PDA

Виж пълната версия : Зимна смъртност - бактерия



Трендафил Дончев
27.02.2019, 18:07
https://www.bgfermer.bg/Article/7316305

ch.atanasov
27.02.2019, 18:20
https://www.bgfermer.bg/Article/7316305

Нема страшно, Бий Смарт Текнолоджис са насреща.:bigsmile:

krasimir2006
27.02.2019, 21:33
Оппааа появи се конкуренция на нозематозата ???

Трендафил Дончев
30.06.2019, 19:37
10098 или 10099

Искам да хвърля една бомба.

Пчелите измират, земеделците пръскат. Възможно ли е да има връзка между двете? Неоспорим е факта, че в дадени райони това е факт, но как в цялата държава или почти в цялата се получава този синдром? Не набеждаваме ли земеделците, че всичко идва от тях? Не трябва ли да обърнем внимание на друго място? Защото, ако земеделците в един момент излезнат прави и се докаже, че те не са основната злина за бедствията след това наистина ще станат злина, че ще си пръскат вече наистина когато си искат и с каквото си искат и Господ няма да ги спре. Въпроса ми беше насочен в друга посока, а тя е, че не е ли време някои наши светила да се покажат на светло и да помогнат за разрешаване на проблемите в пчеларството? В последните години масово тръгнаха какви ли не паразити по пчелите и няма кой да им въздейства, като се помогне на пчеларите с нови знания, а не до болка познатите ни вече статии в интернет. Не е ли време най - после да се вземат мерки? Събудихме медиите с разни там предавания в които дебатите вървят както винаги в положение - реми. Няма виновни. Не беше ли добре в тези предавания да се потърси и компетентно мнение от някое светило в борбата с паразитите по пчелите? ...........та така?

barkov1982
30.06.2019, 22:42
Преди време, мисля че прави една тема Апел, сега горе долу пак натам, предполагам имаш предвид отбово същите светила.
За да има някакъв напредък, ще трябва да се правят изследвания, но идва въпросът кой ще плаща. Иначе при нас пчеларите, който се сблъска с проблем и почне да се опитва сам да се оправя, а дали трябва да е така? Уж храната прай борбата ама май с всяка храна не става, така и с пчелите. Ще трябват закони ама и с тях на всички нр може да се угоди а и ще се направят за определени ора.

Георги Куров
01.07.2019, 04:22
От пръскането на земеделците е проблема, няма съмнение. Няма нищо ново което да кажат светилата. Срива се имунната система на пчелите от химията и идват всички познати вируси, болести със страшна сила.

Трендафил Дончев
01.07.2019, 06:26
От пръскането на земеделците е проблема, няма съмнение. Няма нищо ново което да кажат светилата. Срива се имунната система на пчелите от химията и идват всички познати вируси, болести със страшна сила.

Това го казах и аз преди време в дебатите завихрили се покрай пръсканията, но не е ли редно да се внесе някакво ново инфо за препарати от ново поколение? Работим с препарати от времето на далечния соц. и, ако някой намери нещо, започваме с питания, проби на собствена глава и те така.

Трендафил Дончев
01.07.2019, 06:28
Преди време, мисля че прави една тема Апел, сега горе долу пак натам, предполагам имаш предвид отбово същите светила.
За да има някакъв напредък, ще трябва да се правят изследвания, но идва въпросът кой ще плаща. Иначе при нас пчеларите, който се сблъска с проблем и почне да се опитва сам да се оправя, а дали трябва да е така? Уж храната прай борбата ама май с всяка храна не става, така и с пчелите. Ще трябват закони ама и с тях на всички нр може да се угоди а и ще се направят за определени ора.

Опитвам се и аз да правя нещо за общото благо, но на някой му е през......нали?

зуница
01.07.2019, 12:11
Опитвам се и аз да правя нещо за общото благо, но на някой му е през......нали?
"Като ми пееш Пенке ле , кой ли ми те слуша?"
Пчелите ние ги виждаме.А какво става с другите насекоми?!А с животните по хранителната верига? У нас никой не мисли глобално.
По онова време, "соца", в следствие на избиване на лисиците и другия "вреден" дивеч мишките компрометираха реколтата от зърно.
По-големите умници китайците избиха врабчетата за да увеличат добивите от зърно и гъсениците и други вредители ги оставиха гладни.
Всичко е взаимно свързано в природата само умът и управлението у нас са се отвързали и тичат в различни посоки.

Трендафил Дончев
01.07.2019, 12:32
"Като ми пееш Пенке ле , кой ли ми те слуша?"
Пчелите ние ги виждаме.А какво става с другите насекоми?!А с животните по хранителната верига? У нас никой не мисли глобално.
По онова време, "соца", в следствие на избиване на лисиците и другия "вреден" дивеч мишките компрометираха реколтата от зърно.
По-големите умници китайците избиха врабчетата за да увеличат добивите от зърно и гъсениците и други вредители ги оставиха гладни.
Всичко е взаимно свързано в природата само умът и управлението у нас са се отвързали и тичат в различни посоки.

Никой не слуша, а когато писах за едни пари излезе, че слушат и то добре, а иначе никой не слуша.

зуница
01.07.2019, 13:03
Никой не слуша, а когато писах за едни пари излезе, че слушат и то добре, а иначе никой не слуша.
А-а шушненето на банкнотите и звъна на монетите са проглушителни!:laughing: