PDA

Виж пълната версия : Помощ! Търся пчелар около Пловдив при когото да чиракувам!



Pecata9112
14.02.2019, 18:21
Моля за помощ някой пчелар около пловдив при който да чиракувам. Ще съм много благодарен ако някой ми помогне за начало понеже човекът ,който щеше да ме учи внезапно почина!

Profi
14.02.2019, 21:01
Моля за помощ някой пчелар около пловдив при който да чиракувам. Ще съм много благодарен ако някой ми помогне за начало понеже човекът ,който щеше да ме учи внезапно почина!
Пиши на лични ,каквото мога ще Ви поогна

Pecata9112
15.02.2019, 17:34
Пиши на лични ,каквото мога ще Ви поогна

Здравейте! Имам 2 кошера с пчели ! Проблемът е ,че съм абсолютно начинаещ а моя познат пчелар почина! Доста чета пчеларска литература форуми гледам клипове но незнам дали ще се справя без него. По сигурен щях да съм с по опитен човек. За това търсе такъв . Аз имам доста свободно време и естестврно ще помагм с каквото мога. Пък и след работа ракийката и мезето ще е от мен! Твърдо съм решил ,че няма да си изоставям кошерите. Ако ще и сам да съм.

barkov1982
15.02.2019, 17:51
Няма да си сам колега, снимаш, питаш и ще се намери някой да помогне. Добре си се ориентирал да помагаш на някого. Успех.

ch.atanasov
15.02.2019, 18:26
Здравейте! Имам 2 кошера с пчели ...... По сигурен щях да съм с по опитен човек.

Е, ще рече човек, че имаш 200 семейства.:) Викаш неволята и започваш. Прилагаш наученото и това е.

Nik_m
15.02.2019, 18:32
Аз започнах сам със 16 семейства като никой не ми е помагал. Щяха да помагат колеги, но когато се наложи те бяха все заети. Ако се учиш сам големия бонус е че не взимаш грешките на другите и се учиш много бързо понеже няма на кого да разчиташ. В момента има толкова богата база в Интернет, че и дете от детската градина няма да има проблем да се научи ако има желание.

Ангел Йосифов
15.02.2019, 18:55
Моля за помощ някой пчелар около пловдив при който да чиракувам. Ще съм много благодарен ако някой ми помогне за начало понеже човекът ,който щеше да ме учи внезапно почина!

Паца,ако си от Ботев,мога да се прежаля без ракия и мезе,ама ако си от Локото,губиш ме.
Само трябва да знам,къде са пчелите,дали са ми на път.

Pecata9112
15.02.2019, 19:55
Паца,ако си от Ботев,мога да се прежаля без ракия и мезе,ама ако си от Локото,губиш ме.
Само трябва да знам,къде са пчелите,дали са ми на път.

Не обичам футбол. Хобито ми е риболов и от скоро пчелите!

jdrumev
15.02.2019, 19:58
Не обичам футбол. Хобито ми е риболов и от скоро пчелите!

Ей,тук го спечели.:bigsmile:Сега остава само да напишеш,че много ловиш шарани.:bigsmile:

Pecata9112
15.02.2019, 20:03
Намира се по някой шаран чат пат!

Ангел Йосифов
15.02.2019, 20:18
Разбрах!Явно не търсиш,каквото питаш.Успех!
Аааа,по лесния и евтин начин е да научиш нещо през ушите,отколкото през гърба.

Трендафил Дончев
15.02.2019, 20:35
Ей,тук го спечели.:bigsmile:Сега остава само да напишеш,че много ловиш шарани.:bigsmile:

Е деее. Не може да са всички като теб. Но пък знае ли човек.:bigsmile:

Илиев
15.02.2019, 20:55
Е щом ще има ракийца и салатка, според мен ще има пчелари и от другия край на Родината, които ще се отзоват най-безкористно на обявата!

Трендафил Дончев
15.02.2019, 21:06
Е щом ще има ракийца и салатка, според мен ще има пчелари и от другия край на Родината, които ще се отзоват най-безкористно на обявата!

Да, но колегата не дава никакви координати, че да можеш да го откриеш и да му помогнеш. Това - около Пловдив ми звучи като - на село при дядо.;)

Nik_m
15.02.2019, 21:31
Паца,ако си от Ботев,мога да се прежаля без ракия и мезе,ама ако си от Локото,губиш ме.
Само трябва да знам,къде са пчелите,дали са ми на път.

Спях да гледам български футбол преди години защото ме отвратиха всички нагласени игри, но току-що станах от Ботев. От Ангел има много какво да се научи!

Ангел Йосифов
15.02.2019, 21:42
Благодаря Ник!И аз не гледам футбол отдавна,освен когато имам или съм на гости на запалянковци.Освен това не съм и от Ботев

jdrumev
15.02.2019, 21:54
Благодаря Ник!И аз не гледам футбол отдавна,освен когато имам или съм на гости на запалянковци.Освен това не съм и от Ботев



Марица може би?:bigsmile:

Ангел Йосифов
15.02.2019, 22:07
Спартак!!!!!

Niki1313
16.02.2019, 00:55
Аз започнах сам със 16 семейства като никой не ми е помагал. Щяха да помагат колеги, но когато се наложи те бяха все заети. Ако се учиш сам големия бонус е че не взимаш грешките на другите и се учиш много бързо понеже няма на кого да разчиташ. В момента има толкова богата база в Интернет, че и дете от детската градина няма да има проблем да се научи ако има желание.

...Е ти за научен ли се смяташ, че чак толкова много се "изхвърляш" ("...дете от детската градина няма да има проблем да се научи ако има желание...")...Много често, като попадам на твои размисли, страсти и пчеларски практики се чудя, ти аджеба от кой Интернет получаваш информация ама нейсе...

...Ако можеш, помогни на човека, а не се вживявай в ролята на Хан Соло и Фродо едновременно и че си властелин на всички пчеларски практики...

Изложеното в цитирания пост е обида към автора на темата... и ако си пич, ще приемеш репликата ми и няма да влизаш в словесен безсмислен спор...

Pecata9112
16.02.2019, 09:55
От Ягодово съм извинете ,че не написах! Ще мъча сам да се справям. И ще разчитатм не вас ще качвам снимки и в движение ще се уча. Благодаря на хората ,който се отзоваха на поста ми. Надявам се ,че и за напред ще ми помагате. БЛАГОДАРЯ!

Трендафил Дончев
16.02.2019, 10:57
От Ягодово съм извинете ,че не написах! Ще мъча сам да се справям. И ще разчитатм не вас ще качвам снимки и в движение ще се уча. Благодаря на хората ,който се отзоваха на поста ми. Надявам се ,че и за напред ще ми помагате. БЛАГОДАРЯ!

Далеч си ми, иначе щях да те вкарам в релси и без да ми ставаш чирак.

jdrumev
16.02.2019, 11:01
Далеч си ми, иначе щях да те вкарам в релси и без да ми ставаш чирак.


:bigsmile::bigsmile::bigsmile:И после да не се чудиш що не ме намираш мен.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Трендафил Дончев
16.02.2019, 11:14
:bigsmile::bigsmile::bigsmile:И после да не се чудиш що не ме намираш мен.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

На теб лично, врата ти, щях да ти го ползвам за скара.;) А ушите щяха да ти са дълги като на златаришка магарица.

barkov1982
16.02.2019, 11:27
Далеч си ми, иначе щях да те вкарам в релси и без да ми ставаш чирак.
Напоследък си станал много отзивчив, еле пък към Друми-то

Трендафил Дончев
16.02.2019, 11:40
Напоследък си станал много отзивчив, еле пък към Друми-то

Винаги съм бил такъв. Не знам ти, защо си останал с обратното впечатление. Друми - то? Друми - то беше готов онази вечер, но пак мина леко. За известно време това де, няма да е вечно.;)

Pecata9112
16.02.2019, 11:58
Благодаря все пак!

Ангел Йосифов
16.02.2019, 16:15
Ми,всеки ден минавам по Скобелева майка,ама като не си от Ботев,какво да направя..

Pecata9112
17.02.2019, 16:45
Незнам !!! :bigsmile: вие ще кажете!

Ангел Йосифов
17.02.2019, 18:22
Какви са ти кошерите?Имаш ли нови рамки,восъчни основи?С какъв инвентар разполагаш?Дай повечко информация,ако можеш.
Иначе,ако кошерите и те са в Ягодово,бих могъл да ги погледна,но всяко отваряне трябва да има цел и предварителна подготовка..

Pecata9112
17.02.2019, 19:10
Имам рамки. Восъчни основи тези дни ще купя. Имам пушилка блузон ръкавици. рамкоповдигач. Това имам ако нещо друго трябва да взема моля дайте съвет какво. Мисля след 20тина дни да ги отварям за преглед. Мисля да си взема и 2 нови кошерчета на пролет да пробвам и с отводки. Дали е добра идея това според вас!

Pecata9112
17.02.2019, 19:15
Кошерите са дадан блат намират се в Ягодово. Водят ме главно 2 книги "Българска пчеларска енциклопедия" и "календарен справочник по пчеларство"на Радоев

Ангел Йосифов
17.02.2019, 19:18
Снимай кошерите от вън и качи снимката.Купи си преносно сандъче.Кошерите имат ли си магазини или корпуси...центрофугата може и по-късно.

Pecata9112
17.02.2019, 19:44
Тези дни като си сменя телефона ще ги снимам и ще кача снимка защото ми е шчупена камерата. По нататък живот и здраве ще си взема центрофуга. Като ги отварям за преглед ако имате време може да им хвърлите едно око ако ви се занимава! Мисля от магазин хосейн да купувам нещата чух много добри отзиви за този магазин

jdrumev
17.02.2019, 19:48
Прегласи шарана имам усещане ,че удари 6ца от тотото.:bigsmile:

tarty
17.02.2019, 19:55
Снимай кошерите от вън и качи снимката.Купи си преносно сандъче.Кошерите имат ли си магазини или корпуси...центрофугата може и по-късно.

Ще го стреснеш със това което ще направиш, не го пише в книгите, а и ако след двайсет дена му сложиш магазина отгоре, ще стане за смях на комшийте и повече няма да ти звънне :):)

Ангел Йосифов
17.02.2019, 19:56
Мисля от магазин хосейн да купувам нещата чух много добри отзиви за този магазин

А,за магазина на Кукленско шосе не си ли чул?Избора е мн по-голям.
И не гледай примерните дати в книгите.Те са само ориентировъчни..

Ангел Йосифов
17.02.2019, 20:01
Ще го стреснеш със това което ще направиш, не го пише в книгите, а и ако след двайсет дена му сложиш магазина отгоре, ще стане за смях на комшийте и повече няма да ти звънне :):)

Пише го Янчо,пише го!!!За да успееш да го "прочетеш"ще трябва 10 пъти да четеш една и съща книга,за да направиш връзка м/у 38страница и 112страница.
А за смеха..."последния се смее най-добре"

tarty
17.02.2019, 20:05
Пише го Янчо,пише го!!!За да успееш да го "прочетеш"ще трябва 10 пъти да четеш една и съща книга,за да направиш връзка м/у 38страница и 112страница.
А за смеха..."последния се смее най-добре"

Пише го, но за април и май месец, а за март пише друго. Играх един път подобна партия.

Ангел Йосифов
17.02.2019, 20:08
Пише го, но за април и май месец, а за март пише друго. Играх един път подобна партия.

Ето по това разбрах,че си прочел книгата само два пъти и то НЕзадълбочено...И за март го пише,само трябва да направиш връзката м/у страниците.

jdrumev
17.02.2019, 20:11
Всичко пише в книгите,но за ореховата шума не пише нищо що изсъхва лятно време.:bigsmile:

Трендафил Дончев
17.02.2019, 20:11
Ето по това разбрах,че си прочел книгата само два пъти и то НЕзадълбочено...И за март го пише,само трябва да направиш връзката м/у страниците.

Той, Янчо само имитира, че чете много.:bigsmile: Шегувам се.

Трендафил Дончев
17.02.2019, 20:12
Всичко пише в книгите,но за ореховата шума не пише нищо що изсъхва лятно време.:bigsmile:

Не си поливате орехите.

ch.atanasov
17.02.2019, 20:14
Той, Янчо само имитира, че чете много.:bigsmile: Шегувам се.

Той не чете отдавна, а пише.:bigsmile: Не се шегувам.

jdrumev
17.02.2019, 20:17
Не си поливате орехите.

