виж дали всичко е наред със семейството.

Прегледах ги преди седмица.Пушка са!Ела ми на гости някой ден да им се радваме заедно.Да опиташ от Муската до кошерите

jdrumev
10.02.2018, 12:17
Вчера видях един умрял търтей пред един кошер.Явно е останал от миналата година.Вие как мислите?



Аз съм имал по слаби кошери които са оставяли зимата търтеи. Тоя слаб или силен е?

Kowalski
10.02.2018, 13:54
Аз съм имал по слаби кошери които са оставяли зимата търтеи. Тоя слаб или силен е?

Бе не е силна.Миналогодишна отводка и малко злобна.

ianev
10.02.2018, 15:23
Бях забелязъл търтей пред два кошера и двата се оказаха търтовки. Това беше ноември месец, и на двете придадох по една майка, едното семейство оцеля и няма ядове. Другото си прие майката но липсата на млади пчели му реши съдбата и това ми е единствената жертва до момента. Дано така и да си остане

ch.atanasov
24.02.2018, 20:02
Днес ходих да си дадем прошка с моите робчета, преди зимния апокалипсис. :bigsmile:При такива застудявания и сняг, над Бургас цяла нощ се чуват ята гъски, а по нивите наоколо пасът милиони. Днес не видях дори една. Та в тази връзка : в север-североизтока -как е ? Пристигнаха ли тази година или за ден-два , няма да се хабят да летят до БГ.:bigsmile:

tarty
24.02.2018, 20:16
Чанко, камерата ми прати сутринта снимка със записани -4° на пчелина, при тая температура сега следващите дни наистина може да стигне - 15°-20° , а тогава какви гъски чакаш.

ch.atanasov
24.02.2018, 20:23
Чанко, камерата ми прати сутринта снимка със записани -4° на пчелина, при тая температура сега следващите дни наистина може да стигне - 15°-20° , а тогава какви гъски чакаш.

Камерата ти е със сбъркан термометър.:bigsmile: Моя беше + 5. Не чакам гъски , само се съмнявам тук да стане минус 14 градуса.

jdrumev
24.02.2018, 21:11
Днес ходих да си дадем прошка с моите робчета, преди зимния апокалипсис. :bigsmile:При такива застудявания и сняг, над Бургас цяла нощ се чуват ята гъски, а по нивите наоколо пасът милиони. Днес не видях дори една. Та в тази връзка : в север-североизтока -как е ? Пристигнаха ли тази година или за ден-два , няма да се хабят да летят до БГ.:bigsmile:



За щъркела разбра ли къде е кацнал днеска?:bigsmile:

ch.atanasov
24.02.2018, 21:19
За щъркела разбра ли къде е кацнал днеска?:bigsmile:

Разбрах, но не ми стана ясно, защо е объркал месеца.:bigsmile:

jdrumev
24.02.2018, 21:22
Разбрах, но не ми стана ясно, защо е объркал месеца.:bigsmile:



Той модернизатора отдавна пише за тия работи дето стават.Не може върбата да цъфти, а дрена да чака.Какво чака не ми е ясно.

Георги Куров
24.02.2018, 21:25
Патки няма. Беше топло през деня около 3-4 градуса, тихо. В момента температурата е -3 с вятър и сняг.

kuline
24.02.2018, 22:10
Не чакам гъски , само се съмнявам тук да стане минус 14 градуса.
При вас вероятно - не, но при нас, дето сибирската поща идва по вятъра, може и да стане. Ние и пчелите ни, сме калени в такива битки. Инак гъските, ако има такива, да му мислят.

ch.atanasov
24.02.2018, 22:14
При вас вероятно - не, но при нас, дето сибирската поща идва по вятъра, може и да стане. Ние и пчелите ни, сме калени в такива битки. Инак
гъските, ако има такива, да му мислят.

Колко е абсолютната отрицателна температура при теб (май Разград беше )?

kuline
24.02.2018, 22:26
Колко е абсолютната отрицателна температура при теб (май Разград беше )?

За тази зима -18,8 целзиеви градуса, за миналата не помня.

ch.atanasov
24.02.2018, 22:29
За тази зима -18,8 целзиеви градуса, за миналата не помня.

Тази ?? да не е за предната-2016/2017 ?

icofly
24.02.2018, 22:33
Днес въпреки противното време,успях на около 60 крайно нуждаещи се да сложа по една питка!Пък каквото ще да става.Положението при мен е от 1пита колкото длан яйца,до 5 пити пило.Основно са на 3 пити с диаметър около 20см!
!

kuline
24.02.2018, 22:35
Тази ?? да не е за предната-2016/2017 ?

Е сега, не бих казал, че съм бил в кома толкова време. :bigsmile:

jdrumev
24.02.2018, 22:56
Днес въпреки противното време,успях на около 60 крайно нуждаещи се да сложа по една питка!Пък каквото ще да става.Положението при мен е от 1пита колкото длан яйца,до 5 пити пило.Основно са на 3 пити с диаметър около 20см!
!


60крайно нуждаещи.С колко семейства си колега,ако не е тайна?

icofly
24.02.2018, 23:07
По точно половината,ако има значение!

delta.e
24.02.2018, 23:24
Не виждам лошо , и на всички да си сложил питки .

ch.atanasov
25.02.2018, 09:04
Колко е абсолютната отрицателна температура при теб (май Разград беше )?


Е сега, не бих казал, че съм бил в кома толкова време. :bigsmile:

Ейй, с тоя Севдат ви изкипя комата.:bigsmile:
За това става въпрос :



Абсолютни минимални температури (°C)
−17,8
−14
−15
−6
0
6
10
10
1
−4
−9
−13
−17,8




За Бургас от януари до декември.

kuline
25.02.2018, 10:44
Ейй, с тоя Севдат ви изкипя комата.:bigsmile:
За това става въпрос :



Абсолютни минимални температури (°C)
−17,8
−14
−15
−6
0
6
10
10
1
−4
−9
−13
−17,8




За Бургас от януари до декември.
Ей тоя бат Севдо - пчеларското гуру на североизтока. :bigsmile:
Еми конкретизирай си питането. Не разбрах горните данни за какъв период от време са(години)
Като ровичкаш в нета, може да откриеш същата скала и за нашия район. Инак абсолютната минимална е измерена през февруари и е -26,8, при вас през януари -21,6

ch.atanasov
25.02.2018, 17:36
Уааа. :icon_eek:Гледам прогнозата за 1.03. при мен отишла на - 16 градуса. В момента вали ситен снежец и почва да побелява. За утре дават 32 мм. валежи и май ще загрубеят нещата. То на Бургас колко му трябва - 2-3см. сняг и живота спира.:(

Христо Димитров
25.02.2018, 17:42
Уааа. :icon_eek:Гледам прогнозата за 1.03. при мен отишла на - 16 градуса. В момента вали ситен снежец и почва да побелява. За утре дават 32 мм. валежи и май ще загрубеят нещата. То на Бургас колко му трябва - 2-3см. сняг и живота спира.:(


Виж в Троянът колко ще е следващите дни : https://www.sinoptik.bg/troyan-bulgaria-100726320/10-days

krasimir00
25.02.2018, 18:09
Преди време си правих разни стратегии за предстоящи добиви мед , евентуални отводки за продажба и т.н , но в един момент осъзнах , че няма как да планирам неща , които не зависят изцяло от мен. Оттогава някак си ми е по леко , когато не тая огромни надежди за супер добиви и богати години. За тия студове дето се очакват по никое време , за мен важи лафа " надявай се на най доброто , но бъди готов и за най лошото " . Успех на всички !

ch.atanasov
22.03.2018, 12:27
Баба ви Марта е изперкала нацяло. :bigsmile:Не е за вярване, но тук вали обилен сняг и всичко е побеляло. По колите има 5-6 санта. Под терасата има 4 цъфнали джанки, ще ги следя дали ще вържат плод.

Трендафил Дончев
22.03.2018, 12:32
Баба ви Марта е изперкала нацяло. :bigsmile:Не е за вярване, но тук вали обилен сняг и всичко е побеляло. По колите има 5-6 санта. Под терасата има 4 цъфнали джанки, ще ги следя дали ще вържат плод.