Да не ги маносаме.:bigsmile:

jdrumev
17.02.2019, 20:19
Той не чете отдавна, а пише.:bigsmile: Не се шегувам.

Атанасов знам,че си направил някоя фотография на загиналото семейство ще може ли да видим и ние.

Pecata9112
17.02.2019, 20:24
Не го знам. Къде горе долу се намира!

Ангел Йосифов
17.02.2019, 20:28
Пловдив, ул. Кукленско шосе № 21 тел. 0876540189. 088 2 717 260 088 2 515 231. bee_center@mail.bg ...
Копирах и телефоните,но не знам дали са актуални.

Pecata9112
17.02.2019, 20:31
Ще мина и от там значи! Благодаря за инфото!

Ангел Йосифов
17.02.2019, 20:32
Не го знам. Къде горе долу се намира!

Пацо,не отговори,имат ли кошерите магазини.

Pecata9112
17.02.2019, 20:41
Да имат магазин

Ангел Йосифов
17.02.2019, 20:51
Трябват по 3магазина на кошер.

tarty
17.02.2019, 20:54
Да имат магазин

Да събереш пари за по още два магазина на кошер и рамките за тях със восъчни основи, ще ти трябват, ако не вярваш питай Ангел.

П.п- той ме изпреварил

Pecata9112
17.02.2019, 20:58
Парите не са проблем! Значи трябва да взема още 4 магазина и рамкте с восъчните основи!

ch.atanasov
17.02.2019, 21:00
Трябват по 3магазина на кошер.


Да събереш пари за по още два магазина на кошер и рамките за тях със восъчни основи, ще ти трябват, ако не вярваш питай Ангел.



Опс, профитата се унесохтеsleepy;. И два стигат.

Pecata9112
17.02.2019, 21:07
Казвайте нещо още ако се сетите да не се разкарвам по 100 пъти до магазина!:bigsmile:

tarty
17.02.2019, 21:10
Опс, профитата се унесохтеsleepy;. И два стигат.
Чанко, ти още ли си на мнение, че в ДБ семействата се развиват само хоризонтално, но не и вертикално? Любопитно ми е дали си минал и ти през катарзис в разбирането ти за развитие на пчелното семейство.

jdrumev
17.02.2019, 21:11
Опс, профитата се унесохтеsleepy;. И два стигат.



Стигат по книгите.:bigsmile:

jdrumev
17.02.2019, 21:13
Казвайте нещо още ако се сетите да не се разкарвам по 100 пъти до магазина!:bigsmile:


Ей там ти е грешката.аз ходя постоянно по магазините правя се на шушумига и слухтя.:bigsmile:Трима клиента като си тръгнат и аз си тръгвам.:bigsmile:Майтапя се.:bigsmile:

Pecata9112
17.02.2019, 21:23
Имаш право:bigsmile:

barkov1982
17.02.2019, 21:24
Ей там ти е грешката.аз ходя постоянно по магазините правя се на шушумига и слухтя.:bigsmile:Трима клиента като си тръгнат и аз си тръгвам.:bigsmile:Майтапя се.:bigsmile:
Все си мисля, че не само ти се майтапиш, ама карай да върви:laughing:

ch.atanasov
17.02.2019, 21:35
Чанко, ти още ли си на мнение, че в ДБ семействата се развиват само хоризонтално, но не и вертикално? Любопитно ми е дали си минал и ти през катарзис в разбирането ти за развитие на пчелното семейство.

Мен ме остави, но като гледам бъдещия колега ще мине през всички катарзиси покрай вас.:bigsmile:

Nik_m
17.02.2019, 21:47
...Е ти за научен ли се смяташ, че чак толкова много се "изхвърляш" ("...дете от детската градина няма да има проблем да се научи ако има желание...")...Много често, като попадам на твои размисли, страсти и пчеларски практики се чудя, ти аджеба от кой Интернет получаваш информация ама нейсе...

...Ако можеш, помогни на човека, а не се вживявай в ролята на Хан Соло и Фродо едновременно и че си властелин на всички пчеларски практики...

Изложеното в цитирания пост е обида към автора на темата... и ако си пич, ще приемеш репликата ми и няма да влизаш в словесен безсмислен спор...