На цъфтеж - сняг, на плод - град.

ch.atanasov
22.03.2018, 12:42
На цъфтеж - сняг, на плод - град.

Първото не бях го виждал. Моите джанки цъфтят по-късно от тези в Бургас, преди седмица даже не бяха напъпили. Мисля ги, щото ще ми измръзне ракията.:bigsmile:

Profi
22.03.2018, 21:56
Не се кахърете , моите пчели от снега мед правят ,мед сладолед се нарича,
сега сериозно ,1 милион години пчелите са на планетата , а не се знае да ли не са и от преди това ,живота на планетата е на 1,6 милиарда години според учените, колко катаклизми са преживяли ,та ледников период, та изригване на вулкани ,катаклизми които ,не сме и сънували ,ако не е пчеларя да ги умори ......, ще надживеят човечеството.

Ангел Йосифов
22.03.2018, 22:04
сега сериозно ,1 милион години пчелите са на планетата
Май не се майтапиш...или......

srg
23.03.2018, 04:03
Може пък да са били разработка на военните от онова време. :)

ch.atanasov
24.03.2018, 10:25
Джанките, за втори път ги затрупа тази седмица.
9374

Иначе температурата е около 1 градус.

пп. Трите долу и две отсреща.

Kowalski
15.04.2018, 20:21
И при мене се появиха едни черни пълзящи пчели,но не знам да ли е от старост или някой ги е напръскал с някакъв препарат заедно с овошките.

tarty
03.06.2018, 21:52
Готови за медосбор. Друмев, сметни още колко инвертар трябва да купиш, за да ме стигнеш https://www.youtube.com/watch?v=8SfoiEUo-y4&t=34s

jdrumev
03.06.2018, 21:59
Слаба работа са Бат Янчо.Днеска каквото видях в УЛ направо няма да повярваш.:bigsmile:Сега ми отвори работа да ти върна камъните.:bigsmile:

tarty
05.06.2018, 22:43
Готов за маната9527

Трендафил Дончев
05.06.2018, 22:56
Готов за маната9527

Абе Янчо, пак да те питам. От прелката на този комин трябва да има опашка от влитащи и излитащи пчели най - малко три метра, а тук няма никакви пчели? Аз, ако ти снимам дъщерите на майките които ми подари, че ти ще поискаш да ти ги върна.:bigsmile:

tarty
05.06.2018, 23:05
Абе Янчо, пак да те питам. От прелката на този комин трябва да има опашка от влитащи и излитащи пчели най - малко три метра, а тук няма никакви пчели? Аз, ако ти снимам дъщерите на майките които ми подари, че ти ще поискаш да ти ги върна.:bigsmile:

Застанал съм от задната страна на кошера хихих затова не виждаш пчели, но от къде да знаеш къде е хихихи. Повтарям се, но ако имаш път към морето заповядай да ги видиш на живо и това е само с една майка. Това за дъщерите не го разбирам, за добро или лошо е?

jdrumev
06.06.2018, 08:37
Декември ти се чудих на акъля как ги зобеше с кофата.:bigsmile:Тази година разбрах.:bigsmile:Бат Янчо според мен втория плодник след някой друга седмица трябва да го махаш.:bigsmile:по ще ти е далавера една отводчица.:bigsmile:Вярно сега е горната граница на майката,но пък нали трябва и да я сменяш.:bigsmile:

tarty
13.07.2018, 19:12
Вече от няколко колеги чувам, че точно преди цъфтежа на слънчогледа кошерите са били пълни със пчели( плодник и два магазина) и 10 дена след цъфтежа свалят магазините( празни), защото няма пчели в кошерите, останали са по 6-7 покрити рамки в плодниците.

ch.atanasov
13.07.2018, 19:49
Вече от няколко колеги чувам, че точно преди цъфтежа на слънчогледа кошерите са били пълни със пчели( плодник и два магазина) и 10 дена след цъфтежа свалят магазините( празни), защото няма пчели в кошерите, останали са по 6-7 покрити рамки в плодниците.

Как е при теб? За един приятел питам.:bigsmile:

tarty
13.07.2018, 19:54
Как е при теб? За един приятел питам.:bigsmile:

За момента е слабо по 25 кг средно, но имам да вадя още, проблема ми е времето, докато се наканя и ще си го изядат, а имам по два магазина с мед на някой кошери и това беше преди две седмици, от тогава нв съм ходил на пчелина.

ch.atanasov
13.07.2018, 20:35
За момента е слабо по 25 кг средно, но имам да вадя още, проблема ми е времето, докато се наканя и ще си го изядат, а имам по два магазина с мед на някой кошери и това беше преди две седмици, от тогава нв съм ходил на пчелина.

Е, да при положение, че вадиш средно по 100 кг.:bigsmile:

rosty_sz
13.07.2018, 20:38
Вече от няколко колеги чувам, че точно преди цъфтежа на слънчогледа кошерите са били пълни със пчели( плодник и два магазина) и 10 дена след цъфтежа свалят магазините( празни), защото няма пчели в кошерите, останали са по 6-7 покрити рамки в плодниците.
Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.

jdrumev
13.07.2018, 20:39
Е, да при положение, че вадиш средно по 100 кг.:bigsmile:



Прави пакети и си трае.:bigsmile:При тия цени не му трябва добив.А бе хиена е усети де да натисне.:bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 20:45
Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.



Само летящата я нама при нас. Тоя път е по малко 1 магазин само.Отводките с еднородно пило са на 100% долу или ограбени или пчелите ги нама само меда стои.Интересно е в случая,че не го грабят,а налитат на слабите.Без да отварям кошерите зная кой е слаб/с проблеми/нужно е само да видя де се пробвата да пробият.Цял сезон не сме падали под 8 рамки пило и все няма пчели в пашата.

Kuline1
13.07.2018, 20:46
Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.
На много хора майтап им се струва работата и си викат, тия пък пишман пчелари. Не им се връзвай бе човек.

Трендафил Дончев
13.07.2018, 20:52
За сметка на пчелите, молеца е много активен.

tarty
13.07.2018, 20:57
Е, да при положение, че вадиш средно по 100 кг.:bigsmile:

Ей ще умреш и няма да схванеш, че за мен не е важно колко мед ще изкарам, а да докарам по 500 лв от кошер приходи.

tarty
13.07.2018, 21:05
Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.
Колега спомена скоро, че някой от нашите професори изследвал нектар от слънчогледа и намерил 3 вида отрови в него.

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:06
Ей ще умреш и няма да схванеш, че за мен не е важно колко мед ще изкарам, а да докарам по 500 лв от кошер приходи.

Става. Ако продадеш и кошера с пчелите.;)

Валентин.
13.07.2018, 21:07
И слънчогледовия мед е боклук. Тц Тц Тц

jdrumev
13.07.2018, 21:10
За сметка на пчелите, молеца е много активен.



От една седмица,но го оправихме и него .:bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 21:11
Ей ще умреш и няма да схванеш, че за мен не е важно колко мед ще изкарам, а да докарам по 500 лв от кошер приходи.


Дай боже всеки му.:bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 21:12
И слънчогледовия мед е боклук. Тц Тц Тц



Бат Вальо боклук ,боклук ама 8 лв върви бурканя.:bigsmile:

rosty_sz
13.07.2018, 21:13
Колега спомена скоро, че някой от нашите професори изследвал нектар от слънчогледа и намерил 3 вида отрови в него.
Тоя мит се носи от уста на уста, но никой не е виждал изследването. Със сигурност за единия ми пчелин слънчогледа няма вина. Със сигурност пчелите започнаха да изчезват преди слънчогледа, но към днешна дата колеги споделят за ужасно слаби семейства. Страх ме е да ида да видя как са моите на слънчогледа, но утре съм решил да ида да погледна.

tarty
13.07.2018, 21:15
И слънчогледовия мед е боклук. Тц Тц Тц

Ако е истина и пчелите измират от него, какъв ще е тогава? Предполагам знаеш, че в едно пакетче чипс има много повече вредни неща за човека.

Валентин.
13.07.2018, 21:16
Разбира му на търтея цафарата.....от празни сандъци.