Отговор на 1ви Въпрос: Човек се учи докато е жив, аз съм още начинаещ.
Отговор на 2ри въпрос: Нито съм имал намерение, нито съм обидил автора на темата, просто исках да му кажа да не се притеснява, че ще се се справи. Това с детската градина беше просто шега, без лоши чувства.
Отговор на 3ти въпрос : Аз работя само с една пчеларска практика.

П.с. Виждам че не ме харесваш за това е този безсмислен за мен коментар, съжалявам за което. Фродо и Хан Соло са различни типажи и не мога да разбера какво точно искаш да ме обидиш, предполагам просто си избрал 2 имена от известни филми. Ако си забелязал аз не се карам с никого и няма да направя изключение за теб! Бъди жив и здрав и всичко най-хубаво.

miroslav70
17.02.2019, 23:46
...Е ти за научен ли се смяташ, че чак толкова много се "изхвърляш" ("...дете от детската градина няма да има проблем да се научи ако има желание...")...Много често, като попадам на твои размисли, страсти и пчеларски практики се чудя, ти аджеба от кой Интернет получаваш информация ама нейсе...

...Ако можеш, помогни на човека, а не се вживявай в ролята на Хан Соло и Фродо едновременно и че си властелин на всички пчеларски практики...

Изложеното в цитирания пост е обида към автора на темата... и ако си пич, ще приемеш репликата ми и няма да влизаш в словесен безсмислен спор...
Злонамерено!Ако пък ти се имаш за пич,дължиш на Ники извинение!

Трендафил Дончев
17.02.2019, 23:48
Давайте по темата.

jordanov
18.02.2019, 10:00
По темата.
Ник, не си начинаещ. За толкова години откак имаш пчели, хората висшо изкарват. Аз много добре ти разбрах първия коментар, но за останалите, а явно че и за другия Ники по никакъв начин не стана ясно, колко много и колко добронамерено тогавашният Форум ти помагаше. Мисля си, че ти си човекът, който най-много е питал тук и който най-много отговори е получавал. Другият е Владо Гилънчето /абе кво става с това момче, чете ли още лекции?/, ама той много отдавна не му хареса обстановката тук. Разбира се, заслужаваш адмирации за това че не се притесняваше да си питаш, да си грешиш, пак да питаш, да не слушаш какво ти се говори /даже и мен да не слушаш, хаха/, но най-важното е че в края на краищата си налучка правилния път.
Та така де, леко уточнение по темата беше това.

Nik_m
18.02.2019, 11:43
По темата.
Ник, не си начинаещ. За толкова години откак имаш пчели, хората висшо изкарват. Аз много добре ти разбрах първия коментар, но за останалите, а явно че и за другия Ники по никакъв начин не стана ясно, колко много и колко добронамерено тогавашният Форум ти помагаше. Мисля си, че ти си човекът, който най-много е питал тук и който най-много отговори е получавал. Другият е Владо Гилънчето /абе кво става с това момче, чете ли още лекции?/, ама той много отдавна не му хареса обстановката тук. Разбира се, заслужаваш адмирации за това че не се притесняваше да си питаш, да си грешиш, пак да питаш, да не слушаш какво ти се говори /даже и мен да не слушаш, хаха/, но най-важното е че в края на краищата си налучка правилния път.
Та така де, леко уточнение по темата беше това.

Благодаря за хубавите думи, аз прочетох 10 пъти моя коментар и не мога да разбера какво толкова е издразнило колегата, не може да сме само сериозни и сърдити, защо никой хора приемат всичко буквално. Понеже започнах с 16 кошера и нямаше кой да ми помага на място, съм питал много и съм получил много помощ тук в форума. Не те слушам защото знам че във всеки район е различно и за това винаги първо пробвам нещо дали е добро преди да го приложа, но те уважавам много. За мен форума ми помогна много, тук има хора с много знания и готови да помагат. И пак по темата: няколко приятели започнаха 2-3 години след мен тези които са близко до мен като се наложи нещо дойдат до нас с колата вземат ме и свършим работа, след месец пак и като цяло знаят че има на кой да разчитат и не си дават зор а тези който са далеко го направят няколко пъти, може и да го объркат но вече знаят какво да правят. Заради това съм на мнение че човек когато се бута сам неволята го учи бързо, но все пак всичко е до човек и какво желание има. За мен пчеларството е любов, правя го с удоволствие.