Валентин.
13.07.2018, 21:17
Баси що народ сме изтровили с тоя слънчогледов мед да го еа. Нема ли кой да вземе да ни осъди.

tarty
13.07.2018, 21:18
Става. Ако продадеш и кошера с пчелите.;)

Кошера ми струва над 600 лв, а с пчелите ще отиде над 800 лв

jdrumev
13.07.2018, 21:19
Тоя мит се носи от уста на уста, но никой не е виждал изследването. Със сигурност за единия ми пчелин слънчогледа няма вина. Със сигурност пчелите започнаха да изчезват преди слънчогледа, но към днешна дата колеги споделят за ужасно слаби семейства. Страх ме е да ида да видя как са моите на слънчогледа, но утре съм решил да ида да погледна.


За мен са дъждовете които са уж от Сахара,но не изключвам и последния студ който обърка възрастовия баланс и зимната пчела изчезна от раз.

jdrumev
13.07.2018, 21:19
Кошера ми струва над 600 лв, а с пчелите ще отиде над 800 лв

То гулем е твоя колкото 4-5 наши.:bigsmile:

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:21
Кошера ми струва над 600 лв, а с пчелите ще отиде над 800 лв

Виждаш ли, даже надскочи бариерата от 500 лв.;)

tarty
13.07.2018, 21:22
Виждаш ли, даже надскочи бариерата от 500 лв.;)

За какво да ги продавам, амортизацията си върви всяка година.

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:22
При мен няма слънчоглед, но явлението го има както и го описах.

tarty
13.07.2018, 21:25
При мен няма слънчоглед, но явлението го има както и го описах.

И при мене няма, но това явление не се е случило. Оплакват се засега само пчеларите на който пчелините им са близко до ниви.

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:27
За какво да ги продавам, амортизацията си върви всяка година.

Нали трябва да изкарваме колкото си може повече от кошер? А и не изкара точно сметката. 600 - кошер, 500 печалба, пчели 200 както каза и колко стана? Значи продаваш с кошера и напролет с нови кошери, а и на теб ти ги дават с отстъпка или не е така? Абе далаверата ти излиза без пари - само на печалба. :bigsmile:

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:29
И при мене няма, но това явление не се е случило. Оплакват се засега само пчеларите на който пчелините им са близко до ниви.

И ниви няма.

tarty
13.07.2018, 21:33
Нали трябва да изкарваме колкото си може повече от кошер? А и не изкара точно сметката. 600 - кошер, 500 печалба, пчели 200 както каза и колко стана? Значи продаваш с кошера и напролет с нови кошери, а и на теб ти ги дават с отстъпка или не е така? Абе далаверата ти излиза без пари - само на печалба. :bigsmile:

Започна да мислиш като депутат :)

вдраев
13.07.2018, 21:34
Работните пчели след 10-15 излитания в слнчогледа не се завръщат.Добре ,че тая година вали иначе щеше да е по зле.Които има възможност да дава рядък сироп по малко през вечер да разрежда нектара от слънчогледа.Това е мое мнение и го знам от опит.

jdrumev
13.07.2018, 21:36
При мен няма слънчоглед, но явлението го има както и го описах.



Никога ли не го е имало или някаква селско стопанска култура.Аз защо го нямам на Бояна това изчезване?Даже при тая не роева година колегата направи от 4 4 в роево.:bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 21:39
Работните пчели след 10-15 излитания в слнчогледа не се завръщат.Добре ,че тая година вали иначе щеше да е по зле.Които има възможност да дава рядък сироп по малко през вечер да разрежда нектара от слънчогледа.Това е мое мнение и го знам от опит.


Аз не съм съгласен с това твърдение.То ако беше така нямаше да останат пчели тия 20-30 дена.:bigsmile:Не се заяждам, а редкия сироп и ние го даваме когато ни мързи да правим кумини.:bigsmile:Шегувам се

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:40
Никога ли не го е имало или някаква селско стопанска култура.Аз защо го нямам на Бояна това изчезване?Даже при тая не роева година колегата направи от 4 4 в роево.:bigsmile:

Както винаги ти си с обратен знак.:bigsmile: Аз слънчоглед съм виждал само на пакети в Кауфланд.

Sylvie
13.07.2018, 21:40
Работните пчели след 10-15 излитания в слнчогледа не се завръщат.Добре ,че тая година вали иначе щеше да е по зле.Които има възможност да дава рядък сироп по малко през вечер да разрежда нектара от слънчогледа.Това е мое мнение и го знам от опит.

Това няма ли да се отрази на качеството на меда? В смисъл захарта от сиропа няма ли да се открие при анализ?

jdrumev
13.07.2018, 21:41
Това няма ли да се отрази на качеството на меда? В смисъл захарта от сиропа няма ли да се открие при анализ?


То колежке сиропи има всякакви.:bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 21:43
Както винаги ти си с обратен знак.:bigsmile: Аз слънчоглед съм виждал само на пакети в Кауфланд.



Грозде комшите имат ли Модернизаторе?

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:43
То колежке сиропи има всякакви.:bigsmile:

Друмев, кажи им, че и акацията разреждат някои. ;)

вдраев
13.07.2018, 21:43
Никога ли не го е имало или някаква селско стопанска култура.Аз защо го нямам на Бояна това изчезване?Даже при тая не роева година колегата направи от 4 4 в роево.:bigsmile:
Слънчогледа още като го сеят е обработен с отрова която трае докато цъфти.Щом бръмбар умира като гризе от стеблото смятай с какво се третира.Едно време не бе така.

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:45
Грозде комшите имат ли Модернизаторе?

Имат Друмев, имат. Един тук си е взел една моторна пръскачка и от радост пръска по всяко време. Аз съм в пчелина и се задушавам, а той без маска се чудя как не е умрял още?

вдраев
13.07.2018, 21:53
Качеството пада,но имаш бол пчели.

jdrumev
13.07.2018, 21:54
Друмев, кажи им, че и акацията разреждат някои. ;)


Това е тема табу.:bigsmile:Според мен трябва да са открие една тема,,Как се храни хитро в медозбора и след.":bigsmile:

Трендафил Дончев
13.07.2018, 21:56
Това е тема табу.:bigsmile:Според мен трябва да са открие една тема,,Как се храни хитро в медозбора и след.":bigsmile:

Как? Яко. :bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 21:56
Качеството пада,но имаш бол пчели.



Вярно имаш ама да не завали Сахарския дъжд.:bigsmile:Ореховата шума отново изсъхна и тая година,но пък оправиха се кестините в София .;):bigsmile:

jdrumev
13.07.2018, 21:59
Как? Яко. :bigsmile:



Е не всеки продава меда си на буркан.Ако дойдеш на един пазар самия ти ще се изненадаш от какво може да има мед.:bigsmile:

вдраев
13.07.2018, 22:00
Това е тема табу.:bigsmile:Според мен трябва да са открие една тема,,Как се храни хитро в медозбора и след.":bigsmile:
Идеята е добра.

mici-92
13.07.2018, 22:01
Тези умения помагат ли при рояците?;)

вдраев
13.07.2018, 22:03
Е не всеки продава меда си на буркан.Ако дойдеш на един пазар самия ти ще се изненадаш от какво може да има мед.:bigsmile:
В нашия град има от репко.Тая култура не е сята от1993г.

rosty_sz
14.07.2018, 05:59
Слънчогледа още като го сеят е обработен с отрова която трае докато цъфти.Щом бръмбар умира като гризе от стеблото смятай с какво се третира.Едно време не бе така.

Точно това са неоникотиноидите. Остават и в земята от там и в пшеницата и т.н. После ние ги ядем на олио, на хляб, на банички и децата зарадваме с бисквити кроасани и т.н. Заслужаваме си го. Да виждаме с очите си за каква отрова иде реч и да си мълчим като пънове. Тази година в половин България, а следващата в цялата страна. Честито.

ch.atanasov
14.07.2018, 07:00
Слънчогледа още като го сеят е обработен с отрова която трае докато цъфти.Щом бръмбар умира като гризе от стеблото смятай с какво се третира.Едно време не бе така.

Хайде въпрос към всички : Защо миналата година слънчогледа не беше отровен, а сега бил станал отровен?

вдраев
14.07.2018, 10:12
Хайде въпрос към всички : Защо миналата година слънчогледа не беше отровен, а сега бил станал отровен?
Това не е вярно.Малките земеделци никой не ги контролира и там е големия проблем.Разликата в отровите е до150-200лв. на декър акоси в купиш от Турция.А?

rosty_sz
14.07.2018, 12:30
Качих този клип в темата за южен централен, но е много актуален за разговора тук. Клипа е от тази сутрин
https://youtu.be/-LWWdJ4MtiA

ch.atanasov
14.07.2018, 12:53
Качих този клип в темата за южен централен, но е много актуален за разговора тук. Клипа е от тази сутрин
https://youtu.be/-LWWdJ4MtiA

Какъв извод вадиш?

вдраев
14.07.2018, 13:26
Какъв извод вадиш?
Абе вий какви сте бе?Да не би да сте паднали от луната?

delta.e
14.07.2018, 13:28
В смисъл -,,Паднали от Луната,, ?
Разтълкувай .

rosty_sz
14.07.2018, 13:39
Какъв извод вадиш?

Ясно се вижда, че са млади пчели. Взех няколко и ги огледах внимателно, нищо необичайно. Стиснах коремчетата на няколко да видя стомашното съдържимо, нищо необочайно. На клипа не се вижда , но пчелите са по агресивни от обикновено. Извадих няколко стари корпуса за ремонт от бараката и веднага бяха нападнати да им свалят прополиса. Има доста прополис и в самите кошери. Всичко води към отравяне с бавно действие и дезориентация.



Ще премахвам цели постове, ако продължавате да пишете с главни букви. Без значение колко е важна информацията в тях. Модератор

вдраев
14.07.2018, 13:43
В смисъл -,,Паднали от Луната,, ?
Разтълкувай .
Демек нищо незнаещи.Нали писах спасението е да давате през ден рядък сироп които помага при отрявяне.Немога да ви обяснявам много щото трудно пиша.

didaki
14.07.2018, 14:51
Ясно се вижда, че са млади пчели. Взех няколко и ги огледах внимателно, нищо необичайно. Стиснах коремчетста на няколко да видя стомашното съдържимо, нищо необочайно. На клипа не се вижда но пчелите са по агресивни от обикновено. Извадих няколко стари корпуса за ремонт от бараката и веднсга бяха нападнати да им сеалят прополиса. Има доста прополис и в самите кошери. ВСИЧКО ВОДИ КЪМ ОТРАВЯНЕ С БАВНО ДЕЙСТВИЕ И ДЕЗОРИНТАЦИЯ.

Имаш питане на лични. Предварително благодаря.

ch.atanasov
14.07.2018, 15:41
Демек нищо незнаещи.Нали писах спасението е да давате през ден рядък сироп които помага при отрявяне.Немога да ви обяснявам много щото трудно пиша.

Ти трудно пишеш, ние трудно схващаме , като куция и кьоравия.:bigsmile: Иначе си голям гадател, веднага отсече --отравяне.bow;

Трендафил Дончев
14.07.2018, 15:50
Демек нищо незнаещи.Нали писах спасението е да давате през ден рядък сироп които помага при отрявяне.Немога да ви обяснявам много щото трудно пиша.

Аз лично имам достатъчно работа, че да заделям време да давам на пчелите през ден по - малко сироп. Да е кошер два - добре, но да хамалувам няма как да стане. Другото което е, че съм маняк на чистия мед, затова и тук няма как да стане. Не искам обаче докато аз се бъхтам умствено и физически за тая държава, тя да ми трови пчелите в лицето на зърнари, кравари и ред други. Да си намери начини с които да им помага, но да не убива нас като пчелари, а и като живи хора. Все пак ние консумираме тази продукция.

ch.atanasov
14.07.2018, 15:52
Това не е вярно.Малките земеделци никой не ги контролира и там е големия проблем.Разликата в отровите е до150-200лв. на декър акоси в купиш от Турция.А?

Ако правилно схващам изсказа ти, и през 2017г. слънчогледа е бил отровен. Дего сега тоя отровен слънчоглед, пак да извадим по 40-50кг.crying;
п.п. Нещо си объркал сметките на земеделците.:)

enchev
14.07.2018, 17:35
В цяла Добруджа положението беше същото и пчелата намаля изведнъж добивите от слънчоглед ще са наполовина

kuline
14.07.2018, 17:40
В цяла Добруджа положението беше същото и пчелата намаля изведнъж добивите от слънчоглед ще са наполовина

Я и аз да се вмъкна, въпреки че не е на точното място. Поглеждали ли сте в плодниците да видите следната картинка, място бол, а пило малко и то по време на липата, когато трябваше да подготвят слънчогледовите пчели.

вдраев
14.07.2018, 18:52
Ако хправилно схващам изсказа ти, и през 2017г. слънчогледа е бил отровен. Дего сега тоя отровен слънчоглед, пак да извадим по 40-50кг.crying;
п.п. Нещо си объркал сметките на земеделците.:)
За сметките си прав.Питах- небило толкова,но каза къде да питам.Сега вземат от Украйна.Тия дни ще пиша каква е отровата с която обезаразяват семената и каква е разликата в цените.
Не всички употребяват такива семена,но последствията ,ако са третира с тях се виждт ясно.
При рапицата е същото пак-пчелите губят ориентация.Пак пиша,че зависи с какво се пръска,това е най важното,а контрол няма как да се упражни спрямо тях.

delta.e
14.07.2018, 19:14
И при тях не е добре . https://www.youtube.com/watch?v=S_-6vWsaI88

Валентин.
14.07.2018, 19:49
Да не са ви напръскали там по Южна България за тая чума по добитъка и да не знаете ами слънчогледа стана виновен.

Валентин.
14.07.2018, 19:57
И при тях не е добре . https://www.youtube.com/watch?v=S_-6vWsaI88

Това което дават че е пръскано е грах. Пчели по граха не съм виждал.

Валентин.
14.07.2018, 19:59
За сметките си прав.Питах- небило толкова,но каза къде да питам.Сега вземат от Украйна.Тия дни ще пиша каква е отровата с която обезаразяват семената и каква е разликата в цените.
Не всички употребяват такива семена,но последствията ,ако са третира с тях се виждт ясно.
При рапицата е същото пак-пчелите губят ориентация.Пак пиша,че зависи с какво се пръска,това е най важното,а контрол няма как да се упражни спрямо тях.

Ти как си представяш земеделците дето плащат рента по 60-80-100лв на декар да купуват непроверени семена и препарати. От Турция Украйна и къде ли не. Всички сеят Пионер.

Борислав
14.07.2018, 20:02
Едва ли е една отровата. Всеки прави каквото и както си иска. Никой не упражнява контрол и няма никаква информация. Сещам се за картофите ми тази година. С какво ли са третирани (не вярвам да са селектирани) за да няма досега по тях колорадски бръмбар? При нас пролетта имаше мор, който със сигурност не беше от рапица.

вдраев
14.07.2018, 20:37
Ти как си представяш земеделците дето плащат рента по 60-80-100лв на декар да купуват непроверени семена и препарати. От Турция Украйна и къде ли не. Всички сеят Пионер.
Ти можеш ли да четеш?Да съм писал,че купуват семена?Купуват отрова и с нея третират семената.Това го правят малките земеделци.Те пръскат и когато си искат нивите и немож им кажеш нищо.

kuline
14.07.2018, 20:44
Ти можеш ли да четеш?Да съм писал,че купуват семена?Купуват отрова и с нея третират семената.Това го правят малките земеделци.Те пръскат и когато си искат нивите и немож им кажеш нищо.

Той и този е бир парче чифчия, ама незнае още тънкостите на дребния земеделец.
Потвърждавам в пълна степен това, за отровите от Турция. От там им излиза значително по-евтино, но препаратите са неразрешени за употреба в Евросъюза и неконтролируеми. Инак препаратите в България, до като стигнат до крайния потребител, се завишават с 10 до 15 процента. Всичко това е достоверна информация, която имам от мой братовчед с основен бизнес - търговия с препарати за растителна защита на едро.